Népújság, 1986. március (37. évfolyam, 51-75. szám)

1986-03-03 / 52. szám

6. NÉPÚJSÁG, 1986. március 3., hétfő A DUNÁNTÚLI MÉRKŐZÉSEN Birkózás: Bornemissza­KOSÁRLABDA PLAY OTT MeoiSfliéUfidött az őszi döntetlen KESZTHELY—EGER 0—0 NB II-es labdarúgó-mérkő­zés. Keszthely, 1500 néző. V.: Győri (Lovasi, Farkas). Keszthely: Németh Gy. — Kovács, Németh I., Bagó, Cziráki — Kocsis (Pruckner a 80. percben), Major, Bal- lai, Sebestyén — Kiss J., Horváth. Edző: Szőcs János. Eger: Póta — Lengyel, Zsidai, Megyesi, Méhesi — Simon (Vojtekovszky a 80. percben), Smuczer, Csepregi — Kiss Gy., Tasi, Csomány (Horváth 69. percben). Edző: Csank János. A 20. percben történt az első kapura lövés, amikor a jubiláló Kovács 16 m-es la­pos labdáját fogta Póta. majd rögtön utána Sebes­tyén foglalkoztatta a kapust, öt perccel később Bállái— Kiss összjáték után a csatár félmagas lövése veszélyeztet­te az egri kaput. A 29. perc­ben a találkozó első szögle­tét végezte el a Keszthely: Sebestyén beívelését a felső léc segítségével hárította Pó­ta. Tíz perc elteltével Bal­lal 5 m-ről előrecsúsztatva továbbította a labdát, de Póta ezúttal is hárítani tu­dott. A 41. percben Ballai már csak az egriek kapusá­val állt szemben, de 8 m-ről mellé lőtt. Szünet után Horváth szerzett gólt les­ről, a másik oldalon Cso­mány kapáslövése alig ke­rülte el a kaput. Néhány perc múlva Smuczer veszé­lyes lövését hárította a keszthelyi kapus. A 66. perc­ben a lendületesen elfutó Horváth remek bal oldali beadását Kiss közelről a ka­pu fölé fejelte. Két perc múlva a jó formában lévő Sebestyén keverte meg az egriek védelmét. Az utolsó veszélyes helyzet a 76. perc­ben adódott, ekkor a kiugró Kiss elől a 11-es pontnál bravúros vetődéssel mentett az egriek kapusa. A hóval borított, jeges talajú pályán a hazaiak ra­gadták magukhoz a kezde­ményezést, de ? kapu csak elvétve került veszélybe hosszú perceken keresztül. A félidő végére a sérülé­sek miatt tartalékos Keszt­hely beszorította az Egert; kapufa, gólhelyzet, kapus­bravúr jelezte a fölényt. A második félidőre kiegyen­lítődtek az erőviszonyok és a színvonal is esett. A ka­puk már nem kerültek ve­szélybe, így megismétlő­dött az őszi eredmény, s folytatódott az a hagyo­mány, hogy a Keszthely még sohasem tudott nyer­ni bajnoki mérkőzésen az Eger ellen. Jók: Sebestyén, Németh I., Bagó, Major, il­letve Póta, Megyesi, Csep­regi. Szőcs János: Nagyon ne­héz talajú pályán, kitűnő já­tékvezetés mellett közelebb álltunk a győzelemhez. Csank János: Ezen a „mér­kőzésszerű erőnléti edzésen” a pontszerzés mellett az a leg­nagyobb pozitívum, hogy nem sérült meg senki. Ekler Elemér Az NB II. további ered­ményei: Nyíregyháza—Sze­ged 1—1 (0—0), Hódmező­vásárhely—Szolnok 5—0 (2— 0), D. Kinizsi—Veszprém — ( — ), DVTK—Sopron 2—0 (0—0), Baja—Szekszárd elmaradt, Dunaújváros—Ka­zincbarcika 4—1 (0—0), Komló—Vác elmaradt. Ganz- Mávag—Nagykanizsa 0—2 (0—0), H. Szabó L. SE— SBTC 1—0 (0—0). emlékverseny A Csepel SC az idei győztes A várakozásnak megfe­lelő nagy létszám, 197 in­duló részvételével rendez­ték Egerben az idei Bornem­issza Gergely ifjúsági kö­töttfogású birkózó emlékver­senyt. A házigazda egrieknek nem sikerült ugyan érmet szerezniük, de Bóta ötödik és Krémer hatodik helyezé­se szoros küzdelmekben szü­letett és elismerést érdem­lő. A súlycsoportok győztesei 48 kg-tcl fölfelé: Róth (Ü. Dózsa), Bakos (Ganz-MÁ- VAG), Barna (DVTK), Cze- iller. (Bp. Honvéd), Forrai (FTC), Fóris (Csepel), Papp (Cegléd), Eckendorf er (Va­sas), Hackermüller (Ganz- MÁVAG), Mucsi (Dunaúj­város). összetett pontver­senyben: 1. Csepel SC 27, 2. FTC 24, 3. Ű Dózsa 18 ponttal. A korábbi vándor díj tavaly végleg az Eger SE birtokába került. Az új ser­leget első ízben a Csepel SC őrzi egy évig. (fesztbaum) A totó 9. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések: 1. Mannheim—Bremen 1—1 X 2. Bochum—Leverkusen 1—1 X 3. 1. FC Köln—Vfb Stuttgart 2—1 1 4. Hertha BSC—Kassel 0—2 2 5. Solingen—Fortuna Köln törölve! 6. Oberhausen—FC Homburg 2—2 X 7. Fiorentina—Atalanta 0—0 x 8. Lecce—Bari 1—1 X 9. Napoli—Torino 3—1 1 10. Roma—Intemazionale 3—1 1 11. Arezzo—Empoli 0-2 2 12. Palermo—Cesena 1—1 X 13. Lanerossi—Ascoli 3—1 t Pótmérkőzések: 14. Nürnberg—Bayern München 0—1 1 IS. Pescara—Crem on ese .»FvO l 16. Catanzaro—Catania 2—1 t A bajnokság állása: MÁTRA-CSOPORT Nádai szoros őrizet alatt (Szántó György képriportja) Programok a Forma l-en A magyarországi Forma I-es világbajnoki futam lá­togatói részére gazdag prog­ramot készítenek a verseny szervezői. AUGUSZTUS 8-ÄN, vagyis az első napon a versenyzők úgynevezett szabad edzésé­nek lehetnek tanúi az ér­deklődők. Ezt követően ve­terán autók vonulnak fel. A legnagyobb érdeklődés minden bizonnyal a Forma I-es versenyzők idöméráses edzését övezj majd. AUGUSZTUS 9-ÉN, szom­baton, a versenyzők szabad edzésére, illetve az időmé- réses edzésre, de ezek mel­lett sor kerül a betétver­seny 15 körös — 60 kilomé­teres — első futamára is. VASÁRNAP, azaz au­gusztus 10-E szolgál majd a legtöbb látnivalóval. Sza­badedzés után veterán au­tók mérik össze erejüket. A nézők a levegőben is ta­lálhatnak látnivalót, ugyan­is színpompás légiparádét rendeznek műrepülök és sár­kányrepülők részvételével. Az ünnepélyes megnyitó után, körülbelül fél 3-kor kerül sor a Forma I-es ver­senyre. A másfél-két óra hosszat tartó, izgalmas szá­guldás után ünnepséget ren­deznek a győztesek tisztele­tére. A nap utolsó program­ja a betétverseny második befejező futatma lesz. Bélapátfalvi gólzápor NB i. H. KÖTELES SE—SÍROK 4—0 (1—0) Czabán Samu tér, 100 né­ző. V.: Molnár II. Sírok: Rozsnoki — Papp, Szántai, Erdélyi B., Bőgős (Kovács), Szabó L., Vígh, Pócsik, Utasi, Erdélyi I. (Bujáki), Bállá. Edző: Kiss János. Jó talajú pályán, ha­zai góllal kezdődött a talál­kozó. A 30. másodpercben Kovács révén vezetést sze­reztek a fővárosiak. Az el­ső játékrészben több alka­lommal is egyenlíthettek vol­na a vendégek, ám hely­zeteiket elhibázták. Szünet után ismét gyors góllal kez­dett a Honvéd és ezután már meggyőző játékkal biz­tos győzelmet aratott. Kitű­nő játékvezetés. G: Dobes 2, Kovács, Szabados. Jók: Do­bes, Kovács, Szabados, Ke­resztesi (a mezőny legjobb­ja), illetve Papp, Vígh. Varga Tibor BORSODI BÁNYÁSZ­HATVÁN 3—0 (1—0) Sajószentpéter, 200 néző. V: Ágoston. Hatvan: Lakatos — Hart­mann, Sáfrán (Tóth), Tur- csányi, Hegyi, Gohér, Hege­dűs (Erdős), Zombori, Ju­hász, Barna. Edző: Öze Ti­bor. A gólok története: 30. perc: Kiss G. lövése Hart- mannon megpattant és a ki­mozduló Sipeki mellett a hálóba vágódott, 1—0. 46. perc: Sáfrán rossz hazaadá­sát Kovács elcsípte és a há­lóba gurította 2—0. 70. perc: Kovács leszerelte Hartmannt és beállította a végered­ményt, 3—0. A pályához jobban alkal­mazkodó és az igen gyenge napot kifogó Hatvannal szemben teljesen megérde­melten nyert a hazai csa­pat. Jók: Lakatos, Barna. Ifik: Hatvan—Borsodi Bá­nyász 2—1. Szenti György GYÖNGYÖS—EDELÉNY 0—0 Gyöngyös, 300 néző: V.: Gáspár. Gyöngyös: Szélesi — Jó­nás, Jerem, Vágó, Tóth, Ja­kab, Ferencz, Soltész, Vajda, Nagy G., Kasznakidisz (Pa- tócs). Edző: Szőke Barna. Idény eleji forma, nehéz talaj, irreális körülmények, jó játékvezetés, igazságos pontosztozkodás. Jók: Szé­lesi, Jerem, Jakab, illetve Béres, Ragyina, Farkas, Gór. Ifjúságiak: 6—0. Szkocsovszky Tibor BÉLAPÁTFALVA—RECSK 5—2 (3—1) Recsk, 300 néző: V: Pecze. Bélapátfalva: Erdős — Berecz I., Zágonyi, Cseh, Torbavecz, Berecz Zs„ Jó- zsa, Fenyves (Horváth), Bar­ta, Jegesi, Kapui. Edző: Kiss Tibor. Recsk: Hegyi — Kolozs­vári, Bódi, Nagy, Nagy­laki, Lénert, Horváth, Bencsik, Kiss (Danyi), Csá- nyi, Szabó. Edző: Szabó Géza. Ezen a mérkőzésen a ven­dégcsapat minden csapatrész­ben jobb volt a hazaiaknál. G: Barta 2 (egyet U-esből), Berecz Zs., Kapui, Feny­ves, illetve Szabó, Bódi. Jók: Erdős (a mezőny leg­jobbja), Torbavecz, Berecz Zs., Barta, Kapui, a hazai­ak közül senki nem említ­hető. Ifjúságiak: Bélapát­falva—Recsk 1—0. Gál Mihály A Mátra-csoport további eredményei: St. Síküveg­gyár—Nagybátony 1—0 (1—0), Romhány—Sajóbá- bony 3—1 (2—0), Özd—Ba­lassagyarmat 6—0 (3—0). Szabadnapos: BVSC. SEBES GUSZTÁV EMLÉKÉRE Labdarúgó-teremtorna Pétervásárán EGRI TANÉP—ALBA REGIA ÉPÍTŐK 91—65 (39—34) NB I-es, férfi kosárlabda- mérkőzés Play ott-jának el­ső fordulója. Eger, 400 né­ző. V.: Harsányi, Prenker. Eger: KÁLÓ 6, Nádai 6, FRANKOVICS 21, MOLNÁR J. 20. Sipeki 14. Cs.: KO- REPTA 11, Petrucsik 10, Molnár I. 3, Huszti. Edző: Komenczj Lajos. Alba Regia: MAJOR 18, Fekete 5, MALCSIK 15, Kiss K. 9, Juhász 5. Cs.: Schlett 3. Strebo 8, Csapó 2. Edző: Vetési Imre. Nehezen lendültek bele a játékba a csapatok, szemlá­tomást érzékeltették. hogy nagyon tartanak egymástól. Mindkét oldalon lassan „folyt” a labda, sok volt az oldaladogatás és a bosszan­tóan pontatlan kosárra do­bás. A vendégek nyitottak elsőnek és a hazaiaknak csak a 7. percben sikerült egyenlíteniük 13—13-ra. Ezt követően felváltva estek a kosarák, de végül is az eg­rieknek sikerült ötpontos előnnyel zárni a félidőt. Szünet után nagyon rá­kapcsoltak a pályaválasztók. Korepfa és Molnár I. beál­lítása új színt és lendületet adott a kezdeményezőknek. Ekkor erősen feljavult Pet- rucsik is. Korepta például kétszer is 3 pontos dobással nyugtatta meg játékostársai­nak kedélyét, s ezt követő­en már nem volt vitás a házigazdák győzelme, csak az, hogy milyen különbség­gel nyerik meg a kiesés el­kerüléséért kiírt találkozót, amelynek folytatása pénte­ken .március 7-én lesz Szé­kesfehérvárott. ★ EGER SE—SALGÓTARJÁN! KOHÁSZ 67—44 (35—15) NB Il-es női kosárlabda- mérkőzés, Eger. 100 néző. V.: Kertész, Balogh. Eger: MOLNÁR E. 5, CSiEHÓ 17, Bajza 18, Mol­nár B. 9, KOCSISNÉ 14, Cs.: Sümeginé 2, Fejes 2, Berescsányák. Szálkái, Aczél, Edző; Galambos János. Ilyen arányban is megér­demelten nyert a vártnál gyengébben szereplő vendé­gek ellen a hazai gárda. Sipeki és Fekete harcol a kosárnál Küzdelemből nem volt hiány a házigazdák és az istenmezejiek mérkőzésén A nemrég elhunyt kiváló labdarúgó szakember és sportvezető emlékére az Eg­ri Városi Tanács testnevelé­si- és sportosztálya a Pé- tervásári Általános Iskola kezdeményezésére írta ki a megyében a Sebes Gusztáv labdarógú-kupát, amelyet a hét végén bonyolítottak le. A pétervásári tornacsarnok­ban hat csapat — Bükkszék, Istenmezeje, Sírok, Recsk, Tarnalelesz és a házigazdák — részvételével küzdelmes, látványos mérkőzéseket vív­tak a gyerekek a kupáért. A döntőben végül is a tarna- Ielesziek 10—4-re győztek a slroki pajtások ellen. Egy recski gól a sok közül A győztes tarnalelesziek (Szántó György képriportja) volt jobb « U 1. 1. Bp. Honvéd 20 13 5 2 J-í7 31 2. Pécs 20 10 5 5 28-16 25 3. ZTE 20 7 9 4 35-25 23 4. Videoton 20 8 7 5 19-16 23 5. MTK-VM 20 9 1 7 32-23 22 6. Rába ETO 20 6 10 1 31-26 22 7. FTC 20 7 7 6 23-22 21 8. Ü. Dózsa 20 7 7 6 25-26 21 9. Tatabánya 20 5 9 6 17-10 19 10. Haladás 20 6 6 8 22-25 18 11. Debrecen 20 5 8 7 18-31 18 12. Vasas 20 5 7 8 23-28 17 13. Békéscsaba 20 5 7 8 22-28 17 14. Siófok 20 5 5 10 20-30 15 15. Bp. Volán 20 4 7 9 23-35 15 16. Csepel 20 5 3 12 17-28 13 NB II. 1. Szeol-Délép 20 12 4 4 42-19 28 2. Eger 20 9 10 1 33-15 28 3. Diósgyőr 20 10 6 4 38-23 26 4. Dunaújváros 20 9 7 4 35-19 25 5. Canz-Mávag 20 9 6 5 32 22 24 6. Keszthely 20 7 8 5 21-20 22 7. Komló 19 9 2 8 35-32 20 8. Szolnok 20 9 2 9 29-33 20 9. Salgótarján 20 7 5 8 22-20 19 10. Nyíregyháza 20 8 3 9 25-26 19 11. Szekszárd 19 6 7 6 19-27 19 12 Jletripond 20 7 4 9 31-31 18 13 <opron 20 6 6 8 24-28 18 14. Baja 19 7 4 8 27-39 18 15. Debr. Kinizsi 20 5 78 26-29 17 16. Szabó L. SE 20 7 3 10 24-31 17 17. Veszprém 20 5 6 9 18-27 16 18. Vác 19 6 4 9 14-27 16 19. Nagykanizsa 20 4 79 25-34 15 20. Kazincbarcika 20 3 5 12 19-37 11