Népújság, 1980. november (31. évfolyam, 256-280. szám)

1980-11-04 / 259. szám

Hidegben hideg zuhany Fenyves elől Debreczcni és Halász közös erővel hárítja Far­kas beadását (Fotó: Szántó György) Antifutball Karcag—Eger 1—0 (t) -0) NB Il-es labdarúgó-mérkő­zés, Eger, 1500 néző. V.: Var. ga. Karcag: Kocsis—Debrecze- ni, Sándor II.. Halász (Tüdős a 89. percben), Varga I.—An­tal, Szabó I., Hernádi—Her- bály, Varga II., Tassi. Edző: Dóka János. Eger: Baár—Birincsik, Zsi- dai, Fitala (Szarvas a 7.7. percben), Veigli—Farkas, Móricz. Zágonyi—Horváth I., (Krisztián a 77. percben), Fenyves, Pécsi. Edző: Bán- kúti László. Szeles, hideg időben hazai támadások vezették be a mérkőzést. A vendégek alap­vetően a védekezésre fektet­ték a fő súlyt, így egri me­zőnyfölényben teltek a per­cek. A 10. percben Zsidai 25 méteres közvetett szabadrú­gása a bal sarok mellett hagyta el a játékteret. A vendégek a 19. percben ve­szélyeztettek előszói’, ekkor egy jobb oldali szögletrúgást Antal nagy helyzetben csú­nyán elrontott. Középpályán folyt ezután az egyébként alacsony szín­vonalú, de kiegyenlítődött játék. A 28. percben Pécsi két szögletet is rúghatott egymás után, de labdáix'ól le­maradtak a csatárok. A 27. percben egy bal oldali egri támadás végén Pécsi közel­ről a kapus kezébe fejelt. A másik oldalon a 31. percben . Herbály hét méterről a léc : fölé emelt. A 43. percben Fenyves közeli lövése a ka­pus kezében halt el. SZÜNET UTÁN valamit élénkült a jaíek. Az 50. percben Horváth I. lövé­se a kapusról szögletre pat­tant. Nem sokkal később Móricz ígéretes átadását há­rították a vendégek, majd az előretörő Birincsik lövése ke­rülte el a jobb alsó sarkot. Az 58. percben váratlanul megszerezték a vezetést, s mint később kiderült, a mér. kőzés sorsát eldöntő gólt is a karcagiak: jobb oldali tá­madást követően az őrizetle­nül hagyott Vyrga 1. elé ke­rült a labda, aki az ötösről könnyedén továbbított a há­lóba, 1—0. Ezután a hazaiak kezde­ményeztek többet. A 04. perc­ben Farkas gólba tartó lab­dája Fitala fejéről került a kapu mellé. A 68. percben Fenyves közelről, öt méter­ről a jobb felső sarok mellé fejelt. Nem sokkal később Pécsit szerelték szögletre a védők. A másik oldalon Var­ga II. került helyzetbe, de hosszan szöktette magát és odalett a kínálkozó lehető­ség. A 76. percben jobb ol­dali beadást követően Feny­ves lövését Kocsis hárította. Továbbra is az egriek tá­madtak többet, a helyzetek sorozatát dolgozták ki, de a iltail. november 4., kedd 16-oson belül elfogyott a csatárok tudománya; így az eredmény sem változott. Az utolsó negyedórát le­számítva, alacsony színvona­lú és gyenge iramú mérkő­zést láthattak a nézők. A tartalékos hazai együttes meglepően sok hibaszázalék­kal játszott, s így rendre le­hetőséget nyújtottak a gyen­ge képességű ellenfelüknek az időbeli közbeavatkozások­ra. Az is idetartozik, ha a karcagiak csatársora bátrab­ban vette volna fel a küz­delmet az egri védelemmel, akár nagyobb arányban is nyerhettek volna. Egyénileg Baár a gólról nem tehet. A közvetlen vé­delem nagy hibaszázalékkal játszott. A középpályán egyedül Móricz küzdeni aka­rása érdemel dicséretet, a többiek, ideértve a csatáro­kat is, mélyen tudásuk alatt szerepeltek. A két csere kö­zül Krisztián gyorsaságával tűnt ki. Fazekas István Kovács késve indult ki ka­pujából. de Budai az utolsó pillanatban szögletre men­tett. A gyöngyösiek ellentá­madása során Ullmann be­adását Vágó fejelte kapura, de a gyenge fejest R^ezo könnyedén védte. A 39. perc­ben maradt ki a GYSE első gólhelyzete. Budai—Törő— Budai adogatás végén Vágó­hoz került a labda, aki le is kezelhette volna, de mintegy 13 méterről elhamarkodottan egyből lőtt és a labda elcsú­szott a bal sarok fölött. SZÜNET UTÁN hazai rohamokkal folytató­dott a mérkőzés. Az 50. perc­ben Pörögi csavart szögletét a jobb felső sarokból ütötte a kapu mögé Mező. majd Szabó beadását Tóth fejelte centiméterekkel a bal felső sarok mellé. Az 52. percben Kelemen szabálytalan szere­lésért sárga lapos figyelmez­tetést kapott. Ezt követően Szabó, aztán Fischli hibázott kecsegtető helyzetben. A 66. percben Budai távoli, nagy erejű lövését Mező ugyan ki. ejtette, de a labda kicsúszott az alapvonalon. Támadott a hazai együttes, mégis várat­lanul a debreceniek szerez­ték meg a vezetést. Bal ol­dalon futott a támadás, so­rozatos védelmi hibák ..segí­tették” kibontakozását, s a középre adott labdát Bállá közelről küldte a jobb sarok­ba, 1-—ft. Az újrakezdést kö­vetően Nagy kapott jó lab­dát a bal oldalon, egyet iga­zított rajta, majd kemény lövést zúdított a kapura, s a labda Mező' kezét érintve a felső lécről vágódott ki. A 80. percben végleg eldőlt a mérkőzés: Varga a bal szé­len lefutotta a késlekedő vé­dőket. az alapvonaltól adott középre, s az egyedül érkező Bállá az üres kapuba pofoz­ta a labdát. 2—0. E/.cn a vasárnapon a szél volt a főszereplő a gyöngyö­si mérkőzésen. A viharos erejű szél miatt ugyanis egyik csapat sem roll képes folyamatos játék kialakítá­sára. Szinte mindvégig egy­más hibájából éltek a játé­Az első félidőben Vágó lőtte el a gyöngyösiek ..puskapo­rát" (Fotó: Szendrővári György) A védelem kosok. Összegezve a latolta­. . kát. az alacsony színvonalú „JOVOltdDOl mérkőzésen a helyzeteit job ban kihasználó Universitas megérdemelten fosztotta meg hazai veretlenségi soroza­tuktól a gyöngyösieket, de ehhez nagyban hozzájárult a GYSE védelmének fegyelme zetlen játéka is. Egyénileg valamennyi GYSE-játékos átlagon aluli teljesítményt nyújtott. Szkocsovszky Tibor Debreceni Universitas— Gyöngyösi SE 2—I) (0—0) NB Il-es labdarúgó-mér­kőzés, Gyöngyös, 1400 néző. V.: Tombor. DUSE: Mező—Mohácsi, Ki­rály, Lutherén, Pistár—Be­lényesi, Szabolcsi. Lakatos— Balta. Fiedler, Varga. Edző: Nagykaposi Elemér. GYSE: Kovács—Kelemen. Budai. Bársony, Nagy—Ull­mann. Tóth. Pörögi—Fischli. Vágó (Szabó a szünetben), Törő. Edző: Péczely Sza­bolcs. Csapkodó mezőnyjátékkal, említésre méltó esemény nél. kül telt el az első félóra. A széllel szemben játszó hazai együttes kezdeményezett töb­bet. de támadásai sehogy- sem tudtak kibontakozni, mert a játékosok rendre fel­emelték a labdát, s az erős szél kiszámíthatatlanná tette az átadásokat. Szerencsére a vendégek sem használták ki a szél támogatását, elsősor­ban a védekezésre koncent­ráltak, szórványos ellentá­madásaik azonban így is ve­szélyesebbek voltak, mint a hazaiak vérszegény próbál­kozásai. A 33. percben egy hosszas elörevásott labdara A keleti csoport további eredményei: H. Papp J. SE —MVSC 3—1, Debreceni Ki nizsi—Salgótarján 0—2. Hód­mezővásárhely—Kazincbarci. ka 0—0, Szarvas—Hajdúbö­szörmény 3—0. H. Szabó L. SE—Özd 1—0. Nagvbátonv— Lehel SC 2—2. Szolnok Gyula 0—1. Borsodi Volán 12. Asztalos SE 13. Debr. K. 14. Debr. Univ. 15. Lehel SC 16. Karcag 17. MVSC is. Borsodi V. Itt. K.-barcika 14 3 4 5 16-16 14 14 6 2 6 30-23 14 14 4 4 6 18-17 1? 14 3 6 5 14-16 12 14 5 2 7 17-24 14 4 3 7 22-26 11 14 2 6 6 15-22 10 14 3 4 7 13-23 10 BEK. 13 év után ismét a Népstadionban a Real Madrid A labdarúgó Bajnokcsapa­tok Európa Kupájában a máltai La Valletta és a portugál Sporting Lisszabon ellenében kapott gól és pont- vesztés nélkül továbbjutott a Bp. Honvéd a Real Madri- dot kapta következő ellen­felének. (Madridban: 1—0 a Real javára.) A világhírű spanyol együt­tes tizenkilenc esztendő múl­tán vendégszerepei a Nép­stadionban. ahol egyébként már kétszer fellépett, egyszer kikapott 2—0-ra. másodszor ugyanilyen arányban nyert. Az óriási érdeklődés, mind­kétszer zsúfolt nézőtér előtt lezajlott népstadionbeli Real- vendégjáték időpontjai: 1958. április 16: Vasas—Real Madrid 2—0 (előzőleg a Real 4—0-ra győzött Madridban és döntőbe került); 1961. szeptember 6: Real Madrid —Vasas 2—0 (a visszavágón 3—1-re nyert a spanyol baj­nok, így a Vasas nem jutott túl az első fordulón). A Real Madrid a kupák legrégebbi és legrangosabb szereplője. Az október 1-i, Limerick elleni visszavágó­val együtt 131 alkalommal játszottak a Bajnokcsapatok Európa Kupájáért, s mérle­gük: 80 győzelem. 17 döntet­len. 34 vereség, 326 adott és 148 kapott gól. A Real Madrid jelenlegi, leghíresebb játékosai: Cunn­ingham (angol), Stielike (nyugatnémet), Juanito, Be­nito (spanyol). A Bp. Hon­véd 0—1-ról igyekszik a mai visszavágó mérkőzésen a maga javára fordítani az eredményt. Mu tu egri sportcsarnokban; Magyarország Románia Ma, kedden délután 17 órai kezdettel Egerben, a Kemény Ferenc Körcsarnokban két nemzetek közötti ifjúsági ké­zilabda-mérkőzést rendeznek: a magyar leány- és fiúválo­gatott Kománia hasonló kor­osztályba tartozó fiataljai el­len lép pályára. A magyarok csütörtök óta már Egerben tartózkodnak, edzőmérkőzé­sekkel készültek a mai és a két nap múlva ugyancsak itt ismétlődő újabb összecsapás­ra. A találkozókon csehszlo­vák és lengyel játékvezetői párosok működnek közre. — örülünk annak, hogy törődnek velünk, hogy ked­vező feltételekét teremtettek számunkra Egerben a felké­szüléshez — mondta Barabás Zsolt, a női ifjúsági váloga­tott edzője, majd kérésünk­re az ifiválogatott keret egri (Fotó: Szántó György) játékosáról, Mucha Editről külön is szólt. — Sajnos Edit kisebb sérüléssel bajlódik, de nagyon bízunk beVine, hogy ez végül is nem lesz akadá­lya annak, hogy a hazai kö­zönség előtt a válogatottban is szerepelhessen. Válogatott csapataink közül egyébként a fiúk szerintem nagyon jók, igaz, ez összeszokottabb és valamivel idősebb társaság, de megítélésem szerint a fia­talabb leányegyüttes is ké­pes eredményes, jó játékra. Pontosan még nem tudjuk, hogy Romániából kik jönnek el a mérkőzésre, de mindettől függetlenül hazai pályán az ismereteink szerint a kézi­labdát igen kedvelő egri kö­zönség előtt becsülettel helyt­állnak majd együtteseink. Felvételünk a magyar ifjú­sági fiú kézilabda-válogatott hétfői edzésén készült. Az NBI. küszöbén Eger SE—Miskolci Spartacus 3—1 (4, 6, —3, 8) NB Il-es női röplabda­mérkőzés, Miskolc, 150 néző. V.: Bíró, Fodor. ESE: Szakmar. Béres, Nagy É.. Molnár, Liktor. Pálos. Csere: Nagy I.. Fellegi. Hé­ri. Edző: Bodnár János: Simán nyerték a két első játszmát az egriek, majd ki­csit lazítottak, de az utolsó játszmában ismét lendülete­sen küzdve biztosították győ­zelmüket. A bajnokságból mindössze egy forduló van hátra, ezt a mérkőzését az Eger SE november 6-án, csü­törtökön Szolnokon játssza le, s amennyiben nyer, úgy a keleti csoportban első he­lyen végez és az NB I-be ke­rül. Jók: Szakmár, Viktor, Pá­los. Innen-onnan Eger SE—Kiskunfélegyhá­za 75—48 (41—33). NB Il-es női kosárlabda-mérkőzés. Kiskunfélegyháza, 200 néző. V: Dukát. Budánovics. ESE: Suri 16. Bartus M. 22. Csá- nyi 9, Mestyán 6. Bartus A. 20. Cs: Ébli 2. Nagy Sándor, Verebélv, Kovács. Edző: Galambos János. Az egysé­gesebb vendégcsapat ilyen arányban is megérdemelten nyerte a találkozót. Jók: Bartus A., Bartus M„ Suri. A Heves megyei férfi ké­zilabda-bajnokság 1980-as végeredménye: 1. H. Zalka SE 24 22 2. F.-abony 24 21 3. Egri TK 24 18 4. Heves 24 15 1 1 709-427 45 1 2 (519-409 43 2 4 567-411 38 5 545-451 -?4 H. Asztalos VSE —0. 5. Dormánd 24 í 6. E. FMSC 11. 13 3 8 590-522 V9 A keleti csoport állása : 24 11 1 12 532-491 23 1. STC 14 a 3 3 21-11 19 7. GVSE 24 11 1 12 485-495 23 2. Ózd 14 7 3 4 22-13 17 3. Gy.-sólymos 3. Eger 14 7 3 4 22-18 17 24 8 4 12 435-480 20 4. Gyöngyös 14 7 3 4 15-14 17 9. HKVSC 24 9 — 15 520-582 18 5. Szolnok W 7 2 5 24-20 16 10. Sírok 24 7 3 14 583-595 17 6. Szarvas 14 6 1 4 15-11 Ifi 11. Gy. Főiskola 7. Gyula 14 5 fi 3 1 fi-15 Ifi 24 8 1 15 437-475 17 8. Hódm. MSE 14 6 3 5 14-10 15 12. E. Forgácsoló 9. PaDD J. SE 14 5 5 4 25-22 15 24 2 1 21 393-615 5 10. Szabó I.. SE 14 5 5 4 16-13 15 13. H. Gáspár SE 11. Nagybáton\ 14 5 4 5 20-17 14 24 — — 24 284-746 ­H.»büíiZQíiöéa^ lé-2-4-4 8 Megjegyzés: A megyei bajnokság utolsó helyezettje abban az esetben, nem kieső, ha a Zalka SE feljut az NB H-be. A gyöngyösi járási labda­rúgó-bajnokság 12. forduló­jának eredményei. „A” osz­tály (zárójelben az ifjúsági­aké): Gyöngyöspata—Vá­mosgyörk 3—0 (3—0), Már­káz—Nagyréde 3—4 (.3—3), Rózsaszentmárton—Adács 2—6 (1—2), Domoszló—He­réd 3—0 (8—2), Gyöngvös­oroszi—Ecséd 8—1 (3—1), Boldog—Gyöngyöshalász 0— 2 (2—4), Nagyfüged—Szűcsi 0— 1 (1—2), Atkár—Abasár 1— 2 (1—0), Gyöngyösi SE—ÉPGÉP 6.5: 5,5 (2 függő). OB Il-es sakk­csapatbajnoki mérkőzés, Gyöngyös. A hazai együttes győzelmeit Lengyel. Horváth és Süli szerezte. Hét játszma végződött döntetlennel, He­gedűs és Oláh játszmája — mindkettő döntetlen eséllyel — függőben maradt. A GYSE biztosan tartja a bajnokság­ban 9. helyét. Londonban a meghívásos asztali tenisz- versenyen Klampár Tibor teljes sikert aratott. Az elődöntőben 2:0 (13, 11) arányban győzött a nyugatnémet Stellwag ellen, a döntőben pedig az angol Douglas ellen nyert 2:1 (15, 17, 16) arányban. Piros iap a nézőknek Röviden így lehetne jelle­mezni a jugoszláv férfi kézi­labda-bajnokság első osztá­lyában. a Sabaci Metaloplasz- fcika és a Bjelovari Partizán bajnoki mérkőzésén vasár­nap este lezajlott eseménye­ket. A találkozó mintegy 3000 nézője elégedetlen volt a játékvezetők működésével, s ezért többször füttykon­certtel és bekiabálással fo­gadta döntéseiket. A két Banja Luka-i bíró, Vrhovec és Knezevics erre a mérkőzés befejezése előtt 13 perccel az egész sportcsarnokot kiürítet­te, s csak ezt követően vol­tak hajlandók tovább vezet­ni a mérkőzést, amelyen vé­gül is a Partizán 22—21-re nyert. Amíg a nézőket a rend­őrök és rendezők kituszkol­ták a teremből, a két játék­vezető az öltözőben nyugod­tan beszélgetett, mindez a vendégcsapat 17—16-os veze­tésénél történt. Hasonló még nem fordult elő a jugoszláv kézilabda-bajnokság történe­tében. inn 1. Bábolna—Ólaibanvász 3—3 V 2. Mohács V.—PVSK 0—0 V 3. BKV Előre—Bem SE 1—3 2 4 Oroszlány—Pénzű.ív őr 0—0 X 5. MÁV E.—Kecskemét 0—3 2 fi. D. Kinizsi—Salgótarján 0—2 2 7. Pani) T. SE—Miskolc 3—1 l 8. Szabó C. SE—Ózd 1—0 1 9. Catania—Monza 2—1 1 10. Oesena— Snal 3—2 1 11. Comia—AtaJanta 1—0 1 12 T.occe—Láncosai 2—1 1 13. piea—Samodoria ^1 14. Verona—Bari 1—0 1 2—2 X A totó nyereményei: 13-fi ta­lálatos szelvény nem volt, 13 lat (94 db) =1882 Ft, 11 ta (1129 db) =989 Pt, 1» talála db) =195 Ft.