Népújság, 1978. május (29. évfolyam, 102-126. szám)

1978-05-16 / 113. szám

izgalmas küzdelem után Lendület ís tról. Előadja a képen az egri fehér mezes Dudás. Eger SE—Vasas Izzó 3—3 (1—1) NB Il-es labdarúgó-mérkő­zés. Eger, 4000 néző. V.: Ja- czina. Eger: Kakas — Antal (Martis, a szünetben), Zsidai, Lengyel, Csathó — Csuhay, Barta (Pécsik, a 68. percben). Zágonyi — Méhesi, Molnár, Dudás. Edző: Bánkuti László. Izzó: Fekete — Révész, Szántó, Kovács, Schuszter — Antal. Szűcs — Vágvölgyi, Valuch, Varga, Sipőcz. Edző: Kovács József. A vendégek kezdtek, de a 3. percben mégis a hazaiak szerezték meg a vezetést: Du. dás elvette a labdát Szántó­tól, betört a 16-osra, ahol Ré­vész lerántotta. A büntetőt Dudás értékesítette, 1—0. A vendégek is támadó fel­fogásban játszottak. A 8. percben Antal jobb oldali szabadrúgását Varga három méterről nagy helyzetben fejelte a léc fölé. A 10. perc­ben bal oldali gyors támadás végén Vágvölgyi közelről az üres kapu fölé fejelt. A két 16-os között folyt a jó iramú, változatos küzde­lem. A 20. percben Kovács 18 méteres szabadrúgása a sor­falról pattant szögletre. A 22. percben Méhesi nagy lendü­lettel tört be két védő között a 16-osra, visszagurított és Molnár futtából a léc fölé bombázott. A 30. percben Si- pöcz szögletét Vágvölgyi fe­jelte rá, a labda a gólvona­lon álló Zsidai hátáról pat­tant szögletre. A 39. percben Szűcs kapott labdát a bal ol­dalon, átverekedte magát a védőkön és 15 méterről a bal sarokba emelt, 1—1. A másik oldalon a 40. perc­ben Barta jobb oldali éles be­adása elsuhant a kivetődő Fekete és a berobbanó Dudás között. A 44. percben Csuhay beadását pörgette a bal sa­rokra Molnár, a kapus kive­tődve hárított. Elutazott a labdarúgó­válogatott A magyar labdarúgó-válo­gatott 19 játékos, vasára p este az Aero Szállóban gyűlt össze, itt töltötte az éjszakát, és héfőn 12 órakor repült el kiilöngéppel a Ferihegyről nyugat-európai vendégsze­replésének első állomáshe­lyére. a franciaországi Kan- desheimbe. Baróti Lajos kö­zölte, valamennyi játékos egészséges, hétfőn már lesz egy rövid edzés a szálláshe­lyen, kedden pedig zárt ka­puk mögött Tunézia váloga­tottja a kétkapus edzőtárs. w t. 1918. május 16., kedd SZÜNET UTÁN az első jelentősebb esemény az 56. percben esett. Ekkor egy bal oldali szabadrúgást Kovács élesen a bal felső sa­rok mellé fejelt. A 60. perc­ben Barta 20 méteres legurí­tott szabadrúgását a védők szögletre hárították Dudás elől. A 64. percben újból ve­zetést szereztek a hazaiak. Méhesi jobb oldalról ívelt a kapu elé, és a nagy lendü­lettel érkező Dudás közelről a kapuba fejelt, 2—1. Izgalmassá vált a játék, mindkét kapu gyakran for­gott veszélyben. A 75. perc­ben Szűcs lesgólt ért el, és szabadrúgással folytatódott a találkozó. A 77. percben el­dőlt a mérkőzés sorsa: gyors bal oldali támadás végén Antalhoz került a labda, aki közelről nem hibázott, 2—2. A 78. percben Zágonyi be­adását Dudás centikkel fejel­te a bal sarok mellé. A 82. percben egy bal oldali sza­badrúgást Kovács a felső ka­pufára fejelt, a labda a gól­vonalról pattant vissza a me­zőnybe, majd Varga fejelt, Kakas a léc alól ütötte vissza a labdát. A várakozásnak megfelelő­en nagyon jó iramú, izgal­mas, változatos játékot ho­zott a két csapat rangadó jel­legű összecsapása. Mindkét együttes nagy erővel, győzel­mi reményekkel, nyílt sisak­kal, bátor, támadó játékkal vetette magát a küzdelembe, s így gyakran kerültek a ka­puk veszélybe, az utolsó pil­lanatig nyílt maradt a mér­(Fotó: Szántó György) kőzés. Derekasan, elismerésre méltóan küzdötte végig a 90 percet a két együttes, így a pontosztozkodásuk igazságos. Egyénileg Kakas a gólokról nem tehet, akadt bravúros megoldása is. A védelemben Zsidai volt a legjobb; lelke­sen küzdött Csathó. Antal nem bírt Sipőczcel, a helyére beállt Martist is többször át- játszották, Lengyel igyeke­zett. Középen Barta az első félidőben jól osztogatott, s a sérülése miatt beállt Pécsik megfelelt. Csuhay javuló for­mában játszott, ugyanígy Zá­gonyi is. Elöl Dudás, Méhes, Molnár volt a sorrend. Fazekas István Az NB II. további eredmé­nyei: BVSC—KKFSE 2—0, Békéscsaba—Várpalota 0—0, Budafok—Vác 1—0, Komló— Dorog 1—0, MÄV DAC— Szolnok 4—2, Salgótarján— Nagykanizsa 3—1, Debrecen —Szekszárd 1—0. Volán— Előre 1—1, Fűzfő—Kazinc­barcika 2—1. Az NB n. állása: 1. S.-tarján 33 30 8 5 82-26 48 2. V. Izzó 33 18 9 6 52-23 45 3. Debrecen 33 20 5 8 44-32 45 4. K. Vegyész 33 18 8 7 58-30 44 5. Eger 33 14 11 8 48-36 39 6. Öudafok 33 14 8 11 54-36 36 7. Szolnok 33 13 9 11 42-32 35 8. Vác 33 13 8 12 37-35 34 9. Volán 33 30 14 9 40-39 34 10. Dorog 33 13 8 12 31-30 34 11. B. TASK 33 11 10 12 32-35 32 12. Komló 33 12 7 14 34-38 31 13. Fűzfő 33 11 9 13 45-60 31 14. BVSC 33 9 12 12 42-47 30 15. Kanizsa 33 11 7 15 41-44 29 16. KKFSE 33 6 15 12 45-59 27 17. BKV Előre 33 7 10 16 30-46 24 18. Szekszárd 33 8 8 17 35-61 24 19. MÁV DAC 33 7 7 19 38-66 21 20. Várpalota 33 5 7 21 33-68 17 Ez történt a láttámé HE EH-itan Közé peso pert; győzelem, félórányi jó játékkal Gyöngyösi Sp.— Dunaújvárosi Építők 2—1 (2—1) Gyöngyös, 2300 néző. V; Kuti. Spartacus: Kovács—Király. Adonyi, Kelemen, Ács, Hor­váth (Huszár), Ferencz, Ull- mann, Gábor, Bányai (bc- recz), Szabó. Edző: Nagy Já­nos. Dunaújváros: Papp—Zsif­kó, Kalmár (Bozsik), Tatár, Miklós I., Peterdi (Beres), Simon, Kecskeméti, Hrych, Miklós II., Árvái. Edző: Kő­halmi Mihály. Szemerkélő esőben kezdő­dött a találkozó, a Spartacus fokozatosan vette át a játék irányítását. A 12. percben Szabó szögletét Gábor lőtte a jobb felső sarokra, Papp bravúrral öklözött, és Bányai közelről leadott fejese elcsú­szott a kapu mellett. A 15. percben Gábor középen kap­ta a labdát és egy csel után közelről a kapu közepébe bombázott, 1—0. A 27. perc­ben Hrych lövését hárította bravúrral Kovács. A 28. percben Kelemen remek cse­lekkel futott el a balszélen, belőtt labdájába az egyik vé­dő kézzel beleütött. A meg­ítélt büntetőt Ferencz értéke­sítette, 2 —0. A 38. percben szépítettek a vendégek. Az elör ekalandozó Adonyi el­veszítette a labdát, Hrychet jól indították a jobbszélen és ö a védőket lefutva laposan gurított a jobb sarokba, 2—1 A második félidő elején a hazai rohamok csak szögle­teket eredményeztek. Az 52. percben Horváth kapáslövé­sét, majd Ullmann-nak az egyik védőn megpattanó lö­vését hárította Papp. Ellapo­sodott a játék, s a 67. perc­ben Kovács csak bravúrral tudta megakadályozni, hogy egyenlítsenek a vendégek. A hajrában Ullmann növelhet­te volna a Spartacus előnyét, de Papp ekkor is a helyén volt. A hazai csapat csak az első félórában játszott igazán jól, de ez is elég volt ahhoz, hogy Tartós hullámvölgy Bp, Postás—Eger SE 14—9 (9—3) NB I-es női kézilabda­mérkőzés. Eger: 400 néző. V. : Ádám, dr. Szolnoki. Bp. Postás: Feketéné 1, Kerekes- né, Herezné 2, Stillerné 2, Bodáné 1, Beke 2, Takács 5. Csere: Magyariné 1, Morvái, Krepeta. Edző: Sehlégel Oszkár. Eger SE: Nácsa, Grósz, Lajtos, Fári 2, Tóth, Honfiné 2, Csatlósné 4. Cse­re: Majoros, Keller, Szabó 1. Edző Bereczky György. A sérült Scheffert nélkülö­ző ESE már az első percek után jelentős hátrányba ke­rült. Három büntetőt hagy­tak ki egymás után a játé­kosok és ez végig éreztette hatását. A tapasztaltabb Pos­tás kihasználva a lélektani előnyt, egyre magabiztosab­ban játszott, míg az egriek elkedvetlenedtek. Azzal, hogy közvetlen a szünet előtt — tizenöt másodperc alatt — emberhátrányban két gólt is dobtak a fővárosiak, már be­biztosítva látszott győzelmük. A második félidőben ki­egyensúlyozódtak az erővi­szonyok, kevesebb volt az esemény, hiszen a Postás fö­lényes vezetése tudatában, nyugodtan, az Eger pedig a pontszerzésre esélytelenül játszott. A szezont jól kezdő egri­eknek elsősorban a küzdeni akarásukon kell változtatni ahhoz, hogy mielőbb tudá­suknak megfelelő eredmény­re legyenek képesek. (fesztbaum) Tatabányai Bányász— Eger SE 17—11 (9—5) NB I-es női mérkőzés. Ta­tabánya, 400 néző. V: Nagy, Öcsai. TBSC: Mosolitsné—Gál­hidiné 4, Drexler, Dreiszmuk 1, Vadász 2, Tóthné 4. Voi- voda 2. Cs: Török 3, Sípos 1, Kiss, Dányi. Edző: Laurencz László. Eger: Keller—Grósz. Tóth 1, Honfiné 2, Mahoros, Schef­fer. Csatlósné 4. Cs: Fári 4. Miklós, Nácsa. Edző: Berecz­ky György. A hétközi mérkőzésre a 7. fordulóban került sor. ★ A kézilabda megyei baj­nokságban a 4. és 5 fordu­lók eredményeit közöljük. Férfi „A” csoport: E. Finom- mechanika—Gy. Főiskola 21—14, E. Tanárképző—Fü­zesabony 24—23, Sirok—He­ves 19—16, E. Finommecha­nika—Sirok 28—23, E. Ta­nárképző—Gy. Főiskola 24— 23, Füzesabony—Heves 21— 12. Ifjúságiak: E. Finomme- chanika=Gjr. ,V. Izzó 22—19, Heves—Sirok 14—8. Katonai Koll.—Füzesabony 29—13, E. Finommechanika—Sirok 31— 16, Katonai Koll—Gy. V. Iz­zó 30—14, Füzesabony—He­ves 18—8. Férfi „B” csoporti Gyöngyössolymos—Erdő­telek 0—0 (a két pont Gy.- solymos javára igazolva), Dormánd—E. Forgácsoló 41—12 (!). Apc—Feldebrő 18—12, Szihalom—Gáspár SE 23—18, Dormánd—Sziha­lom 27—7, Hatvani VM—Apc 14:—11, Feldebrő—Erdőtelek 17—14,. E. Forgácsoló—Gy.- solvmos 27—18. Ifjúságiak: Dormánd—E. Forgácsoló 10—10, Apc—Fel­debrő 14—2, Gy.-solymos— Erdőtelek 0—0 (a két pont Gy.-solymos javára igazol­va). Dormánd—Szihalom 11 —7, Hatvani VM—Apc 14— 8. Feldebrő—Erdőtelek 0—0 (a két pont Feldebrő javára igazolva), E. Forgácsoló— Gyöngyössolymos 21—8. Nők: H. Kinizsi I.—E. Közgazda­sági 21—lO.Gy. V. Izzó — Recsk 16—9. Heves—Novai 28—3, Sirok—H. Kinizsi II. 30—3 (1). ESE II.—Petőfibá- rya 28—6, H. Kinizsi II — Petőfibánya 13—9, Nóvaj— Petőfibánya 4—4, E. Köz- gazdasági—Recsk 19—14, ESE IL—H. Kinizsi I. 22— 14, Sirok—Heves 14—8, Gy. V. Izzór-H. Kinizsi II. 31—3 Hí -- -- » * ismét értékes két pontot sze­rezzen. Ezzel a Spartacus folytatta március 5 óta tartó veretlenségi sorozatát immár a tizedik mérkőzésen. Egyé­nileg Kovácsnak volt nehány bravúros védése. A védelem­ből Kelemen emelkedett ki, Ács ezúttal is csupaszív já­tékát nyújtotta, a középpá­lyán Ullmann, elöl pedig Gá­bor teljesítménye érdemel említést. Szkocsovszky Tibor Keleti csoport: tisztes helytállás Debreceni MTE— Recski Ércbányász 2—0 (2—0 Debrecen, 1000 néző. V: Krajnyák. DMTE: Magyar G.—Bug­lyó, Csíki, Magyar A., Ger­gely, Kiss dr., Szabolcsi, Ba­ch, Szabó, Durucskó, yékony (Tatár). Edző: Puskás Lajos dr. Recsk: Magyar—Bálák, Megyesi, Horváth, Maksó (Nagy), Szabó, Bencsok, Percze, Kiss, Bódi II., Jakab (Tóth). Edző: Péczely Sza­bolcs. Csúszós talajon már az 5. percben vezetést szerzett a DMTE. Gergely lopakodott fel a bal oldalon, s lőtt 20 méterről kapura, a labda a vizes füvön megcsúszva Ma­gyar kezéről perdült a háló­ba, -1—0. A gól után recski támadások következtek, így a 14. percben jobb oldali szöglet után Bencsok nagy helyzetet hagyott ki, két lé­pésről a kapusba lőtte a lab­dát. A 29. percben ugyan­csak Bencsok veszélyezte­tett, ezúttal fejessel. A 35. percben Megyesi szerelésé­nél elcsúszott a debreceni Durucskó, a játékvezető li­est ítélt. A büntetőt Kiss dr. értékesítette, 2—0. A második félidőben, rö­viddel a játék kezdése után kettős cserét határozott el Péczely edző. Ez a játékrész is hozott szép recski támadá­sokat. Az 50. percben Bódi II. nagy lövése, majd Percze 20 méteres szabadrúgása ve­szélyeztette a hazaiak kapu­ját, de Magyar G. hárítani tudott A mérkőzés hátralevő része enyhe hazai fölény és eseménytelen mezőnyjáték­kal telt. Az Ércbányász a tiszta helytállás reményében uta­zott Debrecenbe, két kulcs­emberét is nélkülözni kény­szerült. Az eredmény és a játék alapján írhatjuk, hogy az elvártakat becsülettel tel­jesítette a csapat. Az elsó félidőben nehéz feladat há­rult a csúszós talajon a vé­delemre, a második 45 perc­ben a cserék felhozták a Recsket, de a csatárok több helyzetből egyszer sem tud­tak kapuba találni. így a DMTE megérdemelten győ­zött. Egyénileg Magyar jól védett, a gólokról nem tehet. A védelem minden tagja .ói játszott, a középpályán hi­ányzott Gáspár irányító já­téka. A csatárok sokat hi­báztak. Gál Mihály További eredmények Kö­zépcsoport: Auras—Bem SE 1—1, ÉGSZÖV—Bp. Sparta­cus 1—4, Bp—Építők—Pénz­ügyőr 0—0, Ganz-MÁVAG— Perbál 2—1, KTE—22. Volán 0— 3, Dunakeszi—B. gyarmat 1— 1, Láng—Ikarus 2—1, Cegléd—KSC 0—6. Keleti csoport: Borsodi B.—Kisvár- da 2—1, Sz. Dózsa—Lehel 1— 1, S. Síküveg —H. Szoboszló 1—3, Szarvas—Papp SE 1—0, MVSC—Szabó SE 3—1, Le- ninváros—H. vásárhely 2—2, Sz. MÁV—SZVSE 4—1, Ózd —S. újhely 1—1, Nyíregyhá­za-Gyula 5—0. 1. Ganz-M. 2. B.-gyarmat 3. KSC 4. Bp. Ép. 5. Pénzügyőr 6. 22. Volán 7. Gyöngyös 8. KTE 9. Bp. Sp. 10. Perbál 11. Dunakeszi 12. Bem SE 13. ESMTK 14. D. Építők 15. Ikarus 16. ÉGSZÖV 17. Auras 18. Cegléd 19. Láng 20. Enying 33 19 33 16 33 17 33 15 33 16 33 17 33 17 33 15 33 14 33 14 33 14 33 12 32 13 33 12 8 11 8 11 10 11 5 14 5 16 9 15 9 16 10 17 8 18 3 23 6 21 78-42 44 52-30 43 63- 33 41 64- 39 41 51- 31 41 50-34 41 56-45 38 49-44 37 41-40 37 46-36 36 45-40 36 37-35 34 54-58 31 52- 57 29 36-48 27 35-47 25 28-62 22 31-69 22 28-67 17 31-70 16 Megjegyzés: Az Enying— ESMTK mérkőzés félbeszakadt, az eredményt nem számítottuk be. Keleti csoporti 1. Szarvaj 33 2. Özd 33 3. MVSC 33 4. Sz. Dózsa 33 5. Nyíregyháza 33 6. DMTE 33 7. H.-vásárhely 33 8. Papp SE 9. Leninváros 10. Szabó SE 11. Gyula 12. Lehel SC 13. Borsodi B. 14. Szó. MÁV 15. Recsk 16. Kisvárda 17. H.-szoboszló 33 18. S.-újhely 33 19. SZVSE 33 20. S. Síküveg 33 20 8 18 10 20 5 16 10 13 14 7 75-36 46 5 65-28 46 8 74-35 45 7 58-38 42 6 40-21 40 16 7 10 56-37 : 13 12 12 13 L5 7 11 L4 7 12 L2 9 12 L2 9 12 L3 6 14 8 13 12 9 8 16 7 11 15 5 12 16 6 10 17 3 11 19 4 8 21 52- 43 33 55-36 37 59-43 37 49-40 35 43-52 33 40-53 33 53- 66 32 57-68 29 39-58 26 37-56 25 33-56 22 35-67 22 24-65 17 28-74 16 Hullámzó teljesítmény — két vereség Nem kísérte siker OB I-es vízilabdázóink szereplését Budapesten a hét végi ket­tős fordulóban. Éppen azon a mérkőzésen — szombaton a Vasas Izzó ellen — nyúj­tott gyenge teljesítményt a csapat, amelyiken az erővi­szonyok alapján reményked­hetett a pontszerzésben. Va­sárnap a BVSC-vel szemben már jobban ment a játék, de az egriek megingásait a na­gyobb tudású budapesti együttes kihasználta, s ezzel maga javára tudta fordítani az eredményt. Bp. Vasas Izzó—Eger SE 8—k (4—2, 0—1, 2—1, 2—1) Tungsram-uszoda, 200 né­ző. V : Kőnigh, Marjai. Izzó: Bedő—Molnár I., Nagy. Lutter, Tóth E., Győ­ré, Hídvégi. Csere: Szeri. Edző: Dömötör Zoltán. Eger: Lipovics—Székely, Kelemen, Vecseri, Kovács R., Sike, Gyulavári. Csere: Vin- cze, Hadobás, Kovács T. Ed­ző: Pócsik Dénes. A gólok sorrendje: Szé­kely, Hídvégi, Tóth E. (e), Tóth E. (e), Sike, Molnár L., Székely (e), Molnár L. (e), Vincz' (e), Lutter, Győré, Sike (e), Szeri. Kitűnő játékvezetés köze­pette folyt a küzdelem. Az egriek keveset úsztak, tak­tikai fegyelmezetlenségeket követtek el, vereségüket el­sősorban ennek köszönhet­ték. Nagyon indiszponáltan játszott Lipovics és Sike, de a többiek sem remekeltek. Sajnos a cserejátékosok sem mutattak többet, mint a gyengélkedő kulcsemberek. BVSC—Eger SE 5—4 (0—2, 3—1, 1—0, 1—1) Szőnyi út, 200 néző. V: Martin dr., Török. BVSC: Gál—Kovács L, Czigány, Horkai, Kiss Heltai, Gém, Csere: Varga. Edző: Badarczy Roland. Eger: Lipovics, Székely, Kelemen, Vecseri, Vincze, Si­ke, Gyulavári. Csere: Kovács R., Hadobás. Edző: Pócsik Dénes. A gólok sorrendje: Gyula­vári (e), Gyulavári (en), Hor­kai (e), Kiss (e), Kiss, Szé­kely (4 m-esből), Horkai (e), Székely (4 m-esből), Kiss (4 m-e.sből). Az előző napi háromgólos vereségből okultak az egriek nagy igyekezettel küzdöttek, sokat úsztak és meglepték ellenfelüket. Különösen az első negyedben játszottak jól, amikor emberhátrányból is sikerült gólt elérniük. 2—0 után azonban kihagytak egy emberelőnyt, aztán amikor a BVSC került létszámfö­lénybe, megszerezték a lab­dát, de Vincze rossz átadása következtében mégis szépí­tett a hazai együttes. Sajnos Kelemen és Sike már a má­sodik negyedben kipontozó­dott, így a reményteljesen induló találkozón izgalmas hajrában a BVSC kerekedett felül, _,