Népújság, 1976. május (27. évfolyam, 103-127. szám)

1976-05-04 / 104. szám

ISMÉT EGY SEREGHAJTŐ GYŐZTE LE A DÓZSÁT — KAPTA GÓLJÁT A GYÖNGl’ÖS — 0:1-RÖL NYERT A NAGY VÉDELMI HIBÁBÓL VASAS Ez történt a labdarúgó NB lll-han Hever (jobbról a második) sokszor volt játékban és az egyenlítő gólt is ö készítette elő. (Fotó: Szántó György) Hejőcsaba—Egri Dózsa 4:2 (3:1) Hejőcsaba, 3000 néző. V.: Som­lai. Hejőcsaba: Szőke — Zajácz, Temesvári, Kuzma, Szabó I., Kunfalvi, Várkonyi (Fekete), Jäger. Tóth, Krisztián, Vodics- ka. Edző: Osváth Endre. Egri Dózsa: Rozsnak! — Birin- csik (Homonnai), Fodor, Csa­thó, Csuhay, Patvaros, Galántai, Pócsik, Barta, Vígh, Mártha. Edző: Bálikúti László. Az eléggé kis méretű salakos pályán lagymatag játékkal kez­dődött a találkozó. Az első va­lamirevaló helyzetet Tóth ügyet- lenkedte el az 5. percben Rozs- naki kapuja előtt. Három perc­cel később a J6-os tájékán sza­badrúgáshoz jutott a Hejőcsaba, s mielőtt az elmélázó egri védők feleszméltek volna, Krisztián a legurított labdával az 5-ösön ter­mett és biztosan helyezett a ka­pu közepébe. 1:0. Kezdés után Galántai szögletét Vígh fejelte kapu mellé. Csapkodó, esemény­telen. unalmas játék közepette Várkonyi 20 m-ről leadott lövé­se ment el a jobb felső sarok mellett. A 21. percben Csathó a 11-es tájékán kétszer is lövő­helyzetbe került, de kivárt és a hazai védők szerelték. Aztán Mártha beadását Kuzma fejelte el Barta elől. A Dózsa birtokolta többet a labdát, de körülménye­sen, veszélytelenül támadott. A 30. percben Fodor egy ártatlan beadást rosszul kezelt ie, Krisz­tián rácsapott a labdára és kö­zelről megszerezte csapata má­sodik gólját, 2:0. Két perccel ké­sőbb egy magas beadásra többen is felugrottak, Fodor fejéről Kunfalvi elé került a labda és 7 m-ről ő sem hibázott, 3:0. A 34. percben Pócsikot Zajácz buk­tatta a büntetőterületen belül, Mártha magabiztosan értékesítet­te a ll-est, 3:1. A 38. percben Krisztián ment el Fodor mellett, de jó helyzetből a kapu mellé küldte a labdát Szünet után foly­tatódott a csapkodó, enervált já­ték. Aztán fölénybe került a Dózsa, előbb Mártha beadását Vígh a 16-osról lőtte csúnyán kapu fölé majd Galántai szögle­tét Szőke öklözte ki. Az 59. perc­ben Mártha balról adott közép­re, Barta lyukat rúgott, de még ott volt Vígh és a kapus hasa alatt a kapu közepébe kotorta a labdát, 3:2. A 63 percben Galán­tai elől mentettek szögletre a védők. majd Homonnai beadá­sát Vígh fejelte a kapu mellé. Nem sokkal ezután Barta is el­szabadult védőjétől, de nem tu­dott lcözéoré játszani az egyedül hagvott Homonnaihoz. A követ­kező Dózsa-támadás végén Már­tha az 5-ös bal oldali sarkáról lőtt kapu fölé. A 72. percben Mártha beadása ment el a kapu előtt, de a be-ső csatárok lema­radtak a labdáról. A 80. percben Patvaros ügyetlenkedett el két helyzetet, aztán Galántai pörge­tett szabadrúgása a felső léc fölött került a kapu mögé. A 86. percben Fodor meggondolat­lan hazaadását kis híján elcsíp­te Krisztián. Kél perccel később . ív röviden mentett az egri véde­lem, Vodicska 20 m-ről kapásból lőtt és a labda az 5-ösön álló Rozsnaki fölött a kapuba ke­rült, 4:2. Üjból csalódást okoztak az eg­riek Miskolcra is ellátogató szur­kolóiknak és a hejőcsabai né­zőknek egyaránt. Ügy tűnt, mint­ha a Dózsa játékosai eleve bele­törődtek > oJna, hogy a salakos Pályán nekik nem megy a foci. Ettől aztán olyan „nyugodtak” lettek, hogy rájuk sem lehetett ismerni. Enerváltan, egyénies- kedve támadtak, hagyták magu­kat lefedezni, a tőlük egy ideje már megszokott formás akciók­nak, gyors váltásoknak nyoma sem tűnt fel a pályán. Mindezt lehetne még magyarázni — bár felesleges — a sérülésekkel, az esetleges formaingadózással, de a lelkesedés, az igyekezet hiá­nyára aligha van magyarázat. A múlt héten elszenvedett vereség, úgy látszik, nem volt elég nyo­mós figyelmeztetés, s kérdés, hogy ez a mostani felébreszti-e a játékosokat? Egyénileg Rozs­naki nem élt együtt a játékkal, a gólokon kívül alig ment lövés kapujára. Fodor nem találta he­lyét a söprögető szerepkörben, sokat bizonvtalankodott. A háts* sorbót Csathó mutatott valami­vel többet társainál. A középpá­lyások és a csatárok nagyon hal­vány teljesít ménvt nyújtottak Eevedül Mártha igyekezete és munkabírása érdemel dicsérete»- Virágh Tib^r OAHÉ 1376. május 4., kedd Sátoraljaújhely—Gyöngyös 1:0 (1:0) Sátoraljaújhely, 800 néző. V.: Drigán. Sátoraljaújhely: Vakles — Do­hai, Forgács, Lisovszki, Bobkó, Sütő Csongrádi, Sztankó, Sul­ler, Tokár. Dutkievicz. Edző: Cserépy László. Gyöngyös: Kovács — Bársony, Adonyi, Réthy, Huszár, Mikito- vics, Harmath (Sípos), Gábor, Ullmann Bányai. Sármány. Ed­ző: Pallagi Róbert. A hazaiak kezdtek jobban és az első támadás végén Suller nagy erejű lövését Kovács re­mek vetődéssel hárította. Az 5. percben került először veszélybe a hazaiak kapuja, amikor az egyik védőről lepattant labdát Sármány 20 méterről alig lőtte fölé. Egy perc múlva Bányai a jobb oldalon futott el és éles szögből leadott lövését a hosz- szú sarokból tornászta szögletre Vakles. A 12. percben esett a mérkőzés sorsát eldöntő gól: egy jobb oldali beadásra Kovács ki­mozdult kapujából, közben Ado­nyi olyan szerencsétlenül ért a labdához, hogy az pontosan Sü­tő elé került, aki az ajándékba kaoott labdát 8 méterről továbbí­totta az üres kapuba, 1:0. Két perc múlva nagy egyenlítési al­kalmat szalasztott el a Gyöngyös, amikor Sármány szöglete után Harmath egy lépésre a gólvo­naltól lyukat rúgott. A 18. perc­ben Sármány a kifutó kapusba vezette a labdát. A mérkőzés legszebb támadását a 23. perc­ben vezette a Gyöngyös, ami­kor Gábor pontos elöreívelését Bányai visszafejelte a jó pozíció­ban levő Sármány elé, aki elha­markodottan a kapu mellé dur- rantott. A 37. percben egy bal oldali beadás után Réthy nehéz helyzetben tisztázott szögletre. Szünet után a vendégek kezd­tek jobban. A 49. percben Bár­sony pontos beadását követően Bányai lőtt kapura, de Vakles- nak sikerült szögletre hárítani. Az 54. percben Suller nagy erejű lövése a felső lécről pattant visz- sza, majd kavarodás támadt a kapu előtt, végül Kovács szög­letre tisztázott A 73.. percben . Sípos az ötösről az egyik gólvo­nalon álló védőbe lőtte a labdát. Három perc múva ismét Sípos hagyott ki nagy helyzetet, ami­kor egy bal oldali beadás után közelről a bal felső sarok mellé fejelt. A hajrára kifáradtak a hazaiak. s jobbára a labdatar­tásra és az időhúzásra összpon­tosítottak. Az utolsó percben mégis majdnem gólt' értek el Suller révén, de Kovács bátor kifutással hárítani tudott. A Horvátliot, Ácsot, Szondát, Ferenczet és Királyhegyit nélkü­lözni kényszerült gyöngyösi csa­pat erősen közepes játékkal is több nagy helyzetet dolgo­zott ki, de játékosaik határozatlanok voltak Vakles ka­puja előtt. Végül egy nagy vé­delmi hiba döntött a Sátoralja­újhely javára. Egyénileg Kovács egy-két meg­ingástól eltekintve jól védett. Bársony gyengébb volt a szo- kottnál. Adonyi a gól előtt sors­döntő hibát vétett. Réthy telje­sítménye váltakozott. Mikitovics kezdeti bizonytalankodások után feljavult. Huszár volt a csapat legjobbja, de nem sokkal ma­radt el mögötte Ullmann teljesít­ménye sem. Harmath lámpaláza- san játszott. Elől Gábor nyúj­totta a legtöbbet, harcos volt. Bányai árnyéka volt önmagá­nak. Sármány és a csereként beállt Sípos nagy helyzetekben hibázott. Szigetváry József Egri Vasas— Salgótarjáni Kohász 2:1 (0:1) Eger, bervai pálya, 1000 néző. V.: Halász M. Eger: Tóth — Zay. Rási, Ba­logh, Mezei, Pázmándi, Sulyok, Cseh. Berecz (Hajdú), Nagy, Hevér. Edző: Várallyay Miklós. S. Kohász: Rádi — Verbói, Ka­sza, Nyéld, Szőke, Gulyka, Kiss, (Szabó). Bábel, Szolnoki (Rom- hányi). Lisztóczky, Bencsók. Ed ző: Tóth István. A Vasas lépett fel támadólag és már a 2. percben Cseh került gólhelyzetbe. A szélső lövés he­lyett csellel próbálkozott s így tisztáztak a védők. A vendégek kapusa — széllel hátban — hosszú kirúgásaival állandó gon­dot okozott a Vasas hátvédei­nek. Többet támadtak ugyan a hazaiak, mégis Tóthnak volt több védenivalója, mint kapus­kollégájának. Körülményes, kapkodó volt a Vasas játéka, így a támadások nem vezettek eredményhez. A 20. percben Zay a Kohász tizenhatosáig tört előre, de szerelték. A gyors el­lenakció végén Tóth kapuja előterébe ívelődött a labda. Bencsók berobbant a megpalta- nó labda útjába és fejéről a há­lóba került a vendégek vezető gólja, 0:1. A 23. percben Tóth nehezen tisztázott szögletre egy lapos lövést. A 30. percben Cseh közelről a felső sarkot célozta meg, ele Rádi kapu fölé lenyerel- te a labdát. Támadott ugyan a hazai csapat, de a túlzott ideges­kedés miatt a góllövés sehogyan sem sikerült. Fordulás után nagy iramot dik­tálva kezdtek a bervaiak. A 47. percben Nagy tisztára játszotta magát, majd az oldalhálót ta­lálta el. Az 50. percben Nagy a bal oldalról középre adta a lab­dát, ami elcsúszott az egyedül maradt .Sulyok lába előtt. A so­rozatos Vasas-támadásoknak az 55. percben Jett meg az eredmé­nye. Hever vezette fel a labdái és távolról kapura lőtt. Sulyok lába változtatta meg döntően a labda irányát, így a kapus mái csak a gólvonalon túl érte azt el, 1:1 Kapujához szegezte el­lenfelét a Vasas és nem sokat kellett várni a vezető, egyben győztes gólra sem. A 60. perc­ben egy balról beívelt szögletet öklözött a mezőnybe Rádi, Ba­logh rajtolt a labdára, s egyből a kaput célozta meg. Lapos lö­vése a tömörülő védők lábát is érintve vágódott a hálóba, 2:1. Tóth kapuja előtt Bábel került gólhelyzetbe, aztán elhibázta a lehetőséget. A 68. percben minta­szerű jobb oldali támadás vé­gén Nagy lapos lövését védte Rádi. A 75. percben Pázmándi a tömör védőfalat átlőve a felső kapufát találta el. Két perc múlva Cseh fordulásból leadott lövése csattant ugyancsak a fel­ső lécen. Az utolsó percekben kitámadott a Kohász, de a Va­sas-védelem ekkor már jól zárt. Már megszokottá válik, hogy gyenge játékkal kezdi mérkőzé­seit a Vasas. Nagy akarásuk mellett képtelenek úrrá lenni saját idegeiken, semmi sem si­kerül nekik és így az első fél­időt ellenfelüknek ajándékozzák. Szünet után mintdent egy lapra téve fergeteges támadásokkal őrölték fel a Kohász-védelem erejét. Negyedóra alatt fordí­tották meg a mérkőzés kimene­telét, s csak a szerencse mentet­te újabb góloktól a vendégeket. A Vasas határtalan lelkesedés­sel, s ekkor már kitűnően játsz­va vívta ki a közönség elismeré­sét. A kohászok ennek ellenére jól játszottak, s végig nyílttá tudták tenni a szünet után való­ban színvonalas mérkőzést. Egyénileg Tóth a gólnál bi­zonytalankodott. A védelemben Rási volt a legmegbízhatóbb. Ba­logh a középpályát erősítette, s döntő gólt szerzett. Pázmándi a győzelem egyik fő részeseként mutatott példát határtalan lelke­sedésből. Sulyok hasznosan ját­szott. Cseh szünet után nagyon feljavult. Nagy kitűnően játszott, de a beféjezésekkel nem volt szerencséje. Hever cs a csere­ként beä'lt Hajdú mozgékony­ságával tűnt ki. Feszlbaum Béla A bajnokság állása: 1. F. Dózsa 30 20 5 5 84-32 45 2. Ózd 30 15 8 7 50-21 38 3. Gyöngyös 29 14 7 8 58-34 35 4. Leninv. 29 13 9 7 46-40 35 5. S.-új hely 30 14 7 9 41-47 35 6. DMTE 30 11 12 7 57-35 34 7. Nyíregyh. 30 13 7 10 58-34 33 8. Borsodi E. 30 13 8 11 41-43 33 P. K.-bareika 30 13 8 11 72-48 32 10. SKSE 30 10 12 8 59-44 32 11. MVSC 30 12 8 10 44-35 32 12. E. Vasas 30 14 3 13 52-48 31 13. B.-gyarm. 30 11 9 10 50-46 31 14. RU'dab. 30 10 9 11 47-52 29 15. Rakamaz 30 10 8 12 36-39 28 16. Záhony 30 12 3 15 37-80 27 17. Hejőcsaba 30 10 4 16 40-63 24 18. Hajdú V. 30 8 4 18 37-60 20 18. Borsodi V. 30 5 8 17 28-65 18 20. B.-újváros 30 1 4 25 25-114 6 I bronzérmes géplakatos A negyedszázados fennál­lását éppen ezekben a na­pokban ünneplő egri Finom- szerelvénygyár kollektívája a gazdasági célkitűzések meg­valósítása mellett egyre jobb sporteredményekkel is felhívja magára a figyelmet. A jelentős gazdasági bázis­ra épülő Egri Vasas SK bir­kózó szakosztályának nehéz­súlyú versenyzője Nagy Jó­zsef géplakatos, mint ahogy azt már lapunkban is kö­zöltük, a leningrádi birkózó Európa-bajnokságon bronz­érmet szerzett. Eredményével a bervai sportélet eddigi leg­nagyobb sikerét érte el.. A kontinens legjobbjainak ta­lálkozóján hazánk, Heves megye, s azon túl Eger vá­ros színeit képviselte kitűríő- en. Hazaérkezése után először szülei és testvérei között osztotta meg véghetetlennek tűnő boldogságát, örömét. Következő útja azonban bir­kózó társaihoz vezetett, a szakosztályhoz, 'ahol öccse is tevékenykedik. Oda ment, ahonnan elindult sportpálya- futása, ahonnan a leningrádi dobogóig eljutott. Munkahelyén a brigádok és munkatársak köszöntötték kitörő lelkesedéssel, baráti szeretettel. Nagy Jóska a TMK gépjavító szocialista brigádjában tanulta a laka­tos szakmát, ott, ahol két edzőjével Kun Istvánnal és Kun Józseffel együtt ma is dolgozik. Az a közösség ün­nepelte, aki munkássá, spor­tolóvá nevelte ezt a szerény, szimpatikus 22 éves fiatal­embert. A gratulációkat követően élénk érdeklődéssel hallgat­ták rövid élménybeszámo­lóját az érkezése hírére egy­begyűltek. — A súlycsoportban 117 kilómmal én voltam a leg­könnyebb — kezdte mondó- káját. — Nagyon bosszan­tott, hogy rosszul sikerült a rajt. A szovjet Kolesinszkij, aki végül második lett, még túl nehéz nekem. Négy hi­bapont után csak győzni le­het a norvég bálnavadász Gunderson ellen. Sikerült úgy meghajtani, hogy a má­sodik menetben leléptették. A román Condreanut nem­rég Budapesten legyőztem. Most sem lehet másképp. Akit egyszer már megver­tem, attól nem kaphatok ki. Pontozással győztem, s akkor kezdtem bizakodni. Persze nem úgy, mint az NSZK-beli Wolf, aki túlzott önbizalommal jött ki elle­nem a szőnyegre. Alig akar­ta elhinni, hogy kikapott. Ezzel én már nem törőd­tem. Kimondhatatlanul jó érzés fogott el, mert az érem már biztos volt. A bolgár Tomov óriási erővel rendel­kezik. A „tuskirály” ellenén mentem csak el a másodlS menetig, amiért a helyi új­ságok hősnek neveztek. Meg­vert ugyan, de mozdulatai­ból éreztem, hogy nem szá­mított ilyen ellenállásra. — A verseny során Varga János olimpiai bajnoktól kaptam a legtöbb segítséget. Bátorított, lelkesített, min­dent megtett, hogy pótolja edzőimet. Mi versenyzők iz­gultunk egymásért. Aki ép­pen következett, feltüzelve léphetett szőnyegre. Felejt­hetetlen élmény volt. Úgy érezte minden lénye­geset elmondott. Arról nem szólt, hogy hány órát töltött edzésmunkával az elmúlt nyolc év alatt. Neki termé­szetes, hogy minden szabad idejét a szőnyegen tölti, s valamennyi birkózó stílusát tanulmányozta, mint ahogy azt tette ezen a nagy ver­senyen is. Ö mondta: sokat tanult. Tapasztalatait szeret­né átadni a többieknek. A még tőle is fiatalabbak­nak ... Nagy József eredménye bi­zonyítja, hogy az Egri Vasas birkózó szakosztályában ki­tűnő munka folyik. Bronzér­me kiinduló pont lehet tár­sai számára is. Mert világ­versenyen dobogóra állni, a Magyar Népköztársaság ér­demes sportolója lenni, kö­vetésre méltó dolog. Vízilabda A két váratlan pontszerzés sem segített Az elmúlt hét végi hármas fordulóval befejeződött a vízi­labda OB 1-ben a tavaszi idény. A nagyon halványan szereplő és tavasszal nyeretlenül maradt egriek a Honvéd elleni szom­bati mérkőzés pályaválasztói jogát felcserélték, így mindhá­rom utolsó mérkőzésüket Bu­dapesten játszották. Pénteken a Bp. Spartacustól, vasárnap pe­dig az Újpesti Dózsától rabol­tak pqy-cgy váratlan pontot, ez azonban kevésnek bizonyult ah­hoz. hociy az utolsó helyről el­kerüljenek, mert a riválisok is gyarapították pontjaik számát. Bp. Spartacus—Egri Dózsa 5:5 (2:0, 1:2, 1:2, 1:1) Sportuszoda, 300 néző. V.: Kántor. Spartacus: Molnár — Deák, Barsi, Kemény, Somossy, Ma­gas, Barna. Edző: Bolváry An­tal. Eger: Kácsor — Hadobás, Krajcsovics, Kelemen L., Ko­vács T., Kovács R., Kádas. Cse­re: Vincze, Sike, Kun. Edző: Pócsik Dénes. A gólok sorrendje: Barsi, Ke­mény, Somossy (4 m-ből), Sike, Krajcsovics, Sike (e). Krajcso­vics (e), Kemény, Deák (e), Ko­vács R. (4 m-ből). Az első játékrészben kétgólos vezetésre tett szert a Spartacus és úgy tűnt, hogy könnyedén megszerzi a két pontot. A ha­zai együttes ügyes támadásokat vezetett ekkor, az egriek pedig kicsit niegilletődötten játszot­tak. A több gólos előny tuda­túban a szövetkezetiek kienged­tek. Eit a Dózsa kihasználta, még ebben a negyedben Sike és Krajcsovics révén szépített, sőt a következő öt percben Barsi kiállítása után Sike egyenlített. Az izgalom egyre fokozódott, Krajcsovics emberelőnyből a mérkőzés folyamán először jut­tatta vezetéshez csapatát. A ne­gyed utolsó percében Kemény a gólvonalon túlra sodorta a labdái, így egyenlő esélyekkel nézhetett mindkét csapat a haj­rá elé. Az utolsó játékrészben Deák emberelőnyből szerzett vezetést a Spartacusnak. Ennek ellenére az Egri Dózsa teljes erőbedobással küzdött tovább, és a Kádao elleni szabálytalan- kodás után megítélt 4 m-est Ko­vács R. kihasználta. Kitűnt: Deák, illetve Sike, Kovács R. Sakk Csebokszári-Eger Barátságos levelező (táv) sakkmérkőzés Kp. Honvéd—Egri Dózsa 6:4 (2:3, 1:0, 2:1, 1:0) Tüzér út, 100 néző. V.: Ottó. Bp. Honvéd: Hauszler — Me­zei, Hídvégi, Molnár L., Kuncz, Yindisch F., Kucsera. Csere: Danes. Edző: Markovits Kál­mán. Eger: Kácsor — Kun, Sike, Kovács R., Kádas, Kel :men L.a“r Krajcsovics. Csere: Kovács T.* Vincze. Edző: Pócsik Dénes. A gólok sorrendje: Kovács R.* Kovács R. (4 rri), Kuncz (4 m), Krajcsovics (e), Kuncz (4 m), Hídvégi (e), Molnár L. (e), Ko­vács R. (e), Mezei, Mezei. \z Egri Dózsa valamivel gyen­gébb teljesítményt nyújtott, mint a pénteki fordulóban, bár az első negyedben még 3:2-re ve­zetett. Később azonban játékba lendült a Honvéd, nemcsak egyenlített, hanem a vezetést is megszerezték, játékosai. Kucsera ekkor rendkívül sokat vállalt magára, ügyes megúszásokkal hozta helyzetbe önmagát és tár­sait, okosan, szemfülesen ját­szott. Kitűnt: Kucsera, Mezei* illetve Kovács R. Újpesti Dózsa—Egri Dózsa 3:3 (0:0, 1:1, 1:2, 1:0) Komjádi-uszoda, 1500 néző. V., Kőnigh. V. Dózsa: Cservényük — Szé­kely, Horváti-*, Wolf, Sáros! dr., Mátsik, Radnóti. Csere: Füri, Edző: Mohácsi Attila. Eger: Kácsor — Kun, Sike, Krajcsovics, Kelemen L., Ko­vács it.. Kádas. Csere: Hadobás, Vincze. Edző: Pócsik Dénes. A gólok sorrendje: Krajcso- : vic:;,’, Matsik, Kovács R. (4 m), ■Wolf (e), Krajcsovics (e), Sárost dr. Az egriek a tavaszi második helyezett ellen háromszor is megszerezték a vezetést, de az Üjpest mindannyiszor kiegyen­lített. A vízilabda OB I. tavaszi vég» eredménye: 1. Vasas 11 11 — — 64-29 22 2. Ü. Dózsa 11 8 1 2 51-38 17 3. OSC 11 6 3 2 67-46 15 4. FTC 11 4 4 3 46-43 12 5. Bp. Sp. 11 4 3 4 45-45 11 6. BVSC 11 4 2 5 53-48 10 7. Bp. Honvéd 11 4 2 5 43-49 10 8. V.Izzó 11 3 3 5 35-44 9 9. Szentesi V. 11 3 3 5 49-51 8 10. Szóin. VD 11 2 3 6 39-58 7 11. SZEOL 11 2 2 7 33-49 6 12. Eger 11 — 4 7 42-57 4 Cscbokszári—Trier. Csapatkapitány: Aíekszcj Sztugycneekij. Eger—Cscbokszári. Csapatkapitány: Dobroviczky Ferenc. Újabb, lépésváltásra került sor a Népújság és testvér- lapja, a Szovjetszkaja Csu- vasia barátságos, levelezési (táv) sakkmérkőzésén. Mind két táblán kiegyenlített ál lás után a 12. lépés megtéte /lére — illetve indítására — került sor. Cscbokszári—Eger (Vezér-, indiai-védelem): 1. dl, Hf6, 2. HX3, eö, 3. e3, c5, 4. Fd3, b6, 5. Ve2, Fb7, 6. Hd2, Fe7, 7. 0—0, 0—0, 8, b3, edl:, 9. edí, Be8. 10. cl, d6, 11. Fb2.—, Hd7, 12. Hg5, —Ff8. Eger—Csebokszári (Phili­dori-vedelem): 1. e-4, e5, 2. Hf3, d6, 3. dl, Hd7, 4. Fc4, c6, 5. 0—0, Fe7, 6. de5:, 7. HgS, Fg5:, 8. Vh5, Ve7, 9. Fg5Hg8—16, 10. Vh4—HÍ8, 11. Ff6:—, gfG, 12. Vh6. Olvasóink a kéttáblás nem­zetközi sakkmérkőzés kap­csán leveleiket, amelyek a játszmák folytatásához fű­zött javaslataikat, észrevéte­leiket közlik, a következő címre küldhetik be: Népúj­ság Szerkesztősége, Sportro­vat 3301 Eger, Beloiannisz út 3. A borítékra írják rá: „A barátság sakkmérközése”. T#T 1. Izzó—Dunaújváros I 2:0 2. Budafok—Volán 1 2:0 3. MÁV DAC-B VSC 2 1:3 4. Bábolna—Bp. Sp. 2 1:2 5. Dorog—Pécs 1 3:1 6. Hejőcsaba—Egri Dózsa 1 4:2 7. Borsodi B.—DMTE 1 1:0 8. Záhony—Ózd 1 2:0 9. Gyula—Szolnoki MÁV 2 2:3 10. Bologna—Juventus 2 1:4 11. Corno—Verona 1 2 :l 12. Perugia—I.-nozionale X 1:1 13. Róma—Napoli -j-1 2 0:3 14. Pescara—Ternana 1 1:0 A totó nyereményei: 13+1 ta­lálat (1 db)=l 347 840 Ft, 13 ta­lálat nincs, 12 találat (83 db)** 7900 Ft, 11 találat (1054) =622 Ft« lü találat (3688 db) =113 Ft. ! Torna vezető: Jakob Eszírin, ievclezcsi világbajnok