Népújság, 1976. június (27. évfolyam, 128-153. szám)

1976-06-01 / 128. szám

Nagy lépéssel közelebb a döntőhöz Nehezen nyert válogatottunk GYENGE MÉRKŐZÉSEN BIZTOS VASAS GYŐZELEM — IRREALIS KÖRÜLMÉNYES! TÉGLÁSON ES ZÁHONYBAN Ez történt a labdarúgó NB lll-ban Magyarország—Wales 1:0 (0:0) Eger, 12 000 néző. V.: Ra­cine (svájci). Magyarország: Kiss — To­rna, Giron. Hegedűs. Mater, — Csepregi. Gyimesi. Pörögi — Péter (Tokár a 66. perc­ben). Koroknai. Vincze. Ed­ző: Rákosi Gyula. Wales: Niedzwiecki — Col. lier. Boyle. Pulis. Nicholas — Doyle, Evans. Hughes (Clark, a 77. percben), Morris tár- és jobb védőjátékkal rukkolt ki. A magyarok — különösen az első félidőben — keveset foglalkoztatták Vinczét a balszélen. Péter pe­dig, aki kényszerűségből ke­rült a jobbszélre, nem tudta betölteni ezt a szerepkört. Sok érintéses, lassú támadá­saink nem tudták szétzilálni a walesi védelmet, az átlövé- sek nem jöttek be, a levegő­ben pedig egyértelműen job­bak voltak a vendégek a mi­einknél. Tokár beállításával Gól előtt és gól után: Pörögi, a magyar válogatott legjobbja a walesiek elleni mérkőzésen, (Fotó: Szántó György) (Pritchard a 77. percben), Wallsch, Thomas. Edző: R. F. S'titfall. A lelkes egri közönség hangos biztatása közepette kezdődött a mérkőzés és Niedzwieckinek mindjárt Pö­rögi 20 méterről leadott lö­vését kellett ártalmatlanná tennie. A walesiek első hely­zetét Morris hagyta ki az 5. percben. Mindkét csapat na­gyon óvatosan támadott, elég lassú iramban folyt a küzdelem. A 9. percben Pö­rögi nagy erejű lövése ment e'1 a bal kapufa mellett. A gyors ellentámadás végén Hughes beadását Kiss nem érte el. szerencséjére nem volt a közelben walesi csa­tár. Meddő mezőnyfölénybe került csapatunk, szögletein­ket, magas beadásainkat könnyedén kifejelték a sár­ga mezes védők, lövéseink pedig erőtlenek, vagy pon­tatlanok voltak. A 28. perc­ben ügyes adogatás után Pö­rögi keresztbe lőtt labdájá­ról alig maradt le Péter. Két perccel később Hughes elől az ötösön Mater az utolsó pillanatban tette szögletre a labdát. A félidő befejezése előtt Vincze beadása szállt el Péter feje telett, majd Csepregi szabadrúgása került kapu fölé. Szünet után sem változott a játék képe. A 48. percben Csepregi buktatta Morrist. s ezért a játékveze­tő sárga lapot mutatott a magyar fiúnak. Válogatot­tunk alig vezetett gyorsabb akciókat s ezek befejezése sem sikerült. A 60. percben Vincze jó elfutást követően az alapvonaltól a kapus ke­zébe emelt, majd Pörögi ka­pott jó labdát a 16-oson be­lül. de lövés helyett pontat­lanul passzolt. Tokár beállí­tásával aktívabb lett a ma­gyar csatársor jpbbszárnya. A 70. percben Tokár remek be­adását Koroknai csúsztatta kapu mellé. A 73. percben kis híján gólt kaptunk, mert Hughes labdájáról lemarad­tak védőink, szerencsére Mor­ris nem tudta kihasználni a helyzetet. A 75. perc végre meghozta a várva várt ma­gyar gólt. Gyimesi átadását Pörögi két védő között némi szerencsével elvitte és a ki­mozduló Niedzwiecki hasa alatt a kapuba pöckölte a labdát. 1:0. Ezután már csak az eredmény tartására töre­kedett csapatunk, s ez sike­rült. hiába cseréltek két já­tékost is a walesiek. A várakozástól eltérően a walesi együttes gyengébb csa­aktívabb lett a magyarok csatárjátéka. Győzelmük ér­tékéből semmit sem von le, hogy a szerencsére sem pa­naszkodhattunk. — Jók: Pörögi (a mezőny legjobbja), Giroh, Torna, il­letve Hughes. Doyle. Olaszország—Jugoszlávia 2:1 (1:0) Gyöngyös, 2000 néző. V.: Boosten (Hollandia). Olaszország: Galli — Osti, Ferrario. Galbiati, Genovese — Sacchetti (Pedrazzini a 73. percben). Brilli. Cosensa — Roselli, Gudino (Capuzzo az 51. percben), Cantarutti. Ed­ző: Italo Acconcia. Jugoszlávia: Pajic — Bobi- nac. Sugár. Domcevski, Zu- kanovic —Ljubenovic, Vida- kovic, Karac — Radovic, To- dorovic (Polák a 29. perc­ben), Prekazi (Krmpatic a 70. pereljen). Edző: Stevan Vila- tic. • A jugoszlávok kezdték a játékot, de az első sarokrú­gást az olaszok végezhették. A 4. percben gyors jugoszláv akció végén a rosszul közbe­lépő olasz kapusról Karac elé pattant a labda, de a csatár kapura tartó lövését a gólvonalról Sacchetti men. teni tudta. A következő percben már a jugoszláv ka­pu forgott veszélyben. Can­tarutti előre vetődve a fekvő Pajic kezébe fejelt. A 7. perc­ben a szemfüles Cantarutti a nagyot hibázó Pajic mellett, négy méterről küldte hálóba a labdát. 1:0 Olaszország ja­vára. Egyenlítési alkalmat szalasztottak el g jugoszlá­vok a 11. percben. Vidakovic átcselezte magát a védőkön, a lövés pillanatában azon­ban elesett. Az első játékrész felénél Gaudino szép cselek­kel keveredett a kapu előte­rébe. de erőtlenül gurított a kapus kezébe. A 34. percben Vidakovic 8 méterről a ki­mozduló Gallit találta el. A félidei sípszó előtt Can­tarutti a félvonaltól meg­ugrott, lerázta őrzőit, a befe­jezésre azonban nem tellett erejéből. A balösszekötő he­lyéről, mintegy 10 méterről leadott lövés a jobb kapufa mellett hagyta el a játékte­ret. Galbiati 30 méteres nagy lövését — amelyet szépen védett Pajic — tapsolta meg szünet után a közönség. Az enyhe jugoszláv mezőnyfö­lény a 66. percben érett gól­lá. Zukanovic egy igazítás után. 28 méterről bombagól­lal egyenlített. 1:1. Táma­dásba lendültek a jugoszlá­vok. áttörniük azonban nem sikerült az olaszok védelmét, Már-már úgy tűnt, hogy pontosztozkodás lesz. amikor ügyes olasz ellentámadás vé_ gén a második gól is Pajic hálójába került. Cantarutti kitűnő labdát kapott a bal- összekötő helyén. kapura húzott vele, kicselezte az elébe érkező kapust, s nagy nyugalommal helyezett az üresen maradt kapuba. A ju­goszlávok közül többen is rohantak a labda után, de egyikük sem érte el. Az első félidő kiegyenlí­tett küzdelmet hozott, az iramra sem lehetett panasz. A korai gól után az olaszok még nagyobb gondot fordí­tottak a biztonságos védeke­zésre. olyannyira hibátlanul játszottak védőik, hogy az egyetlen jugoszláv gól csak vá­ratlan távoli lövésből eshetett. A második játékrészben mind­két együttesen a fáradtság jelei mutatkoztak. Kevesebb erő. lendület, több hiba jel­lemezte a játékot. Az ázzu­nk jobb helyzetkihasználá­sa. technikai fölénye meg­hozta számukra az értékes sikert. Jók: Galbiatí, Ferra­rio. Cosenza, Cantarutti, ill. Vidakovic, Sugár. Az A. csoport 1. Magyarország 2. Olaszország 3. Wales 4. Jugoszlávia állása: 2 2 - - 3:1 4 2 1 - 1 3:3 2 2 1 - 1 2:2 2 2 - - 2 2:4 ­A B. csoport eredményei: Spanyolország—Svájc rökország—Izland 0:0. állása: 1. Spanyolország 2. Izland 3. Svájc 4. Törökország 0:0, Tö- . A csoport 2 1 1 - 2:0 3 2 - 2 - 0:0 2 2 - 2 - 0:0 2 2 - 1 1 0:2 1 A C. csoport eredményei: sehszlovákia—Finnország 1:0 i :0>, Franciaország—NSZK 3>:0 !:0). A csoport állása: Franciaország 2 2 - - 5:1 4 Csehszlovákia 2 1 - 1 2:2 2 NSZK 2 1 - 1 2:4 2 Finnorszáe 2*- - 2 1:3 ­A D. csoport eredményei: Szovjetunió—Dánia 3:0 (1:0), Hollandia—Észak-lrország 3:0 (1:0). A csoport állása: 1. Szovjetunió 2 2 - - 6:0 4 2. Hollandia 2 1 - 1 3:3 2 3. Dánia 2 1 - 1 5:6 4. Észak-lrország 2 — 2 5:8 Egri Vasas—Balmazújvárosi Tsz SK 4:1 (3:1) Eger, bervai pálya, 500 néző. V.: Király. Vasas: Tóth — Zay, Rási, Ba­logh, Mezei, Pázmándi, Sulyok, Cseh, Berecz (Mundruczó), Nagy, Hajdú (Bóta). Edző: Várallyay Miklós. Balmazújváros: Szabó I. — Do­bi, Lupó, Jónás, Ferenczi, Sza­bó II. (Úri), Sólyom, Dóczé (Hü- se). Urbán, Vaszilkó, Orosz. Ed­ző: Halász István. Három gyors góllal kezdődött a mérkőzés, melyből az elsői; meglepetésre a vendegek szerez­ték. A 2. percben a Vasas véde­lem megingását kihasználó Só­lyom lapos lövése talált utat Tóth hálójába, 0:1. A 4. percben Balogh tört előre. Ügyesen adta a labdát Berecz elé, aki némi körülmqpycskedés után Sulyok­hoz továbbított Sulyok egyből lőtt cs a labda a hálóban kötött ki, 1 :l. A 8. percben Sulyok lé­pett ki a védők közül és ismét nem hibázott, 2:1. A bátran tá­madó vendégek a 15. percben nagy gólszerzési lehetőséget sza­lasztottak el. amikor Sólyom jó helyzetben nem találta el a lab­dát. Fokozatosan elszürkült a játék. Támadott ugyan a Vasas, de eredménytelenül. A 27. perc­ben mielőtt Hajdú végleg tisztá­ra játszotta volna magát, buktat­ták. a büntető azonban elma­radt. A 35. percben Nagy szög­letrúgása átszállt a védőkön, Sulyok jól érkezett, fejese azon­ban az üresen maradt kapu fö­lött hagyta el a játékteret. A 43. nercben Cseh végigcselezte a vendégek védelmét, a kapust is maga mögött hagyta és a sarok­ba gurította a labdát, 3:1. Szünet után tovább csökkent a játék színvonala. Hosszú perce­kig nem történt említésre méltó esemény. Sok volt a pontatlan­ság, folyamatos játék egyáltalán nem alakult ki. A két csere sem segítette a Vasast, hogy tovább növelje előnyét. A 75. percben dseh váratlan, felső sarokba tartó lövését ütötte szögletre Szabó I. A 82. percben szöglet után került Pázmándi elé a lab­da, aki egyből lőtt, de telibe ta­lálta a térdelő kapust. A 87. percben Pázmándi ugrott ki a védők közül és biztosan szerezte meg a mérkőzés utolsó gólját, 4:1. Nem sok örömet okozott a kisszámú közönségnek a mér­kőzés. A játékidő nagy részében alacsony színvonalú labdarúgást játszottak a csapatok. A Vasas biztos győzelméhez a vendégek vezető gólja ellenére sem fért kétség. Egyénileg Tóth a gólért nem hibáztatható. A mezőnyjátéko­sok teljesítménye a mérkőzés színvonalához volt hasonló. Csu­pán a nagv területen játszó Ba­logh és Pázmándi, valamint — góljaiért — Sulyok neve érde­mel említést. Fcsztbaum Béla Hajdú Vasas—Gyöngyösi Spartacus 2:0 (1:0) Téglás, 500 néző. V.: Füzessy. H. Vasas: Ménes — Kiss M.,. Tóth I., Poór, Kiss Gy., Lukács, Tiba, Tóth II. CFohn), Elek, Kontor, Hutka. Edző: Komlóssy Imre. Gyöngyös: Kovács — Szonda, Adonyi, Réthy, Ács, Ullmann, Horváth, Huszár (Ferencz), Gá­bor, Bányai, Sármány. Edző: Pallagi Róbert. Az első meglepetés akkor érte a gyöngyösi labdarúgókat, ami­kor megtudták, hogy a számuk­ra nagy fontosságú mérkőzést a nagyon rossz talajú edzőpályán játsszák. Ugyanis a pénteki 1. Pécs—Dunaújváros 1:1 x 2. MÁV DAC—Komló 1:0 1 3. Bábolna—Szekszárd 2:4 2 4. Oroszlány—BVSC 1:2 2 5. Izzó—Bp. Spartacus 4:1 1 6. Debrecen—Kossuth KFSE 2:0 1 7. Várpalota—Volán 0:2 2 8. Záhony—Egri Dózsa 2:2 x 9. Hajdú Vasas—Gyöngyös 2:0 1 10. Rakamaz—Kazincbarc. 1:1 x 11. Balassagy.—Saig. KSE 6:0 1 12. Erzsébeti SMTK—Szolnoki MÁV 2:4 2 13. Orosháza—Lehel 1:0 1 4' 1 14. Főv. Sütőip.—Kecsk. TE 0:3 2 A totó nyereményei: 13+1 ta­lálat (4 db) = 466 166.— Ft, 13 találat (11 db) = 77 439,— Ft, 12 találat (503 db) = 1 540,— Ft, 11 találat (5747 db) = 135,— Ft, 10 találat (39 989 db) = 31,— Ft. iTíJlőmm, 1976. június 1., kedd Labdarúgó-híradó A labdarúgó NB II. 34. fordu­lójának eredményei: Szolnok— Nagybátony 3:0 (2:0), Vasas Iz­zó—Bp. Spartacus 4:1 (0:4), Bu­dafok— FÖSPED 2:1 (1:0), Do­rog—Nagykanizsa 2:1 (1:0). MÁV DAC—Komló 1:0 (0:0). DVSC— Kossuth KFSE 2:0 (1:0), PMSC —Dunaújváros 1:1 (0:0), Szek­szárd—Bábolna 4:2 (2:1), Volán —Várpalota 2:0 (1:0), BVSC— Oroszlány 2:1 (1:0). Az élcso­port állása: 1. Dunaújváros 51, 2. Dorog 47, 3. Budafok 44 pont­tal. ★ Az északkeleti csoport továb­bi eredményei: Nyíregyháza— Rudabánya 0:0, Leninváros—B. Volán 2:0 (1:0), Sátoraljaújhely —DMTE 1:1 (1:0), Borsodi B.— Hejőcsaba 4:2 (2:0), MVSC—Ózd 0:1 (0:0), Balassagyarmat—SKSE 6-0 (2:0), Rakamaz—Kazincbar­cika 1:1 (1:0). A bajnokság ál­lása : 1. Egri Dózsa 34 23 6 5 95-37 52 2. Ózd 34 18 9 7 55-22 45 3. Gyöngyös 34 16 9 9 66-40 41 4, DMTE 34 13 14 7 66-37 40 5. Leninváros 34 15 10 9 58-51 40 6. K.-barcika 34 15 7 12 83-52 37 7. MVSC 34 14 9 11 51-37 37 8. B.-gyarmat, 34 14 9 11 60-49 37 9. Borsodi B.1 34 15 7 12 48-51 37 10. Ny.-háza 34 14 8 12 59-39 36 11. SKSE 34 11 14 9 63-52 36 12. E. Vasas 34 16 4 14 58-51 36 13. S.-újhely 34 14 8 12 43-54 36 14. Rudabánya 34 U 11 12 50-59 33 15. Záhony 34 13 5 16 44-72 31 16. Rakamaz 34 10 9 15 38-47 29 17. Hejőcsaba 34 10 6 13 45-71 26 18. Hajdú V. 34 9 5 20 40-64 23 19. B. Volán 34 6 8 20 34-77 20 20. B.-újváros 34 2 4 28 28-122 8 'UEFA-talállcozó után — a hazai vezetők állítása szerint — a ki­tűnő gyepszőnyeg az egyik ka­pu előtt megkopott (?!) és fel­újításra szorul. . . Az első támadást a hazaiak ve­zették a 2. percben, amikor Hor­váth az utolsó pillanatban sze­relte a gólhelyzetbe került Ti* bát. A másik oldalon Ullmann beadásáról maradt le Horváth. Az első veszélyes lövés a 12. percben ment a Vasas kapujára, amikor Horváth 35 méterről vá­ratlanul lőtt és a jól eltalált lab­dát Ménes csak üggyel-bajjal tudta hárítani. A 21. percben Hutka a balszélen vezetett tá­madást, a tizenhatos és az alap­vonal találkozásánál járt, ami­kor Huszár feleslegesen szabály­talankodott ellene. A megítélt büntetőt Lukács értékesítette. 1:0. A 31. percben formás Bányai —Horváth—Ullmann adogatás után az utóbbi centikkel lőtt a kapu fölé. A 38. percben egyéni alakítás után Gábor az 5-ös sar­kánál már lövésre lendítette lá­bát. amikor hátulról akasztották. A játékvezető meglepetésre szög­letet ítplt. Szünet után egy időre rákap­csolt a Gyöngyös. Az 50. percben Ferencz pattogó lövését Ménes nagy bravúrral tornászta szög­letre. A 70 percben Szonda a bal felső kapufát találta el. Nagy gyöngyösi fölény közepet­te a 77. percben Hutka vezetett ellentámadást, s a védők hibá­jából majdnem a hálóba talált. Négy perc múlva a nyurga Ti­ba nagy erejű lövését öklözte a mezőnybe Kovács. A másik ol­dalon Gábor csúsztatott fejesét hárította vetődéssel Ménes. Az utolsó percekben kedvét vesz­tette a gyöngyösi gárda, s ez újabb gólt eredményezett. A 90. percben egy jobboldali be­adás után leállt a Spartacus-vc- delcm és a csereként beállt Fohn senkitől sem zavartatva to­vábbíthatta a labdát a kapu kö­zepébe. 2:0. Hamar kiderült, hogy a ha­zaiak jobban tudnak alkalmaz­kodni a pályához. Hosszú előre­vágott labdákkal többször is si­került zavarba hozni a bizony­talankodó gyöngyösi védelmet. A kedvezőtlen körülmények el­lenére is többet birtokolta a lab­dát a képzettebb játékosokból álló Spartacus, de szélsőjáték hiányában kevés gólhelyzetet tudtak teremteni. Végül is a lel­kesebb és szerencsésebb, téglás! csapat megszerezte első tavaszi győzelmét. Spartacusból csupán Ado­nyi, Ács és Gábor játszott elfo­gadhatóan. Szigetváry József Záhonyi VSC—Egri Dózsa 2:2 (1:1) Záhony, 1000 néző. V.: dr. De­meter. Záhony: Hegedűs — Karasz,­Jászfai, Herczeg, Győré S., Dal- los, Győré Z. (Mező), . Sárkány (Kovács), Erdei, Boros, MátéU Edző: Somkereki György. Dózsa: Rozsnaki — Fodor, ZsiJ dai, Csathó, Csuhay, Palvaros, Barta, Galánlai, Mártha, Vigh, Pócsik (Molnár). Edző: Bánkúti László. Az első említésre méltó eseJ meny a 2. percben történt. A csúszós füvön megpattant lab­da becsapta Zsidait de a hazaiak is elvétették azt. Az egriek Vigh révén veszélyeztettek, lövése azonban elakadt a tömörülő vé­dőfalban. Ezután hatalmas zápor zúdult a játéktérre, a labdarúgók sokat csúszkáltak, sok volt a pontatlan átadás nem alakulha-- tolt ki folyamatos játék. Várat­lanul szerezte meg vezető gólját a hazai együttes. A 20. percben Erdei átadása elcsúszott az egri védők mellett, Boros jó ütem­ben lepett ki a hátvédek közül és a kifutó Rozsnaki felett az üresen maradt kapuba ívelt, 1:0. Nem telt el öt perc sem, egyen­lített a Dózsa. Baloldalról Galán- tai lövésszerű beadása a vetődő hazai kapus térdéről kipattant és a jókor érkező Vígli a hálóba pofozta a pettyest, 1:1. Látszott, hogy egyik csapat sem nyugszik bele a döntetlenbe, mindkét gár­da erőteljes támadásokkal köze­lítette meg ellenfele kapuját. Az egriek közül különösen Barta je­leskedett. több szélvészgyors el­futása okozott gondot a hazai védőknek. A második félidőben a vigasz­talanul szakadó esőben ismét bal oldalról szálló beadásból szerzett gólt az Egri Dózsa*. A 71. percben a tétovázó és egy­másra váró záhonyiak között tisztán álló Mártha u górhatott fel, aki nagy erővel vállmagas­ságba fejelt a hálóba, 1:2. Ügy tűnt ekkor, hogy a vendégek ez­zel a támadással megnyerték a találkozót. Az újra feltámadt ha­zaiak fergeteges hajrába kezd­tek. Egy akciót követően Erdei kapta a labdát, rávezette azt Zsidaira, s a hátvéd közbelépése után Demeter dr. ll-est ítélt a Dózsa ellen. A büntetőt Dallos nagy erővel vágta a kapuba, 2:2. A mérkőzés lefújása előtt mindkét csapatnak akadt gól­szerzési lehetősége, azonban az irreális játéktér, vagy a mind­két oldalon jeleskedő védősor megakadályozta a csatárokat a gólszerzésben. Az egriek taktikája bevált, A széleken vezetett támadásokkal sokszor megoldhatatlan feladat elé állították a hazai védőket. Két góljuk is szélről belőtt labdából született. Hátul ha nehezen is, de sikerült kikapcsolniuk a min­den idegszálával gólratörő, ve­szélyes Erdeit. Így is nagy tu­dásbeli különbség mutatkozott a két együttes között, amit a ha­zaiak végig lelkes, odaadó játé­kukkal némileg csökkenteni tudtak. Az Egri Dózsa játékosai közül kiemelkedőt nyújtott: Barta*., Zsidai, Mártha. Kalenda Zoltán Az úttörő-olimpia füzesabonyi járási döntőit a Füzesabonyi Va­sas sporttelepén rendezték meg atléUkában, ahol a két körzeti verseny helyezettjei állhatták rajthoz. Eredmények. Háromtusa csa­patban, lányok: 1. Besenyőtelek 304, 2. Füzesabonyi 1. sz. isk. 277 ponttal. Fiúk: 1. Füzesabony I. 325. 2. Besenyőtelek 299. Három­tusa egyéni, lányok: 1. Magyar (Besenyőtelek) 128, 2. Czinege (Szihalom) 115, 3. Vass (Besenyő- telek) 108. Fiúk: 1. Bölkény (Be­senyőtelek) 113, 2. Prókai (Füzes­abony I.) 110, 3. Bőgős (Füzes­abony I.) 109. Négytusa egyéni II. korcsoport), lányok: 1. Ko­vács (Besenyőtelek) 152, 2. Ka­sza (Füzesabony II.) 141. Fiúk: 1. Vass (Besenyőtelek) 130. 2. Fo­dor (Besenyőtelek) 124. Négytusa egyéni (I. korcsoport), fiúk: 1. Csathó (Besenyőtelek) 222, 2. Vi­zes (Sarud) 205. Négytusa csa­pat, lányok: 1. Besenyőtelek 857, 2. Kápolna 733, 3. Mezőszemere 680. Fiúk: 1. Füzesabony I. 902, 2. Szihalom 895, 3. Besenyőtelek 857 ponttal. Lányok. 100 m: 1. Pataki 14, 2. Ignácz 14,3, 3. Havasi (mindhá­rom Kápolna) 14,6. 500 m: 1. Ho­moknál É. F.-abony II.) 1:37, 2. Szalóki (Kápolna) 1:40, 3.Homon- nai A. (Füzesabony II.) l:45.Tá- vol: 1. Szabó (Kompolt) 294, 2. Czégel (Kompolt) 277. Súly: 1. Forgács (Besenyőtelek) 930, 2. Gyarmati (Kápolna) 820, 3. Pata­ki (Kápolna) 760. Fiúk. 100 m: 1. Tóth (Kompolt) 12,8, 2. Kiss (Szi­halom) 13.2. 1000 m: 1. Molnár (Füzesabony II.) 3:09,6, 2. Fe­rencz (Szihalom) 3:17, 3. Kiss (Szihalom) 3:20. Magas: 1. Perge (Füzesabony I.) 155, 2. Csathó 145, 3. Vizes 140 Távol: 1. Perge 495. 2. Kiss 490, 3. Csathó 462. Kislabda: 1. Ferencz 72,40 , 2. Mészáros (Füzesabony I.) 65, 3. Fodor (Besenyőtelek) 64,10. A díjakat Kovács József járá­si sportfelügyelő és Rottenstein László, az AISB járási elnöke adta át. o o o Az úttörőmozgalom 30. éves jubileuma alkalmából a füzes­abonyi járási sportfelügyelőség labdarúgó és kézilabda szakszö­vetsége a járási úttörőelnökség­gel közös rendezésben ki^náTvás labdarúgó és kézilabda villámtor­nát bonyolított le, a füzesabonyi ifjúsági park bitumenes pályá­ján. A mérkőzéseket több mint ezer néző szurkolta végig. Ered­mények. Kispályás labdarúgás: Füzesabony II.—Füzesabony I. 3:3 (1:2), Kápolna—Kál 2:0 (2:0), Kápolna—Füzesabony II. 6:0 (3:0), Füzesabony I.—Kál 5:0 (2:0), Füzesabony I.—Kápolna 1:0 (0:0), Kál—Füzesabony YU 3:2 (2:1). A torna végeredményei 1. Füzesabony I. 5, 2. Kápolna 4, 3. Kál 2, 4. Füzesabony II. 1 pont­tal. Kézilabda. Fiúk: Kál—Bese-í nyőtelek 13:10 (2:6), Kál—Füzes-- abony II. 16:7 (7:3), Besenyőte­lek—Füzesabony II. 20:11 (7:6). A sorrend: 1. Kál 4, 2. Besenyőtelek 2. 3. Füzesabony II. 0 ponttal. Lányok: Füzesabony I.—Kál 10:1 (3:0), Füzesabony II.—Kál 16:3 (8:2), Füzesabony II.—Füzes­abony I. 18:0 (10:0). Itt a kővet­kező sorend alakult ki: 1. Füzes­abony II. 4, 2. Füzesabony I. 2, 3. Kai 0 pjjnUaL. o o o Az úttörő-olimpia egri városi döntőjének atlétikai eredményei. 1. korcsoport, négy tusa csapat­ban, fiúk: t. 4. sz. isk. 974, 2. 5. sz. isk. 807, 3. 10. sz. isk. 628, Egyéni: 1. Novák (4. isk.) 214, 2. Szabó (4. isk.) 207, 3. Boros (5. isk. 195. Lányok: 1. 4. sz. isk. 903, 2. 5. sz. isk. 841, 3. 10. sz. isk. 705. Egyéni: 1. Miklós (4. isk.) 207, 2. Göböl.y (4. isk.) 199, 3. Huszti (5. isk.) 198 II. korcsoport, négytu­sa egyéni, fiúk: 1. Kádár (4. isk.) 185, 2. Angyal (2. isk.) 170, 3. Sán­dor (2. isk.) 166. Lányok: 1. Pét-* re (4. isk.) 170, 2. Tollner (10< isk.) 163, 3. Bak (2. isk.) 152. Kisdobos háromtusa, csapat, fiúk: 1. 4. sz. isk. 349, 2. 2. sz. isk. 331, 3. 9. sz. isk. 291. Lányok: 1. 4. sz. isk. 353, 2. 2. sz. isk. 318, 3. 9. sz. isk. 305. Egyéni, fiúk: 1. Báthory (4. sz. isk.) 136, 2. Dara- gó (2. isk.) 118. 3. Papp Cs. (2. isk.) 114. Lányok: 1. Vajk (4. isk.) 163, 2. Sándor (2. isk.) 117, 3. Juhász (10. isk.) 115. 4x100 m váltó, fiúk: 1. 2. sz. isk. 2. 5. sz. isk. 3. 10. sz. isk. Lányok: 1. 5. sz. isk., 2. 1. sz. isk., 3. 4. sz. isk. 100 m, fiúk: 1. Szabó 12,6, 2. Oláh (2. isk.) 12,8, 3. Nádor (1. isk.) 13,5. Lányok: 1. Mészáros (10. isk.) 13,6, 2. Göböly és Czainer (2. isk.) 13,9. 1000 m fiúk: 1. Boros 3:13,8. 2. Tresó (1. isk.) 3:42, 3. Balogh (2. isk.) 3:43,8. 500 m lányok: l. Szabó (10. isk.) 1:34.7, 2. Hrabecz (1. isk.) 1:36.6, 3. Tóth L. (4. isk.) 1:36,9. Magas­ugrás, fiúk: l. Gál (1. isk.) 160, 2. Czeglédi (7. isk.) 155, 3. Mé­száros (4. isk.) és Boros 150. Lá­nyok: 1. Czajner 140, 2. Kelemen A. (5. isk.) 140, 3. Urbán (1. isk.) 140. Távolugrás fiúk: 1. Gál 495, 2. Szabó 490, 3. Seí*es (5. isk.) 476. Lányok: 1. Göbölv 416, 2. Ur­bán 412, 3. Árvái (4. isk.) 400. Kislabda, fiúk: l. Krajcsovics (10. isk.) 66, 2. Novák 63, 3. Szecs- kó (5. isk.) 59. Lányok: 1. Molnár (2. isk.) 47,50, 2. Csizmadia (4. isk.) 41,50, 3. Vajmi 41. Súly, fiúk: l. Cordos (4. isk.) 10.87. 2. Szecskó 10.58. 3. Mezei (5. isk.) 10,17. Lányok: l. Csizmadia 9.02, 2. Dongó (5. isk.) 8,32, 3. Anda (4. isk.) 8,26. Űttörősport