Népújság, 1976. április (27. évfolyam, 78-102. szám)

1976-04-27 / 99. szám

Értékes pontot szerzett A vasas — zApor és hideg zuhant egekben — 0:1-NEL FÉLBESZAKADT A GYÖNGYÖSI MÉRKŐZÉS Ez történ! a labdarúgó ÜB lll-ban Barta (világos mezben), az egriek legmozgékonyabb csa­tára húzza el a labdát Takács mellett. (Fotó: Szántó György) Balassagyarmati SE— Egri Vasas 2:2 (2:1) Balassagyarmat, 1200 "néző. V.: Dávid. BSE: Tresó — Pribeli, Jelen, Lajkó, Hornyát:, Szebeni (Hu- gyecz). Szalai, Trubin, Fekete (Osztrozics). Nagy, Szedlák. Edző: Tományi Pál. Eger: Tóth — Zay, Rási, Ba­logh, Mezei, Pázmándi, Sulyok, Cseh, Berecz (Haidú), Nagy, Hevér. Edző: Várallyay Miklós. Jó talajú pálya, kitűnő idő várta a kivonuló csapatokat. Eseménytelen mezőnyjátékkal telt el az első negyedóra, mely­nek végén a hazaiak megszerez­ték a vezetést. Szalai ívelte be a szögletet és Nagy, senkitől sem zavartatva fejelte a labdát a hosszú sarokba 1:0. A Vasas se­hogyan sem tudott kibontakozni, alig jutott el a hazaiak térfelé­re. Sok volt a pontatlanság, vag- dosás. nem alakult ki folyamatos játék. Az egrieknek 25 perc kel­lett, míg gólveszélyes helyzetet tudtak kialakítani. Ekkor Páz­mándi emelte a labdát a kapufa fölé. A gyarmati csapat játéka sem volt meggvöző, egy súlyos hiba miatt mégis tovább növelhették előnyüket. A 35. percben Sulyok ártatlan helyzetben késlekedett a labda clrúgásával. Ellenfele — Nagy — megszerezte tőle és a kiinduló Tóth fölött a hálóba ívelt 2:0. Potyagól. A Vasas já­téka ettől kezdve döntően meg­változott. Támadásba lendültek, c a 40. percben sikerült szépíte­ni. Cseh egyedül robogott a ka­pu felé, amikor a lövés pillana­tában szabálytalanul szerelték. A megítélt 11-est Sulyok értékesí­tette 2:1. A 45. percben az egri Nagy az alapvonalig cselezte magát, de' beadása átszállt társai fölött. Szünet után folytatódott a Va­sas támadássorozata és az 50. percben kiegyenlítette hátrányát. Cseh a bizonytalankodó védők között kiugrott. Lövését a kapus csak kiütni tudta és a jókor ér­kező Berecznek nem okozott gondot a kapu közepébe gurítani a *abdát2:2. Élénk, jó iramú lett ezután a mérkőzés. Ide-oda hul­lámzott a játék. sok támadást vezettek a csatárok, igazi gólve­szély azonban nem alakult ki. A közönség biztatásának kíséreté­ben a hazaiak mindent elkövet­tek a győzelem megszerzéséért, a. kitűnően védekező Vasassal szemben azonban ez már nem sikerült. Izgalmas percekkel fe­jeződött be a mérkőzés. Lagymatag játékkal kezdett a Vasas és úgy tűnt, hogy csak a vereség aránya lesz kérdéses. Két bekapott gól kellett ahhoz, lrogy „felébredjenek’, s azt játsszák, amire egyébként képe­sek. Különösen szünet után lett círyre meggyőzőbb a játékuk. Ekkor határtalan lelkesedés mel­lett, szervezett védekezéssel és i ratjaütésszerű támadásokkal tud- | ták biztosítani a látottak alap­ján megérdemelt ba'jnoki pont­iét. A végén már erőnléti kü­lönbség is mutatkozott a Vasas javára. Egyénileg Tóth a gólokért nem hibáztatható. Zay váltakozó si­kerrel harcolt. Rási uralta a kapu előterét, Mezei kitűnően semiege- , sítette gyors szélsőjét. Pázmár.tii nagy munkabírása i ól érvénye­sült. Balogh megfelelt. Sulyok könnyelmű megoldásokkal ron-. tóttá le teljesítményét. Cseh a szigorú őrizet ellenére két gólt készített elő. Jól érvényesítette tapasztaltságá" Nagy. Bereczet sérülés akadályozna, gólja szem- fülességét dicséri. Hcvérből hiányzott a lendület. Hajdú jól illeszkedett be a játékba. Fcsztbaum B^la Borsodi Volán—Egri Dózsa 1:0 (1:9) Eger. 3000 néző. V.: Koffer. B. Volán: Selmeczi — Kónya, Jónás I., Takács, Varga, Körösi, Jónás II. (Bukovics), Previtzer, Petro vies (Lói a). Pálúr. Edző: Balázs András. E. Dózsa: Rozsnaki — Fodor, Zsidai. Patvaros. Csathó, Csu- hav (Horváth), Galántai. Pócsik ' (FitalaL Baría Vígh, Mártha. Edző: Bánkúti László. A második percben alakult, ki az első nagv tömörülés a miskol­ci kaou előtt, Galántai jobbról érkező szabadrúgását Patvaros 6 m-ről fölé fejelt. Néhány el­kapkodott támadásvezetés után az 5. percben Barta mintegy 17 m-ről célozta meg a kaput ered­ménytelenül. A 7. percben még megbocsátható könnyelműségnek minősítette a közönség a Dózsa védelmének kihagyását: Pre­vitzer Csathót lehagyva futott kapura, kicselezte Zsidait is, de a labda a gólvonal előtt egv mé­terrel gurult tovább. Három nerccel később az újabb megin­gásnak gól lett a vége. Pócsik a bal oldali szögletzászló tájékán ellenfélhez rúgta a labdát, Pre­vitzer egyből középre továbbí­tott, s a jókor érkező Pálúr há­rom méterről leadott fejese ílozsnakit érintve gurult a gól­vonal mögé, 1:0. A 12. percben Mártha átadását Vígh a kaputól 7 m-re lekezelte, a felugró Sel­meczi alatt akart a kapuba ta­lálni, de a labda a kapus kezé­ben elakadt. Negyedóra múltával sem találta meg a megfelelő já­tékstílust a Dózsa, ennek elle­nére kapujához szegezte a Bor­sodi Volánt. Előbb Barta sza­badrúgását hárította az egyre magabiztosabban védő Selmeczi, majd Galántai egy cselsorozatot követően az alapvonal közeléből visszatette a labdát, de erre sem tylártha, sem Vígh nem moz­dult. A vendégek a vezetés bir­tokában ahhoz a taktikához fo­lyamodtak, hogy különösebb el­gondolás nélkül messzire elrug- dosták a labdát, gyakran a pá­lyán kívülre. A 33. percben Bar­ta jobb oldali szabadrúgására nem mozdult Selmeczi, Mártha fejese azonban a felső léc felett hagyta el a játékteret. A 40. percben hasonló jelenet játszó­dott le, Galántai szögletét ek­kor Vígh 5 m-ről tejelte tovább ountaüanul. A félidő vége előtt Pálúr került Fodor mögé, be­csapta a kilépő Zsidait, balra ki­sodródva az átadást választotta, de Petrovics elesett. A második játékrészt a Dózsa sarokrúgás­sorozata vezette be, de a soka­dik lehetőség sem kamatozott. Az 57. percben Csuhay mellett Varga ment el, a 16-osig jutott, kiugratta Previtzert, aki közel­ről megszerezhette volna csapa­ta másoiik gólját. A 60. perc­ben Barta 20 m-es szabadrúgása túljutott a sorfalon, Selmeczi ezt is elcsípte. Bánkúti edző élt a kettős csere lehetőségével, s csaknem góllal folytatódott a ta­lálkozó. Patvaros lövése Kónyá­ról Mártha elé vágódott, aki mintegy 6 m-ről a jobb kapufa mellé helyezett. A 71. percben Galántai beadása a kapu torká­ban álló Takács combjáról pat- tarflT a felső léc mögé. A követ­kező percben Barta beadását Vígh fejjel csúsztatta kapura, Selmeczi a jobb alsó sarokból nagy bravúrral tolta szögletre a labdát. Az utolsó negyedórában zuhogó esőben folyt a .já­ték. Ez alatt Galántai a bün­tetőterületen belül elbotlott az őt körülvevő embergyűrűben. A 11-23 megítélése — akárcsak a mérkőzés elején, amikor Pártát buktatták a 16-oson belül — most is elmaradt. A bajnokaspiráns egri együt­tes újabb meglepetéssel szolgált. A csoport utolsó előtti helyezett- iétöl szenvedte el ebben a baj­nokságban első hazai vereségét. A Dózsa játékosai az első húsz percben könnyedén vették a mérkőzést, aztán a keskeny pá­lyán sok rövid oldaladogatással vitték fel a labdát. Ezzel lehető­vé tették, hogy a 16-d| környé­kére 8—9 vendégjátékos tömö­rüljön, akik — tegyük hozzá — a sportszerűség határait nem sértő lelkesedésükkel harcolták ki a váratlan győzelmet. Az eg­ri labdarúgók egyéni teljesítmé­nye között alig lehet különbsé­get tenni. A védők kevés fel­adatuk közben bizonytalankod­tak, a középpályások és a tá­madók sem egymást, sem a ka­put nem érezték. Talán Patvaros játszott a legkevesebb hibával, míg elől Barta szabadrúgásai és beadásai jelentették a legtöbb veszélyt. Budavári Sándor Lenin vár ősi MTK— Gyöngyösi Spartacus 1:0 (1:0) Gyöngyös, 1200 néző. V.: Lau- ber. Leninváros: Bodnár — To­berczer, Derzsényi, Szanyó, Lá­zár, Czaga, Vajda, Kiss, Vanczó, Bodolai, Répási. Edző: Nagy György« Gyöngyös: Kovács — Bársony, Adonyi, Réthy, Szonda, Ull- mann, Horváth (Huszár), Fe- rencz, Gábor, Bányai (Sípos), Sármány. Edző: Pallagi Róbert. Az 58. percben a játékvezető vihar miatt a mérkőzést meg­szakította. A 28 percnyi vára­kozás után, erős viharban még 18 percig játszottak a csapatok, aztán a "’6. percben az egyre gya­koribb villámlás miatt Lauber le­fújta a találkozót. A félbesza­kadt mérkőzés eredménye az MLSZ döntéséig nem szerepel a táblázatban. G.: Bpdolai. Az északkeleti csoport további eredményei: Kazincbarcikai Ve­gyész—Sátoraljaújhely 6:0 (0:0), Salgótarjáni KSE—Záhony 3:0 (2:0), Miskolci VSC—Hajdú Va­sas 2:1 (2:1), Rakamaz—Borsodi Bányász 1:1 (0:0), Rudabánya— DMTE 4:1 (1:1), Balmazújváros —Hejőcsaba 1:1 (0:1), Ózdi Ko­hász— Nyíregyházi Spartacus 2:0 (2:D). A bajnokság állása: Edzett ifjúságért Az aranyjelvényesek atlétikai döntőjéről A KISZ központi bizottság 1S75—76. évi akcióprogramjában először, hirdette meg az ,\Edzelt ifjúságért1’ jelvényszerző tömeg- sporíakciót. A kezdeményezés Heves megye fiataljai körében i-j kedvező visszhangra talált. Egerben a Szilágyi Gimnázium tornatermében Ambrus József, a megyei KISZ-bizottság titkára üdvözölte az aranyjelvényesek megyei atlétikai döntőjének résztvevőit. Szemerkélő eső. melegítőbe öl­tözött indulók tarka sokasága és a közreműködő versenybírák, érdeklődök esernyős látványa fo­gadta az újonnan érkezőket. S talán még korábban árulkodott versenyről a stadion előtti par­kolóhely autóbuszos, személy- gépkocsis telítettsége. REPÜL A SÜLYGOLYÖ — Futószámmal, a 100 m-es női síkfutással kezdődött a helyezése­ket eldöntő harc. Bemelegítő csoportok mellett itt is, ott is szakemberek adtak tanácsot. A hatvaniaknál Benkő Ákos, a gyöngyösieknél Szalay Miklós, a hevesieknél Tóth Gyula segített. Közben az ugró- és dobóhelye­ket embergyűrű vette körül, minden kísérlet kapott valami­lyen jelzőt. Katona Erzsébet, a Finomsze­relvénygyár idomszerésze a fel­nőtt korosztály súlylökő mező­nyébe nevezett. Nem minden alap nélkül, mert néhány mon­datváltásból ez kiderült. A munkahelyi és Vasas-spatarta- kiádokon már érmet szerzett, egyéni legjobbja 9.14 méter. AZ EGYÉNI VÁLLALÁSOK KÖZÖTT Bakondi Antal, a Finomszerel- vénygyár KISZ-bizottságának sportfelelőse elmondta, hogy ná­luk az alapszervezeti tagok mindegyikénél a vállalások kö­zött szerepel az „Edzett ifjúság1’ mozgalomba való bekapcsoló­dás. Aranyjelvényt — az alap­szervezeti sportfelelősök igazo­lása, összesített lista alapján — a gyári Kisz-esek 10—15 száza­léka érdemel. Lájer Kiára, a hevesiek kitű­nősége a közelmúltban az orszá­gos i'edettpályás ifjúsági bajnok­ságról arannyal tért haza. Az el­ső mondata is a budapesti em­lékezésé: — Itt ugrottam versenyen elő­ször hat méter felett, 6,03-mal nyertem a távolt. — Az ifjúsági válogatott mivel járult a mozga­lom sikeréhez? — vártuk az újabb feleletet a hevesi gimna­zistától. — Az iskolánkban sa­lakos futópályát építettünk. Órák után terítettük a salakot, lo­csoltuk. Sulyok Tibor, a selypi szak­munkásképző testnevelő tanára két észrevétellel gazdagította a mozgalomról eddig leszűrt ta- uasztalatokat. Az „Edzett ifjúsá­gért” szintjeit jónak tartja, de nem helyesli a megyei döntőn az igazolt versenyzők és a ver­senyszerűen nem sportolók kö­zös szerepeltetését. Jövőre a ki­íráson lehetne módosítani! ifi K£ fl H A május 2-án Budapesten meg­rendezésre kerülő országos dön­tőben Heves megyét a verseny­számok első helyezettjei képvise­lik. Erről az eseményről a televí­zió is közvetít. Az „Édzett ifjúságért” Heves megyei aranyjelvényesek atlétikai döntőjének eredményei 100 méter. Nők, Hiúságiak: 1. Kiss Erzsébet (Heves DSK) 14.1, 2. Kovátís (Eger Dobó DSK) 14.2, 3 Bánkocs (Hatvan Bajza DSK) • 14.8. Felnőttek: 1. Molnár Mar­git (Hatvan) 13.8, 2. Oravecz (G. Kisker.) 14.9, 3. Süregi (G. Kis­ker.) 15.5. Férfiak, ifjúságiak: 1. Nagy István (Heves DSK) 11.6, 2. Csépány (Gyöngyös) 12.0, 3. Sípos (Egri járás) 12.4. Felnőt­tek; l. Ondrik Gusztáv (Hatvan) 12.2, 2—3. Kiss (Gyöngyösi já­rás) 12.4, Horotyán (Eger város) 12 4. 1500 m.éter. Nők, ifjúságiak: 1. Szöllösi (Hatvan) 5:48,1, 2. Viczián (Hatvan) 5:50,2, 3. Csank (Eger Dobó) 6:22,3.1 Felnőtt nők: 1. Kovács Erika (Füzesabony) 5-49,8, 2. Kovács Katalin (Hat­van) 6:27,1, 3. Maruzs Erika (Recsk) 7:07. 3000 méter. Férfiak, ifjúságiak: 1. Hévér Tibor (Gyön­gyös város) 9:27, 2. Szilágyi (Hatvan) 9:28, 3 Baranyi (Hat­van) 9:30. Felnőtt férfi: 1. Csor­dás Mátyás (Hatvan) 9:23,9, 2. Honfi (Sírok) 9:31.1, 3. Kovács (Hatvan). Magasugrás. Nők, if­júságiak: l. Kartus Edit (Heves DSK) 135 cm, 2. Kisg'ergely (Fü­zesabony DSK) 130 cm, 3. Va- lastyán (Gyöngyös város) 130 cm. Felnőtt nők: l. Kocsis Tün­de (Hatvan város) 125 cm, 2 Barna (Hatvan város) 120 cm. 3. Rás (Egri járás) 115 cm. Férfi­ak, ifjúságiak: 1. Janik István (Hatvan város) 170 cm, 2. Ta­kács (Hatvan város) 165 cm. 3. Molnár (Heves) 160 cm. Felnőtt férfi: 1. Kóródi László (Hatvan város) 170 cm, 2. Nyizsnyi (Hat­van város) 150 cm, 3. Vaka (Hatvan város) 145 cm. Távolugrás. Nők, ifjúságiak: 1 Tóth Veronika (Heves DSK) 5,37 m, 2. Komáromi (Hatvan város) 4,92 m, 3. Kiss (Füzes-« abony) 4,12 m. Felnőtt nők: i; Nagy Dorottya (Hatvan város) 4,00 m, 2. Sőregi (Gyöngyös vá­ros) 3,94 m, 3. Oravecz (Gyön­gyös város 3.87 m. Férfiak, ifjú­ságink: i. Vízi József (Heves DSK) 5.82 m. 2. Izrael (Eger vá­ros) 5,72 m, 3. Major (Gyöngyös város) 5.70 m Felnőtt férfi: l. Balázs József (Gyöngyösi járás) 5,19 m, 2. Ducsai (Heves) 5.10 m, 3. Hajdú (Heves) 4,72 m. Súlylökés. Nők, if júságiak: Antal Mariann (Gyöngyös város) 8,60 m, 2. Borbély (Hatvan vá­ros) 8,45 m, 3. Vályi Nagy (Gyöngyös város) 7,63 m. Felnőtt nők: 1. Katona Erzsébet (3erva) 8,43 m, 2. Győri (Gyöngyös vá­ros) 7,93 rn, 3. Bánfalvi (Heves) 7,62 m Férfiak, ifjúságiak: 1. Tóth István (Hatvan) 10,82 m, 2. Szilágyi (Hatvan) 9,77 m, 3. Ficzere (Gyöngyösi járás) 9.43 m. Felnőtt, férfi: l. Pózvári Ti­vadar (Füzesabonyi járás) 9,23 m, 2. Bakos (Eger város) 9,13 m, 3. Benei (Hatvan város) 9,12 m. Gr.inathajítás. Nők, ifjúságiaki 1. Nagy Dóra (Hatvan város) 43 ni, 2. Kelemen (Gyöngyös vá­ros) 40 m, 3. Szabó (Hevesi já­rás) 39 m. Felnőtt nők: 1. Vígh József né (Hatvan város) 45,5 mi 2. Duguszíin (Hatvan város) 39 m, 3. Molnár (Berva) 36,5 m. Férfiak, ifjúságiak: l. Zámbó Kornél (Gyöngyös város) Cl m, 2. Ivánvi (Gyöngyösi járás) 53 m, 3. Vass (Egri járás) 57,5 m. Felnőtt férfiak: Budai Sándor (Hevesi járás) 66 m, 2. Bódi (Gyöngyösi járás) 63,5 m, 3, Farkas (Eger város) 59 m. összetettben (100 m, távol- vaciy magasugrás, súly). Nők, ifjúságiak: 1. Lájer Klára (He­vesi DSK) 12,7 mp, 5,75 m, 8,80 m, 2. Krizsanyi (Hevesi DSK) 13 mp, 5,02 m, 8,75 m, 3. Szabd (Hevesi DSK) 13,6 mp, 4,95 m* 8,71 m. Felnőttek: 1. Kiss Kata­lin (Hatvan) 14.7 mp, 4,02 m* 8,31 m, 2. Budaházi (Hatvan) 14.8 mp, 1,25 m, 6,86 m. Férfiak, ifjúságiak: l. Szalay Miklós (Gyöngyös város) 12,3 mp, 6,13 m, 10,23 m, 2. Kovács (Hevesi DSK) 11,9 mp, 6.05 m, 8,22 m, 3. Géczi (Egri járás) ll,8 mp, 1.70 m, 7,88 m. Felnőttek: 1. Brenner Pál (Hatvan város) 5,67 m, 7,43 m (3000 m-en), 8:42,5, 2. Párái (Hatvan város) 12,4 mp, 1.70 m, 9,37 m, 3. Tóth (Hatvan város) 11,8 mp, 5,33 m, 8,33 m. Összesített pontversenyben: l. Hatvan város, 2. Gyöngyös vá­ros, 3. Hevesi járás. B. S. 1. Egri Dózsa 29 20 5 4 82-28 45 2. Ózd 29 15 8 6 50-19 38 3. Gyöngyös 28 14 7 7 58-33 35 4. DMTE 29 11 12 6 57-34 34 5. Ny-háza 29 13 7 9 56-33 33 S. L -város 28 12 9 7 45-40 33 7. S.‘-újhely 29 13 7 9 40-47 33 3. SKSE 29 10 12 7 58-42 32 9. MVSC 29 12 7 10 44-35 31 10. B. Bányász 29 12 7 10 40-43 31 11. K.-barcika 29 12 6 11 71-48 30 12. B.-gyarmat 29 11 8 10 48-44 30 13. Egri Vasas 29 13 3 13 50-47 29 14. Rudabánya 29 10 8 11 47-52 28 15. Rakamaz 29 10 7 12 36-39 27 16. Záhony 29 11 3 15 35-60 25 17. Hejőcsaba 29 9 4 16 36-61 22 13. Hajdú V 29 8 3 18 35-o8 19 19. B. Volán 29 5 7 17 28-65 17 20. B.-új város 29 1 4 24 25-113 6 Egri Vasas—KELTEX 10:6 (6:3) NB Il-es női mérkőzés Buda­pest, Budafoki út, 100 néző. V.: Maglódi. Mózer. Eger: Keller — Seffer (1), Bo- dóné (4), Lajtos (2), Jakab (2), Leány (1), Miklós (5). Csere: Be- reczkyné, Tóth (l), Tőzsérné. Edző: Bereczky György. Nehezen kezdett a csoport egyik újoncának otthonában a Vasas. Nem ismerték ellenfelü­ket, ezért az első félidő nagy ré­sze tapogatózó játékkal telt el, de már biztos Vasas vezetéssel zárult. Szünet után egyre in­kább megmutatkozott a két csa­pat közötti tudásbeli különbség. Az egri csapat technikai és fi­zikai fölénybe került, csak a győzelem aránya volt kétséges. A jó közepes teljesítménnyel is biztos győzelmet arató csapatból ezúttal Miklós nyújtotta a leg­jobb teljesítményt. Gyöngyösi Vasas Izzó— Budakalász 23:21 (16:8) NB Il-es férfimérkőzés, Gyön­gyös, 150 néző. V.: Adám, dr. Szolnoki. Izzó: Rosier — Szabó, Ivády t'l), Bardóczi (3), Csépány (5), Nyilas (10), Bartha. Cs.: Nádud­Kézilabda vari, Varga, Bozsik (1), Hege­dűs, Bogáti (2). Edző: Szabó Gyula. A találkozó előtt már hagyo­mányossá vált ünnepi aktusra került sor. A Gyöngyösi Vasas Izzó sportkörének elnöksége megköszönte a szurkolóknak az elmúlt bajnoki év során nyúj­tott támogatásukat, s kérte a jelenlevőket, hogy 1976-ban is hasonló lelkesedéssel buzdítsák a csapatot eredményes szereplésre. Az első félidő elején kétgólos előnyre tettek szert a vendégek, de a 8. percben már az Izzó vet­te át a vezetést. A félidei szünet­re tetemes előnnyel vonultak öl­tözőbe a gyári fiúk. A második játékrészben sok gyöngyösi pon­tatlan átadás és lövés felhozta a Budakalászi. A rutinos ven­dégcsapat végül szorossá tudta tenni a mérkőzést. Jók: Bar- dóczi, Csépány, Nyilas. Egri Vasas— Nyíregyházi Tanárképző 14:11 (7:4) NB Il-es bajnoki nő mérkőzés. Eger, bervai pálya: 250 néző. V.: Csipkó, Rózsa. Vízilabda Utolsó helyen az Egri Dózsa GJM£É£ 1976. április 27., kedd Vasas Izzó—Egri Dózsa 6:5 . (2:0, 1:2, 1:1, 2:2) OB I-es mérkőzés, Eger, 300 néző. V : Vuszek. Izzó: Hajmási — Zsoldos, Nagy, Tóth. Dávid, Ipacs, Győré. Cse­re: dr. Szellő, Szeri. Edző: Bíró Róbert. Eger: Kácsor — Hadobás, Ke­lemen A. Krajcsovics, Kovács R., Kádas, Kovács T. Csere: Kelemen L. Edző: Pócsik Dénes. A glóok sorrendje: Tóth (c), Dávid, Kovács T. (e), Kádas, Tóth (e), Kelemen L. (e), Zsol­dos (h). Kelemen L. (e), Dávid (4 m), Krajcsovics (e), Győré (e). Idegesen, kapkodva kezdett a Dózsa, emberelőnybe került, de Hadobás eladta a labdát. aztán az Izzó létszámfölényes helyzetét Tóth másodszorra kihasználta. Krajcsovics lövése a kapufát ta­lálta el, a hazai védelem hibázott és Dávid élt a lehetőséggel, 2:0. A második negyed egy gólra váltott és egy elhibázott egri emberelőnnvel kezdődött. Aztán Kácsor védett kitűnően, társai megúsztak és Kádas végre egyenlített'. Most az Izzó került emberelőnybe. Tóth első lövését Kácsor bravúrral szögletre ütöt­te, a második lövéssel szemben azonban már tehetetlen volt. A harmadik negyed első egri tá­madása végén Kelemen L. befor­gatta védő'ét, de leütötték a ke­zéről a labdát. Egy újabb Dózsa- támadás közben Kádast kiállítot­ták, a labdát sikerült tartani, partra került dr. Szellő és Nagy is. Kelemen L. két lövését blok­kolta a zóna, a harmadik azon­ban a kapuba került. Dávid Cjea­vraját hárította Kácsor, az ekkor i sokat úszó egriek emberelőnyt harcoltak ki, de nem tudtak gólt elérni. Zsoldos pedig beforgatta a másik kapu előtt Krajcsovi- csot és emberhátrányból juttat­ta vezetéshez csapatát. A negyed vége előtt Krajcsovics 4 m-esbőí sem tudott egyenlíteni. Az izga­lom olyan nagy volt a meden­cében, hogy az utolsó beúszás- kor elfelejtették a kosárba tenni a labdát. Ez derültséget keltett, de az egriekben nem oldotta fel a feszültséget. Kemény volt a küzdelem, a vendégek kihagvtak egy emberelőnyt, aztán előbb Nagy. majd Zsoldos Végleg ki­pontozódott. Kelemen L. egyen­lített. Kovács R. szépen szerelt és lőtt is, de a labdát Hajmá­si á kapufára tolta. Kácsor köz­belépése miatt Dávid lőhetett gólt büntetőtőből. A befejezés előtt fél perccel a Dózsa került emberelőnybe, ezt Krajcsovics gyorsan kihasználta, vesztére, mert az Izzó gyors támadása ki­állításhoz vezetett és a befejezés előtt hét másodperccel Győré belőtte a két pontot érő utolsó gólt. A küzdelmes összecsapáson higgadtabban játszó Vasas Izzó megérdemelten győzte le í gyöngén védekező és támadás \ban is pontatlan egrieket, akik ezzel a vereséggel nagyon nehéz helyzetbe kerültek. A hazai együttes játékosai közül csak Kácsor játszott jól. — gh — Krajcsovics (fehér sapkában) a hét végi kettős fordulóban nem használta ki lövókcszsc^éi, ritkán vállalkozott lövésre, s többnyire rossz pozícióból. (Fotó: Szántó György) A vízilabda OB I. állása: 1. Vasas 8 8 — — 47-17 16 2. OSC 8 6 2 — 52-28 14 3. Ü Dózsa 8 6 — 2 38-28 12 4. FTC 8 4 3 1 34-28 11 5. Bp. Sp. 8 4 2 2 33-31 10 6. BVSC 8 3 1 4 36-37 7 7. Szolnoki VD 8 2 2 4 29-40 6 8. SZEOL 8 2 1 5 24-36 5 9 Szentes 8 2 1 5 36-49 5 10. Bp. Honvéd 8 1 2 5 28-39 4 n. Vasas Izzó é 1 2 5 23-34 4 12. Eger o — 2 6 3^-43 2 Eger: Keller — Seifer, Leány (1), Jakab (1), Miklós (5), Laj­tos (1), Bcdóné (5). Csere: Be­recz.kyné (1), Tóth, Tőzsérné. Edző: BerecZky György. Csoportrangadónak beillő ta­lálkozón a nyíregyháziak kezd­tek jobban. A Vasas 3:3 után ra­gadta magához a kezdeménye­zést. Kitűnő egyéni teljesítmé­nyekkel sikerült háromgólos előnyt szerezni a szünetig. For­dulás után folytatódott a jó ira­mú, színvonalas játék, mely harcos küzdőmodorral párosult. Volt időszak, amikor a bervaiak 4—5 góllal is vezettek, így győ­zelmükhöz nem fért kétség. Az egyik riválisa ellen biztos győzel­met arató Vasasból elsősorban Bodóné, Miklós és Leány nyúj­tott az átlagostól jobb teljesít­ményt. Labdarúgó­híradó Az NO I. legutóbbi fordulóját nak eredményei: Bp. Honvéd-* Ú. Dózsa 0:1, Vasas—Ferencvá­ros 3:2, MTK VM—Videoton 0:3, Csepel—SZEOL 2:0, Kaposvár—- ZTE 2:2, SBTC—Békéscsaba 0:0, Haladás—Diósgyőr 3:0, Tatabá­nya—Rába ETO 3:1. A bajnok­ságban a Videoton vezet 35 pont­tal az ugyancsak 35 pontos FTC előtt, 3. az Ü. Dózsa 32 ponttal. A Heves Kupa ifjúsági labda­rúgótorna csoportmérkőzéseinek végeredménye: 1. csoport: 1. Egri Dózsa 8, 2. Heves 5, 3. Tárnáméra 4, 4. Novaj 3, 5. Kál 0 ponttal. II. csoport: 1. Egri Vasas 7, 2. Sirok 6, 3. Egeresein 5, 4 Recsk 2, 5. Tarnalelesz 0 ponttal. IlT. csoport: 1. GYESE 10, 2. Gy. Spartacus 8, 3. Gyön­gyöspata 6, 4. Adács 3, 5. Nagy* réde 2, 6. Szűcsi I ponttal. ív• csoport: l MAV HAC 10, 2, , Selyp 8, 3. Petőiibánya 5, 4. H. Kinizsi 3, 5. Rózsaszentmárton 3, 6. Ape 1 ponttal. A közép­döntőbe a négy csoport első he­lyezett együttese került. A kö­zépdöntő eredményei: MÁV HAC —Egri Vasas 1:4, GYESE—Egri Dózsa 2:2 (11-es rúgásokkal a GYESE jutott tovább). Az első es harmadik helyet eldöntő mér­kőzést május l-én játsszák a csapatok Hevesen. Az 1—2. he­lyért GYESE—Egri Vasas, 3—4. helyért MÁV HAC-Egri Dózsa összecsapást a kerül sor Az NB II. vasárnapi forduló­jának eredményei: Volán— SZMTE 3:1, Szállítók—Szekszárd 2:1, Pécs—Vasas Izzó 4:1, Kos­suth KESE—Oroszlány 2:0, BVSG —Nagybátony 2:1, Nagykanizsa —Bábolna 2:1, Bp. Spartacus— Komlo 4:1, Debrecen—MÁV DAC 4:2, Dunaújváros—Budafok 1:0, Várpalota—Dorog 4:0. A bajnok­ságban Dunaújváros vezet 46 ponttal. 2. a Dorog 39, 3. a Bu­dafok 37 ponttal. # A