Népújság, 1976. augusztus (27. évfolyam, 181-205. szám)

1976-08-23 / 198. szám

Féltucat gól a szolnokiak hálójában Dudást (11-cs számmal) a második gól után ölelgetik társai. * (Fotó: Szántó György) í NB Il-es ladarúgó-mérkő- ' zéts Eger, 4 000 néző. V: Eártfai. ’ Eger: Rozsnaki—Burján, Zsidai, Birincsik, Csathó— Horváth, Csuhay, Galántai— Barta, Molnár, Dudás. Edző: Bánkúit László. Szolnok: Fekete—Kántor (Kocsis a szünetben), Simon, Sebők, Kábák—Lódi, Kol- láth, Budavári—Garics, Sza­kács, Kürtös (Szolnoki a szünetben). Edző: Céléi Jó­zsef. Szemerkélő eső ellenére — s ráadásul, hogy mi is téve­dés folytán péntekre jelez­tük a mérkőzést, s ezért el­nézést is kérünk — szép­számú közönség gyűlt össze a találkozóra, amelyet a ha­zaiak kezdtek. A 2. percben Galántai szögletét Horváth nagy helyzetben a jobb ka­pufa mellé fejelte. A 6. percben Kábák ijedtében majdnem saját kapujába rúg­ta a labdát. A 10 percben veze­tést szerzett a Dózsa: Barta baloldalról iveit szögletet, a labda Feketéről Dudásra, onnét pedig a hálóba pat­tant, 1—0. A 12. percben Galárrtai cselezte be magát a 16-osra, labdáját végül Barta nagy erővel a balol­dali oldalhálóba bombázta. Feljöttek a vendégek is, főleg távoli nagy erejű lövé­sekkel kísérleteztek, de Rozsnaki biztosan fogta a labdákat. A 25. percben szép baloldali akció után' Budavári nagy erővel a kapu fölé lőtt. A 30. percben Sza­kács szabadrúgása a sorfal­ról vágódott vissza. A má­sik oldalon Dudás lövését védte bravúrosan Fekete. A 34. percben újabb gólt sze­reztek a hazaiak: Barta nagy lendülettel tört előre a jobb­oldalon három védő között, majd pontosan továbbított középre és a kitűnő ütem­ben érkező Dudás laposan a hálóba bombázott, 2—0. A 35. percben Simon a ka­pufát találta el, a visszapat­tanó labdát Garics a kapu fölé vágta. A 40. percben az előretörő Csathó lövését hárította Felpte. SZÜNET UTÁN egri gólokkal folytatódott a játék. A 46. percben Csu­hay vezette fel a labdát, majd Molnárhoz továbbított, aki egy igazítás után 14 mé­terről a jobb sarokba lőtt, 3—0. A 48. percben Dudás a baloldalról ívelt középre, Sebők lekezelte a labdát, de mielőtt elrúgta volna, Mol­nár ott termett és a hálóba sodorta, 4—0. Az 51. perc­ben Barta több jó csel után nagy erővel lőtt, s a labda a jobb alsó sarokban akadt meg, 5—0. Az 50. percben nágy helyzetet hagyott ki a Szolnok, Budavári tört egye­dül a kapura, majd a kive­tődő Rozsnaki mellett a jobboldali oldalhálóba lőtte a labdát. Az 58. percben Dudás megsérült, ápolásra szorult. A 70. percben Buda­vári lövését védte bravúro­san Rozsnaki. A 75. percben- Dudás nagy lövését ütötte szögletre a léc alól Fekete. A 80. percben megszületett a találkozó utolsó gólja: Du­dás—Barta—Molnár akció végén Molnár közelről a ka­puba továbbította a labdát, 6—0. Amire senki sem gondolt, megtörtént az egri stadion­ban: a Dózsa kitűnő csatár- játékkaV, nagy iramot diktál­va, féltucat góllal győzte le nagy nevű ellenfelét, A volt NB I-es játékosokkal „tűz­delt” 1 SZMTE a második félidőben teljesen összerop­pant, védelme szétzilálódott — bár később néhány hely­zetet ők is kidolgoztak — vereségük ilyen arányban is megérdemelt. Ezért a bra­vúrért valamennyi egri játé­kos dicséretet érdemel, átla­gon felüli teljesítményt nyújtottak. Egyénileg Rozsnaki kitű­nően védett, volt néhány bravúros megoldása is. A védelem legjobbjának Zsidai bizonyult, Csathó fokozato­san lendült bele, Burján igyekezett. Birincsik bemu­tatkozása jól sikerült, bizo­nyította tehetségét. Középen Csuhay és Horváth akarata, Galántai szellemes játéka dicsérendő. Elől a csatárok egymást múlták felül. Mol­nár szemfülességével és gől- képessségével, Barta és Du­dás pedig lendületes szélső játékával, valamint önzetlen­ségével tűnt ki. Fazekas István Augusztus 19-én este került sor a 24. Dobó István nemzetközi ökölvívó emlékverseny elődöntő mérkőzéseire Eredmények. Lég- suly: Sz. Durjan (örmény) pgy. G. Nlta (Románia) ellen. Szkala (Kun Béla SE) pgy. Csordás (MHSE) ellen. Pehelysúly: Rácsai (Debreceni Dózsa) ellen Lukács (Zalka SE) a 2. m. feladta. V. Matadjan (örmény) 2 m. döntő flölénnyel győz. Sz. Zaric (Ju­goszlávia) ellen. Könnyűsúly: Btnczik (BHSE) az 1. m. KO J. I.Kkaiacki (Jugoszlávia) ellen. A. Anetiszján (örmény) jgy. J. si­mák (Csehszlovákia) ellen. Kis- vál tósúly: V. Sirbu (Románia) ellen A. Szamoljov (Szovjet Had­seregévé lógatott) sérülés miatt nem állt ki. Harmatit (BHSE) el­len a\S. menetben erős vérzés miatt (P. Bazejan (örmény) fel­adásra , kényszerült. Váltósúly: Danyi ((BHSE) I. m. KO győz Pereszlényi (Zalka SE) ellen. A V. Badaljan (örmény)—Láng (Csepel SC) párosításból Badal­jan jútott tovább. Ugyanis Ba­daljan szabálytalan bandázsvise­lése miatt a mérkőzést a csepe­liek megóvták. Az AIBA-szabá- lyok értelmében Láng győzött. Később a csepeliek az óvást visszavonták. Nagyváltósúly: J. I Fuicu (Románia) pgy. Takács (Zalka SE) ellen. H. Zorojan ' (örmény) pgy. Rapcsák (BHSE) ellen. Középsúly: Vetró (SZIM Vasas ellen Czifra (Csepel) be- ' tegség miatt nem állt ki. A Si- 1 pilov (Szovj. hads.) ellen Lukács I (Zalka SE) betegség miatt nem I állt ki. Félnehézsúly: N. Aru- ' tyumjan (örmény) a H. m.-ben ' döntő fölénnyel győz Soltész I (BHSE) ellen. Tóth (Bp Vasas) ' pgy. Bohus (Békési SZMTE) el­I len. f Augusztus a-án az egri Gárdw 1 nyi Géza Színházban, zsúfolt né- ' zőtér előtt került sor a döntő mérkőzésekre. Az idei viadalon a Szovjet Hadseregválogatott, az örmény válogatott, Csehszlovák ‘ fcla, a Jugoszlávia. Románia és ' is magyar egyesület összesen 67 ' öklözője küzdött a dijakért. Ml- ' vei csak néhány hete fejeződött 1 be a nyári olimpia, ezért érthe- I tő. hogy kimondottan nagy ne- ' beket nem találhattunk a bene- ’ Vezett versenyzők listáján. VI- ' ezont a jövő bajnokai között sok tehetséges versenyzőt is­merhetett meg a lelkes közön­ség. A döntők színvonala az át­lagosnál jobb volt. A sok egyen­rangú ökölvívó jóvoltából a l 1378. augusztus 2&, hétfő w a Ot magyar győzelem a 24. Dobó István nemzetközi ökölvívó emlékverseny döntőjén mérkőzések többsége három me­neten át tartott. Magas színvo­nalú és szoros küzdelem volt a Danyi—Badaljan, a Matodjan— Rácsai, az Acs—Kolaric és a Csordás—Durjan találkozókon. Kár, hogy Danyiék mérkőzését az örmény fiú erős vérzése miatt a harmadik menetben az orvos­nak be kellett szüntetnie. A magyarok szokásukhoz híven, ezúttal is az alsóbb súlycsopor­tokban szerepeltek eredménye­Nagyon szoros küzdelemben (3 .2) az örmény fiú megintése döntő­nek bizonyult. A sorrend: 1. Szkala, 2. Csordás, 3. Durján és Nita. Harmatsűly (körmérkőzés): Te­odor Dinu (román) pontozással győzött Viktor Orlov (Szovjet Hads.) ellen. Az első két menet­ben aktívabb volt a román ver­senyző, az utolsó három percben csak birkózást láthatott a kö­zönség, Acs István (Zalka SE) A gyöngyösi Acs (jobbról) 3. helyet szerzett súlycso­portjában. (Fotó: Molnár István) sebben, az öt első helyezést váltó­súlyig bezárólag érték el. A döntő eredményei és a 3. helyezettek. Paplrsúly: Péter Gábor (Zalka SE) egyhangú pontozással győ­zött Huczik József (Debreceni MTE) ellen. Péter az első menet után javult fel, s biztosan nyert. Légsúly (körmérkőzés): Szkala Ferenc (Kun Béla SE) egyhan­gú pontozással nyert Gheorghe Nita (román) ellen. Csordás Gá­bor (BHSE) pontozással győzött Szűrén Durján (örmény) ellen. egyhangú pontozással nyert Lju- bomir Kolaric (Jugoszlávia) el­len. Kitűnő mérkőzésen Acs vé­gig többet és pontosabbat ütött., A harmadik menetben Kolaricra rá is számolt a vezető bíró A sorrend: 1. T. Dinu, 2. V. Orlov, 3. Ács és L. Kolaric. Pehelysúly: Vacsagan Matad- jan (örmény) egyhangú pontozás­sal győzött Rácsai János (Deb­receni Dózsa) ellen. Az 3:0-ás eredmény ellenére is szoros veit a küzdelem. 3 Lukács István (Zalka SE) és Szobodan Zaric (jugoszláv). Labdarúgó NB 111. GYöngyösl siker a megyei rangadón Gjüugryösi Spartacus—Lgri Vasat» 2—0 (1—0) Gyöngyös, 1000 néző V.: Hart­mann. Gyöngyös: Kovács — Bársony, Horváth, Juhász. Acs, Mikito- vics, Kakas, Galgóczi dr., Gábor, Szabó, Barkóczi. Edzö: Nagy Já­nos. Egri Vasas: Magyar — Zay' (Bóta), Rásí. Mezei, Pázmándi, Balogh, Cseh, Sulyok, Hajdú, Csabó, Berecz (Nagy Gy.). Edző: Várallyay Miklós. Zuhogó esőben a hazai csapat vezette az első jó támadást a második percben, amikor Gal­góczi dr. remek labdával ugratta ki a balösszekötő helyén Szabót, akit a lövés pillanatában először szereltek, majd a visszapattanó labdát másodszorra kapu fölé vágta. Az 5. percben Galgóczi dr. ugrott ki a balösszekötő he­lyén és jó. lövését Magyar csak másodszorra tudta megszerezni. Ä 10. percben szép jobb oldali támadás végén Bársony beadá­sát Acs fejelte közelről kapu fö­lé. Nem sokkal később Szabó egyéni játék után 18 méterről célozta meg a jobb felső sarkot és nagy erejű lövése az oldal­hálóban halt el. Negyedóra el­teltével alábbhagyott a hazaiak lendülete és kiegyensúlyozódott a mérkőzés amely inkább a mezőnyben folyt, a kapuk ritkán kerültek veszélybe. A 31. perc­ben Szabó jobb oldali szöglet­rúgását Horváth nagyszerűen fejelte a jobb alsó sarok felé, de Magyar óriási bravúrral szöglet­re tenyerelte a labdát. Ellentá­madás során Cseh futott az el­csúszó Juhász mellett és éles szögből leadott jó lövését Kovács ütötte szögletre a bal felső sa­rok tájékáról. Még ugyanebben a percben ismét Cseh futott el a jobb oldalon, s ezúttal Kovács a jobb alsó sarok közeléből te­nyerelte ki a gólba tartó labdát. A félidő hajrájában kapu elé szögezte a Spartacus a Vasast és négy szögletrúgás, majd két nagy gólhelyzet kihagyása és két nagy Magj’ar-bravúr után a 43. perc­ben a hazai csapat fölénye góllá érett. Jobb oldali szögletrúgás következtében nagy kapu előtti tömörülés végén Barkóczi elé pattant a labda, aki éles szögből, ballal, kapásból úgy vágta rá a kapu közepére, hogy az erős lö­vés Magyar kezét érintve jutott a hálóba. 1—0, A második félidő kihagyott ha- rai gólhelyzettel folytatódott. Ács remek labdával ugratta ki a jobb szélen Gábort, aki közelről éles szögből a bal alsó sarok mel­lé lőtte a labdát. Az 55. perc­ben bal oldali támadás végén Galgóczi dr. mintegy 22 méter­ről lövésre szánta el magát és jól eltalált bombáját Magyar óriási bravúrral a felső kapufa segítségével ütötte szögletre a jobb sarok közeléből. Hazai tá­madások közepette a 60. perc­ben majdnem egyenlített a Va­sas. Remek bal oldali támadás végén Kovács csak kiütni tudott r Könnyűsúly: Benczft Árpád tfBHSE) ellen Asot Aretisztján (örmény) szándékos fejelésért leléptette, s a második helye­zettnek járó érmet a zsűri nem is adta ki. Jonica Mikalecki (ju­goszláv) és Jiri Simák (Cseh­szlovákia), Klsváltósúly: Harmath József (BHSE) egyhangú pontozással njrert Virgil Sirbu (Románia) el­len. A román fiú látványos me­nekülésével és két megintésével „tűnt ki”. 3. Anatolij Szamoljov (Szovjet Hads.) és Parkev Baze­jan (örmény). Váltósúly: Danyi Jenő (BHSE) —Vazgen Badaljan (örmény) a 3. menetben orvosi döntésre Ba­daljan vérzése miatt a mérkőzés beszüntetve. Danyi kétszer is padlóra küldte szívósan küzdő ellenfelét. 3. Pereszlényi Imre (Zalka SE) és Láng Tibor (Cse­pel). Nagyváltósúly: Horszep Zora- jan (örmény) egyhangú ponto­zással győz Joan Fuicu (román) ellen. A román fiúra a második menetben rá is számoltak. 3. Takács József (Zalka SE) és Rapcsák Mihály (BHSE). Középsúly: Alekszandr Sípilov (Szovjet Hads.) egyhangú ponto­zással nyert Vetró B. László (SZIM Vasas) ellen. Kevés emlí­tésre méltó eseménye volt en­nek a találkozónak. 3. Lukács János (Zalka SE) és Czifra Zol­tán (Csepel). Félnehézsúly: Norajzs Aru­tyumjan (örmény) ellen első me­netben feladta Tóth Imre (Bp. Vasas). Még az első percre sem ugrott az óra mutatója, amikor a kötelek mellett Tóth fedezet­lenül hagyta fejét és az örmény fiú két balkezes ültése után re­pült a törölköző. 3. Soltész Já­nos (BHSE) és Bohus Pál (Bé­kési SZMTE). Nehézsúly: (körmérkőzés): Ge­nagyij Kokurin (Szovjet Hads.) ellen Lőrincz Károly (Ózdi Ko­hász) a II. m.-ben feladta. Az egy fejjel magasabb és hosszabb karú szovjet fiúnak csak egy meneten tudott némileg ellenáll­ni Lőrincz. A sorrend: l. G. Ko­kurin, 2. Johan Gyurka (Romá­nia), S. Lőrincz. A döntő mérkőzéseket Dzsa- nerjan (örmény), Tomin (jugo­szláv), Salak (csehszlovák), Gre­gor, Majláth. Sárközi és Neu­mann vezette. A pihenő vezető bírók mellett pontozott még Srej, Cseh és Bárány. Az összesített pontversenyben: 1—2. BIISE és örmény SZSZK 20 —20, 3. Zalka SE 10 ponttal. A torna legjobb versenyzője dijat Harmath József, a Budapesti Honved kiváló ökölvívója kapta. egy beadást, amelyet Sulyok egyből kapura bombázott, de az egyik vendég támadó lesen állt a gólvonal előtt, s így hiába ke­rült a labda a gyöngyösi kapu­ba. A 64. percben Hajdú fejelt Kovács kapujának jobb oldalá­ba, de a játékvezető lesállás mi­att ismét érvénytelenítette a gólt. A 67. percben Barkóczi egyéni játék után 20 méterről szánta el magát lövésre és jól el­talált labdáját Magyar ismét nagy bravúrral tornászta szög­letre a bal felső sarok közelé­ből A 70. percben Berecz helyé­re Nagy György állt be, két perc múlva Zayt Bóta váltotta fel. Feljöttek a vendégek és fölény­be került a Vasas, de a 76. perc­ben váratlanul mégis a hazaiak szereztek újbb gólt. Rási a bal oldali 16-os sarkától két méterre elhúzta a kitörő Szabó lábát, a szabadrúgásnak Galgóczi dr. fu­tott neki, ívelt, erős lövést kül­dött a jobb felső sarokba cs az addig kitünően védő Magyar mel­léről a vizes labda a jobb alsó sa­rokba csúszott. 2—0. Ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa, s a hátra­levő időben a hazaiak fölénye jellemezte a játékot. Az erősen tartalékos szövetke­zeti gárda határtalan lelkesedés­sel játszva, helyzetei és mezőny­fölénye alapján megérdemelten győzött. A Vasas csak a II. fél­idő közepén egy negyedórán ke­resztül játszott jól. Egyénileg Kovács kevés dolgát jól látta el. A védelem legjobb­jának ezúttal is a rutinos Hor­váth bizonyult, de Mikitovits já­téka is tetszett. Galgóczi dr. védekezésben. támadásindítás­ban különösen a második fél­időben nyújtott jó teljesítményt. A legjobb hazai támadónak a higanymozgású Barkóczi bizo­nyult. de helyenként Gábor és Szabó is kielégített. A Vasasban Magyar parádés védések egész sorozatát mutatta be. de mind­két gólban benne volt. A véde­lemből Mezei játéka emelkedett ki. Elöl Cseh és Sulyok nyújtott jó teljesítményt Szkocsovszky Tibor Debreceni MTE—Hatvani Kinizsi 3—0 (0—0) Hatvan, 1500 néző. V.: Tompái DMTE: Magyar — Kelemen, Pál. Gergely, Pistár, Szabolcsi, Kiss, Ambrus, Mészáros (Szabó), Dcmkó, Vékony (Magyar). Edző; Pallagi Róbert. Hatvan: Takács — Szekeres, Gulyás, Ludvig, Baranyi, Tóth, Horváth. Szabó, Nyéki (Kővágó), Bona, Kerek. Edző: Szimcsák István. A hazaiak kezdtek. A 2. perc-* ben Horváth ment el a jobb ol­dalon, jó beadását Kerek elől bravúrosan hárította Magyar. Az 5. percben Ambrus futott el a jobb oldalon, majd Vékonyhoz továbbított, aki 10 méterről egy­ből a bal oldali kapufát találta el A 15. percben Horváth ma­ga mögött hagyta a jobb oldali védelmet, az alapvonalról visz- szagurított Kereknek, akit nehe­zen szereltek az ötös vonalnál a védők. A 17. percben Szabó 8 méterről a felső lécet találta el. A 32. percben Ambrus beadását Demkó a kapufára fejelte. A 37. percben Kerek jó cselekkel tört be a 16-os területére, amikor Pál felvágta. A ll-est Szabó a jobb oldali léc mellé lőtte. A 43. percben Horváth kiugrott a vé­dők közül, nyolc méterről a bal oldali kapufát találta el, a visz- szapattanó labdát viszont a ka­pus megkaparintotta. Szünet után az 50. percben Szabó 17 méteres lövését vedte bravúrosan Magyar. Az 55. perc­ben érte el első gólját a vendég­gárda. Gulyás a térfél közepén nem találta cl a labdát. majd Tóth Gulyásba lőtte azt, amely végül Ambrus elé pattant, aki két védő közül a hálóba továb­bított. 1—0. A 68. percben Tóth a 16-osnál cselezgetett, Szabó el­vette tőle a labdát és 7 méterről a kapuba lőtt. 2—0. A 75. perc­ben Kerek becsapta a jobb olda­li védelmet és közeli lövése az egyik bevetődő védő hátáról kipattant. A 77. percben Ambrus tört előre a tétovázó Szekeres mellett és pontos beadását Dem­kó 6 méterről úgy lőtte a hálóba, hogy a labda Takács kezét is érintette. 3—0. Két ellentétes félidőt láthatott a szép számú közönség. Az első félidőben a fegyelmezetten ját­szó Kinizsi irányított — sajnos II-est hibáztak —, a második félidőben pedig a vendégek ki­használták a hazaiak nagy vé­delmi hibáit, ami végül is dön­tőnek bizonyult. Egyénileg Takács az első és a harmadik gólt kis szerencsével háríthatta volna. A két szélső hátvéd váltakozó sikerrel ját­szott. Gulyás és Tóth nagyot hi­bázott, s ez a csapat két pontjá­ba került. A középpályás sor míg bírta erővel, jól játszott. Elöl Horváth és Kerek többször zavarba hozta a védelmet, de gólképtelennek bizonyultak. Safran Janos TEKE A népkerti automata pályás került sor a hagyományos „Eg­ri Nyár” tekeversenyre. A részt­vevő csapatok közül a városi bajnokságban élenálló SZÖV- TERMEK SE szerepelt a legjob­ban. megelőzve riválisait, a Vörös Meteort és a Csepel Autót. Egyé­niben is a SZÖVTERMEK játé­kosai szerepeltek a legeredménye­sebben. Eredmények. Egyéni: t. Nagy György 439, 2. Juhász Lász­ló (mindkettő SZÖVTERMEK) 426. 3. Lukács László (Csepel Autó) 419 fával. Csapatban: L SZÖVTERMEK SE 2399, 2. Csepel Autó 2298, 3. Vörös Meteor 2279, 4. Egri Vasas 2241. 5. Egri Vízmű 2171, 6. Egri Közút 2144 fával. Az egri járási teke szakscovef* gég Egercsehlben rendezte meg « munkahelyi spartakiád 2S„ jubi­leumi bajnokságát, ahol csapat­ban a következő sorrend alakúig ki: 1. Pétervásári ÁFÉSZ, 2. Egercsehi Bányász. 3. Siroká Fémművek. A falusi dolgozói* tekespartakiádjára pedig Péter- -.j vásárán került sor. Eeredmények* *;? Egyéni. Férfiak: 1. Péter József I (Egercsehi), 2. Kisvarga János •$ (Pétervására). 3. Agócs János ä (Erdőkövesd). Nők: 1. Köles Ma- N ria. 2. Mihály Tünde (mindkettő - Egercsehi). Csapatban* 1. Péter«-"íj vásári ÁFÉSZ, 2. Egeresebi Báá j nyász, 3. Pétervásári Tsz SK. I Finn és francia birkózók Egerben A SZOT Testnevelési és Sport- osztálya vendegeként a bazánkban tartózkodó finn (TÚL) és fran­cia (FSGT) munkássportkörök birkózói —akik részt vettek a Vasas Kupán — ma, hétfőn Eger­be látogatnak. Vendégeink döfflä-'j lőtt városnézésen vesznek reszté t- majd délután 16 órakor a cse-> * bokszári általános iskola torna-' termében az Egri Vasas birk<H zóival mérik össze erejüket. T#T# 1. Budafok—Volán 1 3—1 2. Sz MÁV—Oroszlány X 0—0 3. Szív. MÁV—KKFSE 1 2—1 4. BVSC—Pécs 1 1—0 5. Fűzfő—Özd 1 4—1 6. E. Dózsa—SZMTE 1 6—0 7. Sárisáp—Bp. Spart. Paks—D.-újv. Ep. X 1—1 8. X 0—0 9. Szigetv.—Bp. Ep. 1 2—0 10. Enying—Pénzügyőr 1 3—0 11. KTE—SZVSE 1 6—1 12. Lehel—Láng X 1—1 13. Jánoshalma—ÉGSZÖV Plusz 1 2 1—3 14. Hatvan—DMTE 2 0—3 Mély fájdalommal tudat­juk, hogy BUKUCS JÓZSEF ‘ nyugalmazott tűzoltó éle­tének 89. évében elhunyt. Temetése augusztus 23-án 11.30 órakor lesz az egri Hatvani-temetőben. A gyászoló család. Apróhirdetés állás Háztartási alkal­mazottat keresek napi 2—3 órás el­foglaltsággal, a vár környékére. „Egcr- gyöngye” jeligére az egri hirdetőbe. INGATLAN Eger, Hadnagy u. 23. fél ház eladó. Érdeklődni Czinege Eger, Nagy János u. 12. ________________ E ger belvárosá­ban 3 szoba-össz­komfortos, társas­házi lakás eladó. Eger, Markhót u. 2^ HI/6._____________ E ladó Hatvan, Bartók Béla u. 15. számú háromszo­bás. összkomfortos családi ház, 200 n.- Ö1 telekkel, azonnal beköltözhetően. Ér­deklődni iS íl a talk Eger belvárosá­ban hosszabb időre garázst bérelnék. Ajánlatot Eger. Fa- zola Henrik u. S. sz. alá, Szabó J. kérek. 2 szobás családi ház eladó. Füzes­abony, Huszár u. 9. Sport Büfé közelé­ben. 2 szoba-kertes családi ház azon» nal beköltözhetően eladó. Érdeklődni 15 órától Eger, XIIL k.. Sánc u. 27.__________ K ülön bejáratú 2 szoba-konyha üre­sen kiadó. Eger. Garai 31. Érdeklőd­ni 17 órától. jármű 353 CZ frsz. Wart­burg eladó. Eger, Berval út 3. ép. Ko­vács* _______ 25 0 kem-es Jáwa motorkerékpár ol­csón eladó. Eger, Csákány 15.. IV. 2. Érdeklődni 16 órától. 126-os Polski Fiat eladó. Érdeklődni: Eger, Zalka M. u. 17. n. 6., 18 óra után. VEGYES Pianínó eladó; esetleg bérbe adó. Tavasz utca 8 (Cse- bokszári). Érdek- lődnl délutánonként. Német juhászle», tyakölyök a Bu. recker vérvonalból eladó. Pászti Pétéig Túra, Kossuth u. 43. Terra kerti trakto* tartozékokkal, tatánfutó, eke. rotga dón kapa. toltógettÉ eke eladó. Eggu Egri Dózsa — Szolnoki MTE 6—0 (2-0)