Népújság, 1979. október (30. évfolyam, 230-255. szám)

1979-10-23 / 248. szám

A szerencse is számít Neumann joggal fogja a fejét: néhány másodperccel előbb ő bély lábáról mégis saját kapujába került a labda... mentett a gólvonalon, s Bor­(Fotó: Szántó György) Az összeszokottság hiányában Magyar 8 méterről leadott erős lövését. Eger SE—Asztalos SE 2—1 (0—0) NB II-es labdarúgó-mér­kőzés, Eger, 1200 néző. V.: Balázs. Eger: Baár—Veigli (Zágo- nyi, az 55. percben), Zsidai, Birincsik, Csathó—Fegyver­nek!, Ambrus, Horváth I.— Jánosi (Horváth III., az 55. percben), Gömöri, Horváth II. Edző: Bánkuti László. Asztalos SE: Ambrus— Ottlakán, Neumann, Lengyel, Borbély—Nagy, Buzsik (Re- sán, a 81. percben), Stamer —Kanyári, Vincze, Kubik. Megbízott edző: Kovács László. A vendégek kezdték a já­tékot és a 2. percben Ka­nyart lövése kapu mellé szállt. A másik oldalon a 4. percben Horváth I. futtából a kapu fölé bombázott. Me­zőnyjáték után a 10. percben Horváth I, jó helyzetből is­mét a kapu fölé küldte a labdát. A 15. percben Jánosi fordulásból a kapust találta el. Az első veszélyes vendég­támadás a 22. percben futott a pályán: Kanyári a jobb­összekötő helyén tört előre, kecsegtető helyzetben to­vábbra is cselezett, s végül szögletre szerelték. A bal oldalról beívelt szögletrúgást Baár nem tudta megfogni, a labda Nagy elé került, aki 10 méterről a kapu fölé emelt, Egy perccel később Kanyári egyéni megoldás után ügyesen tört be a kapu előterébe, de lapos lövése a bal alsó sarok mellett hagy­ta el a játékteret. A 30. percben Fegyverneki került gólhelyzetbe, közeli lövését viszont a kapus Ambrus a bal alsó saroknál vetődve hárította. A 35. percben Fegyverneki legurított sza­badrúgását Horváth I. nagy erővel a bal felső sarok mel­lé durrantotta. A 44. perc­ben Horváth I. beadását lát­ványos vetődéssel hárította a vendégek kapuvédője. SZÜNET UTÁN a 46. percben az előretörő Zsidai 30 méterről leadott la­pos bombája centikkel su­hant el a bal alsó saroknál. Az 52. percben Veigli jobb oldali beadását Horváth II. a jobb kapufa mellé fejel­te. Honvéd Papp J. SE— Gyöngyösi SE 2—2 (2—1) NB II-es labdarúgó-mér­kőzés Hejőcsaba, 1500 néző. V: Palik. H. Papp J. SE: Elekes— Konrád, Farkas I., Farkas T., Sverla—Czerva. Magyar A. Fodor—Tokár (Kvaszta, a 80. percben), Gregor, Répá- si (Palkovics. a 63. percben). Edző: Vágó György. Gyöngyös: Kovács—Ado­nyi, Borsányi. Kelemen. Ács —Ullmann, Budai (Galóczi dr., a 65. percben). Pörögi— Szabó, Párái (Tóth. a 65. percben), Vágó. Edző: Pé- czely Szabolcs. Még 60 másodperc sem telt el, amikor vezetéshez jutott a nagy lendülettel kezdő hazai gárda: Tokár jobb oldali szögletét Gregor nagy erővel fejelte kapura, s a gólvonal közelében men­teni akaró Kelemen lábáról S3S. «SOotecr 23„ kedd Alacsony színvonalon, dur­va labdakezelési hibák veté­sével teltek a percek, s így született meg a hazaiak ve­zető gólja is. A 61. percben Ambrus jobb oldalról közép­re ívelt, a kapus alászaladt a labdának, amelyet Neu­mann a gólvonalról mentett, Borbélyhoz továbbított, aki ijedtében laposan a kapu jobb sarkába továbbított, 1— 0 (öngól). Egy perc múlva egyenlítettek a vendégek: Bi­rincsik szabálytalankodott 25 méterre a kaputól, és a legurított labdát Vincze nagy erővel a bal felső sarokba bombázta, 1—1. Élénkült, a játék s ekkor néhány formás akciót is lát­hattak a nézők. A 70. perc­ben Fegyverneki a jobbösz- szekötő helyéről futtából a bal oldali oldalhálóba bom­bázott. A 71. percben Vincze leterítette Zsidait, ezért sár­ga lapos figyelmeztetésben részesült. A 72. percben Ambrus jobb oldali beadását Zágonyi egyből rálőtte, a ka­pus látványosan, előrevetőd­ve védett. A találkozó sorsa a 78. percben dőlt el: Hor­váth I.—Horváth 11.—Hor­váth l. adogatás végén az utóbbi laposan az elvetődő kapus mellett a bal alsó sa­rokba gurította a labdát, 2— 1. Az utolsó tíz perc a vendégeké volt, de támadá­saikat nem sikerült góllal befejezniük. Alacsony színvonal, az utolsó félórát leszámítva pe­dig kevés esemény és na­gyon sok hibavétés jellemez­te a találkozót. Mindkét együttes játékán erősen ki­ütközött az összeszokottság hiánya, ezért alig láthattunk megfelelőnek minősíthető akciót a pályán. A gólok vé­gül is szerencsés körülmé­nyek között estek, s vég­eredményben ez döntött a hazaiak javára. Egyénileg Baárnak alig akadt dolga, a gólt nem védhette. A közvetlen véde­lemben Zsidai irányítókész­sége emelte társai fölé, akik viszont, sokat hibáztak. A középpályán Ambrus és Hor­váth l. akarása dicsérhető. Elől a csatárok semmi ve­szélyt nem jelentettek az el­lenfél kapujára. Fazekas István a hálóba vágódott a labda, öngól. 1—0. Két Honvéd­helyzet után följött a Gyön­gyös. A 17. percben Ullmann távoli lövésére a védőkben elakadt, majd 4 perc múlva Po-rogi 25 méterről váratla­nul megcélozta a kaput, s a labda a jobb oldali kapufa külső éléről perdült az alap­vonalon túlra. Gyöngyösi tá­madások közepette váratla­nul növelni tudta előnyét a piros-fehér együttes. A 25. percben formás Gregor— Fodor—Tokár támadás végén az utóbbi 15 méterről véd- hetetlenül lőtt a jobb alsó sarokba. 2—0. A 34. percben Elekes egy jobb oldali be­adást1 Ullmann elé ütött, aki egyből lőtt. s a labda a felső lécről vágódott a kapu mö­gé. A 36. percben szépített a mátraalji gárda. A kaputól 25 méterre Pörögi szabadrú­gásból a bal felső sarokba csavarta a labdát, 2—1. Lát­ványos gól volt. Két perc múlva Szabó pontos beadá­sát Vágó az ötös sarkáról a kapu mellé perdítette, a másik oldalon pedig Kovács brawúros ökloséssel hárította SZÜNET UTÄN a 46. percben Adonyi be­csúszó szereléssel mentett Gregor elől. Ezt követően nagy fölénybe került a Gyöngyös. Párái. Szabó és Vágó legalább fél tucatnyi gólszerzési lehetőséget sza­lasztott el „zsinórban”... A 82. percben majdnem be­biztosította győzelmét a Honvéd: egy előrevágott lab­dával Gregor tört kapura és a 11-es tájáról a kifutó Ko­vács felett a felső léc fölé emelt. Nyomasztóvá vált a gyöngyösi fölény, a 64. perc­ben Tóth ügyes cselekkel tisztára játszotta magát, pat­togó lövést küldött a kapu előterébe és a jókor érkező Ács két lépésről a kapu kö­zepébe sodorta a labdát, 2—2. A 88. percben Pörögi centikkel emelt a bal felső sarok mellé. Nagy lendülettel kezdett az átszervezett honvédcsa­pat. A gyors gól megzavarta a vendégeket, a védők kez­detben sokat kapkodtak. Amikor rendeződtek a so­rok, fölénybe került a Gyön­gyös. Már levegőben lógott az egyenlítés, amikor várat­lanul jött a második hazai gól, jelentős hátrányba ke­rült a GYSE. Péczely Sza­bolcs csapata ekkor sem esett pánikba. A szépítő gól után mindent egy lapra tet­tek fel, szinte mindenki a támadással, a kapu bevételé­vel törődött, s ezért fordul­hatott elő, hogy a hajrában a honvéd Gregor révén eldönt- hette volna a mérkőzés sor­sát. Végül a gyöngyösiek kockázátos „kitámadása” egy értékes pontot eredménye­zett. A közepes színvonalú, küzdelmes összecsapáson igazságos pontosztozkodás történt. A mérkőzés lefúvása után a csaknem félezres (!) gyöngyösi szurkolótábor nagy ünneplésben részesítette csa­patát. Ami az egyéni teljesítmé­nyeket illeti: Kovácstól bra­vúrokat is láttunk, de egy­szer kiejtette a labdát, seb­ből majdnem gól lett. A közvetlen védősorból Borsá­nyi és Ács érdemel dicsére­tet. A középpályások közül Pörögi jól irányított, lőtt egy reményt keltő gólt, Vll-> mann teljesítménye sem ma­rad el sokkal mögötte. Sza­bó és Vágó jól küzdött, de a kapura kevés veszélyt jelen­tett. Párái lecserélése indo­kolt volt, a helyére beállt Tóiknak döntő érdeme van az egyenlítésben. Szigetváry József Az NB 11. keleti csoport­jának további eredményei: Szolnok—Szabó L. SE 2—1, Balassagyarmat—Lehel SC 0— 0. Békéscsaba—Debreceni Kinizsi 3—1, Olefin SC— Debreceni Universitas 2—0, Orosháza—Ózd 1—1. Ka­zincbarcika—Hódmezővásár­hely 1—1, MVSC—Szarvas 1— 1. Nyíregyháza—Gyula 2 _2. A keleti csoport állása: 1. Szolnok 12 8 2 2 28-12 18 2. Nyíregyháza 12 7 4 1 23- 8 18 3. Gyöngyös 12 7 2 3 14-13 16 4. B.-gyarmat 12 7 1 4 14-11 15 5. HMSE 12 4 6 2 13- 7 14 6. Lehel 12 5 4 3 14-10 14 7. K-barcika 12 5 3 4 23-19 13 3. Szarvas 12 5 3 4 15-11 13 9. Gyula 12 5 3 4 18-15 13 10. Eger 12 5 3 4 20-19 13 11. MVSC 12 4 5 3 20-21 13 12. Szabó SE 12 5 2 5 18-14 12 13. BTASK 12 5 2 5 18-16 12 14. Papp SE 12 4 1 7 21-26 9 15 Orosháza 12 3 3 6 12-18 9 16. Olefin 12 3 3 6 11-17 9 17. D. Univerz. 12 3 3 6 12-19 9 18. Asztalos SE 12 3 2 7 20-26 8 19. özd 12 2 3 7 11-23 7 20. D. Kinizsi 12 3 1 3 1<KIŰ 5 Egyenlítés 0—2-ről Románc - birkózásban Ismét I. osztályban az ESE Az előzményekből tulajdon­képpen azért bontakozhatott ki az örömteljes végkifejlet, mert Egerben a saját neve­lésre alapoznak. Egy éve — kétévi I. osztályú szereplés után — kiesett a csapat, de mostanra ahhoz képest, leg­feljebb erősödhetett, hiszen mindenki maradt és tovább birkózott. Békési József, az Eger SE ügyvezető elnöke a budapes­ti Ganz-MÁVAG csarnok­ban ismerősként forgolódott. De mennyivel másfajta ér­zésektől hevítve: — Ugyanitt tavaly kesereg­tünk, most viszont nagyon örü­lök. A csapatbajnokság szá­munkra önmérce, felmérhet­jük. hol tartunk. Ezt azért hangsúlyozom, mert ezek után is csak saját nevelésű sportolókat kívánunk szere­peltetni. Ezúttal is bebizo­nyosodott, hogy a jó szak­mai munka eredményeként egy szinten vagyunk a leg­nagyobb és legerősebb bir­kózóklubokkal, hogy ők még­is előbb tartanak — például a csapatbajnokságban — an­nak egyetlen magyarázata: erőforrásaik, egyesületvezeté­si szemléletük nem zárja ki a máshonnan való erősítést. K. o, 15 perc alatt Az előcsa tarozások után a fővárosban már csak hat kötöttfogású csapat mérkő­zött a legjobbak közé jutá­sért. Mivel két ágról kerül­tek a budapesti fináléba a klubok, magukkal hozták két-két korábbi mérkőzésük eredményét is. Az Eger SE a nagykörösiek és a DVTK elleni győzelmét. A másik csoportból három ellenfél várt még Kun József edző tanítványaira. Sorrendben az első a Ceglédi VSE volt. Nos, ez a csapatmérkőzés mindössze 15 percig tartott, az ESE knock out-tal verte az alföldiek eleve foghíjas gárdáját" 10—0-ra. A Ferenc­város már nehezebb diónak ígérkezett, így a többet ész­szel, mint erővel megfonto­lás alapján állt fel az ESE. — Előzőleg alaposan vé­giggondoltuk, kinek milyen esélyei lehetnek — mondja Akárcsak az lí)77-es sikeres I. osztályú szerepléskor, most is kijutott az ünneplésből mindenkinek. (Fotó: Szántó György) Kun István vezető edző. — Mivei porccal mütött eu- rópa-bajnoki bronzérmesünk­re, Nagy Józsefre nem szá­míthatunk, a legerősebb gárdánkat a Dorog ellen vet­jük be. FTC—Eger SE 6—4 48 kg: Kertész A. e. n. gy. 0—1. 52 kg: Kertész L. tus gy. Godó ellen, 0—2. 57 kg: Szegedit Kársaival szemben leléptették, 1—2. 62 kg: Si- peki ellen Molnárt leléptet­ték, 1—3. 68 kg: Lakatos tus gy. Dudás ellen, 1—4. 74 kg: Rácz p. v. Zekével szemben, 2—4. 82 kg: Szarvas tus v. Kapesztól, 3—4. 90 kg: Si­mon tus v. Nádasitól, 4—4. 100 kg: Jékli tus v. Fodortól, 5— 4. +100 kg: Magyar tus v. Gáspártól, 6—4. Közben, a másik szőnyegen a DVTK 6— 3 arányban verte a Doro­got, ami azt jelentette, hogy az ESE számára egy esetle­ges döntetlen is elég — a Do­roggal szemben — az I. osz­tályba jutáshoz. Döntetlen helyett azonban fölényes Kosárlabda BSE—Egri Finommechanika 77—57 (34—30) NB I-es férfimérkőzés, Bu_ dapest. V.: Ritter, Juhász. BSE: Monoszlai 6, Malcsik 6, Hegedűs 20, Fehér 4, Czi- na 14. Csere: Szalai 19, Dan- kó 8, Szollár. Edző: Glatz Árpád. Finommechanika: Káló 8, Korepta, Busák 19, Ko- menczy 11, Dobi 5. Csere: Sipeki 10, Laczkó 4, Molnár. Edző: Csányi Barna. Csak az első félidőben tudta . szorossá tenni az ered­ményt az egri együttes, a második játékrészben az esé­lyesebb hazai csapat tetemes előnyt szerezve biztosan nyerte a mérkőzést. Az egri­ek közül ezúttal csak Busák emelhető ki ponterősségéért. A férfi kosárlabda NB I. állása: 1. Bp. Honvéd 21 19 2 20R5-1610 40 2. Vasas I. 20 18 2 1363-1555 38 3. Ganz-M. 21 16 5 1606-1580 37 4. MAFC 21 14 7 1805-1663 37 5. Baja 21 13 8 1610-1504 31 6. Videoton 20 13 7 1676 1589 33 7 Oroszlány 21 10 11 1632-1705 31 8. Körmend 20 11 0 1610-1534 31 9. Pécs 20 0 11 1788-1811 29 10. ZTE 21 8 13 1637-1704 29 11. CseDel 21 7 14 1523-1603 2R 12. BSE 21 7 14 1652-1792 28 13. Sopron 21 6 15 1609-1749 27 14. Kecskemét 20 6 14 1524-160 : "6 15. PFSE 20 5 15 1650-1632 25 16. E Finomrn. 21 3 18 1458-1339 24 Kézilabda EGER SE— NYÍREGYHÁZI VOLÁN 15—9 (7—5) NB I B-s nő! mérkőzés, Eger, 150 néző. V: Éliás, Péntek. ESE: Nácsa — Verebélyi 1, Majoros 1, Hegedűsné 6, Tóth 3, Vincze 2, Bodóné. Csere: Káló 2, Szaíbó. Edző: Bereczky György. Győzelemmel búcsúzott közönségétől az ESE a baj­nokság utolsó előtti forduló­jában. A közepes iramú mér­kőzésen megérdemelten ke­rekedett felül a hazaii csa­pat a biztos kieső nyíregy­háziakkal szemben. Az egri­ek a hét. végén Szentesen fe­jezik be a bajnoki szereplé­süket. Jók: Hegedűsné, Tóth. Káló. * / Megyei bajnoki férfi mér­kőzések eredményei. Felnőt­tek: Gyöngyösi SE—Sírok 38—20, Gyöngyösi Főiskola —Egri Finommecbnáka II. 23 —20, Füzesabony—Heves 30 —17, Dormánd—Hatvani Vö­rös Meteor 42—31, Egri Ta­nárképző—Gyönjgyössolymos 27—7. Ifjúságiak: Gyöngyösi SE—Sírok 43—8. Füzesabony —Heves 29—19, Dormánd— Hatvani Vörös Meteor 17— 12, Egri Katonai Kollégium Gyöngyössolymos elmaradt, a két pontot 0—0 gólkülönb­séggel az egri csapat kapta meg. A bajnokság utolsó fordu­lójának mérkőzéseit ma, ked­den délután játsszák le: Gyöngyösi Főiskola—Sirok, Egri Tanárképző—Heves, Gyöngyösi SE—Hatvani Vö­rös Meteor, Füzesabony—Egri Forgácsoló, Egri Finomme­chanika II.—Apc. A felnőttek mérkőzései 15, az ifjúsági ta­lálkozók 14 órakor kezdőd­nek. győzelmet hozott ez az össze­csapás. Eger SE—Dorogi AC 7—3 Csak az érdekesebb mo­mentumokat említve. Kertész A. alig egy perc alatt tusolta ellenfelét, Kertész L. nagy bravúrral 0—14-ről (!) vitte tushelyzetbe Daknicsot, s nyert ily módon. Sipekinek a megijedt Filip azonnal be­feküdt. Lakatosnak sem okozott gondot a volt fra- dis K óv esdi két vuura fek­tetése. A 74 kg-os Rácz győ­zelme már az OB-I-et jelen­tette! 100 kg-ban Jékli ere­jéből egy bravúrra is tellett, a sokkalta esélyesebb Ar- gyelánt tusolta remek kont- rázással. +100 kg-ban Nagy István sikerrel feledtette bátyja hiányát. A hét egri pontszerző után a tényszerű­ség kedvéért a pontvesztők: Dobrányi, Bartuska, Soós L. A két Kertész Talán az olvasóknak sem kell sokadszor leírni, kik is a legmarkánsabb egyénisé­gei, erősségei Eger birkózó­sportjának. A két Kertész­ről azonban elkel a gyors- fénykép. A szakvezetői vá­rakozásnak megfelelően be­robbantak a húzó emberek közé. Noha még ifjúságiak. S minden előzetes feltétele­zéssel szemben semmilyen rokoni szál nem köti őket egybe. A 48 kg-osok között szerepelt Attila 17 éves, ko­rábban súlyt emelt, a KAEV- nél dolgozik, friss szakmun­kás-bizonyítvánnyal. László egy súlycsoporttal feljebb, 52 kg-ban idén ifjúsági ma­gyar bajnokságot nyert, 18 éves és a Dobó gimnázium negyedikese. A eredményhirdetés „szen­tesítette” a kialakult sorren­det, az FTC és a második helyen feljebb kerülő Eger SE teljesítményét. Előtte azonban az egriek örömtánc- ba kezdtek. A románc egye­di tételét a csapatkapitány, Lakatos András lej tette mindannyiuk edzőjével Kun Józseffel egyre beljebb a szőnyegen. A többiek egymást ölelve kísérték, majd ripsz- ropszra a levegőbe dobálták szakvezetőjüket. Budavári Sándor 1. Dorog—Komló 0—1 2 2. Várpalota—Bauxitb. 0—3 2 3. Körmend—Péti MTE 1—1 X 4. Bem SE—Bp. V. Izzó 1—3 2 5 KKF SE—Kecskemét 2—1 1 6. Sz. MÁV MTE—Szabó SE 2—1 1 7. Bologna—Fiorentina 2—1 1 8. C at an z ao: o—Intern. 0—0 X 9. Napoli—Perugia törölve 10. P es cár a—A vei linó 1—1 X 11. Tor ino—J uventus 1—2 2 12. Udinese—Róma 0—0 X 13 Pisi oiese—Genova 1—0 1 14. Spal—Lanerossi ~rl 0—3 2 Ózd—Orosháza 1—1 X Nyeremények: 13+1 találatos szelvény nem volt. 13 találat (4 db) =443 816 Ft. 12 találat (118 db) =10 030 Ft. 11 találat (1782 db) = 664 Ft, 10 találat (14 975 db) = US F i.