Népújság, 1975. május (26. évfolyam, 101-126. szám)

1975-05-14 / 111. szám

így látták tudósítóink s megyei labdarúgó-bajnokság küzdelmeit Heves—GYESE 0:0 Heves, 500 néző, V.: Ozsvár. Heve»: Ridegh — Berki, Hor­váth, Perez, Budai I., Nagy, Ko­vács, Bettenbuck (Balázs), Ba­kos, Tari (Kolozsvári), Duesai Euző: Gombaszegi Miklós. GYESE: Salamon — Nagy, K ss. Kelemen, Teli, Varga, Csí­kos (Tart), Balogh Gy., Szilagyi, Szerző, Orosz (Szalai). Edző: Takács László. 24. perc: Teli jobbról benye- sett labdáját Szilágyi lesről fe­jelte a kapuba. 35. perc: Bettenbuck őrzőjén túljutva, il méterről a kapus ke­zébe lőtte a labdát. 74. perc: Kovács a félpályáról Ívelt a kapu elé, amely nagy zavart okozott a védők között, hiszen az egyik vendégjátékos saját kapufájára fejelte a labdát, de a meleg helyzet gól nélkül ért véget. Végig kitűnő játékvezetés mel­lett szoros emberfogás jellemez­te a mérkőzést. Mindkét csapat tartalékosán állt fel. A második ielidei jatéka és helyzetei alap­ján a hazai együttes közelebb állt a győzelemhez. Jók: Ko­vács (a mezőny legjobbja), Hor­váth, Budai, Perez, illetve Ke­lemen, Varga, Szerző. Nagy István Szűcsi—Sírok 0:0 Szűcsi, 250 néző. V.: Kóródl. 23. perc: Patai .17 méteres, pat­togós lövését Bóna kiejtette és Tómács 6 méterről kiegyenlített. 1 :l. 32. perc: Szabó Oldalt buktat­ta a 16-oson belül, a büntetőt Tóth értékesítette. 2:1. 72. perc: Tóth B. 18 m-es sza­badrúgása a sorfal fölött a fel­ső sarokban kötött ki. 2:2. A mérkőzés végén Tóth B. megsértette a játékvezetőt, ami­ért a játékos kiállítással fize­tett. Változatos, jó iramú mérkő­zésen a Kinizsi közelebb állt a győzelemhez. Jók: Vajda, Bóna, Tóth, illetve Nagy. Laczkó, Ben­őik. Sáfrán János Selyp! Kinizsi—Gáspár SE 4:0 (2:0) Selyp. 500 néző. V.: Kiss L. Selyp: Kiss — Kovács, Czank TI.. Vigh (Pacsa), Sándor, Ka­szás, Roznyik, Szabó, Lőrincz II., Szűcs II., Nagy. Edző: Balogh István, Gáspár SE: Kakas — Tóth S„ Mészáros, Körösi, Verebélyi, Ko­vács (Benkő), Hagara, Vajda. Fábián. Fóth F., Kemenczei (Hajnal). Edző: Sárközi György. 13. perc: A jobb oldalon ki­törő Roznyikot Körösi az 5-ös vonalon buktatta, a büntetőt Czank II. használta ki. 1:0. Apc—MÁV HAC 5:1 (3:0) Ape, 400 néző. V.: Varga n. Apc: ülés Szklenár, Dombi. Tóth, Zelnik (Móricz), Laszkó, Pajkos, Kocsis. Rezsnyák, Vol- ner, Kaszás. F.dző: Fekete László, MÁV HAC: Pásztor — Mund- ruezó, Kokovai, Varga. Gugyel- la (Szabó), Nagy, Vasas. Mayer’ Biró, Tóth, Ecseri. Edző: Pogo- nyi Lajos. 4. perc: Jobb oldali támadás­ból Kocsis lőtt gólt. 1:0. 8. perc: Rezsnyák egyéni ak­ció után növelte a hazai előnyt. 2:0. 37.* perc: Rezsnyák lövését Pásztor kiütötte, amit Kaszás lőtt hálóba. 3:0. 49. perc: Rezsnyák szép bea­dásából Volner újabb gólt szer­zett. 4:0. 65. perc: Volner góljával 5:0. 82. perc: Ecseri csúsztatott fe­jese Illés hálójába került. 5:1. A minden csapatrészben jobb apciak még ilyen arányban is megérdemelten győztek. Jók: a hazai csapatból mindenki át­lagon felüli teljesítményt nyúj­tott. illetve Mudruczó, Biró. Ecseri. Pandur Sándor Karikás SE— Tamal eless 6:0 (4:0) Szűcsi: Sánta — Szalai n., Sza­lai III. (Koczka), Tóth II., Ko­vács H.t Sós II., Kiss (Berta), Sós I., szalai I., Tófti I., Kovács I. Edző; Nádudvari László, Sírok: Nagy — Béres, Bobák, Udvari, Szoboszlai, Kovács, Tóth, Mengyi, Erdélyi, Bánik (Swarcz- kopf). Szabó. Edző: Liptai Jó­zsef, 3. perc: Szalai 11. rossz haza- adasara Bánik rácsapott, de 6 méterről nem talált a hálóba. 70. perc: Szalai I. 8 méterre a kaputól mellel tisztán vette át a labdát, de sokat kivárt, s végül gyatrán a kapu mellé lőtt. Jó játékvezetés mellett nagy iramú, kemény mérkőzésen, igaz­ságos pontosztozkodás született. Jók: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, illetve Nagy, Erdélyi, Szábó. Tóth Pál Hatvani Kinizsi—Petőfibánya 2:3 (2:1) Hatvan, 400 néző. V.: Tolnai. Kinizsi: Vajda — Lénárt, Bur­ján, Ludvig, Bóna, Tóth, Kará­csony (Nyizsnyi), Szabó. Kővá­gó, Patai, Tómács (Zábrák). Ed­ző: Kristyán István, Petőfibánya: Bóna — Tóth B., Oldal, Kiss (Somoskői), Nagy, Laczkó (Gombos). Bendik, Tóth A., Fodor, Osztafi, Kudelka. Ed­ző: Zilai János. 3. perc: Burján a tizenhatos vonalánál lyukat rúgott, így a befutó Osztafi a hálóba továb­bíthatta a labdát. 1:0. 42. perc: üjabb 11-es. Szűcs II. felvagasáért ismét Czank II. áll­hatott a büntető elvégzéséhez, s ezúttal is gólt szerzett. 2:0. 62. perc: Szűcs n. pontos sza­badrúgását Lőrincz n. tóapásból a bal alsó sarokba bombázta. 3:0, 89. perc: Tóth S. kezezése mi­att ismét büntetőhöz' jútott a hazai együttes, amit megint Czank H. (!) értékesített. 4:0. Közepes színvonalú, helyenként kemény játék folyt a pályán, a Kinizsi jobb csatár játékával a három büntető ellenére is bizto­san nyerte a mérkőzést. Jók: Czank II., Kaszás. Szabó, Lő- rincz II., illetve Mészáros, Vaj­da. Nógrádi Béla Futottak és kocogtak A hazánk felszabadulásának emlékére meghirdetett megyei akció, a „Felszabadulási futőna- pok 1945—1975.” keretében a Recs­ki Bányász SK erdei futóver­senyt rendezett Parádfürdőri. A dicséretes kezdeményezés lehető­séget adott az igazolt sportolók versengése mellett a kocogni vá­gyóknak is a mozgásra. A részt­vevők létszáma elérte a százat, amely a közeli iskolák tanulói­ból és a sportegyesületek ver­senyzőiből tevődött össze. Eredmények, serdülő lányok, egyéni: 1. Fejes Anna (Parádi Alt. Isk.), 2. Lózs Csilla (Recski Alt. Isk.), 3. Tárjányi Mária (Recski Alt. Isk.). Csapatban: l. Parádi Alt. Isk., 2. Recski Alt. Isk. Serdülő fiú, egyéni: 1. Gál Attila, 2. Kovács Gábor, 3. Ko­vács Zoltán (mindhárom Recski Alt. Isk.). Csapatban: 1. Recski Alt. Isk.. 2. Parádi Alt. Isk. Iga­zolt férfiak, egyéni: l. Varró Já­nos, 2. Árki József. 3. Angyal ED A Népújság tippjei a 20t hétre J, Cagliari—Torino I 1 8. Inter.—Róma t 3. Teriiana—Milan 2 X 4. Varese—Napoli 1 X 5. Ózd—Dorog x 2 6. FOSPED—K. Rákóczi x 2 7. Várpalota—MÁV DAC 1 X 8. Szekszárd—Dunaújv. X 1 9. Kazincb.—Nagybáton.v x 1 2 10. Hd idő V.—DMTE 2 11. SKSE—Gyöngyös x 1 12. Cegléd—Kecskeméti SC 1 13. Spal—Catanzaro Pótmérkőzések: x 1 14. Foggia—Como 1 X 15. Arezzo—Brescia 1 16. Parma—Atalanta 1 CiMwwsw ■SS, májút 14* szerda László (mindhárom Parádsasvár). Csapatban: 1. Parádsasvár. Iga­zolt nők, egyéni! 1. Farkas Fe- rencné (Egri Spartacus), 2 Ka­tona Mária (Recsk), 3. Klamarik Zsuzsa (Recsk). Csapatban: 1. Recski Bányász. Kocogó nők: 1. Horváth Éva, 2. Szabó Mária (Recski Ércbánya). Kocogó fér­fiak: 1. Heinrich István (Her- ceghalom), 2. Dinnyés József (Parádfürdő). A május 14-én Baselben ren­dezendő, Európa-szerte óriási érdeklődéssel várt Ferencváros— Dinamó Kijev KEK-döntöt skó­ciai bírói hármas dirigálja, élén a nemzetközi porondon kitűnő hírnévnek örvejidő Robert Hol­ley Davidsonnal, aki így emlé­kezett pályafutásáról: — 1928-ban születtem Airdrie- ben. Iskolás koromban kriket- teztem, rögbiztem, de leginkább a focinak hódoltam. Játékosként előbb ff fceiyi amatőr, mojd ké­Abasár, 200 néző. V,°. Rostás. Karikás SE: Bozó — Sütő (Szé­chenyi), Nagy. Rácz, Kónya, Ba­kos. Koós, Maksó. Kiss, Tari, Szabó. Edző: Szabó Dezső. Tarnalelesz: Kántor — Balázs, Bozó, Kovács A., Utassy, Mol­nár, Orosz, Kovács P., Ködmön, Ferenc (Vincze). Sike. EcRő: Csirmaz Ágoston. 3. perc: Tari jó labdájával Kó­nya kiugrott, beadását Kiss fe­jelte a hálóbá. 1:0. 8. perc: Tari átadásával Szabó elfutott, s két csel után a kapu­ba lőtt. 2:0. 15. perc: Tari beadását ismét Kiss fejelte be. 3Tv5. 35. perc: Kiss átadásából Mak­só növelte tovább az előnyt. 4:0. 75. perc: Tari egy cseLsorozatot fejezett be egy szép góllal. 5:0. 76. perc: Maksó, a kapus mel­lett elgurítva a labdát, állította be a végeredményt. 6:0. Szinte az egész mérkőzést vé­gigtámadta a Karikás SE. Hely­zetei alapján akár nagyobb arányban is győzhetett volna a szétesően játszó vendégek ellen. Jók: Tari (a mezőny legjobbja), Kónya, Kiss, Szabó, illetve Bo­zó, Kovács P. Szabó Dezső Adács—Novaj 0:0 Novaj, 300 néző. V.: Nagy J. Novaj: Török — Daragó (Nyi­las), Csuhái, Sxtregova, Jánosi I., Jánosi s., Berecz. Antal, Tóth. Fegyvernek! (Vasas), Verebélyi. Edző: Liktor László. Adács: Bagi II. — Juhász, Acs, Gyóni (Török)> Tóth, Kovács F., Kovács J., Torna, Fehér, Csá- nyi, Dankár. Edző: Nagyváradi János. 35. perc: Antal , jó labdával ug­ratta ki Bereczet, a csatár már csak a kapussal állt szemben, de elcsúszott és a labdát nem találta el. 43. perc: Torna ugrott ki a bal oldalon, beadását Dankár mel­lel maga elé tette és 6 méterről a kapufát találta el. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a hazaiak meddő mezőnyfö­lényüket nem tudták gólra vál­tani. A lelkesen játszó Adács megérdemelten jutott az egyik ponthoz. Jók: a hazaiak közül senkit nem lehet kiemelni, az Adácsból Bagi II., Acs, Fehér. Kormos László Kézilabda Egri Vasas—Beloiannisz 11:11 (5:5) NB Il-es női mérkőzés, Eger, 150 néző. V.: Molnár, J ósvár i. E. Vasas: Keller — Bodó- né, Jakab, Bereczkyné, Mik­lós 4, Budai 7, Leány. Csere: Lajtos, Fülöp, Sztrapkovics, Edző: Bereczky György. Mind az első, mind a má­sodik félidőben bárom gó­los vezetésre tett szert a Va­sas, a végén mégis nagyon meg kellett küzdeni az egyik pontért. A bervaiak nem tud­ták semlegesíteni a budapes­ti Sterbinszkyl, aki egymaga kilenc gólt szerzett. A má­sodik félidőben kissé eldur­vult a játék, emiatt sok volt a kiállítás. Parázs hangulat­ban ért véget a találkozó, melyen a Vasas mindent el­követett a győzelemért, a haj­rában két kapufát is lőtt, de csak a döntetlen sikerült. A hazai csapatból Budai telje­sítménye dicsérhető. ' Fesztbaum Béla Debreceni VSC— Egri Dohánygyár 16:13 (8:6) NB Il-es női mérkőzés. Eger, 200 néző. V.: Faggyas, Kovács. Eger: Kormos — Tóth 5, Pápa, Eszenyi 4, Monos 3. Pócsi, Szilágyi. Csere: Kul­csár, Alattyányi. Edző: Se. bestyén János. Az első félidő változatos játékot, egy-két szép táma­dást hozott. A vendégek pon­tosabban lőttek kapura, en­nek köszönhették, hogy ve­zetéssel fordultak. A máso­dik félidő elején nagy küzdő­kedvvel játszott az Eger, de helyzeteit nem tudta kihasz­nálni, majd a Debrecen kö­vetkezett, négy góllal elhú­zott, s ezt az előnyt a mérkő­zés végéig tartani tudta. Saj­nos az egrieknek nincsenek szélsői és kapusuk is nagyon gyenge teljesítményt nyúj­tott. A csapatnak alaposan össze kell szednie magát, ha az NB II-ben akar maradni. A Kinizsiből csak Tóth játé­ka dicsérhető. Vezekényi Miklós Öl. kér. TTVE— Zalka SE 23:11 (11:3) NB Il-es férfimérkőzés. Bu­dapest, 100 néző. V.: Kónya, Barna. Zalka SE: Tóth — Horváth 4, Kovács I., Demeter 4, Ko­vács F. 1, Fridrich 1, Kapos­vári. Csere: Farkas, Kiss 1, Barica, Maros, Sárréti. Edző: Fekete János. A budapestiek lendülete­sen kezdtek, s rögtön kitűnt, hogy átlövőik kitűnő formá­ban vannak. A második já­tékrészben is a TTVE irányí­tott, s megérdemelt nagyará­nyú győzelmet aratott a fe­gyelmezetlenül, elgondolás nélkül játszó Zalka SE el­len. A gyöngyösi együttesből senkit nem lehet kiemelni. Rozgonyi Róbert A játékvezető sőbb egy katonai csapatban sze­repeltem. Az egyik mérkőzésen oly súlyos sérülést szenvedtem, hogy végleg felhagytam az aktiv játékkal. Aztán a véletlen sodort a játékvezetés felé. Egy alka­lommal kimentem a helyi csapat mérkőzésére, s miután a kijelölt bíró nem jelent meg, engem kértek fel annak levezetésére. Ezen belül olyannyira megked­veltem a játékvezetést, hogy 1949-ben már siker es \ vizsgát is tettem. A kezdet biztatóan in­dult. és pályám egySte felfelé iveit. 1945 óta, megszakítás nél­kül vagyok tagja a FlFA-keret- nek. Ettől kezdve számos, ran­gos nemzetközi találkozót vezet­tem. Európában, mind külön meghívás alapján az észak­amerikai ..soccer-football” ligá­ban es Kanadában. A ' FIFA megtisztelő meghívása alapján részt vettem az 1962-es chilei VB-n, amelyen a csoportdöntök során előbb az NSZK—Olaszor­szág (0:0). majd a negyeddöntő­be jutásért vívott NSZK—Chile (2:0), az 1970-es mexikói VB-n az Uruguay—Izrael (2:0), végül az 1974-es NSZK-beli VB-n a Hollandia—Argentína. (4:0) talál­kozókat vezettem. Civilben sa­ját, mázolási munkákat kivite­lező társaságom igazgatója va­gyok. Davidson a magyar csapatok­nak eddig a következő mérkő­zéseit vezette: az 1965-ben Reykjavik ban (Izland) lejátszott Keflavik—FTC (UV BLK, oz ugyanezen évbeni Tottenham Holspou r—B udapest-valogatott (4:3) előkészületi, valamint az 1971-ben a Népstadionban ren­dezett Magyarorszag—Bulgária (2:0) Nemzetek EK-találkozókat. Az 1974-es VB-n, — mint arról a lapok részletesen beszámollak — mind a FIFA vezetői, mind a sportberkekben óriási vihart kavart a ,,Davidson-ügy”. Mi is történt hát? Az angol Aston, a FIFA játék­vezető bizottságának vezetője közölte, hogy öt jelölték az óri­ási érdeklődéssel várt NSZK— »Hollandia VB-döntő játékvezető­jéül. A megtisztelő kitüntetéshez elsőnek szobaiársa, az angol Taylor gratulált kitűnő kollégá­jának. Aztán, hogy mi történi a kulisszák mögött, mar senki sem tudott biztosat. Tény, hogy a VB-döntő vezetését. Taylörra bízták, és amikor erről David­son tudomást szerzett. össze­csomagolt és hazautazott. Annak is híre járt. hogy Da­vidson az 1974-es VB alkalmával búcsúzik sikeres aktiv játékve­zetői pályafutásától, s így jog­gal tartottak attól, hogy az őt ért ,,sérelem” miatt nem vesz többé sípot a szájába. Mr. Davidson azonban — igazi sportemberhez méltóan — fá- tyolt borítva a történtekre, be­jelentette mind a Skót Labdarú­gó Szövetségnek, mind a FIFA- nak, hogy a jövőben is tovább kíván működni, amelyhez őszPi- te sikereket kívánunk. A Gagarin Hőerőmű Vállalat . pályázatot hirdet népművelő és könyvtárszakot végzett, felsőfokú képesí­téssel, vagy egyéb felsőfokú képesítéssel és a közműve- : lődés terén legalább három éves gyakorlattal rendekezők 1 számára, közművelődési előadói munkakörbe. \ Jelentkezés személyesen vagy írásban 1975. június 15-ig , a vállalat személyzeti és oktatási osztályán. ■ 3272 Visonta. Pf/21. 2 Vállalatok, szövetkezetek! Kapacitást keresünk 130 négyzetméter eső és 2 db 2000 1 ferro víztároló hő­szigetelő munkáinak elvégzéséi«. * • FÜZESABONYI ÄLLAMI GAZDASÄG A munkával kapcsolatos felvilágosítást az építésvezető ad. ^\z általános iskola 8 osztályát elvégzett ipari tanulókat AZ 1975—76-OS TANÉVRE FELVESZÜNK kőműves Kollégiumi elhelyezés, teljes ellátás A tanulmányi eredménytől függő, felemelt ösztöndíjat fizetünk. Jelentkezni lehet a „Prosperitás” KSZ munkaügyi osztályán: Budapest IX., Viola u. 45. építésvezetőt, műszaki elő­adót, anyagkönyvelőt, sta­tisztikust, továbbá kubikus brigádokat. Jelentkezés: Eger—Las- kóvölgyi Vízgazdálkodási és Talajvédelmi Társulat Eger, Torok köz 5. sz. Azonnali belépésre keresőnk Azonnali belépésre keresünk W. C.-kezelőket, úttisztítókat, szemétrákodókat, bányamestereket és kézi kaszásokat fűkaszálásra, Eger város területén. Eger, Város Tanácsa Mélyépítő és Város- gondozási Üzem Eger. Homok út 26.