Népújság, 1985. szeptember (36. évfolyam, 205-229. szám)

1985-09-16 / 217. szám

6. E NÉPÚJSÁG, 1985. szeptember 16., hétfő Meddő küzdelem H. SZABÛ L. SE— EGER SE 0—8 NB II.es labdarúgó-mérkőzés Mezőtúr, 2000 néző. V.: Huták. Honvéd: Brockhauser — Halá­pi, Tyukodl. Krecska, Dávid — Lakatos, Qiitrikó, Oláh — Kot- tesz. Hídvégi (Csató a 75. perc. ben). ' Lehota (Rumszauer a 88. percben). Edző: Földes! János. ESE: Bodolai — Pribék, Me­gyést, Varga, Szert — Horváth, Smuczer, Lengyel — Kiss Gy. (Tasi a 81. percben), Csomány (Aranyosi a szünetben). Sass. Edző: Csank János. A 8. percben Quirikó jobb­ról élesen belőtt labdáját Var- ga a gólvonal előtt vágta ki. Előnyszabály alkalmazása után, a 16. percben Sass két embert is átjátszott, a 11-es pontnál azonban Dávid be­lépője véget vetett az ígé­retes akciónak. A 19. perc­ben egy átívelés nyomán Sass a középre adást válasz­totta, pedig, ha 8 m-ről lő. . . A 28. percben egy eladott labdával indult Honvéd-tá­madás, s Pribéknek a vész- tartalékot is mozgósítania kellett, hogy két hazai csa­tár elől is tisztázzon. Hét perccel később Varga még visszahúzni sem tudta Hid­ráéit, az erőszakos labdarú­gó Lehotának gólpasszt adott, de Bodolai nagy bra­vúrral a közeli, lapos lö­vésbe belevetődött. A teljes felszabadítás a berohanó vé­dők dolga maradt. A 43. percben Pribék hátulról fel­vágta Hídvégit, amiért sár­ga lapot, kapott. A megítélt pontrúgás a kapu elé szállt, s Krecska, senkitől sem za­vartatva, mintegy 5 m-ről a jobb felső sarok fölé fejelt. Szünet utón a 47. percben, Kiss Gy.-1 rántották le a mezőtúri 16- os előtt, amiért Krecska is sárga lapos figyelmeztetést kapott. A 20 m-es szabad­rúgás — amelyet Horváth végzett el — a hazai kapus ölében halt el. A 60. perc­ben Aranyosi éles szögből leadott, ballábas lövését je­gyezhettük fel, amit hárított Brockhauser. A 62. percben a második félidőben jobb szélre húzódó Horváth ügye­sen visszagurított a felfutó Vargához, akinek a 16-osról leadott, lapos lövése épp hogy elkerülte a jobb alsó sarkot. A 72. percben egy kiejtett labda okozott „vihart”: a labdát elvesztő Brockhauser a pettyesre rámozduló Kiss Gy. lábát elhúzta, de a já­tékvezető továbbot intett. Később Pribék távoli lövése jelentett eseményt, majd a 81. percben Sass lövéskísér- letébe léptek bele jó ütem­ben a hazai védők. A szervezett védekezéssel egy pontra számító vendég­látók ellen a mérkőzés nagy részében tartós „ mezőnyfö- lénybé került az ESE. Az első félidőben a nagy hibaszázalékkal és ötlettele- nül játszó egri középpályá­sok (valamint az álldogáló Csomány) képtelenek vol­tak helyzetet előkészíteni. Sőt két, gólt ígérő befejezé­se a Honvédnak volt. A má­sodik 45 percben Aranyosi rövid időre színt vitt a med­dőségbe, de a végére mind­két csapat alaposan elszür­kült. Az alacsony színvona­lú, küzdelmes találkozón az ESE megőrizte veretlenségét és nem mellékes módon, egy- gyel tovább gyarapította pontjainak számát. Egyénileg Bodolai egy gól­nak látszó helyzetben hárí­tott. A védők közül a hazai közönségnek is tetszett a ko­rábban itt szerepelt Pribék küzdőképessége, középen Me- gyesi is jól játszott. A kö­zéppályásokról már formál­tunk véleményt. Elöl a tá­madók közül néhány meg­mozdulásával csak Sass árul­ta el posztját. Csank János: — A jól játszó, harcos mezőtúriak ellen, örülünk az egy pontnak . ../ Budavári Sándor Az NB 11. további ered­ményei: SZEOL Délép SE— Kazincbarcika 3—0, Vác— Szekszárd 1—2, Nagykanizsa —Sopron 0—0, Salgótarján —Veszprém 1—0, Ganz- MÁVAG—Szolnok 1—4, Komló—Nyíregyháza 2—0, Dunaújváros—Metripond 3— 1, Baja—Keszthely 0—1, DVTK—Debreceni Kinizsi 3 —0. A tabella állása : 1. Salgótarján 7 5 1 1 12- 3 11 2. Eger 7 4 3 — 11- 4 11 3. Keszthely 7 5 1 1 10- 4 11 4. Diósgyőr 7 4 1 2 16-10 9 5. Dunaújváros 7. 3 3 1 11- 5 9 S. Szekszárd 7 3 3 1 8- 6 9 7. SZEOL D.-ép 7 3 2 2 15- 8 8 8. Komló 7 4 — 3 12-10 8 9. Vác 7 4 — 3 7- 9 8 10. Szolnok 7 3 1 3 12-12 7 11. Nagyk. 7 2 3 2 9- 9 7 12. Ganz-M. 7 3 1 3 8-10 7 13. Metripond 7 3 — 4 12-13 6 14. Veszprém 7 3 — 4 10-13 6 15. Sopron 7 1 3 3 7-11 5 16. Ny.-egyh. 7 2 1 4 6-10 5 17. Baja 7 2 1 4 9-15 5 18. H. Sz. L. SE 7 1 2 4 6-10 4 19. D. Kinizsi 7 1 2 4 6-13 4 20. K.-barcika 7 — — 7 5-17 — A labdarúgó NB l. ered­ményei: Vasas—Bp. Honvéd 1—0, Haladás—Debrecen 4— 2, Tatabánya—Csepel 2—0, Rába ETO—Pécs 2—0, Vi­deoton—Zalaegerszeg 2—1, Ú. Dózsa—Ferencváros 1—0, Bp. Volán—Siófok 2—2, MTK VM—Békéscsaba 2—0. A bajnokság állása: 1. Bp. Honvéd 9 5 3 1 13- 6 13 2. Pécs 8 5 2 1 14- 6 12 3. Rába ETO 9 3 4 2 19-14 10 4. Videoton 9 3 4 2 11- 9 10 5. ZTE 9 2 5 2 14-13 9 6. Haladás 8 4 1 3 13-12 9 7. MTK VM 9 4 1 4 12-11 9 8. Ü. Dózsa 8 3 3 2 10-10 9 9. Tatabánya 9 2 5 2 8- 9 9 10. Vasas 9 3 3 3 11-14 9 11. Debrecen 9 2 4 3 8-13 8 12. FTC 7 3 1 3 11-11 7 13. Békéscsaba 8 3 1 4 11-11 7 14. Bp. Volán 9 2 3 4 13-17 7 15. Siófok 9 2 2 5 12-14 6 16. Csepel 9 2 — 7 5-15 4 MÁTRA-CSOPORT Tömörül a középmezőny A területi labdarúgó-baj­nokság 5. fordulójának mér­kőzéseiről a következő je­lentéseket kaptuk tudósí­tóinktól : SAJÓBÁBONY—SÍROK 1—0 (0—0) Sajóbábony, 300 néző. V: Tálas. Sírok: Kovács M. — Papp, Szántai, Erdélyi B., Kovács L., Szabó L., Erdélyi I. (Bő­gős), Pócsik. Utasi, Bukrán, Szabó I. Edző: Kiss János. Nagy lendülettel kezdett a vendégcsapat, s már a 8. percben százszázalékos gól­helyzetet dolgoztak ki, ám Erdélyi l. hibázott. A szünet után is a piros-kékek sze­rezhettek volna gólt, az 57. percben például Bukrán fe­jesét a kapufa mentette. A végig lelkesen és jól küzdő Sírok sorsát a hajrára fő­szereplőivé váló játékvezető a 89. percben egy súlyos té­vedéssel pecsételte meg. Jogtalan 11-est ítélt a házi­gazdáknak. A látottak alap­ján a Sírok legalább egy pontot érdemelt volna. G: Kiss (11-esből). Jók: Lipták, Orosz, illetve Szántai, Er­délyi B., Kovács L. Ifik: 8—1. Varga Tibor RECSK—GÖD 4—0 (3—0) Recsik, 500 néző. V: Gál. Recsk: Hegyi — Gál (Ke­lement), Bódi, Horváth, Nagylaki, Lénert, Tóth, Ko­lozsvári, Bencsik (Nagy), Csányi, Szabó. Edző: Szabó Géza. A gólok története. 7. perc: Kolozsvári középen kitört, az egyik védő kéz­zel ütötte el a labdát a 16- oson belül. A megítélt bün­tetőt Tóth értékesítette, 1— 0. 30. perc: Csányi a felező vonaltól indulva lefutotta a védelmet, a kapus mellett is elhúzta a labdát és a háló­ba lőtt, 2—0. 37. perc: Csá­nyi megismételte az előbbi jelenetet, faképnél hagyta a védőket és a kifutó kapus mellett a hálóba gurított, 3—0. 84. perc: Horváth ve­zetgette a labdát, majd a fellopakodó Csányi elé tá­lalt, aki nem hibázott, 4—0. A Recsk jó játékkal, ko­rán jelentős előnyre tett szert, s a második félidő­ben már csak az eredmény tartására törekedett. Jók: Hegyi, Bódi, Kolozsvári, Csányi, illetve Petró, Hor­váth, Papp. Ifi: 2—5. Gál Mihály BALASSAGYARMAT— HATVAN 2—0 (1—0) Balassagyarmat, 500 néző. V : Boros. Hatvan: Takács — Laka­tos, Bóna, Borics, Hartman, Hegyi, Gohér, Zombori, Vej- land (Kerek), Juhász, Hor­váth (Barna). Edző: Öze Ti­bor. A nagy akarással küzdő hazaiak két óriási védelmi hibát kihasználva, megérde­melten nyertek. G: Szűcs, Tóth F. Jók: Robb, Tóth, Szűcs. A Hatvanból senkit sem lehet kiemelni. Az ifi- mérkőzést szerdán játsszák le. Szendi László ST. SÍKÜVEGGYÁR- GYÖNGYÖS 1—0 (1—0) Salgótarján, 500 néző. V: Pecze. Gyöngyös: Szakmár — Jenem, Huszár, Jakab, Bár­sony, Tóth, Szabó (Jónás), Patócs, Ferencz, Szechei (Soltész), Vágó. Edző: Sző' ke Barnabás. A 40. percben a salgótar­jániak már a hetedik szög­letüket végezték. Garai ível­te be a labdát, amibe Ja­kab kézzel ütött bele, a li­est Balga a bal sarokba lőt­te. Az eredmény nem tük­rözi hűen a látottakat, a hazaiak több góllal is győz­hettek volna. A 68. percben Huszárt kiállította a játék­vezető. Jók: Zsélyi, Czene, Balga, Jaszik, illetve Jakab, Patócs. Bársony. Szkocsovszky Tibor BVSC—BÉLAPATFALVA 3—1 (1—0) Bélapátfalva, 600 néző. V: Lója II. Bélapátfalva: Erdős — Zá- gonyi, Torbavecz, Patkós, Józsa, Bóta, Kovács P., Bar- ta (Berecz. Zs.), Cseh, Be- recz E., Horváth, Kapui. Edző: Kiss Tibor. Jó iramú mérkőzésen, a minden csapatrészében jobb vendégek megérdemelten szerezték meg a győzelmet. Patkós a 80. percben 11-est hibázott. G: Németh, Hu- szák, Kopácsi, illetve Be­recz Zs. Jók: Flakk, Köln, Zeidl, Balázs, illetve Pat­kós. Ifik: 3—1. Horváth Mihály További eredmények: Nagybátony— Romhány 2—0, Borsodnádasd—Ózd 0—4, Edelény—Borsodi Bányász 4—2. A bajnokság állása: 1. Köteles J. SE H-. 17- 2 2. Ózd 4 4-­12- 1 3. Recsk 5 3 11 14- 7 4. Edelény 5 3-2 11- 8 5. BVSC 4 2 11 9- 5 6. Bélapátfalva 5 13 1 5- 5 7. Hatvan 5 2 12 7- 8 8. Göd 5 2 12 6- 7 9. Nagybátony 5 2 12 6- 8 10. Sajóbábony 5 2 12 3- 6 11. Borsodnádasd 5 2 12 8-13 12. St. Síkilveggy. 5 2-3 8- 9 13. Gyöngyös 5 12 3 8- 6 14. Balassagyarmat 5 1 1 3 3-12 15. B. Bányász 4-22 3- 6 16. Romhány 4 • 2 2 2- 9 il. Sírok 5 1-4 3-11 Súlyos vereség a nyitányon KOSÁRLABDA A TONER a tornagyőztes Frankovics két szlovák játékos között dob kosárra, a háttér­ben Korepta már startol az esetleges lepattanóra (Fotó: Szántó György) BVSC—EGER SE 15—6 (6—2. 4—1. 2—1, 3—2) OB I-es vízilabda-mérkő­zés, Szőnyi út, 100 néző. V: Szentgyörgyi, dr. Steinmetz. BVSC: BORS — Heltai 1 GERENDÁS 4 Kiss Cs. 1, Tóth S. 3, Varga Gy. 1, DÓCZI 4, Németh P„ Pet­ty ánszky, Éppel, Besenyei 1, dr. Lutter, Tokai. Edző.- Molnár Endre. Eger: Lipovics — Ancsán 2, dr. Sike, Nagy I. 1, Ke­lemen,. Vincze, Búza 2, Vecseri, Tóth K., Madarasi 1, Gyulavári, Zalánki, Tűz­kő (kapus). Edző: Pozsgay Zsolt. Gól emberelőnyből: 4/2, illetve 113 (!). Négy méte­resből: 3 3, illetve 0. Az egriek szempontjából kedvezően indult a találko­zó — 2—2-ig. Ekkor azon­ban az egymást követő el­adott labdákból, pillanatok alatt 6—2-re elhúzott a vasutas gárda. A továbbiak­ban, a minden csapatrészé­ben jól játszó BVSC-nek már nem okozott problémát a győzelem megszerzése, ennek útjába semmiféle aka­dályt nem tudott gördíteni a feltűnően rossz napot ki­fogó ESE. Ráadásul a piros­kékek a szerencsével is ha­dilábon álltak, sorozatban lőtték a kapufákat, vagy a kitűnő formában védő Bors hárított. A házigazdák pe­dig a kontrákat rendsze­rint góllal fejezték be. Míg a bajnok centerből is igen eredményes volt — szám- szerint négyszer — addig az Eger nyolc, emberelőnyös helyzettel nem tudott mit kezdeni. 1. Nürnberg— Mönchengladbach 2—4 2 2. FC Köln-Bayern München 1 — 1 X 3. Hamburg—VfB Stuttgart 2—0 1 4. Bochum—Dortmund 6—1 1 5. Mannheim—Leverkusen 1-0 i 6. Freiburg—Blau Weis 90 1—2 2 7. Avellino—Verona 2-1 1 8. Atalanta— fnternazionale 2—1 1 9. Avellino—Verona 3—1 1 10. Como—Juventus 0—1 2 11. Pisa—Napoli 1—1 X 12. Roma—Udinese 1—0 1 13. Torino—Fioren tin a 2—1 1 H h i 14. Bologna—Lazio 3—0 1 A hét végén baráti lég­körben — ismerősök, csa­ládtagok előtt — zajlott az egri körcsarnokban a Dobó István nemzetközi férfi ko­sárlabda emlékverseny. Az első napon két csoportban körmérkőzéses rendszerben találkoztak egymással a csapatok. Az „Alcsoport­ban a következő eredmé­nyek születtek: Nyíregyházi TK—Egri TK 70—56, Micha- lovce—Egri TK 66—58, Michalovce—Nyíregyházi TK 79—77. A _.B"-csoport ered­ményei: TANÉP—Tarncrv 81—66. TANÉP—Rozsnyó 92—42, Tarnov—Rozsnyó 95—48. A folytatásban, azaz va­sárnap délelőtt már a he­lyezések eldöntéséért lépett pályára a részt vevő hat együttes. Elször az 5. hely­ért mérkőzött meg egymás­sal az ETK és a Rozsnyó, ahol a tanárképzősök 73—49 (36—27) arányú győzelmet arattak. Az Egri TK pont­szerzői: Irlanda 15, Leitner 11, Juhász 12, Varga 16, Angyal 6, Kurbucz 10, Ger­gely 3. A Tarnov—Nyíregy­háza találkozón a lengyelek 104—85 (50—41) arányban nyertek és így övék lett a bronzérem. Az első helyért a TANÉP a szlovák Mioha- lovcevel játszott. Az egriek kezdtek jobban, ám a vendégek hamarosan nemcsak kiegyenlítettek, de jó néhány ponttal el is húz­tak. Komenczy Lajos edző még jókor kért időt, átren­dezte a felállást és Nádait pályára küldte. Ettől kezdve fokozatosan dolgozta le hát­rányát az építős gárda és hamarosan már a tízpontos előnyhöz jutott. Ez a talál­kozó jó példája volt annak, hogy a magassági hátrányt a gyorsasággal, a pontosság­gal és a távoli hárompontos dobásokkal sikeresen le­het ellensúlyozni. A máso­dik félidőben az egyre in­kább elfáradó szlovák együt­tes nem tudott lépést tar­tani a TANÉP diktálta irammal s így az egri le­génység könnyedén, maga­biztosan szerezte meg a győzelmet és az elsőséget. A végeredmény: TANÉP— Michalovce 96—70 (49—37). A TANÉP-nél a következő játékosok szereztek pontot: Nádai 26, Káló 17, Franko­vics 16, Sipeki 13, Monár J. 8, Korepta 6. Petrucsik 4, Tari, Molnár I.. Huszti 2—2. Az emlékverseny leg­eredményesebb játékosának a lengyel Mroz bizonyult 61 ponttal. Szakmaközi kupa A Szakszervezetek Heves megyei Tanácsa rendezésé­ben szombaton Hatvanban bonyolították le a szakma­közi kupa megyei döntőjét. A 15 szakmaközi bizottság legjobbjai atlétikában, lab­dajátékokban, tekében, asz­taliteniszben és családi ügyességi versenyben mér­kőztek meg egymással. Szán­tó György fotóriporter íze­lítőt hozott a versenyről. Az eseményre egy későbbi lap­számunkban részletesebben is kitérünk. Elúszott a biztosnak látszó győzelem SZÉKESFEHÉRVÁRI KÖFÉM—EGER SE 19—1« (10—8) NB I-es női kézilabda- mérkőzés. Eger, körcsarnok, 200 néző. V: Boros. Gombás. Eger: Csanálosiné — Bar- tuskáné 4. Káló 2, Veres 1, Takácsné, Adám 5, Jacsó. Cs: Mészárosné, Popovics 1, Juhász 1, Tóth 2. Edző: Brandstädter Gábor. Röviddel a kezdés után már 4—0-ra vezetett az ESE és akkor úgy tűnt, hogy a papírformának megfelelően biztosan nyerik majd a mér­kőzést a hazaiak. A lelkes fehérváriak gyorsan fordí­tottak, megrendült az egri­ek önbizalma és a további­akban képtelenek voltak görcsös erőlködésükből fel­oldódni. Vereségükkel nagy csalódást okoztak szúrko- lóiknak, de alighanem ön­maguknak is.