Népújság, 1985. május (36. évfolyam, 101-126. szám)

1985-05-06 / 104. szám

6. NÉPÚJSÁG, 1985. május 6., hétfő Fontos győzelem EGER SE—TATABANYA 1—0 (0—0) NB I-es labdarúgó-mérkó- zés. Eger, 4000 néző. V. : Nagy M. (Drigán. Bognár). Eger: Bodolai — Méhesl (Szi­lágy, B. a 29. percben). Megyé­st, Varga, Szert — Horváth, Szebegyinszky, Csepregl — Kiss Gy. (Kiss T. az 51. percben). Kovács, Jávorszki. Edző: Csank János. Tatabánya: Gróf — Fischer, Lakatos, Szabó, Szalma — Ba­rabás (Hermann a 32. percben). Emmer. Schmidt — Kiprich. (Vincze a 72. percben), Elő­tár, P. Nagy. Edző: Bacsó István. Az első percben a vendé­gek értek el szögletrúgást, amelyet biztosan romboltak a hazai védők. A másik ol­dalon a 3. percben előbb Kiss Gy., majd Szebegyinsz­ky lövése akadt el a védő­kön a 16-oson belül. A 4. percben Fischer kézzel fog­ta meg a labdát, majd a szabadrúgást követően, fej­játék végén Lakatos szaba­dította fel kapuját. Szemláto­mást a vendégek lassítani igyekezték az egriek kez­deményezéseit. rohamait és így mintegy 10 percen át úgy tűnt. hogy ők irányít­ják a találkozót. A 12. perc­ben P. Nagy kapott labdát a jobb oldalról, de 15 méter­ről a vetődő Bodolaiba lőtt. Az első vezélyes hazai táma­dás a 14. percben futott a pályán, amelynek következ­ménye két piros-kék szög­letrúgás lett. Ekkor Csepregj ívelt jobbról középre, majd Horváth egyből a jobb sa­rok mellé vágta a labdát. Egy perc múlva hasonló sorsra jutott Kovács lövése is. A 17. percben gólt sze­rezhettek volna az egriek. Kiss Gy. megszerezte a lab­dát Szalmától, átadását Ko­vács kapta, aki kisodródott, majd a védők beérték és fel­szabadítottak. A 25. perc­ben Plotártól Szalma kapott a 16-os vonalánál egy át­adást. majd gyenge lövését Bodolai biztosan ölelte ma­gához. A 28. percben Megye- si és Barabás összecsapott, mindketten megsérültek, ápolásra szorultak. A játék szabadrúgással folytatódott. A Labdát P. Nagy legurí­totta Szalma elé. akinek nagy erejű lövése a sorfal­ban akadt el. A 32. percben Fischer utánrúgásért sárga lapos figyelmeztetésben részesült. Egy perccel ké­sőbb Horváth 25 méteres szabadrúgása a vetődő ka­pusról kipattant, a labdára Lakatos és Szilágyi B. raj­tolt. végül a védő lett a győztes. Meddő egri fölény­ben telt az idő. A 42. perc­ben egy gyors vendégtáma­dás végén Schmidt a léc fö­lé fejelt. A 43. percben Me- gyesi kézzel állította meg a labdát, a szabadrúgást Kip- rich végezte el, de lövése a sorfalban elakadt. Szünet után a 46. percben a válogatott Kiprich-t Megyesi fellökte 18 méterre a kaputól, ami­ért sárga lapot kapott. A szabadrúgást Szalma végez­te el. akinek jól eltalált lab­dáját Bodolai bravúrosan ütötte az alapvonalon túlra. Némi zavar mutatkozott az egriek játékában, de ezt nem tudták a vendégek ki­használni, sőt az 55. perc­ben Horváth óriási erejű szabadrúgása a felső kapufát találta el és a labdát a jól játszó Lakatos szögletre tudta hárítani a gólra éhes egriek elől. Ezután erősen támadni kezdtek a hazaiak, de a 65. percig nem tudták bevenni Gróf kapuját. Ek­kor Csepregi ügyesen indí­totta az előre lopakodó Szer- tet a bal oldalon, aki nagy­szerűen ívelt középre, majd Horváth magasan felemel­kedve a kapu felé fejelte a labdát, de jókor érkezett Kiss T. is, aki szintén fej­jel úgy talált a kapuba, hogy a jobb kapufát is érin­tette, 1—0. A három perc­cel később Megyesi, 18 mé­terre kapujától, ismét kéz­zel ütötte el a labdát. A megítélt szabadrúgást Plo- tár végezte el, de Bodolai most is a helyén volt. A 70. percben Varga megsérült, ő is ápolásra szorult. A 88. percben Lakatos sorozatos reklamálásáért sárga lapos figyelmeztetésben részesült. Mint két héttel ezelőtt a Békéscsaba ellen, most is az első tíz perc ideges légkör­ben telt el; mindkét oldalon sok volt a kemény beleme- nés, rúgdalózás, lökdösődés és az ezután járó figyelmez­tetés, szabadrúgás. Később nyugodtabb hangulatban folyt a játék, az iram és a küzdelem színvonala kielégí­tette a jelenlévőket. Az első félidő változatos hajrájában bármelyik csapat előnyt sze­rezhetett volna, de az egyik oldalon Lakatos, a másikon pedig Bodolai és Szert nagy­szerű formában állta útját a kezdeményezéseknek. Szünet után az egriek fokozták az iramot, szinte kapujukhoz szögezték ellenfelüket, a „le­vegőben lógott” gólszerzésük, amely meg is történt a 65. percben. Ezt követően a ven­dégek mindent egy lapra tet­tek fel, de a kapura így sem jelentettek túl sok ve­szélyt, mert a piros-kékek a 16-os előtt minden próbálko­zásukat megállították. A lá­tottak alapján az ESE győ­zelme nagyobb gólkülönbsé- gű is lehetett volna. Egyénileg Bodolai kitűnő­en védett. A közvetlen vé­delemben Szert volt a leg­jobb. Varga magabiztos fej­játékával tűnt ki. Méhesit korán le kellett cserélni gyomorfájdalmai miatt, a he­lyére beállt Szilágyi B. vala­mint védőtársa, Megyesi is megfelelt. Középen Horváth tűnt ki leginkább, szünet után viszont nagyon felja­vult Csepregi és Szebegyinsz­ky is. Elöl Kovács volt leg­többször játékban. Jávorszki inkább a védőknek segített. Kiss Gy-nek ezen a napon nem sikerült semmi, a he­lyére beállt Kiss T. viszont döntő érdemeket szerzett a győzelem kivívásában. Fazekas István Az NB 1. további eredmé­nyei: Vasas—ZTE 3—1 (2— 0), Békéscsaba—MTK-VM 2—0 (2—0), Pécs—Ferencvá­ros 1—1 (1—0), Debrecen— Csepel 0—0, Videoton—Bp. Honvéd 1—2 (0—0). (A Rá­ba ETO—SZEOL AK, vala­mint az Ü. Dózsa—Haladás találkozó lapzártunk után ért véget.) Biztos vendégsiker Tatabánya—Eger SE 2—0 (1—0) Utánpótlás NB I-es labdarúgó- mérkőzés. Eger, 300 néző. V. : Benkő. Tatabánya: Mázi — Dóra, Horváth, Kiss, Kalmár — Ig- nácz, Rogyina, Simon — BuJ- tor, Cseri, Inczédi. Edző: Nagy Győző. Eger: Szakmár — Papp. Csen­des, Szántai (Tóth), Aranyos — Bcrecz I., Hegedűs, Smuczer, Vojtekovszky — Fodor, Simon I. Edző: Vigh Tibor. G.: In­czédi. Bujtor. Kiállítva : Berecz I.. a 33. percben. Jók: Bujtor, Simon. Inczédi, ill. az Egerből senkit nem lehet kiemelni. A Tatabánya úgy játszotta vé­gig a mérkőzést, mintha hazai pályán lenne. Az Eger 57 per­cig tíz emberrel küzdött, mert az első félidő vége előtt Berecz 1.-t beszéd miatt kiállította a játékvezető. Az ügyesen, takti­kusan, frissen játszó vendégek megérdemelten győztek a da­rabjaira hullott egri csapat el­len. \ Május 7-én, 18 órakor, MŰSOROS FÜRDŐRUHA-BEMUTATÓ lesz a Helyőrségi Művelődési Otthon egri klubjában. Szereplők; Fábián Éva és Túri Lajos táncdalénckesek. Szegedi Molnár Géza humorista, fővárosi manökenek Zene: Continental együttes. Konferál: Kovács P. József tv-bemondó. Jegyek 20,— Ft-ért vásárolhatók a helyszínen és áruházunkban. Nagy választék fürdőruhákban és strandcikkekben. Várjuk Kedves Vásárlóinkat! centrum Áruház Vízilabda OB I. Eger SE—Tungsram SC 11—7 (3—2, 4—3, 3—2, 1—0). OB I_es vízilabda-mérkőzés. Hajós Alfréd uszoda. V: Dcmbi Kőnigh. Eger: Kiss P„ — Ancsán 2, KELEMEN, Nagy 2, BÚZA 2, dr. SIKE 2, Gyulavári 2. Cs: Vincze. Bíró, Vecseri 1, Tóth K. 1. Madarasi. Edző: Pozsgay Zsolt. Tungsram: Hajmásy — Halmai, TÓTH E., Gyön­gyösi 1, Keszthelyi 1, Tóth I. 5. Nyárádi. Cs: Dankó, Ne- mecz Kovács, Pethő. Páz­mány i, Kurva (kapus). Edző: dr. Martin György, Gulyás Zoltán. Gól emberelőnyből : 7/6 ill. 5 2. Négyméteresből: 1/0, ill. 1 1. A negyedik ne­gyedben az egriek még azt i,s megengedhették maguk­nak, hogy négymáterest hi­bázzanak. Megérdemelten nyertek. Bp. Honvéd—Eger SE 10—6 (3—2 3—2, 2—0, 2—2) Az OTSH iránymutatása Az OTSH iránymutatást adott ki egyes sportfegyel­mi büntetések csökkentésé­ről. illetőleg elengedéséről. Ennek értelmében a fegyel­mi jogkört gyakorló sport- egyesületi és szakszövetségi szervek az általuk 1985. áp­rilis 4. előtti eltiltott sporto­lók fegyelmi büntetésének hátralevő részét, ha annak időtartama 1986. december 31-nél nem terjed tovább és a büntetés fele már letöl­tést nyert, elengedhetik. Az iránymutatás nem vonatko­zik a vám- és deviza jog­szabályok megsértése miatt kiszabott fegyelmi bünte­tésekre, valamint a sportte­vékenységtől, tisztségvise­léstől eltiltott sportvezetők­re, játékvezetőkre verseny­bírókra, egyéb sportszak­emberekre. A részletes iránymutatást ,a megyei (fővárosi), testne­velési és sporthivatalokhoz és az országos sportági szakszövetségekhez az OTSH közvetlenül juttatja el. Kitérőgyári lövészek A fiatalokban bízva A gyöngyösi MHSZ Kitérögyá- ri Vasutas LK Versenyzői a kö­zelmúltban Salgótarjánban lép­tek lőállásba. \ A megfiatalított. 18 fős együttesnek már nem volt tagja a KLK-hoz távozott Molnár Sándor, a Zalka SE-hez igazolt Édes János és Berkics Krisztina, az ismert puskásaik közül Lenkei László és Seszták Zsuzsanna, munkahelyi elfog­laltságuk miatt szakítottak a versenysporttal. A Belkovics Béla irányította lövészklub a kétségkívüli nagy érvágást az utánpótlás mielőb­bi beérésével pótolhatja. A jó úton haladó nevelőtevékenység legnagyobb hátráltató tényezője azonban a még mindig megol­datlan lötérlétesítmény gondjaik. Ennek ellenére, az újonc gár­da a nógrádi megyeszékhelyen nem vallott szégyent. többen aranyjelvényes szintet lőttek. A kitérőgyáriak jobb eredmé­nyei. Serdülő lányok, légpuska. 40 lövés: Megyesi Adrienn, 3*3 kör. Junior lányok, légpuska, to lövés: Rácz Györgyi, 374. Stan­dard puska, 60 lövés: Ráci Györgyi, 590. Standard puska. 3x£0 lövés: Rácz Györgyi. 561. Ifjúsági fiúk, standard puska. 60 lövés, fekvő : Bedö István 58.1. Bognár Ákos 574. Jáger Jácint 567 kör. A gyöngyösiek az MHSZ OB- ra szeretnének egy serdülő és egy ifjúsági I. korcsoportos pus­kás csapatot, valamint hasonló korú fiú pisztolyos gárdát ne­vezni. Csak röviden... Május 12_én, 10 órai kez­dettel Gyöngyösön a városi sporttelepen színész váloga­tott—Gyöngyös öreg fiúk barátságos labdarúgó-múr- kőzésre kerül sor. ★ TFSE—Eger SE 3—2 (-13, -S, 12, 9, 9). NB I-es női röplabda-mérkőzés a 9—16. helyért. Budapest. V : Zsillé, Hóbor. A 95 perces küzdel­mes mérkőzésen a főiskolá­sok, otthonukban bravúrral szerezték meg a 2 pontot. Jó: Gönczi, Porubszky, Ger­hardt ill. Szakmár. Baranyi. ★ A Pécsi MSC megóvta a múlt hét végén Szegeden játszott bajnoki mérkőzését. A kiesés eliten: küzdő pécsiek 2—1-re kikaptak a SZEOL AK-tól, és a vereséget kö­vetően — mint ahogy rész­letesen beszámoltunk róla —, új edző is került a csapat élére. Az egyesültet házi statisztikája szerinlt a szegedi csapatban jogtalanul szere­pelt Balázs és Ponyvás, mert mindkettőjüknek há­rom sárga lapja volt, és szerintük ugyanezért a kis- paden ülő Somogyit is sza­bálytalanul írták be a mér­kőzés jegyzőkönyvébe. Az óvást a PMSC vezetői el­küldték az MLSZ-be. Idénynyitó teniszverseny Egerben Amatőrök „profi módon” Az esős, szeles, hideg idő sem zavarta a versenyzőket az idei első amatőr teniszversenyen, amelyet az Eger SE te­nisz-szakosztálya rendezett az elmúlt héten. A kitűnően elkészített salakos pályánkon már kora reg­geltől folytak á küzdelmek, s az esti órákban megszületett a végeredmény is. A tavalyelőtti győztes Bölkény László és a volt ESE-játékos, Takács Péter küzdött az első helyért és a díjakért. Végül szoros küzdelemből Takács került ki győztesen. MATRA-CSOPORT Bélapátfalvi siker A területi labdarúgó-bajnok­ság 24. fordulójának mérkőzé­seiről a következő jelentéseket kaptuk : Gyöngyös—Nagybátony 2-1 (1—1) Gyöngyös, 500 néző. V.: Mol­nár II. Gyöngyös : Berta — Jerem. Huszár, Jakab, Bársony, Tóth. Csomány, Vajda, Ferencz, Sol­tész (Szabó). Nagy G. (Vágó). Edző: Treiber Rudolf. A gólok története. 3. perc: Csomány indította kitűnő lab­dával a bal széien felfutó Bár­sonyt, aki az alapvonal közelé­ből jól ívelt kapu elé, és a jobb oldalon érkező Nagy G. a ki­futó kapus mellett közelről gu­rított a hálóba, 1—0. 18. perc: Loch' remek csellel futott el a jobb szélen, majd lágyan kö­zépre ívelt és Szőke az 5-ösről a bal alsó sarokba fejelte a labdát, 1—1. 76. perc: Csomány közeli lövését a bal alsó kapu­fa még mentette, majd Ferencz középre ívelt labdájával Cso­mány kapura húzott és a ki­futó Kiss mellett, 10 méterről nem hibázott, 2—1. Ezúttal Nagy Attila esküvője miatt Berta védte a hazaiak kapuját. Végig változatos, jó iramú küzdelemben, a gyöngyö­siek azzal nehezítették győzel­müket, hogy sok gólhelyzetet hagytak kihasználatlanul. A gó­lokon kívül három kapufát is lőttek. Jók: Huszár (a mezőny legjobbja), Bársony. Vajda, Sza­bó, ill. Orosz. Szabó Gy., Loch. Ifik: 5—0. Szkocsovszky Tibor Bélapátfalva—H. Papp I. 9E 1—0 (1—0) Bélapátfalva. 400 néző. V.: Ágoston. Bélapátfalva: Erdős — Zsó- lyom, Patkós. Zágonyi, Józsa. Sasvári. Kovács P. (Zay), Hor­váth (Kapui). Berecz E.. Feny­ves, Cseh. Edző: Várallyay Mik­lós. A gól története: A harmadik percben, egy beívelés után a vendégvédők röviden szabadí­tottak fel. a pettyes Patkós elé került, aki mintegy 25 méterről a hálóba lőtt. 1—0. A találkozón végig a katona­csapat játszott fölényben, s a hazaiak sokszor csak hősies vé­dekezéssel tudták megmenteni kapujukat a góltól és így. ha szerencsével is, de sikerült meg­szerezniük a számukra nagyon fontos bajnoki pontokat. Jók : Erdős, Patkós, Zágonyi, ill. Szta- hon. Bém, Kalmár. Horváth Mihály Ganz-MÁVAG— Füzesabony 1—0 (0—0) Füzesabony, 600 néző. V. : Zvo- lenszky. Füzesabony: Bartos — Bari. Mudriczki, Nagy L., Antal, La­katos J. (Verhóczki), Torba- vecz, Takács, Lakatos I. (Kiss II.), Jónás, Balázs. Edző: Káló Mihály. A gól története: Az 58. percben, jobb oldali szögletrúgáshoz ju­tottak a gépgyáriak. A nagy erővel belőtt labda a menteni akaró Mudriczkin irányt vál­toztatva. védhetetlenüi vágódott a kapu bal oldalába, 1—0 (ön­gól). Az első félidőben a listaveze­tő fővárosi csapat nagy erővel rohamozott, az abonyi védelem azonban remekül zárt. A 28. | percben Nagy L. a tizenhato­son belül kézzel ért a labdá­hoz. Tóth 11-esét Bartos gyors vetődéssel hárította ! Fordulás után kiegyenlítettebb lett a já­ték, A 92. percben az egyik g&nzos védő kézzel „tisztázott” a kapu előterében, Zvolenszky sípja azonban néma maradt. A kemény összecsapásokkal tarkí­tott mérkőzésen a szerencsésebb csapat nyert. Jók: Lukács, Zen- tai, Bodnár, ill. Bartos (a me­zőny legjobbja). Nagy L., An­tal, Takács. Ifik : Füzesabony— Ganz-MAVAG 1—0. Szigetváry József Recsk—Hatvan 1—0 (0—0) Recsk, 600 néző. V.: Lója. Recsk: Magyar — Danyi, Mak- só, Bódi I., Szedmák. Tóth (Klement). Bencsók, Horváth, Kolozsvári, Csányi, Bencsik. Ed­ző: Szabó Géza. Hatvan: Takács — Lakatos. Borics, Kerek, Hegyi. Ádám. Zombori. Bohér, Horváth (Ko­vács), Sváb (Turcsányi). Ju­hász. Edző: Gál Béla. A gól története, 63. perc: Ben­csók remek labdával ugratta ki Csányrt. aki elhúzott Borics és a kifutó Takács mellett és a kapuba továbbított, 2—0. Az első félidőben kiegyenlí­tett játék folyt, majd szünet után a hazaiak kerekedtek te­lül, de hogy csak egy gólt tud­tak elérni, azt a remekül védő Takácsnak „köszönhetik”. Szed- mákot a játékvezető a 65. perc­ben kiállította. Jók: Danyi, Bó­di I., Bencsók. Csányi, ill.' Ta­kács, Zombori, Juhász. Ifik : 0—11. Gál Mihály A Mátra-csoport további ered­ményei: B. Építők Volán—Sajó- bábony 2—1 (1—1), Borsodná­dasd—St. Síküveggyár 0—0, BKV Előre—Romhány 3—0 (2—0). MVSC—Edelény 2—2 (1—2). A bajnokság állása: 1. Ganz-M. 2. Gyöngyös 3. Hatvan 4. Papp J. SE 5. Nagybát. 6. BKV Előre 7. S.-bábony 8. St. Síküveg 9. Edelény 10. Romhány 11. B.-falva 12. Reosk 13. B. Ép. Volán 14. F.-abony 15. MVSC 16. B.-nádasd 24 15 5 4 56-20 35 24 11 8 5 53-21 30 24 12 5 7 41-25 29 24 12 4 8 32-25 28 24 10 8 6 24-20 28 24 9 9 6 35-29 27 24 11 4 9 26-20 26 24 9 8 7 31-32 25 24 7 8 9 29-47 22 24 8 5 11 32-48 21 24 4 12 8 20-29 20 24 6 8 10 19-29 20 24 4 11 9 19-26 19 24 6 6 12 25-35 18 24 6 6 12 19-35 18 24 6 5 13 27-37 17 1. 1. FC Köln—Hamburg 2—1 1 2. Dortmund—Düsseldorf 1—2 2 3. Ulm—Hannover 1—4 2 4. St. Pauli—Fortuna Köln 1—1 a 5. FC Homburg—Kasse) 0—0 x 6. Bürstadt—Darmstadt 0—2 2 7. Lazio—Avellino Or-l 2 8. Napoli—Juventus 0—0 x 9. Sampdorla—Internazionale / 1—2 2 10. Bari—Perugia 1—1 x 11. Bologna—Lecce i—i x 12. Padova—Empoli l—o n 13. Parma—Campobasso 0—1 2 Pótmérkőzések : 14. Taranto—Cesena 0—1 z 15. Triestina—Pisa o—o x 16. Catania—Genoa 1—« 2 Kiss T. fejese nyomán a labda a hálóba tart (Fotó: Szántó György)