Népújság, 1978. június (29. évfolyam, 127-152. szám)

1978-06-27 / 149. szám

Osztályozok a labdarúgó NB ll-be jutásért A hazaiak közelebb álltak a győzelemhez Bélapátfalvi Építők— Borsodi Bányász 2—2 (1—1) Bélapátfalva, 800 néző. V: Hartmann. Bélapátfalva: Bráz — Zay, Balogh, Kovács L., Fodor, Bóta, Kovács S., Mikó (Orosz), Benke, Mészáros (Bisztri), Nagy. Edző: Gere Tihamér. B. Bányász: Soltész — Ko­vács II., Ruttkay dr., Pin- csák, Krémer, Hodermanszki, Kovács I. (Boczki), Kopa, Kvaszta (Kovács III.), Kasza I., Fazekas. Edző; Deák Ist­ván. A hazaiak kezdtek jobban, majd 10 perc eltelte után a rutinosabb bányászok vették át az irányítást, akik észre­vették, hogy a kék-fehérek bal oldali védelme- zavarba hozható és rendre itt vezet­ték támadásaikat. A 15. percben Kvaszta és Bráz a labdáért folyó küzdelemben összecsapott a 16-oson belül, a játékvezető túl szigorúan büntetőt ítélt, amit Kasza I. a kapufára lőtt. Két perc múlva Nagy remek labdát tá­lalt Benke elé, aki óriási helyzetben kivárt, végül az egyik befutó védőben akadt el lövése. A 22. percben Kopa a jobb oldalon vezette fel_ a labdát, élesen a kapu elé lőtt, a vetődő Bráz a pettyest pon­tosan Kvaszta elé ütötte, aki közelről nem hibázott. 0—1. A 27. percben Zay megunta a csatárok tehetetlenségét, a félpályán túlról előretörésre vállalkozott, négy játékost kicselezett, majd 18 m-ről óriási erővel a jobb felső sa­rokba bombázott úgy, hogy a labda Soltész kezét is érin­tette. 1—1. Két perc múlva Balogh lövését Soltész a ka­pufa segítségével hárította szögletre. Szünet után nagy erővel rohamoztak a bélapátfalviak. Egy ellentámadás után az 52. percben Kvaszta ütközött Ba- loghgal, az elesésre „ráját­szott”, s a játékvezető megle­petésre ismét 11-est ítélt, amit Kovács 1. biztosan érté­kesített. 1—2. Az 58. percben Bóta remek átadását Kovács S. helyezte a kapuba. Hart­mann játékvezető meglepe- tésre nem adta meg a gólt, hanem a labdát leadó játékos elleni szabálytalanságért li­est ítélt! Kovács S. biztosan lőtt a jobb alsó sarokba. 2—2. Ezt követően nagy hazai fö­lény alakult ki, de a helyze­tek sora kimaradt és több­ször is a rutinos védők ügye­sen állították lesre a támadó­kat. Különösen a két szélső, Cseh és Szert sérülés miatti távolléte érintette érzékenyen a Bélapátfalvát. Az erősen tartalékos hazaiak a második félidőben nagy elszántsággal küzdöttek, fölénybe kerültek és helyzeteik alapján győzel­met érdemeltek volna. Saj­nálatos, hogy ennek a naay fontosságú mérkőzésnek — az egyébként tehetséges — Hartmann játékvezető lett a főszereplője, aki tévedéseivel rendre a hazaiakat sújtotta. Egyénileg Zay, Fodor és a sérüléséből felépült Nagy ér­demel dicséretet. Szigetváry József A gólképesebb csapat nyert Nagybátonyi Bányász— Recski Ércbányász 3—2 (0—0) Recsk, 1500 néző. V: Bárt- fai. Nagybátony: Palchuber — Miklós, Csikós, Bordás, Nagy- kiske, Orosz II. (Kurnász), Horváth, Bocsi, Kiss, Dóra, Pozsár. Edző: Laczkó Sándor. Recsk: Magyar — Kiss (Tóth), Megy esi, Maksó, Bódi 1., Jakab (Pócs), Gáspár, Bódi 11., Bencsok, Percze, Horváth. Edző: Péczely Szabolcs. Erős széltől zavartan, tapo­gatózó játékkal kezdtek a csapatok. A 14. peroben Per­cze ívelése nyomán alig ke­rülte el a labda a bal felső sarkot. A 15. percben a végig sok zavart keltő Pozsár be­adásából Horváth a felső léc­re lőtte a labdát és csak ne­hezen szabadult fel a recski kapu. Ideges, kapkodó volt a játék, Recsk csak a félidő kö­zepétől tudta magához ra­gadni a kezdeményezést, gól­helyzetei is akadtak, de azok rendre kimaradtak. Percze szögletei után nem egy eset­ben két-három méterről sem tudtak kapuba találni a belül állók. Főleg Horváth és Per­cze vállalkozott kapura lövé­sekre, gólt azonban a szüne­tig nem tudtak elérni. Fordulás után a támadá­sokat tovább erőltető recski­ek előtt adódtak újabb hely­zetek. Az 52. percben Jakab fejesét a hátvéd Csikós a gól­vonalon belülről kézzel ütöt­te ki, a játékvezető azónban gól helyett 11-est ítélt. A büntetőből Gáspár révén szerzett vezetést a Recsk. 0—1. Újrakezdés után azon­nal egyenlítettek a vendégek. Pozsár gurított középre, Dóra lapos lövésére Magyar rosz- szul mozdult és a labda a ha­sa alatt került a hálóba. 1—t. Recsk támadott továbbra is, de fellazult védelme mellett a vendégek előtt adódtak in­kább gólhelyzetek, és kétszer is csak a szerencse segített Magyarnak. A hazaiak távol­ról kísérleteztek Bódi II. és Jakab révén. Palchuber azonban bravúrokra is képes volt. A 68. percben egy jobb oldali vendégakció végén Dóra elé került a labda, aki nagy nyugalommal, senkitől sem zavartatva ívelt a felső sarokba, 2—1. A hazaiak el­keseredetten támadtak. A 75. percben a vendégek kapusa ismét kitűnően avatkozott közbe, amikor Bódi I. lövé­sét öklözte szögletre, majd Magyar is védett egy Pozsár- bombát. A 83. percben a ven­dég Kiss lesről futhatott a recski kapu felé és lendület­ből védhetetlen gólt lőtt, 3—I. Recsk a befejezés előtt két perccel Percze révén szépí­tett, aki a kapust is kicselez­ve gurított a hálóba 3—2. ÉRTESÍTJÜK T. FOGYASZTÓINKAT, hogy Egerben az alább közölt utcákban és időpontokban fenntartási munkák miatt áramszünet lesz: 1978. június 30-án 7.00—16.00 óráig: Bajcsy-Zs. út 13-tól Dobó térig. Bajcsy-Zs. út 2—4—6. sz. épületek, Jókai út, Kossuth út 7—9— 11. és 18—20—22. sz. épületek, Marx K. út 12— 14. sz., valamint Dobó tér 1., Alkotmány út és a Bajcsy-Zs. út által határolt tömbbelsőben. 1978. július 3-án 7.00—16.00 óráig: Maczky V. út, Zalár J. út 1—5. számig, Sándor I. út, Széchenyi úton 12—56. számig, Széchenyi úton Csiky S. úttól a Torok közig. Napközben két óra időtartamra a Széchenyi út 4—12. számig, Széchenyi út 56. számtól a Rác­kapu térig, valamint a Széchenyi úton Torok köztől a Ráckapu térig terjedő részen. ÉMASZ VÁLLALAT EGRI KIRENDELTSÉGE A döntetlenre játszó Nagy­bátony az első játékrészben igyekezett lassítani a játé­kot, Recsk kapkodva játszott, így képtelen volt kihasználni helyzeteit. Szünet után a tá­madások közben fellazuló hazai védelem könnyen át- játszhatóvá vált és ezt a ven­dégek kihasználták. Főleg ta­pasztaltabb játékosai révén nyert a Nagybátony. Egyénileg Magyar az első gólnál hibázott. A védők sok­szor zavarba jöttek, közülük Bódi I. volt a legbiztosabb. A teljesítményt nyújtottak. Elől középpályások csak közepes Percze végig igen aktív volt, Horváth a vége felé elfáradt. Fesztbaum Béla 1. Vác—Budafok 2—3 2 2. MÁV DAC—KKFSE 2—2 X 3. Alumínium—Várpalota 1—2 2 4. Schönh. SE—Répcelak 8—1 1 5. Csöng. Ep.—Hmv.-hely 2—4) 1 6. T.-szentm —Szabó !.. 1—3 2 7. Ttszalök—Miskolc 0—2 2 8. B. Volán—Papp J. SE 0—3 2 9 Sülysáp—ÉRDÉRT 2—0 1 10. Törekvés—■!> Fonó 3—1 1 11. Szeghalom—Hajdú V. 3—0 1 12. P.-ladány—Balmazújv. 2—1 1 13. Almást.—Komárom 1—3 2 +1 14 B.-boglár—B.-föld vár 7—4 1 A totó nyereményei: 13+1 talá­lat (6 db)—113 672 Ft. 13 találat (7 db)—63 065 Ft. 12 találat (311 db)—1757 Ft. 11 találat (3452 db) —158 Ft, 10 találat (22 198 db) = 37 Ft. Ajánlatunk! — ONGSOPAT műanyag ablak — PORTPLAST műanyag ajtó — ROLPLAST redőnyléc — ONGROPLAST falburkoló léc a rüZÉF-telepeken nagy választékban megrendelhető és beszerezhető. Észak-magyarországi TÜZÉP V., Miskolc A RÉVAI NYOMDA EGRI GYÁREGYSÉGE felvesz szakmunkásokat villanyszerelő, géplakatos és esztergályos szakmákban, férfi- és női munkaerőket betanított munkára, valamint segédmunkásokat. JELENTKEZÉS: 3301 EGER, VINCELLÉRISKOLA U. 3. Munkaügyi vezetőnél. 100 ezer tonnás andezitkőbányánkba felelős műszaki vezetőt keresőnk. Válaszokat „Szolgálati lakás 74969“ jeligére a salgótarjáni hirdetőbe. Az EGRI CSILLAGOK MG. TSZ. felvételre keres mg. gépszerelőket, — szerelőket. JELENTKEZÉS az Attila úti géptelepen. ____________ G ép- és Felvonószerelő Vállalat bélapátfalvi új cementgyár kiemelt beruházáshoz felvesz: lakatos, hegesztő, csőszerelő, kőműves szakmun kásokat és segédmunkásokat. Jelentkezés: Eger. Ady Endre út 31/a. Munkásszállást biztosítunk. APRÓHIRDETÉS INGATLAN Adácson, Jókai úti 800 négyszögöl bel­telek eladó. Érdek­lődni Adács, Liszt F. u. '40._____________ E lcserélném meg­egyezéssel Gyöngyös. Rózsa utca 6. szám alatti házamat két­szoba-összkomfortos tanácsi lakásra, vagy ilyen jogosultságára. Ajánlatokat Kovács Éva Iskolavezető­helyettes 2153 Fót, Vörösmarty tér 2-re kérem._______________ Ü res szoba-konyha albérletbe kiadó, Andornaktálya, Rá­kóczi út 312.________ E lcserélném 1 y* szobás, olcsó bérű tanácsi lakásomat 2 szobás, lakótelepi la­kásra. Almagyar u. 17. Érdeklődni Eger, Baktai úti lakótelep H ép. II/7.___________ E gri háromszobás I. emeleti lakásom készpénz -f OTP-át- vállalással eladom. Árajánlatokat Bel­városi 384 jeligére az egri hirdetőbe. Kertes családi ház eladó. Gyöngyös- solymos. Gárdonyi G. u. 32. Gyöngyösi 2 szobás tanácsi lakásomat elcserélném bárhová kisebb tanácsira, vagy családi házra. Leveleket kérem Nagy Károly, Buda­pest 1213 Tárház út 54. 3 szobás családi ház 300 négyszögöl kert­tel beköltözhetően eladó. Érdeklődni Eger, Attila u. 3. délután 5-től. Elcserélném másfél szobás első emeleti belvárosi szövetke­zeti lakásomat 2 és fél. vagy három­szobásra. „Nyári csere” jeligére az egri hirdetőbe. JÁRMŰ Jó állapotban levő 601-es Trabant 1980- ig vizsgáztatva el­adó. Gyöngyös, Zöldkert u. 39. Túri. T 5-ös Pannónia ol­dalkocsival és külön is eladó. Juhász, Eger. Pápay s. u. 3 15 órától. _____________ 2 50-es Jáwa motor- kerékpár kitűnő ál­lapotban eladó, Eger, Bacsó Béla u. 17/a. Skoda 105—S sze­mélygépkocsi eladó. Érdeklődni Eger, Szederkényi u. 50. 750-es íastava lejárt műszaki vizsgával el­adó, Bélapátfalva, Bac-lakótelep 17. ép. 2. ajtó. Simson motorkerék­pár S 50 B/l új ál­lapotban 1500 Ft ol­csóbban eladó. Ér­deklődni Gyöngyös, Hunyadi u. 8. Hen- t.cr, egész nap. ______ VEGYES J ó állapotban levő (nem régi komplett hálószobabútor, sod­ronnyal, matraccal olcsón eladó. Gyön­gyös, Csalogány u. 29. Tel.: 12-654. ______ 1 70 db alfa tégla el­adó. Eger, Leányka u. 1/a. Lakókocsi vontatás­hoz nyugati telesz­kópos tükör és egy 23 literes hűtőszek­rény 12 220 Voltos el­adó. Telefon : nappal Gyöngyö* 10 ,ft1 Június 22-én Gyön­gyösön, a Szövetke­zeti u. 4. sz. alatti ház előtt elvesztet­tem á karikagyűrű­met. Kérem a becsü­letes megtalálót, jut­tassa vissza hozzám ^tornán Györgyné. “Gyöngyös. Vak Bottyán szakközépis­kola. Tisza vidéki ..MÉH” Vállalat, Szolnok ér­tesíti a kedves vá­sárlóit, hogv az eg­ri, gyöngyösi, hat­vani ,.MÉH”-telepei 1978. lúnius 26-tól kb. július 07-ig lel­tár miatt zárva Keresem osztálytár­saimat, akik 1931 évben végezték Aszódon a leányne­velő intézetben a polgárit. Osztályfő­nökünk Márta néni volt. Értesítést ké­rek. Gyöngyös, Var­ga Erzsébet (Novák Jánosné), Bethlen Gábor u. 8/1. fsz. 3. Átszervezés miatt használt asztalok, kis és nagy méretű árugondolák, pénztár­helyes gondolák, csővázas konfekció­állványok olcsó áron eladók. Hevesi ÁFÉSZ Iparcikk Aruház. Heves, No­vember 14. tér 6. Karóravásár 251-os árengedménnyel június 26-tól július 8-ig, amíg a készlet tart, az Óra- és Ékszerkereskedelmi Vállalat boltjaiban, áruházakban, ajándék-szakfizletekben. EGÉSZ ÉVBEN GYŰJTSE A „Márka” kupakot! ötven „Márka” kupakért egy-egy sorsjegyet adunk, ha 1978i december 31-ig eljuttatja, vagy elhozza a begyüjtőhelyre. Cím: 1061 Budapest, Hegedű u. 9. Az átvétel időrendje: hétfőn, szerdán és pénteken 13-túl 16 óráig. Bármilyen „Márka” üdítő italos kupakkal szerencséje lehet. SORSOLÁS: 1979. JANUáR 13-AN! Főnyeremény: egy Zsiguli személygépkocsi, és további értékes nyeremények!