Népújság, 1983. június (34. évfolyam, 128-153. szám)

1983-06-07 / 133. szám

■ NÉPÚJSÁG, 1983. június 7., kedd 6. Értékes két pont Eger SE—Dorog 2—0 (1—0) NB Il-es labdarúgó-mér­kőzés, Eger, 3500 néző. V.: Maczkó (Hazafi, Márton). Eger; Bodolai — Lengyel, Zsl- dal, Varga, Szert — Horváth, Móricz, Csepregi — Szilágyi, Kiss, Méhesi. Edző: Szentmarjay Tibor. Dorog: Pálinkás — Guzsik, Goldschmidt, Kollár, Borsos — Sikesdi, Lukács, Tamás — Dóm­ján (Kotesz a 42. percben), Bö- rőczky, Schalk (Cslzmazla a 66. percben), Mb. edző: Gabala Fe­renc. A nagy hőségben a hazai­ak kezdtek és a 6. percben Méhesi 18 m-ről futtából le­adott pattogó lövését csak másodszorra tudta megfog­ni Pálinkás. A másik olda­lon a 8. percben Dómján tört előre, a 16-osnál üt­között az egri kapussal és egyperces ápolásra szorult A 11. percben a bal olda­lon előretörő Méhesit Gu­zsik a 16-oson belül lei- vágta. A megítélt 11-esnek Móricz állt, de labdáját a vetődő kapus lábbal hárí­totta. A 15. percben Szilá­gyi lapos, bal sarokra tartó lövését Pálinkás szögletre tenyerelte. A 20. percben a 16-oson belül cselezgető Csepregi fordulásból cen­tikkel lőtt a jobb felső sa­rok fölé. A hazaiak a 27. percben szerezték meg a ve­zetést. Horváth szabadrú­gását Csepregi fordulásból kapura ívelte és a jókor berobbanó Kiss a jobb sa­rokba fejelte a labdát, 1—0. Támadgattak a vendégek is, de nem tudtak eljutni a hazaiak 16-os vonaláig. A másik oldalon a 39. percben Szilágyi lövése elszállt a fekvő kapus fölött, aztán a labda egy védőt is érintett majd az alapvonalon túlra vágódott. A 41. percben Dómján ismét megsérült és végleg elhagyta a pályát. SZÜNET ÜTÄN a 46. percben Méhesi kisod­ródva a bal kapufa mellé bombázott. Az 51. percben Kollár szabadrúgását Tamás laposan a bal sarok mellé durrantotta. Egyre kemé­nyebb lett a mérkőzés. Az 57. percben Guzsik lerántá­sért sárga lapos figyelmez­tetésben részesült A meg­ítélt szabadrúgást Csepregi ívelte középre, de Lengyel centikkel a léc fölé fejelt. A találkozó sorsa a 62. percben dőlt el, amikor Mó­ricz cselezgetett a 16-oson belül, majd váratlanul oko­san a hosszú jobb felső sa­rokba emelte a labdát, 2—0. Több kemény belemenés történt ezután is a pályán. Kiss fejese jelentette az egriek első gólját (Fotó: Szántó György) Gyakran szólalt meg a já­tékvezető sípja. A 71. perc­ben Kotesz Szert után rú­gott amiért ő is sárga la­pot kapott. A 76. percben Méhesi szánta el magát lö­vésre, bombáját a bal sa­roknál kaparintotta meg a kapus. A 77. percben egri támadás közepette Csepregi megütötte Csizxnaziát. amiért a játékvezető kiállította. Az utolsó gólhelyzet a 85. perc­ben maradt kihasználatla­nul: Horváth bal oldali szögletét Kiss a rosszul ki­futó kapus mellett a bal kapufa mellé fejelte. A vártnál gyengébb szín­vonalú találkozón mérte össze tudását a két, a ki­esés rémétől veszélyeztetett csapat. Emiatt Ideges han­gulatban folyt le a mérkő­zés — különösen a második félidőben —, sok volt a ke­mény belemenés és a sza­bálytalankodás Is. Az egriek játszottak mezőnyfölényben, a dorogiak nem tudtak ki­bontakozni, ezért csak a vé­dekezéssel törődhettek, ami miatt egysíkúvá vált a ta­lálkozó. Az egy pont meg­tartásáért küzdő vendégek sokáig jól is védték kapu­jukat, amelynek bevételére nem találták meg ellen­szert a piros-kékek, mert sokat cipelték a labdát, ol­dalt tologattak, nem vállal­koztak átlövésekre, sőt még büntetőt Is hibáztak. Végül a nagyobb akarat, a tudás­beli különbség kidomboro­dott, két jó megoldás elég volt ahhoz, hogy az egriek otthonukban tartsák a két bajnoki pontot és nyugod- tabb hangulatban készül­hessenek az utolsó két for­dulóra. A látottak alapján győzelmük megérdemelt. Egyénileg Bodolainak alig akadt dolga. A védelem jól rombolt, közülük Lengyel és Varga játéka tetszett. Szert és Zsidói megfelelt. Közé­pen Móricz kezdeményezett legtöbbet, „okos” gólt is lőtt. Horváth igyekezett Cseprepi teljesítményét erősen le­rontja, hogy kiállították. Aligha szerepelhet már eb­ben a bajnoki évben. Elöl Kiss indításával és góljával, Szilágyi harcosságával, Mé­hesi pedig néhány váratlan betörésével vétette magát észre. Kár, hogy szOkszor húzódott középre és ezzel tömörítette a védőket. Fazekas István Az NB 11 további ered­ményei: Volán SC—Szeged 1—2, Siófok—D. Kinizsi 4—4, Ganz-MÁVAG—Ózd 4—0, Bauxitbányász—Keszthely 1—3, Nagykanizsa—Kecske­mét 1—il, Hódmezővásár­hely—Szekszárd 2—0, Sop­ron—22. sz. Volán 1—1, Ka­zincbarcika—Salgóta r ján 3—1, Nagybátoiiy—Baja 3—4. Az NB II. állása: 1. Volán 36 17 12 7 78-41 46 2. SZEOL AK 36 18 9 9 66-42 45 3. STC 36 18 7 11 58-42 43 4. Siófok 36 14 13 9 61-46 41 5. Kecskemét 36 14 12 10 52-43 40 6. Hódmezővásárhely 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. Baja K.-barcika 22. sz. Volán Sopron Eger Keszthely özd Debr. Kin. Szekszárd Nagykani. Ganz-M. Dorog Bauxitb. Nagybátony 36 17 36 13 36 15 36 13 36 12 36 15 36 15 36 13 36 10 36 13 36 14 36 13 36 10 36 11 36 8 5 14 12 11 7 14 10 13 12 12 5 16 5 16 9 14 14 12 8 15 5 17 7 16 11 15 7 18 4 24 52-52 39 56-45 38 55- 53 37 63-60 36 39-39 36 66-56 35 59-55 35 58-61 35 45-46 34 43- 61 34 54-62 33 56- 84 33 44- 54 31 47-61 29 47-96 20 Röplabda­osztályozó Kitűnő rajt az NB I felé Az első forduló körmérkő­zéses tornájának helyszíne a mezőberényi sportcsarnok volt. Az Eger SE női röp­labdacsapata kitűnően kez­dett az A-csoportban, Bod­nár János edző játékosai mindhárom riválisukat ma­gabiztosan, játszmaveszteség nélkül győzték le. Sorrend­ben az eredmények: Eger SE—Zalaegerszegi V. Izzó 3—0 (4, 2, 4) V.: Ribizsár, Papp. Az NB II. nyugati csoportjának má­sodik helyezettje ellen az évad leglátványosabb játé­kával sikerült győznie az egrieknek. A feladók kiváló osztogatásai és az ütők jó teljesítményei jellemezték a találkozót. Eger SE—Gyomaendrőd 3—0 (2, 9, 5) V.: Tirpák, Szabó. A 31 percig tartó mérkőzésen a vendéglátók kevés ellenállást tanúsítottak. Eger SE—TFSE 3—0 (12, 10, 8) V.: Máté, Szabó. Ez az összecsapás ígérkezett a leg­nehezebbnek. Az első játsz­mában 12—12-ről sikerült nyernie az ESE-nek, ame­lyet a jól elhelyezett nyitá­soknak és a támadószellem­nek köszönhettek. A következő fordulóra június 11—12-én Zalaegerszegen ke­rül sor, az egri lányok az első helyről folytatják ... 1. Como—Campobasso végeredmény 2—1 1 2. Cremonese—Bologna végeredmény 4—0 1 3. MUan—A tálán ta végeredmény 1—0 1 4. Palermo—Bari végeredmény 1—1 x 5. Foggla—Plstoiese végeredmény 0—0 x 8. Lazio—Catania végeredmény 2—1 1 7. Lazio—Catania I. félidő 1—1 x 8. Lecce—Arezzo végeredmény 2—1 1 9. Lecce—Arezzo I. félidő 2—0 1 10. Monza—Sambenedettese végeredmény 1—0 1 11. Monza—Sambenedettese I. félidő 1—0 1 12. Perugia—Varese végeredmény 1—0 1 13. Perugia—Varese I. félidő 1—0 1 +1 Reggiana—Varese végeredmény 4—3 1 Nyeremények: 13+1 találat (200 db) =9538 Ft, 13 találat (308 db) =5185 Ft, 12 találat (9387 db) = 186 Ft, 11 találat (66 130 db) = 30 Ft, 10 találat (290 873 db) = 11 Ft. MEGYEI BAJNOKSÁG Veresége ellenére bajnok a Petőfibánya Domoszló—Petőfibánya 3— 2 (1—1) Domoszló, 400 néző. V.: Molnár (Borsod m.). Domoszló: Schrüffel— Szeszták, Kiss, Kalafut, Ju­hász, Horváth, Farkas, Fe­hér, Csáki (Móczár), Gal- góczi dr., Szabó. Edző: Fe­hér István. Petőfibánya: Kádár — Molnár, Adonyi, Gugye- la (Komáromi), Csörgő, Le- hotai, Balogh, Turcsányi, Osztafi, Bálint (Tóth), Dely. Edző: Pásztor István. Közepes színvonalú mér­kőzésen helyzeteik alapján a hazaiak több góllal is nyerhettek volna: G.: Far­kas, Galgóczi dr., Móczár, illetve Dely, Adonyi. Jók: Kiss, Fehér, Szabó, illetve Osztafi, Dely, Adonyi. Jacsmanyik István Füzesabony— Gyöngyöshalász 3—0 (0—0) Gyöngyöshalász, 150 néző. V.: Tóth J. Füzesabony: Kiss I. — Torbavecz, Kovács, Lakatos, Hudák, Takács, Mártha, Bo- zsik (Gulyás), Bari, Jónás, Kiss II. (Fekete). Edző Tu- róczy János. Gyöngyöshalász: Horváth — Salamon, Tóth Gy., Har- math J., Szabó Gy., Harmath L., Szabó L., Görbe, Jakab (Mészáros), Márkus (Szerző), Bélteki. Edző: Szén József. A nagyobb játékerőt kép­viselő abonyi csapat a má­sodik félidőben mutatott korszerű gólratörő játékával megérdemelt győzelmet ara­tott. G.: Kiss II., Jónás, Hu­dák. A füzesabonyi csapat­ból mindenki egyenletes, jó teljesítményt nyújtott, a ha­zaiak közül csak Tóth Gy. játéka dicsérhető. Pongrácz György H. Gáspár SE—Sírok 4— 0 (1—0) Hatvan, 100 néző. V.: Jan- csó (Szolnok m.) H. Gáspár SE: Németh — Tóth, Krasnyánszki, Nagyla­ki, Sziráki, Láczos (Gonda), Görbe (Máté), Karácsony, Kovács B., Szombati, Hu­szár. Edző: Oláh Ferenc. Sírok: Kovács — Mudricz- ki, Erdélyi, Lipták, Zrubkó, Bulyáki, Dávid, Szakái, Uta- si, Csizmarik (Szabó L.), Barta (Szabó II.). Edző: Gere Tihamér. Az előző mérkőzéseken gyengén szerepelt H. Gáspár SE Kovács B. mesterhár­masával, valamint Szombati góljával megérdemelten nyert a dobogóra pályázó Vasassal szemben. Jók: Ko­vács B. (a mezőny legjobb­ja), Nagylaki, Sziráki, a vendégek közül senki nem érdemel dicséretet. Marosvári János Apc—Poroszló 4—1 (1—0) Apc, 300 néző. V.: Bakos (Nógrád m.). Apc: Farkas — Szabó, Sző­ke, Buzogány, Tóth, Laka­tos (Szűcs), Nagy, Fodor I., Fodor II., Duzs, Kun. Edző: Zelnik Pál. Poroszló: Antal — Mester, Zbiskó, Csontos, Kovács, Szabó, Homonnai, Fazekas, Nagy, Habóczki, Rajna. Ed­ző: Orosz Károly. A második félidőben nyúj­tott teljesítménye alapján megérdemelten nyert a Qualitál gárdája. Fodor II. 11-est hibázott. G.: Fodor II. 2, Kovács, Kun, illetve Ha­bóczki. Jók: Szőke, Pajkos, Fodor II., Kun, illetve Ha­bóczki, Rajna, Mester. Pandur Sándor Selyp—Mátrád er ecske 5—0 (1—0) Selyp, 200 néző. V.: Darók. Selyp: Kerek — Lakatos, Tóth, Molnár, György (Ba- ranyi), Makkai, Varga, Ve­res I., Molcsány (Klárik), Szabad, Kurucz. Edző: Nagy László. Mátraderecske: Kiss — Kóródi, Juhász T., Szécsi, Horváth, Bartizál (Tóth), Juhász J. (Kukucska), Kö­kény, Moravcsik, Puporka, Németh. Edző: Abuczki Béla. A minden csapatrészében jobb Kinizsi a második fél­idei játékával biztosan nyer­te a találkozót. G.: Makkai 2, Veres, Szabad, Varga (11-esből). Jók: Tóth, Mol­nár, Makkai, Varga, Szabad, illetve Kiss, Kóródi. Nógrádi Béla Heves—Heréd 5—0 (1—0) Heréd, 300 néző. V.: Kiss. Heves: Marosvári — Pat­kó, Kolozsvári, Pataki (Zagyva), Nász, Veres, Szarvas (Kalmár), Bencsik, Szalmási, Balázs, Tóth. Ed­ző: Varga István. Heréd: Markó — Baráth, Szekeres, Kádár, Petrik, Besszer, Nyizsnyi (Fekete), Kiss, Bánkúti (Patai), Gyu­rika, Tóth. Edző: Kristyán István. G.: Bencsik 2, Szalmási, Kalmár, Tóth. Jók: Szalmási (a mezőny legjobb­ja), Bencsik, Tóth, Veres, a hazaiak közül senki nem ér­demel dicséretet. Kapuszta Mihály Tizenhárom kettes fogat Szilvásváradon Muszkán győzött A szilvásvárad! Boros Péter jó maratonhajtásával került a legjobbak közé, képünkön akadályhajtás közben látjuk lipicai (Fotó: Szántó György) MATRA-CSOPORT Hatvani bravúr Miskolcon szürkéivel Hét csapat képviseletében 13 versenyző és fogata ve­télkedett a hét végén Szil­vásváradon. Az első forduló összetett végeredménye: 1. Muszkán (Abádszalók) 77,12, 2. Bo­zsik 84,37, 3. Fehér I. 93,25, 4. Szegedi 100,25, 5. Fehér M. 105,75, 6. Boros (Szilvásvá­rad) 106,24 ponttal. A területi labdarúgó-baj­nokság 29. fordulójának mérkőzéseiről a következő­ket jelentették tudósítóink: Hatvani KVSC— H. Papp J. SE 2—1 (2—1) Hatvan: Takács — Földi, Bóna, Ács, Hartman, Borics, Gohér (Tóth), Futó, Juhász, Gömöri, Jánosi. Edző: Szalai Miklós. H. Papp J. SE: Fehér — Ragyina, Bősz, Paulovics, Hornyák (Czene), Hegyi, Kincses, Kovács, Sváb, Hen­rik, Bodor (Orlószki). Edző: Vágó György. A bronzéremért harcoló hatvani gárda ügyes játékkal lepte meg a bajnokcsapatot. Bár a hazaiak többet támad­tak, de a HKVSC védelme jól zárt, s a gyors ellentáma­dások mindig veszélyt jelen­tettek a piros-fehérek kapu­jára. A hatvaniak győzelme megérdemelt. G.: Gömöri, Jánosi, illetve Bősz (11-es­ből). Jók: Földi, Bóna, Ács, * Jánosi, illetve Kovács, Hen­rik. Keresztfalvi Ferenc ■ Recski Ércbányász— Bélapátfalva 3—3 (1—1) Recsk, 500 néző. V.: Mé­száros. Recsk: Pócs — Lakatos, Maksó, Bódi II., Nagy, Tóth, Percze, Kolozsvári (Rédei), Csanálosi, Gál, Tóth (Ko­vács). Edző: Nagy Vilmos. Bélapátfalva: Bráz — Zay, Patkós, Kovács, Fodor, Be- recz E., Cseh, Taskó (Ko­vács), Sasvári, Pécsik, Hor­váth. Edző: Várallyay Mik­lós. Alacsony színvonalú, sport­szerű mérkőzésen jobban játszott az Építők gárdája, de a lelkesen küzdő hazaiak­nak sikerült otthon tarta­niuk az egyik pontot. G.: Csanálosi, Tóth, Bódi II., il­letve Sasvári, Berecz, Hor­váth. Jók: Lakatos, Bódi II., Csanálosi, Maksó, illetve Berecz, Zay, Cseh, Sasvári. Gál Mihály Borsodnádasd—Gyöngyösi SE 2—1 (2—0) Borsodnádasd, 500 néző. V.: Ágoston. GYSE: Szőke — Szalay, Nagy L., Nagy G., Jakab, Mádi, Ferencz, Orosz, Skoda (Tóth Gy.), Vágó, Csomány. Edző: Schédl József. Alacsony színvonalú mér­kőzésen a gyenge napot ki­fogó GYSE ellen megérde­melten nyert a hazai csa­pat. G.: Fükő, Vincze, illetve Orosz. A gyöngyösi csapatból senki nem nyújtott az átla­gosnál jobb teljesítményt. Szkocsovszky Tibor Touábbi eredmények: Vác —Olefin SC 2—0, Edelény— MVSC 3—0, St. Síküveggyár —Lehel SC 4—5, Balassa­gyarmat—Borsodi Bányász 4—3, Pásztó—B. Volán 0—11. A bajnokság állása: 1. H. Papp J. SE 29 19 7 3 67-26 45 2. Lehel SC 29 17 8 4 78-39 42 3. Hatvan 29 16 7 6 64-31 39 4. Vác 29 15 8 6 51-26 38 5. Olefin SC 29 13 7 9 57-29 33 6. B. Bányász 29 13 5 11 49-43 31 7. B.-gyarmat 29 12 6 11 53-47 30 8. Gyöngyös 29 13 4 12 51-45 30 9. Recsk ' 29 12 4 13 52-63 28 10. B.-falva 29 11 5 13 38-48 27 11. B.-nádasd 29 S 8 12 42-56 26 12. Edelény 29 9 7 13 35-50 25 13. St. Síküveg. 29 7 5 17 45-61 19 14. MVSC 29 6 6 17 20-60 18 15. B. Volán X 29 9 6 14 44-46 16 16. Pásztó 29 2 5 22 18-94 9 Megjegyzés: a 28. fordulóban félbeszakadt Gyöngyös—Olefin SC mérkőzés két pontját 0—0-ás gólkülönbséggel a fegyelmi bi­zottság a Gyöngyös javára iga­zolta. x—8 büntetőpont levonva. Kompolt—Tárnáméra 5—2 (2—1) Kompolt, 200 néző. V.: Nagy S. Kompolt: Csukás — Kato­na, Parádi F., Parádi Z., An­tal I., Gál (Káló), Rajnai S., Schmidt Z., Kovács Zs., Be- senyei (Rajnai J.), Klein F. Edző: Grabecz Miklós. Tárnáméra: Juhász A. — Katona, Ugrai, Szekeres (So- modi), Blahó, Kiss, Juhász F., Kovács, Bencze, Porosz­ka, Nagy. Edző: Keresztesi István. Jó iramú, sportszerű, és helyenként színvonalas mér­kőzésen megérdemelten nyert a hazai csapat. G.: Ko­vács Zs., Besenyei, Gál, Klein F., Rajnai S., illetve Poroszka, Nagy. Jók: Pará­di Z., Rajnai S., Schmidt Z., Besenyei, illetve Juhász A., Ugrai, Kovács. Klein Péter A bajnokság állása: 1. Petőfibánya 28 16 7 5 63-23 39 2. Heves 27 14 8 5 48-21 36 3. F.-abony 27 14 7 6 53-22 35 4. Sírok 27 13 9 5 50-24 35 5. Domoszló 27 12 10 5 56-38 34 6. H. Gásp. SE 27 11 7 9 42-26 29 7. Selyp 27 9 11 7 36-30 29 8. Kompolt 27 9 10 8 36-40 28 9. Apc 27 7 10 10 43-44 24 10. P.-vására 27 6 11 10 21-33 23 11. Heréd 27 6 9 12 27-44 21 12. Gy.-halász 27 8 5 14 30-49 21 13. Tamaméra 27 7 7 13 26-71 21 14. Poroszló 27 5 7 15 24-52 17 15. Mátraderecake 27 5 4 18 25-63 14 Egercsehl visszalépett A Pétervására szabadnapos volt.