Népújság, 1984. május (35. évfolyam, 102-126. szám)

1984-05-08 / 106. szám

NÉPÚJSÁG, 1984. mójus 8., kedd Kemény csata után — biztató győzelem Simon itt már elhúzta a la bdát a kifutó kapus mellett, s a következő pillanatban a kapuba továbbítja azt (Fotó: Szántó György) Eger SE—Siófoki Bányász I—1 (1—0) NB II-es labdarúgó-mér­kőzés. Eger, 9000 néző. V.: Király (Bognár. Lója). Eger: Bodoiai — Varga, Zsi- dai, Méhesl, Szert — Simon, Lengyel (Smuczer a szünetben), Csepregi — Kiss Gy., Kiss T„ Tabár (Szilágyi a 76. percben). Edző: Csank János. Siótok: Horváth II. - Bren­ner. (Csáti a szünetben), On- hausz. Olajos, Virágh — Belé­nyesi, Bódi, Szabó — Havasi, (Pletykó a 61. percben), Hor­váth I. Tieber. Edző: Szőke Miklós. Eger kezdte a játékot, de az első percben mégis a hazaiak kapuja előtt alakult ki gólszerzési lehetőség: Be­lényesi ment el a bal olda­lon. beadását a kapus ki­ütötte. majd Bódi laposan, 17 méterről a bal sarok mel­lé durrantott. A 9. percben Onhausz a 16-oson belül buktatta Kiss Gy-t, a já­tékvezető viszont továbbot intett. Egy perc múlva a másik oldalon az előretörő Simon 18 méterről laposan a jobb sarok mellé lőtt. Ke­ményen, sőt időnként kímé­letlenül játszottak a siófoki­ak. A 13. percben Brettner leterítette a kapura törő Csepregit. amiért sárga la­pos figyelmeztetésben része­sült. A 19. percben megszü­letett a hazaiak vezető gól­ja: Varga jobb oldali part- dotiását Olajos Lengyel elé fejelte, aki 13 méterről bal­lal bombagólt lőtt a léc alá, 1—0. A 24. percben Bódi 25 méterről végezhette el sza­badrúgását. Nagyerejű lövé­sét Bodoiai a levegőben úsz­va ütötte szögletre. A 29. percben Csepregi beadásá­val Kiss Gy. ment el a jobb oldalon, két csel után kö­zépre adott Tabár elé. aki szorongatott helyzetben a kapu mellé fejelt. A 30. percben Onhausz már má­sodszor terítette le Méhesit, de ezúttal is megúszta sza­badrúgással. A 35. percben Csepregi ügyesen ugratta ki Kiss Gy.-t a 16-oson belül, lapos lövését azonban a kapus lábbal hárítani tud­ta. A 44. percben a kifutó vendégkapus le terí tét te Si­mont 20 méterre a kaputól, de csak szabadrúgást rúg­hattak a hazaiak. Közben azonban Olajos megütötte Kiss Gy.-t a történteket Bognár partjelző jelezte és a vétkest a játékvezető kiál­lította. Szünet után a 48. percben Bódi 25 mé­teres szabadrúgása a sorfal­ról pattant iki. Az 51. perc­ben Smuczer remek átadását Kiss T. mellett maga elé tette, de 11 méterről nagy helyzetben a kapu fölé vág­ta a labdát. Az 52. percben Kiss Gy. ismét helyzetbe ke­rült, de lövését a kapus szögletre tudta menteni. Az 55. percben Bódi lőhetett szabadrúgást, lapos, bomba­erejű lövését azonban Bodo­iai nagyszerű érzékkel meg­fogta. A 64. percben újabb hazai gól született: Méhesi— Kiss T.—Csepregi adogatás után Csepregi a balösszekö­1. Hamburg—Bayern München 2-1 1 2. Fankfűrt—Nürnberg 3-1 1 3. Dortmund— MSchengladbach 4-1 1 4. Düsseldorf—Bremen 3-4 2 3. Fortuna Kőin— Saarbrücken 1-2 2 6, Feiburg—Solingen 2-1 1 7, Birmingham­Liverpool 0-0 x 8, Coventry—Luton 2-2 x 3. Everton— Manchester United 1-1 x 10. Ipswich—Sunderland 10- 1 11. Leicester—Nottingham 2-1 1 12. Notts County­Queen’s Park 0-3 2 13. West Ham— Aston Villa 0-1 2 +1 14. West Bronwlch— Arsenal 1-3 2 A totó nyereményei: 13-1-1 ta- lilat (1 db) = 2 538 344 Ft. 12 találat (102 db) = 25 474 forint, 11 találat (1251 db) = 2077 Ft, 10 találat (11 177 db) --- 343,— n. tő helyéről a bal sarokba bombázott, (a labda a bal vasról vágódott vissza a mezőnybe) 2—0. A 68. perc­ben tovább növelte előnyét a hazai gárda. Csepregi cselezett a bal oldalon, majd Simonhoz adott, aki a kapust kicselezte és szinte az alapvonalról küldte a bal sarokba a labdát, 3—0. A 73. percben .kavarodás tá­madt az egri kapunál. Si­mon laposan hazaadta a lab­dát és hogy nem született öngólt, az csak Bodoiai bra­vúros védésének volt kö­szönhető. A 80. percben Szi­lágyi kisodródva centikkel rúgta a labdát a bal kapu­fa mellé. A 81. percben Csepregi két csel után bal­lal 15 méterről a jobb sa­rok mellé bombázott. A 86. percben Horváth I. el­vette a labdát Szeritől, majd a kifutó kapus mel­lett 18 méterről laposan a bal sarok mellé gurított. A vendégek szépítő gólja a 87. percben született. Ekkor Horváth I. ment el a jobb oldalon, beadását Tieber kö­zelről „csizmaszárral’’ továb­bította a hálóba, 3—1. Tiszteletet parancsoló eredménnyel a háta mögött — az FTC MNK-beli legyő­zésével — érkezett a Siófok Egerbe. Nem véletlen, hogy nézőcsúcs született az egri stadionban: 9000 ember volt kíváncsi a két együttes ösz- szecsapására. A vendégeik igazolták jó hírüket, mert keményen, bátran, férfiasán játszottak, de nem riadtak vissza — különösen az első félidőben — a szabálytalan- kodásoktól sem, amelynek eredménye a sárga lapok mellett egy kiállítás is lett. Egyébként az első játékrész szokatlanul és meglepően keménynek bizonyult, szin­te a „fű is szikrázott” az összecsapásoktól, de egyik csapat sem tudott tartós me­zőnyfölényre szert tenni. Szünet után hatalmas ira­mot kezdett diktálni a pi­ros-kék csapat. Egyre job­ban kidomborodott tudása, végig uralni tudták a játé­kot, de sajnos, sok gólhely­zetet is elpuskáztak. A ven­dégek igazában csak az utol­só öt percben tudták ko­molyabban veszélyeztetni Kerek egy esztendő után ismét karateversenynek adott otthont Egerben a Ke­mény Ferenc Sportcsarnok. Ugyan a plakátok eredetileg egyéni bajnoki viadalt hir­dettek, valójában Eger Ku­pa címen rendeztek másod- osztályú versenyzők számára kyokushin viadalt. A küz­delemsorozatra kétségtelenül rányomta bélyegét, hogy csaknem egy héttel koráb­ban zajlott le a magyar baj­nokság, így az egyéni neve- zéses versenyre viszonylag kevesen jöttek el, a színvo­nalon pedig érződött, hogy a résztvevőknek ma még szo­Bodolai kapuját. Ekkor lőt­ték góljukat is. A látottak alapján az egriek győzelmé­hez nem férhetett kétség. Egyénileg Bodoiai jól vé­dett. A védelem az utolsó perceket leszámítva megtet­te kötelességét, közülük Méhesi nagyszerű erényeket csillogtatott, de gyorsan fel­nőtt hozzá Szert is. Aligha lehet hibát találni Zsidai és Varga játékában. Középen Simon szinte a mezőny leg­jobbjának bizonyult. Len­gyel sérüléséig mindent be tudott mutatni a pályán, gólját pedig tanítani kelle­ne. Csepregi fokozatosan ja­vult fel, szünet után bizo­nyította, hogy nem véletle­nül ő a csapatkapitány. Elöl Tabár gyorsasága aranyat ért. Kiss T. „szívét adta” a játékba, ugyanígy Kiss Gy. is, akiknek ha sikerül hely­zeteit is értékesíteni, min­denképpen a mezőny leg­jobbja lett volna. A cserék közül Smuczer vegyes be­nyomásokat keltett, Szilá­gyit sokszor bántották, sze­rencsére most zokszó nélkül vette tudomásul a történte­ket. Fazekas István Ai Nb U. további eredményei: Ganz-MA VÁG—Nagykanizsa 2— 2. Özd—Kazincbarcika 0—5. Szol­nak—Debreceni Kinizsi 2—0, Hódgép—BAkony-Vegyész 3—1, Szekszárd—22. sz. Volán 2—0, Keszthely—Baja 3—1. Sopron— Békéscsaba 0—0. DMVSC—Sza­bó L. SE 2—2. STC—Kecskemét 1—1. A labdarúgó NB II. állása: 1. Eger 29 19 5 5 55-28 43 2. Békéscsaba 29 16 7 6 68-33 39 3. DMVSC 29 15 9 5 52-31 39 4. HODGÉP 29 14 7 8 38-25 35 5. Szolnok 29 12 8 9 53-36 32 0. Siófok x 29 12 12 5 48 34 32 7. Nagykanizsa 29 9 12 8 49-48 30 8. B. Vegy. 29 12 6 11 46-48 30 9. Keszthely 29 10 9 10 40-32 29 10. 22. sz. Volán 29 10 9 10 36-41 29 11. Ózd 29 9 9 11 39-49 27 12. Baja 29 9 8 12 48-49 26 13. D. Kinizsi 29 9 8 12 40-42 26 14. Kecskemét 29 9 8 12 40-56 26 15. STC 29 8 9 12 34-36 25 16. Szekszárd 29 8 9 12 32-43 25 17. Sopron 29 9 7 13 26-43 25 18. Kazincbarcika 29 9 4 16 40-58 22 19. H. Szabó L. SE 29 6 8 15 30-45 20 20. Ganz-MAVAG 29 4 8 17 30-66 16 x = A Siófoktól 4 büntető­pont levonva. katlanok a közelmúltban be­vezetett — tegyük hozzá, örvendetes — szabálymódo­sítások (minthogy az ország­ban lapunk foglalt állást el­sőként ennek időszerűségé­ről, e témával rövidesen részletesen is foglalkozunk.) Természetesen a közönség a jó küzdelmek mellett egri sikerre várt, ám ezúttal nem akadt egri karatés a helye­zettek között. A 64 kilo­gramm alattiak küzdelmét a miskolci Balogh Attila, a 64—72 kilogrammosokét a székesfehérvári Budai Béla nyerte. A 80 kg feletti győztese az ugyancsak mis­kolci Bodnár István lett. KYOKUSHIN KARATE Eger Kupa a sportcsarnokban VÍZILABDA OB I. Nem sikerült a duplázás Egy vereség, egy döntetlen a hét vége mérlege A fehér sapkás Nagy 4 gólt szerzett. Képünkön a Hon­véd kapusával néz farkasszemet, majd a hálóba talál (Fotó: Szántó György) A hét végén ikettős fordu­lóval folytatódott a vízilabda OB I. Az Eger SE szomba­ton a Vasas ellen mérkőzött, és hatpontos vereséget szen­vedett. Vasas—Eger SE 13—7 (6—0, 0—3, 3—0, 4—4). Kamjádi uszoda. 100 néző. V: Koós, Dombi. Vasas: Nemes — BUDA­VÁRI 3, Kuncz 2, Tóth, Ke­néz 1, DR. FARAGÓ 3, DR. CSAPÓ 4. Cs: Földi, Méhes, Liebmann (kapus). Edző: Ru- során Péter. Eger: Lipovics — Ancsán 1, Dr. Sike, Nagy. Kelemen 1, VINCZE 2, BÚZA 2. Cs: Vecseri, Gyulavári, Denk, Eged, Bíró 1. Edző: Pozsgay Zsolt, Bodnár János. Gól emberelőnyből 3/1, il­letve 5/2. Négyméteresből: 0, illetve 2/1. A vásárnál» Eger—Bp. Honvéd találkozó egyetlen kérdése az volt, a házigazdák meg tudják-e ismételni azt az áprilisi bravúrt, hogy le­győzik csoportbeli riválisu­kat. Íme a válasz: Eger SE—Bp. Honvéd 9—9 (3—1, 2—4, 2—2, 2—2). Sportuszoda. 300 néző. V: Marjay, Medveczki. Eger: LIPOVICS — An­csán 2, Dr. Sike 1. NAGY 4, Kelemen, Vincze 1, Búza. Cs: Vecseri, Denk, Bíró 1. Edző: Pozsgay Zsolt, Bodnár János. Honvéd: Fekete — Bujka, MOLNÁR 1, Tóth 1, Somos- sy 2, Kaiser 2, Székely. Cs: Vigh 1, BÁN 2. Edző: Tég- lássy Sándor, Merényi Má­tyás. Gól emberelőnyből: 7/3, il­letve 6/3. Emberihátrányból: 0, illetve 2. négyméteresből 1.1, illetve 0. A találkozó megkezdése előtt a jelenlévők egyperces néma felállással adóztak a szombaton, 73 éves korában elhunyt dr. Bozsi Mihály olimpiai, háromszoros Euró­pa- és háromszoros főiskolai világbajnok vízilabdázó emlé­kének. .. Percekig jóformán semmi sem történt a vízben, hacsak az nem, hogy mind­két oldalon elképesztő hibá­kat vétettek a játékosok. A mérkőzés elején elromlott, de időközben megjavult verseny­óra, már a 6. perc kezdetét jelezte, amikor Nagy megsze­rezte az első gólt. Ezt köve­tően még három gyors gól­nak tapsolhattak a szurkolók. A második negyedet a ven­dégek kezdték jól, ledolgoz­ták hátrányukat, ám Vincze négyméteres és Ancsán ak­ciógólja révén ismét az ESE jutott vezetéshez. De jött Tóth és Kaiser, így 5—5-ről folytatódott tovább a találko­zó. A harmadik részben egy­aránt kétszer találtak kapu­ba a csapatok, a döntés az utolsó negyedre maradt. Nagy távoli lövése vágódott kapu­ba, Kaiser azonban kiegyen­lítette ezt a minimális előnyt, sőt. a Honvéd kontratáma- dásból lőtt gólt. Másodipercek voltak hátra a mérkőzésből, mikor Ancsán beállította a végeredményt. Kommentár­ként csak annyit: mindkét csapat képességein alul sze­repelt, a döntetlen igazságos. Az I. csoport állása: 1. Vasas 8 8 - - 105-64 16 2. Bp. Spart. 9 5 - 4 80-82 10 3. Tungsram SC 9 4 1 4 79-91 9 4. Eger 9 2 3 4 79-86 7 5. Bp. Honvéd 8 3 1 4 68-78 7 6. Szent.-i Vízmű 8 2 2 4 75-69 6 7. Medicor OSC 9 2 1 6 75-91 5 MÁTRA-CSOPORT Továbbra is harmadik a Hatvan A területi labdarúgó-bajnok­ság 25. fordulójának mérkőzé­seiről a következőket jelentet­ték tudósítóink. Hatvani KVSC—Edelényi Bányász 3—1 (1—0) Hatvan, 50« néző. V.: Martln- kó. Haitian: Takács — Lakatos, Borics, Acs, Kerek, Hegyi, Go- hér, Sváb, Juhász (Szentgyör- gyi), Kovács, Hegedűs. Edző: Szalai Miklós. A gólok története. Negyedik perc: a kapu elé iveit labdára Kovács Jókor érkezett, a védők közül kitört és közelről bizto­san lőtt a bálóba, 1—0. 50. perc: Kapu előtti kavarodás után a labda Kovács elé pattant, aki közelről nem hibázott. 2—0. 78. perc: az egyik kitörő csatárt Kerek a 16-oson belül csak sza­bálytalanul tudta szerelni. A megítélt ll-est Koleszár érté­kesítette, 2—1. 89. perc: Kovács Jó átadást kapott, s mintegy 30 méteres „vágta” után lefutotta védőjét, és a tehetetlen kapus mellett megszerezte csapata har­madik gólját. 3—1. A hazaiak végig nagy iramot diktálva feledtetni akarták a múlt heti gyöngyösi kisiklást. A HKVSC Jó csapatjátékával és eredményes helyzetkihasználásá­val megérdemelten nyert. Jók: Borics, Acs, Kovács, Hegedűs, illetve Gonda. Soltész, Farkas. Ifjúságiak: 1—0. Keresztfalvi Ferenc Becski ércbányász—Borsodi Volán 1—1 (1—0) Recsk, 400 néző. V.: Takács. Recsk: Hegyi — Gál, Bódi, Maksó, Danyi (Nagy), Percze, Tóth, Csanálosi, Szilágyi (Szar­vas). Kolozsvári, Szabó. Edző: Nagy Vilmos. A gólok története. 10. perc: a Volán kapujától mintegy 20 méterre Percze végzett el sza­badrúgást, keresztbe ívelt lab­dáját a jókor érkező Szabó a bal kapufát érintve fejelte a hálóba. 1—0. 79. perc. Szarvas szabálytalankodása miatt Takács játékvezető túl szigorúan ll-est Ítélt, melyet Csányi értékesített, l—l. Nagy iramú, küzdelmes mér­kőzésen a hazaiak legjobb helyzeteiket Is sorra elpuskáz­ták, igy kénytelenek voltak megelégedni a döntetlennel. Jók: Gál, Bódi, Percze, illetve Balogh, Gácsi, Lugosl. Gál Mihály Bélapátfalvi Építők—Salyóbá- bonyi Vegyész 0—0 Bélapátfalva. 500 néző. V.: Makovinyi. Bélapátfalva: Erdős — Cseh, Patkós, Sasvári (Zay), Józsa, Bartuska, Birincsik, Horváth, Antal, Kovács P. (Pócsik), Be- recz E. Edző: Várallyay Miklós. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a kiesés ellen küzdő ven­dégek közelebb álltak a győze­lemhez. A hazai csapatból sen­ki nem nyújtott elfogadható tel­jesítményt. Ifjúságiak: 4—0. Horváth Mihály Borsodi Bányász- Gyöngyösi SE 0—0 Sajószentpéter, 800 néző. V.: Enreiter. Gyöngyös: Szőke — Bekecs, Orosz, Mádi, Vágó, Molnár (Szabó), Soltész, Tóth, Ferenc, Bém, Nagy G. (Deli). Edző: Trei­ber Rudolf. Gyenge iramú, tervszerűtlen, csapkodó játék közepette mind­két részről több gólhelyzet ma­radt kihasználatlanul. A döntet­len igazságosnak mondható. Ki­állítva : Fekete a 86. percben, reklamálás miatt. Jók: Orosz. Vágó. Ifjúságiak: 1—1. Szkocsovszky Tibor Nagybátonyi Bányász— Petőfibányal Bányász 7—1 (3—0) Nagybátony, 300 néző. V.: Mol­nár II. Petőfibánya: Halasi — Molnár Juhász Cs. (Osztafi), Lehotai, Budai (Berki), Gugyela, Krisz­tián, Dely, Skoda, Tómács, Ko­máromi. Edző: Nagy László. A Váci Izzó elleni jó játék után teljesen érthetetlen a ven­dégek gyenge, indiszponált já­téka. G.: Szőke 3, Szabó L„ Lászlók, Cséki ll-esből, Lehotai (öngól), illetve Lehotai. Jók: Kovács, Lászlók, Szőke, Orosz, Cséki, illetve Molnár, Le­hotai. Tómács. Novák József További eredmények: H. Papp J. SE—St. Síküveggyár 2—2, Ba­lassagyarmat—BVSC 2—0, Vác— Borsodnádasd 4—0. A bajnokság állása: 1. Vác 25 20 3 2 56— 6 43 2. H. Papp J. SE 25 15 6 4 53—32 36 3. Hatvan 25 12 7 6 42—33 31 4. St. SiküV. 25 10 9 6 43—29 29 5. Bélapátf. 25 8 12 5 29—30 28 0. Gyöngyös 25 9 8 8 38—33 26 7. BVSC 25 9 6 10 40—33 24 8. Edelény 25 8 8 9 28—25 24 9. B. Volán 25 7 10 8 40—39 24 10. Recsk 25 10 3 12 32—38 23 11. Borsodn. 25 7 9 9 26—40 23 12. B. Bány. 25 6 10 9 24—28 22 13. Sajóbáb. 25 7 7 11 24—34 21 14. Nagybát. 25 7 1 12 33—41 20 15. Balassagy. 25 6 8 11 30—48 20 10. Petőfib. 25 2 2 21 18—62 6 Meggyújtották az olimpiai lángot Nem a megszokott ünnep, ség keretében, nem ezrek jelenlétében, hanem csak néhány tucat közreműködő­vel került sor hétfőn Olym- piában az olimpiai láng meggyújtására. Az esemé. nyen képviseltette magát a szocialista görög kormányzat is, annak ellenére, hogy nem értett egyet az olimpiai sta­féta kiárusításával. A 40 perces ceremónia után Olympiából egy heli­kopteren Athénba vitték a fáklyát, onnan pedig egy amerikai különgép szállítot­ta New Yorkba. Innen ked­den kezdi meg 15 ezer km- es amerikai útját a staféta, amelynek 4000, egy-egy ki­lométeres szakaszát egyen­ként 3000 dollárért eladták. Nem sokkal a helikopter felszállása után fiatalok szá­zai zarándokoltak Olympiá- ban Pierre de Coubertinnek, az újkori olimpiai játékok szülőatyjának emlékművéhez és virágokkal halmozták el. Maradona, mint ökölvívó A spanyol televízió vasárnap többször bemutatta a Bernabeu- stadtonban, szombaton este tör­téntek néhány részletét. A százezer néző előtt lejátszott Atletico Bilbao—Barcelona (1:0) labdarúgó-kupadöntő után a spanyol pályákon évtizede nem tapasztalt tömegverekedésre került sor. Az önuralmát el­vesztő Maradona egy horog­ütéssel földre küldte Nunezt, a szintén barcelonai Miguel pe­dig egy karaterúgással Intézte el Solant. Aztán a daliás bil­baói középhátvéd, Goicoechea kezdett „rendet csinálni”. En­nek az lett a következménye, hogy Viktort hordágyon kellett levinni. Közben a 45 ezres bilbaói tá­borból, mintegy százan áttör­ték a stadion korlátáit, s a pályára özönlöttek. A több mint kétezer rendőr alkotta gyűrű akadályozta meg, hogy ne történjen nagyobb tragédia. A kupamérkőzés harmadik fél­idejének így Is szomorú a mérlege: hetven sebesült. Köz­tük rendőrök, fotóriporterek, rendezők, játékosok, nézők.