Népújság, 1975. április (26. évfolyam, 77-100. szám)

1975-04-30 / 100. szám

így látták tudósítóink a negyei labdarúgó-iiajroksá!; küzdelmeit PKTÖFIBANYA—TÁRNÁ- LELESZ 9:1 (5:1) Fetófibánya, 500 néző. V.: Vin­c<. jpapp. Pető*jbánya: Bóna — Tóth I., Oldal, Kode] ka, Laczkó, Nagy, Litkei, Tóth II., Oszlafi (Bendik), Szanyi, Fodor. Edző: Zilai Já­nos. Tarnalelesz: Kántor — Kovács B., Bozó, Kovács A., Utassy L,, Molnár, Ködmön, Orosz, Fe- rencz, Balázs, Kovács J. Edző: Csirmaz Ágoston. A nagy lendülettel kezdő ha­zaiak már a második percben vezetéshez jutottak Tóth II. gól­jával. Ezt követően Nagy, majd Szanyi talált a hálóba,. 3:0. A ^vendégeknek a 36. percben sike­rült szépíteniük Utassy L. gól­jával; A félidő végéig Tóth II. két alkalommal talált a hálóba, 5:1. A- második félidő négy gól­ján Szanyi, Bendik, Nagy és Laczkó osztozott. 9 :L A hazai csapat nagyszerű tá­madó játékkal győzött a sport­szerűen küzdő vendégek éllen. Jók: Litkei, Oldal, Nagy, Kudel- kav Fodor, ill. Utassy L., Orosz. .Molnár. Kulcsár Mihályné BfiLAP ATF ALV A—MAV HATVANI AC 1:0 (1:0) Bélapátfalva, 150 néző. V.: Bu­kovszky. Bélapátfalva: Varga — Mező, Mikó II., Berecz, Erdélyi, Rei- nics. Suba IV., Ipacs, Szécsi, Su­ba II. (Vitányi), Kovács. Edző: Fischer Sándor. MÁV HAC: Pásztor — Mund- ruczó, Kókai, Varga, Gugyella, -Nagy, Petrik, Tóth, Vasas (Hucz- ka). Ecseri, Bíró. Edző: Pogonyi Bajos. 7. perc: Suba IV. lövését a ka­pus Kovács elé ütötte, aki biz­tosan lőtt a háló bal sarkába. 1:0. $5. perc: Szécsi nagy helyzet­ben az ötösön nem tudta leke>- zelni- a labdát. 80. perc: Kovács a balösszekö­tő helyén ugrott ld, de lövése a kapufa mellett suhant el. Az erősen megfiatalított hazai csapat több helyzetet dolgozott ki, a mezőnyben gyenge teljesít­ményt nyújtó vasutasokkal szem­ben. Jók: Mikó II., a mezőny legjobbja, Erdélyi. Suba IV., Kovács, illetve Pásztor, Bíró. Horváth Mihály APC—SELYP 4:1 (1:0) A pc. 500 néző. V.: Falcsik. Apc: Illés -*■ Szklenár, Dombi. Tóth, Zelnik, Laczkó, Votner, három nap, harminc óra túraidővel Üj, Bükk-hegységi jelvény­szerző túramozgalmat indí­tott a Heves megyei Termé­szetbarát Szövetség. A Bükk [ennsíkjából ötvenegy kilene- szaz métert meghaladó hegy­csúcs emelkedik ki. A leg­alacsonyabb a 900 méter ma- íw Küllő-hegy. a legmaga­sabb a 959 méteres Istállós- ..ő-erőse. Cél a kiírásban megadott harminc hegycsúcs felkeresése három nap alatt, a pihenőidők beszámításával, harminc órai gyaloglással. Az össztávolság ötvenöt ki­lométer, az össz-szintkülönb- ség pedig 2300 mértért tesz ki. A megyei szövetség júni­us 7—szeptember 15-e között szervezetten is indít túrákat a tűz-mozgalom teljesítésére, de. egyénileg is teljesíthető az. amennyiben a résztvevők a megadott három helyen el­helyezett bélyegzők lenyoma­tával igazolják az útvonal i_ejái'ásáU Bánkút, Rármas- kút. Cserepeskői barlang. Bár a csúcsokat csak gyalog­túrával lehet elérni, a tórát minden gyakorlott Lermeszei- járó teljesítheti. A csúcsok felkereséséhez a jó tájékozó dás elemi követelmény, mert egynéhányra még gyalogös- véay sem vezet. Az első szer­vezett szövetségi túra idő­pontja június 7—9-ike, je­lentkezési határidő: április 25. A kétnapi szállás bizto­sítására az, 50 formt szállás­díjat a Heves megyei Ter­mészetbarát Szövetség címé­re (3301 Eger. Kossuth Lajos u. 9.) kell beküldeni, ahol személyesen, vagy írásbeli • megkeresésre készséggel ad­nak felvilágosítást. fiüelme­• zésről a túra alatt minden résztvevő maga gondoskodik Pajkos, Rezsnyák, Kocsis, Ka­szás. Edző: Fekete László. Selyp: György — Kovács, Czank II., Vfgh (Mézner), Sán­dor. Kaszás, Roznyik (Juhász) Lőrincz n„ Szűcs n., Nagy. Ed­ző : Balogh István. 7. perc: Pajkos szorongatott helyzetből talált a kapuba, 1:0. 52. perc: Egy szép hazai tá­madás után Rezsnyák védhetet- lenül bombázott a hálóba. 2:0. 61. perc: Kavarodásból Lőrincz n. érte el a vendégek egyetlen gólját. 2:1. 70. perc: Kocsis 25 méterről le­adott lövését György a kapuba ejtette. 3:1. 84. pere: A kapufáról lepattant Iabdat Rezsnyák vágta a hálóba. 4 :i. A helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat még ilyen arányban is megérdemelten nyert. Jók: Votner, Dombi, Kocsis, illetve Kovács, Lőrincz II., Szűcs II. Pandur Sándor HEVES—ADACS 2:0 (2:0) Heves, 500 néző. V.: Benkő. Heves: Ridegh — Kovács, Hor­váth, Perez, Budai I. Nagy, Bet- tenbuk, Bakos, Budai S., Tari, Ducsai. Edző: Gombaszegi Mik­lós. Adács: Bagi II. — Gyóni, Acs, Csányi, Tóth, Kovács F., Juhász, Torna, Fehér, Kovács J., Dankó. Edző: Nagyváradi János. 3. perc: Bettenbuk a 16-os sar­kánál kapott labdával befelé cselezett és ballal a jobb felső sarokba lőtt. 1:0. 32. perc: Bakos egy kereszt­labdával kiugrott a védők gyű­rűjéből és a kiinduló kapus mellett gurított a hálóba, 2:0. 53. perc: Bakos középen ki­ugrott, már a kapust is kicse­lezte, de kisodródott és a vendé­gek hárítani tudtak. Az első félidőben a széltől tá­mogatott hazai együttes akár fél tucat gólt is rúghatott volna. A második játékrészben ellaposo­dott a játék és sok hiba csú­szott snindkét együttes játékába. Jókr Kovács, Horváth, Nagy. Budai I., illetve Acs, Gyóni, Ko­vács F. Nagy István NOVAJ—HONVED GÁSPÁR SE 9 a (2:1) Novaj. 300 néző. V.: Szabó J. Novaj: Liktor — Nyilas. Csu­hái, Stregova, Jánosi I., Jánosi S., Berecz, Antal, Tóth, Vasas. Verebélyi (Fegyverneki). Edző: Liktor László. H. Gáspár SE: Kakas — Far­kas, Alföldi, Mészáros. Verebébe Kovács. Hagara. Vajda, Fábián. Kemenczei, Benkő (Hajnal). Ed­ző : Sárközi György. 31. perc: Kemenczei beadása át­szállt a védők fölött, s a jókor érkező Hagara közelről a hálóba lőtt. 0:1. 40. perc: Antal szögletét Tóth Bereczhez fejelte, aki szintén fejjel a hálóba csúsztatta a lab­dát. l:l. 4L perc: Jánosi I. 16 méterről a lábak között bombázott a háló­ba. 2:1. 64. perc: Kemenczei szöglete után kapu előtti kavarodásbői Verebélyi közelről egyenlített. 2:2. 74. perc: Antal ugrott ki egy előrevágott labdával és szoron­gatott helyzetből, 'kisodródva, 14 méterről a hosszú sarokba lőtt. 3:2. Változatos, nagy iramú, ese­ményekben gazdag mérkőzésen a hazai csapat második félidei jobb játékával és jobb helyzetkihasz­nálásával megérdemelten győ­zött. Jók: Antal, a mezőny leg­jobbja, Jánosi I., Berecz, Stre­gova, illetve Hagpra, Vajda. Kormos László GYÖNGYÖSI ENERGIA SZŰCSI 2:1 (0:1) Szűcsi, 500 néző. V.: Gergely. (Nógrád' megye). GYESE: Salamon — Nagy, Kiss, Balázs, Teli (Szukán), Balogh L., Csikós (Tari), Balogh Gy.. Szilágyi, Szerző, Jaros. Edző: Takács László. Szűcsi: Sánta — Szalai II., Szá­lai Hl., Vindich (Tóth H.), Ko­vács H., Soós II., Kiss, Soós I., Szalai I., Tóth I., Kovács I. Ed­ző: Nádudvari László. 43. perc: Kovács I. átadásából Tóth I. 6 méterről gurított a hálóba. 0:1. 64. perc: Szögletrúgás után Balogh Gy. 3 méterről fejelt a kapuba. 1:1. 89. perc: Védelmi hiba után Szilágyi 18 méterről talált a há­lóba. 2:1. Végig nagy iramú, közepes színvonalú mérkőzésen a vendé­gek szerencsés góllal nyertek. A játék és a helyzetek alapján a döntetlen igazságosabb lett vol­na. Jók: Nagy, Balogh I., Ba­logh Gy., Szilágyi, illetve Szalai n., Tóth I., Kovács II. Tóth Pál EGERCSEHI—PETERVASARA 9:0 (2:0) Egercsehi, 300 néző. V.: Kovács J. Egercsehi: Bráz — Bóta B., Ha­lász I., Barta, Gál, Kozma, Sza­bó, Baljai, Orosz, Sulyok, Pet­rányi. Edző: Csizmarik Imre. 5. perc: Orosz átadását lesgya­nús helyzetből Ballai értékesí­tette. 1:0. 10. perc: Sulyok visszagurított éd a jókor érkező Orosz futtá­ból -bombagólt lőtt a jobb felső sarokba. 2:0. A második játékrészben döntő fölénybe kerültek a hazaiak és az 51. percben Orosz, az 58. perc­ben Petrányi, a 64., percben Orosz, a 71. percben Barta, a 72. percben Kozma, a 86. percben Kovács, végül a befejezés előtt két perccel Ballai volt eredmé­nyes. 9:0. A második félidőre elfáradtak a vendégek, s ez gólokban is megmutatkozott. Jók: Kozma, Orosz, Halász I. A vendégek kö­zül senki nem érdemel dicsére­tet. Bóta Ferenc A tavaszi 5. fordulóban elma­radt Honvéd Gáspár SE—Eger­csehi mérkőzésre május 1-én ke­rül sor, Szabó J. játékvezető k ö zr eműk ö désé v el. INNI Nf—OMNAN Az egri városi testnevelési és sportfelügyelőség a tájékozódási futó szakszövetséggel közösen, 1975. május 6-án (kedd) a Bükk- hegységben rendezi meg Eger város táj ékozódási futóbajnoksá- gát. Nevezni május 4-ig, az aláb­bi címre lehet: Dr. Nagy Árpád 3300. Eger, Klapka u. 1. Telefon: 14-06. 10-10, telex: 63 394. Találko­zás a verseny napján Szőlőcske- pusztán, 14.45 óráig. * Egerben, a MÉSZÖV-székház­ban került megrendezésre a SZÖVOSZ Felszabadulási Kupa sakk egyéni és csapatversenye. Csapatversenyben: 1. Heves me­gyei MÉSZÖV (Harsány!, Nagy. Farkas) 15.5, 2. Füzesabonyi ÁFÉSZ (Hajnal. Bíró, Antal- 15, 3. Hevesi ÁFÉSZ (Mészáros, Nagy. Csintalan) 13,5 ponttal. Egyéniben: l. Harsány! István (MÉSZÖV), 2. Hajnal Gyula (Fü­zesabonyi ÁFÉSZ). 3. Mészáros József (Hevesi ÁFÉSZ). Az érté­kes tiszteletdíjakat Berecz Géza, a Fogyasztási Szövetkezetek He­ves megyei Szövetségének titkára adta át. ♦ Az Egri Vasas birkózói április­ban Is több jó eredménnyel hívták fel magukra a figyel­met. Miskolcon megrendezett I— IV. osztályú kötöttfogású felnőtt versenyen Becskei Lajos a 62 kg- os, Soós László 82 kg-os mezőny­ben végzett az első helyen. 100 kg-ban Szarvas József a máso­dik. +100 kg-ban Mirkóczki Jó­zsef lett bronzérmes. Budapesten a KISZ-kupa serdülő kötöttfogá­sú versenyen a 45 kg-sak kö­zött Bartuska József az arany­érmet szerezte meg. A 17—20 éve­sek szabadfogású seregszemléjén 100 kg-ban Joó Imre a harmadik helyezést érte el. Túrkevén meg­rendezett országos serdülő sza­badfogású versenyről Magyar Ottó nehézsúlyban az aranyér­met, Jakab Tibor pedig az ezüst­érmet hozta haza. Második he­lyen végzett még Bajzáth László a 67 kg-ban, 49 kg-ban Lakatos Rafael harmadikként léphetett a dobogóra. * A füzesabonyi felnőtt Járási labdarúgó-bajnokság legutóbbi fordulójának eredményei: Sarud —Kái 2:3 (1:2), Mezőtárkány—Be­senyőtelek 1:2 (1:0), Poroszló— Kompolt 4:1 (2:0), Szihalom—Fü­zesabony 0:2 (0:2). FeldebrŐ— Kápolna 1:6 (1:2), Stromfeld SE —Mezőszertiere 7:1 (4:1). * A Heves megyei Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottságának szokásos csütörtöki ülése a má­jus 1-i ünnep miatt május 2-án, pénteken 17 órakor kezdődik, * Verpeléten bonyolították le az egri járási útörő-olimpia döntő­it torna sportágban. A versenyen a következő eredmények szület­tek. Fiúk A kategória csapatban: 1. Párád, 2. Mátraderecske. Egyéniben: 1. Kalmár István (M. derecske), 2. Kozma •'Péter (Pá­rád), 3. Fejes Lőrinc (Párád). B kategória: csapatban: l. Tamale- lesz, 2—3. Bélapátfalva, Mátrade­recske. Egyéniben: 1. Pelyhe László (Bélapátfalva),*2. Salamon Norbert (Mátraderecske), 3. Ba­lázs Gábor (Tarnalelesz). Lányok. A kategória, csapatban: 1. Ver- pelét. Egyéniben: l. Káli Aranka, 2. Káli Zsuzsa, 3. Gecse Gabriel­la (mindhárom Verpelét). B ka­tegória: csapatban, l. Verpelét, 2. Párád, 3. Bélapátfalva, 4. Recsk. Egyéniben: 1. Szerencsés Andrea (Verpelét), 2. Cseppentő Zsuzsa (Verpelét), 3. Hoch Er­zsébet (Recsk). A megyei teniszszövetség 1975. május 3-án rendezi meg az Eg- gri Dózisa SC vörös salakos te­niszpályáján Heves megye ser- dülő és ifjúsági teniszbajnoksá­gát. A nevezéseket Széman Ágoston. Eger. Lenin tér 5. szám alatti címre kell elküldeni, ha­táridő május 2. Versenyszámok: ifjúsági fiú, leány egyes, fiú. leány páros, vegyes páros. Ser­dülők: leány, fiú egyes, leány, fiú páros, vegyen páros. * 1975. május .ll-én vasárnap, 9 órakor, a verpeléti Fegyveres Erők Klubjában rendezik meg a sakk ,.Felszabadulási Kupa” já- Fási döntőit. A körzeti verse­nyekről az alábbi csapatok ju­tottak tovább. Első csoport: Bél­apátfalva, Mikófalva. Második csoport.: Feisőtárkány, Andor­naktálya. Harmadik csoport: Ivád, Pétervására. Negyedik csoport: Sírok, Recski Bányász. * Az egri városi asztalitenisz csapatbajnokság ötödik forduló­jának eredményei: Férfi A cso­port: Egri Vasas—Téglagyár 9:0 TUZÉP I.—Erdőgazdaság 6:3, ITSK—HAFE 7:2, Dohánygyár- Lapkiadó 8:1, Vízmű—EMASZ 8:1. Az élcsoport állása: 1. TUZÉP I 5 5 — 33-12 10 2. Dohánygyár 5 5 — 32-13 10 3. ITSK 5 4 1 36- 9 8 Férfi B csoport: Egri Vasas KISZ—Épületkarb Szöv. 5:4, ME­ZŐGÉP—BUBIV 5:4. Dohánygyár II.—GM Szakközépisk. 5:4, HAFE II.—TÜZÉR H. 5:4, Fiú Koll.— VILATI 6:3. Az élcsoport állása: 1. HAFE II. 5 5 — 31-14 10 2. VILATI 5 4 1 35-10 8 3. E. Vasas KISZ 5 4 1 31-14 8 Nők: Erdőgazdaság—TUZÉP I. 3:2, ITSK—HAFE 5:0, TUZÉP n. —Lapkiadó 3:2, Vízmű—ÉMASZ 5:0. Az élcsoport állása: 1. ITSK 5 5 —. 32- 2 10 . 2. Erdőgazdaság 5 5 — 17- 8 10 3. Vízmű 3 4 1 21- 4 8 * Egri Dózsa—Békéscsabai Előre Spartacus 3:0 (11, 6, 1) NB H-es női mérkőzés, Eger, 100 néző. V,: Radics, Veres. Eger: Jakab, Fo- domé, Ludányi, Menkó, Balogh. Dózsa. Csere: suba, Kómár. Ed­ző: Szabó Béla. Mintha kicserél­ték volna az egri játékosokat, úgy harcoltak a hét végi kettős forduló második mérkőzésén az egyes poénok megszerzéséért. Az első játszma szoros eredményt hozott. Később az egriek irá­nyító játéka érvényesült. Különö­sen Fadarné (11). Menkó (6), Dózsa (4) jeleskedett. Külön busz Ózdra Birkózó EB az NSZK-ban A nyolcfőnyi magyar kötött­fogású küldöttség fele négy for­dulót „átvészelt” Ludwigshafen- ben, az idei közöttfogású birkózó EB színhelyén. Hétfőn késő este a mezőnyök eljutottak a döntő­kig, s ezekben Seres Ferenc, Torna Mihály, Farkas József és Rovnyai János még érdekelti Ez történt a magyarokkal a negyedik fordulóban: 48 kg: Se­resnek igen nehéz ellenfél jutóit az 1973-as helsinki ÉB-ezüstérmes bolgár Hrisztov személyében. A Szondi SE veteránja jól küz­dött, pontozásos vereségével há­rom hibapontja lett és verseny­ben maradt. 57 kg: Doncsecz szintén pontozással maradt alul a tavalyi EB harmadik helyezett­jével, a román Duliczóval szem­ben, s 8 hibapontjával búcsúzni kényszerült. 62 kg: nehéz lenne felsorolni a szovjet Kavkajev éremgyűjteményét, így csak any- nyit, hogy Réczi László a tava­lyi világbajnoki második és Eu- rópa-bajnok szovjet birkózótól tussal kapott ki és 7 hibapontjá­val kiesett. 74 kg: Torna Mihály 2iagy csatában szenvedett vere­séget a VB-ezlistérmes NDK-beli Gömferttől, de 3 hibapontjával még állva maradt. Óriási megle­petésre elbúcsúzott viszont a szov­jet Zemkov és a nagy hírű bol­gár Kolev. 82 kg: Nagy István ereje, lendülete elfogyott, s a neves, de nem túl nagy birkózó­nak tartott francia Bouchoulé-tól szenvedett pontozásos veresége után, 7 hibapontjával ő is bú­csúzni kényeszült. 100 kg: a ma­gyar „nehéz gyerekek” egyike, Farkas József is ott lehet a do­bogón, bár tussal kapott ki a súlycsoport nagy esélyesétől, az NDK-beli Albrech-től. A Vasas birkózója 4 hibapontos. Nehéz­súly: Rovnyai az Európa-bajno­ki cím közelében! Meggyőzően, simán tusolta a lengyel Andree- kit, aki kiesett. így járt a román Condreanu is, versenyben ma­radt még 4—4 hibaponttal a szovjet Kolcsinszki és a bolgár Dinev. Utóbbit Rovnyai a má­sodik fordulóban már legyőzte, Dinev viszont óriási meglepetésre tusolta a szovjet birkózót. Az Egri Dózsa labdarugó- szakosztálya május 4.-én, va­sárnap külön autóbuszokat indít Ózdra, az NB ll-es lila­fehér gárda Következő bajno­ki mérkőzésének színhelyére. A csapatot támogató szurko­lók május 2-án, pénteken 12 óráig jelentkezhetnek, részvé­teli szándékukat jelezve a népkerti stadion irodájában, személyesen vagy telefonon. (Telefon: 24-55) ............, 3 A Heves megyei Patyolat Vállalat felvesz 3—5 éves szakmai gyakor­lattal rendelkező villanyszereiül, azonnali belépéssel. Jelentkezés a vállalat központjában: Eger, Tinódi u. 28. Panoráma Szálloda és Vendéglátó Vállalat szilvásvárad! és recski szabadkasszás egységeibe üzletvezető és helyettes munkakörök betöltésére pályázatot hirdet Jelentkezés: Eger, Marx K. u. 2. Munkaügyi osztály. A Gagarin Hóerőmű Vállalat Három sportágban — kézilab­da, kosárlabda, labdarúgás — szép sikereket értek el a Heven megye színeit képviselő diák- csapatok. Kosárlabdában befeje­ződtek a közép- és elődön t i mérkőzések. Az egri Gép- és Mű­szeripari Szakközépiskola fiúcsa­pata először a Váci Géza Király téri Gimnázium csapatát ütötte el a továbbjutástól, majd az elő­döntőben a nyíregyházi Krúdv Gyula Gimnázium együttesével mérkőzött. Idegenben 57:45 arány­ban vereséget szenvedtek, Eger­ben ledolgozták hátrányukat én így az iskola csapata fennállása óta első ízben, részese lett az or­szágos döntőnek, amelyet júni­us 16—20. között, Székesfehérvá­rott rendeznek. Egri GM Szakközépiskola— Nyíregyházi Krúdy G. 58:36 (18:14) Eger, 200 néző. V.: Komenczy. !•; Németli & Ctél* Dobi 30, Lájer T. Mészáros 9. Csere: Hangrád 2, Kovács Cs.’ 2. Izrael, Melicher, Barta. Edző: Csányi Barna. Kitűnt: Dobi (a mezőny legjobbja), Németh, Hangrád. Az országos középiskolás lab­darúgókupában a hat közé ju­tásért mérkőzött az Egri 212. ITSK csapata. Az első hazai mérkőzésükön háromgólos előnyt szereztek, s ismerve a csapat ed­digi útját,, bizakodunk a tovább­jutásukban* 212 ITSK Eger—211. ITSK Salgótarján 3:0 (2:0) Eger, 600 néző. V. Sári. 212. ITSK: Sztregova — Pác/.:* Dorkó, Frider, Tóth, Gömöri (Nagy), Ködmpn (Sebestyén) Erős, Méhesi, Fegyverneki, Sza­bó. Edző: Balázs Mihály. A hazai csapat lendületes, ha- lArffiTiTTfft nffrfi4r ft (Foto: Szántó György) Í9. percben g<5H- eredményezett. Szabó átadását Ködmön értéke­sítette, 1:0. A 28. percben Köd­mön lendületes elfutás után nö­velte csapata előnyét, 2:0. A má­sodik játékrészben újabb gól! ért el a hazai csapat. Fegyver­nek! két csel után lőtt 17 mé­terről a felső sarokba. 3:0. Vég eredményben erőteljesebb csatár- játékkal megérdemelten győztek az egriek. Kézilabdában a legjpbb 12 kö­zé jutott az egri Gép- és Mű­szeripari Szakközépiskola fiúcsa­pata. A budapesti Landler Jenő Gimnáziumot ütötték el a to­vábbjutástól. Egerben 16:10 voll az eredmény a hazaiak, Buda­pesten 14:9 a Landler Jen- Gimnázium . javára. összesítés­ben, jobb gólkülönbséggel az eg­riek szerezték meg a jogot a to­vábbi szerepléshez. Képünkön a Gép- és Műszeripari Szakközép­iskola egyik gólját örökítette pályázatot hirdet népművelő és könyvtár szakot végzett, felsőfokú képesí­téssel, vagy egyéb felsőfokú képesítéssel és a közműve­lődés terén legalább három éves gyakorlattal rendekezők számára, közművelődési előadói munkakörbe. Jelentkezés személyesen vagy írásban 1975. június 15-ig a vállalat személyzeti és oktatási osztályán. 3272 Visonta. Pf/21. / Országos középiskolás kupák