Népújság, 1977. március (28. évfolyam, 50-76. szám)

1977-03-22 / 68. szám

Igazi labdarúgó- parádé volt Labdarúgó NB HL Ismét az első tíz között a Spartacus Fser—Debreceni VSC- 4—3 (1—3) IB 11-es labdarúgó-mérkő­zés, Eger, 8000 néző. V.: Ba­lázs. Eger: Csank — Fodor, Zsi- dai, Patvaros, Birincsik, — Csuhay, Galántai, Antal — Barta, Vígh (Horváth a szü­netben), Dudás. Edző: Bán- Icuti László. DVSC: Szabó — Kiss J., Potyók, Puskás, Lipők — Herczeg, Kiss L., Mezei (Gottdiener a 75. percben) — Diószegi (Zavadczki az 51. percben), Maczkó, Fodor. Ed­ző: Makray Balázs. A debreceni és az egri szurkolók „hangpárbaja” kö­zepette a hazaiak kezdték a játékot, s már az első perc végén gólhelyzet adódott a DVSC kapuja előtt: szabad­rúgás végén Barta nagy len­dülettel tört előre, majd kö­zépre adott, de a labda el­suhant a berobbanó csatárok előtt. Nagy iramban folyt a mér. kőzés; közben kialakultak a párok, keményen, bátran üt­köztek a játékosok. A 10. percben vezetést szereztek az egriek: Vígh ügyesen tört kapura, a büntetőterületen felvágták és a megítélt 11-est Galántai értékesítette, 1-0. A gólra heves debreceni roha­mok következtek és a 1S\ percben egyenlíteni is tud-' lak: bal oldali szabadrúgás után az üresen hagyott Maczkó a léc alá fejelt, 1-1. Mindkét csapat lankadat­lanul küzdött tovább. A 21. percben Mezei távoli lövését hárította Csankv a 28. perc­ben pedig Lipők lőtt a jobb oldalról a kapu fölé. A 30. percben Lipők futott fel az oldalvonal mentén, beadását a debreceni Fodor fejelte rá, Csank a bal saroknál véde­ni tudott. A 34. percben ve­zetéshez jutottak a vendégek, ekkor Fodor (DVSC) szögle­tét Maczkó közelről fejelte a léc alá, 1-2. A 36. percben Galántai szögletét Patvaros a kapu fölé fejelte. A 40. perc­ben sajnálatos esemény tör­tént: Galántai szögletét Vígh fejelte kapura, de Kiss J. a gólvonalon fejjel menteni tudott, közben az egri csa­tár, aki a kapussal ütközött, súlyosan megsérült, a mentők kórházba szállították (a ké­sőbbi vizsgálat kiderítette, hogy szerencsére nincs lábtö­rése). SZÜNET UTÁN gyorsan egyenlítettek a ha­zaiak. A 47. percben Csuhay Antaltól kapott labdát és két látványos csel után nagy nyugalommal lőtt a kivetődö kapus mellett 10 méterről a bal sarokba, 2-2. A vendége­ket szemmel láthatólag meg­zavarta a váratlan gól, több átadási hibát is vétettek. Az 57 percben jobb oldali beadás végén Fodor nagy helyzet­ben az egri kapu mellé per- dített. A 63. percben Barta 35 m-es szabadrúgását fogta vetődve Szabó. A 68. perc­ben ismét az egriek jutottak vezetéshez. Dudással sza­bálytalankodtak a kaputól 35 m-re. A közvetett szabad­rúgást Galántai Barta elé to­vábbította, aki bomba erejű, lapos lövést küldött a bal al­só sarokba, 3-2. A 76. perc­ben Gottdiener fejesét Csank öklözte vissza a mezőnybe, két perccel később pedig Ga­lántai szabadrúgását követő­en Dudás lesgólt ért el. A 82. percben Kiss L. fordulásból 8 m-re a léc fölé bombázott. A 84. percben növelték elő­nyüket a piros-kékek: Ga­lántai jobb oldali szögletrú­gása elszállt Antal, Kiss J. Barta csukafejessel küldte a labdát a jobb sarokba, 4-2. Még fel sem ocsúdtak az örömtől az egriek, amikor a 85. percben beállították a végeredményt a debreceniek. Kiss L. 19 m-re a kaputól szabadrúgáshoz jutott és a labdát jobb belsővel a kapu bal sarkaba csavarta, 4-3. Továbbra is nagy erővel támadott mindkét csapat. A 87. percben Gottdiener és Csuhay lökdösték és rugdos­ták egymást egy szabadrú­gáshoz készülődés során, a játékvezető mindkét fiút le- küldte a pályáról. A 89. percben Puskás közeli feje­sét védte nehéz helyzetben Csank. Az előzetes várakozásnak megfelelően végig színvona­las, jó iramú, kemény, élve­zetes és izgalmakban bővel­kedő mérkőzést láthatott a stadion közönsége. Igazi lab­darúgó-parádé volt a pályán. A gólokban gazdag találkozó még a legkényesebb igénye­ket is kielégítette, igazi sportcsemegét nyújtott a lab­darúgás rajongóinak. Mind­két együttes csillogtatta tu­dását, szinte mindent „elő­adtak”, amiért és amitől nép. szerű lett a labdarúgás. Mind­két csapat betartotta a takti­kai fegyelmet, végig követő, szoros emberfogást alkalmaz­tak, rögtönöztek, bátran üt­köztek és szülte maradékta­lanul kihasználtak minden, úgynevezett „pontrúgási” le­hetőséget, s mivel ebből a hazaiaknak állt több a ren­delkezésükre, többet is hasz­náltak ki, és ezzel nyertek megérdemelten. Egyénileg az egriek vala­mennyien az idei legjobb tel­jesítményüket nyújtották. Közülük Dudás a mezőny legjobbjának bizonyult, de alig maradt el tőle Barta. Patvaros, Vigh és Fodor is. Horváth, Csuhay, Birincsik küzdeni akarásban kitűnőre vizsgázott. Antal a második félidőben már bizonyítani tudta, hogy jó képességű já­tékos. Balázs játékvezetőt nehéz próbára tette ez a mérkő­zés. Több fordított ítélete akadt, s nem mindig élt az előnyszabály alkalmazásának lehetőségével. Az NB II. további eredmé­nyei: Ganz-MÁVAG—Pécs 2-2, Volán—Komló 1-0, MÁV DAC—Budafok 0-0, Székes- fehérvár—Ózd 3-0, BVSC— Szolnoki MTE 3-3, Nagyka­nizsa—Oroszlány 5-1, Vasas Izzó—Szolnoki MÁV 3-1, Szekszárd—Fűzfő 2-1, Várpa­lota—Kossuth KFSE 3-1. Az NB II. állása: 1 PMSC 25 14 8 3 57-21 36 2. Szív. MÁV 25 13 7 5 4-5-34 33 3. Izzó 25 13 6 6 46-30 32 4. Kanizsa 25 11 7 7 39-33 2Ü 5. SZMTE 25 12 4 9 49-41 28 6. DVSC 25 11 6 8 34-28 28 7. Eger 25 12 4 9 47-4o 28 8 Budafok 25 10 7 8 57-44 27 9. Szekszárd 25 9 9 7 28-30 27 10. Volán 25 9 8 8 37-30 26 11 MÁV DAC 25 11 4 10 38-38 26 12. BVSC 25 7 10 8 40-43 24 13. Ganz-M. 25 7 10 8 38-43 24 14. KKFSE 25 9 4 12 37-40 22 15. Komló 25 8 H 11 24-33 22 16. Ózd 25 8 5 12 32-38 21 17. Fűzfő 25 7 7 11 28-40 21 18 Várpalota 25 5 8 12 27-34 18 19. Sz. MÁV 25 4 6 15 18-38 14 20 Oroszlány 25 3 8 14 23-61 H Idény nyitó után. idény nyitó előtt vagyunk az asztalitenisz- csapatok CSBTversengésében. A nők — amint arról hírt adtunk — az NB II-ben már rajtoltak, s maguk mögött tudnak két fordu­lót. Az NB Ill-ban vasárnap léptek először asztalhoz a férfi­ak. Heves megye legjobb szak­osztályainak edzőitől három kér­désre vártunk, s kaptunk fele­letet. 1. Kik azok a játékosok; akik­re a CSB-fordulók során szá­mítanak? 2. A szakosztályi célkitűzés a bajnokság végén hányadik helyre várja az együttest? 3. Az utánpótlásnevelés terén hogyan áll a klub? A körkérdés válaszai: EGRI VÖRÖS METEOR Dr. Ruttkay Vilmos: — Tíz évet töltöttünk egyévi megszakítással az NB I-ben. A tavalyi bajnoki eredményünkkel estünk ki, s most kezdjük az NB Il-es szereplésünket. A tavalyi szezon felénél Egerváriné abba­hagyta a versenyzést, idén ja­nuártól viszont az FTC-ből visz- szaigazolt Egerbe Kuimé Petrá­nyi Zsuzsa. Angyalné. Patrik Agnes szülés után teljes értékű játékos, mellette Kiss Zsuzsa, Pásztor Tünde, dr. Ruttkayné, Mészáros Agnes, Patrik Éva, Adám Anita jut majd játéklehe­tőséghez 1977-ben. — A tavalyi bajnokság bronz­érmesét a II. fordulóban 13—3-ra vertük, ez rögtön árulkodik az erőviszonyokról. A bajnoki cí­mért folytatott versenyben ki­emelkedő vetélytrásunk a Mis­kolci ÉMTE. Sajnos tavasszal el­lenük a legrosszabb időpontban mérkőzünk, júniusban. Kiss Deb­recenben. Pásztor Budapesten egyetemista, s Ruttkayné is ta­nul. ezért a vizsgaidőszak meg­nehezíti felkészülésünket. — Három év alatt szeretnénk hat. gyerekünket a vidék leg­jobb ujonejatékosai közé felhoz­Salgótarjáni Kohász— Hatvani Kinizsi 2—1 (0—1) Hatvan, 1500 néző. V: Botka dr. SK.SE: Hulitka — Romhányi, Kasza, Nagy, Szőke, Gulyka, Kiss, Oláh (Tóth), Szekula. Lisz- tóezki, Bencsok. Edző: Tóth Ist­ván. Kinizsi: Takács — Nyéki (Mé­száros). Dombi, Ludvig, Bona, Tóth, Nyizsnyi, Báranyi, Hor­váth, Varga, Kerek. Edző: Szim- csák István. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés. A harmadik menet­ben Bóna jobb oldali szögletét Kerek 14 méterről továbbította kapura, de a labda az egyik vé­dőn irányt változtatva jutott Hu­litka kezébe. Nem sokáig kellett várni a hazai gólra: a 8. percben Bóna kitűnő átadásával Nvi/.snyi lefutolla védőjét és 10 méterről a bal felső sarokba lőtt, ü—í. A 1‘2. percbeft Horváth labdájával Ke­rek kiugrott a védők között, de szorongatott helyzetből, mintegy 14 méterről a kapu fölé lőtt. Ké­sőbb is a Kinizsi veszélyeztetett, Tóth 17 méteres szabadrúgása a sorfalról vágódott a léc mellé. Szőke fejezte be kapu mellé lö­véssel a vendégek első valamire­való támadását. A 25. percben Bóna beadását a Kohász kapu- védője kiejtette, az érkező Tóth szorongatott pozícióból kapu mel­lé helyezett. A 35. percben Szőke 18 méterről ívelt szabadrúgást a Kinizsi büntetőterületére, amely­ből Lisztóczki mintegy 8 méter­ről alig fejelt mellé. Az 50. percben. Nyéki és Ta­kács összefutott, mindketten meg­sérültek. Nem sokkal később Varga cselezgetett a bal oldalon, jó beadását Horváth hét méterről a kapus kézébe csúsztatta. A 72. percben ígéretes vendégtámadás után Bencsok 10 méterről lőtt mellé. A 76. percben Kohász köz­vetett szabadrúgás nyomán Tóth tisztázott Takács kapuja előtt. A ni. A 6—12 éves korosztály aszta- liteniszezői: Kovács Rita, Patrik Mónika, Sumi Agnes, Sumi Ildi­kó Besenyei Tánya és Kiss Ag­nes. Egyébként nagyon sokat, se­gít közös munkánkban dr. Sumi András, a sportkör elnöke, Né­meth Bertalan intéző és Zachar Gábor szakosztályvezető. MÁV HATVANI AC Szabó József csaknem egyedi példaként Hatvanban a nők és férfiak edzéseit is vezeti. Első­ként az NB il-es női csapatról beszélt. — Üj játékosok kerültek a ke­retbe, Ceglédről jött hozzánk Márky Judit. A játékosok név­sora: Szabó Judit, Zana Ilona, Lájer Miklósné, Kővágó Istvánné, Czolk Ferencné. Adám György és Kovács Mariann most ízlelgeti először az NB II. légkörét. — A fenti keret képes lesz a tavalyi 9. helynél előbb végezni, talán elérhető lesz számunkra a &—7. hely. — A heti négy edzésre sok fia­tal jár. A szakmai munkát Híd­végi Gyula irányítja. Adám és Kovács is ebből a körből került feljebb. A férfiaknál — ahol Szabó Jó­zsef is játszik — következő a helyzetkép: — Egymást követő két. évben a férfi csapat bronzérmet nyert. Az egyik erősség Fülöp dr. az új idényt már Budapesten kezdi, helyette új igazolás Nyerges Jó­zsef (Gödöllő), Dráviczki Péter (MAFC), Petró Lajos Petró Zol­tán (Lőrinci Elektromos). Az is­mertek közül rendelkezésre áll Máthé György, Karácsony Tibor, Telekes Flórián, Pócs László, Ta- ri Mihály. — A szakosztály célkitűzése: az első öt között végezni . — A tartalékgárda a megyei bajnokságban remekül szerepel, jól helytállnak az ifjúságiak. Pócs és Tari, mint tehetséges fia­talok bekerültek a felnőtt keret­be is. befejezés előtt öt perccel a kapu­tól 17 méterre szabadrúgáshoz jutott a vendégegyüttes. A játék­vezető a sorfalat igazgatta, mi­közben Lisztóczki a léc alá emel­te a labdát. 1—l. Ekkor Nyizsnyi megjegyzést tett a játékvezető­nek, amiért a kiállítás sorsára jutott. A 88. percben a lest rek­lamáló Kinizsi-játékosok között Szekula kiugrott, és 8 méterről a hálóba talált, 2—1. Két ellentétes félidőt, láthatott a szép számú közönség. Az első 45. percben jó iramot diktált a Kinizsi, a vezetést is megszerez­ték. A második félidő a vendég- fölény jegyében telt el. A Kini­zsi beszorult a támadásvezetések helyett átadta a kezdeményezést a Kohásznak. Egyénileg Takács jól védett. Hátul Dombi, Tóth, Nyéki és Ludvig volt a sorrend. A közép­pályán Bóna emelkedett társai fölé. Elől kiállításáig Nyizsnyinek voltak jó megmozdulásai. Sátrán János Gyöngyösi Spartacus— Kisvárdai SE 2—0 (0—0) Gyöngyös, 1000 néző. V: Lénárt. Spartacus: Kovács — Bársony, Adonyi, Mikitovics, Nagy, Kupi EGRI ROLACSKOVSZKY SE Dr. Estefán Géza: — Az idősebbek elmaradtak a várt teljesítménytől, a fiatalok pedig rutintalanok voltak, ezért kellett elbúcsúznunk 1976-ban az NB II-től. A Márton csoportban a jól ismert kollektívával kezd­jük a bajnoki évet: Kovács György, dr. Sonkád! János, Far­kas Zoltán, Hídvégi László, vala­mint személyemben. — Nem mindenáron akarunk bajnokságot nyerni 1977-ben. Az első négy között akarunk végez­ni, s minél több alkalommal sze­retnénk bevetni a fiatalokat. — Hídvégi és Farkas mellett Balázs Béla és Kulcsár Tamás nagy ígéret. Hat új, jó minőségű asztalt kaptunk legutóbb, s lehe­tőségünk lesz adogatógép vásár­lására. A kedvező tárgyi feltéte­lek mindenképp segítik a megyei bajnokságban szereplő tartalék­gárda és ifjúsági csapat munká­ját is. SÍROK I VASAS Seregély Pál: — A múlt év során a szakosz­tályvezetésben történt több vál­tozás, de ez a csapatról nem mondható el. A bajnoki ezüst­érmet nyert játékosgárda küzd a bajnoki pontokért a mai vasár­naptól kezdve, tehát: Hart, Pa- láncz, Feit, Hódi és jómagam. — A felkészülésünk a múlt évi bajnokság befejezését követően elnyújtott volt, mert remény­kedtünk, hogy az NB ll-be ju­tásért osztályzót ír ki a szövetség. Erre ezúttal nem került sor, így maradtunk NB III-asok. Nem titkolt célunk, a baj nőid elsőség megszerzése. Nehéz ellenfeleink közül három: Borsodnádasd. Fe­rencvárosi Vasutas és Egri Ko­la cskovszky. — Mint játékosedző én foglal­kozom a. fiatalokkal is. A siroki általános iskola két tanulója, Tó- bik József és Vinczc Ferdinánd minden bizonnyal játéklehetősé­get kap majd az NB Ill-ban. (budavári) (Galgóczj dr), Ferenci, Horváth, Gábor, Molnár (Borlcs), Szabó. Edző: Nagy János. Kisvárda: Vincze — Takács, Kovács, Batári, Marcii (Tóth 11.) •Sós. Komáromi, Tóth 1.. Boros, Dajka, Szeregnyi. Edző: Oláh Tibor. Kezdés után Szabó beadása, majd egy távoli lövése jutott a vendégkapu toló. A 7- percben a Spartacus vezetett újabb táma­dást, amelynek végén Horváth fordulásból leadott lövése alig kerülte el a jobb alsó sarkot. A 12. percben Molnár—Gábor— Horváth akció végén a már vert kapus mellett a gyöngyösi közép­pályás a bal sarok mellé emelt. Gábor fejese a 20. percben centi­méterekkel kerülte el a bal alsó sarkot. Hazai fölény közepette csaknem előnyhöz jutottak a vendégek. Mikitovics saját hibá­ját javítva az utolsó pillanatban tudott szögletre szerelni, szélsője elől. Adonyi két 20 méteres sza­badrúgása jelezte a Spartacus meddő fölényét. Az első 45 perc végén, cs'apkodó mezőnyjáték folyt a pályán. Szőnél után az első komoly helyzet Kovács kapuja előtt ala­kult ki, de a kisvárdai játékos fejese kapu mellé szállt. Az 54. percben Kupi 16 méteres lövését védte Vincze. Még ugyanebben a percben Galgóczi dr. állt csata­sorba. Miközben a vendégek fel­jöttek, váratlanul esett a Sparta­cus gólja: Szabó a félvonatről in­dulva a 16-osig cselezte magát, maid mesterien tálalt a felfutó Gábor elé. aki közelről nem hi­bázott. 1—0. A gólt követően Mol­nár helyére Borics állt. A 77. percben Kovács 20 méteres sza­badrúgást ütött bravúrosan szög­letre. A 80. percben a szabadrú­gáshoz letett labdát Komáromi elrúgta, ezért a játékvezető kiál­lította. A hajrá a Spartacusé volt, de csak a 91. percben sikerült bebiztosítaniuk a győzelmüket Borics jó labdát adott Ferencz- nek, a jobbszélső ellenállhatatla­nul húzott kapura, s 15 méterről laposan megszerezte csapata má­sodik gólját, 2—0. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen, nehezen szerezte meg első tavaszi győzelmét a szövetkezeti gárda. A mezőnyben a Kisvárda egyenrangú ellenfele volt a Spar- tacusnak. Egyénileg Kovács jót látta cl kevés dolgát. A védelemből Bár­sony és Adonyi játszott jól. de megfelelt Nagy is. Fercnczet és Gábort góljai dicsérik. Szkucsovszky Tibor Az északkeleti csoport további eredményei: Sátoraljaújhely— Nyírgyeháza 1—1 (1—0), DMTE— H. Papp J. SE 1—2 (1—0), Vasas Ikarus—Rudabánya 1—ü (1—0), MVSC—Balassagyarmat 4—1 (2— 0), Kazincbarcika—B. Bányász 5—0 (l—0), Lenínváros—Záhony 0— 0, Nagybátony— Hajdúszoboszló 1— 0 (1—0), A bajnokság állása; 1. K.-barcika 24 17 6 1 70­■2’> 40 2. DMTE 23 15 4 4 56­-23 34 3 Papp J. SE 24 11 8 5 38­•29 30 4 Nyíregyhaza 24 11 8 5 32­-24 30 5. Ikarus 23 10 8 5 34­-17 28 6. SKSE 24 9 8 7 33­■30 26 7. B.-gyarmat 24 a 3 10 34­-28 25 8. Nagybatony .23 9 7 7 37­-33 25 9. MVSC 24 8 8 8 39­-29 24 10. Gyöngyös 23 9 6 é 32­■36 24 11. Lenin város 23 8 7 8 26­-28 23 iá. II -szoboszló 24 7 8 9 27­•37 22 13 S.-újhely 24 9 4 11 27­■39 14. Rudabánya 24 6 6 12 27­-35 18 15. Borsodi B. 24 ti 6 12 23­■36 18 16. Salg. Síküv. a 7 3 13 37­-48 17 17. Záhony 24 5 7 12 19­-42 17 18. Hatvan 24 4 8 12 22­•40 16 19. Kisvárda 1M 3 5 16 23­-59 U : 20. Egri Vasas visszaléped FIN sporteredménvek A KISZ zászlóbontásának húsz­éves jubileuma alkalmából már­cius 20-án Egerben rendezték meg az Ifjú Gárda jubileumi lövészverseny megyei döntőjét, ahol nem volt külön fiú- és le­ányverseny. Eredmények. Kis­puska 10 lövés. 50 m: 1. Bozó József 93, 2. Demeter Péter 91, 3. Kormos Géza (mind gyöngyö­si járás) 89 körrel. Csapatban: 1 Gyöngyösi járás 677. 2. Egri járás 638, 3. Eger város 601 kör­rel Légpisztoly 10 lövés: 1. Pin­tér Tibor (egri járás) 74. 2. Per- ge Katalin (Eger város) 70, 3. Tassi János (füzesabonyi járás) 65 körrel. Csapatban: 1. Egri járás 239, 2. Eger város 209, 3. Gyöngyösi járás 189 körről. A díjakat Végh Attila. a KISZ megyebizottságának honvédelmi és sportfeleLőse adta át. Vasárnap Poroszlón mezeifutó- versenyt és kispályás labdarúgó­tornát rendeztek. A mezeif utó­verseny győztesei. Férfiak Ser­dülő „B”: I. Czene András (Po­roszló). Serdülő „A”: l. Réz Tstván (Tiszafüred). Ifjúsági: 1. Reisz Károly (Poroszló). Felnőttz 1. Somodi Zoltán (Poroszló)" Csapatban: l. Poroszló I Nők. Serdülő „B”: i. Szendrei Júlia (Tiszafüred). Serdülő „A”: 1. Homonnai Éva (Füzesabony). Ifjúsági: 1. Szabó Gabriella (Fíi- zesabonv). Felnőtt: 1 Kovács Erika (Füzesabony). Csapatban: 1. Tiszafüred Kispályás labdarú­gás. Nők.; 1. Kápolna, 2. Tisza­füred, 3. Füzesabony. Férfiak: 1. Poroszló, 2. Kápolna. 3. po­roszló XL Zsúfoltság a lelátón... Tüzkósztí/tsógbon Ezzel a címmel jelent meg ez a kedves és kifejező rajz testvér­lapunkban, a Hajdú-Bihari Naplóban az elmúlt hét péntekén Nos, hogy mi is közöljük a képet, ez azért történik, mert szeret­nénk, hozzáfűzni, nemcsak a debreceniek, de még a törökök sem tudták az egri várat bevenni. . . S még egy: örömmel közöljük, hogy az Eger—DVSC találkozó előestéjén Debrecenben kispályás labdarúgásban „megütköztek” az egri és a debreceni újságírók is. Az eredmény 5—1 volt az egriek javára. Góljainkat: Szíj jártó (2), Szigethy, Virágh és Radványi szerezték. Beépülnek a fiatalok? Érmes célok asztaliteniszben ...és a debreceni kapu előtt (Fotó: Szántó György)