Népújság, 1986. március (37. évfolyam, 51-75. szám)

1986-03-24 / 70. szám

NÉPÚJSÁG, 1986. március 24., hétfő Röplabda NB I. Hétfőn itthon Az Eger SE NB I-es női röplabdacsapata legutóbb a fővárosban lépett pályára. A Közgáz—Külker SC egysé­gesebb csapatteljesítménnyel legyőzte a piros-kékeket (3—1), akik bár nagy lelke­sedéssel küzdöttek, erejük­ből csak a második játszma megnyerésére futotta. Az eg- riöknél Simon és Nowak nyújtott jó teljesítményt. Az ESE legközelebb ma, 16.30-tól a városi körcsar­nokban játszik bajnoki mér­kőzést, az ellenfél ezúttal a Kaposvár lesz. „Arany Üst” — Gyöngyösön Az elmúlt hét végén a mátraalji város sátortetős uszodájában bonyolították le az Arany Üst elnevezésű országos tehetségkutató úszó­verseny megyei döntőjét. A rajthoz álló 3—4. osztályos egri és gyöngyösi gyerekek két hosszt úsztak a 33 mé­teres medencében. A házi­gazdák bizonyultak jobbnak, hiszen mindkét úszásnem­ben az első három helyen gyöngyösi diákok végeztek. Eredmények. Fiúk. Gyors­ban: 1. Jeszenszki Zsolt, 2. Bárdos Tamás, 3. Bobák Ákos. Háton: 1. Jeszenszki Zsolt, 2. Bárdos Tamás, 3. Csiszár Ferenc. Lányok. Gyors- és hátúszásban egy­aránt: 1. Perényi Rita, 2. Bardóczi Emese, 3. Bardóczi Noémi. Az „Arany Üst” után újabb megyei versenyt bonyolítot­tak le, de ezúttal felsőtago­zatosak részvételével. Ebben az egriek kerekedtek felül, s egy kivételével minden számot megnyertek. A 100 méteres gyors- és hátúszás­ban Köblő Emese és Pintér István, mellben Bárdos And­rea (Gyöngyös) és Tóth Sza­bolcs, pillangóban Rózsa Krisztina és Szedmák Atti­la, míg vegyesúszásban Pin­tér István és Rózsa Krisz­tina végzett az élen. Kosárlabda Ifjúsági válogatott—E. Tanép 108—87 (54—42) Felszabadulási Kupa kosárlab­da-mérkőzés, Eger. V.: Varga, Matlári. Tanép: Frankovics 16, Molnár I. 8, Sipeki, Petrucsik 11, Kőr- fy 4. Cs.: Nádai 21, Molnár J. 19, Huszti 6, Hevér 2, Alakszai, Mező. Edző: Komenczi Lajos. Az ifjúsági válogatott, magas­sági fölényét kihasználva, foko­zatosan húzott el az egriektől, akiknél, a kiírás értelmében, egy ifikorú játékosnak mindig a pályán kellett tartózkodni. Vízilabda OB I. Hasonló legyen a folytatás Tollasrandevú hatvani pontossággal Kiskörén — négy pályán EGER SE—BP. SPARTACUS 11—6 (3—1, 0—2, 1—1, 4—2) OB I-es vízilabda-mérkő­zés. Eger, 200 néző. V.: Dom­bi, Koós. ESE: LIPOVICS — An­csán, dr. Sike, Nagy 1, KE­LEMEN 4, Bíró 2, BÚZA 2. Cs.: Vincze 2, Gyulavári, Madarasi, Vecseri, Tóth K. Edző: Pozsgay Zsolt. Bp. Spartacus: Tóth B. — Bürg, HORVÁTH V. 2, Szil­vasán 1, Major, Derekas 1, Tóth I. 2. Cs.: Pottyondi. Edző: Bolvári Antal. A mérkőzés jegyzőkönyve: ESE Spartacus Kapura lövés 87 26 Kapus védett 11 13 Kapufa 2 1 Mellé, fölé 2 4 Védelem blokkolt 2 2 Akciógól 5 3 Eladott labda 5 3 Labdaszerzés 3 5 Ráúszásnál 4 0 Gól előnyből 4/4 8/3 Hátrányból 1 0 4 m-esböl 1/1 • A mérkőzés idejére a hő­mérő higanyszála feltornáz­ta magát a nulláról, ennek köszönhetően csak vékony pára lebegett a nyitott uszo­da felett. A második perc végén Kelemen nyitotta meg a gólgyártást. Jó darabig a fővárosiak nem tudták be­venni Lipovics kapuját. A házigazdák nagy vehemen­Sejtelmes gőzfelhöben a Spartacus kapuja. A labda Kelemen (5-ös) lövése nyomán a hálóba tart (Fotó: Szántó György) ciával rohamoztak, míg az első negyedben ők tízszer, addig ellenfelük csak ötször célozta meg a kaput. Az ESE-nek csak a második ne­gyed sikerült gyengébbre, el- elgyámoltalanodtak az ak­ciók befejezésekor. A foly­tatásban -áttértek a szoros emberfogásra, így a Sparta­cus csak egy szegényke gólt tudott elérni ebben a játék­részben. Az utolsó hét per­cet Vincze „avatta fel”, hát­rányból növelte csapata elő­nyét. A végeredményt Kele­men állította be. A találkozóra kilátogató nézők, a már említett má­sodik negyedet kivéve, nem csalódtak, hiszen a körülmé­nyek ismeretében, a várako­záson felül mutatkozott be otthonában a tavaszi szezon­ban az- együttes. Külön em­lítést érdemel, hogy vala­mennyi emberelőnyös hely­zetüket kihasználták és ese­tenként szép gólokat dobtak. A bajnokság állása: 1. O. Dózsa 12 2 1 158-112 26 2. BVSC 11 2 2 138-106 24 3. FTC 10 3 2 170-137 23 4. Vasas 9 3 3 149-112 21 5. Szolnok 8 3 4 139-120 19 6. Tungsram 9 1 5 136-128 19 7. Eger SE 9 1 5 130-129 19 8. Tatabánya 6 3 6 120-132 15 9. Bp. Honvéd 6 2 7 125-116 14 10. M. OSC 5 1 9 134-149 11 11. Szeol-D. 2 3 10 118-143 7 12. Szentes 2 1 12 122-152 5 13. Bp. Spart. 2 1 12 108-148 5 14. Kecskemét 1 — 14 102-165 2 öt egyesület 60 sportoló­ja részvételével a hét végén Kiskörén, a helyi általános iskola tornacsarnokában ren­dezték meg Heves megye 1986. évi felnőtt egyéni tol­laslabda-bajnokságát. Szombaton az egyes szá­mokat bonyolították le. A HKVSC legjobbjai nem ta­láltak legyőzőre. Férfiak: 1. Tóth Zsolt,' 2. Petz Zoltán (mindkettő HKVSC), 3. Vojt- kó (Egri VM) és Tóth L. (HKVSC). Nők: 1. Tóthné Fülöp Zsuzsa (HKVSC), 2. Vojtkóné Danyis Kamilla (Egri VM), 3. Kákái és Lem- berger (mindkettő HKVSC). A párosok küzdelmére va­sárnap került sor, az ered­ményeket holnapi számunk­ban közöljük. Kovács Márton testnevelő tanár, a rendezők nevében kérte a megyei szövetség főtitkárát, dr. Petrusz Jánost, hogy jövőre Kisköre kapjon Tóthné Ftlöp Zsuzsi. nemzetközi versenyt. A tor­nacsarnok, a 4 pálya, az el­helyezési körülmények, a kitűnő feltételek ezt a lá­tottak alapján is indokolják. Dicséretes vállalkozókedv! Tóth Zsolt (Fotó: Szántó György) Mátra-csoport — Három sárga, egy piros Bélapátfalván — A HKVSC 0—3-ról öt perc alatt egyenlített Siroki bravúr Gyarmaton A tavaszi 4. forduló mérkőzé­seiről a következő jelentéseket kaptuk: Bélapátfalva—Gyöngyös 0—0 Bélapátfalva, 400 néző. V.: Ma­rosvári. Bélapátfalva: Erdős — Berecz I., Zágonyi, Torbavecz, Cseh — Berecz Zs., Jegest, Horváth (Be­recz E.), Fenyves — Józsa, Bar- ta. Edző: Kiss Tibor. GYSE: Széles! — Jónás, Hu­szár, Vágó, Jerem — Jakab, Sol­tész, Vajda — Ferenc, Nagy G„ Patócs. Edző: Szőke Barnabás. Ügy tűnt, hogy a hazai csa­pat már az első félidőben el­dönti a maga javára a mérkő­zést. Szélest azonban jó néhány bravúr előadásával hárította az igen aktív Barta bombáit. Szünet után már Erdős kollégájának is bizonyítania kellett, hogy jó ka­pus. Ahogy telt az idő, úgy csordogált egyre „laposabban” a mérkőzés. Csak a játékvezető maradt végig aktív. Kiosztott egy-egy sárga lapot Nagynak, Soltésznak, és Zágonyinak, majd sűrű füttykoncertje közben, Fenyvesnek a pirosat is felmu­tatta — meglehetősen elhamar­kodottan. Ehhez még csak any- nyit, hogy igen sportszerű volt a mérkőzés. Jók: Erdős, Bartá, Torbavecz, ill. Szélesi, Jónás, Vá­gó. Ifik: Gyöngyös—Bélapátfal­va 1—0 (0—0). (k. sz. e.) Sírok—Balassagyarmat 2—1 (0-0) Balassagyarmat, 600 néző. V.: Pecze. Sírok: Rozsnyoki — Papp, Szántai, Erdélyi B., Gyurácz, Szabó L., Vígh, Bujákl, Pócsik (Doktorcsik), Utasi, Ballá. Edző: Kiss János. Az 51. percben Utasi átadásá­ból, a labdát Doktorcsik 12 méterről kapásból a bal felső sarokba lőtte, 1—0. A 79. perc­ben Vígh ugratta ki Utasít, aki 10 méterről biztosan helyezett a kapu bal sarkába, 2—0. Kiegyenlített első félidő után fölénybe kerültek a vendégek. A Vasas végül magabiztos já­tékkal győzött a helyenként kí­méletlen hazaiak ellen. Kiállít­va: Slezák a 73., Robb a 82. percben. Jók: Rozsnoki, Vígh, Papp. Szántai, Utasi. Ifik: BGYSE—Sírok 3—0. Varga Tibor Recsk-—Hatvan 3—3 (1—•) Recsk, 500 néző. V.: Zvolensz- ki. Recsk: Hegyi — Lucza, Maksó, Nagylaki, Nagy, Horváth, Tóth, Bencsik, Bencsok (Szabó), Kiss (Csanálosi), Csányi. Edző: Sza­bó Géza. HKVSC: Sipeki — Lakatos, Hartman, Turcsányi, Hegyi, Go- hér, Veiland (Tóth J.), Sima. Juhász, Zombori, Barna. Edző: öze Tibor. A gólok rövid története: a 29. percben Tóth szöglete nyomán Bencsok fejelt a hálóba, l—o. Az 53. percben Csányi fejezett be góllál egy jobb oldali táma­dást, 2—0. Az 55. percben Ben­csik 18 méteres szabadrúgá­sa kötött ki Sipeki kapujában. 3—0. A 80. percben Hegyi ki­tört a védők között és a hosszú sarokba lőtt, 3—1. A 82. perc­ben, jobb oldali támadás végén Tóth tovább szépített, 3—2. A 85. percben Hegyi elhúzott a vé­dők mellett, majd a recski kapu jobb oldalárba helyezett, 3—3. A jól játszó hazai csapatot két felesleges csere teljesen szétzi­lálta. A vendégek öt perc alatt egyenlítettek! Jók: Hegyi, Mak­só, Nagylaki, Bencsik, illetve Lakatos, Hegyi, Juhász. Ifik: Recsk—HKVSC 1—0. Gál Mihály A Mátra-csoport további ered­ményei: Sajóbábony—H. Köteles 0— 0, Borsodnádasd—Romhány 3 —3. Nagybátony—BVSC 0—3, St. Síküveg—Göd 1—0, Edelény—Ózd 1— 1. Szabadnapos: B. Bányász. A Mátra-csoport állása: 1. Özd 18 14 3 1 48-11 31 2. H. Köteles 20 12 5 3 45-16 29 3. St. Síküveg 20 13 2 5 36-22 28 4. BVSC 19 10 4 5 31-23 24 5. Recsk 20 8 6 6 34-27 22 6. Hatvan 20 8 6 6 25-27 22 7. S.-bábony 19 8 5 6 22-19 21 8. B. Bányász 19 7 6 6 19-19 20 9. Gyöngyös 20 7 5 8 23-20 19 10. B. -falva 20 5 8 7 24-25 18 11. Edelény 20 6 6 8 26-28 18 12. Nagybátony 19 8 2 9 19-24 18 13. Romhány 19 6 5 8 27-36 17 14. Göd 19 4 6 9 25-30 14 15. Sírok 20 4 3 13 16-41 11 16. B.-nádasd 20 3 4 13 23-47 10 17. B.-gyarmat 20 3 4 13 11-39 10 Labdarúgó NB II. Pontmentés Eger SE—Szolnoki MÁV MTE I—1 (0—#) Nü Il-es labdarúgó-mér­kőzés, Eger, 3000 néző. V.: Szilágyi S. ESE: Bodolai — Méhesi, Megyesi, Zsidai (Lengyel a 68. percben), Varga — Si­mon, Smuczer, Csepregi — Tasi (Fodor a 68. percben), Kiss, Csomány. Edző: Csank János. Szolnok: Boros — Szilá­gyi, Ágh, Repka, Rózsavöl­gyi — Porhanda, Csábi, Za~ vacziki (Tóth az 59. perc­ben) — Hegedűs, Szőke, László. Edző: Lódi László. Nagy lendülettel kezdtek a csapatok a hideg, szeles idő is erre nógatta őket. Az 5. percben Kiss kapott jó pördítést, ám Boros gyor- sább volt. Négy perccel ké­sőbb Zavaczki lőtt gyatrán fölé. Ezután kétszer egy­mást követően Kiss kelteti zavart a vendégek kapujá­nál. A 21. percben szabad­rúgás-kombinációt végzett el az ESE, Csepregi küldte be középre a labdát, Tasi Kisshez fejelt, az egri csa­tár lövését azonban blok­kolta a védelem. Alig telt el négy perc, amikor ismét forró pillanatok játszódtak le a MÁV MTE kapujánál. Tasi fejese a felső lécről jött vissza, Csomány ismételt, de lövését hárította Boros. A 33. percben hosszú idő után ismét eljutottak a Tisza- partiak Bodolai kapujáig, ám Hegedűs 9 méterről szo­rongatott helyzetben fölé emelt, öt perc múlva Kiss— Tasi—Kiss kényszerítő után az utóbbi az öt és felesnél a kifutó kapusba lőtt. A 39. percben László majd fél percre rá Porhanda kapott sárga lapot. Két perccel a szünet előtt Csepregi bom­bája valósággal megborot­válta a felső lécet. A SZÜNET UTÁN szol­noki helyzettel folytatódott a találkozó, de Repka hat méterről lyukat rúgott. Az 54. percben a büntetőterü­letre betörő Lászlót Megyesi becsúszva szerelte. Egy perc­cel később a 16-oson kívül­re kifutó Boros elől Csomány ellopta a labdát, Vargához továbbított, a hátvéd meg­célozta az üres kaput, de még a gólvonal előtt tisz­táztak a védők. Alig telt el egy perc, amikor Csepregi szöktette Csományt, ő azon­ban a 11-es [Kint tájékán rosszul vette át, a labdát. A 61. percben az egri rohamok után kissé fellélegzett Szol­nok vezetett támadást, a csereként beállt Tóth a té­továzó védők között indí­totta Lászlót, aki a térfél közepéről megiramodott a labdával, és a kifutó Bodo­lai mellett mintegy 12 mé­terről a hálóba gurított, 0—1. A 63. percben Kiss adott középre, Csomány fe­jesét azonban a jobb alsó saroknál még elcsípte Bo­ros. Egy újabb hazai akció­nál Fodor közeli lövésébe Ágh lépett be időben. Meg­élénkült az iram, hiszen az ESE már nem a győzele­mért, hanem az egyenlítésért hajtott. Mégis a 77. perc­ben Bodolai épp hogy fel tudta szedni a labdát László elől. A 83. perc hozta meg az egyenlítő gólt. Csepregi végezhetett el szabadrúgást a jobb szélről, az öt és fe­lessel egy magasságban. Kiss és Boros együtt ugrott fel a labdáért. Az egri csatár fejesét a kapuvédő vissza­ütötte, pont Kiss búbjára, és onnan a labda, ha üggyel bajjal is, de beszédült a há­lóba, 1—1. A mérkőzés hát­ralevő részében már jobbá­ra csak az Eger támadott, megpróbálta a lehetetlent, hét perc alatt akarta meg­fordítani azt a mérkőzést, ami jó 80 alatt sem sike­rült. Csank János, a hazaiak vezető edzője idegesen sé­tálgatott a mérkőzés előtt. Azt mondta, forró kétszer negyvenöt perc vár a csa­patra. S hogy így lett, azt leginkább maguknak köszön­hetik, hiszen azt mindenki tudja, hogy helyzetek sorát nem lehet „fizetség nélkül” elpuskázni. Ezen a találko­zón, ha csak reálisan mérle­geljük a helyzeteket, az Egernek gólokkal kellett volna győznie, az már a Szolnok szerencséje, hogy van egy olyan játékosa, akit történetesen Lászlónak hív­nak, és aki a vállán hor­dozza a csapatot. Az ESE végül is pontot mentett hazai pályán, s ez cseppet sem hízelgő rájuk nézve, hiszen legközelebb a riválist, a Szegedet fogadják a vá­rosi stadionban. Bodolai a tőle telhetőt meg­tette, a gólban nem ludas. Annál inkább a hátvédsor, hiszen ha Lászlót keményen fogják, másképp alakulha­tott volna az eredmény. Csepregi,' bár őt Porhanda mindenhova követte, beszá­guldozta a pályát, jól ját­szott. A csatárok rengeteg hibát vétettek, hiányzott be­lőlük a kellő harcosság. Csank János: — Úgy ala­kultak az események, hogy a végén jó volt az egy pont. Budai Ferenc Az NB II. további ered­ményei: Nagykanizsa—Baja 5—0, Kazincbarcika—D, Ki­nizsi 2—1, Vác—Diósgyőr 5—0, Sopron—Metripond 0—0, H. Szabó L. SE)—Komló 2—0, Veszprém—Nyíregyhá­za 1—1, Szeol-Délép—Ganz- Mávag 3—1, Szekszárd— Keszthely 2—1, Salgótarján —Dunaújváros 0—1. A bajnokság állása: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. I. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 1». 20. Szeol-Délép Eger SE D.-újváros Diósgyőr Ganz-Mávag Keszthely Szekszárd Salgótarján Komló Nyíregyháza Szolnok Sopron Baja Metripond H. Szabó Vác D. Kinizsi Veszprém Nagykanizsa K.-barcika 23 15 25 10 23 12 23 11 23 ) 22 8 22 8 23 8 22 10 47-20 34 37- 16 32 42-20 31 42-31 28 35-27 2« 23-22 24 23-29 24 25- 23 22 38- 37 22 26- 27 22 30-35 22 28-30 21 30-46 21 32-35 20 28-34 20 21-31 19 28-35 18 20-29 18 30-38 17 23-43 13 A labdarúgó NB I. ered­ményei: Videoton—Vasas 0—1, Ferencváros—Siófok 0—0, Ü. Dózsa—Zalaeger­szeg 0—1, Rába ETO—Csepel 3—1, Haladás—Bp. Honvéd 0— 0, Bp. Volán—Debrecen 1— 2, MTK-VM—Pécs 1—1. Tatabánya—Békéscsaba 6—1. A labdarúgó NB I. állása: 1. Bp. Honv. 23 14 7 2 47-22 35 2. Pécs 23 12 6 5 33-19 30 3. Rába ETO 23 9 10 4 43-32 28 4. Videoton 23 10 7 6 23-19 27 5. Zalaegerszeg 23 8 10 5 37-27 26 6. MTK-VM 23 9 6 8 39-31 24 7. Ü. Dózsa 23 8 8 7 28-27 24 8. FTC 23 8 8 7 26-25 24 9. Tatabánya 23 6 10 7 26-24 22 10. Haladás 23 7 7 9 25-27 21 11. Vasas 23 7 7 9 29-34 21 12. Debrecen 23 6 8 3 22-39 20 13. Békéscsaba 23 5 8 10 24-36 18 14. Siófok 23 5 7 11 23-34 17 15. Bp. Volán 23 4 8 11 24-39 16 IC. Csepel 23 6 3 14 20-34 15 ★ A góllövőlista állása: 22 gó. los: Détári (Bp. Honvéd), 14 gólos: Hannich (Rába ETO). 13 gólos: Melis (Rába ETO), 12 gólos:,Boda (MTK VM), Nagy I. (ZTE), 10 gólos: Bo­rostyán (Vasas), Szeibert (MTK VM), 9 gólos: Kiprich és Plotár (mindkettő Tatabá­nya). A Totó 12. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések: 1. Hannover—Nürnberg 0:2 2 2. Saarbrücken—1. FC Köln 1:2 2 3. VfB Stuttg.—Mannheim 3:11 4. Hamburg—Uerdingen 1:4 2 5. TB Berlin—St. Kickers 2:1 l 6. Avellino—Lecce 2:0 l 7. Bari—Fiorentina 0:1 2 8. Milan—Roma 0:l 2 9. Juventus—Internazionale 2:0 l 10. Pisa—Torino 0:0 x 11. Sampdoria—Como 0:0 x 12. Udinese—Napoli 2:0 i 13. Verona—Atalanta 0:3 2 Pótmérkőzések: 14. Bielefeld—FC Homburg i:l x 15. Bayreuth—Hertha BSC 1:1 x 16. Karlsruhe—Freiburg 3:2 r