Népújság, 1975. augusztus (26. évfolyam, 179-204. szám)

1975-08-19 / 194. szám

Ökölvívás Ma 16 pár lép szorítóba a Dobó István emlékversenyen Gedó György, az emlékverseny legnevesebb résztvevője, első mérkőzésén csak másfél menetet töltött a szoritóban. (Fotó: Szántó György) Mint azt már közöltük, Eger- ben szombaton Pusztai László­nak, a megyei TSH elnökének megnyitójával elkezdődtek a XXIII. Dobó István nemzetközi ökölvívó emlékverseny küzdel­mei. Az első két versenynapra kiírt 29 mérkőzésből mindössze egy maradt el sérülés miatt, s a lejátszott 23 találkozó közül csu­pán nyolcban nem tartott há­rom meneten át a küzdelem. Vasárnap ,,szorítóba léptek’’ a bírák is. Sárközi Lajos előtt né­gyen tették le sikerrel a szoká­sos négyévenkénti bírói ellenőr­ző vizsgát, országos bírói minő­sítéssel Habony Sándor (Mis­kolc), Demeter Zoltán (Mis­kolc), Erőss Béla (Budapest), r. osztályú bírói minősítéssel pedig Bárány Ede (Eger). A küzdelemsorozaton végig részt vesz többek között Szemes László, a MÖSZ főtitkára, Feke­te Pál, a MÖSZ szakfelügyelő­je és Adler Zsigmond szakta­nácsadó. A' nagy érdeklődéssel kísért első két napon a következő eredmények születtek. Szombati eredmények. Légsúly: Glück (U. Dózsa) döntő fölénnyel győz Pielesiak. (lengyel) ellen a har­madik menetben. Durjan (Ör­mény SZSZK) p. gy. Botos (Zal­ka SE) ellen. Papírsúly: Babin (örmény SZSZK) p. gy. Páliulvi (Törekvés) ellen,. Láng (Tata­bánya) p. gy. Moravecz (osrt- rák) ellen. Dezamits (Orosz- iány) p. gy. Rosea (romái!) el­len. Nagy váltósúly: Török • (.Steinmetz SE) ellen Strasse (ílruda Dvezda) a 2. menetben sérülés miatt leléptetve. Dobi <U. Dózsa) p. gy. Ciehosz (len­gyel) ellen, Vörös (U. Dózsa) ellen Bakondi (Zalka SE) a 3. menetben feladta, Torojan (ör­mény szszk)—Lukács (Agria) 1. menetben k. o. Félnehézsúly: Tari (Petőíibánya) p. gy. Gye- rák (csehszlovák) ellen, Takács (Zalka SE) p. gy. Masin (Hru- da Dvezda) ellen, Dafinoiu (ro­mán) 2 menetben d. f. Janiczkj (lengyel) ellen, Doviscsák (Va­sas) ellen Kalarik (Hruda Dvez­da) 2. menetben feladta. Vasárnapi eredmények. Papfr- Búly: Tessényi (csehszlovák) p. gy. Akolján (örmény SZSZK) ellen, Gedó (Vasas) ellen Coman (román) 2. menetben feladta. Harmatsúly: Jerzsabek (Stein­metz SE) p. gy. Vrba (Hruda Dvezda) ellen. Sürü (Kun SE) P- gy. Ockai (csehszlovák) el­len. Németh (BHSE) p. gy. pi- ieeki (lengyel) ellen, Jakab (U\ Dózsa) p. gy, Marinel (román) ellen. Amjan (örmény SZSZK) p. gy. Kovács (Szeged) ellen. KJsváltósúly: Mustos (Zalka SE) P- gy. Dzsudzsa (Hruda Dvezda) ellen. Váltósúly: Láng (Csepel) P- gy. Olejnyik (lengyel) ellen. Nagy váltósúly: Dobi (U. Dózsa) b. gy. Török (Steinmetz SE) el­len. Torojan (örmény SZSZK) mérkőzés nélkül nyer .Vörös (U. Dózsa) sérülése miatt. Közép­súly : Dudás (Szekszárd) p. gy, Pasiéwiez (lengyel) ellen, Köbei (U. Dózsa) p. gy. Szálkái (Zal­ka SE) Mellen. Félnehézsúly: Da- fiJonu (román) ellen Doviscsák (Vasas) 2. menetben leléptetve. Tari (Petöfibánya). p*-gy, „Takács (Zalka SE) ellen. nehézsúly: Lőrincz (Zalka SE) p. gy. Koglbauer (osztrák) ellen. A \ hétfői szünnap után. ma 18 órától 16 pár mérkőzik a Gár­donyi Géza Színházban a döntő­be jutásért. Úszás Moszkvában és Leedsben be­fejeződtek a íéx* * *fi, illetve női úszó Európa Kupa küzdelmei. A férfiak mezőnyében a tartalé­kos Magyarország az utolsó he­lyen végzett és kiesett az I. osz­tályból. A női együttes a 7. helyen végzett. Ezen a verseny- sorozaton az egri versenyzők a következő eredményeket érték Augusztus 21—26 Nemzetközi rádióiránymérő verseny Síkfőkúton _ Hazánk felszabadulasának. 30. évfordulója tiszteletére a Ma- ;gyar Honvédelmi Szövetség nem- .zetközi rádióiránymérő versenyt rendez Síkfőkúton, mely egyben a magyar élgárda jubileumi or­szágos bajnoksága is lesz. Az MHSZ megyei vezetőségén megtudtuk, hogy a hazaiakon kívül a legjobb szovjet, NDK, lengyel, bolgár, jugoszláv, ro­mán és csehszlovák versenyzők is rajthoz állnak a nagyszabású versenyen. A külföldi csapatok augusztus 21-én, a magyar me­zőny pedig másnap érkezik meg Egerbe. Az ünnepélyes megnyi­tóra augusztus 23-án 8 óra 30 perckor kerül sor. Még ezen a napon megrendezik .a. rövidhul­lámú versenyt. Másnap az URH- versenyt bonyolítják le. Augusz­tus 24-én, délután 15 órakor ke­rül sor az ünnepélyes eredmény­hirdetésre, majd az építők munkásszállójában baráti talál­kozó lesz. A külföldi csapatok augusztus 25-én üzem- és tsz- látogatásokon vesznek részt me­gyénk területén, majd 26-an Ü7&. augusztus IS., kedd el. Moszkva. 100 mell. 5. Ver­mes 1:08,20 (új országos csúcs). ‘1x1.00 m vegyes váltó: 7. Ma­gyarország (Márton 1:01.73, Ver­mes 1:09,66, Szentirmay 58.08. Kormos 55,33) 4:04,80. 200 m mell: 4. Vermes 2:27,03. Leeds. 100 m gyors: 5. Pelle 1:00.87. 200 m gyors: tí. Peile 2:11,68. 800 m gyors: 3. Lázár 9:17.68 (új orszá­gos csúcs) 200 m pillangó 7. tíede 2:33.05. * Kecskeméten a fedett sport­uszodában szombaton 20 egyesü­let 182 úszója állt rajtkőre az országos vidéki uszóbajnoksug első napján. A- egri versenyzők eredményei. Nők. 100 m gyors. Bajnok^ Harth Katalin 1:04,3. 2. Nagy A. 100 pillangó: 2. Nagy A. 1:10,7. 100 m hat: 2. Harmath 1:13.5. 3. Fodor 1:13,7. 200 m ve­gyes. B: Lazar Rita 2:38.5. 400 m. gyors B: Lázár Rita 4:51.3. 4x100 'n\ vegyes váltó B: Egri Dózsa: (Fodor. Lázár, Nagy. Harmath) 4:59.0. Férfiak. 100 m mell B: 1 óth• János 1200 ni gyors: 2. Hollo 2:08.1. 100 m. hát B: Hollo Tivadar 1:05:0. 3. Lőrincz l :07.8. 4x100 ni gyorsváltó: 3. Egn Dózsa 4:08,9. Vasárnapi eredmények. 100 m gyors B: Holló 57,1. 200 m hat: B: Holló 2:22,7. A labdarúgó NB II. harmadik fordulójának eredményei: Bp. Spartacus—Volán 1:0 (0:0), Va­sas Izzó—Bábolna 2:0 (1:0), BVSC—Várpalota 3:0 (1:0). Du­naújváros—FÖSPED 4:0 (1:0). N.- kunizsa—Kossuth KFSE 2:0 (2:0), MÁV DAC—Szolnoki MTE 2:1 (2:0). Oroszlány—Budafok 3:1 (0:0). Szekszárd—Debrecen .3:0 (1:0). Nagybátony—Pécs 1:0 (0:0), Komló—Dorog 2:0 (1:0). A baj­noki táblázat élén a 6 pontos Dunaújváros áli. az 5 pontos Szekszárd és a Vasas Izzó előtt. * A Taurus Gumiipari Vállalat a Magyar Autó Klubbal közösen rendezte meg augusztus 15-én és 16-án"a XIV. Taurus Rallyt. A mezőny Budapestről indult, a Bakony erdei útjain keresz­tül Balatongyörökig hajtott, majd onnét vissza a kiindulási állomásra. A távolság 1280 km volt, s ezt a távolságot a rajt­hoz állt 65 gépkocsiból 45 tette meg. A futam, egyben EB-ver- seny is volt. így sok nrves kül­földi versenyző, r>ftros is rajthoz állt. Az Egri Volán srírteiben indult két Pol&Ic Fia* MIC gép- 4*905» k&úS -Ha^ctek-­BIZTOS GYŐZELEM EGERBEN EGY FÉLIDŐ IS ELÉG VOLT GYÖNGYÖSÖN — BALSZERENCSÉS vpppceo LENINVÁROSBAN Ez történt a labdarúgó NB lü-ban EGRI DÖZSA—SKSE 3:0 (3:0) Eger, 1500 néző. V.: Halász ivl. Dózsa.: Csánk — Abuczki, Zsi­dai, Horváth, Csuhái, Patvaros, Barta, Galántai, Mártha, Szliv­ka. Molnár. Edző: Bánkuti László. SKSE: Rádi — Nagy, Kasza. Nyéki, Szőke, Gulyka, Szőllősi (Zsidai), Bábel, Szolnoki, Feke­te, Rab (Verboi). Edző: Tóth István. Hazaiak kezdték a játékot, és már a 2. percben Galántai cse­les szabadrúgása szállt kapu fö­lé. A védekezésre összpontosí­tott salgótarjániak csak szór­ványos ellentámadásokkal kísér­leteztek. de ezek rendre elhaltak a 16-os tájékán. A 12. percben két csel után Szlivka a jobb kapufa fölé bombázott, három perccel később pedig Bartha szögletét hárították a kohászok. A 18. percben Gulyka Márthat felvágta, a megítélt szabadrú­gást mentették a védők. A 23. percben vezetéshez jutottak a lila-fehérek: Galántai buktatá­sáért 20 méterre a kaputól sza­badrúgáshoz jutottak a hazaiak. A labdának Barta Hívott neki és nagy erővél>~4«Tíosan a bal alsó sarokba bombázott. 1:0. Továbbra is a Dózsások ma­radtak támadásban. Egymás után négyszer is csak a les tartotta vissza a gólszerzéstől a gyors csatárokat. A 30. percben Szőllősi elcsípte Zsidai rossz fel­szabadító rúgását, de elhamar­kodva a kapu fölé durrantott. A 31. percben Mártha fordulás­ból a bal kapufát találta el, a visszapattant labdát Bartha kö­zelről a fekvő kapus kezébe gu­rította. A 36. percben viszont Barta—újabb gólt lőtt: Galántai ügyesen szöktette középen az ^gri csatárt, aki lefutva védőit, aV etűd ö"k a. p u ^ mellett a kapu bal oldalába küldte a labdát. 2t0. Mai szemre Is tetszetősen, mu­tatósán játszottak a hazaiak. A 39. percben Galántai—Barta ak­ció végen kerüh kapu föle a labda, majd a 44. percben Barta szögletét fejelte közelről a kapu mellé Horváth. Szünet után lanyhult a hazai­ak támadókedve. Kiegyensúlyo­zottá vált a mérkőzés. A 46. percben egy jobb oldali beadást Fekete fejelte kapura. Csaok bravúrosan, ütötte a labdát szög­letre a bal alsó sarokból. Az 32. percben Szlivka veszélyes labdá­ja — éles szögből — a gólvo­nalról perdült vissza a mezőny­be. Az 58. percben Romba nyl bombafejese kerülte el a bai felső sarkot, majd a 66. perc­ben eldőlt a találkozó sorsa: Csuhái indításával Molnár tört kapura középen, és szorongatott helyzetből laposan a bal sarok­ba talált. 3 :Ö. Mezőnyjátékkal teltek a per­cek. A 74. percben Szolnoki sza­badrúgása a felső kapufa szélét súrolva szállt az alapvonalon túlra, aztán Mártha és Molnár futott lesre, majd a 88. percben Bartha ballábas bombáját vetőd­ve hárította a bal saroknál Rá­di. A nagy meleg ellenére sok ro­hamot vezettek — különöseu az első félidőben — a hazaiak a vendégek kapujára, ám a magas termetű és szervezetten, kemé­nyen, de sportszerűen játszó vé­delmük jól állta ezeket a roha­mokat, mert csakis ennek kö­szönhető, hogy nem nagyobb arányban nyert a Dózsa. Örven­detes volt, hogy az első félidő­ben lényegében mar azt a jálc- kot produkálta a csapat, amit szurkolóik joggal elvárnak ked­venceiktől valamennyi mérkőzé­sen. Egyénileg Csank kévés dolgát jól lattu el. A védelem kei hi­bától eltekintve magabiztosan játszott. Abuczki igyekezett, Zsi­dai jól rombolt, Horváth idei legjobb teljesítményét nyújtotta, hasonlóan Patvaros is, aki a mezőny legjobbjának bizonyult. Középen Szlivka bemutatkozása nagyszerűen sikerűit. Galántai az első félidőben játszott tetsze­tősebben. Csuhái a végére elfá­radt. Bartát gyorsasága és két gólja dicséri. Mártha passzív volt, Molnárnak is csak felvil­lanásai voltak. Fazekas István játékot. A második gól utáni bi­zonytalankodást a második fel- időben teljes visszaesés követ­te. A saját maga által diktált lendület felemésztette a zöld* fehérek erejét. A csatárok nem bírták elől tartani a labdát, s a védelem dicséretére szól, hogy ekkor a középpályán frissebben mozgó vendégek meg-megújuló támadásait állni tudta. Egyénileg Kovács saját és tár­sai hibáit rendre javította. Bár­Bátor támadói atékkal kezdett a vTasas. Előbb Hever veszé­lyeztette távolról a hazai kapát, majd a 7. perc meghozta a ve­zető gólt is. Pázmándi indította a jobbösszekötő helyén Zaja* ezot, aki túljutva a védőkön a jobb sarokba gurított. 0:1. A 12. percben Barta lőtt közelről • fö­lé. A 20. percben Barta egyedül törhetett volna kapu felé, a kö­zéphátvéd. azonban kíméletle­nül választotta el a labdától. A labda Cseh elé került, akinek szép lövését védte a kapus. A 32. percben Súlyok tiszta hely­zetből fölé fejeit, majd Hever nagy lövése alig kerülte el a feiső sarkot. Fokozatosan len­dült támadásba a hazai csapat és a 40. percben sikerűit egyen­lítenie, Szögletrúgást kővetően a védőkről kipattanó labdát a nagy lendülettel érkező Farka? laposan vágta a lábak között a hálóba. 1 :l. Fordulás után ismét a Vasa* kezdett j.obban. Előbb Sulyok majd Zajácz került gólhelyzet­be, de .a befejezés nem sikerült. Az 58. percben megszerezték a hazaiak a győztes gólt. Az előre lendülő Vasas-játékosok a pálya közepén rossz helyre alták a labdát. Ügyes összjálék után Vajda kiugrott, és Tóth mellett is elhúzva a labdát, az üres ka­puba lőtt. 2:1. A Vasas nem adta fel. és ismét támadásba lendült. A 70. percben tiszta helyzetbe került Zajáczot csú­nyán felvágták, a szabadrú­gást Sulyok fölé lőtte. A 75. percben Hajdú alig lőtt mellé. A 75. percben közvetett szabad­rúgás után Sulyok a kapufát ta. Iái la el. A 89. percben Zaj ács tiszta helyzetben a kapu mellé lőtt. Barta (jobbról sötét mezben) megszerzi csapata máso­dik gólját. (Fotó: Szántó György) GYÖNGYÖSI SPARTACUS —KAZINCBARCIKAI VEGYÉSZ 2:1 (2:0) Gyöngyös, 2300 néző. V.: Ur­ban, Spartacus: Kovács — Bársony, Aclonyi, Réthy, Acs, Ullmann (Híves), Ferencz, Horváth, Gá­bor, Bányai, Királyhegyi. Edző: Ballagj Róbert. Vegyész: Fülöp — Sáfrány, Ködmön. Mochlár (Farkas), Kendi, Fekete, Sinkó. Kálmán (Veress). Stark. Kopa, Somodi. Edző: Pete András. Nagy ledületíel indították út­jára a labdát a gyöngyösiek. Horváth kitűnő labdát tett Ki­rályhegyi elé, de ö éles szögből a kapu mellé lőtt. Aztán Fe­rencz rajtolt Ács pontos átadá­sára, azonban nem vette észre, hogy Bányai középen üresen, van, kivárt és szögletre szerel­ték. A 7. percben beívelt szögle­tet röviden mentették a védők, s az újabb formás Spartacus-a k- ció végén Gábor nehéz szögből a hosszú sarokba talált. 1:0. A gólt újabb nagy helyzet kö­vette, Horváth robbant ki a vé­dők közül, majd a vetődő ka­pust találta el. Jó iramú, tetsze­tős mezőnyjáték, hazai fölény jellemezte a küzdelmet. A 18. percben egy szabadrúgás tette próbára először Kovács tudását, ö kiejtette a labdát, de előbb Stark, aztán Sinkó duplázását kiütötte. A 22. percben nagyon szép Bányai—Horváth adogatás végén Bányai lábáról került a bal alsó sarokba a labda. 2:0. Kevéssel később a lest rekla­máló. leálló védők közül Kopa lépett ki, 4 méterről leadott lő-. vés ét Kovács védte, majd a 29. percben a bal olsó sarokból tolta szögletre Kálmán labdáját a gyöngyösi kapus. Fokozatosan esett a színvonal, csapkodóva vált a játék, a szünet előtt Ki­rályhegyi és Ferencz lövése fog­lalkoztatta Fülöpöt. Fordulás után mintegy tíz percig még fölényben volt a Spartacus, az­tán lepyhuit az iram, s a ven­dégek vették kezükbe az irá­nyítást. Az 57. perében egy bal­ról beívelt labdát Kálmán sen­kitől sem zavartatva fejelt a bal kapufára. A 68. percben két sza­badrúgást lőhetett a Vegyész, az első elakadt a sorfalban, de a másodikból Somodi a kapuba juttatta a labdát. 2:1. Szaporod­tak mindkét oldalon a szabály­talanságok. a 75. percben a sé- rult Ullmant Híves váltotta lei. Három perccel később Kendi ’fe­jese a keresztlécről perdült to­vább. A hátralevő időben is a vendegek veszélyeztettek. a Spartacus beszorult, de újabb goi mar nem esett. Az első félidőben nagy iramot diktált a gyöngyösi együttes, öt­letes akciókat vezetve uralta a m % hr *' Bányai elöl az utolsó pillanatban hárít Fülöp. a kazinc­barcikaiak kapusa. souy a védekezés mellett segí­tette a támadásokat is. Megbíz­hatóan látta el feladatát Adonyi és Réthy, Acs nagy területen, sokat dolgozott. Kevesebb szín­nel, de hasznosan mozgott sérü­léséig Ullmann, a helyére állt Hívesnek kevés ideje maradt a bizonyításra. Csak az. első tél- időben nyújtott jó teljesítményt Horváth, Bányai es Ferencz. Gá­bor a gólján kívül alig mutatott valamit. Királyhegyi feltűnően kevés labdát kapott, s ez ele­mésztette vállalkozó kedvét. Virágh Tibor LEN IN V ÁROS! MTK— EGRI VASAS 2:1 (1:1) Leninváros, 800 néző. V.: 'Tom­pa. Leninváros: Dohány — Tes­lér. Derzsényi, Gunics. Vajda. Halsz. Oláh (Bartók). Farkas. Lázár. Kiss. Nagy. Edző: Te­mesvári Miklós. Eger: Tóth — Zay, Sipos. Me­zei. Pázmándi (Nagy), zágonyi. Cseh. Zajácz. Sulyok, Barta. He­ver (Hajdú). Edző: Várallyay Miklós. (Fotó: Dózsa 'Balázs) Jó iramú, változatos mérkőzé­sén találkozott a két csapat. A játékidő első és utolsó harmadában a Vasas játszott jobban, gól­helyzeteiből azonban csak egyet tudott értékesíteni. A játékidő középső részében a hazaiak fer­getegesen támadtak, de góljai­kat elég szerencsés körülmények között érték el. A Vasas végig bátran, nagy akarással játszott. Az utolsó negyedórában már szinte percenként kerültek csa­tárai gólhelyzetbe. így a látot­tak alapján a döntetlen jobbaji megfelelt volna a játék kepé­nek. Egyénileg Tóth a gólokról nem tehet, jó kifutásaiért dicsérhető. A védelem derekasan küzdött. Sipos, Zágonyi és Mezei nagy munkát vállalt. Zay inkább a támadásokat segítette. Pázmán­di nem tudott kibontakozni. Zajácz lendületesen, jól játszott. Barta sokat, fáradozott és sok rúgást kapott. A szélsőket ezút­tal szigorúan őrizték, nehezen tudták tisztára játszani magu­kat. Sulyoknak sehogyan sem sikerűitek a befejezések. A két csere közül Nagy volt a jobbik. Fesztbaum Béla Alkotmány Kupa Egeiben Szaporodott a iüggőjátszmák száma Csak röviden tős a 4.. a Tóth—Bóbita páros pedig a 6. helyen végzett gép­osztályában. . Az egri városi, férfi k ézj la bei a - bajnokság őszi fordulójának sor­solása. Első forduló-:' szeptember 16. KAEV KISZ—Katonai Kolle­gium, H AF E—ITSK. Ma sód i k forduló: szeptember 23. Dobó Gin in.—ITSK. KAEV KISZ— HAFE. Harmadik forduló: szep­tember 30. ITSK—Kát. Kollégi­um, Dobó Gimn.—HÁP’E. Negye­dik forduló: október 3. ITSK— KA EV KISZ. Kát. Koll.—Dobó Gimn. ötödik; forduló: október 7. Dobó Gimn.—KAEV KISZ, -Kát. Koll.—HAFE. A szezon kez­dete előtt a tavaszi fordulóból elmaradt két mérkőzés lejátszá­sára kerül sor: HAFE—Dobó Gimn. szeptember 5.. KAEV— Dobó Gimn. szeptember 9. * A eccbftarúaó NB JTT. északkelem ■# e*i>pa*yém*te nyei: DMTE—MVSC 1:1 (0:1), Rudabánya—Balassagyarmat 3:0 (0:0). Hejőcsaba—Hajdú Vasas 1:0 (0:0), Borsodi Volán—Raka- maz 1:4 (1:2), Borsodi Bányász- Nyíregyházi Spartacus 0:4 (0:4). Balmazújváros—Ózdi Kohász 1 :.> (1:2). Sátoraljaújhely—Záhony 1:0 (1:0). 4 csoport allgsa: 1. Ö/.d 3 3 _ __ 10- 3 6 2. Leninváros 3 3 — — 6- 1 6 3. F.gri D. 3 2 1 — 6- 2 5 4. Nyíregyháza 3 2 — 1 11- 3 4 5. Egri Vasas 3 2 — l 9- 4 4 6. Rak a máz 3 2 — l 7- 4 4 Rudabánya 3 2 — 1 7- 4 4 8. SKSE 3 1 1 1 15- 7 3 9. DMTE 3 1 1 1 6- 4 3 10. Gyöngy ö& 3 1 1 1 6- 6 3 11. MVSC 3 1 1 1 5- 5 3 12. B.-gyarmat 3 1 l 1 3- 4 ,3 13. Borsodi B. 3 1 1 1 5- 8 3 14. S.-újhely 3 1 1 1 3- 8 3 15. Hajdú V. 3 1 — o 7- 7 0 16. Záhony < 3 1 — 2 1- 3 2 17. Hejőcsaba 3 1 — 2 2- 6 2 18. K.-barcika 3 — — 3 5- 9 — 19. Borsodi V. 3 — — 3 4-13 — •SO* 3 — — *3 ;3o$ Az ötödik fordulóban — az Egerben folyó Alkotmány- Kupa sakkversenyen — fő­leg a mesterjelöltek cso­portjában lángolt fel a harc. Nincs könnyű dolguk a mes­terjelölteknek, mért az .erős mezőn yű csillagosok előtt nagy lehetőség nyílik a mes­terjelölt! nörma teljesítésére. Általános az a vélemény, hogy a 7,5 pont teljesítése igen nehéz feladat, míg az első osztályhoz szükséges 6,5 pont látszólag könnyebb. Az első osztály ,.A” cso­port jóban vendégjátékosok, a „B” csoportban Heves me­gyeiek állnak az élen — pil­lanatnyilag. Megyei szem­pontból rendkívül érdekes az is. hogy az Egri Vasas versenyzői előtt a bélapátfal­vi es hevesi sakkozók jobb rajtot vettek. Érdemes felfi­gyelni ezekre a jelenségek­re?, .o«ct az .euőe- .űssaetálelú csoportok a maximumot kí­vánják, erre pedig megyénk sakkozói is képesek, ha mód van rá. Az. V. forduló eredményei: Mesterjelöltek: Fábián—• Pesztericz döntetlen, Zsol­dos—Gombi 1 :ü. A többi játszma függőben maradt. Első osztály A—B csoport: Tóth L.—Barta T. 1:0, Bä­der—Orosz 0:1, Bartha Z.— Hauch 1:0. Völgyi—Kassai döntetlen. Vámosi—Balogh S. döntetlen. Sápi—-Kiss I. döntetlen, Pernyész—Tóth J. 1:0. Piois—Kara döntetlen, Lévai—Forgó döntetlen, Há­lóst—Póbis 0:1, Balogh P.— Józsa döntetlen. Az A csoportban Sápi ve­zet. 4,5 ponttal, Tóth L. 4. Bartha Z.. Kassai 3.5—3.5 előtt. B csoport: 1. Póbis 4.5, 2 Forgó 3,5, 3. Balogh P ' 3