Népújság, 1975. május (26. évfolyam, 101-126. szám)

1975-05-08 / 106. szám

lés" I Mátrában A Mátra adott otthont az OSC áilai rendezett országos tájfutó- vei senynek. Az egyös kategó­riákban a megszokottnál is rob­ben álltai rajthoz, pedig Galya­tető térsége nehéz követeim é- r. kot támasztott a résztvevők F \ verseny színvonalát és iz­g-Óíiiát fokozta az a lény is, hosy a válogatott versenyzők e .rí .a vasárnapon biztosították i '/.vételüket égy nem minden­re ni külföldi versenysorozaton, \n országi „Sounlo" Kupán, s megye tájfutó-szaki, szíá- 1: ai cégen látott ‘szép sikereket érlek ei. Versenyzőink három győzelmei és számos helyezést ív >;Kínáinak magukénak, közü­li'k hárman (!) utazhatnak inaid a júniusi finn versenyre. Ezek: Kunnán Katalin, Kozák Éva és Boros Zoltán. Eredmények, férfi 21 A kate­gória: i. Boros Zoltán (Egri Spartacus). 2- Kovács Attila (DEAC), 3. Hegedűs Zoltán (OSC), 7. Tóth Sándor II. (Egri .Spartacus). Fqrfi 15 C: 1. Áros László. 2. Áros Béla (mindkettő Egri Spartacus). Férfi 17/B: 6. C-'épány László (GYESE). Nők WC i. Csongrádi Jenőm? (Recs­ki Bányász). /Vo/c /7/B: 3. Szépe Egy félidő is elég volt Egri Dózsa—Ganz—MÄV AG 2:1 (2:0) NB Il-es la’Kiarúeó-mérkő- zés Eger, 3U00 néző. V.: Ha­lász. , Eger: Csank — Patvaros, Lakatos, Zsidai. Csathó, Ko­vács. Bánkút: (Vigh a 70. egy 28 méterről növelte a Dózsa előnyét 2:0-ra a félidő lefújása előtt két perccel. Szünet után az 52. percben Kovács 25 mé­teres bomba szabarúgásá! Ibolya (GYESE), 4. Kármán Ka­talin (Egri Spartacus}, 5. Kozák Éva (Sírok), ti. Molnár Mária (Egri Spartacus). Nők 25/C: .1. Körömi. Agnes, 3. Cseh Zita (ihinctkettő Egri Spartacus). Sakk ~rigetvári György és Kiss Pál is..un versenybírók mintaszerű vezetése és irányítása mellett befejeződött az idei megyei fel­nőtt női és férfi ifjúsági egyéni sakkbajnokság. A nők között Sóos Margit biztosan védte meg bajnoki címét, míg a fiúknál Kiss István klubtársát megelőzve szerezte meg a megyei elsőséget. Jól mutatkoztak be első megyei versenyükön a füzesabonyi sakkozók. A színvonalban a fiúk voltak jobbak, a női mezőnyből kimagaslott .Soos magabiztos já­téka. A Hatvani Cukorgyár kul- túrhaza ideálisnak bizonyult a rendezés szempontjából, kár, hogy a helybeliek egyik verse­nyen sem tudtak résztvevőt ne­vezni Eredmények. Heves megye 1975. évi női bajnokságán: 1. Soós Margit. 2. Rauch Ferencné, 3. Kojsza Judit. 4. Káló Ibolya (mind Egri Vasas), 5. Hajnal Gyuláné (Füzesabonyi Vasas), 6. Rauch Edina (Egri Vasas). Heves megye 1975. évi fiú ifjú­sági bajnokságán: 1. Kiss István (GYESE), 2. Matin Gábor (GYE­SE). 3. Nagy Béla (Egri Vasas). 4. András Imre (Egri Vasas), 5. ■ • Füzesabonyi Va­sas), 6. Konc Imre (Füzesabonyi Vasas), 7. Kiss Zoltán (Egri Va­sas), 8. Rácz László (Gyöngyös­pata}, 9. Csanálosi István (Fü­zesabonyi Vasas). Hosszút buktatja Nagy Z., a fejleményeket. percben), Hosszú (Nagy P. a 70. percben). Bartha. Mártha, Galántai. Edző: Várallyay Miklós. Ganz-MAVAG: Meyer — Stammler, Mono^jpri, Ko­vács, Marczell, Molnár (Kecskés a 65. percben), Nagy Z. (Simon a szünetben), Vaskor, Végh, Bodonyi, Tóth. Edző: Nagy János. A Dózsa kezdte a játékot, de az első ellentámadásból a vendégek majdnem gólt szereztek. Patvaros az utolsó pillanatban tudott szerelni. Az 5. percben Bánkuti első szöglete szállt laposan a ka­pu előtt, amelyről a csatá­rok lemaradtak. Négy perc­cel később az előretörő Csathó távoli bal oldali lö­vését védte vetődve Meyer. A hazai csapat egyre inkább mezőnyfölényben játszott, all. percben Bartha szép eselsoro- zat után Zsidaihoz továbbí­tott, aki egyből a bal felső sarok mellé lőtt. A 15. perc­ben Zsidai beadásszerű lövé­sét tisztázta a pesti kapuvédő. Az egriek vezető gólja a 17. percben született: Bánkuti jobb oldali szabadrúgását Hosszú fejjel tovább csúsz­tatta. s a jól érkező Kovács eayböl a hálóba küldte a labdát. 1:0. Az első félidő fe­lénél nontos vendég-adoiatás után Bodonyi alig emelt a kifutó Csank fő1 ott a léc fö1“ A 30. nercben Bartha 9 mé­terről a iobb karmfa tövAt. találta el!' A vendén védői• nvakrnn csak szabálvtalanvl tudták szerelni a hazai táma­dókat. s egy ilyen megítélt szabadrúgásból Kovács mint­a háttérben Lakatos figyeli (Fotó: Szántó György) Meyer a mezőnybe öklözte. Négy perc múlva egy kapu előtti kavarodás után Tóth szépített közelről, 2:1. A gól után az addig egyoldalú mér­kőzést a fáradni látszó ha­zaiak ellen izgalmassá tette a Ganz-MÁVAG. Többször jutottak el az egri 16-osig, a 68. percben Kecskés szoron­gatott helyzetből alig lőtt Csank kapuja mellé. A 75. percben a sokat mozgó Bari­ba szerelte Simont, akinek jobb oldali éles lövését szög­letre ütötte a vendégek ka­pusa. Két perc múlva egy visszagurítást Monostori lőtt kapura, a labda az egyik vé­dő hátáról került szögletre. A mérkőzés végén újból a hazaiak kezdeményeztek, a 88. percben Vígh szögletből majdnem gólt fejelt. Aztán a 90. percben Mártha húzott el Monostori mellett, lövésével egyidőben sípolt a játékveze­tő, s bár a labda a jobboldali kapufa tövéről a hálóba per­dült, Halász újabb két fütty­szóval a mérkőzés végét je­lezte és nem adta meg a gólt. Az első főidőben játszott szebben és erdmenyesebben a. hazai csapat, de ekkor is feltűnő volt, hogy csak a jobb oldalon a mozgékony Bartha révén vezeti támadá­sait. Szünet után kiegyenlí­tettebb volt és színvonalban is esett a mérkőzés. Helyzetei alapján a Dózsa győzelme megérdemelt. Az egri csapat­ból az átlagosnál jobbat nyújtott Patvaros, Lakatos és Bartha, Kovács pedig gól­jaiért érdemel külön dicsére­tet. (budavári) Az NB 11. további eredményei: MÁV DAC—Budafok 0:1, VOLÁN —Szolnoki MTE 1:0, Dorog— Dunaújváros 2:2, Bp. Spartacus —Szekszárd 5:1, KKFSE—Orosz­lány 3:1. FÖSPED—Várpalota 2:2. KoiTUo—Olajbányász 2:1. Ózd —Szeged 1:2, Kaposvári Rákóczi —Debrecen 1 :t. P ú rom a rany Szünet után talált magára a Spartacus Gyöngyösi Spartacus— Záhonyi VSC 3:0 (0:0) NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Gyöngyös, 1200 néző. V.: Hévízi Ottó. Gyöngyös: Kovács — Szonda, Forgács, Réthy, Bársony, Ull- mann, Ferencz, Adonyi, Bágyi, Gombos, Sármány. Edző: Pallagi Róbert. Záhony: Ambrus I. — Karasz, Jászfai, Ambrus Á. (Palotai), Dallos (Csépke), Kovács, Szűcs, Balázs, Máté, Szász, Mező. Ed­ző: Somkereki György. A vendégcsapat előtt már az első percben gólhelyzet adódott, Forgács hibájából, de szerencsé­re Mező közeli lövése a vert Kovács mellett elkerülte a jobb alsó sarkot. Tíz perc után fel­jött, a hazai csapat. A 11. perc­ben már gólhelyzet is adódott, de Bágyi 16-osról leadott bomba lövése centiméterekkel elcsúszott a bal kapufa fölött. A 20. perc­ben a középen kitörő Sárraányt a 11-es ponton felvágták, de a játékvezető sípja néma maradt. Egy perc múlva mező az alap­vonalon túlról hozta vissza a labdát, és kapufát rúgott. A partjelző jelzett, a játékvezető sípja újból néma maradt. A 27. percben Sármányt vágták fel a kaputól 28 méterre. Adonyi nagy­erejű szabadrúgása a, bal felső lécről vágódott ki a mezőnybe. A gyöngyösi járási asztalite­nisz csapatbajnokság újabb for­dulóira az atkári művelődési házban került sor. Eredmények: Vámosgyörk I—Gyöngyöshalász 9:0, Atkár I—Vámosgyörk 11.8:1, Horti Tsz SK I—Atkár I. 7:2, Horti Vasas—Gyöngyöstarján 8:1, Nagyréde—Gyöngyöstarján 7:2. Horti Vasas—Gyöngyöspata 9:0, Mátraszentimre—Visznek 5:4, Horti Tsz SK II—Atkár II. 6:ö, Nagyréde—Gyöngyöspata 9:0, Vá­mosgyörk I. Horti Tsz SK 11.9:0. Horti Tsz SK I—Visznek 5:4. Nagyréde— Atkár II. 8:1, Gyön­gyöshalász—Vámosgyörk II. 5:4. A következő fordulóra május 18- án kerül sor Gyöngyösön, a Vak Bottyán Szakközépiskolában. * A teke NB III. legutóbbi for­dulójának megyei eredményei: Gyöngyösi V. Izzó—Királd 6:2. Ld.: Mikola 415, Balogh 410, il­letve Szala 432, Pálfy 420. KVSE —Lőrinci Vasas 6:2 (2520:2443.) Ld.: Lipták 454, Tóth 436, illetve Juhász 422, Nyári 421. * Harminc indulóval' rendezték meg Hatvan város úttörőinek négytusaversenyét. Fiúknál 927 ponttal a 4. számú iskola úttörői szerezték meg a győzelmet, míg a lányoknál a 2. számú isköla végzett az első helyen 794 pontos teljesítménnyel. Kiemelkedő eredményt nyújtott a verseny so­rán a 12 esztendős Gugyela Jó­zsef, aki magasugrásban 155 cm-es te'iesítmérmyel győzött. Ugyancsak lezajlott a hatvani kispályás labdarugó úttörő-olim­pia is. mégpedig az 1, sz. „ikcyln csaoatának a győzelmével. Má­sodik a 3. számú iskola, harma­dik a 2. számú iskola együttese lett. Az úttörő-olimpia céllövő­Wllö. május 8., csütörtök liüien-oman számában 49 versenyző vett részt, s a fiúknál Szita Géza (Nagykökényes) szerezte meg a győzelmet. 7.3 körös teljesítmény- nyel', a lányoknál pedig Magas­vári Mónika (Heréd) diadalmas­kodott 66 körrel. Budapesten a Sportcsarnokban rendeztek országos ökölvívó ser­dülő seregszemlét. A háromnapos rendezvényen jól szerepeltek He­ves megye serdülői. Eredmények. 1959-es korcsoport, papírsúly: 1 Molnár T. (212. DTSK), 2. Varga J. (MÁV HAC). Könnyű- súly: 1. Bárdi A. (MÁV HAC), 3. Basa (MÁV HAC). i960—61-ben születtek: papírsúly: 1. Nagy II. S. (Zalka SE). A gyöngyösi járás labdarúgó- bajnokság A. osztályának ered­ményei : Gyöngyöshalász—Rózsa- szentmárton 2:3. Nagykökényes- Heréd 2:2. Nagyréde—Abasár 3:1. Márkáz—Gyöngyössolymos 2:1. Selyp—Atkár 2:2, Ecséd—Hort 1:2. Gyöngyöstar.jáu—Boldog 0:5, Do- moszló—Gvöngyöspata 5:0. Ifjú­ságiak : Gyöngyöshalász—Rózsa­szentmárton 0:1. Nagykökényes- Heréd 1:8. Nagyréde—Abasár 0:0. Márkáz—Gvöngvössolvmos 0:4 Selyp—Atkár 1:0, Ecséd—Hort 1:2 Gyönsvöstarján—Boldog 2:3, Do­A balnokság 1. Boldog 2. Rózsasz. 3. Gyöngyösh. 4. Gyöngyöss. 5. Ecséd 6. Nagyréde 7. Domoszló R. Selypi E. 9. Márkáz 10. Heréd 11. Atkár 12. Abfisár LS- Hort 14. Gyöngyösp. 23 6 5 12 34-54 17 15. Gyöngyöst. 23 5 3 15 34-66 13 16. Nagyköké. 23 — 4 19 23-90 4 A B osztály legutóbbi forduló­jának eredményei: Visonta—Vécs 1:2, Karácsond—Visznek 2:2, Nagyfüged—H. Kinizsi II. 4:3. Ifjúságiak: Visonta—Vécs 1:2, Karácsond—Visznek 5:0, H. Spar­tacus—Gyöngyösoroszi 3 :0. A felnőtt táblázat. 1. H. Kin. II. 12 10 — 2 50-19 20 2. Visznek 3. Nagyfüged 4. Vécs 5. Vámosgy. 6. Karácsond 7. Gyöngyöse. 8. Visonta 9. H. Spartacus 722 40-11 16 614 28-29 13 524 18-25 12 435 23-25 11 246 24-28 8 236 16-20 7 2 1 9 9-51 5 visszalépett röspata 2:0. felnőtt táblázat?: 23 18 — 5 57-20 36 23 16 4 3 69-36 36 23 12 5 6 63-30 29 23 10 7 6 49-39 27 23 10 6 7 50-43 26 23 11 3 9 61-48 25 23 10 5 8 47-43 25 23 9 6 8 39-34 24 23 9 5 9 48-49 23 23 9 4 10 45-49 2‘? 23 7 8 8 37-40 22 "•3 8 4 11 37-ii 23 7 % 11 40-43 1» A vízilabda OB I. hatodik és hetedik fordulójában mutatott egyéni teljesítménye alapján Ko­vács Róbert, az Egri Dózsa já­tékosa helyet kapott a forduló válogatottjában. Huszonhatodszor rendezték meg a Vasutas Kupa nemzetközi tájfutóversenyt, ahol a résztve­vők száma meghaladta az ezret. A férfi elit kategóriában Boros Zoltán (Egri Spartacus) ezúttal immár harmadszor az idén, fö­lényesen nyert. Ugyancsak első lett a női 15'B. kategóriában Cseh Zita (Egri Spartacus). vízilabda OB IT.: MAFC—Egri Vízmű m:4 (i:i. 2:1 2:0. 5:1). V,: Martin dr. Ifjúsági bajnok­ság: Szolnoki V. Dózsa—Egri n0zsa 8-7 (1:2, 2:1, 2:1, 3:3). V.: Babina. Az MLSZ intéző bizottsága ha­tározatot hozott,-hogy az NB IT. és NB III. osztályú bajnokságod június 15-i fordulóját az ország- gyűlési választások miatt június 14-én, szombaton kell lejátsza­A 36. percben Forgács könnyel- műsködése miatt Mező került gólhelyzetbe de Kovács önfelál­dozó lábravetődéssel hárított. A második félidő 48. percében meg­született a várvavárt hazai gól. Sármány jobb oldali szögletrúgá­sát Bágyi okosan lefejelte a ha’ sarokba. 1:0. A 65. percben a Spartacus tovább növelte előnyét. Bágyi mesterien ugratta ki a jobb szélen Ferenczet, aki reme­kül futott el és a kiinduló ka­pus mellett közelről a bal sarok­ba továbbított. 2:0. A 70. percben az előretörő Réthy elől bravúro­san hárított szögletre Ambrus I. A szögletet Sármány legurította Szonda elé, az nagyszerűen ívelt közepre, és Gombos védhetelle- nül fejelt a bal sarokba. 3:0. / lrajrában kapu elé szögezték a szövetkezetiek a Vasutast, de újabb gól már nem esett. Az el­ső félidőben még grződött a hul­lámvölgy a gyöngyösiek játé­kán, a szünet után azonban már helyenként jól játszottak és na­gyobb arányban is nyerhettek volna. Egyénileg Kovács kevés dolgát jól látta el. Szonda megfelelt. Forgács teljesítményét könnvel- műsködéseivel rontotta le. Réthy a második félidőben feljavult. Bársony jól rombolt, de sók lab­dát eladott. Ullmann mindvégig jól játszott. Ferencz ezúttal iga­zi szélsőjátékot produkált. Ado- nyinak nem ment. Bágyi kar­mester módra villogott. Gombos góljáért érdemel dicséretet. Sár­mány méltó társa volt szélső kollégájának. Hévízi játékvezető jól vezette a mérkőzést. (szkocsovszky) Magyarország—Bulgária 2:0 (1:0) olimpiai selejtező labdarúgó­mérkőzés. Góllövők: Kozma. Fazekas 11-ből, Három aranyérmet nyert a 13 éves Nadia Comaneci, a norvégiai Sk/ienben rendezeti női tornász Európa-bajnok- sagon. (Telefotó—UPI—MTI—KS) Kézüabda Zalka SE—Nyírbátor 19:10 (12:3) NB Il-es férfimérkőzés. Gyön­gyös, 100 liezö. V.: Bablyák, Szi­lágyi. Zalka SE: Tóth — Horváth 5, Demeter 4, Kiss, Fridrich 3, Ko­vács I. 1, Kaposvári. Csere: Ko­vács J. 6, Farkas, Maros, Bock, Kotán. Edző: Fekete János. Napsütéses időben, hazai táma­dásokkal kezdődött a mérkőzés. Az első gólra 8 percet kellett várni, de azutan a gólerősen játszó hazaiak elhúztak és tete­mes előnyt szerezve vonultak szünetben az Öltözőbe. A máso­dik félidőben a vendégek labda­tartásra törekedtek, amivel si­került a hazaiak lendületét meg­törni. A végig fegyelmezetten védekező és eredményes táma­dó játékot mutató hazaiak meg­érdemelten szerezték meg a két Jók: Tóth, De­bajnoki pontot, meter, Fridrich, Gyöngyösi Vasas Izzó— Váci Híradás 26:19 (13:10) NB Il-es férfimérkőzés. Vác, 200 néző: V.: Kálinger, Hutter. Izzó: Kosler — Szabó 2. Ivá- dy 9, Csépány I. 7. Bardóczy 2, Babiczky 2, Tóth 1. Csere: Mó­czár, Rutkai 3. Varga, Koncz, Egyed. Edző: Szabó Gyula. A vendég gyöngyösiek az első perctől az utolsóig irányították a mérkőzést. Több támadást is ve­zettek, az első félidei szoros küzdelem után a második fél' időben újító Izzósok fegyelme­zett játékkál — különösen jó védekezéssel — megérdemelten őrizték meg veretlenségüket. Jók: Kosler, Ivády, Csépány I., Bardóczy. Rozgonyi Róbert Itffessen a Népújságban! Április 4. Gépipari Művek Energetikai Gépgyára felvesz a Mátravidéki Erőmű, hatvani és selypi szerelési kirendeltségére hegesztő, csőszerelő, lakatos szakmunkásokat, betanított és segéd­munkásokat. Jelentkezés: Április 4. Gépipari Müvek kirendeltség Mátrai Erőmű, Lőrinci Oláh Ottó főszereidnél. Azonnali belépéssel fel­veszünk tables szalnkást. Jelentkezés személyesen az Eger II. sz. Téglagyár Eger, Vécsei-völgy gyárvezetőjé­nél. Mély fájdalommal tudat­juk, hogy a szeretett férj, édesapa, nagyapa FEKENCZ RUDOLF f. hó 5-én elhunyt. Temetése f. hó 8-án 15 órakor a Kisasszony teme­tőben lesz. A Ferencz család Gvőnoyős, Fő tér 6. Eger, •Széchenyi u. 10, Hatvan, Vörös Hadsereg u. IX. 5ZEP EMlEh AZ AJANOtK k legszebb dniiekszef*1 ofik es imdektirkézit ulogukii %t m belliatbaa Gyakorlattal rendelkező gépjárművezetőket és rako­dómunkásokat, valamint éj­jeliőröket, üzemanyagkút­kezelőt, autó-mötorszerelő- ket, vagonjavító lakatoso­kat és férfi segédmunkáso­kat. az Eger és környékén történő foglalkoztatásra, azonnali belépéssel felvesz az ÉPÍTŐIPARI SZÁLLÍ­TÁSI VÁLLALAT miskolci üzemegysége. Bérezés; kol lektiv szer­ződés szerint. Jeléntke- zés: személyesen. Eger, Rákóczi u. 87 Kirendelt- ségvezetónél.