Népújság, 1975. május (26. évfolyam, 101-126. szám)

1975-05-07 / 105. szám

Ms. 5 Av első hétközi tör du lő Vitorlás évadnyitó * Velencei-tavon­(MTI Fotó — Jászai Csaba) Kézilabda WTfrcgyfefcri Taaáifcépsffl— Egri Vasas 15:15 0:8) NB H-es wH mérkőzés, Nyí- regyháza, 300 néző. V.: Cseh, B. Nagy. Eger: Keöer—Bodóné 2, Jakab X Bereciklné. Miklós 3, Budai €, Leány 1. Csere: Lajotos, Fü- 3-öp 1, Szrtrapkovics. Edző: Be- neczfci György. Jó iramú mérkőzésen fej-fej menetű küzdelmet vívott a két csapat. Az Egri Vasas fokoza­tosan Mjavult védekezésével és a taktikai utasítások fegyelme­zett betartásával akadályozta meg a listavezető főiskolások győzőimét. A nem várt pont­szerzés a kíegyensúyozott csa­patteljesítménynek köszönhető. Az együttes valamennyi tagját dicséret illeti odaadó, lelkes já­tékáért. Fesztbaum Béta Debreceni Rését— Egri Dohánygyár 15:6 (7:4) NB H-es női mérkőzés, Eger, 200 néző. V.: Tóth L., Rózsa. Dohánygyár: Kormos—Tóth 1, Pócsi, Eszenyi 1, Pápa, Monos 4, Szilágyi. Csere: Bajzáth, Kul­csár, Szeid. Edző: Sebestyén Já­nos, Az egriek jól kezdtek, a veze­tést is megszerezték, majd ki­egyensúlyozott küzdelemmel folytatódott a találkozó. A ha­zaiakat kizökkentette ritmusából a játékvezetők jó néhány téves ítélete. Ebből következett, hogy a Debrecen a második félidőben ilyen túlzott gólkülönbséggel -tudott nyerni. Jellemző az egri­ek idegeskedésére, hogy hatszor is a kapufát találták el. A hazai csapatból Tóth, Monos és Esze­nyi játéka dicsérhető. Vezekenyi Miklós Sűrített fordulóban vannak NB-a labdarúgócsapataink. Há­rom nap után már ma ismét bajnoki pontokért játszanak és május 11-én, vasárnap is pályára lépnek. Ezeknek a sűrített for­dulóknak a célja, mint ezt annak idején indokolták a szakvezetők, hogy ezáltal is a jobb erőnlét kialakítását segítsék elő együt­teseinknél. Az tgri Dózsa NB n-es együttese a vasárnapi ,,ózdi tragédia” után ma ismét kiesési rangadót vív Égerben a Ganz-MAVAG-gal. A táblázatot tekintve ugyanis ez állapítható meg, hiszen a fővárosiak 24 pontjukkal a 18. helyen, az eg­riek pedig 21 pontjukkal a 20. helyen állnak, s mindkét együt­tes szeretne elkerülni erről a veszélyeztetett helyről. Ezért küzdelmes mérkőzésre van kilátás. A hazaiak reményét a bentmaradásra csak a győze­lem kivívása táplálhatja tovább, s ha ehhez hozzászámítjuk a ha­zai pálya előnyét is — a lila-fe­hérek győzelme várható. Várallyay Miklós, a dózsások edzője kedden elmondotta, hogy elégedetlen volt az ózdi játék­kal és a vereséget — a hazaiak szerencsés góljainak ellenére — a taktikai fegyelem megsértésé­nek tudja be. Ennek ellenére, bár a fiúkat idegileg megviselte a vereség, hazai győzelmet vár. — A keret a szerdai fordulóra változatlan — mondotta az ed­ző —, a találkozó előtt jelölöm M a felsoroltakból majd a ked­vező tizenegyet. A keret: Csank, RozSnaki, Csathó, Lakatos, Ko­vács, Ambrus, Vígh, Patvaros, Zsidai, Hosszú, Csuhay, Bánkúti, Galáaitai, Mártha, Bartha, Nagy. A mérkőzés 16.30 órakor kez­dődik. Előtte 15.15 órakor az Eg­ri Sportiskola az egri Dobó gim­náziummal vív mérkőzést. Az NB H. mai további párosí­tása: MÁV DAC—Budafok, Vo­így látták tudósítóink a megyei labdarúgó-bajnokság küzdelmeit Sírok—Hatvani Kinizsi 4:0 (3:0) Sírok. 500 néző. V.: Sárt. Sírok: Nagy — Béres, Bobák, Udvari, Szoboszlai, Kovács, Tóth, Mengyi, Erdélyi, Bánik, Szabó. Edző: Liptai József. H. Kinizsi: Varga — Lénárt, Burján, Ludvig, Patai, Tóth, Ka­rácsony, Bóna, Szakán, Tómács, Zsibrák (Nyizsnyi). Edző: Kris­ta án István. •i. perc: Mintaszerű hazai tá- r das után Szabó ballábas bom- b W vágódott Varga kapujába. 1:1. :/3. perc: Tóth—Mengyi összjá- t k végén az utóbbi kapásból lőtt a hálóba. 2:0. 43. perc: Szögletrúgás után a kmattanó labdát Kovács helyez­te a hálóba. 3:0. 49. perc: Erdélyi nagy erejű „ lövése a felső lécen csattant. 55. perc: Szabó fejese védhe­tetleniil vágódott a vendégek halójába. 4:0. 90. perc: Béres a 16-oson be­lül buktatta Tómácsot, a bünte­tőt a sértett rúgta, de Nagy re­mek vetődéssel hárított. A lelkesen és jól játszó hazai csapat még ilyen arányban is megérdemelten győzött Jók: Er­délyi, a mezőny legjobbja, Sza­bó. Mengyi, Kovács, illetve Tó­mács, Karácsony. Somogyi János Adács—Bélapátfalva 1:0 (0:0) Adács, 300 néző. V.: Erdei. Adács: Bagi I. — Juhász, Ács, Gyóni, Tóth. Kovács F., Torna, Kovács J., Fehér (Nagy), Csá- -.nvi. Dankó. Edző: Nagyváradi Ján<>s. Bélapátfalva: Varga — Medve, Mikó II., Erdélyi, Berecz, Rei­mes, Suba IV. (Barta), Ipacs, Szécsi, Mikó I., Kovács. Edző: Fisher Antal. 55. perc: Csányi . kitört a vé­dők gyűrűjéből, közelről lőtt, de Varga kapus lábbal menteni tu­dott. 70. perc: Juhász és Tóth hibá­jából Suba TV. elfutott, végül Ba­gi I .felvágta. A büntetőt Varga karnis a jobb alsó sarok mellé lőtte. 75. perc: Kovács J. labdáiét Csányi átvette, majd egy csellel lerázta Mikó n-t és a bal felső sarokba lőtt. 1:0. Kitűnő játékvezetés mellett közepes színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. A hazaiak játszottak fölényben, de a ven­dégek szórványos támadásai min­dig veszélyesek voltak. A dön­tetlen igazságosabb lett volna. Jók: Csányi. Ács, Gyóni, illetve Varga, Mikó H., Berecz. Nagyváradi János Selyp—Tamalelcsz 2:1 (1:0) Tamaleles?:. 5<K> -nezfl. V.: paksi. 1 Selyp: György (Kiss) — Ko- vícs. Crank TT., Vigh, Sándor. QJim lfeSá. májú» I-« Kaszás, Nagy, Roznyik, Szabó, Lőrincz II., Szűcs H. Edző: Ba­logh István. Tamalelesz: Kántor — Vineze (Varga), Bozó, Kovács A., Utas- sy L., Molnár, Ködmön, Balázs, Ferencz, Kovács (Utassy D.), Kovács B. Edző: Csirmaz Ágos­ton. 39. perc: Szabó közeli lövését Kántor csak kiütni tudta, és a jókor érkező Lőrincz H. közelről fejelt a hálóba. 1:0. 47. perc: Kapu előtti kavaro­dásból Ködmön 15 méterről ta­lált a bal sarokba. 1:1. 73. perc: Szűcs II. jó cselek­kel ment el a bal oldalon, kö­zépre adott és Nagy közelről biztosan lőtt a hálóba. 2:1. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a sokat támadó hazaiak el­len szerencsés gólokkal győzött a jól védekező vendégcsapat. Jók: György, Nagy, Szabó, il­letve Kovács B., Bozó. Csirmaz Ágoston Gyöngyösi Energia SE— Egeresein 4:1 (1:1) Gyöngyös, 400 néző. V.: Fodor. GYESE: Salamon — Nagy, Kiss, Balázs, Kelemen, Balogh L., Csikós (Teli), Balogh Gy., Szilágyi, Szerző, Jaros (Tari). Edző: Takács László. Egeresein: Kovács G. — Bóta, Halász F., Halász A., Gál, Koz­ma, Kovács B., Ballai, Orosz, Su­lyok, Petrányi. Edző: Csizmarik Imre. 18. perc: a hazai védők sza­bálytalankodása miatt megítélt szabadrúgást Sulyok 18 méterről a bal- felső sarokba lőtte. 0:1. 20. perc: Balogh L-t a játék­vezető sorozatos szabálytalanko- dás miatt kiállítota. 37. perc: Balog Gy. jó átadá­sával Szilágyi elfutott, s a ki­mozduló Kovács mellett bizto­san lőtt a hálóba. 1:1. 52. perc: Teli jobb oldali be­adását a jó ütemben érkező Szerző 5 méterről fejelte a bal sarokba. 2:1. 71. perc: Balogh Gy. szökte­tését a felfutó Teil 10 méterről a bal sarokba vágta. 3:1. 84. perc: ismét Balogh Gy. in­dította Szilágyit, akinek lövését Kovács csak kiütni tudta, és Tari 5 lépésről nem hibázott. 4:1. Jó iramú mérkőzésen a 70 per­cen át 10 emberrel játszó hazaiak jó csatár játékkal, biztosan győz­ték le a második félidőben erő­sen visszaesett vendégeket. Jók: Balogh Gy. a mezőny legjobbja. Nagy, Szerző, Szilágyi, illetve Ballai, Kozma, Orosz. Takács László Petofibánya— Hon ved Karikás SE 4:1 (3:1) Petofibánya, 400 néző. V.: Stolcz. Petofibánya: Bóna — Tóth I., Kudelka, Nagy, Laczkó. Ritkei (Osztafi). Tóth II., Bendik, Szu­nyt (Galambos), Fodor. Edző: Zilai János. H. Karikás SE: Bozó — Szé­chényi, Nagy I.. Bakos, Maksó. Sütő, Koós (Nagy Gy.), Varga, Kiss. Tari, Szabó. Edző: Szabó Dezső. 23. perc: egy jobb oldali szög- letrúgás után Szanyi fejelt a hálóba. 1:0. 42. perc: szép támadás után Fodor fejelt újabb gólt 2:0. 44, perc: Fodor növelte to­vább a hazaiak előnyét 48. perc: egy jobb oldali tá­madás végén Koós szépített 3:1. 80. perc: Osztafi szabadrúgása a kapufán csattant. 87. perc: Osztafi 20 méterről talált a hálóba.4:1. Az eredmény nem fejezi ki hűen a két csapat közötti tudás- különbséget. Jók: Oldal. Kudel­ka, Laczkó, Nagy, illetve Bozó, Nagy L, Szabó, Varga. Kulcsár Mihálynó Egri Vasas—Szűcsi 3:0 (2:0) Eger, 400 néző. V.: Krajnyák. E. Vasas: Tóth — Beraxa, Ko­vács J., Mezei (Sípos B.), Páz- mándi. Záhonyi, Cseh, Zajácz, Patkós, Mészáros (Gere), Berecz. Edző: Gere Tihamér. Szűcsi: Sánta — Szalai II., Szalai Hl., Tóth H., Kovács II., Soós H., Kiss (Barta), Soós I., Szalai I., Tóth I., Kovács I. Ed­ző: Nádudvari László. 24. perc: Cseh szép cselek után a Pázmánditól visszakapott lab­dát félmagasan továbbította a hálóba. 1:0. 36. perc: Beraxa mesterien in­dította Patkóst, aki a sarokba gurította a labdát. 2:0. 52. perc: Berecz szögletét Pat­kós fejelte a hosszú sarokba. 3:0. 67. perc: A kiugró Szalai I. elől gólhelyzetben tisztázott Me­zei. 75. perc: Sípos J. fejesét a gól­vonalról vágta ki Szalai II. 80. perc: Zajácz jó kiugrás után a kapufát találta el. Közepes színvonalú mérkőzé­sen csak a két bajnoki pont megszerzésére összpontosított a Vasas. A vendégek lelkesedésük­kel időnként egyenlő ellenfelek tudtak lenni. Jók: Beraxa, Sí­pos J., Patkós, illetve Szalai IH., Szalai I. Fesztbaum Béla MÁV Hatvani HAC—Novaj 5:1 (2:0) Hatvan, 800 néző. V.: Horváth. MÁV HAC: Pásztor — Nagy, Kókai, Varga, Tóth, Gugyella, Bíró (Szabó), Mayer (Mundru- ezó), Petrik, Ecseri, Huczka. Ed­ző: Pogonyi Lajos. Novaj: Liktor (Török) — Nyi­las, Csuhái, Jánosi. I., Stregova, Fegyvehieki, Jánosi H., Antal, Berecz, Tóth, Vasas. Edző: LiU- tor László. 15. perc: Ecseri 30 méterről löt a kapus fölött a hálóba. 1:0. 30. pere: egy kapu előtti ka­varodás után Huczka elé pattant a labda, aki 18 méterről nagy erővel lőtt a kapuba. 2:0. 40. perc: Jánosi I. röviden adott haza, a szemfüles Petrik rácsapott a labdára, és a kapus mellett gurított a hálóba. 3:0. 50. perc: Berecz egyéni alaki tás után volt eredményes. 3:1. 70. perc: Mayer jó átadását Ecseri vágta a hálóba. 4:1. 75. perc: Ecseri szögletrúgása érintés nélkül jutott a gólvona­lon túlra. 5:1. Jó iramú mérkőzésen, még ilyen arányban is megérdemelten győzött a minden csapatrészében jobb hazai együttes. Jók: Kókai, Huczka, Ecseri, Varga. Petrik, illetve Berecz, Tóth, Jánosi II., Stregova. József Ián—Szolnoki MTE, Dorog—Du­naújváros. Bp. Spartacus—Szek- szárd. K. Rákóczi—Debrecen, Kossuth KFSE—Oroszlány, FÖS- PED—Várpalota. Komló—Olajbá­nyász, Ózd—Szeged. Gvönqrvösi Spartacus A tavaszi 10. fordulóban sem koronázta siker a gyöngyösi csapat idegenbeli szereplését. Az utóbbi hetek formál kívüli csa­tárjátéka hatásaiban átragadt az együttes védelmére is. A Tuzsér támadóinak rohamait az első negyvenöt percben még sikere­sen visszaverték, de a második félidőben már négy . alkalommal is tehetetlennek bizonyultak. A vasárnapi találkozóról és a szer­dai előkészületekről a következő­ket mondotta Pallagi edző: — A mutatott játék alánján a hazaiak megérdemelten nyertek, de a gólarány szerintem túlzott volt. .Játékosaim közül többen megsérültek, ezen túl tovább’ változásokat tervezek a védelem összeállításában. Gábor kórház­ban van. Bányai és Horváth sem valószínű, hogy rendelkezésemr0 állhat. Viszont elképzelhető hogy olyanok is szóhoz jutna1' a szerdai találkozón, akikkel ed­dig nem találkozhattunk a csa­patösszeállításnál. Gondolok itt Szondára, Bársonyra. Réthyre. A Tuzséron kiállított Acs — bár a fegyelmi űgybén még nem szü­letett döntés — kimarad az együttesből. A Záhonv etlerrl hazai mérkő­zésen az alábbiakat veszi figve- Tembe Pallagi Róbert: Kovács. Varga, Szonda, Forgács, Bársony. Réthy, Barta, Nagy, Ullmann, Adonyi, Ferencz. Gombos. Báeyi, Sármány, s, ha felépül. Bányai. A hétközi bajnoki ellenfél, a záhonyi gárda újonc létére a csoportban 31 megszerzett pont­jával a 10. helyen áll. Vasárnap ugyancsak idegenben szerepeltek, a Salgótarjáni Kohász együtte­sétől 2:0-ra kikaptak. A mai, szerdai gvöngvös! mér­kőzésen Pallagi edző győzelmet vár. Ismerve a szövetkezeti zöld- fehérek hazai mérlegét, mi is a Spartacust találjuk a találkozó esélyesének A 11. forduló többi párosítása: Sátoraljaújhely—Kazincbarcika, Nyíregyháza—Rudabánya, Borso­di B.—Leninváros, DEAC—Kiste- renye, DMTE—Kisvárda, Nagvbá- tonv—B. Volán, Hajdú Vasas— MVSC. Hajdúböszörmény—SK SE, Tuzsér—Lehel SC. (fazekas—budavári) Három város autós tűraversenye A Magyar Autóklub egri szer­vezete első alkalommal vállal­kozott autós túraverseny rende­zésére. A Dobó István autós turaverseny kapcsolódik Debre­cen és Nyíregyháza korábban meghirdetett rendezvényeihez, ennek megfelelően résztvevőkre három városból is számítanak. Annál is inkább, mert aki mind­három versenyben rajthoz áll, külön díjazásban is részesül. A. két hét múlva sorra kerülő Dobó István autós túraversenyre május 10-ig lehet jelentkezni az autóklub Bajcsy-Zsilinszky utcai irodájában. Magasabb nevezési díjért természetesen a helyszínen is fogadnak el jelentkezéseket az izgalmasnak ígérkező ver­senyre. A Népújság tippjei, a 19. hétre 1. Fiorentína—Juventus 1 2 2. Milan—Lazio 1 3. Ascoli—Cagliari X 1 4. Cesena—Sandoria 1 1 5. S z ekszárd—B ud a f ok 1 6. D unaú j v.—D ebrecen X 2 7. Eger—Szeged X 1 2 8. Dorog—Komló» X 1 9. Békéscs. TASK—V. Izzó 1 X 10. Szarvas—Szolnoki MÁV 1 2 11. EGSZÖV—Kecském. SC 2 X 12. Záhony—Miskolc X 1 13. Reggiana—Palermo Pótmérkőzések: 1 X 14. Sanbenedettese—Verona 1 X 15. Pe.scara—Spa.l X 16. Brescia—Ata la nta X Táskaírógép ajánlatunk: Ml ROYAL 3100 Ft Pi !• MARICA 12 3100 Ft MARICA 22 3400 Ft ERIKA 3000 Ft KAPHATÓ: EGEKBEN: A PAPÍR-ÍRÖsZERBOLTBAN (Széchenyi utca) GYÖNGYÖSÖN: Lenin üli. Mátyás király úti PAPÍR-ÍRÖSZERBOLTBAN HATVANBAN: ­Horváth Mihály liti PAPÍR-JRÓ8ZERBOLTB AN MALEU A AIR TOURS T .=MINDEN EGY KÉZBEN Csoportos turistautak repülőgéppel, különböző időszakokban. Kísérje figyelemmel — kizárólag legiuton bonyolított — külföldi túráinkat: Részvételi díj: 1975. X. 31—1976. ni. 31. között minden héten péntektől keddig újszerű hétvégi túrák KAIRÓBA JÚLIUS—AUGUSZTUS 8 napos finnországi körutazás Körutazás a finn tóvidéken (8 napos) 12 napos Lengyelország—Finnország túra SZEPTEMBER—OKTÓBER 16 napos görög túra 15 napos olaszországi túra egyhetes tengerparti üdüléssel 15 napos spanyolországi túra tengerparti üdüléssel 12 napos törökországi túra egyhetes tengerparti üdüléssel 13 napos libanoni tartózkodás, üdüléssel NOVEMBER—DECEMBER 14 napos szíriai körutazás, 2 napos libanoni tartózkodással SZEZONÁLIS TÜRÁK BULGÁRIÁBA augusztus—szeptember 12 napos tengerparti üdülés augusztus—szeptember 11 napos tengerparti üdülés augusztus—szeptember—október 8 napos műemléktúra december—január—február 8 napos sítúra Fenti árak az útlevél és a költőpénz összegét nem foglalják magukban. Részletes felvilágosítás és jelentkezés MALÉV AIR TOURS Utazási Iroda, 1051 Budapest, Dorottya u. 9. Tel.: 182-903. Vidéken: a helyi EXPRESS utazási irodáknál! 4990 Ft 10 320 Ft 10 490 Ft 9940 Ft 9680 Ft 11 470 Ft 10 900 Ft 10 140 Ft 12 660 Ft 14 750 Ft 3950 Ft 3780 Ft 4000 Ft 4530 Ft A MŰSZAKI ANYAG- ÉS GÉPKERESKEDELMI VÁLLALAT miskolci kirendeltsége Miskolc, Szeles u. 22. Tel.: 16-638, 17-868 műszaki becslést tart 1975. május 8-án es 9-én EGERBEN és GYÖNGYÖSÖN írásbeli bejelentésüket kérjük n Magyar Hirdető V. Eger, Alkotmány u. 2. címre beküldeni. FOGLALKOZUNK: használt gépek, műszerek, szerszámok ,* vételével, eladásával és közvetítésével. Ügyintéző: Varga. Értesitjük kedves vendégeinket, hogy a hat vans strand 1975. május 11-én megnyílik. Nyitvatartási idő: májusban és szeptemberben 9—17.00-ig júniusban, júliusban és augusztusban 1/2 9—19.30-ig. Üzemvezető