Népújság, 1979. november (30. évfolyam, 256-280. szám)

1979-11-13 / 265. szám

Ismdt Harmadik a Gvönavösi SE Birkózás Kevés induló a CSB-n Fejetlenül? Dehogyis. Csak a labda takarja a Zágonyit sze­relő Hon véd-játékos arcát. (Fotó: Szántó György) Állták a próbát Honvéd Szabó L. SE— Eger SE 1—1 (0—0) NB II-es labdarúgó-mér­kőzés, Mezőtúr, 500 néző. V.: Palik. Szabó L. SE: Boros—Szi­lágyi, Papp, Dávid, Mohácsi —Czikora, Cerháti (Pribék a 75. percben), Kakas—Kele­men, Czanka (Homonnai a 62. percben), Fodor. Edző: Bencsik Gyula. Eger: Baár—Berecz, Zsi­gái, Birincsik, Veigli—Móricz, Ambrus, Zágonyi—Jánosi, Gömöri, Horváth II. (Szarvas a 82. percben). Edző: Bán­kúti László. Jó vetődéssel mutatkozott be Baár az 5. percben: Ke­lemen elől szedte fel a lab­dát. Válaszként két egri szöglet következett, zavart keltve a hazai kapu'^lőtt. A 11. percben Kelemen begurí- tását fogta meg Baár, majd Czanka éles szögből lőtt, és a felső lécről pattant a me­zőnybe a labda. A hazaiak játszottak fölényben, Cserháti fejesét Baár öklözte ki. A 16. percben Zágonyi a sárban elcsúszott, Kelemen tört ka­pura, Baár ismét bravúrral hárított. A 21. percben Bi­rincsik távolról célozta, meg a kaput, s a jól lecsapódó labdát Boros tolta a kereszt­léc fölé. A 24. percben Czi­kora beadását Birincsik fe­jelte szögletre, majd az új­ból veszélyesen szálló labdát Baár öklözte ki: Kevéssel később Ambrus 25 méterről futtából jó lövést eresztett meg, s Boros másodszorra tette ártalmatlanná a lab­dát. A 30. percben Kakas szabadrúgását követően ka­varodás alakult ki az egriek kapuja előtt, s a védők több­ször is gólhelyzetben men­tettek önfeláldozóan. Az el­lenakciót Ambrus indította, remek átadással Horváth II. futott el a jobb oldalon, be­adás helyett éles szögből lőtt, és Boros elcsípte a labdát. SZÜNET UTÁN is enyhe hazai fölényben folytatódott a mérkőzés. Az 58. percben Kálmán jól ug­rott ki a védők között, de mire le tudta venni a labdát, utolérték és szerelték. Meg­bízhatóan zárt ebben az időszakban az egri védelem. A. 63. percben Jánosi került gólhelyzetbe, de neki sem si­került bevenni a kaput. Az ellenakciónál Zsidai elcsú­szott, és Homonnai 30 mé­terről a kifutó Baár fölött emelte kapu mellé a labdát. A 11. percben elrontott be­dobás következtében lett a hazaiaké a labda, Kelemen verekedte be magát a 16- osig, fordulásból lőtt, s a lab­da a vetődő Baár hóna alatt csúszott a balsarokba, 1—0. Az egyenlítésre nem sokáig kellett várni.' A 73. percben Móricz tette mellel maga elé a labdát a 16-oson belül, Cserháti elsodorta az egri játékost, a játékvezető hatá­rozottan 11-est ítélt. A kö­zönség hangos nemtetszés­nyilvánítása miatt két per­cig állt a játék, de Ambrust ez nem zavarta, higgadtan bombázott a hálóba, 1—1. Jobbára a két 16-os között folyt a küzdelem ezután, a hosszabbításban, a 94. perc­ben Baár még egy veszélyes szögletet öklözött. Nézőknek, labdarúgóknak, közreműködőknek egyaránt megpróbáltatás volt ez a mérkőzés. Hideg szélben, zu­bogó esőben, sáros, egyenet­len talajú pályán került sor a találkozóra. Mindkét együt­tes játékosai végig nagy igyekezettel, lelkesen küzdöt­tek. Izgalmakban nem volt hiány, de a kedvezőtlen kö­rülmények miatt tetszetős játék nem alakulhatott ki. Gyakran lehetetlen feladat­nak bizonyult a labda meg­szelídítése, már az is dicsé­retes volt, ha valaki hely­zetbe tudott kerülni, vagy pontos átadást küldött társá­hoz. Végül igazságos döntet­len született, s ez a korrekt és határozott bíráskodásnak is köszönhető. Az egriek tartalékosán lép­tek pályára, s talán éppen ennek következtében mind­annyian megsokszorozott akarattal és erővel, fegyel­mezetten, becsülettel helyt­álltak a nem könnyű próbán. Kimagasló egyéni teljesít­ményre a körülmények mi­att nem volt mód. Baár több kitűnő védést követően a gólnál hibázott. Berecz meg­bízhatóan őrizte szélsőjét, Birincsik társait is gyakran kisegítette. Móricz rengeteget futott, Ambrus, amennyiben lehetősége adódott rá, igye­kezett irányítani. Gömöri egyéni megoldásokkal töre­kedett a labda elől tartására, s ha kellett, a védőknek is segített. Virágh Tibor Hátvédek góljaival Gyöngyösi SE— Békéscsabai TASK 2—0 (1—9) NB II-es labdarúgó-mér­kőzés, Gyöngyös, 1500 néző. V.: Bártfai. OíMbMSj 1879. november IS., kedd Gyöngyös: Szőke—Budai, Borsányi, Ács, Kelemen— Ullmann, (Gombos a 66. percben) Nagy G., Pörögi— Párái. Vágó, Szabó. Edző: Péczely Szabolcs. Békéscsaba: Oláh—Hajdú, Hajas, Nemes, Jegyinák— Erőss, Kovács, Alberti (He- gyesi a 75. percben)—Rózsa, Magyar, Soós (Somogyi a 67. percben). Edző1 Szita László. Szakadó eső, felázott mély talajú pálya fogadta a csa­patokat. A kapusok közül előbb Oláhnak akadt dolga a 2. percben, amikor Vágó kö­zeli pörgetését tolta szöglet­re. Szőke a 9. percben avat­kozott először játékba egy szögletet tisztázva. A 17. percben Szabó húszméteres, jól eltalált szabadrúgása adott újra munkát Oláhnak. A GYSE vezető gólja a 21. percben esett: Pörögi ívelt jobbról szögletet, az érkező labdára Borsányi ugrott fel a legjobb ütemben, s ma­gasan kiemelkedve hat mé­terről védhetetlenül fejelt a kapu közepén a léc alá, 1—0. A gól után enyhe vendég-; mezőnyfölény alakult ki, de a félidő hajrája már ismét a gyöngyösieké volt. A 43. percben durva játék miatt Alberti kapott sárga lapos figyelmeztetést a csabaiak közül. SZÜNET UTÁN Az egri körcsarnokban rendezték az ifjúsági II. kor- csoportos kötötfogású vidék­csapatbajnokságot, a verseny azonban a tervezett két nap helyett már az első verseny­napon befejeződött. A ver­senyt megelőző héten Kun István, a Heves megyei Bir­kózó Szövetség főtitkára hiá­ba várta a nevezéseket, még az országos szövetségnél is érdeklődött, nem érkezett-e oda jelentkezés. Sajnos, mindössze' négy egyesület legjobb kötöttfogású birkózói vállalkoztak arra, hogy meg- küzdjenek a vidékbajnoki címért. Hiába tehát a nagy­szerű létesítmény, a jó elő­készítés. mindössze egy kö­zepes színvonalúra sikerült versenyről tudunk csak be­számolni, aminek elsődleges oka az indulók kevés száma. Két szőnyegen először az Eger—Dunaújváros és a SZEOL—Kecskemét össze­csapásra került sor, melye­ken a papírforma érvénye­sült. Győzött a Kohász 6—3- ra, a KSC pedig 6—4-re. A második fordulóban az eg­riek nagy csatában értékes 5—5-ös döntetlent harcoltak ki a kecskemétiekkel szem­ben, a másik szőnyegen Du­naújváros nyert 6—4-re a Szeged ellen. Az utolsó for­dulóban előbb az Eger—Sze­ged mérkőzés fejeződött be döntetlen , eredménnyel, jó­val tovább tartott viszont az első helyezést eldöntő Kecs­kemét—Dunaújváros össze­csapás. A hírős város fiatal­jai az előzetes várakozással szemben biztos, 7—3-as győ­zelmet arattak és ezzel meg­szerezték a vidék bajnoka címet, három mérkőzésen összegyűjtött öt ponttal. Má­sodik lett a Dunaújváros négy, harmadik az Eger SE kettő, negyedik a SZEOL egy ponttal. Az országos CSB döntőjébe az első három csapat került. Az egriek a várakozásnak megfelelően szerepeltek, legjobb teljesít­ményüknek a későbbi győz­tes KSC ellerti döntetlen eredmény számít. A jelenlegi gárda a most látottaktól sok­kal többre nem képe^. Mint bevezetőnkben em­lítettük, a kétnaposra terve­zett verseny egy nap alatt befejeződött. Az utóbbi idő­ben a birkózóversenyek leg­többjére ez jellemző. így az egri verseny ezt a sajnála­tos jelenséget gazdagította. Az idei felnőtt VB-n nagy­szerűen szereplő birkózók utánpótlásának helyzete alig­ha töltheti el megnyugvással a sportág vezetőit, edzőit. (fesztbaum) Már tincs remény (?) a hazai csapat támadásai­val folytatódott a játék. Az 50. percben Szabó kereszt- labdája jól érkezett tjllmann elé, a középpályás elől azonban az utolsó pillanat­ban szögletre tisztáztak. Öt perccel később Vágó közeli fejesét hárította remek ök- lözéssel Oláh. Tovább foly­tatódott a sárdagasztás, s a hazai fölény a 74. percben újabb góllal kamatozott: VáT gó bal oldali, jó beadása a védőkről lepattamt, és az előretörő Ács 17 méterről védhetetlenül bombázott a bal alsó sarokba, 2—0. A fnérkőzés legnagyobb hely­zete a 87. percben maradt kihasználatlanul. Remek Szabó—Vágó összjáték végén utóbbi átadását Párái kapta tisztán, aki elfektette a ki­futó kapust is. de elügvet- lenkedte az óriási lehetősé­get. A mostoha körülmények észrevehetően rányomták a bélyeget a találkozó összké­pére. Folyamatos játék jó­formán nem alakulhatott ki, inkább a játék küzdő jellege domborodott ki. A techniká- sabb GYSE jobban alkal­mazkodott a megváltozott viszonyokhoz s mivel főleg az ellenfél térfelén birtokol­ta többet a labdát, fölénye azután gólokban is megmu­tatkozott. A Békéscsabai TASK nem keltett csalódást, de meg kellett hajolnia ez­úttal a rutin és a nagyobb tudás előtt. Egyénileg Szőke kevés dol­gát jól látta el, a védők kö­zötti sorrend: Ács, Kelemen, Borsányi volt, külön dicsé­ret illeti a két gólszerzőt. A középpályán Nagy G. hasz­nosan játszott, Vágó küzdeni tudásával nőtt társai fölé. A csatárok hullámzó teljesít­ményt nyújtottak. Szkocsovszky Tibor SAKK Lakóterületi bajnokság Egerben A Hazafias Népfront vá­rosi bizottsága, a városi sportfelügyelőséggel közösen, egyéni sakkbajnokságot írt ki hazánk és Eger város fel- szabadulásának 35. évfordu­lója tiszteletére. November 19-ig bárki jelentkezhet az alábbi címeken, a nevezés egyetlen feltétele a 14. élet­év betöltése. A városi döntő 1—3. helyezett ifjúsági, il­letve felnőtt női és férfi­számainak versenyzői díja­zásban részesülnek. ígTD. november 30. és 1980. január 31-ig a követ­kező népfrontkörzetek he­lyiségei a játékszínhelyek 1. sz. Széchenyi u. 23. — párt­körzetnél, 2. sz. Diófakút ut­ca — pártkörzetnél, 3. sz. Szarvas Gábor u. 2. — párt­körzetnél, 4. sz. Cifrakapu u. általános iskola, illetve óvo­da, 5. sz. Felnémeti kultúr- ház, 6. sz. Sertekapu u. 38., általános iskola, 7. sz. VII. Kosárlabda NB. I. Noha még négy teljes for­duló előzi meg az élvonal idei küzdelmét bezáró rá­játszást —, ahol szintén le­het pontokat gyűjteni — mindinkább megpecsételő- döttnek látszik az Egri Fi­nommechanika férficsapatá­nak helyzete. Már csak na­gyon kicsi a valószínűsége annak, hogy a Csányi-le- génység kivívja a bennma­radást. A. cél érdekében azonban vasárnap Kecske­métről kellett volna győzte-- sen megtérni. Az eredmény: KSC—Egri Finommechanika , 92—68 (51—23) NB I-es férfimérkőzés, Kecskemét, 700 néző. V.: Weidinger, Pajor. KSC: Felföldi 30, Székedi 11, Kovács 8, Szeredai 12, Farkas 9. Cs.: Velkey 4, Tóth 12, Veress 6, Szaffnauer, Csorvási. Edző: Kégel Ta­más. Eger: K'omenczi 7, Káló 2, Korepta 10, Busák 21, Dobi 23. Cs.: Sípeki 3, Tari 2, Molnár, Laczkó 1. Edző: Csányi Barna. A hazaiak visszavágtak a tavaszi egri vereségért. A KSC-ből Felföldi, Szeredai és Tóth, a Finommechaniká­ból Busák és Dobi játéka emelkedett ki.' A bajnokság állása: 1. Bp. Honved 25 22 3 2482-1927 47 2. V. Izzó 25 22 3 2316-1952 47 3. Gamz-M. 25 18 7 2079-1892 43 4. MAFC 25 18 7 2277-2017 43 5. Baja 26 17 9 2002-1944 43 6. Videoton 26 17 9 2133-2052 43 7. Körmend 26 14 12 2092-2046 40 8. Pécs J(i 14 12 2316-2389 40 9. ZTE 26 22 14 2035-2022 38 10. Oroszlány 26 22 14 1975-2086 38 11. Sopron, 26 9 17 2069-2207 35. 12. Csepel 26 9 17 1962-2035 35' 13. Kecsk. 26 8 18 1979-2191 34 14. BSE 26 7 19 2003-2232 33 15. TFSE 26 6 20 2151-2400 32 16. Eger 26 3 23 1818-2291 29 Röviden A bajnokság állása: 1. Szolnok 15 10 3 2 35-12 23 2. Ny.-háza 15 9 4 2 31-12 22 3. Gyöngyös 15 8 3 4 17-17 19 4. K.-barcika 15 7 4 4 33-23 18 5. Hv.-hely 15 5 8 2 15- 8 18 6. Lehel 15 6 6 3 17-12 18 7. Gyula 15 7 3 5 23-16 17 8. Eger 15 6 5 4 24-22 17 9. MVSC 15 5 6 4 23-24 16 10. B.-gyarmat 15 7 2 6 15-16 16 11. Szarvas 15 6 3 6 18-17 15 12. Szabó S. 15 5 4 6 20-17 14 13. Orosháza 15 5 4 6 18-21 14 14. B. TASK 15 5 3 7 19-24 13 15. Olefin 15 4 4 7 15-20 12 16. DUSE 15 4 4 7 16-22 12 17. Ózd 15 4 4 7 16-26 12 18. Papp SE 15 4 2 9 22-32 10 19. Asztalos SE 15 3 2 10 22-35 R 20. D. Kinizsi 15 2 2 11 12-35 6 sz. Általános Iskola, Aradi u. 5,, 8. sz. Csebokszári-lakóte- lep Zalka u. 58. — pártkör­zetnél, 9. sz. X. sz. Általános Iskola,, Kodály Z. u. 5. 10. sz. Szarvas Gábor u. 2. — pártkörzetnél. A nevezéseket — az emelkedő népfront kör­zetszám szerint — erre a címre kell ^negküldeni: Csá­pé Ferenc (Egészségház u. 21.), Simon Antal (Kocsis B. u. 8.), Pálkovács András (Bacsó B. u. 10.), Forgács Ernő (Arany János u. 31.), Németh András (Hámán K. u. 29.), Hornyák István (Mindszenty u. 37.), Musinsz- ky Pál (Lenin u. 142/B), dr. Salga Attila (Szabadság tér 2.), dr. Nyiri Lászlóné (Csá­kány u. 33.), Markó Géza (Kisvölgy u. 104.). A keleti csoport további eredményei: Lehel—Szolnok 0— 0, Olefin—Balassagyar­mat 3—0, DUSE—D. Kinizsi 1— 1, H. Asztalos SE—Űzd 2— 3, H. Papp J. SE—Hód­mezővásárhely 0—0. Oroshá­za— MVSC 2—1, Gyula- Szarvas 3—0, Kazincbarcika —Nyíregyháza 4—3. + Budapesten, az Énekes István ifjúsági ökölvívó-em­lékverseny nehézsúlyú dön­tőjében Heves megyei siker született. Az aranyérmet Kónya József (Egri 212. sz. DSK) szerezte meg, ugyan­ebben a súlycsoportban lett harmadik Fehér (Zalka SE). ★ A KPVDSZ Bükki Vörös Meteor természetbarát szak­osztálya november 14-én szerdán délután 17 órai kez­dettel klubfoglalkozást tart az SZMT-székház (Eger, Szálloda u. 5.) földszinti ta­nácstermében. Majthényi Jú­lia Szülővárosom, Egei», cím­mel tart színes diafilmvetí­téssel egybekötött előadást. ★ Az egri városi sport­felügyelőség rendezésében november 15-én csütörtökön a Gép. és Műszeripari Szak- középiskola birkózócsarnoká­ban kerül sor Eger város ál­talános iskolai szabadfogású egyéni és csapatbajnokságá­ra. Nevezni a helyszínen, mérlegeléskor (14 órától) le. hét. Az „A” kategóriában az 1968—69—70-ben születettek, a „B” kategóriában az 1965 —66—6'7-ben született úttö­rök indulhatnak. ★ A gyöngyösi járási asztali­tenisz-szövetség Viszneken rendezett Mátra Kupa férfi csapatversenyének végered­ménye: 1. Petőfibánya (He­re, Kovács, Herle), 2. Füzes­abony, 3. Visznek. A legered­ményesebb felnőtt verseny­zőnek járó külöridíjat Here András (Petőfibánya) kapta, a. legjobb ifjúsági versenyző Veres Csaba (Bélapátfalva) volt. A versenyen 16 csapat 50 asztaliteniszezője játszott. ★ Az elmúlt hét végén két értékes országos bajnoki éremmel gyarapodott az Eger SE cselgáncsszakosztá- lyának gyűjteménye. Szege­den a kisdobos korosztály versenyén 38 kg-ban Kovács Péter 2. helyezést - ért el. Kecskeméten az I. osztályú felnőttbajnokságon pedig Hosszú Kálmán a 95 kg-bajj a 3. helyen végzett. Az eredmény még 0—0, de nem sokáig, Borsányi fejéről (3-assal a hátán) már gólba tart a labda. (Fotó: Szendrövári György)