Népújság, 1980. június (31. évfolyam, 127-151. szám)

1980-06-08 / 133. szám

Pontvesztés, Búcsú döntetlennel pontszerzés Gyöngyösi SE— Debreceni USE 1—1 (1—») NB II-e.s labdarúgó-mérkő­zés. Gyöngyös, 1500 néző. V.; Urbán. Gyöngyös: Kovács — Ke­lemen, Boi's’ányi. Ács, Nagy — Ulímann (Kántor a 68. percben). Gombos. Pörögi (Budai a 80. percben) — Tóth F... Vágó. Szabó. Edző: Péczely Szabolcs. DUSE: Mező — Szabolcsi, dr. Csapó, Luterán. Király (Fiedler a 05. percben) — Pistái', Polyők, Burai (dr. Kiss a 02. percben). Lakatos — Bállá. Vékony. Edző,: Nagykaposi Elemér. Jóval határozottabban, magabiztosabban kezdtek el­lenielüknél a gyöngyösiek, s egymás után vezették tetsze­tős akcióikat. A 4. percben Pörögi 18 m-ről leadott lö­vését tenyerelte kapu fölé Mező. Aztán a jobbra kihú­zódó Vágó beadását Szabó előrevetődve fejelte kapu mellé. Nyomasztó fölényben játszott a Gyöngyös, a deb­receniek csak a védekezésre ügyeltek, nem tudták elől tartani a labdát. A 15. perc­ben Ullmann indította Tóthot a jobb oldalon, .a beadást Vágó levette, de elesett, majd a labda Gombos elé került, aki 14 m-ről jó iráni/zékkal talált a bal felső sarokba, 1—0. Szép jelenettel folyta­tódó!' a mérkőzés, Vágó ívelt beadását Szabó estében kapásból küldte kapu fölé. A fürge, sokat mozgó gyön­gyösi csatársort a vendég védők szabálytalanul is csak ritkán tudták megállítani. A 22. percben Vágó nagy erejű szabadrúgásét mentették szögletre a * védők, azután, hogy Mező kiejtette a lab­dát. A 28. percben a kakas­kodó Potyóknak és Gombos­nak mutatta fel a sárga la­pot a játékvezető. A vendé­gek erejéből mindössze egy capufára futotta, a játék- ■ész végéig a Gyöngyös tá­nadott jóval többet. SZÜNET UTÁN változtatott felfogásán a vendégcsapat, bátran kitá­Igazságos NB 11-es labdarúgó-mér­kőzés. Szolnok, 1500 néző. V7.: Bubori. Eger SE: Erdős — Birin- esik, Zsidai, Fegyvernek!, Veigli — Csuhay, Móricz, Zagonyi (Ambrus a szünet­ben) — Jánosi (Szarvas a 07. percben), Fenyves. Horváth 1. Edző: Bánkuti László. Szolnok: Bartos — Kol- láth, Sebők, Benesik, Tóth — Porhanda, Lódi (Csontos Az.OTSH elnöke az MLSZ javaslatára dr. Lakat Ká­rolyt — egyetértésével — július. 1-tpl felmenti Labda­rúgó Szövetségi kapitányi tisztségéből, s utódjául Mé­szöly Kálmánt nevezi ki. madofct, s ez helyzetekben is megmutatkozott. Bállá, az­tán Vékony, majd Luterán veszélyeztette a kaput. Az 54. percben Vékony beadá­sát Kovács bravúrral tenye­relte a mezőnybe, a másik oldalon Pörögi szögletét Vá­gó fejelte a jobb felső sa­rokra, de Mező szögletre ök­lözött. Az 57. percben, gyön­gyösi gólhelyzet maradt ki­használatlanul. eközben Me­ző megsérült, 4 percig állt a játék. Aztán Tóth kapáslö­vése az egyik védőről per­dült szögletre. Pistárt figyel­meztették sárga lappal sza­bálytalanságért. A 72. perc­ben a bal oldalon röviden mentett a gyöngyösi véde­lem. Pistár jól ívelt középre és Vékony közelről a hálóba továbbította a labdát, 1—1. Változatos játékkal, de hely­zetek nélkül telt el a hát­ralevő idő, az ötperces hosz- szabbítással sem tudott mit kezdeni egyik csapat sem. Élvezetes, jó mérkőzéssel búcsúzott közönségétől a GYSE. Az első félidőben szemmel láthatóan élvezték a játékot a hazaiak. Tetsze­tős, ügyes, gyors akciókat vezettek, ám a kínálkozó helyzetek közül csak egyet tudtak gólra váltani. Fordu­lás után a bátrabb támadó szellemű játékra áttérő DU­SE megérdemelten egyenlí­tett, s ezután már csak ar­ra törekedett, hogy a meg­mentett egyik pontot tarta­ni is tudja. Egyénileg Kovács jól őriz­te kapuját. A védelem á jobb oldalon ' volt sebezhető, fő­ként szünet után. A közép­pályás sorban Ullmann mu­latta a legtöbbet, kiválását követően szárnyaszegett lett csapata. Pörögi halványabb volt, Gombosnak pedig gól­ján kívül semmi sem sike­rült, A csatársorban Szabó volt leginkább hasznára csa­patának. Virágh Tibor eredmény a 05. percben) — Szatmári, Zakar, Földest (Nász az 59. percben), László. Edző: Hi­mer István. A hazaiak jobb kezdésére az egriek a 18. percben Zsi­dai távoli jól eltalált sza­badrúgásával válaszoltak, amelyet nehezen -tisztázott a szolnoki kapus. . Egy perccel később már • vezetést szer­zett az Eger SE: Csuhay iveit jobbról kapu elé szög­A labdarugó szövetségi ka­pitány személyének változá­sával egyidejűleg Kovács Ferenc kiválik az MLSZ szakvezetéséből, s feladatát július 1-től Mezei György látja el. letet, Jánosi tejesét Bartos rövidc n öklözte ki, s Feny­ves mintegy 10 m-ről a ka­pu közepén a hálóba talált, 1—0. A 22. percben ide-oda pattogott a labda, a vendég­csapat 16-osán, végül Zakar került helyzetbe, de közeli erős lövését Erdős nagy bra­vúrral lábbal mentette, ki­spárgázta a labdát a me­zőnybe. Üjabb egri góllal kecsegtető Móricz-alakítások következtek ezután. A 34. percben több védőn átjutva a 16-os vonalon Sebők állí­totta meg, majd két perccel később már rajta is túlju­tott, de Bartos belevetődött lövésébe. A 39. percben Ló­di két lépésről fejelt Erdős kezébe. A játékrész befeje­zése előtt közvetlenül Jáno­si tálalt a tisztán kapura tö­rő Móriczhoz, ám ezúttal is odalett a helyzet, a kő. p- pályás késlekedett. SZÜNET UTÁN változatos mezőnyjátékkal folytatódott a játék, az 50. percben Ambrus éles fejesét Bartosnak a jobb kapufára sikerült tenyerelnie, majd a labdát másodszorra megka­parintotta. Az ellenfélnek Szatmári révén akadt gólt ígérő támadás befejezése, a lövés azonban kevéssel el­kerülte a jobb alsó sarkot. Válaszként Fenyves csúszta­tott fejese jutott alig vala­mivel Bartos kapujának bal alsó sarka mellé. Az egyen­lítő gól a 65. percben szüle­tett: Kullath jobb oldali be­adásszerv, lövésébe Szatmári belefejelt, s homlokáról a labda erősen vágódott az eg­ri kapu jobb sarkába, 1—1. A játék hevében elkövetett szabálytalanságért korábbam a szolnoki Bencsik kapott sárgalapos figyelmeztetést, s a hajrában, a 82. percben Móricznak is felmutatta a játékvezető a sárga kártyát. Még egy említésre méltó esemény akadt’: Csuhay gól­ba tartó lövését — a 80. percben — Porhanda a gól­vonal előtt állva rúgta ki. Az összeállításra érdemes visszautalni. Az egri csa­patban Baár helyett Erdős lépett elő kezdő emberré, s az ok: Botdvai pályaedző ta­nácsára hétközi magánélet­ben problémái, ezzel össze­függésben cdzésállapola mi­att Baárt nem javasolta a vezető edzőnek játékra. Ma­ga a mérkőzés az első ne­gyedórát leszámítva tulaj­donképpen nyílt volt. Az ESE védői megelőző szerelésekkel és külön is említésre méltó kapu előtti fejjátéklsal sike­resen állították meg a szol­noki rohamokat, míg az ak­tív, tért ölelő átadások'-a építő középpályás sor rend­re jól hozta helyzetbe a tá­madósort, A döntetlen a ha­zai együttesre nézve hízelgő, mégis megérdemelnek mond­ható. mert több helyzetéből is csak egyet értékesített az Eger SE. Egyénileg Erdős kapus csapatának egyik legjobb embere volt, bravúros telje­sítményeket mutatva. A hát­védnégyesből Fegyverneki és Veigli teljesítménye emel­hető a jó átlagot nyújtó tár­sak fölé. A középpályások jól mozgatták a csapatot, Móricz szereplését sárga lap­ja rontja le. Elől Horváth I. játszott a leghasznosabban. Budavári Sándor KOSSUTH 8.26 Népdalók. 9.00 Kulturá­lis magazin. 10.15 Az utolsó róka. 10.50 „Homályba hull­nak kísértő szemek”. 11.17 A zen e i ro d a 1 o m remekművei­ből. 12.50 Egy korty tenger. 13.06 Operettfelvételek. 13.30 „Emberfeletti”. 13.50 Mi a titka? 14.40 Pillantás u nagy­világba. 15.19 Világhírű zon­goraművészek. 15.59 „Üd­vözlet az olvasónak!” 17.10 Azt beszélik. .. 17.40 Üj nó- tal'elvételeinkből. 18.15 Hol volt, hol nem volt... 18.30 Hangképek a választásokról. 19.05 Rádió.színház. 20.09 Üj lenlezeinkből. 21.17 Népi ze­ne. 22.30 Sporthírek. Totó. 22.35 Magyar előadóművé­szek. 23.05 Trisztán és Izol­da. PETŐFI 8.05 Mit/ hallunk? 8.20 Miska bácsi levelesládája. 8.45 Szí­vesen hallgattuk. 10.18 Kelj fel. Jancsi! 12.08 Jó ebédhez szól a nóta. 13.05 Kempinge­zők. 14.05 Híres előadómű­vészek albuma. 14.33 Táska­rádió. 15.30 Tanár a gyár­ban. 10.00 Szerelmi kettősök operettekből. 16.35 Kórusok. 10.35 Slágerek mindenkinek. 18.00 A Béke-induló. 18.33 A világfira gyöngyszemei. 18.43 Népi zene. 19.22 Olvasólám­pa. 19.32 Örökzöld dalla­mok. 20.38 Társalgó. 22.35 Könnyűzene. 23.00 Zenés já­tékokból. SZOLNOK 17.00-töl 18.30-ig MISKOLC 3.00 Jo reggelt, jó szórako­zást, jó pihenést, A miskolci stúdió kétnyelvű informáci­ós, szolgáltató és szórakoz­tató műsora. Vasárnapi kró­nika — Lapszemle — 8.15 Jó. szórakozást. Program- ajánlat — 8.20 Riporternap­ló. Szerkesztő: G. Tóth Fe­renc — 9.00 A Miskolci Nem­zeti Színház idei utolsó be­mutatójáról — Gyárfás Im­re jegyzete — 9.05 Táncrit­musban — 9.20 Sport — 9.25 Hírösszefoglaló. —: 9.30 Szlovák nyelvű műsor. Hí­rek, lapszemle. Nyári ter­vek Sátoraljaújhelyen... Szerkesztő: Selmeczy U<>­mola — 9.55 Műsorösszefog­laló és a délutáni program ismertetése. 19.30 Hírek, időjárásjelen­tét;, műsorismertetés. 19.35 Mérkőzésen, versenypályán. A miskolci stúdió vasárnapi sportma gasd n ja. Szerkesztő: Dobog Béla. 19.57 Műsor- összefoglaló. IIÉTI Ö KOSSUTH 8.25 A bagdadi borbély. (Operarészletek). 9,00 „Ki leltél. szépre már, keress most igazat. . .” 9.14 A hét zeneműve. 9.44 Ki kopog? 10.05 Nyi-tnikék. 10.35 Zene­kari muzsika. 11.39 Az el­més nemes Don Quijote de la Mancha. 12.35 Válaszolunk hallgatóinknak. 12.50 Zenei érdekességek az elmúlt hét műsorából. 14.29 Philemon és Baucis. 14.54 Édes anya­nyelvűnk. 15.10 Kórusok. 15.28 Képek és jelképek. 16.05 Vivaldi: Hat hegedű­verseny. 17.10 Népdalok. 18.00 Rend (szer) a lelke minden­nek. 18.15 Hol volt, hol nem volt... 18.30 Esti magazin. 19.15 Lehár-felvételek. 19.30 Sajtókonferencia. 20.30 Tölt­sön egy órát kedvenceivel! 21.30 Vonalvég. 22.15 Sport­hírek. 22.30 Csak felnőttek­nek! 23,30 Operaáriák, EGEKBOCS, alkotmány ÜT 54. SZ. ALATTI HÁZAS INGATLAN 223 n.-öl telekkel. Érdeklődni lcheta A fesz Eger, Lew#» ni M. Olimpiai totó Sorsolás: mához egy hétre Rejtvénypályázatunk 18. fordulójának helyes megfejtése: 2, 1, x, 2, 1. X, x, 1, 2, 2, x, 1, x, 2. A 18. héten 825 olyan szelvény érkezett be, melyen va­lamennyi kérdésünkre a helyes választ adták a megfejtők. 12 találatot 212, 12-t 31, ll-et 16, 10-et pedig 3 szelvényen ének el. A telitalálatosok közül kisorsolt Kelemen László (3300 Eger. Zalka Máté u. 52. U. 10.) Panorama Vendéglátó Vállalat 250 forintos vacsorajegyét, Prokaj Rudolf (3328, Egerszólát, Egri út 10.) pedig az OTP Heves megyei Igazga­tósága 10 db totószelvényre szóló utalványát nyerte. A nye­reményeket postán, küldjük el. Rejtvénypályázatunk elérkezett a befejezéshez. As utol­só szelvények beérkezési határideje hétfőn délben 12 órakor lejár. Mint ahogyan azt már közöltük. mához egy hétre, jú­nius 15-én, vasárnap Egerben, a stadionban, az Eger SE— Hódmezővásárhely NB Il-es bajnoki labdarúgó-mérkőzés szünetében kerül sor a rejtvénypályázat fődíjainak és érté­kes jutalmainak kisorsolására. A Népújság június 15-i szá- rr.jlxn 1:6-readjuk, hogy az egyes pályázati kategóriákban « nor!..tárnoknak megfelelően mennyi név kerüli majd a sor­solási kerékbe. A jutalmakat a nyertesek''«'hatyenmm VtáuJJ-k , A Hin. T. EGYESÍTETT CSECSEMŐOTTHONA ÉS EGÉSZSÉGÜGYI GYERMEKOTTHONA FELVÉTELT HIRDET gépkocsivezetői munkakörbe, Skoda mikrobuszra, „D” kategóriás vizsgával rendelkezőknek. Bcrezcs a szolgálati időtől függően a KPM rend. alapján. JELENTKEZNI LEHET: naponta 8—10 óra között: Eger, Petőfi u. 26.. b., munkaügyön. Olcsó áruk hete AZ IPARCIKK KISKER. EGRI - GYÖNGYÖSI - ALKALMI ÁRUK BOLTJÁBAN JUNIUS 9-14-IG MINDEN RUHÁZATI CIKKET 20°|o engedménnyel ÁRUSÍTUNK. MÉTERÁRUK KÉSZRUHÁK KÖTÖTTÁRUK CIPŐK FEHÉRNEMŰK HATVANI t" -y. Felmentették dr. Lakat Károlyt PETŐFI 8.05 Verbunkosok. 9.00 Sie gertnúzeum. 9.50 Szusza-sale fa. 10.00 Zenedélelőtt. 11.i Pillanatkép. 12.00 Népi zeni 12.33 K!s magyar népraj 12.38 Tánczenei koktél. 132 Operettkettősök. 14.00 Kettí töl ötig. 17.00 A felnőltkr határán. 17.30 Ötödik sebe ség. 18.-33 Zeneközelbei 19.25 A-tól Z.-ig a popzen világában. 20.0'S Népi zen 20.33 Senki többet? Hm madszor! 21.50 A geroistei' nagyhercegnő. 23.15 dzsessz a 70-es. években. SZOLNOK 17.00-löl 18.30-ig MISKOLC 17.00 Hírek, időjárás — 17.‘ Hétről, hétre, hétfőn es A stúdió zenés magazinja. , műsort készíti: Antal Ma da. 17.50 El szeretném mo dani. .. Paulovits Ágost' jegyzete. 18.00 Észak-m:; gyarországi krónika (A Gé ipari Egyesület . ország, konferenciája kezdőd Egerben — Kiváló zászlós kitüntetést kapott Miskoi egyik katonai egysége.) ­18.15 Sport — 18.25 Hírösz szefoglaló — Lapszemle. 7.55 Tévétorna. 8.00 Hurka csői ás a választásokról. 8. Sír-nevei (Tévéjáték). !).; Óvodások filmmüsvra (K - filmösszeállitás). 9.40 .Iái; szunk bábszínházát! 10. Pirx kalandjai. 11.25 Ki kapcsolás a választásokra 11.45 Vasárnap délelőtti m zsilca. 14.05 Harminc év leg szebb népdalfeldolgozás 14.30 Körkapcsolás a tv leosztásukról. 11.50 /Asszony viharban (Tévéfilm). 16: Műsorainkat ajánljuk. 16.' Ludas Matyi (Magyar film 18.10 Tévéiurna. 18.15 E : mese. 19.00 A HÉT... 20.0 Lázadás a Bountyn (Ainei kai film). 21.15 Kapcsai tarn. . . 21.55 Krétarajz Szép Ernőről, 23.05 Hírek. \moztJ EGRI VÖRÖS CSILLAG Telelőn: 11-888 De. 1U órakor: Galiba az álluüvcrtbeti Színes, szinkronizált csehszlovák film Du. fél 4 órakor: Veszélyes játékok Színes, szinkronizált NDK—magyar ifjúsági film Este léi H és 3 órakor: Halló, kccskcszakáll: Színes, szinkronizált lengyel filmvigjálék 9-én délután fél 4, léi 6 és 8 órakor: Kígyótojás Színes, szinkronizált NSZK—amerikai film EGRI BRODY Telefon: 11-778 De. Lü órakor: A kis teve és a csacsi Du. 4 órakor: \ fekete varázsló ajandeka Sziues. szinkronizált szovjet mesefilm Este 8 órakor: Huszadik század 1—íl, Színes olasz film 9-én du. 4 órakor: Lángoló sivatag Színes, szinkronizált román film Este 8 órakor: Huszadik század HI.—IV. Színes olasz film EGRI KERT Este 9 órakor: 8- án: Sugarlandi hajtóvadászat 9- én: Duroc, a katona GYÖNGYÖSI PUSKIN 8- án du. fél 4 és 3,4 6 órakor: De. 10 órakor is: A dzsungel könyve Este 8 órakor: Robert és Robert 9- én: Államérdek GYÖNGYÖSI SZABADSÁG De. 10 órakor: Vad hattyúk 8- án du. fél 4 éö este 7 órakor: Volt egyszer egy vadnyugat I—II. Du. fél 4 és fél 6 órakor: Holnap elintézzük, drágám! 9- én este fél 8 órakor: ' Száll a kakukk fészkére GYÖNGYÖSI KERT Este 9 órakor: Vadember GYÖNGYÖSI MŰVÉSZ 9-én: Annie HalJ HATVANI VÖRÖS CSILLAG De. 10 órakort Bogáncs Du. fél 4 es este 7 órakor: Apokalipszis 1—II. HATVANI KOSSUTH 8—9-én: .Júlia FÜZESABONY 8- án: A tizen hármas vesztes szám 9- én: Szerelem csütörtök HEVES 8—9-én: Gengszterek-sofőrje EOR1NCI ff—9-én-: nttősó veeöDMKÚ piaasRMSssatA » KtoKimr .. ___JUs.