Népújság, 1976. december (27. évfolyam, 284-309. szám)

1976-12-21 / 301. szám

Megalakult az ESE Labdarúgó NB HL Három mérkőzésről három pont Az egri városi tanacs disz.' termében több mint 200 meg­hívott résztvevő döntött He­ves megye új nagy egyesüle­tének megalakításáról. Az új sportkör neve: Eger Sport- egyesület. A megjelenteket dr. Varga János, Eger város Tanácsá­nak elnöke köszöntötte. Az fakuló közgyűlés vendégei között ott volt Barta Alajos, az MSZMP Heves megyei Bi­zottságának titlmra, Reményi Károly, az OTSH főosztá’y* vezető-heiyettese, Szalag Ist­ván, a. megyei tanács általá­nos elnökhelyettese és Ko­vács János, az egri városi pártbizottság titkára. Amint lapunkban is beszá­moltunk, ser, ESE jogelődeiben — Egri Dózsa, Egri Vasas, Egrj Kinizsi, Egri Volán SC — döntöttek az új egyesület megalakulása mellett. Dr. Varga János köszöntő sza­Egri Dózsa—Vasas Izzó 2-1 (1-1) NB Il-es labdarúgó-mér­kőzés, Budapest, Tábor út, 1500 néző. V.: Szávó. Dózsa: Elak — Fodor, Zsi_ dai, Patvaros, Csathó. Csu_ hay, Birincsik, Galántai, Bar_ ta, Vígh, Dudás. Edző: Bán_ kuti László. Izzó: Horváth — Révész, Szántó, Kovács, Által. Antal, Rozsnyó, Vágvölgyi (Bódis a 68. percben). Hanzel, Varga, Szekeres. Edző: Kovács Jó. zsef. Az. első perc végén Barta távoli lövését védte Horváth. Többen a mezőnyből még labdához sem értek, amikor Rozsnyó kitűnő átadásával Hanzel került gólhelyzetbe. Az Izzó játékosa a 16-os vo­nalánál futtából kicselezte a kifutó Elakot. de nem gurított a hálóba, hanem be_ várta az érkező védőket, akik végül szerelték! A jobb szé­len Dudást tartották fel, , a szabadrúgásból Barta 22 mé­terről laposan keresztbe lőt­te a labdát a kapu előtt. A 11. percben Vígh próbálko­zott távolról kapura lövéssel. A negyedóra végén egy be­ívelést Vágvölgyi pontosan fejelt le Antal elé, áld 11 méterről jobbal óriási erővel lőtt a léc fölé. Egy perc sem telt el, Szekeres előbb Patva- rost. majd Fodort cselezte ki, rövid átadását Hanzel kapta, aki középről 16 méterről, a bal sarokba vágta a labdát. 0—1. Szögletek sorozata kö­vetkezett. amelyet menteni kellett Flak kapuja előtt. Egy ilyen esetnél Antal, lá­bára került a labda, de lö­vése Zsidain veszítve erejé­ből, az egri kapus zsákmá­nya lett. A 26. percben Pat_ varos könnyelmű hazaadását Flak szögletre tenyerelte. Gyors fordítás, egri támadás. vezetés hozta az egyenlítést, a 29. percben. A jobbhátvéd Révész elcsúszott, Vígh leke­zelte a labdát, jó ütemben befelé csinált egy cselt, majd 14 méterről óriási erővel meglőtte a labdát. Ebbe Hor­váth reflexszerűen beleütött. az öt méterre kipattanó láb, dát a berobbanó Barta az Iz­zás védőgyűrűből továbbítot­ta a hálóba. 1—1. A 37. perc­ben a kitörő Hanzelt egy az egyben, tisztán szerelte Zsi- dai. SZÜNET UTÁN az 50. percben Csuhay lab­dájával Dudás futott el a hal szélen, beadott, Vígh és A jégkorong-világbajnokság B •soportjában a magyarok ellen­felei lesznek a lengyelek és a norvégek. A két nemzet barát­ságos erőpróbán vett részt Var­sóban és a hazaiak 5—4 arány­ban bizonyullak jobbnak a skan- dinávoknál. * Egyre úiabb nevek röppennek fel a Debreceni VSC NB Il-es labdarúgócsapat megerősítésével kapcsolatban. Bene. Dunai II. (Ü. Dézsa) után Becsei József, Vm*. december 21., kedd vai után Pusztai László, a Heves megyei Tanács Test* nevelesi és Sporthivatalának elnöke tett javaslatot a köz- gyűlés résztvevőinek az Eger Sportegyesület megalakításá­ra. Az ESE elnökségének tisztségviselői — a jelölő bi­zottság vezetője Pető Miklós egri városi sportfelügyelő volt — lettek: dr. Varga Já­nos elnök, dr. Varjú Vilmos (Eger Város Tanácsa vb-tit- kára) elnökhelyettes. Alelnö- kök: Barta Alajos, Balogh Tibor (4. sz. Volán Vállalat igazgatója), Dancz Pál (Eger —Gyöngyös vidéki Pincegazr daság igazgatója), dr. Domán László (Egri Dohánygyár igazgatója), Győrffy Ferenc (Finomszerelvénygyár, gazda­sági igazgató). Ügyvezető el­nök: Békési József. Az elnök­ség tagjai: Domán Imre, Huszti Ferenc, dr. Jenes Pál, Kántor Imre, Kovács János, Birincsik azonban nem értet­ték meg egymást, a helyzet oda lett. öt perc múlva Ga­lántai vállalkozott verseny- futásra Szántóval, az egri középpályás a 16-oson belül­ről gyengén lőtt Horváth ke­zébe. Később Dudás jobb ol­dali beadásából Barta az el­lenkező oldalon sokáig cipel­te a labdát és szerelték. Az Izzó sem adta fel, Rozsnyó 24 méteres, erős lövése fél méterrel a bal kapufa mel­lett hagyta el a játékteret. Üjabb hazai támadás végén — megállítva azt — Zsidai —Galántai—Fodor összjá. ték eredményeként, tetszető­sen hozták ki a Dózsa játé­kosai védővonalukból a lab­dát. Az akció befejezéseként Barta az oldalhálót találta el. A 70. percben Bódis bal oldali szabadrúgását követő­en Szekeres öt méterről lőt­te kapura, a labda a beve­tődő Zsidairól kipattant. A 80. percben Csuhay váratla­nul lőtt, nagy erejű, jobb felső sarokba tartó labdát Horváth bravúrral szögletre ütötte. A győztes gólt, amely a 84. percben esett, a követ­kező előzmények vezették be: a mindkét szélen gyak­ran feltűnő Dudás ezúttal a. jobbösszeköiő helyén tört ka­pura, amikor a labdát tovább tolta maga előtt a 16-oson be­lül, a keresztező Horváth el­sodorta. A megítélt 11-esből Galántai a jobb felső sarok­ba talált. .2—1. A befejezés előtt Kovács, hat • méterre Flak kapujától fejelt kapu­ra, áronban középre tartó labdáját hárították. Az első húsz perc játék- kepe borongás befejezést ígért. Egyre-másra gördül­tek a veszélyes hazai tárna, dások. A Dózsa játékosai nem fogtak szorosan embert, a védők helyezkedési hibákat követtek el. Kifejezetten a szerencsén múlott, hogy meg. úsztak egyetlen góllal, ennyi hátrányt okozva, már az el. ső 45 percben is jól játszó, háromtagú csatársornak- A második játékrészben a felja­vuló csapatrészek — 'védők, középpályások — mezőnyfö­lényt harcoltak ki. A fáradó hazaiakkal szemben, jobb erőnlétük révén csupán az ■volt a kérdés, hogy mikor szü­letik meg vezető góljuk. Egyénileg a védelemben Flak és Zsidai játszott egyen­letesen. A középpályán Bí­zz MTK-VM egykori balszélsöje is a cívis városba tart. , * A női tőrcsapatok Duna Kupa viadalát Magyarország nyerte. A második helyen Bulgária I., a harmadik helyen Románia tőrő- zői vegeztek Szófiában. * A Komjádi-uszodában évzáró úszóversenyt rendeztek, amelyen részt vettek az egri fiatalok is. Közülük a következők végeztek az 1. helyen. Lányok. 400 m gyors flpt1-esek és idősebbek): Lázár 4:34.7. 200 ra gyors (1%4-esek): Fodor 2:10,9. úttörőcsúcs. 400 m «vors, versenyen kívül: Lázár 4:34.7. 200 ni mell (l904-e :ek): voncz 2:32.4 úttörőcsúcs. 400 m hát (IMi-e elvl : Kod. r 5:77 ' ■;"úk. 200 m vegyes (19 : - -■ ,- -Szálkái 2:32,3. Kovács Mihály, Kőtelelcy Dé­nes, Loósz Kálmán, Molnár István, dr. Molnár László. Nagy György, dr. Patkó Ben­jámin, dr. Csicsai József, Purszki Sándor, dr. Ripka Kálmán, Sípos László, Szabó Géza, Számán Ágostonná, Tóth István, Utassy Sándor­rá, Uzelmann Ferenc, Vi­rágú László. Az elnökség tagjaiból választott opera­tív vezető testület, az ESE Intéző Bizottságának tagjai: dr. Varga János, dr. Varjú Vilmos. Békési József, Danes'.Pál, Győrffy Ferenc, Huszti Ferenc, Loósz Kál­mán, dr. Molnár László, Nagy György. Az alakuló közgyűlés na­pirendi pontjaként jóváhagy­ták az ESE alapszabályát és sportfegyelmi szabályzatát. Megtörtént a szakbizottságok és szakosztályok vezetőségei­nek megbízása. rincsik egyszerű eszközökkel volt nagy hasznára csapatá­nak. Galántai jó formában van, Csuhay a második fél­időre jött fel. A csatárokat nem tudták tartani az Izzó védői. Különösképp Vígh ja­vult nagyot az elmúlt hetek­hez képest. Budavári Sándor Az NB II. 20. (tavaszi elő. rehozott. I.) fordulójának to­vábbi eredményei: Szolnoki MTE—Debrecen 1—2 (1—1), Nagykanizsa—Székesfehérvá­ri MÁV 4—0 (0—0), Orosz­lány—B VSC 3—2 (2—0). PMSC—Fűzfő 5—0 (2—0), Ózd—Budafok 2—1 (2—1), MÁV DAC—Ganz MÁVAG 3—2 (3—1), KKFSE—Komló 3—1 (0—1). Volán SC—Szele, szárd 1—1 (1—0), Várpalota —Szolnoki MÁV 0—0. A bajnokság állása: 1. PMSC 20 tt 7 2 43-18 29 2. Sztv. MAV 20 10 7 3 33-26 27“ 3. Egri Dózsa 20 10 4 6 40-35 24 4. V. lazó 20 9 5 6 38-29 23 5. SZMTE 20 11 1 8 39-31 23 6. Debrecen 20 9 4 7 28-23 22 7. MÁV DAC 20 10 2 3 35-34 22 C. Szekszárd 20 8 6 6 25-27 22 9. Budafok 20 9 3 8 53-4L 21 10. BVSC 20 6 9 5 36-30 21 11. N.-kanizsa 20 7 6 7 29-30 20 12. Volán 20 6 7 7 30-27 19 13. KKFSE 20 8 3 9 33-32 19 14. Komló 20 7 5 8 20-23 19 15. Ganz-M. 20 7 5 8 31-36 39 16. Fűzfő 20 7 5 8 25-33 19 17. Ózd 20 5 5 10 24-34 15 18. Várpalota 20 4 6 10 20-28 14 19. Szóin. MÁV 20 3 6 11 15-30 12 20. Oroszlány 20 2 6 12 17-51 10 Megyénkben sz ütemterv sze­rint, általában nagy érdeklődés mellett tartják meg a nyilvános MHSZ-klubközgyUléseket. Ez­úttal öt közgyűlésről adunk Ösz- szefoglalőt. FÜZESABONY A Mátra vidéki Fémművek fü­zesabonyi gyárában működő lö­vész- és tartalékosklub közgyű­lésére a gyári KISZ-klubban ke­rült sor, ahol megjelent Szilágyi László őrnagy, az MHSZ megyei főelőadója, a gyári pártvezető- ség részéről Antal István, a gaz­dasási vezetés képviseletében pedig Sághy Árpád főmérnök. A nyilvános klubközgyűlés vendé­gei voltak a -füzesabonyi 1. szá­mú Általános Iskola lövész­szakkörének tagjai is. A lö­vészklub ötéves munkájáról Perger László klubtitkár szá­molt be. áld többek között el­mondotta, hogy az elmúlt öt év során a .16 szervezőmunka eredményeként négyszeresére nőtt a klubtagok száma. A HKL és az ÖHV járási döntőin min­den évben értek el dobogós he­lyezéseket — az idei teljesítmé- nvük azonban gyengébb volt az előző évekhez viszonyítva. A gyári klubból került magasabb osztályba (Egri Csillagok LK) .Juhász, Éva, Csanálosl Katalin, ifi. Székely István és Bocsi Jó­zsef. A klub rendező és verseny­bíró gárdája magasabb szintű események lebonyolítását is hi­bátlanul látta el. (Pl . járási HKL és ÖHV. valamint a SZÖVOSZ Kuba országos döntő­je). A gyárral szemben levő nagyközségi fedett lőt^ér építésé­ben sokszáz társadalmi munka­órát végeztek a klubtagok és a szocialista brigádok. A klub gazdasági helvzete lehetővé te­szi (technikai feltételek biztosí­tása). hogy . néhány év múlva ‘ „li *■ típusú iö. vüzlduwbú lépje­Egri Vasas—Vasas Ikarus 3—I 02—0) Eger, 300 néző. V.: Jaczina. Eger: Magyar — Zay, Balogh. Csapó. Kovács, Mundruczó, Bó- ta. Sulyok. Cseh. Berecz, Szabó. Edző: Várallyav Miklós. Ikarus: Horváth — Király, Vígh. .Deáki, Örsi. Hajduska M., Hagen bach (Frits). Fauszt, Hos- vai, Hideg. Hajduska T. Edző: Kontha Károly. Vízzel borított játéktéren nagy lendülettel kezdtek a csapatok. A 3. percben Zav élesen belőtt labdájáról maradtak le társai. Az 5. percben Hideg került ió hely­zetbe. de kapufa mellé lőtt. A vízben elakadó labda sok­szor mégtréfálta a játékosokat. A 12. percben Sulyok 20 méter­ről leadott bombáját ütötte szögletre Horváth. Nagy kedv­vel játszottak az egriek. Külö­nösen a két szélen vezetett táma­dásaik voltak veszélyesek. A 16. percben nagy kavarodás támadt a vendégek kapuja előtt. de egyik támadó sem jutott iö- véshez. • A 26. percben a sokat mozgó Cseh balról adott közép­re. Sulyok nem találta el jól a labdát. így oda lett a helyzet. Az Ikarus-csatárok is okoztak meleg perceket. A 30. percben Ilosval a felső lécet találta el. A nagy akarással játszó játékosok küzdelme időnként a durvaságig fajult. A 38. percben Bóta szög­lete után Cseh elé került a lab­da, aki a felső sarokba ívelte. 1—0. A 40. nercben Horváth ka­pus és Berecz egyszerre indult egy lepattanó labdára. Berecz hozzá sem ért a kapushoz, így különösen nagy meglepetést okozott a játékvezető ítélete, mert Bereczet leküldte a pályá­ról. A hazaiak csak a játékkal törődve úiabb gólt- értek el. A 43. percben Sulyok szabadrú­gása után a sorfalról Cseh elé került a labda, aki biztosan lőtt a hálóba, 2—0. Szünet után újabb játékveze­tői ítélet borzolta a kedélyeket. A 49. percben Balogh és Bosvai kereste a fejük fölött pergő labdát. A kezdő körben álló játékvezető büntetőt ítélt az Ikarus javára. A 11-esből Vígh szépített, 2—1. Az 57. percben Szabó lapos lövését ütötte szög­letre Horváth. Bóta ívelt kö­zépre és Csapó magasra ugorva kapufát fejelt. A 60. percben Magyar nagyszerű közbelépéssel hárított egy léc alá tartó fejest. Támadott az Ikarus, az egriek azonban jól védekeztek. Magyar­nak egv-két esetben a szeren­cse is segített. A 83. percben biztosította be győzelmét a ha­zai csapat. Sulyok labdájával Cseh kiugrott, két védőt kicsele­zett, majd sarokba gurított 3—1. Az Ikarus ezután feladta a mér­kőzést. A nagy akarással játszó egri csapatnak sein a kiállítás, sem a lt-es nem szegte • kedvét. Szü­net után szorongatott ugyan az Ikarus a kitűnően játszó Cseh azonban bebiztosította a hazaiak teljesen megérdemelt győzelmét. Ez a mérkőzés is bizonyította, hogy több van ebben a csapat­ban annál, amit a táblázaton el­foglalt helye mutat. Egyénileg a magabiztos Ma­gyarnak bravúros védésé is akadt. A hátvédek iól állták a sarat. Kovács játéka kellemes meglepetésként hatott. Mund­ruczó amíg erővel bírta, jól ját­nek elő. A tartalékos klub mun­kájáról és eredményeiről Vajda i ászló klubtitkár számolt be. aki elmondta azt is. hogy az utóbbi években a járási Tl-TV-n sorra ..szállították” az érmes helye­zéseket. ♦ A nagyközségi rádiósklub közgyűlésére a járási bázis ok­tatótermében került sor, ahol megjelent Zagyvái Gábor, az MHSZ megyei vezetőségének munkatársa és Ferencz Vilmos, a nagyközségi tanács elnöke. Berényi István klubtitkár többek között elmondotta azt is. hogy az 1971-ben alakult klub műkö­dési feltételei évről évre javul­tak. Jelenleg egy jól berende­zett konstruktőri teremmel-, egy oktató helyiséggel és műszaki raktárakkal rendelkeznek. A klub fő feladata volt és lesz a jövő­ben is: minnél több úttörővel megismertetni a rádiózást. A klubnak nemrégiben kihelyezett szakosztálya alakult Sarudon, s az már meg is kezdte működé­sét. EGERFARMOS A lövészklub nagv jelentőségű eseményén jelen volt Tóth Illés, a községi pártalapszervezet tit­kára és Tóth Illés (nem azonos az előbbivel), a községi tanács elnöke. Boda József klubtitkár adott számot a kis község hon­védelmi sportéletéről. A közel­jövő feladatai között szerepel a lőtér felújítása és annak a helyi­ségnek a kialakítása, amelvben biztonságos elhelyezést nyer­nek az értékes technikai berendezések is. MEZŰSZEMERE V lövi’"'■'kivb közgyűlésé. Ica voll Lrbűu Sándor, az szott. Béta és Sulyok tapasztala - ta jól érvényesült. Cseh ellen­állhatatlan volt. három gólja önmagáért beszél. Szabót sem tudták tartani a vendégek. Feszlbaum Béla Hatvani Kinizsi—Nagybátony 1—1 (1—0) Hatvan. 1200 néző. V.: Varga. H. Kinizsi: Takács — Bóna. Gulvás, budvlg. Baranvi, Dom­bi. Nvizsnvi (Tóm ács). Szabó. Horváth. Rab. Kerek. Edző: Szimcsák István. Nagybátony: Palchuber — Bal­ia. Antal. Csuhánv. Bordás. Csi­kós. Szabó (Balogh). Pozsér. Dóra, Bocsi. Kiss. Edző: Bu- iyovszki Tibor. Kinizsi-támadásokkal indult a játék. az 5. oercben Kerekkel szemben szabálytalankodtak a 16-os oldalvonalánál. Ludwig sza­badrúgását Nyizsnyi majdnem az ötösről fejelte Palchuber kezé­be. Kévéssé! később Rab jobb oldali szögletét Bordás fejelte Baranyi elé. akinek kapáslövé­sé Antalról került az alapvona­lon túlra. Nagy iramban tá­madtak a hazaiak. A 18. perc­ben Baranvi ió ütemben in­dította el Szabót, de ő' nyolc méterről a jobb sarok mellé lőtte a labdát. Három nerccel később Horváth kanott ,1ó át­adást Baranyitól és a hatvani játékost Antal a 16-oson belül szabálytalanul állította meg. A megítélt büntetőt Eudvig érté­kesítette. 1—0. Alig folytatódott a játék. Szabó ment el a jobb oldalon és beadását Kerek hét méterről lőtte kapu mellé. Ha­sonló helvzetet hagyott ki a másik oldalon Dóra. A 30. perc­ben Kerek hagyta ott védőjét a jobb oldalon .labdája Hor­vátihoz került .áld senkitől sem zavartatva a kapus kezébe emelt, öt perccel később Szabó bal oldali szabadrúgása után Baranyi kapáslövése Bordásról került szögletre. A beadást Rab hanvatt vetődve küldte kapura. Palchuber szépen védett. A hátralévő időben előbb Bab az­tán Horváth küldött egy-egy lö­vést kevéssel a kapu mellé. For­dulás után egyenlítettek a ven­dégek. Rozsár vezette fel a lab­dát a jobbösszekötó helyen es mintegy 25 méterről a jobb fel­ső sarokba lőtte a labdát. 1-—1. Az 55. pereben ESzabó jobb alsó sarokba tartó labdaiát Palchu­ber csak kiütni tudta, de a be­futó Kerek sera talált a kapuba. Ezután jobbára a két 16-os kö­zött folyt a játék, a vendégek az eredmény tartására törekedtek. A Kinizsi-csatárok már nem boldogultak a jól záró védelem­mel. A mérkőzés első felében a Ha­zai együttes fölénye és helyze­tei alapján több gólos vezetést szerezhetett volna. A második félidőben a gyorsan jött egyen­lítést kővetően a vendégek tak­tikus játékukkal rászolgáltak az egyik pontra. Egyénileg Takács jobb helyezkedéssel a gőlt há­ríthatta volna, a hátvéd négyes­ből Gulyás és Bóna játéka emel­kedett ki. Középpályán Baranyi és Rab nvúitott ió teljesítményt, eíől az első félidőben Kerek és Nyizsnyi jelentette a legtöbb ve­szélyt a vendégek kapujára. Sáfrán János MHSZ füzesabonyi járási veze­tőségének a munkatársa. Bíró Benjamin, a községi pártlap- szervézet titkára és Bukta Fe­renc községi tanácselnök. Né­meth Benedek klubtitkár beszá­molójában szép sikerekről adha­tott számot. A szemerei ver­senyzők az idén megrendezett járási HKL döntőn négy. korcso­portban végeztek az első he­lyen. közülük Németh Benedek a Hatvanban lebonyolított orszá­gos döntőre is eljutott. Az or­szágos SZÖVOSZ-bajnokság kis­puska számát pedig a klub tag­ja: Nagy Mária nyerte! Szó esett a honvédelmi spoitpropa- ganda kiszélesítésének szüksé­gességéről is. MEZÖTÄRKÄNY Jól stkerült közgyűlés volt Mezőtárkányöan is. ahol megje­lent többek között Berta Ervin, az MHSZ megyei titkárhelyette­se, Kalina József, a füzesabonyi járási KlSZ-bizottság titkára és Sz. Kovács János, községi ta­nácselnök. A lövészklub négy­éves munkájáról Bársony Miklós klubtitkár tájékoztatta a jelen­levőket. A beszámolóból kitűnt, hogy a termelőszövetkezet. és a községi tanács jóvoltából kedve­zően alakult a klub anyagi helyzete. Nemrégiben a tsz ké­szítette el a lőoavilont. . . Szá­mos feladatot közösen oldanak meg a munkásőrséggel és a KlSZ-szel. Mezőtárkánvban egv- re többen keresik fel a löteret. ezért tervbe vették annak kor­szerűsít ’* Ezt a műnké' — a községi tanács ahvugi sv gével Így • év tavaszán tfáíffúk ’ ?1‘. - "rnzf)i. Sziget', áry Józszii DMTE—Gyöngyösi Sp. 3—1 (0—1) Debrecen, 2500 néző. V.: Bárt» fai. DMTE: Mező — Kelemen. PáSU Makszín, Magyar. Gergely. Sza» bó (Mészáros). Kiss. Ambrus, Pemkó (Rácz). Vékony. Edző: Pallagi Róbert. Gy. Spartacus: Kovács —• Na?v, Aclonvi. Horvé'h. Mikito- vics. Huszár (Kupi). Molnár (Bársony). Galgóezv dr.. Fe- rencz, Gábor. Szabó., Edző; Nagy János. Viszonylag 1ő időben, elfogad­ható talajú pályán került sor • találkozóra. A gvönevösiek meg­erősített védelemmel biztonsági játékra törekedtek. mégis öt perc elteltével kialakult az első hazai helyzet. Pemkó vette ma­ga elé a labdát, majd a jobb sarok felé küldte. Kovács pedig vetődve Vékonv elé ütötte, áld az üres kapu fölé emelt. Ez­után két fejes foglalkoztatta a gyöngyösiek kapusát majd a 24. percben Ambrus gólhelyzetben lövés helyett legurította a lab­dát. s a védők felszabadítottak. Fokozatosam feljött a Spartacus, tárnarizjredvét két szöglet jelez­te. A 39. percben Huszár kapás­lövését nehezen öklözte a me­zőnybe Mező. A 45. percbe» Galgóczy dr. ívelt be jobbról egy szögletet és Molnár az ötösről kauuba fejelte a labdát. 0—1. Szünet után jól kezdett a DMTE és a 48 .percben ki is egyenlített. Egy veszélyes jobb oldali szögletet Kovács ütött ki Vékonvhoz s az alapvonalról be­lőtt labda Szabó fejéről a háló­ba került. 1—1. Még két perc sem telt cl, amikor Macvar * 16-oson belül álló Vékonyhoz to­vábbított. s a jól meglőtt, goiba tartő labda a menteni akaró Horváth lábáról vágódott a léc alá. 2—1. Az 54. percben veszé­lyesen felfutó Dem kő elől Ko­vács szedte fel a labdát. Ismét mezőnyfölénvbe került a Spar­tacus. de csak szögleteket tudott kiharcolni, és a 73. percben egy gvors ellenakció majdnem úiabb hazai s*ólt hozott Ambrus cse­lezett középen, aztán Demkó elé került a labda, aki, éles szögből a kapu fölé lőtt. A 76. percben Szabó beadását Mező Gáborhoz öirtK-r+e. ő a L6-osról egyből fe­jelt, de a kapus szög'el re tolta a jobb alsó sarokba tartó lab­dát. A gyöngyösi rohamokban nem volt kellő átütő erő. A 88. percben Ambrus a bal oldalról pontosan továbbított Vékony­hoz, aki e^v csel után 14 mé­terről oas-v gólt lőtt a kapu bal oldalába. 3—3* A Spartacus szemmel látha­tóan tartott ellenfelétől, s játé­kosai elsősorban a védekezésre ügyeltek. Az első félidőben még eredménnyel járt ez a taktika, íú? fordulás ptán azonban a két gyors líazai gól eldöntötte a ta-^9 Iái kozó t. Ezután már hiába erőltették a támadást a. gyön- *rvösiok, a DMTE biztosan őriz­te kapuja előterét, a három gyöngyösi csatárt alig hagyta szóhoz jutni. Egyénileg Kovács több veszélyes labdát megbízha­tóan hárított, a gólokról nem tehet... A védő.iátékban Horváth jeleskedett, középpályán pedig Galgóczy dr. mutatta a legtöb­bet. A csatárok közül Szabó volt a legaktívabb. Gábor és Fe­renc/. nem tudott elszabadulni védőjétől. > Virágh Tibot Az északkeléi» csoport további eredményéi: Papp J. SE-Ka­zincbarcikai Vegyész 3—3 (2—2), Záhonyi VSC—Salgótarjáni Ko­hász l—1 (0—0), Borsodi Bányász -^Balassagyarmat .1—0 (0—0), Salgótarjáni Síküveggyár—Le- rünvárosi MTK 3—1 (1—D, Kis- várdai SE—Sátoraljaújhely 3—0 (1—0). Haidúszoboszlui Bocskai —Miskolci VSC 1—1 (1—0) Ruda- bánya—Nyíregyháza 1—1 (ü—0). A bajnokság állása: 1. DMTE 20 14 4 2 50-17 52 2. K.-barcika 20 13 6 1 52-22 32 3. Papp J. SE 20 9 (3 5 33-26 24 4. Ny.-háza 20 9 6 5 27-22 24 5. Gyöngyös 20 9 5 6 23-30 23 6. Vasas I. 20 8 6 6 30-18 22 7. B.-gyarmat 20 10 2 8 33-22 22 8.1-I.-szoboszló 20 7 7 6 26-28 21 9. Nagybátony 20 7 G 7 33-27 20 10. SKSE 20 6 .8 6 26-26 20 ll. S.-újhely 20 8 4 8 21-29 20 12. MVSC 20 6 7 7 37-26 19 13. Leninváros 20 7 5 8 24-29 19 14. Rudabánya 20 6 6 8 22-26 18 15. Hatv. K. 20 5 7 8 20-31 17 16. Borsodi B. 20 4 7 9 19-29 15 17. Záhony 20 5 5 10 19-40 15 18. Egri Vasas 20 5 3 12 18-29 13 19. Salg. Síkü. 20 6 1 13 28-43 13 20. Kisvárda 20 4 3 13 22-48 U 1. SZMTE—DVSC 2 1-2 2. N.-kanizsa—Szív. M. 1 4—0 3. Oroszlány—BVSC 1 3—2 4. ózd—Budafok 1 2—1 5. Volán—Szekszárdi X 1—1 6. Hatvan—Nagybátony X 1—1 7. Papp J. SE—K.-barcika X 3—3 8. Rudabánya—Ny.-háza X 1—1 9. Borsodi B.—B.-gyarmat 1 1—0 10. Bologna—Juventus 2 0—1 ll. Foggia—Milan 1 2—1 12. Genoa—Lazio 1 3—1 13. i.-nazionale—Napoli-fl 1 3—2 14. Novara—Lanerossi 2 1—2 A totó nyereményei: 13. és 13-1-1 t-'-UÁúuos • szelvény nem volt. 12 tídálat (19 db)-=-9° • ■in t. 11 (369 db)—1903 lat (3015 dl0-3iü FL. 10 talár Az erőnlét diadala Innen-onnan MHSZ-klubközgyülésekrőI jelentjük