Népújság, 1975. november (26. évfolyam, 257-281. szám)

1975-11-25 / 276. szám

\ 1 A íABLAZAT NEGYEDIK HELYEN a SPARTACUS — A VASAS IDEGENBEN HAR­COLTA K! ' GYŐZELMET ~ ÖTLETES, GYORS CSATA RjATEKOT NYÜJTOTT A DÓZSA áz FC Barcelonáról... Ez történi a labdarugó Gyöngyösi Spartacus— Hajdú Vasas 4:0 (0:0) Gyöngyös, 800 néző. V. Bodnár. Spartacus: Varga — Bársony, Adonyi, Réthy, Acs, Ullmann, •Ferencz, Horváth, Gábor, Bá­tyúi. Királyhegyi. Edző: Pallagi Róbert. Téglás: Ménes — Kiss B., Tóth, Kiss Gy.. Poor. Bujdosó, Lu­kács. Csendes, Hutka, Mikié, Mi­le, Edző: Komlóssy Imre. A hótól megtisztított, de eléggé csúszós játéktéren a vendégek CiJ.utt már az első percben hely- írt adódott. Adonyi kezezéséért támadásokkal indult a mérkőzés, s már a 2. percben csak szeren­csével hárítottak a hazaiak. A 6. percben Hevér távolról veszé­lyeztetett jól irányzott lövéssel. A hazaiak a 10. percben vezették az első támadást. A sáros pá­lyán nagyon csúszkáltak a játé­kosok. A 12. percben Zajácz tá­volról lőtt labdája a léc fölött hagyta el a játékteret. A 26. percben Beraxa tisztára játszotta magát, de közelről a kapusba lőtt. A 30. percben ide-oda pat­togott a labda a hazai kapu előtt, végül Pázmándi lábáról a sarokba gurult, 1:0. Szünetig mmmmm Horvath szabadrúgását csők Hajdú Vasas kapusa. 35 méteres szabadrúgás után Varga a jobb felső sarok tájé­káról tenyerelte szögletre a lab­dát. A szögletből újabb két sa­rokrúgás következett, de a ha­zai védelem hárított. A szövet­kezetiek előtt az 5. percben nyí­lott először gólszerzési lehetőség. Gábor a bal oldali 16-os sarká­tól ívelt kapu elé, Bányai az ötösről futtából kapu fölé bom­bázott. Nem sokkal később Fe­rencz ellenállhatatlanul futott el a jobbszélen, a kifutó kapus mellett el is lőtte a labdát, de az elkerülte az üres kaput. Szin- - te Kapujához szegezték ellenfe­lüket a zöld-fehérek, a vezetést mégsem sikerült megszerezniük. A 25. percben két Bányai-alakí­tás vitt színt a játékba, ered­ménytelenül. Később Horváth kö­zeli lövését bravúrral hárította Ménes.- A második félidőben tovább folytatódott a hazai mezőnyíó- lény, a dtf. percben Bányai lövé­sénél Ménes ismét bravúrral há­rított. Az 53. percben esett a ta­lálkozó első gólja. Ullmann ki­tűnő labdával ugratta ki a bal- összekötő helyén Bányait, aki a kifutó kapust kicselezve éles szögből a bal alsó sarokba lőtte a labuát, 1:0. A 60. percben Bá­nyai ismét • kicselezte a kapust, középre adását a belsők kétszer is elvétették. A 70 percben Ull­mann hagyott ki százszázalékos helyzetet, közelről Ménesbe lőtt. A 79. percben növelte előnyét a hazai együttes: Bányai ugratta ki a jobbszélen Ferenczet,. kinek beadásából Horváth a gólvonalon álló vendég védőt találta el, a visszapattanó labdából Gábor a hálóba helyezett. 2:0. A 84. pertí- pen Bányai ugrott ki Ifözépen, bár erősen nyomták, mégis el­gurított a kifutó kapus mellett, s a labda a kapu mellé került. Közben Bányai elesett, a játék­vezető ll-est ítélt. A büntetőt Acs a jopb alsó sarokba lőtte, .1:0. Két perc múlva Ferencz fu­tott el a jobbszélen, beívelését a xnea epett védők röviden mentet­ték és az előre lopakodó Bár- •ony 10 méterről beállította a végeredményt. 4:0. V A szövetkezeti gárda már az jielső 45 percben jelentős mezon y- jföiényben játszva, vezette széle­iken futó, korszerű, gyors táma- jdasait. Ekkor a szerencse a Haj- ,dú Vasasnak kedvezett. De amint iaz bebizonyosodott, a nagv ^ '■mást a vendégek nem bírták vé- i-gig. A mérkőzés hajrájában hen­gerelt a jól játszó Spartacus., és akár nagyobb arányban is nyer­hetett volna. Varga kapus kevés dolgát jól :látta el. A védelemben Adonyi- Vtói láthattunk kiemelkedő játé­kot. Ullmann a támadásindítá- *okban jeleskedett, Horváth so­kat dolgozott, de a kaou e’ t határozatlan volt. A két szélső, Ferencz és Királyhegyi jó játék­kal örvendeztette meg a szurko­lókat. Bányai technikai tudását ügyesen kamatoztatta. Szkocsovszky Tibor t Egri Vasas- Balmazújvárosi Tsz SK 4:1 (1:0) Balmazújváros, 700 néző. V.: Brinken. Eger: Bende — Zav. Smos. Mundruczó, Beraxa, Pázmándi, Barta. Cseh, Sulyok, Zajácz. He­vér. Edző: Várallyay Miklós. Balmazújváros: Szabó T. — Úri. Urban. Szabó (Gutái). Tó'h, Jónás, Lupó, Hegedűs (Dobi), Orosz, Sólyom, Vaszilkó. Edző: Szabó Sándor. Hideg, szeles időben, hómen­tes, de sáros játéktéren Vasas­c ;;"kk november £5* kedd labbat tudja mentem Menes, «9 (Fotó: Dózsa Balázs) több jö Vasas-támadás hiúsult meg leshelyzet miatt. Fordulás után az 50. percben Bende szögletre tisztázott egy szabadrúgást. Az 55. percben Sí­pos ütközött Vaszilltóval és a félpályánál álló játékvezető ke- zezésért ll-est ítélt. A büntetőt Urban értékesítette. 1:1. a ber- vaiak nem adták fel, s erőltet­ték a támadásokat. A 65. perc­ben Hevér jó helyzetben a lab­da mellé rúgott. A 73. percben szabadrúgáshoz jutott a Vasas. Az alapvonal közeléből Pázmii- di laposan adott középre és az előrehúzódott Sípos élesen a bal sarokba lőtt. 2:1, A 77. percben ismét Pázmándi ívelt középre. Sulyok kiugrott, átemelte a lab­dát a kapuson és máris 3:l-re módosult az eredményt. A 80. percben Cseh remek cs2lek után Hevér elé gurított, akit elgán- . csoltak. A ll-est Baría értékes!- \ tette. 4:1. A hátralevő percekben a Vasas újabb gólokat lőhetett volna a mérkőzést te’jesen feladó ellenfélnek, de „elpuskázták” helyzeteiket. Az utóbbi hetek balsikerei után nagy elszántsággal vetette ma­gát a küzdelembe a Vasas, mégis nehezen tudták megszerezni a vezető gólt, noha több lehetőség is adódott. A 11-esből kapott gól utáni percek hazai rohamait si­került átvészelni, nem adták fel a sárdagasztó harcot és igyeke- • zetük meghozta a hőn óhajtott győzelmet. A bervaiak végig érettebb csapatjátékkal végül ilyen arányban is megérdemelten szerezték meg a két pontot. Egyénileg Bende megbízhatóan védett. Zay sokszor vállalkozott felfutásokra. Sipos hiba nélkül játszott, gólja döntőnek bizo­nyult. Beraxa nagy harcot ví- “ vott ellenfelével. Barta és Mund­ruczó jól fékezte a hazai roha­mokat. Higgadt játékuk sokat jelentett. Pázmándi és Zajácz sokat fáradozott. A két szélső — Cseh, Hevér — lényegesen többet nyújtott, mint az utóbbi hetekben, csak a gólszerzés nem sikerült neki. Sulyokot viszont éppen gólja dicséri. Fesztbaum Béla Egri Dózsa—Záhonyi VSC 5:1 (1:0) Eger, 1000 néző. V.: Kuti. Eger: Rozsnaki — Fodor, Zsi- dai, Csathó, Csuhái, Patvaros, Barta, Galántai, Mártha, Vígh, Pócsik. Edző: Bánkúti László. Záhony: Prámer — Karasz, Jászfai, Pető, Kovács, Dallos, Győré (Sási), Balázs, Erdei, Má­té, Boros (Danes). Edző: Som- kereki György. Csúszós, havas pályán a hazai­ak kezdtek, de az első perc vé­gén mégis majdnem a vendégek érlek el gólt. Máté kapott lab­dát középen, az elcsúszó Zsidai mellett kapura tört, de lövés he­lye t,t oldalra gurított és a beér­kező védők nehezen felszabadí­tottak. Az 5. percben Pócsik la­pos lövése a megcsúszó kapus mellett, a jobb saroknál hagyta el a játékteret. A 6. percben ka­varodás végén Mártha élesen a jobb sarok mellé lőtt. A’land ' sultak a Dózsa rohamai. A 10. percben Galántai lapos lövés1* fogta a kapus. A 14. percben Barta 15 méterről a bal felső sa­rok fölé lőtt. A 18. percben gvors támadás végén Barta lövé­sét a kapufára ütötte Prámer. A 23. percben Barta szabadrúgá­sát a kapus szögletre hárította. A 29. percben Barta távoli lö­vése a bal kapufa tövéről vágó­dott vissza a mezőnybe. A 33. percben gólt értek el a hazaiak: Mártha—Barta—Márta akció után a labda Vígh elé került, aki kö­zépről a jobb sarokba további-, tott. 1:0. A. vendégek keményen szinte tíz emberrel védekez­nek, így az eredmény már a szü­netig nem is változott. ^ második félidő gyors egri jlokkal kezdődött. A 47. perc­ben Patvaros átadását Barta húsz méterről fordulás bői laposan » AB lll-ban jobb alsó sarokba bombázta. 2:0. A 48. percben Barta futott fel a jobb szélen és beadását Mártha a kapuba fejelte. 3M). A 49. percben Barta 25 méteres sza­badrúgása a kapusról kipattant, Vígh lövése pedig a kapust érint­ve jutott szögletre. Továbbra is a lila-fehérek rohamoztak, a ven­dégek szórványos ellentámadá­sokkal kísérleteztek. A 64. perc­ben. Galántai szép cselekkel tört be a Ití-osra, ott a védők buktat­ták és a megítélt ll-est Vígh nagy erővel rúgta a bal sarokba. 4:0. A 72. percben Galántai a bal oldalon futott le az alapvo­nalig, es beadásai Csuhái élesen fejelte a kapu jobb sarkába. 5:0. Házai támadások közepette a 85. percben váratlanul szépítettek a záhonyiak: a cserekent beállt Sási kapott labdát a bal olda­lon, s néhány lépes után nagy erővel lőtt es a labda a vetődő Rozsnaki kezéről a kapu jobb sarkába hullott. 5:1. Hazai támadásokkal ért véget a mérkőzés. A csúszós, havas talaj ellenére meglepően jól, ötletesen es szel­lemesen játszott a Dózsa. Nagy lendülettel végigtámadták a 90 percet, alig-alig engedték szóhoz a vendegeket, akik végered­ményben csupán a védekezésből tudtak valamit csillogtatni tudá­sukból. Az is örvendetes volt, hogy a lila-fehérek az utolsó pillanatokban is olyan lendületet tudtak játékukba vinni, mint az első percekben, ami azt bizonyí­totta: erőnlétük kifogástalan, csapatjátékuk pedig egyre éret­tebbé válik. Egyénileg Rozsnakinak alig akadt dolga, a gólt nagyobb sze­rencsével védhette volna. A vé­delemben Csathó volt a legjobb, de kielégített Fodor és Zsidai játéka is. Patvaros nagyszerű játékot mutatott be. Galántai szünet után már szokott teljesít­ményét nyújtotta. Csuháit gólja hozta fel. Pócsik halványabb volt a szokottnál. Elől Barta len­dülete és nagy erejű lövései ál­landó veszélyt jelentettek a ka­pura. Mártha ugyancsak kivette részét az ötletes játékbó1 ’%~' eok gondot okozott a védőknek. Fazekas István Az NB III. további eredményei, Északkeleti csoport: Ózd—MV0- 1:0, Sátoraljaújhely—DMTE 2:2, S. Kohász—Balassagyarmat 3:2, Kazincbarcika—Rakamaz 4:0, He- jőcsaba—Borsodi Bányász 0:^ Borsodi Volán—Leninváros 2:2, Rudabánya—Nyíregyháza 0:0. A bajnokság állása: 1. Egri D. 17 10 5 2 45-15 25 2. Ózd 17 10 4 3 28-10 24 3. DMTE 17 7 7 3 36-15 21 4. Gyöngyös 17 7 5 5 32-23 19 5. MVSC 17 8 3 6 28-21 19 6. Rudabánya 17 8 3 6 27-27 19 7. Leninváros 17 6 7 4 29-30 19 B. Borsodi B. 17 7 5 5 25-28 19 9. K.-barcika 17 7 4 6 46-31 18 10. S. Kohász 17 6 6 5 37-29 18 11 S.-újhely 17 7 4 6 26-26 18 12. Ny.-háza 17 6 5 6 35-23 17 13. Rakamaz 17 6 5 6 22-26 17 14. Hajdú V. 17 7 2 8 26-29 16 15. Egri V. 17 7 1 9 23-° 9 15 16. B -gyarmat 17 6 3 8 28-30 15 17. Záhony 17 7 1 9 22-?4 15 18. Hejőccaba 17 6 3 8 21-36 15 19. Borsodi V. 17 2 4 11 20-46 8 20. B.-újváros 17 — 3 14 15-68 3 Az FC Barcelona, a katalán főváros patinás múltú klubja, az örök vetélytárs Real Madrid • világraszóló sikereinek árnyé­kában, hosszú időn keresztül csak a „másodhegedűs” szere­pét töltötte be. A megalakulásá­nak 75. jubileumát ünneplő klub története során eddig kilenc al­kalommal nyert spanyol baj­nokságot, tizenötször spanyol kupát és kétszer 1960-ban és 1966-ban — az akkori VVK győz­tese lett. A klub áldozatkész vezetői, élén Agusto Montal elnökkel, megelégelve a tartós sikerte- lenségi sorozatot, az utolsó két évben gyökeres változásokra ha­tározták el magukat. Csillagá­szati. összegekért megvásárolóik Cruyffot és Neeskenst, a VB ezüstérmes holland válogatott két sztáriút, valamint Sotilt, a peruiak klasszis csatárát. Edző­ként szerződtették, előbb Rinus Michelst, a ho’land válogatott sikereinek kovácsát, majd . ké­sőbb Hennes Weisiveüert, az NSZK-bajnok Borussia MÖnchen- gladbach kitűnő edzőjét. Az így felerősített klub csa­patától, de különösen Cruyfftól, a kulcsembertől mindenki cso­dát várt. Ez azonban elmaradt! A csapatnak a Real Madrid át­meneti gyengeségi periódusa miatt sikerült ugyan megnyer­nie az 1973—74-es spanyol baj­nokságot. de a további eredmé­nyes szereplés mind a hazai bajnokság küzdelmeiben, mind a nemzetközi porondon elma­radt. Ennek okaira kerestünk spa­nyol lapok nyomán magyará­zatot. Agusto Montal elnök f •— Mi, anyagiakat nem kímélve min­dent elkövettünk, fe’edtetve a múlt fájó kudarcait, a csapat sikeres szereplése érdekében. A Barcelona az ellentmondások csapata: bámulatos akaraterővel küzdve megnyerte az 1973—74-es bajnokságot, aztán árnyéka volt önmagának. Rinus Michels tá­vozásával — úgy vélem — le­zárult egy fejezet a klub tör­ténetében. viszont Weisweiler személyében iő kezekbe került a csapat edzéseinek irányítása, ö nemcsak nagyszerű edző. ha­nem töké1etes pszicho1 ógus is. aki kitűnően ért a látókörök nyelvén. Emberi szóval be’éj ük oltotta a felelősségérzetet és a gvőz^embe vetett hitet. Meg­győződésem. hogy munkája-'1’: eredményeként csaoatunk rike- re^en szerepel mind a hazai bajnokságban, mind a nemzet­közi porondon. Hennes WeisweVer edző: —­Bár nehéz időszakban vettem át a csapat edzéseinek irányítását, úgy vélem, hogy a jelenlegi já­tékosanyaggal képesek vagyunk a kitűzött célok elérésére. A esanat vezéregvéni *geit fCruvff, Neeskens, Kőül, Migue’i) kitű­nően egészítik ki a Barcelona fiatal és tehetséges saját neve- lé-ű játékosait, akik na^vobb feladatok megoldására is képe­sek. Tisztában vagyok azzal, hogy még sok és nehéz mun1'a vár rám és a siker elérése csak hosszabb távon lehetséges. Cruyff és Neeskens formainga- dozá^a a Reál Madridhoz szer­ződött Ne*zerrel és Beihierrel azonosan törvényszerű volt, hi­szen ők az 1974-es Nsr,T'>"1i vrt minden idegi és fizikai fárad­ságával, úgyszólván nihenő nél­kül kerültek klubjaikhoz. Nem tartozom azon edzők k^zé. a1’i’r kiterítik szakmai titkaikat, így csak annyit: csapatom, az FC Barcelona mindenekfeleit a tá­madást helyezi éttérbe. de ugyanakkor nem felehkerik meg a szervezett védekezésről sem. A november 26-i, óriási érdeklődéssel várt FC Barcelona— Bp. Vasas UEFA Kupa-mérkőzés első találkozójának színhelye, a 20 uco nézőt befogadó barcelonai stadion, melyben előreláthatóan nehéz kilencven perc vár a Vasas csapatára. Johan Cruyff. a csapatkapu tany: — Őszintén sajnálom, hogy hosszú időn keresztül nem tud­tam a Barcelona csapatában azt nyújtani, amit a klub szak­vezetői és lelkes szurkolói tőlem joggal elvártak. A környezet és klímaváltozás, a spanyol fut- ballba való beilleszkedés érthe­tően nem volt zökkenőmentes. Ehhez járult jó néhány súlyos sérülésem is. Idegeim sem vol­tak rendben, hiszen nemegyszer okkal, vagy anélkül vitába szálltam a játékvezetőkkel. Ma már teljesen otthonosan moz­gok, ami megmutatkozik csapa­tunk eredményeiben is. Nagyra értékelem Weis wer er edzőnk szakmai képessé- és elgon­dolásait, melyek e.oub-utóbb si­kerre vezetnek. Csillag Imre, a Barcelonában élő, magyar származású me­nedzser: Talán azzal kezdeném, hogy a Vasas csapata még Bar- celonbán sem esélytelen! Felte­vésemet a végignézett Barcelona —Hercules l:l-es dönteFennel végződött bajnoki találkozóra alapozom, amelyen a kozépme- zőnyhöz tartozó Alicante-i csa­pat kitünően szervezett védői­emével teljesen kikapcsolta a já­tékból Cruyffot és társait. Mi­ért ne sikerülne ez a Vasas­nak? Ennek feltétele — megíté­lésem szerint — a tökéletesen jól záró védelem. Hiba lenne a közép játékot erőltetni, ehelyet. a széleken vezetett támadások­kal húzzák szét a Barcelona véde’mét, amely — mint eddigi eredményei is mutatják — nem sebezhetetlen. Cruyffot és Nees- kenst szigorú „védöőrizetben” tartsak, de Sotilról sem szabad megfeledkezni. Ne engedjék, hogy tisztán vehessék át a lab­dát, támadásokat indítsanak és gólt lőjenek. Azt tanácsolnám a Vasas-fiúknak: ne ismerjenek elveszett labdát és az eredmény alakulásától függetlenül küzdje­nek kilencven percen át. Ha feltárnád a hagyományos Vasas­szív, Barcelonában elért szoros eredménnyel a december 10-i budapesti visszavágón kivívhat­ják a továbbjutást. Sakk Megérkeztek Csuvasiábói a levelező (táv) sakkmérkőzés csuvas lépései, amelyet a két lap olvasói játszanak két táblán. Ezek szerint a Cse- bokszári—Egzr táblán ez a pillanatnyi helyzet: 1. lépés­ben: d2—d4; Hg8—Í6; 2. lé­pésben: Hgl—f3; el—e6; 3. lépésben: e2—e3; cl—c5; 4. lépésben: Ffl—d3; ? A vilá­gos bábukat a csuvasok Ve­zetik. Az Eger—Csebokszári táb­lán, ahol Philidor-véde^met játszunk világos bábukkal, eddig a következő lépések zajlottak le: 1. lépésben: e2— e4; e7—e5; 2. lépésben: Hgl —Í3; d7—d6; 3. lépésben: d2 —d4; Hb8—d7; 4. lépésben: ? Az olvasóink ötleteit, ja­vaslatait, hogy a következők­ben mit lépjünk, péntekig kérjük szerkesztőségünkbe megküldeni. Címünk: Népúj­ság Szerkesztősége, Sportro­vat, 3300 Eger, Beloiannisz u. 3. 1. Dunaúj város—Pécs 1 1:0 2. Nagybátony—SZMTE 2 1:?. 3. FÖ3PED—Bu dalok X l:l 4. Bp. Sp.—Izzó 1 1 :•) 5. Nagykanizsa—Dorog 1 1:0 6. KKFSE—DVSC X 0:. 7. Bp. Építők—Előre 2 0 8. Sasha'om—Pénzügyőr 2 1:2 9. SZVSE—Szarvas X 0:0 10. Hv.-hely—Szegedi D. 2 0:‘ 11. Soproni T.—Fűzfő 2 0:2 12. Répcelak—Vác X 0:0 13. Eanerossi—Genoa +1 X 3:2 14. Spal—Modena X 1:1 A totó nyereményei: a Sport­fogadási és Lo tóigazgatóság közlése szerint a 47. heti lottó­nyeremények az i leték levoná­sa után a következők: a 13 ta­lálatos szelvény 8 db. nyere­ményük 110 585 torint, ezek kö­zül 13-1-1 találatos szelvény 1 db. a nyeremény és a jutalom együtt 787 395 forint, 12 találatos szelvény 229 db, nyereményük egyenként 2575 forint, a 11 tar Iá atos szelvény 2604 db, nyere­ményük egyenként 226 forint, a 10 találatos szelvények száma 17 356 db. nyereményük egyen­ként 51 forint. A Heves megyei Teke Szak- szövetség által rendezett „Téli Kupa” csapat- és egyéni ver­seny A és B kategóriáiban mintegy 80 versenyző vetélke­dett. A színvonalról elmondha­tó, hogy még a bajnokság be­fejezése után is jó volt. Ezt bi­zonyítja a csapatok, versenyzők által elért teljesítmény. Ered­mények, A kategória, csapat­ban: 1. Egri Spartacus 2556, 2. HAFE 2355, 3. Egercsehi Bá­nyász 2341 fa. Egyéniben: 1. Ficzere József 448, 2. Veres Al­bert 441, 3. Cseszneg József (mindhárom Egri Spartacus) 434 fával. B kategória, csapatban: 1. AGRIA SC 2244. 2. SZÖVTER- MÉK 2370, 3. HAFE II. 2293, 4. Egri Vörös Meteor 2271. 5. Egri Vasas 2178, 6. Egri VILATI 2078, 7. Egri Vízmű 2078, 8. Pétervá- sára 1832, 9. Egri Közút 1407 fa. Egyéniben: l. Patkó Károly (AGRIA) 440, 2. Nagy György (SZÖVTERMEK) 422, 3. Varga János (SZÖVTERMEK) 422 fá­val. A helyezetteknek járó ér­meket Szabó Mihály, a Heves megyei Teke Szakszövetség fő­titkára adta át. * Az egri városi asztalitenisz­csapatbajnokság 8. fordulójának eredményei. Férfi I. o.: Egri Vasas—EMASZ 9:0, Erdőgazda­ság—Népújság 8:1, ITSK—Tégla­gyár 9:0, TÜZEP I.—HAFE I. 8:1, Dohánygyár I.—Vízmű 5:4. Az élcsoport állása: 1. TÜZÉP 1. 34. 2. ITSK 26. 3. Erdőgazda­ság 24 ponttal. Férfi II. o.: Fiú Koll.—Eoület Karb. Szöv. 7:2, HAFE IT.—MEZŐGÉP 9:0. E. Va­sas KISZ—GM Szakközépiskola 9:0. Dohánvgvár II.—BUBIV 6:3, VILATI—TUZEP II. 9:0. Az él­csoport állása: l. HAFE II. 32, 2. VILATI 30. 3. Fiúkollégium 20 ponttal. Nők: Egri Vasas— EMASZ 5:0, ITSK—Té«lag^ár 5:0. TUzßp I.—HAFE 5:0. Víz­mű—TÜ7.EP n. 5:0. Az élcso­port állása: 1. Vízmű 28, 2. ITSK 26, 3. TUZEP I. 24 pont­tal. December 7-én 9 órától az eg­ri Gárdoiívj Géza Gimnázium tornatermében kerül lebonyolí­tásra Heves megye 1975. évi n. Csak röviden. •• —m. osztályú egyéni asztalite­nisz-bajnoksága. Versenyszá­mok: II—III. osztályú férfi és női egyéni. Valamennyi verseny­szám végig egyenes kiesési rendszerben kerül megrendezés­re. A mérkőzések két nyert játszmáig tartanak. A harmadik helyért is játszani kell. Az első három helyezettek éremdíjazás­ban részesülnek. Nevezési határ­idő: december 4, 12 óráig. (He­ves megyei Asztalitenisz Szak- szövetség, Eger, Kossuth u. 9.) Nevezni a helyszínen nem le­heti • A hollandiai Amersfortban be­fejeződött az idei vízilabda BEK- döntője. A magyar színeket kép­viselő — bajnokcsapat — Vasas vízilabdázói a második helyet szerezték meg. A BEK végered­ménye: 1. Partizán Belgrád, 6, 2. Vasas 4, 3. Canottieri Napoli 2, 4. De Robben 0 ponttal. Ugyan­csak végétért az 1975—76. évi ví­zilabda KEK küzdelemsorozat. A négyes döntő végeredménye: 1. Mladost Zágráb 6. 2. OSC 4, 3. C. Vecchia 2, 4. N. Arnheim 0 ponttal. * A labdarúgó NB H. 17. fordu­lójának eredményei: Szolnoki MTE—Nagybátony 2:1, Kossuth KFSE—Debreceni VSC 0:0, Bp. Spartacus—Vasas Izzó 1:0. BV3C —Oroszlány 1:1, Komló—MÁV DAC 1:1, Szekszárd—Bábolna 2:1, Nagykanizsa—Dorog 1:0, Volán SC—Várpalota 0:0. Dunaújváros —Pécsi MSC 1:0. Budafok—FŐS- PED 1:1. Az élcsoport állása: 1. Dunaújváros 28, 2. Budafok 25, 3. Dorog 22 ponttal. $ November 29-én a siroki kul­túrházban kezdődik 16 órai kez­dettel a kétnapos megyei férfi asztalitenisz Tizek Bajnoksága. A megyei asztalitenisz szövetség az alábbi játékosokat hívta meg', a versenyre. Paláncz Péter, Hart Géza. F Pál (valsme /i Só-oki Vasas), dr. Estefán V •/.?, Kovács György, Román Péter, dr. Sorikádi Já­nos (valamennyi Egri Kolacs- kovszky). Szabó József, dr. Fü- löp István, (mindkettő MÁV HAC). Tartalék: Mát’né György (MÁV HAC). A második napon 9 órától állnak asztalhoz a ver­senyzők. Az első három helye­zett éremdíjazásban részesül. A gyöngyösi járás! serdülő labdarúgó-bajnokság gyöngyösi csoportjának 1975. őszi eredmé­nyei: 1. forduló: Adács—Kará­csond 1:3, GYESE I—Nagyréde 7:0, Gy .Spartacus—Gyöngyöspa­ta 3:0. 2. forduló: Adács—Szűcsi 1:5, Karácsond—GYESE I. 1:4, Nagyréde—Gy. Spartacus 1:3. 3. forduló: Adács—Nagyréde 1:4, GYESE I—Gyöngyöspata 11:0, Gy. Spartacus—Szűcsi 5:0. 4. for- duió: Adács—Gyöngyöspata 2:2, Szűcsi—GYESE I. 1:7, Karácsond —Gy. Spartacus 3:5. 5. forduló: GYESE I.—Gy. Spartacus 4:1, Nagyréde—Karácsond 3:2, Szűcsi —Gyöngyöspata 2:2. 6. forduló: Gy. Spartacus—Adács 4:0, Szű­csi—Nagyréde 1:6, Karácsond— Gyöngyöspata 1:0, 7. forduló: Aclács—GYESE I. 1:3, Nagyréde —Gy.-pata 13:0, Karácsond—Szű­csi 4:1. Végeredmény: 1. GYESEI. 2. Gy. Sp. 3. Nagyréde 4. Karácsond 5. Szűcsi 6. Gy.-pata 7. Adács 8. 214. ITSK 6 6 ------- 36- 4 12 6 5 6 4 1 21- 8 10 2 27-14 3 6 3—3 14-14 6 114 10-25 6 — 2 4 4-32 2 6—15 6-21 1 törölve Előkészíiő csoport eredménvei: Gy. Mg. Szakközéoiskola—Gyön­gyöshalász 7:0, Gyöngvöshalász —GYESE II. 2:3, Gy. Mg. Szak- isk.—Gy. Soartacus II. 6:3, Gv. Spartacus II.—GYESE II. 1:3, Gyöngyöshalász—Gy. Spartacus II. 6:2, GYESE II—Mg. Szakkö- zérusk. 4:1. őszi végeredmény; 1. GYESE II. 3 3--------10-4 6 2 . Gy. Mg. SzK. 3 2 — 1 14- 7 4 3. Gy.-halász 3 1 — 2 8-12 2 4. Gy. Sp. II. 3--------3 6-15 — * A gyöngvös: járási serdülő lab- darúgó?bájnoköág selypi csoport­jának 1975 őszi eredményei: 1. forduló: Apc—Hort 6:1, Rózs'>- szentmárton—MÁV HAC 0:10, F. Kinizsi—Ecséd 1:1, Selyp—Pey • fibánya 4:0. 2. forduló: Pete bánya—Apc 2:1, Hort—Róz szentmárton 2:2, MÁV HAC— Kinizsi 12:0, Ecséd—Selyp 2 3. forduló: Apc—MÁV HAC Rózsaszt.— Ecséd 0:1, H. Kr —Petőfibánya 7:0, Selyp—' 6:2. 4. forduló: Ecséd—Apc Petőfibánya—Rózsaszentm. Hort—H. Kinizsi 1:11, MÁV ? —H. Kinizsi 5:0. 5. forduló: —Selyp 2:2, Rózsaszentm.—H. nizsi 0:5, MÁV HAC—Hort Ecséd—Petőfibánya 4:2. 6. fo ló: H. Kinizsi—Apc 4:0, Sei Rózsaszentm. 6:0, Petőfibán • MÁV HAC 0:14, Hort—Ecséd 7. forduló: Apc—Rózsaszen 7:1, Selyp—H. Kinizsi 1:3, M HAC—Ecséd 5:1, Hort—Petőfi nya 5:3. Végeredmény: 1. MÁV HAC 2. H. Kinizsi 3. Selyp! K. 4. Ecsédi B. 5. Apci Vasas 6. Horti Vasas 7. P.-bánya 3. R.-szentmár. 7 6 1 — 60- 5 13 7511 31-15 7 4 1 2 25-14 7313 13-19 7 2 2 3 22-17 7214 14-39 72—5 14-35 4 7 — 1 6 3-38 1 * A közelmúltban a Siroki Vasas és a Gyöngyösi Vasas Izzó aktív versenyzéstől visszavonult spur tolói találkoztak Sírokban. A kél sportkör vetélkedése ezúttal az öregfiúk kézilabda és kisoálv s labdarúgás soortágakban történt. A két rendezvényt, az evvkí ’ sportolók mérkőzéseit minteg - száz néző élvezte végig. Kispá­lyás labdarúgásban: Siroki Va­sas— Gvöngvösi Vasas Izzó 3:1 (2:0). V. Stolcz. Kézilabdában: Siroki Vasas—Gy Vasas Izzó 29:29 (18:17). V: Tóth, Baróczi. NB ill-as férfi tekeeredmé­nyek: Salgótarjáni IKV—Lőrinci V i as 7:1 (2385:2315). Ld.: Jám­bor 418, Polaneezky 413. illetve Maksa 410. Gyöngyösi Vasas Izzó—Petőfibánya 5:3 (241” :2064). l d.: Parádi 441, Hepp 435, ve Fülöj? 413, Pete* «2.