Népújság, 1982. november (33. évfolyam, 257-281. szám)

1982-11-09 / 263. szám

6 NÉPÚJSÁG, 1982. november 9., kedd Biztos győzelem 22. sz. Volán:-Kertész — Kosz- tolnik, Bartosik, Vaszilev, Hu­szár — Kikillai, Goschler, Ro- Jik, Aranyosi (Szakái a 16. perc­ben) — Vad (Juhász a szünet­ben), Kotul. Edző: Halácsi László. A hazaiak léptek fel tá­madólag. Az 5. percben Csepregi bal oldali szabad­rúgását, Horváth 18 méterről rálőtte, a kapus pedig köny- nyedén védte a bombát. A 6. percben Barta távoli sza­badrúgása a sorfalról vágó­dott szögletre. A piros-kékek a 10. percben szerezték meg a vezetést. Méhesi sarkáról Csepregi elé került a lab­da a balösszekötő helyén, aki tíz méterről a kifutó kapus fölött a léc alá bombázott, 1—0. A másik oldalon a 18. percben majdnem egyenlí­tettek a fővárosiak: Kotul kapott labdát az ötös sarká­nál, de előle Horváth ollóz­va menteni tudott. A 20. percben Horváth átadásával Méhesi iramodott meg és 17 méterről a kapu fölé lőtt. A 22. percben Csepregi bal oldali indítását, Kiss T. mel­lel tette maga elé, majd bal alsó sarokba tartó labdáját Kertész bravúrosan mentette. A 31. percben Horváth 25 méteres szabadrúgása cen­tikkel suhant el a jobb fel­ső sarok mellett. A 35. percben váratlanul egyenlí­tettek a budapestiek. Hor­váth labdáját Bartosik el­csípte, majd Kotul elé to­vábbított, s a csatár tíz méterről laposan a jobb sa­rokba gurította a labdát, 1— 1. A 44. percben ismét nagy helyzetet puskáztak el a ha­zaiak. Horváth kitűnő lab­dát kapott a bal oldalon, a megtorpant védők közül ki­lépett, kapura is lőtt, de Kertész, ha másodszorra is, de meg tudta fogni a lab­dát SZÜNET UTÁN a 47. percben a Gyöngyös­ről elszármazott Rojik nagy helyzetben a kivetődő ka­pusba lőtte a labdát. Az 51. percben Kikillai buktatta Horváth öt, ezért sárga lapot kapott. Az egriek az 53. perc­ben szerezték meg ismét a vezetést: Szert szabadrúgá­sa után Csepregi kapott labdát a jobbösszekötő he­Középen a sötét mezes Csepregi a mezőny legjobbjának bi­zonyult (Fotó: Szántó György) lyén, aki egy csel után la­posan a bal sarokba gurított, 2—1. Az 58. percben Kiss T. szabadrúgását hárította Kertész. A 62. percben Kiss T. kitűnő indításával Csepre­gi ment el középen, gólba tartó labdáját Huszár az üres kapu elől rúgta ki az oldalvonalon túlra. A 64. percben Kotul jól eltalált szabadrúgása centikkel su­hant el a jobb felső sarok mellett. A 67. percben nö­velte előnyét az Eger: Mé­hesi labdájával Lengyel tört előre, majd 14 méterről la­posan a jobb sarokba gurí­tott, 3—1. A 71. percben is­mét gólhelyzet alakult ki a fővárosiak kapuja előtt: Szert egyedül indult ki a félpályáról, lefutott minden­kit, de tíz méterről lapos * lövíése a kapust találta el. A 75. percben viszont ismét zörgött a volánosok hálója. Kiss T. indításával Horváth tört középen kapura, majd szorongatott helyzetből jobb külsővel nagy gólt ragasztott a bal felső sarokba, 4—1. A találkozó sorsa a 80. perc­ben dőlt el. Méhestt felvág­ták 18 méterre a kaputól. A szabadrúgást Kiss T. a bal sarokba csavarta, 5—1. A 88. percben Csepregi lab­dájával Szert tört előre, de most sem volt szerencséje a lövéssel, mert az a kapusról kipattant. A sok gól ellenére közepes színvonalú mérkőzést lát­hattak a nézők. Érdekes módon az első félidőben játszott szemre tetszetőseb­ben a hazai gárda, viszont a második félidőben tudta helyzeteit jobban kihasznál­ni. Az igazsághoz persze az is hozzátartozik, hogy az egriek az első játékrészben Barta és Patvaros korai ki­válása után, néhány percig zavarba kerültek, s ezt ki tudták használni a vendégek. Szünet után a fővárosiak is többet támadtak, s ez lett a vesztük, mert a hazaiak ellentámadásai mindig gól­veszéllyel jártak. Nem raj­tuk múlott, hogy nem kap­tak egy tucatra való gólt. Az egriek győzelme egyér­telműen megérdemelt. Egyénileg Bartosnak ke­vés dolga akadt. A közvet­len védelem jól állt a lábán, közülük Zsidai tetszett leg­jobban. Középen Csepregi a mezőny legjobbjának bizo­nyul, de csak dicsérni lehet Lengyelt és Horváthot is. Első szünet után erősen fel­javult Kiss T., s ez is meghatározóvá vált a döntő fölény kiharcolásában. A csereként beállt Szert és Varga igyekezete és küzde­ni akarása dicsérhető. Fazekas István Az NB II további ered­ményei: Nagybátony—Debre­ceni Kinizsi 3—3, Hódme­zővásárhely—Keszthely 6— 2, Sopron—Salgótarján 0—0, Volán SC—Ózd 4—0, Ta­polca—Szeged; EOL AK 0— 1, Kazincbarcika—Kecske­mét 3—1, Siófok—Dorog 4— 0, Nagykanizsa—Szekszárd 3—1, Ganz-MÁVAG—Baja 0 —4. A bajnokság állása: 1. Volán 14 9 3 2 33-12 21 2. Kazincbarcika 14 8 3 3 27-16 19 3. SZEOL AK 14 8 2 4 31-19 18 4. Eger 14 7 2 5 30-22 16 5. Szekszárd 14 6 4 4 16-18 16 6. H.-vásárhely 14 7 1 6 27-23 15 7. Salgótarján 14 6 3 5 23-20 15 8. Siófok 14 5 5 4 21-18 15 9. D. Kinizsi 14 5 5 4 22-20 15 10. Sopron 14 5 5 4 20-19 15 11. Nagykanizsa 14 6 2 6 26-25 14 12. Bauxitb. 14 5 4 5 21 20 14 13. Nagybátony 14 5 3 6 19-26 13 14. Keszthely 14 5 2 7 20-26 12 15. Ózd 14 4 4 6 20-28 12 16. Baja 14 4 3 7 17-19 11 17. Kecskemét 14 3 5 6 16-20 11 18. Ganz-M. 14 3 4 7 15-34 10 19. 22. sz. Volán 14 2 5 7 21-30 9 20. Dorog 14 4 1 9 19-29 9 SAKKOLIMPIA Csőm és Porubszky megnyerte függő játszmáját MÁTRA-CSOPORT Kiesési rangadón vesztett a Bélapátfalva Eger SE—22. sz. Volán 5—1 (1—1) NB II-es labdarúgó-mér­kőzés, Eger, 2000 néző. V: Csáki. (Bognár, Veress). Eger: Bartos — Birincslk, Zsi­dai, Patvaros (Varga a 32. perc­ben), Zágonyi — Lengyel, Csep­regi, Horváth — Barta (Szert a 21. percben), Kiss T., Méhesi. Edző: Szentmarjay Tibor. A Luzernben zajló sakk­olimpia 8. fordulójában va­sárnap késő este Csőm Ist­ván megnyerte függő játsz­máját a szovjet Juszupov ellen,. így a szovjet együt­tes végül is 2,5:1,5 arány­ban győzött a magyar csa­pat ellen. A további érdekes ered­mény, hogy Anglia 3,5:0,5 arányban legyőzte Francia- országot és a második hely­re jött fel 21,5 ponttal. A Szovjetunió továbbra is ve­zet 22,5 ponttal. A magyar csapat 20,5 pontjával az 5—8. helyen áll holtverseny­ben Jugoszláviával, Hollan­diával és Csehszlovákiával. A nőknél Porubszky Má­ria szintén sikerrel fejezte be izlandi ellenfele elleni függő játszmáját és így a magyar női csapat 3:0 ará­nyú győzelmével továbbra is az élcsoportban sorakozik. Itt is a Szovjetunió áll az élen 18,5 ponttal, Romániá­nak 16,5 (2) pontja van, míg a magyar együttes 16 ponttal a harmadik. A Rába EIO a listavezető A labdarúgó NB I-ben va­sárnap játszották: Ferencvá­ros—Rába ETO 0—3, Video­ton—Újpesti Dózsa 2—0, Ta­tabánya—Zalaegerszeg 1—1. A forduló további eredmé­nyei: Diósgyőr—Bp, Honvéd 0—1, Békéscsaba—MTK-VM 2—2, Vasas—DMVSC 4—2, Nyíregyháza—Haladás VSE 0—0, Csepel—Pécs 1—0. A bajnokság állása: 1. Rába ETO 11 9 — 2 32- 8 18 2. Csepel 11 7 3 1 21-14 17 3. Bp. Honvéd 11 6 2 3 20-15 14 4. FTC 11 6 1 4 25-19 13 5. Vasas 11 5 2 4 24-19 12 6. C. Dózsa 11 4 3 4 17-17 11 7. Videoton 11 5 1 5 20-16 XI 8. Haladás 11 4 3 4 12-16 11 9. Békéscsaba H 3 4 4 18-21 10 10. Debrecen 11 3 4 4 13-17 10 11. MTK-VM 11 4 2 5 16-28 10 12. Pécs 11 4 1 6 18-22 9 13. Diósgyőr 11 3 3 5 14-18 9 14. Tatabánya 11 2 4 5 12-16 8 15. Nyíregyháza 11 2 3 6 8-16 7 16. ZTE 11 2 2 7 10-18 6 A góllövőlista élmezőnye: 9 gólos: tíobány (PMSC), Hannich (Rába ETO), 8 gó­los: Váradi (Vasas), 6 gólos: Borostyán (DVTK), Burcsa (Rába ETO), Nyilasi (FTC), Szokolai (FTC), 5 gólos: Bor­só (MTK-VM), Esterházy (Bp. Honvéd), Fodor (MTK- yM), Kiss S. (Ű. Dózsa), Má­jé,- (Videoton), Tulipán (Cse­pel), Weimper (Tatabánya). VÍZILABDA Eldőlt a továbbjutás? Az elmúlt hét végén az elődöntőkre került soir a vízilabda MNK-ban. Az Eger SE együttese Tatabányára utazott, ahol igen nagy kü­lönbségű vereséget szenve­dett, így a visszavágóra mindössze annyi remény maradt,- hogy vigasztalód­hatnak egy valamivel jobb eredmény alapján az egri­ek. A Tatabánya pontosab'- ban fejezte be akcióit, pe­dig dr. Görgényi nélkül — eltiltás miatt — szállt a vízbe. Az eredmény nem tükrözi hűen a küzdelmet, jóval szorosabb volt az ösz- szecsaipás, de míg az egriek helyzeteiket rendre elhibáz­ták, legfeljebb kapufákra tellett az erejükből, addig a Tatabánya magabiztosan lőtte góljait. A visszavágóra Egerben, november 13-án, szombaton 16 órai kezdettel kerül sor a fedett uszodá­ban. Tatabányai Bányász— Eger SE 13—5 \ (2—1, 4—1, 3—1, 4—2) Tatabánya. V.: Gulyás, Martin. Tatabánya; HAUSZLER — Kásás 1, Debreczeni, Var­ga 2, Persely 2, Dr. KE­MÉNY 6, Szeri 2. Edző Goór István'. Eger SE: Kiss — Ancsán, Búza 2, Nagy 1, Vincze, MADARASI 1, Gyulavári. Csere: Kelemen, Vecseri, Danes 1, Fülöp. Edző: Pozs- gay Zsolt. Gól emberelőnyből: 7/5, illetve 7/1. A területi labdarúgó-baj­nokság 13. fordulójának mér­kőzéseiről a következőket je­lentették tudósítóink: Recsk—Borsodi Bányász 2—0 (1—0) Recsk, 400 néző. V.: Ágos­ton. Recsk: Kovács — Danyi, Megyesi. Bálák, Bódi I., Tóth, Percze, Bódi II., Nagy (Amb­rus), Kiss (Kolozsvári), Ben­csok. Edző: Nagy Vilmos. A gólok története. 5. perc: nagy kavarodás támadt a vendégek kapuja előtt, mely­nek végén Bencsok a hálóba sodorta a labdát, 1—0. 80. perc: jobb oldali szöglet után a védőkről lepattanó labdát a csereként beállt Ambrus 16 m-ről a lábak között vág­ta Török kapujába. 2—0. Jó) kezdtek a hazaiak, s hamar vezetéshez jutottak. A gólt követően feljöttek a vendégek és a félidő végig mezőnyfölényt harcoltak ki. Szünet után nagyobb sebes­ségre kapcsolt a hazai együt­tes, de a számtalan gólhely­zetéből csak egyet tudott ér­tékesíteni. A hazaiak közül Danyi, Megyesi, Bódi 1., Bó­di II. és Bencsok nyújtott jó teljesítményt. Gál Mihály Gyöngyösi SE—Olefin SC 1—0 (0—0) Leninváros, 400 néző. V.: Gáspár. GYSE: Szőke — Szalai, Nagy L., Bársony, Jakab, Csontos (Szabó), Ferencz, Ullmann, Csomány (Skoda), Nagy G., Vágó. Edző: Schédl József. Az 57. percben hosszan előrerúgott labdára Vágó csapott le, elhúzta a kifutó Dohány mellett, begurított és a támadást kísérő Nagy L. 6 m-ről lőtt a hálóba. 1—0. Küzdelmes, nagy iramú, de csak közepes színvonalú mérkőzésen a higgadtabban játszó gyöngyösi gárda rá­szolgált a győzelemre. Jók: Szőke, Nagy L., Ullmann, Vá­gó, illetve Lázár. Doros László Hatvani KVSC—Pásztó 2—0 (0—0) Pásztó, 600 néző. V.: Ju­hász. Békési Afész—Eger SE 55 —37 (25—16). NB Il-es női ■kosárlabda-mérkőzés, Békés, 150 néző. V.: Zékány, Darida. ESE: Molnár E. 4, Csányi 8, Mestyán 7, Nagy J. 14, Sán­dor 2. Csere: Aczél 2, Vere- bély, Patkó, Tóth, Juhász. Edző: Galambos János. Mé­lyen formája alatt igen gyenge támadójátékot nyújt­va megérdemelten vesztett az ESE. ★* Az egri városi asztalite­nisz-csapatbajnokság 7. for­dulójának eredményei. Fér­fi I. osztály: Kilián—TÜZÉP 9—1, Finomszerelvénygyár— Forgácsoló 6—4. II. osztály: ITSK—Vendéglátó 8—2, ÉMÁSZ—Universal 9—1, BUBIV—.Kilián ifi. 2—8, Fémelektro—Erdőgazdaság II. 10—0. III. osztály: HKVSC: Takács — Földi, Bóna, Ács, Nyéki, Hegyi, Bo­ri cs (Tómács), Futó, Gohér, Jánosi, Horváth. Edző: Sza­lai Miklós. Csak a második félidőben tudta maga javára fordítani a mérkőzést a minden csa­patrészében jobb hatvani gárda, a lelkesen küzdő ha­zaiakkal szemben. G.: Hegyi 2. A hatvani csapatból He­gyi. Ács és Futó nyújtott jó teljesítményt. Keresztfalvi Ferenc St. Síküveggyár— Bélapátfalva 2—1 (0—0) Salgótarján, 200 néző. V.: Lója I. Bélapátfalva: Erdős — Cseh, Patkós, Kovács L., Be- recz I., Sasvári, Horváth (Ács), Pécsik, Kapui. Hajdú (Kovács P.), Nagylaki. Edző: Várállyay Miklós. A 47. percben a vendégek szerezték meg a vezetést Hajdú révén, 0—1. Két perc múlva a játékvezető túl szi­gorúan büntetőt ítélt a ha­zaiak javára, amit Marosok értékesített, 1—1. A 85. perc­ben Marcsok hosszú átadást kapott, fejéről Sasvárihoz pattant a labda, aki röviden fejelt haza, Marcsok rácsa­pott a labdára és a kimoz­duló Erdős mellett a kapu közepébe gurított, 2—1. A két csapat közepes színvonalú mérkőzést vívott. A hazaiak több helyzetet dolgoztak ki, de a végeredmény alakulá­sában némi szerepe volt a játékvezetőnek is. Kiállítva: Pécsik a 85. percben. A Bél­apátfalvából Patkós és Ko­vács L. játéka dicsérhető. Horváth Mihály További eredmények: Bor- sodnádasd—MVSC 1—1, H. Papp J. SE—Jászberény 2—2, Vác—Balassagyarmat 1—1, Edelény—Borsodi Volán 1—1. A bajnokság állása: 1. H. Papp J. SE 13 8 3 2 33-13 19 2. Hatvan 13 8 3 2 29- 9 19 3. Lehel SC 13 8 3 2 33-20 19 4. B.-nádasd 13 6 4 3 16-14 16 5. Vác 13 6 3 4 24-12 15 6. Gyöngyös 13 7 1 5 24-19 15 7. Recsk 13 7 1 5 23-21 15 8. Edelény 13 6 3 4 20-21 15 9. Olefin SC 13 4 5 4 20-14 13 10. B. Volán 13 4 5 4 14-14 13 11. B. Bányász 13 4 3 6 19-22 11 12. B.-gyarmat 13 3 3 7 10-18 9 13. B.-falva 13 4 1 8 14-23 9 14. St. Síküveg. 13 3 2 8 13-24 8 15. MVSC 13 2 3 8 8-28 7 16. Pásztó 13 2 1 10 8-38 5 VILATI—Katonai Koll. II. 10—0. Pedagógus II.—Had­kiegészítő II. 10—0, Fi.nom- szerelvénygyár II.—BM KISZ 0—10. Nők: Távközlés —Finomszerelvénygyár 4—1, Panoráma—BUBIV 5—0. ★ Hetvenéves korában el­hunyt Abcmyi László — a világbajnok fogathajtó, Abo- nyi Imre bátyja — volt négyesfogathajtó és lóte­nyésztő. Temetésére ma, kedden 10 órakor kerül sor a csongrádi temetőben. ★ * Szerdán, a Mátra-csoport 21 éven aluli labdarúgó-vá­logatottja Debrecenben a Tisza-csoport válogatottjával mérkőzik. Innen-onnan „KArANCS” Mezőgazdasági Termelőszövetkezet, Karancslapujtő, (elvételre keres külszíni fejtési gyakorlattal rendelkező BÁNYAMÉRNÖKÖT, vagy legalább 8—10 éves gyakorlattal és vezetőkészségge! rendelkező, bányaipari technikumot végzett SZAKEMBERT VEZETŐ MUNKAKÖRBE. Jelentkezni személyesen vagy levélben lehet a tsz személyzeti vezetőjénél. Telefon: 4. Telex: 229206. A KERESKEDELMI SZAKKOZ&PISKOLA felvesz fűtőt, takarítót. Jelentkezés: Eger, Pozsonyi u. 4—6. sz.- alatt, a gondnoknál. A SALGO SZÖVKER felvételre keres Nógrád, Heves megye területére kereskedelmi szakmában * jártas, saját gépkocsival rendelkező ÜZLETKÖTŐT. Jelentkezés a központi irodában. Telefon: 14-114. Cím: Salgótarján, Klapka tér 2. 11. etn, 2. szoba. Egri Cipőipari Szövetkezet tiszanánai üzemébe RAKTÁRVEZETŐT felvesz. Szakmában járatosak és érettségizettek előnyben. Jelentkezés a személyzeti vezetőnél: Tiszanána, Ságvári u. 38. sz.