Népújság, 1984. december (35. évfolyam, 282-306. szám)

1984-12-04 / 284. szám

6 NÉPÚJSÁG, 1984. december 4., kedd II Videoton igazolta jö hírét Az első gól előtti pillanat. Bodolai tehetetlenül a földön, Szabó lábáról a kapuba tart a labda Smuczer és Berecz I. Videoton—Eger SE 3—I 0—I) NB I-es labdarúgó-mér­kőzés. Székesfehérvár. 6000 néző. V.: Roxin. Videoton: Diszti P. — Végit, Díszt) L, Csuhay, Horváth — Barcsa Csongrádi, Vadász — Májer, Szabó, Novath. Edző: Kovács Ferenc. Eger: Bodolai — Smuczer, Zsidai, Varga, Szert (Simon a 82. percben) — Szebegyinszky, Lengyel, Csepregi, Berecz — Kiss Gy. (Sass a 82. percben), Horváth. Edző: Csank János. Maradt a szerdai kupa­hangulatból a Videoton NB I-es mérkőzésére is, a ha­zai szurkolók zászlókat lo­bogtatva és bajnoki re­ményeknek hangot adva köszöntötték a pályára lépő csapatokat. Az első negyed órában az Eger megbénítot­ta ellenfelét. Sőt, a 8. perc­ben az ESE jutott szöglet­hez. de Csepregi beadását könnyedén húzta le Diszti P. A másik kapunál a ki­robbanó Szabó elől vetődve mentett Bodolai. Aztán a 16-os előtt elesett a Video­ton középcsatára, de Burcsa szabadrúgását Bodolai meg­fogta. A 19. percben Csu- hay beadásából Novath csúsztatta a labdát a jobb kapufa mellé. A 25. perc­ben szerezték meg a veze­tést a hazaiak. Veszélytelen helyzetben Szeriről szöglet­re pattant a labda. Májer adott középre, Novath lapos lövése Bodolairól Szabó elé pattant, aki közelről nem hibázott. 1—0. A 29. percben ismét Má­jer adhatott be szögletet, és Vadász lövése alig kerülte el a kaput. ígéretes táma­dást vezetett az Eger a 32 . percben. Szebegyinszky jó labdával indította Kiss Gy.-t a jobb oldalon, s a belőtt labdát Diszti P. öklözte a mezőnybe. A. 35. percben a bal oldalon futott hasonló egri akció, s ez meghozta az egyenlítést. Horváth húzott el, s került a hazai védők mögé, jól adott középre, és Lengyel, akire senki nem figyelt, mintegy 10 méter­ről fejelte a labdát a kapu jobb oldalába, 1—1. A sportszerű küzdelem ellené­re a szünetig két sárga la­pot mutatott fel a játék­vezető. előbb Csuhay buk­tatásáért Lengyelt, majd Zsidai legázolásáért Májért figyelmeztette Roxin. Szünet után nagyobb lendülettel roha­mozott a hazai együttes, az Eger visszahúzódott saját között kapuja előterébe, de a jól záró védelmet nem sikerült áttörni. Előbb Vadász cél­zott távolról pontatlanul, majd Májer 20 méteres szabadrúgása a sorfalról ke­rült a kapu mögé. Az 57. percben egy váratlan ellen­akció végén Szebegyinszky remekül továbbított Kiss Gy.-hez, aki levette a lab­dát. egy csellel lerázta a védőjét, majd lőtt, s a jól eltalált labdát Diszti P. csak a kapufa segítségével tudta szögletre menteni. Támadott a Videoton. de alig jutott el az egri kapu közelébe. A 65. percben egy bal oldali beadás csúszott el Novath és Szabó orra előtt, s az egri védelem mentett. Három perccel ké­sőbb ismét vezetéshez jutot­tak a hazaiak. Az Eger újabb ellentáma­dással próbálkozott, de Szabó még az ESE térfelén megszerezte a labdát, le­rázta védőit és 14 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, z—l. Kezdés után a másik oldalon Szebegyinszky be­adását vetődve hárította Diszti P. Az egriek megkí­sérelték az egyenlítést s ez lett a vesztük. A 73. perc­ben Csongrádi tért ölelő át­adással hozta helyzetbe Burcsát. Bodolai — talán kissé korán — kifutott ka­pujából és a középpályás higgadtan átemelte fölötte a labdát, 3—1. A hátralevő időben — a kettős csere sem hozott igazán új szint a játékba — Horváth fut­tából leadott lövése érde­mel említést, amit Diszti P. vetődve tolt szögletre. A befejezés előtt még egy helyzetet dolgozott ki az ESE. Horváth jól ugrott ki a jobb oldalon. pontosan továbbított Simonhoz, de ő a kapu torkában elügyetlen- kedte a helyzetet. A Videoton szerdai káp. rázatos kupagyőzelme után okkal lehetett félteni az eg­rieket a székesfehérvári „oroszlánbarlangtól”. Leg­feljebb az adhatott némi reményt az újoncnak, hogy a Partizán Belgrád elleni mérkőzés sokat kivett a Vi­deoton játékosaiból. A lá­tottak igazolták, hogy nem véletlenül áll a táblázat élén a fehérvári gárda. Még a pontatlanul befejezett ak­ciók is jelezték, hogy tuda­tosan, összeszokottan ját­szik a Videoton, s fizikailag is kitűnően felkészült. Az Eger — immár hagyományo. san — jól szervezett véde­kezéssel igyekezett meghiú­sítani a hazaiak próbálko­zásait. S amikor a Videoton támadott, akkor ez tulaj­donképpen sikerült is. Az első félidőben a játék képé­nek megfelelt a döntetlen eredmény. Lényeges válto­zást nem hozott a küzdelem­ben a második negyvenöt perc sem. Legfeljebb any- nyit, hogy a tapasztaltabb hazai -együttes az egri vé­delem két megingását kö­nyörtelenül kihasználta, és kontra támadásokból eldön­tötte a maga javára az eredményt. Egyénileg Bodolai az első és a harmadik gólnál nem remekelt. A megerősített védelem a találkozó nagy részében állta a sarat. A középpályás sorban Szebe­gyinszky jó indításaival. Lengyel pedig szép fejes góljával tűnt ki. A két csa­tár közül Horváth mutatott többet. Virágh Tibor További vasárnapi ered­mények: MTK-VM—Haladás 1—1 (1—0). Hungária krt. 4000 néző. V.: Jaczina. Gól­lövők: Kajdy, illetve Mar­ton. Csepel—Pécsi MSC 1—0 (0—0). Csepel, 2000 néző. V.: Nagy L. Góllövő: Kin­cses S. Az NB I. állása só forduló előtt: az őszi utol­1. Videoton 14 9 3 2 24-12 21 2. Debrecen 14 7 5 2 19-13 19 3. Bp. Honvéd 14 7 4 3 19-11 18 4. MTK-VM 14 6 4 4 21-16 16 5. Rába ETO 14 6 4 4 24-22 16 6. Zalaegerszeg 14 5 5 4 22-17 15 7. Csepel 14 6 3 5 12- 9 15 8. Ü. Dózsa 14 6 2 6 16-12 14 9. Haladás 14 5 4 5 13-13 14 10. Tatabánya 14 5 3 6 22-22 13 11. Pécsi MSC 14 5 3 6 16-16 13 12. Vasas 14 3 6 5 21-22 12 13. Eger 14 4 4 6 10-19 12 14. Békéscsaba 14 5 2 7 14-24 12 15. Ferencváros 14 4 2 8 16-21 10 16. SZEOL AK 14 1 2 11 13-33 4 Terem-labdarúgótorna Szolnokon Közvetlenül az NB Il-es labdarúgó-bajnokság őszi idényzárója után három együttes — a DVTK, a Hódgép-Metripond és a Szolnoki MÁV MTE — va­lamint az NB I-es Eger részvételével terem-labda­rúgótornát rendeznek Szol­nokon a tiszaligeti sport- csarnokban. Szombaton és vasárnap a MÁV MTE ku­páért kiírt viadalon a csa­patok a kispályás szabályok szerint körmérkőzéses rend­szerben mérkőznek egymás­sal. A torna programja, szom­bat: 10.40 ó: Szolnok—DVTK. 11.30 ó: Hódgép-Metripond —Eger. Vasárnap: 9.30 ó: Szolnok —Hódgép-Metripond. 10.20 ó: DVTK—Eger. 11.40 ó: Hódgép—Metripond— DVTK, 12.30 ó: Eger-^Szol- nok. A hét végi sportprogram­hoz kapcsolódik a Szolnoki MÁV MTE—Békéscsaba MNK-mérkőzés is. amelyet szombaton 12.30 órakor a tiszaligeti stadionban ját­szanak a legjobb 16 közé jutásért. Egriek végeztek az élen Tizenötödik alkalommal rendezték meg Egerben a 9. számú Általános Iskolá­ban a Kolacskovszky ritmi­kus sportgimnasztikai or­szágos versenyt. Az ESE sportolói a várakozásnak megfelelően most is kitűnő teljesítményt nyújtottak: mind csapatban, mind pe­dig egyéniben az élen vé­geztek. Eredmények. Csa- i pat ban: I. ESE „A" 73,85 I (Madácsi, Nádor). 2. ESE ..B" 73,25 (Vass A.. Kántor). 3. OSC 71.60. (Csepela. Ba­logh). Egyéniben. Felnőttek: 1. Madácsi Ildikó (ESE) 37,05, 2. Vass Anita (ESE) 36,9. 3. Szántai Judit (Sz. Sparta­cus) 36.55. 4. Szabó Tímea (ESE) 36,4. 5. Varga Éva (Kazincbarcika) 36,1, 6. Kas- lik Gabriella (ESE) 35,5. Ifjúságiak: 1. Nádor Ka­talin (ESE) 36,8, 2. Csepela Ivett (OSC) 36,4. 3. Kántor Katalin (ESE) 36.35, 4. Déri Orsolya (BEAC) 35,75. 5. Balassa Márta (Eger) 34,65. i Az ifjúságiaknál Nádor Ka­talin buzogánygyakorlatával biztosította be győzelmét Nagyon jól sikerült Madácsi Ildikó szalaggyakorlata (Fotó: Molnár István) Sakkolimpia Döntetlennel ért véget a Magyarország—Fülöp-szige- tek férfimérkőzés a szaloniki sakkolimpia 13.. utolsó előt­ti fordulójában, miután a vasárnap éjszakai függó- folytatásban Sax Gyula megmentette hátrányos állá­sát Yap ellen, s fél pontot szerzett. így tehát: Magyar­ország-----Fülöp-szigetek 2:2. A 13. forduló érdekesebb eredményei: férfiak: Szovjetunió—Kuba 3,5:0,5. NSZK—Egyesült Államok 2,5:1,5, Románia—Izrael 2,5:1,5; nők: Szovjetunió— Lengyelország 1,5:1,5, Kína —Hollandia 2:1. Jugoszlávia —India 3:0. Centenáriumra készül a magyar tornasport Hétfőn második alkalom­mal ülésezett a magyar tor­nasport jövő évi, 100. éves jubileumi ünnepi eseményeit szervező bizottság. Véglege­sítették a „menettervet", el­dőlt, hogy június 14-én. 17 órakor rendezik azt a meg­hívásos viadalt, amelyre a világ legjobbjait várják. — Tizenegy országot invi­tálunk a fővárosunkba — mondta Forgács Róbert, a szövetség főtitkára. — A szovjet kiválóságok közül terveink szerint a férfime­zőnyben a magyar közönség újra láthatja az 1983-as vi­lágbajnokságon megismert, megszeretett. többszörös aranyérmes Bilozercsevet, továbbá Pogerolovot. A nők­nél Jurcsenko és Mosztyepa- nova nevére küldtünk meg­hívót. A vendegek között lesz a tervek szerint a több olim­piai aranyérmet és Világ Kupa elsőséget őrző kínai Li Ning, nem kevésbé ne­ves honfitársa, Tong Fej. Japánból az összetett olim­piai bajnok Gushiken mel­lett a nyújtóspecialista Mo­ri sue versenye/., A román színek képviselői közül az olimpián szintén helyt állt Szabó Katalin indulása vár­ható. A feltörekvő egyéni­ségek közül a csehszlovák Ricná rajtjával számolnak. A tornászok mellett a ritmikus sportgimnasztika csillagai is bemutatják tu­dásukat szalaggal és labdá­val. A szovjet Kutkajtye, a bolgár Ceorgieva, a román Staiculescu, és az olimpiai bajnoknő kanadai Fung in­dulása várható. Ú. Dózsa—MTK VM „rangadó” a labdarúgó MNK-ban Idén már nem lesz több forduló a labdarúgó MNK- ban, legközelebb február 27- én. a nyolcaddöntőben ta­lálkoznak a még versenyben lévő csapatok. Hétfőn az MLSZ-ben megtörtént a sorsolás, s néhány igen ér­dekes találkozóra van kilá­tás. Az Ü. Dózsának az MTK VM elleni „rangadó­ja" emelkedik ki a mérkő­zések közül, a legutóbbi ku­pagyőztes Siófok a Rába ETO-t fogadta a Balaton- parti városban, a Ferenc­város a Debrecennel játszik. a Bp. Honvéd pedig Buda­fokra látogat. A nyolcaddöntő párosítása: Balmazújváros (területi)— Szegedi Dózsa (területi): Fe­rencváros (NB I.)—Debrece­ni MVSC (NB I ); Diósgyőr (NB II.)—a Szolnok (NB II.) —Békéscsaba (NB I.) talál­kozó győztese (a mérkőzés­re szombaton kerül sor, Ű. Dózsa (NB I.)—MTK VM (NB I.); Nagykanizsa (NB II.)—Tatabánya (NB I.); Sió­fok (NB II.)—Rába ETO (NB I.); Motim TE (terüle­ti)—Zalaegerszeg (NB I.); Bu­dafok (területi)—Bp. Hon­véd (NB I.). Csak röviden... Agrig Bútorgyár—Salgótar. jáni Síküveggyár 6—2 (2486:2284). NB Il-es teke- csapatmérkőzés. A győztes egri csapatból kiemelkedett Kádár 461 és Bárdos 440 fás teljesítménye. A többiek do­bóeredménye: Lukács 377. Mester 423, Zsíros 364, Jé- ger 421 fa. ★ A labdarúgó NB II. utolsó őszi fordulójának eredmé­nyei: Volán—Siófok 1—3, Diósgyőr—Bauxitbányász 3— 0, Szekszárd—Dunaújváros 1—1, Szolnok—Hódgép 3—2, Salgótarján—D. Kinizsi 5—0, Sopron—Vác 2—0, Kazinc­barcika—Baja 2—0, Nyíregy­háza—Olajbányász 2—0. Keszthely—Ózd 2—0, Bakony Vegyész—22. sz. Volán 1—i. Az NB II őszi végeredménye: 1. Volán 19 13 3 3 43-20 29 2. Vác 19 10 5 4 36-18 25 3. Siófok 19 11 2 6 30-21 24 4. Szolnok 19 10 4 5 37-23 24 5. Nyíregyháza X 19 11 5 3 30-16 23 6. Salgótarján 19 8 6 5 29-17 22 7. Sopron 19 8 5 6 27-24 21 8. D. Kinizsi 19 8 5 6 33-30 21 9. Ózd 19 7 5 7 25-24 19 10. Kazincbarcika 19 6 7 6 26-26 19 11. Diósgyőr x 19 8 6 5 34-29 18 12. Baja 19 7 4 8 23-27 18 13. Dunaújváros 19 6 6 7 17-27 18 14. Hódgép 19 6 6 7 20-20 18 15. Nagykanizsa 19 5 5 9 26-36 IS 16. Keszthely 19 6 2 11 22-23 14 17. Bakony Vegyész 19 4 5 10 17-32 13 18. Szekszárd 19 3 7 9 17-33 11 19. Bauxitbányász 19 3 4 12 18-38 10 20. 22. sz. Volán 19 2 4 13 24-50 8 Megjegyzés: a Nyíregyhá­zától és a Diósgyőrtől 4—4 büntetőpont levonva. ★ Eger SE------Videoton 3—1 (1—1). Utánpótlás labdarúgó­bajnoki mérkőzés Székesfe­hérvár, 400 néző. V: Varga Eger: Póta (Bartos) — Szar­vas, Szabó, Szántai, Ara­nyos — Tóth Gy., Berecz Zs.. Hegedűs — Vojtekovsz- ki. Fenyves (Lakatos), Szi­lágyi Cs. Edző: Vigh Tibor. Videoton: Koszta (Bartha) — Bregovits (Kolarics), Háden. Borsányi, Pál — Gazdag (Sallói), Csrepka, Gyenti — Hetyési, Faddi, Fuisz. Edző: Szabó Károly. G: Berecz Zs. (2), Szilágyi Cs., illetve Gyenti (11-esből), Jók: Sza­bó, Szántai, Aranyos, Berecz Zs.. ill. Borsányi, Csrepka. Gyenti. A fehérvári csapat 11-esből szerzett vezetést, de az egriek még a félidőben egyenlítettek. Szünet után a vendégcsapat jobban játszott és Berecz Zs., valamint Szi­lágyi Cs. góljával megérde­melten vitte el a két pontot Fehérvárról! Az utánpótlás­bajnokság állása: 1. Vasas 14 9 4 1 36-22 22 2. Bp. Honvéd 14 8 4 2 24- 9 20 3. MTK-VM 14 8 4 2 34-20 20 4. Tatabánya 14 7 4 3 25-19 1K 5. ZTE 14 7 2 5 24-18 16 6. Csepel 14 6 4 4 28-26 16 7. Eger 14 4 6 4 20-22 14 8. Rába ETO 14 5 4 5 19-26 14 9. Békéscsaba 14 4 4 6 19-28 12 10. Haladás 14 6­8 15-23 12 11. Debrecen 14 4 3 7 18-22 11 12. Videoton 14 5 1 8 21-26 1) 13. Ü. Dózsa 14 5­9 24-22 10 14. FTC 14 4 2 8 24-23 10 15. Pécs 14 3 3 8 22-33 9 16 Szeged 14 2 5 7 14-26 9 1. Bielefeld—Bremen II—4 2 2. Braunschweig—Uerdingen 0—0 x 3. Karslruhe—1. FC Köln I—1 2 4. Dortmund—Schalke 04 4—1 t 5. Kaiserslautern—Bayern München 0—1 2 6. Fortuna Köln—Ulm 3—2 1 7. Duisburg—FC Homburg l—0 t 8. Blau Weiss 90—St. Pauli 1—1 * 9 Bürstadt—Hertha BSC 2—2 x I, 0. Saarbrücken—Aachen 2—1 1 II. Como— Atalanta 0—0 x 12. Cremonese—Fiorentina 1—1 x 13. Roma—Udinese 2—1 1 +1 14. Padova—Lecce 1—1 x Nyeremények: 13+1 találat (lfö darab) =47 291 Ft. 13 találat (ill darab) =18 781 Ft( ' 12 találat (7flRs db) =488 Ft, 11 találat (57 829 db) =80 Ft, 10 találat (300 385 db) =22 Ft. Zsidai és Vadász harcot a labdáért (Fotó: Szántó György)