Népújság, 1984. március (35. évfolyam, 51-77. szám)

1984-03-06 / 55. szám

6. NÉPÚJSÁG, 1984. március 6., kedd .... i.i. ■ — ■ ■ ■■ ■■ ■ ■ .........——r Váratlan, de megérdemelt győzelem Most éppen Simon került hármas gyűrűbe. Balról Horváth a mérkőzés egyik hőse beavatkozásra készen figyeli az eseményeket EGER SE—STC 2—0 (2—0) NB Il-es labdarúgó-mér­kőzés. Salgótarján, 5000 né­ző. V.: Kurmai (Inges, Ko­vács II.). Eger: Bartos — Berecz I., Zsi- dai. Méhest, Zágonyi — Simon (Smutzer a 87. percben), Len­gyel, Fenyves — Kiss Gy., Kiss T. (Csepregl a 74. percben), Hor­váth. Edző: Csank János. STC: Rédel — Mákos, Sági (Kovács I. a szünetben), Juhász, Babcsán — Zsidó, Balga (Tolnai a szünetben), Földi — Bartus, Kovács II., Berindán. Edző: Borbély András. A vendég egriek kezdték a játékot, és a 20. másod­percben megszerezték a ve­zetést is. Mákos röviden fé- jelte ki a jobb oldalról ér­kező beadást, a labda Hor- váthoz került a büntető te­rületen belül, akit viszont Mákos másodszorra szabály­talanul szerelt. A megítélt tizenegyest Kiss T. a balra vetődő Rédei mellett a jobb sarokba lőtte, 1—0. A 6. perc­ben újabb egri gól született. Fenyves laposan indította a bal összekötő helyén előre­törő Horváthot, aki egy csel után a kifutó kapus fölött a hálóba emelte a labdát, 2—0. A 11. percben Berindán, ké­sőbb Sági, majd Juhász hi­bázott jó helyzetben. A 15. percben Zsidai fellökte Be- rindánt, amiért sárga lapos figyelmeztetésben részesült. A 19. percben nagy kavaro­dás után Juhász közelről a jobb alsó sarok mellé bom­bázott. A 27. percben Földi tört előre, a kapust is ki­cselezte már, majd nyolc méterről élesen a kapu mellé küldte a labdát. A 29. perc­ben Kiss T. szabadrúgását Rédei a léc alól ütötte szög­letre. A 37. percben Kovács II. kapott sárga lapot rekla­málásért. A 44. percben Mé- hesit leterítették, le is vitték a pályáról, egyperces ápolás után tért vissza. SZÜNET UTÁN a cserelehetőséggel élő STC nagy erővel lendült táma­dásba. Előbb Bartus, majd Tolnai hibázott, míg a má­sik oldalon a 49. percben Fenyves rontott el egy ígé­retes helyzetet. Az 52. perc­ben Fenyves—Kiss T.—Hor­váth adogatás után Juhász mentett szögletre. Az 57. percben Kiss T. az 5-ös vo­nalánál rosszul találta el a labdát, amely elkerülte az üres kaput. Több kemény belemenés történt ezután, a pályán, gyakran megszólalt a bírói síp is. A 74. percben Kiss Gy. 15 méterről a bal kapufát találta el, a vissza­pattanó labdát Horváth for­dulásból a kapus ölébe lőtte. A 83. percben hazai táma­dást követően kavarodás támadt az egri kapunál, vé­gül Méhesi szögletre hárított, közben a vetődő Bartos a karján megsérült, ápolásra szorult, amiért a játékvezető hosszabbítást rendelt el. A 88. percben Berecz I. kapott sárga lapos figyelmeztetést. Közepes színvonalú mér­kőzést hozott a két szom­szédvár találkozója, és be­következett az, amire a leg- vérmesebb egri szurkoló se gondolt: a vendégek úgy szerzik meg a győzelmet, hogy hat perc alatt dön­tésre tudják vinni a két pont sorsát. A hazaiak lendületét, jó kedvét pillanatok alatt le­hűtötték góljaikkal a piros­kékek, amelynek hatásától a salgótarjániak nem tudtak megszabadulni, hibát hibára halmoztak, elpuskáztak né­hány nagy alkalmat is, és ha ezt a lehetőséget ügyesebben kihasználják az egriek, győ­zelmi arányuk még nagyobb is lehetett volna. Az egriek dicséretére lehet elmondani, hogy fegyelmezetten és tu­datosabban játszották a labdarúgást, mint vendég­látóik. Azt is öröm volt látni, hogy a lelkes játékosok mindig ki tudták egymást segíteni, ha közülük vala- ' melyik hibázott. Érződött egyébként, hogy ezen a na­pon nem szenvedhet, sőt gólt sem kaphat a listave­zető, akiknek győzelme vá­ratlan volt ugyan, de a lá­tottak alapján teljesen meg­érdemelt, ami reményt keltő lehet a továbbiakat illetően. Egyénileg Bartos kevés dolgát jól látta el. A véde­lemben Zsidai és Méhesi rengeteget vállalt magára. A második félidőre nagyon feljavult Zágonyi és Berecz is. Középen egyforma telje­sítményt nyújtottak a játéko­sok ; Simont lelkesedése, Lengyelt és Fenyvest jó he­lyezkedése dicséri. Elöl — különösen az első félidőben —, Horváth ellenállhatatlan volt, döntő érdemeket szer­zett a győzelem kivívásában. A legtöbb lövéssel is ő kísér­letezett. Kiss T., igaz nem volt teljesen rendben, de míg el nem fáradt, ügyes karmesternek bizonyult. Kiss Gy. nagyon akart bizonyítani, és ez néha visszájára for­dult. A cserék: Csepregi és Smutzer megfeleltek. Fazekas István Az NB II. további ered­ményei: Sopron—Hódmező­vásárhely 1—0, Békéscsaba— Szabó L. SE 2—0, 22. sz. Vo­lán—Siófok 1—1, Baja— Nagykanizsa 1—0, Kazinc­barcika—D. Kinizsi 1—1, Szekszárd—Ganz-MÁVAG 3—0, DMVSC—Özd 4—2, Keszthely—Szolnok 2—1, Kecskemét—Bakony Vegyész 0—1. Az NB II. állása: 1. Eger 20 13 5 2 41-21 31 2. DMVSC 20 10 7 3 35-23 27 3. Békéscsaba 20 10 6 4 48-26 26 4. HÖDGÉP 20 10 6 4 28-17 26 5. 22. sz. Volán 20 9 5 6 32-31 23 6. B. Vegyész 20 9 4 7 35-36 22 7. Szolnok 20 8 5 7 37-25 21 8. Keszthely 20 7 7 6 30-22 21 9. Siófok* 20 7 10 3 37-23 20 10. N.kanizsa 20 6 8 6 38-41 20 11. Sopron 20 7 5 8 19-29 19 12. STC 20 6 6 8 27-22 18 13. Baja 20 5 8 7 31-36 18 14. Kecskemét 20 7 4 9 30-44 18 15. Ózd 20 5 7 8 31-37 17 16. Szekszárd 20 5 7 8 20-27 17 17. D. Kinizsi 20 5 5 10 23-33 15 18. K.barcika 20 6 3 11 27-42 15 19. Szabó L. SE 20 4 5 11 22-30 13 20. G.-MAVAG 20 2 5 13 19-45 9 *= a Siófoktól vonva. 4 büntetőpont le­A mérkőzés után az egri szurkolók egy csoportja kedven­ceikkel ünnepük a győzelmet (Fotó: Szántó György) Mátra-csoport Tömörült az élmezőny A területi labdarúgó-bajnokság tavaszi első fordulójának mér­kőzéseiről a következőket jelen­tették tudósítóink: GYÖNGYÖSI SE— PETÖFIBANYAI BÁNYÁSZ 1—0 (1—0) Pelőfibánya, 600 néző. V.: Czirba. Gyöngyös: Szőke — Molnár, Mádi, Szálai. Tóth, Vágó, Fe- rencz, Soltész, Nagy, Bém, Cso­mány. Edző: Treiber Rudolf. Petőfibánya: Kádár — Molnár (Dománszki), Juhász, Dely, Bu­dai, Gugyela, Osztafi, Lehotai, Skoda, Krisztián (Nagy Z.), Ko­máromi. Edző: Nagy László. A gól története: 17. perc: a vendégek előredobott labdájára Csomány és Juhász rajtolt. Cso- mány Kádárba lőtte a pettyest, az kipattant, Molnár röviden szabadított fel, s a labda Gugye- láról a hálóba hullott, (öngól!) 1—0. Az első játékrészben úgy tűnt még a vendégek vezető gólja után is, hogy a bányászgárda fordítani tud, de csatárai képte­lenek voltak betalálni a kapu­ba. Fordulás után a gyöngyö­sieknek is voltak helyzeteik, de ők is sorra elhibázták azt. A döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Csomány, Szalai, Tóth, Vágó, illetve Kádár, Dely, Budai, Komáromi, Dománszki. Novák József bélapátfalvi építők— BORSODI BÁNYÁSZ 1—0 (0—0) Bélapátfalva, 500 néző. V.: Ta­kács. Bélapátfalva: Erdős — Cseh, Sasvári, Zay, Józsa, Antal, Tas- kó, Bartuska (Berecz P.), Be­recz E., Kovács P. Horváth. Edző: Várallyay Miklós. A gól története. 63. perc: két bányász játékos egymással üt­között saját térfelének közepe táján és a labda Berecz E. elé került, aki a kapust is kicselez­ve a hálóba gurított, 1—0. Közepes színvonalú, jó iramú mérkőzésen lényegesen többet támadott az Építők gárdája, s ha szerencsés körülmények kö­zött is, de rászolgált a győze­lemre. A vendégek erejéből mindössze két kapufára tellett. Jók: Sasvári, Józsa, Horváth, illetve Török, Dálnoki, Pócs. Horváth Mihály RECSKI ÉRCBÁNYÁSZ— ST. SÍKÜVEGGYÁR 2—1 (0—0) Recsk, 400 néző. V.: Lója II. Recsk: Magyar — Danyi, Bá­lák, Maksó, Szarvas, Tóth, Bó- di. Csanálosi. Szilágyi (Kolozs­vári), Gál, Szabó (Megyesi). Edző: Nagy Vilmos. Dermesztő hideg szélben nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen az első félidőben nem bírt egy­mással a két csapat. Fordulás után hamar vezetéshez jutottak a vendégek. 12 perccel a befeje­zés előtt a csereként pályára lépő Megyesi egy fejes góllal és egy nagyszerű „gólpasszal” a hazaiak javára fordította az eredményt. G.: Megyesi, Kolozs­vári, illetve Dudás. Jók: Me­gyesi, Csanálosi, Maksó, illetve Koncsik, Kiss, Dudás. Gál Mihály HATVANI KVSC— BAL ÁSS AGY ARM ATI SE 1—1 (1—0) Balassagyarmat 600 néző. V.: Fehér. Hatvan: Takács — Lakatos, Bóna, Acs, Kerek, Borics, He­gyi, Gohér, Sváb, Juhász, Ko­vács. Edző: Szalai Miklós. Az első félidőben többet tá­madott a vendégcsapat, helyze­teit azonban egy kivételével nem tudta gólokra váltani. Az első játékrészben Bóna 18 méte­res szabadrúgásból lőtt góljával jutottak vezetéshez a zagyva­mentiek. Fordulás után a hat­vaniak kapuja előtt kavarodás támadt és Tóth közelről a háló­ba talált. Végig jó iramú, kemény mér­kőzésen a több helyzetet kidol­gozó Hatvan közelebb állt a győzelemhez. Jók: Lakatos, Bó­na, Acs. Keresztfalvi Ferenc További eredmények: Vác—H. Papp J. SE 0—1 (!), Nagybá- tony—Sajóbábony 3—1, Borsodi Volán—Edelény 0—0, Borsodná- dasd—BVSC 2—2. A bajnokság állása: 1. Vác 16 12 2 2 37— 3 26 2. H. P. J. SE 16 11 1 4 33—22 23 3. Hatvan 16 8 5 3 26—19 21 4. St. Síkü. 16 7 5 4 26—19 19 5. Bélapátf. 16 6 7 3 20—16 19 6. Borsodn. 16 5 8 3 18—18 18 7. B. Volán 16 7 3 6 32—27 17 9. BVSC 16 6 3 7 25—22 15 9. Edelény 16 5 5 6 17—14 15 10. Recsk 16 7 1 8 24—27 15 11. Gyöngyös 16 6 3 7 22—26 15 12. B. Bány. 16 3 7 6 14—19 13 13. Sajóbáb. 16 4 4 8 15—23 12 14. Balassagy. 16 3 6 7 17—34 12 15. Nagybát. 16 4 3 9 19—29 11 16. Petőfib. 16 2 1 13 12—39 5 1. Aston Villa— Manchester United 0—3 2 2. Everton—Liverpool 1—1 x 3. Ipswich—West Ham 0—3 2 4. Leicester—Watford 4—1 1 5. Luton—Queen’s Park 0—0 x 6. Notts County­West Bromwich 1—1 x 7. Empoli—Cagliari 1—0 1 8. Monza—Arezzo 0—0 x 9. Padova—Cremonese 1—2 2 10. Palermo—Como 0—0 x 11. Perugia—Cesena 1—0 1 12. Pistoiese—Triestina 3—1 1 13. Varese—Sambenedettese 1—1 x +1 Sunderland—Arsenal 2—2 x Nyeremények: 13+1 találat (4 db) = 723 354 Ft, 13 találat (7 db) = 377 402 Ft, 12 találat (244 db) = 11 343 Ft, 11 találat (2969 db) = 932 Ft, 10 találat (22 053 db) = 188 Ft. Megyei bajnokság Füzesabony nyerte a rangadót A megyei labdarúgó-bajnok­ság tavaszi nyitómérkőzéseiről a következő jelentéseket küldték tudósítóink: FÜZESABONY—HEVES 1—0 (0—0) Füzesabony, 800 néző. V.: Da- rók. Füzesabony: Vályi — Mud- riczki, Torbavecz, Kelemen, Polgár, Mártha, Kiss II. (Ko­vács), Takács, Bari, Jónás, Sza­bó (Nagy L.). Edző: Káló Mi­hály. Heves: Marosvári — Patkó, Kolozsvári, Veres, Nász, Deli (Kalmár), Csintalan, Bencslk, Pataki, Balázs (Pásztor), Klein. Edző: Varga István. A rangadón végig nagy iramú, közepes színvonalú, kemény küzdelem folyt. A két pont sor­sa az utolsó pillanatig bizony­talan volt, mert a hazaiak Jobb­nál Jobb gólszerzési lehetősége­ket ügyetlenkedtek el, a heve­siek kontra támadásokkal pró­bálkoztak. A többet támadó és szervezettebben Játszó Füzes­abony megérdemelten nyert. G.: Bari. Jók: Kiss II. (a mezőny legjobbja), Torbavecz, Polgár, Mártha, Jónás, illetve Kolozs­vári, Nász, Csintalan. Ifjúságiak: 0—1. Szigetváry József H. GÁSPÁR SE—HERED 3—1 (2—0) Hatvan, 300 néző. V.: Nagy S. H. Gáspár SE: Németh — Hartmann (Kovács S.), Nagyla­ki, Rózsavölgyi, Sziráki, Acs, Balázs, Rédei, Kapui, Szombati, Huszár. Edző: Oláh Ferenc. Heréd: Markó — Burján, Sze­keres, Kovács S„ Petlánovics, Besszer, Petri (Gyurika), Kará­csony (Kovács L.), Nyizsnyi, Patai, Bánküti. Edző: Kristyán István. Élénk iramú, küzdelmes jó játékvezetés mellett a sok gól­helyzetet kidolgozó hazaiak megérdemelten nyertek a lelke" sen és sportszerűen küzdő he- rédiek ellen. G.: Szombati 2, Kapui, illetve Bánkuti. Jók. Nagylaki, Rózsavölgyi, Szomba­ti, illetve Markó, Bánkuti. Marosvári János SÍROK—TÁRNÁMÉRA 4—0 (2—0) Tamaméra, 100 néző. V.: Nagy. Sírok: Kovács — Hilják, Gyu- rácz. Erdélyi I., Erdélyi B„ Bartosik, Zrupkó, Bujákl, Sza­bó, Lipták, Csizmarilk. Edző: Gere Tihamér. Tárnáméra: Juhász A., — So­mod! L., Kovács, Blahó, Csillag, Ugrai, Kiss, Juhász F., Rátkai, Agócs, Somodi F. Edző: Keresz­tesi István. A minden csapatrészben Jobb Sirok biztosan nyert, nagyobb arányú győzelmét a jól védő Juhász A. akadályozta meg. G.: Cslzmarik 2, Bartosik, Erdélyi I. (11-esből). Jók: Erdélyi I., Cslzmarik, Bartosik, illetve Ju­hász A., Kovács. Ifjúságiak: 1—3. Erdős József BOLDOG—POROSZLÓ 5—0 (1—0) Boldog, 300 néző. V.: Janosek. Boldog: Őszi J. — Imre, Ma- kádi, Varga, Józsa S. (Kókai), Józsa P., Tóth, Futó L., Kra­kóczki, (Futó F.), őszi Cs„ Il­lés. Edző: Tóth Dénes. Poroszló: Nagy L. — Hajdú (Molnár), Mester, Veres, Faze­kas, Habóczki, Illés, Kiss, Nagy S., László, Nagy L. Edző: Végh József. A lelkesen küzdő vendég- együttes csak az első félidőben tudott ellenállni a hazai roha­moknak. G.: őszi Cs. 4, (ket­tőt 11-esböl), Tóth. Jók: őszi Cs. (a mezőny legjobbja), őszi J. Imre, Tóth, Futó L„ illetve Fazekas, Mester, Habóczki, Nagy L. Ifjúságiak: 1—0. Hegedűs Ernő APC—KOMPOLT 3—0 (2—0) Apc, 200 néző. V.: Mészáros. Apc: Németh — Pajkos, Rezsnyák (Nagy), Miczki, Kiss, Szőke, Kovács, Jakab (Csorba), Fodor I., Fodor II., Duzs. Edző: Füzér Zoltán. Kompolt: Somogyi — Laka­tos, Parádi F., Parádi Z., Bodai, Kápolnai (Báder), Rajnai S., Káló, Kovács, Rajnai J., Bese- nyei (Grabecz). Edző: Grabecz Mihály. Kitűnő Játékvezetés mellett a bátran támadó hazai csapat biz­tosan nyert. G.: Kovács, Jakab, Fodor II. Jók: Kovács (a me­zőny legjobbja), Kiss, Szőke, Miczki, illetve Rajnai J., Somo­gyi, Báder. Ifjúságiak: 2—0. Pandúr Sándor PÉTERVASARA— MATRADERECSKE 2—2 (1—1) Pétervására, 150 néző. V.: Ba- rankovics. Pétervására: Kovács — Ivády, Fehér, Árvái, Földi J„ Marity- tyák, Zagyva T., Kovács J. (Zagyva A.), Kifusz, Pál, Var­ga (Földi G.). Edző: Bocsi Bar­nabás. Mátraderecske: Tóth I. — Tóth II., Kóródi, Kiss, Horváth, Ta­kács, Csonka, Cseh, Kiss II., Moravcslk, Danyi (Bartizál). Edző: Székes István. Igazságos pontosztozkodás történt. G.: Kifusz, Marittyák, illetve Cseh, Csonka. Jók: Fe­hér, Földi J. Marittyák, illetve Kóródi, Cseh, Moravcslk. Ifjú­ságiak: 2—1. Panyi Károly SELYP—GYÖNGYÖSHALASZ 4—« (3—0) Gyöngyös, Zalka SE sporttelep, 100 néző. V.: Polonkai. Selyp: Kodak — Bíró, Juhász, Koós, Tóth, Nagy, Bálint, Lánc- zos, Kurucz, Varga, Szabad. Edző: Zilahi János. Göngyöshalász: Jakab — Bar- ta, Tóth Gy., Tóth J„ Varga, Győri, Szabó G., Harmath, Bél- teki, Ördög (Farkas), Szabó L. Edző: Győri Miklós. A minden csapatrészben jobb cukorgyári gárda még ilyen arányban is megérdemelten nyert. G.: Szabad 2, Varga, Bá­lint. Jók: Juhász, Nagy, Bálint, Szabad, a pályaválasztók kö­zül senki nem érdemel dicsére­tet. Ifjúságiak: 0—1. Pongrácz György DOMOSZLŐ—MIKÖFALVA 3-1 (2-1) Bélapátfalva, 200 néző. V.: Lé- nárt. Domoszló: Schrüffel — Szesz- ták, Kiss, Barcsik, Juhász, Hor­váth, Farkas, Fehér, Csáki, Gal- góczi dr., Szabó. Edző: Fehér István. Mikófalva: Józsa — Kovács L., Lőrincz P., Bajzáth, Lőrincz A., Csuhány K., Kelemen, Ko­vács J„ Holló, Kovács B., Csu­hány P. A vendég domoszlóiak győzel­me megérdemelt. G.: Fehér, Farkas, Horváth, illetve Csu­hány B. Jók: Fehér (a mezőny legjobbja). Szabó, Kiss, Bar­csik, illetve Józsa, Bajzáth. Kovács Géza > A bajnokság állása: 1. Sirok 16 11 2 3 35—12 24 2. H. Gásp. 16 10 3 3 39—14 23 3. Füzesab. 16 9 5 2 39—18 23 4. Heves 16 10 2 4 26—18 22 5. Boldog 16 8 3 5 31—21 19 6. Domoszló 16 8 3 5 32—26 19 7. Kompolt 16 7 4 5 26—19 18 8. Göngyösh. 16 7 4 5 29—24 18 9. Selyp 16 8 1 7 28—22 17 10. Apc 16 5 5 6 21—27 15 11. Tamam. 16 5 2 9 27—38 12 12. Mátrád. 16 3 5 8 18—32 11 13. Mikófalva 16 3 4 9 18—32 10 14. Poroszló 16 3 4 9 20—35 10 15. Péterv. 16 3 3 10 16—32 9 16. Heréd 16 2 2 12 14—49 6 Küzdelmes, 122 perces játékban A két pont itthon maradt EGER SE—HALADAS VSE 3—2 (11, —12, 15, —15, 6) NB I-es női röplabda mérkő­zés. Eger, körcsarnok, 200 néző. V.: Máthé, Korim. * ÉSE: Élesné, SZAKMAR, Lik- tor, Pálos, SEREGI, Arany. Cs.: Molnár, Héri, Csáki, Vajk. EcL ző: Bodnár János. A vasárnap délelőtti „matiné­ra” kevesen voltak kíváncsiak, de akik kijöttek alapos izga­lomban részesültek. Az öt éve az élvonalban szereplő vasi gárda ellen eleve tervezett volt a győzelem, mert az egri újonc csapat már bizonyított játékere­jével, de az öt játszmára talán kevesen számítottak. Valamivel több mint két órán át folyt az inkább küzdelmes, mintsem színvonalas játék. Erre bizony­ság, hogy Bodnár edző a győz­tes együttesből is sokáig mér­legelte az egyéni teljesítménye­ket, míg kiemelésre érdemese­ket talált. Sokkal szerencsésebb­nek tartotta a játék elemei sze­rint nyújtottak boncolgatását, mert egyik játékosa a nyitások­ban, a másik a mezőnymunká­ban, a harmadik ütéseivel jeles­kedett. Végül is ez a fajta har­mónia is elegendő volt az érté­kes két bajnoki pont itthontar- tásához. A szombathelyiek lé­péshátrányba kerültek a benn­maradásért vívott harcban. A bajnokság állása: 9. Székesfeh. 10. Cs. Duna SK 11. Szolnok 12. BVSC 13. DUTÉP SC 14. Eger SE 15. Halad. VSE 16. Kaposvár 17 14 3 46—22 31 17 10 7 34—34 27 16 9 7 37—32 25 17 8 9 35—31 25 17 8 9 33—34 25 17 8 9 31—34 25 18 6 12 28—41 24 17 5 12 23—40 22