Népújság, 1975. június (26. évfolyam, 127-151. szám)

1975-06-25 / 147. szám

ökölvívás így látták tudósítsak 2 sisgysi laiidarúgó-liajiokság eseményeit Egri Vasas—II. Gáspár SE 3:2 (1:1) Hatvan. 300 néző. V.: Bakó. (Sitolnuk megye). K^i-i Vasas: Kádár — Tóth Z. (Aimasi). Sipos, Beraxa, Paz- uia :di, Zágonyi, Cseh, Zajacz Menesi, Mészáros (Berecz), He­ver. Edző: Gere Tihamér. Gáspár SE: Kakas — Körösi. 'Verebélyi, Mészáros, Tóth F., Ónodi, Hajnal, Hagara, Tóth S., Kemenczei, Fábián (Benkö). Ed­ző: Sárközi György. A mérkőzés kezdete előtt a Gáspár SE köszöntötte a baj­nokcsapatot. 5. perc: Nagyszerű hazai tá­madás után Hagara átadásából Tóth S. a bal alsó sarokba lőtt 0:1. 39. perc: Hevér 25 méteres ka­páslövése a bal alsó sarokban kötött ki. 1:1. 47. perc: Mészáros szögletét Sípos közelről lőtte a bal alsó sarokba. 2:1. 50. perc: Tóth S. átadásából Hagara egyenlített. 2:2. 57. perc: Cseh jó átadását Za- jacz értékesítette. 3:2. A bajnokcsapat csak a máso­dik félidőben mutatott jobb já­tékával szolgált rá a győzelem­re. Jók: Sipos, Cseh, Zajácz, Méhesi, illetve Verebélyi, Haga­ra, Tóth F.. Kemenczei. Marosvári János GYESE—MÁV HAC 3:3 (2:1) Hat van, 500 néző. V.: Juhász. GYESE: Jakab — Nagy, Hu­szár, Kelemen, Kiss, Varga (Ta- ri), Szalai, Balogh Gy., Szilágyi, Tel!, Jaros. Edző: Takács László. MÁV HAC: Pásztor — Nagy. Kókai. Vasas, Gugyela, Mayer, Mundruczó, Biró, Tóth, Petrik, Ecseri, Varga. Edző: Fogon yi Lajos. 18. perc: Varga jó labdát adott Ecserinek. aki a kifutó kapus fölött a hálóba lőtt. 0:1. 30. perc: A késlekedő hazai védők mellett Balogh Gy. lőtt a hálóba'. 1:1. 42. perc: Jaros kicselezte a védőket és úgy továbbított a kapuba. 2:1. 55. pere: Balogh Gy. jól elta­lált lövése a hálóba kötött ki. 3:1. 60. perc: Varga 3 méterről ha­talmas gólt lőtt. 3:2. 70. perc: Tóth 18 méterről le­adott lövése a felső lécet érint­ve jutott a gólvonalon túlra. 3:3. Jó iramú mérkőzésen igazsá­gos pontosztozkodás történt. A 75. percben sportszerűtlen visel­kedésért Tari a kiállítás sorsá­ra jutott. Jók: Tóth, Mundruczó. Ecseri. «Varga, illetve Huszár. Szilágyi. Teli. Srej József Petőfibánya—Apc 2:2 (2:1) Apc, 300 -néző. V.: Ludányi. Petőfibánya: Bóna — Oldal. Nagy, Galambos. Laezkó, somos- kői, Tóth I.. Tóth II., Osztafi, Szanyi, Bendik. Edző: Zilai Já­nos. Apc: ülés — Szklenár, Dombi, Tóth, Zelnik, Laezkó. Pajkos, Kurucz, Rezsnyálc. Kocsis, Ka­szás. Edző: Fekete László. 4. perc: Kocsis lövése irányt változtatott az egyik védőn és a labda úgy került a kapuba. 0:1. 4Í. perc: Illésről kipattant lab­dát Tóth II. értékesítette. 1:1. 43. perc: Tóth II. védői kiséret mellett közelről talált a hálóba. 2:1. 46. perc: Egy gyors hazai tá­madás végén Kurucz egyenlített. Sportnapközisek figyelem! Óriási az érdeklődés a jú­lius 1-én induló egri sport­napközibe történő jelentke­zés iránt. A szervezők a bo­nyodalmak, a szülők felesle­ges megvárakoztatásának el­kerülése érdekében a gyer­mekek beiratkozásának rend­jét megváltoztatta. Az isko­lákban történő jelentkezés után nem a sportnapközi, hanem az illető iskola nap- közivezetöjének kell július hónapra az étkezési összeget bcíizetni. A gyerekeket az étkezési nyilvántartólappal és B lappal az iskolák nap­közi vezetői — a befizetett pénzösszeggel együtt — hoz­zák július l-én reggel a sportnapközi központi tar­tózkodási helyére a Szilágyi gimnáziumba. Ott Kőhegyi László a sportnapközi gazda­sági vezetője veszi át az eg.v- begyujtött. a beiratkozás fel­tételeit igazoló dokumentu­mokat. A szülök felé az a kérés, hogy gyermekük is­kolájánál július 1-ig a be­iratkozás feltételeit rendez­zék le, mert csak így fogad­jak július 1-én a tanulókat. CSMvrnm 193ä. június 2&, szerda, A nagy hőségben végig nagy iramú, sportszerű mérkőzést ví­vott a két csapat. A döntetlen igazságos. Jók: Zelnik a mezőny l^ejoboja, Szklenár, Dombi, il­letve Nagy. Tóth II., Osztafi. Pandur Sándor Tarnalelesz—Egeresein 2:2 (2:1) Egeresein, 300 néző. V.: Nagy J. Tarnalelesz: Becza — Kovács A. . Bozó, Kovács B., Utassy B.. Utassy D., Küdmön, Sike, Utas­sy Gy., Molnár. Ferencz. Edző: Csirmaz Ágoston. Egeresein': Bráz — Bóta B.. Halász I. (Suhaj), Halász II.. (Szabó J.), Gál. Barta. Kovács B. , Kozma, Dorkó, Sulyok, Pet­rányi. Edző:, Csizmarik Imre. L2. perc: Halász I. röviden fe­jelt ki egy beadást és a szem­füles Utassy Gy. .közelről to­vábbított a hálóba. 1:0. 37. perc: Petrányi jobbról be­lőtt szögletét.' Sulyok közelről fejelte a hálóba. 1:1. 40. perc: Bráz egy belőtt lab­dát pontosan Utassy Gy. elé ütötte, aki ismét a hálóba ta­lált. 2:1. 77. perc: Kovács B. estében közelről a hálóba pofozta a labdát. 2:2. Gyenge iramú, alacsony szín­vonalú mérkőzés. A második félidőben a hazaiak egy szezon­ra való helyzetet hagytak ki­használatlanul. Jók: Petrányi, Suhaj, Sulyok, illetve Becza. Utassy Gy., Bozó. Bóta Ferenc Heves—Szűcsi 4:0 (1:0) Heves, 800 néző. V.: Varga I1 Heves: Ridegli — Berki. Hor­váth, Kovács, Budai I. (Tábori), Nagy, Tari (Bettenbuck), Ba­lázs, Bakos, Budai II., Ducsai. Edző: Gombaszegi Miklós, Szűcsi: Kovács III. — Szalai n., Szalai III., Berta, Kovácsi!.. Vindisch, Soós II., Kiss, Tóth I., Kovács I. (Bakos), Tóth H. Ed­ző: Nádudvari László. 28. perc: Szögletrúgás után Budai II. először elvétette a lab­dát, majd másodszorra közelről a kapu közepébe lőtt. 1:0. 48. perc: Szögletrúgásból Budr: I. a kapufára fejelt, majd a védők felszabadítottak. 58. perc: Bakos—Budai II. ado­gatás után az utóbbi kiugrott a védők közül és a tehetetlen ka­pus mellett laposan lőtt a háló­ba. 2:0. 73. perc: Bettenbuck—Bakos­Budai H. volt a labda útja. Bu­dai II. megkerülte a vendégek védelmét és közelről megszerezte harmadik gólját. 3:0. Mesterhár­mas! 74. perc: Sorozatos 'reklamá­lásért és a játékvezető megsérté­séért, Kiss a kiállítás sorsára jutott. 82. perc: A védőkről lepatta­nó labdát Bettenbuck a kapu jobb oldalába lőtte. 4:0. A nagy melegben — végig ki­tűnő játékvezetés mellett — a hazaiak nehezen találták meg a szoros védekezés ellenszerét. A második félidőben nagy iramot diktálva Budai II. vezérletével többször is sikerűit bevenni a szűcsiek kapuját. Jók: Budai LI. a mezőny legjobbja, Ridegli, Ko­vács, Nagy. illetve Szalai IIJ. Kovács II., Szalai II. Nagy István Hatvani Kinizsi— Beiapatíalva 4:2 (3:0) Bélapátfalva, 100 néző^. V.: Szabó J. H. Kinizsi: Vajda — Lénárt, Burján, Zábrák, Patai, Tóth, Nyizsnyi, Szabó, Bóha, Kővágó, Ludvig. Edző: Kristyán István. Bélapátfalva: Molnár — Kele­men, Mikó II., Sütő, Erdélyi Mező, Suba IV’., Kovács, Szécsi, Mikó I., Reinics. Edző: Fischer Sándor. 18. perc: Szöglet utáni kavaro­dásból Kővágó a léc alatt talált a kapuba. 1:0. 20. perc: Tóth mintegy 20 mé­terről hatalmas lövéssel szerezte meg csapata második gólját. 2:0. 34. perc: A védők kezezése mi­att megítélt büntetőt Tóth a jobb kapufa mellé lőtte. 40. perc: Lénárt az alapvo­nalig cselezte magát, beadását Ludvig közelről juttatta a háló­ba. 3:0. 60. perc: Nagy kavarodás tá- madt a vendégek kapuja előte­rében, végül Kovács talált a hálóba. 3:1. 70. perc: Mikó I. szemfülessé- ge révén újabb gólt értek el a hazaiak. 3:2. 75. perc: Szabó biztosította be a vendégek győzelmét. 4:2. Kellemetlen esemény vezette be a mérkőzést: suba U. me­legítés közben bokarándulást szenvedett. Végül is a helyzeteit jobban kihasználó vendégek megérdemelten nyertek. Jók: Burján, Tóth. Nyizsnyi, Illetve Szécsi, Suba IV. Horváth Mihály Novaj—H. Karikás SE 0:0 Novai, 150 néző. V.: Nagy B. Novaj: Liktor — Nyilas, Csu­hái, Stregova, Jánosi I., Jáno­si S., Berecz, Verebélyi, Tóth. Antal. Bartók. Edző: fJktor László. H. Karikás SE: Bozó —- Süt" Nagy, Rácz. Bakos, Kiss J. (Szé­chenyi) , Maksó, Bencsik, Kiss I., Tari, Szabó S. Edző: Szabó Dezső. 3. perc: Verebélyi szépen fu­tott el a bal oldalon, beadását Bartók három méterről nagy helyzetben kapu fölé lőtte. 6. perc: Berecz ugrott ki a védők közül, már csak a kapus­sal állt szemben, de az utolsó pillanatban szerelték. 84. perc: Stregova az egész védelmet kicselezte, s 8 méter­ről leadott lövését Bozó nagy bravúrral a kapufára ütötte. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a hazai csatárok jobbnál jobb helyzeteket hagytafc- kihasználatlanul. A sportszerűen játszó Honvéd Karikás SE né­mi szerencsével szerezte meg az egyik pontot. Jók: Stregova a mezőny legjobbja, Bartók, Vere­bélyi, illetve Bozó, Nagy, Tari. Kormos László Egri teniszező Milánóban Jőnius 28—23-én Bornemissza Gergely, augusztus 16—20-án Dobó István emlékverseny Egerben Mint minden évben az idén is gazdag program megvaló­sításán íáradozi k a megyei ökölvívó szövetség vezetősé­ge. Ez ideig a kisebb jelentő­ségű versenyek mellett már lebonyolították Hatvanban a megyei serdülő és ifjúsági bajnokságot, ahol felmértek miként állnak az utánpótlás helyzetével Heves megyében, később pedig ugyancsak Hat­vanban került megrendezés­re a területi III. osztályú fel­nőtt bajnokság is. Áprilisban Petőfibányán az országos vi­dék bajnokságra került sor, a közeli napokban, illetve he­tekben pedig megrendezik' a hagyományos Bornemissza Gergely B-kategóriájú ifjúsá­gi emlékversenyt, valamint a Dobó István nemzetközi ökölvívó emlékversenyt Eger­ben. Az utóbbi két rangos verseny előkészületeiről, programjáról beszélgettünk Kutnyále Gézával, megyei ökölvívó szövetség főtitkárá­val. — A Bornemissza Gergely ifjúsági emlékverseny az idén négynapos lesz — mondot­ta. — Jünjus 26—27—28—29- én bonyolítjuk le a Gárdonyi Géza Színházban. Ez a ver­seny egyébként az országos ifjúsági magyar bajnokság és az Énekes István verseny után a legrangosabb. Több mint 100 versenyző nevezett eddig, közöttük az Egri ITSK, MÁV HAC, Petőfibánya ós a Zalka SE fiataljai is. Rajtuk kívül a Bp. Honvéd, Szek- szárd, Mezőtúr, Komló, Do­rog, Szegedi Dózsa, MÉMTE, Csepel, MVSC, Előre, Hajdú- böszörmény, Mezőkövesd és a tavalyi kupaőrző, a Székesfe­hérvári SZIM öklözői lépnek majd szorítóba. — Mi a verseny menetrend­je? — A mérlegelések minden­nap délelőtt lesznek, a verse­nyek — a döntőt leszámítva — pedig délután. Egész pon­tosán 1 a "Selejtezőket június 26-án, csütörtökön 17 órakor kezdjük, másnap június 27- én pénteken 18 órakor foly­tatjuk. Az elődöntőket június 28-án, szombaton ugyancsak 18 órakor kezdjük, a döntők­re pedig június 29-én vasár­nap 10 órakor kerül sor. A három első helyezett ökölvívó díjazásban részesül súlycso­portonként, valamint díjat kap a legeredményesebb ed­ző és a legtechnikásabb ver­senyző is, a csapatverseny el­ső helyezettje pedig egy évig őrzi. majd a Bornemissza Ku­pát. — Mikor kerül sor a Dobó István erftlékversenyre? — A hagyományokhoz hí­ven augusztusban, mégpedig 16 és 2ü-a között rendezzük meg jó idő esetén a stadion­ban, rossz idő esetén pedig a Gárdonyi Géza Színházban. Az ötnapos verseny kiemelke­dően rangos esemény lesz, hi­szen Európa legjobb ökölví­vói lépnék Thajd előrelátha­tóan szorítóba Egerben. A MÖSZ-től kapott tájékoztatás szerint eddig 11 fő nevezett, tehát minden súlycsoportban indít versenyzőt a Szovjet­unió, Románia, nyolcat Len­gyelország, Jugoszlávia, ha­tot Franciaország, négyet NSZK, Csehszlovákia, Auszt­ria, ezenkívül 15 fő képviseli a csehszlovák belügyi válo­gatott, és természetesen itt lesz a magyar válogatott ke­ret és a meghívott I. osztályú öklözök, mintegy 45—50 fő. Egyszóval nagy verseny lesz. (fazekas) A Népújság tippjei a as. iteíre: Szeged—Komi ó N.-kanizsa—FÖSPED Várpalota—Kossuth KFSE Oroszlány—Kaposv. R. Szekszárd—Dorog D.-ú.iváros—Volán Ganz-M.—MÁV DAC Miskolc—Nagybatony B. Volán—Debr. MTE L.-város—Ny.-háza R.-bánya—Gyöngyös Erzséb. SMTK—Szóin. M, Mezőfi SE—Szarvas 5 % 1 X «► X 1 X X ; 2 X 1 2 2 2 1 i Potmérkőzése'K: 14. Szabó SE—Szegedi VSE 1 15. Jánoshalma—EGSZÖV x 16. Vasas Izzó—Keesk. SC x Eger Városi Tanács VB Óvodai Gondnoksága IA 939440. IB 889461, IB 889462 számú cégszerűen, aláirt, keretösszeg nélküli utalványai elvesztek. Beváltásuk érvénytelen. azonnali belépésbe keresünk úttisztítókat, WC-kezelőket EGER VAROS TERÜLETÉRE EGER VAROS TANÄCSA MÉLYÉPÍTŐ ÉS VÁROSGONDOZÁSI ÜZEM ÉGER, HOMOK U. 26. A KISVÄRDAI SZESZIPARI VÄLLALAT erdőtelki szeszgyárában RAKTÁRHELYISÉG bérbe vehető. Érdeklődni lehet a szeszgyár vezetőjénél * helyszínen. A FELSOMAGYARORSZAGI VENDÉGLÁTÓ VÁLLALAT EGRI MUNKAHELLYEL (elv esz konyhalányokat, szakácsokat és konyhamészárost, szezonálisan üzemelő büfékbe vezetőket, érettségizett lányokat adminisztratív munkakörbe. Jelentkezés: Eger, Lenin u. 55. AZ ÉMÁSZ EGRI ÜZEMIGAZGATÓSÁGA segéd­munkásokat alkalmaz egri munkahelyre. Fizetés megegyezés szerint. Jelentkezés: Eger, Szabadság tér 13. sz. Munkaügyi csoport. Szirák és Vidéke ÁFÉSZ igazgatósága PÁLYÁZATOT HIRDET Üjmajor (település) VEGYES KEZELÉSŰ BOLT VEZETÉSÉRE, havi átlagforgalom 80 000 forint. Bérezés kollektív szerződés szerint. Jelentkezni lehet: Szirák ÁFÉSZ, Szirak. Petőfi S. u. 62. sz. Kereskedelmi főosztályon. A Milánóban sorra, kerülő nemzetközi ifjúság? egyéni teniszbajnokságra Magyarországról három teniszező erkezett az olasz városba. A harmas keret leány tagja az egri Túri Zsuzsa, aki az idén remekül szerepelt Szocsiban a baráti állam,ok tornáján. A tizennégy éves egri versenyző Szemanne tanítványa, az Egri Dózsa NB I. B-s női csapatának tagja, az idén meg­nyerte Heves megye felnőtt egyéni bajnokságát. (Fotó; Szántó György} Fiatal szakmunkások, figyelem! Karosszéria lakatosokat autószerelőket FELVESZÜNK. Szerkezeti lakatos fiatal szakmunkások, karosszéria lakatosnak átképzőnk. Korszerű üzemi feltételeket és univerzális szakmai képzést biztosítunk Jelentkezés: FULL Szerviz, Eger, f aiskola út 5. sz. A SZÖVTERMÉK VÁLLALAT zöldség-gyiimölcs- boltvezetöket és eladókat keres gyöngyösi telephelyre. Jelentkezni lehet: Gyöngyös, SZÖVTERMÉK hűtőház, Karácsondi u. l/'a, a munkaügyi előadónál. Fizetés megegyezés szerint.