Népújság, 1976. május (27. évfolyam, 103-127. szám)

1976-05-18 / 116. szám

CSAPKODÓ JÁTÉK ÉS KÉT GÓL SÁTORALJAÜJHELYEN A VASAS — ELLENTÉTES FÉLIDŐK ZÁHONYBAN IIÉT HETE VERETLEN Ez törtéül a labdarúgó NB lll-ban gyár, Kendi, Kopa (Fekete), So- modi. Edző: Szentmarjay Tibor. Élénk érdeklődés mellett, len­dületes támadásokkal kezdett a Vasas. Hajdú lapos lövése adta az első munkát a vendégek ka­pusának. A másik oldalon Tóth öklözött a mezőnybe egy sza­badrúgást. A 6. percben Berecz futott el a jobb oldalon. Beadá­sát követően Nagy pontosan a kapus kezébe lőtt. A 12. percben szöglet utáni kavarodásból Be­recz a kapu fölé durrantott. A 15. percben egy újabb szöglet al­kalmával csak nehezen tisztáztak a Vegyész-védők. Folyamatosan kigyenlítődött a játék. Szembe­tűnő volt, hogy mennyire tar­tottak egymástól a csapatok, ezért biztonsági játékra töreked­tek. Mindkét oldalon jól zártak a védelmek. A 35. percben Su­lyok lapos lövését védte elveiőd- ve Füiöp. A 40. percben cseles szabadrúgással próbálkozott a Vasas, de a vendégek kapusa közbe tudott avatkozni. Fordulás után Nagy révén a bal oldalon vezette az első remek akciót a Vasas, melynek végén csak nehezen, tisztáztak a Ve­gyész-védők. VA 48. percben Fáz-' mándi léc alá tartó lövését ütötte szögletre Fülöp. Az 51. percben szögletet végezhetett el Hajdú. Belőtt labdája Berecz fe­jéről a vetődő Fülöp kezébe, onnan pedig a gólvonal mögé került, s az ott álló játékvezető határozottan jelezte a gólt, 1:0. Egyre magabizosabb lett a Va­sas játéka, csupán Zay rövidre sikerült hazaadása okozott izgal­mat a nézőknek. A 65. percben Cseh 8 m-ről tiszta helyzetben lőtt a kapu fölé. Két perc múl­va Pázmándi lapos lövése csú­szott alig mellé. A 75. percben Nagy átemelte a labdát a védő­kön, Pázmándi egyedül maradt a kapussal szemben, akinek né­mi szerencsével sikerült fel­szedni a guruló labdát. A 82. percben az állandósult Vasas-tá­madások egyikénél az előretö­rő Balogh veszélyeztette a ven­dégek kapuját. A 84. percben biztosította be győzelmét az ez­úttal fehérben játszó bervai csa­pat. Cseh kitűnő ütemben kapta a labdát. Egyedül robogott a ka­pu felé és az alapvonal közelé­ből a kiinduló kapus mellett ta­lált a hálóba, 2:0. A Vasas ügyes labdatartása közben fejeződött be a mérkőzés. Két jó formában levő csapat találkozója az első félidő nagy részében tapogatózó játékot ho­zott. Már ebben az időszakban is többet kezdeményezett a Va­sas. A vendégek láthatóan a döntetlen megszerzésére töre­kedtek, s végig nem alakítottak ki igazi gólhelyzetet. Fegyelme­zett védekezésből a hazaiaknak sikerült tetszetősebb támadáso­kat vezetni, melyek azonban csak szünet után hoztak ered­ményt. Hiába szerezte meg azon­ban a vezetést a Vasas, a talál­kozóra továbbra is nyílt küzde­lem volt jellemző, s csak a má­sodik gól nyugtatta meg a kedé­lyeket. Jó iramú, összességében élvezetes mérkőzést láthattak a nézők. Helyzetei alapján na­gyobb arányú is lehetett volna a bervaiak győzelme, mellyel foly­tatták jó sorozatukat. Egyénileg Tóth kevés dolgát biztosan látta el. A jól játszó védelemből Rási emelkedett ki, de Zay és Mezei is méltó társnak bizonyult. Ba­logh nagy területen játszva je­lentős részt vállalt a győzelem­ből. Pázmándi és Sulyok szo­kott teiesítménvét nyújtotta. Cseh szünet után lendült bele. Berecz viszont végig ügyesen mozgott. Hajdú hullámzó telje­sítményt produkált. Nagy ügye­sen szervezte a támadásokat, csak a befejezésekre nem talál­ta meg a legjobb megoldást. Lelkes odaadó játékáért vala­mennyi játékost dicséret illeti. Fesztbaum Bél^_ Záhony—Gyöngyösi Spartacus 2:2 (2:1) Záhony, 1000 néző. V.: Aszta­los. Záhony: Hegedűs — Czifra, Karasz, Herczeg, Dallos, Gyüre S., Sárkány (Kovács), Gyüre Z., Erdei, Máté, Mező (Boros). Ed­ző: Sornkereki György. Gy. Spartacus: Kovács — Bár­sony. Adonyi, Réthy, Juhász, Horváth, Huszár (Sípos), Fe- rencz (Sármány) Gábor, Bá­nyai Ullmann. Edző: Pallagi Róbert. A hazai csapat nagy lendület­tel kezdett, az első említésre méltó esemény mégis a vendé­gek révén alakult ki az 5. perc­ben. amikor szöglet után Huszál lefejelt labdáját Horváth az üres kapu felé rúgta, de lövése a ka- nujába visszafutó Hegedűst ta- 'álla el \ Vasutas a 10. percbei szerezte meg a vezetést. Gyűrt Z. átjátszotta a Spartacus ba oldali védelmét, Kovácsot is ki­csalta kapujából, majd az alap­vonaltól visszajátszott és az üre­sen hagyott Sárkánynak nem okozott gondot, hogy közelről a hálóba találjon, 1:0. Nem sokáig örülhettek a vezetésnek a ha­zaiak, mert öt perc múlva a ka­putól 20 m-re Gábort buktatták, s a szabadrúgást Adonyi úgy végezte el, hogy á nagy erővel meglőtt labda a bal oldali léc­ről az ellenkező sarokba vágó­dott, 1:1. Változatlan hevesség­gel rohamoztak a záhonyiak, s nemegyszer Kovács bravúrjára volt szükség, hogy megőrizze hálóját a góltól. A 35. percben Réthy és Huszár közös hibáját követően Erdei ismét vezetéshez juttatta csapatát, 2:1. A 40. perc­ben Bányai hagyta ott a védő­ket, de megmozdulását tévesen lesnek ítélték, így elmaradt a gólszerzés. A második félidőben kiegyensúlyozott volt a játék, 10 percnyi csapkodás után Pal­lagi edző kettős cseréhez folya­modott, s ez hasznosnak bizo­nyult. A Spartacus felvette a szokott 4—2—4-es hadrendet és az elfáradó záhonyiakkal szem­ben egyre nagyobb fölényre tett szert. Az egyenlítés a 70. percig váratott magára. Ekkor egy per­cen belül három szögletet rúg­tak egymás után balról a zöld­fehérek, s a harmadiknál a fél- magasan beívelt labdát Sípos remek csúsztatott fejessel jut­tatta a bal sarokba, 2:2. Ezután is a Spartacus uralta a játékot. Előbb Bányai nagy szóló után rosszul találta cl a labdát, majd Gábor futott el remekül, balról belőtt labdáját Sípos perdítette kapura, s Hegedűs csak üggyel- bajjal tudott hárítani. A 87. perc­ben a hazaiak 20 m-es szabad­rúgása változtatott irányt a sor­falon. Két ellentétes félidőből állt a mérkőzés. Az első 45 percben a kiesés ellen küzdő, határtalan lelkesedéssel játszó Záhony megérdemelten szerzett vezetést. Szünet után főleg a jól sikerült cserék hatására a Spartacus irá­nyított és az egyenlítő gól után a győzelmet is megszerezhette volna. Egyénileg Kovács a gó­lokról nem tehet, volt néhány bravúros védése. A védelem leg­jobbjának Adonyi bizonyult, tel­jesítményének értékét gólja is növeli. A középpályások átlagos teljesítményt nyújtottak, Hor­váth a második félidőben volt jobb. A csatárok csak ritkán szabadultak el őrzőjüktől. Sípost gólja és néhány zavart keltő megmozdulása, Sármányt több szép beadása dicséri. Szkocsovszky Tibor Az északkeleti csoport továb bi eredményei: Hajdú Vasas- Ózdi Kohász 0:1 (0:1), Nyíregy­háza—Balmazújváros 1:0 (0:0), Hejőcsaba-- Debreceni MTE 0:0, Rakamaz—Salgótarjáni KSE 0:2 (0:0), Miskolci VSC—Balassa­gyarmat 3:0 (2:0), Borsodi Bá­nyász-Borsodi Volán 3:1 (1:0), Leninváros—Rudabánya 7:1 (2:0) A bajnokság állása: 1. Egri Dózsa 32 22 5 5 00-33 4! 2. Ózd 32 16 9 7 51-21 4 3. Gyöngyös 32 15 9 8 64-38 3 4. Leninváros 32 14 10 8 56-47 3 5. DMTE 32 12 13 7 61-36 Q' 6. MVSC 32 14 8 10 50—35 3 7. Ny.-háza 32 14 7 11 57-36 3 8. SKSE 32 14 13 8 62-45 3 9. Borsodi B. 32 14 7 11 44-47 3 10. S.-újhely 32 14 7 11 42-51 3 11. K.-barcika 32 14 6 12 80-51 3 12. E. Vasas 32 15 4 13 54-48 3 13. B.-gyarrnat 32 12 9 11 52-49 3 14. Rudabánya 32 10 10 12 46-59 3 15. Rakamaz 32 10 8 14 36-43 2 16. Záhony 32 12 4 16 40-70 2 17. Hejőcsaba 32 10 6 16 40-63 2 18. Hajdú V. 32 8 5 19 38-62 2 19. Borsodi V. 32 5 8 19 30-72 1 20. B.-újváros 32 2 4 26 27-116 Súlyzó farönkből lantoson átadták az erdei tornapályát Felvert sátrak sora, rohanó fiatalok gyülekezete fogadta a hét végén a tardosi sporttáborba látógatókat. A szokásosnál jóval nagyobb zsúfoltság három ese­ménynek szólt. Két versenyki­írásnak és egy „létesítmény” avatásának. A környező hegyes terep volt színhelye a középiskolások me­gyei tájfutó-bajnokságának, va­lamint az ODOT-ra készülő me­gyei fiatalok tájfutó-vetélkedé­sének. A sporttal, a testedzéssel, az egésszséggel áll összefüggés­ben a Bükk térségében első — átadott — erdei tornapálya. Mintegy 150 diák előtt Pozsgay Zsolt, a megyei tanács művelő­désügyi osztályának főelőadója mondott bevezetőt, majd Boros Zoltán válogatott tájfutó ismer­tette a természetkedvelők cél­jait szolgáló tornapálya főbb jellemzőit. Az elsők között jár­ták be a gondosan elkészített ösvényeket az ünnepi esemény vendégei: Kiss Sándor, a megyei KISZ-hízottság első titkára, Pusztai László, a megyei testne­velési és sporthivatal elnöke, és Bognár Ignác, a pályát építő bélapátfalvi erdészet vezetője. Hogy mit jelent időben és gya­korlatanyagba n mindez? Ké­nyelmesen, családdal maximum egy órát, néhány fekvőtámaszt, húzódszkodást, néha lassú futást, no meg csodálatos panorámát. Két ösvény kanyarog a 100 mé­ter szintkülönbségű terepen fenyvesen, tölgyesen, tisztáson át. A hosszabb táv 2150 méter 15 állomással, próbahelyekkel. A kisebb kör 1160 méter. Az erdei tornapálya megköze­lítése egyszerű. Figyelemfelhívó tábla jelzi — lakkozott rönksze­let — a tardosi sporttábort cé- gérező, a müút jobb oldalán elhe­lyezett fémlemezes felirat aiatt. Onnét bekanyarodva kell ha­ladni a sportlábor épületéhez. Mögötte 20 méterrel gyökerezik a földben az indító — csurgató - val felszerelt — oszlop. A többi akarat kérdése, az eligazító táb­lák tökéletes kalauzok. Pihenő, falatozópadok ékelődnek küz- be-közbe. Bárki igénybe veheti, tapos­hatja a frissen vágott utakat. Kedves felirattal „köszöni meg” használatát az erdei tornapálya: Váljon egészségére! Mozogjon máskor is! b. s. Innen-onnan A labdarúgó NB I. 25. fordu­lójának eredményei: Vasas—Bp. Honvéd 3:0 (2:0), Ferencváros— Ü. Dózsa 3:8 (3:4), MTK-VM— Békéscsaba 1:0 (0:0), Videoton— SBTC 0:0, Haladás VS—Csepel 0:0, DVTK—Kaposvár 2:2 (0:1), Rába ETO-r-ZTE 1:1 (1:0), Ta­tabánya—SZEOL 2:0 (1:0). A bajnokság pillanatnyi dobogó­sainak sorrendje: l. Videoton 38, 2. Ferencváros 37, 3. Ú. Dó­zsa 36 ponttal. * A magyar sakkszövetség hiva­talos értesítése után — amely­ben kiértékelte a négy függő­ben maradt játszmát — a me­gyei sakk-csapatbajnokság rang­adója befejeződött. GYESE—Eg­ri Vasas 7:5. A függő játszmák eredménye: Oláh—Bozsik, Ba­logh—Bárczay és a Vaszilje- vics—Kállai találkozó ‘ döntetlen, Horgos—András 1:0. Minden bi­zonnyal nagy harc várható majd Egerben a visszavágón. * Budapesten ritmikus sportgim­nasztika sportágban az Ü. Dó­zsa rendezett országos felnőtt minősítő versenyt. Az Egri Ko- lacskovszky SE legeredménye­sebb versenyzőnője szép siker­rel szerepelt a fővárosban. Ered­mények. Egyéni összetettben: 3. Szabolcsi Judit 36,80 pont. A szerenkénti egyéni versenyben egy aranyérmet — karikával — egy ezüstérmet és egy bronz­érmet nyert. * Eorl Tanárképző—Tiszafüredi VSZSE 83:66 (41:31) NB Ul-as férfi kosárlabda-mérkőzés, Tiszafü­red 150 néző. V.: Vitányi, Timá- ri. E. Tanárképző: Kovács Gy. (13), Szabó (6), Németh (23), Kovács P. (10), Laczkó (6). Cse­re: Gál (8), Cseri (5), Debrecze- ni (1?). Lavotha, Groszmann. Edző: Sipos József. Az első fél­idő kapkodó játékkal telt el, ebben szerepet játszott a sza­badtéri játéktér is. A második félidőben az egészpályás letá­madást játszó egri főiskolások sok labdát szereztek meg, és növelni tudták előnyüket. Jók: Németh, Debreczeni, Kovács Gy. ♦ Május 23-án, vasárnap a He­ves megyei Természetbarát Szakszövetség 10 km-es nyüt túrát szervez Szilvásvárad, Sza- lajka-völgy, Bélapátfalva térsé­gében. A túra útvonala érinti az istállóökői barlangot, a Ho- rotna-völgyet és az apátsági templomot. Indulás: Eger va­sútállomásról 7.37-kor, Eger Várállomásról 7.50-kor. Érkezés: Szilvásvárad—Szalaj ka megálló­helyre ^9 órakor. Vissza- tndulás: Bélapátfalváról a 17.44 órakor induló vonattal, vagy né­hány perccel később a menet­rend szerinti autóbuszjárattal. A labdarúgó NB II. 32. fordu­lójának eredményei: Szolnok— Bp. Spartacus 5:4 (0:3), Orosz­lány—Fősped 4:3 (4:1), Buda­fok—Nagykanizsa 2:2 (1:1), Do­rog—Volán 4:0 (2:0), Bábolna— Nagybátony 4:1 (1:1), PMSC­Várpalota 3:2 (2:2), Vasas Izzó— Kossuth KFSE 2:2 (1:0), DVSC —Dunaújváros 1:1 (1:0), MÁV DAC—Szekszárd 1:0 (0:0), Kom­ló—BVSC 0:0. Az élcsoport ál­lása: 1. Dunaújváros 48, 2. Do­rog 44, 3. Budafok 40 ponttal. Üttörősport Az úttörő-olimpia egri járási döntőit nemrég rendezték atlé­tikában. A mátradereeskei ver­seny csapatgyőztesei, valamint az egyéni számok első két helye­zettjei a megyei döntőbe kerül­tek. Az egri járási körzeti ver­senynek 175 úttörő sportoló résztvevője volt. Eredmények, Háromtusa csapatban, lányok: 1. Tarnalelesz 287, 2. Szilvásvá­rad 250, 3. Párád 247 ponttal. Fiúk: 1. Sirok 281, 2. Párád 257, &. Tarnalelesz 255 ponttal. Há­romtusa egyéniben, lányok: 1. Kovács Ilona (Tarnalelesz) 108, 2. Győrfi (Tarnalelesz) 100, 3. Molnár (Szilvásvárad) 99. Fiúk: 1. Doktorcsik Tibor (Sirok) 122, 2. Csendes (Tarnalelesz) 111, 3. Szakács (Párád) 107. Négytusa egyéni összetettben (II. korcso­port), lányok: 1. Kelemen Ág­nes (Mikófalva) 146, 2. Antal (Sirok) 131, 3. Boza (Bükkszék) 126. Fiúk: 1. Hrács István (Pá­rád) 149, 2. Asztalos (Párád) 137, 3. Szerencsi (Novaj) 128. Négytusa csapatban (I. korcso­port, lányok: 1. Párád 964, 2. Tarnalelesz 929, 3. Szilvásvárad 624. Fiúk: 1. Pétervására 1001, 2. Egercsehi 989, 3. Mátrade­recske 924. Négytusa egyéni összetettben (I. korcsoport), lá­nyok: 1. Vincze Éva (Tarnale­lesz) 201, 2. Vanó (Párád) 197, 3. Gáspár (Párád) 193. Fiúk: 1. Kotroczó Zoltán (Pétervására) 246, 2. Bartók (Párád) 242, 3. Sa­lamon (Mátraderecske) 241. Lányok. 100 m: 1. Vanó M. 14,8, 2. Káló (Novaj), 3. Molnár (Xíerecsend). 500 m: 1. Fejes ,A. (Párád) 1:39,4, 2. Sike (Egersza- lók), 3. Ferencz (Bélapátfalva). 4x100 m váltó: 1. Egercsehi 59,0, 2. Tarnalelesz. Távolugrás: 1. Vanó M. 380 cm, 2. Vincze, 3. Gáspár. Magasugrás: 1. Vincze É. 130 cm, 2. Bartók (Balaton), 3. Vanó. Súlylökés: 1. Buda L. (Sirok) 6,84 m, 2. Bartók, 3. Máté (Mátraderecske). Fiúk. 100 m: 1. Kotroczó Z. 13,3, 2. Józsa (Szilvásvárad), 3. Szalontai (Balaton). 1000 m: 1. Horváth F. (Mátraderecske) 3:13,9, 2. Pálfi (Pétervására), 3. Kardos (Andornaktálya). 4x100 m váltó: 1. Tarnalelesz 55,9, 2. Recsk, 3. Egercsehi. Távolug­rás: 1. Szabó L. (Kerecsend) 512 cm, 2. Kotroczó, 3. Salamon. Magasugrás: 1. Szabó L. 155, 2. Bartók, 3. Vass (Egercsehi). Kislabdahajítás: 1. Sipeki R. (Verpelét) 60 m, 2. Kompos (Párád), 3. Kormos (Balaton). Súlylökés: 1. Hirsch F. (Mak­iár) 10,24 m, 2. Szalontai, S. Magüus (Sirok). Kongresszusi lövészverseny Képünkön az országos döntőn dobogóra került petőfi* bányai Ifjú Gárda raj. Május 9-én, a győzelem nap- ján. a KISZ IX. kongresszusa tiszteletére rendezték meg az ifjúgárdisták kongresszusi lö­vészversenyének országos dön­fnHmüsüs 1976. május 18., kedd Egerben készült a bécsi VB-re a magyar férfi és női tekeválogatott (Tudósítónktól.) Nagy sürgés-forgás volt egy héten át az egri nép­kerti automata tekepályán. A megyei testnevelési és sporthivatal, valamint a Heves megyei Teke Szak- szövetség meghívása alap­ján Eger város vendégszere­tetét élvezte az 1976. május 17., 18., 19-i bécsi világbaj­nokságra készülő magyar férfi és női válogatott. Kiss Pál és B. Tóth Lász­ló edzők irányításával olyan neves, országhatárainkon túl is ismert sportolók, mint Csányi Béla kétszeres Euró- pa-bajnok, Kristyán Zsuzsa ifjúsági Európa-bajnok, to­vábbá a magyar tekesport élversenyzői, mint pl. Hol- czer Lászlóné, Várnai Éva, Vael Gyuláné, Suti István­ná, Tompa Györgyné és Me­gyeri Lászlóné, valamint Ré­vész János, Sehev József, Juhász László, Varga Mik­lós, Sütő László és Mészá­ros József válogatott keret­tagok készültek itt, Egerben fel és választották edzőtár­suknak az Egri Spartacust, az AGRIA, a Vörös Mete­or és a SZÖVTERMÉK csa­patát. Változatos edzésterv mel­lett jutott idő megismer­kedni Eger város neveze­tességeivel, kirándultak a Bükkbe, ellátogattak Szil­vásváradra és a kiadós na­pi edzésadagok, edzőmérkő­zések után jólesett levezetni a fáradtságot a strandfürdő kellemes vizében. A Nép­kert árnyas fái alatt rend­szeres kiegészítő sportot is végeztek. A magyar teke­szövetség vezetői is, Her­man József, a MATESZ el­nöke, Bihari Tibor főtitkár és Szabó Béla, az edzőbi­zottság elnöke mind meg­elégedéssel nyugtázták a lá­tottakat. Eger város teke­sportszerető lakói, a nemze­ti és a városi bajnokságban szereplő játékosok örömmel vállalták az edzőmérkőzése­ken való részvételt. A Heves megyei Teke Szakszövetség vezetői, Ju­hász István, Szabó Pál fő­titkár, Pummer György, Vígh László sportköri veze­tők mindenben készségesen segítették a lekeválogatott világbajnokságra való fel­készítését. ígéretet is kaptak a MATESZ vezetőitől, hogy a világbajnokság után a Magyarország—N'SZK válo­gatott mérkőzés rendezési jo­gát a megyeszékhely, Eger kapja meg. Bár az edzőtársak ered­ményein meglátszott az el­fogódottság, nem vallottak szégyent és sokat tanultak mind a női, mind a férfi válogatottól. Eredmények: Magyar női válogatott— AGRIA SC 2740:2875 fa. Magyar női válogatott— Vörös M. SZÖVTERMÉK 2915:2882 fa. Magyar férfi válogatott— E. Spartacus 4492:4255 fa. Magyar férfi válogatott— Vörös M. SZÖVTERMÉK gyes 5824:5271 fa. A mérkőzés végén- a ven­déglátók játékosai szerény egri emléktárgyakkal ked veskedtek és eredményes szereplést kívántak a válo­gatott női és férfi játéko­soknak. Végül belső ünnep­ség keretében Juhász István a Heves megyei Teke Szak- szövetség elnöke köszönte meg a válogatottaknak, hogy a világbajnoki felkészülést a szövetség elősegíthette és kí­vánt sok sikert a világbaj­nokság résztvevőinek. Szabó Lajos tőjét. Heves megyét a végküz- delemben a petőfibányai és a tarnamérai fiatalok képviselték. A két raj szereplését siker ko­ronázta. A kispuska lövészetben a petőfibányai Ifjú Gárda raj 22 csapat között a 2. helyen végzett. Csapateredményük 1546 köregység volt, s akik ezt el­érték: Kormos Tibor ICO, La­ciik Tibor 178. Vaskó János 175, Kormos Gábor 169, Tuppa László 164, Varadi 7.ászló .163, Korponai Ferenc 160, Demeter Péter 156 köregységgel. A légpisztolyos versenyszám­ban a tarnamérai ifjú gárdis­ták négyfős csapata 552 össz- köregységgel ugyancsak 23 együttes között az 5. helyet sze­rezte meg. A csapattagok egyé­ni köregység teljesítménye: Nagy László 152, Balogh János 139, Szűcs István 135, Keresztel Imre 126. Az egyéni teljesítmények alapján Kormos Tibor a kis- puskások között holtversenyben a 3—4. helyen végzett. Nem hi­vatalos értékelés alapján a két versenyszám összesített pont­versenyét Heves megye ifjúgár­distái nyerték. 1. DVSC—D.-újváros x 1:1 2. Komló—BVSC X 0:0 3. Oroszlány—FÖSPED 1 4:3 4. Dorog—Volán 1 4:0 5. Várpalota—Pécs 2 2:3 6. Záhony—Gyöngyös x 2:2 7. S.-úihely—E. Dózsa 2 0:2 8. H. Vasas—ózd 2 0:1 9. Kalocsa—Sz. MÁV 2 1:2 10. Perugia—Juventus 1 1:0 11. Bologna—Inter. 2 1:2 12. Como—Lazio x 2:2 13. Sampdoria—Napoli 1 2:l ■+■ 1 14. Lanerossi—Catansare • 2:1 A totó nyereményei: 13 4- l ta­lálatos szelvény nem volt. 13 ta­lálat (l db) = 1 040 349 Ft, 12 ta­lálat (51 db) = 12 844 Ft. 11 talá­lat (962 db) = 721 Ft, 10 találat * * Cseh (világos mezben) nemegyszer maga mögött hagy­ta Ködmönt az Egri Vasas—Kazincbarcika találkozón. (Fotó: Szántó György) Egri Dózsa—Sátoraljaújhely 2:0 (1:0) Sátoraljaújhely, 1000 néző. V.: Bártlal. Eger: Rozsnak! — Fodor, Zsi- dai, Csathó, Csuhay, Patvaros, Barta, Galántal, Mártha, Vígh, Pócsik (Molnár). Edző: Bánkúti László. Sátoraljaújhely: Vakles — Do­hai, Forgács Lisovszki, Bobkó, Sütő (Perecsi), Csongrádi, Sztan- kó, Suller, Tokár, Dutkievitz. Edző: Csercpy László. Salakos pályán a hazaiak kezdték a játékot. A 3. percben partdobás után Csuhay 20 m-ről a kapu fölé lőtt. Az 5. percben szögletrúgáshoz jutottak a ha­zaiak, a veszélyesen beívelt lab­dát Rozsnaki az oldalvonalon túlra öklözte. A másik oldalon Galántai1 szöglete a jobb kapufa éléről vágódott az alapvonalon túlra. A 8. percben Barla sza­badrúgása a sorfalon akadt el. Közepes Iramban folyt a játék. A 15. percben Barta szögletét Csathó élesen a kapu fölé bom­bázta. Egy perc múlva az egri kapu előtt futottak lesre a ha­zai csatárok, s oda lett a hely­zet egy szabadrúgás révén. Ez­után mezőnyjátékkal. unalma­san teltek a percek. A 26. perc­ben váratlanul vezetéshez jutot­tak a dózsások. Egy kavarodás után Mártha elé került a labda, alá 18 m-röl lőtt, s a jól eltalált bomba a bal felső sarokban kö­tött ki, 1:0. A gól valamit élénkített a já­tékon. A 29. percben Barta ügye­sen indította Márthát a jobb ol­dalon, de a csatár beadása el­szállt a kapu fölött. A 36. perc­ben Pócsik lapos lövése szög­letre pattant Vaklesről. A má­sik oldalon Csongrádi nagy lö­vése vágódott a léc fölé. A 40. percben majdnem újabb gólt szereztek a lila-fehérek: Pöcsilc átemelte a labdát a kifutó kapu­son, de az a felső kapufa tete­jéről az alapvonalon túlra hul­lott. Gyors ellentámadás végén Rozsnaki a kitörő Csongrádi elé vetődött, mindkét játékos meg­sérült. kétperces ápolásra szó- rultak. A szünet után az első 10 perc hazai támadásokkal telt el, de a csatárok tudománya a 16-os vonalánál elfogyott. Az 51. perc­ben szép Barta—Mártha akció után Vígh elé került a labda, aki nagv helyzetben, a 16-oson belül lövés helyett még egyet cselezett, s a beérkezett Forgács szögletre szerelte. Három perc múlva az előretörő Csathó lőtt két csel után a kapu mellé. A 62. per-ben Barta jobb oldali beadásáról maradtak le a belső csatárok. A 65. nercben Mártha az alapvonal tájékáról célozta meg a kaput. Vakles kiütötte a labdát. A 66. percben Galántai indításával Vígh tört előre, de a kapu mellé durrantott. A 10. percben Martna átadását Barta jobbról élesen a kapu mellé küldte. A 80. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Barta beadását szögletre szerelték a védők. A sarokrúgást ugyancsak Barta végezte el. Labdáját Mártha ka­pura fejelte, ezt Vakles kiejtet­te, s a berobbanó Vígh közelről a jobb sarokba talált. 2:0. ' Az utolsó tíz percben végig az egriek támadtak, de újabb gólt már nem sikerült elérniük. Közepes színvonalú és iramú, eléggé csapkodó mérkőzésen a vendégek játszották a jobb lab­darúgást Győzelmük megérde­meltnek mondható annak elle­nére, hogy góljaik szerencsés körülmények között születtek. Egyénileg Rozsnaki látványo­san védett. A védelemben Zsi- dai, Csathő, Fodor volt a sor­rend. Középen Patvaros csapa- :a legiobb tellesitménvét nyúj­totta. de jól játszott Csuhay Is Galántai a második félidőbe! vállalt óbbet magára. Bartí lendületes volt. pócsik küzdött a helvéré beállt Molnárnak ke vés ideje maraJf a bizonyításra Márthát gólja dicséri, min ahogy Vighet is Fazekas István Egri Vasas—Kazincbarcikai Vegyész 2:0 (0:0) Eger bervai-i.álya. 1500 nézé V.: Bodnár Eger: Tóth — Zay, Rási, Ba ogh Mezei. Pázmándi, Sulyol Cseh Berecz. Nagv. Hajdú (Bé tál Edző: Várallyay Miklós. Kazincbarcika: Fülöp — Ba csó Ködmön Moeh'ár. Kálmá- rrimkó), Mikula. Ma