Népújság, 1975. március (26. évfolyam, 51-76. szám)

1975-03-11 / 59. szám

Biztatóan sikerült a hazai bemutatkozás Egri Dózsa—Budafoki MTE I 0 (0 0) KB tl-es labdarúgó-mérkőzés, ■ger. 2000 néző. V.: Bállá. Eger: Csank — Csathó, Laka­tos, Zsidai, Horváth, Nagy, Bán­kúti, Kovács (Királyhegyi a 75. percben), Barta (Mártha az 54. percben). Ambrus, Tóth T. Ed­ző: Várallyay Miklós. Budafok: Fatér — Szőllősi, Kapitány, Eleki, Tóth, Sárközi, Kalmár II. Harangi (Kisteleki a tíü. percben). Tátrai, Kalmár I. (Neil a 60. percben), Vizi. Edző: Mészöly Kálmán. Tavaszi napsütésben a hazaiak kezdték a találkozót. Az első percek eseménye néhány sza­bálytalanság volt, majd a 4. percben Vizi lesre futott. Az 5. percben Bánkúti szögletét Amb­rus csúsztatta tovább Tóth T. felé. aki elől az ötösnél az utolsó pillanatban ütötte el a labdát 'Fatér. Tapogatózó játékkal teltek a percek, állva adogattak a játé­kosok, így nem volt iram a pá­lyán, A 10. percben Bánkúti bal oldali szabadrúgásába a kapu kö­zelében belevetődött Szőllősi, az­tán ismét több szabalytalanko- dássai vétették magukat észre a vendégek. A 14. percben Nagy a bal oldalon tört előre, beadását Tóth idejében szögletre fejelte. A 15. percben Bánkúti 20 méte­res szabadrúgása a bal felső sa­rok fölött hagyta el a játékte­ret. Ezután valamit javult a játék irama. A 17. percben gólhely­zetbe került Kovács. Egy távoli, bal oldali átadás átszállt a védők feje fölött, a labda eléje került, éles szögből kapura lőtt, de Fatér vetődve, lábbal tisztázni tudott. A 20. percben Kapitány veszélyesen adott haza, Ambrus rácsapott a labdára, Fatér bátor kifutással mentett előle. Az első komolyabb ellentámadást a 24. percben vezették a budafokiak, ekkor Vizi elől Kovács szögletre küldte a labdát. A másik olda­lon ugyancsak Kovács 28 méteres lapos szabadrúgása a jobb kapu­fa tövénél suhant el. A 26. perc­ben Zsidai jó ütemben ment el a jobb oldalon, beadását azon­ban tisztázni tudták a védők. A 30. percben váratlanul veszélyes helyzet alakult ki a Dózsa kapu­ja előtt. Jobb oldali szögletrúgás után Csank rosszul mozdult ki kaoujából. de Nagy a gólvonal előtt hárítani tudott. Egy perc­cel később Ambrus törhetett előre, két védővel csatázott, majd kivárt és oda lett a kínálkozó lehetőség. SZÜNET UTÁN élénkült a játék, egyre több jó támadást vezettek a lila-fehérek. A 47. percben Nagy kecsegtető helyzetben elbirtelenkedve kapu fölé küldte a labdát, két perc­cel később pedig Ambrus la­pos. 17 méteres lövése akadt meg az oldalhálóban. Az 55. A harcosan játszó Kovács rit­kán látható góljával döntötte el a két pont sorsát. percben két szögletet harcoltak ki az egriek, a 63. percben pe­dig lesgólt értek el: Mártha a jobb oldalról nagyszerűen ívelt középre, közben a lesre futó Ko­vácsot ellökték a 16-oson belül, a labda a berobbanó Tóth T. elé került, aki élesen a bal felső sa­rokba bombázott. Szabadrúgással folytatódott a játék és a 64. percben megszüle­tett a mérkőzés sorsát eldöntő egyetlen gól. A jobbösszekötő helyén tanyázó Kovács kapott balról egy átadást, amelyet át­emelt Tóthon, s mielőtt a labda földet ért volna, ollózva nagy erővel a bal sarokba küldte: 1:0. Az egriek támadtak továbbra is. A 66. percben Tóth T. nagy erejű lapos lövését a bal sarok előtt vetődve fogta Fatér, a 69. percben pedig Horváth gólt ígé­rő beadását csípte el kivetődve a budafoki kapus. Hullámzóvá vált a játék, majd a hajrában feljöttek a vendégek. A 81. perc­ben Nell nagy iramban tört be a 16-osra, a lövés pillanatában azonban Zsidai önfel áldozóan menteni tudott. Egy perc múlva Vizi balról lőtt szabadrúgása a vetődő Csank lábáról pattant vissza a mezőnybe. A 84. perc­ben Nell fordulásból 12 méterről nagy erővel a jobb kapufa mel­lé bombázott. A 87. percben to­vább növelhette volna előnyét az Eger. Ambrus cselsorozat után laposan lőtt, Fatér a jobb sarok­ból tenyerelte ki a labdát. A másik oldalon szögletrúgás után egyenlítési alkalmat szalasztottak el a vendégek. Ekkor az előre- húződó Kapitány biztató helyzet­ből a kapu fölé emelt. A 90. percben Ambrus lőtt kapura, Fatér ismét szögletre mentett. A várakozástól eltérően gyen­ge iramban kezdtek a csapatok, sokáig tapogatózó játék folyt a pályán, inkább a taktikai csa­tározás jellemezte a csapatok kezdeményezéseit. A vendégek a védekezésre fordították a fő figyelmet és ez sokáig eredmé­nyes is volt, mert a hazaiak egyoldalas szárnyjátékot produ­káltak, vagy középen kísérletez­tek. Szünet után fokozódott az iram, és izgalmas, színvonalas összecsapás alakult ki, többször forogtak veszélyben a kapuk is. Bár szerencsésnek mondható a ciózsások győzelme, az viszont dicséretre méltó; hogy a pályán levők szívvel-lélekkel küzdöttek, akaratilag a Budafok fölé tudtak nőni, ami biztató a jövőt ille­tően. Egyénileg Csank jól látta el feladatát. A védelemben Lakatos biztos pont volt, Zsidai a me­zőny legjobbjának bizonyult, Horváth sallangmentesen játszott, Csathó pedig fokozatosan jött fel. Középen Bánkúti sokat vállalt magára, bár szigorúan őrizték, sok jó labdát adott előre. Ko­vács, amíg bírta erővel, beját- szotta az egész pályát, gólja szép teljesítmény volt. A helyére be­állt Királyhegyi keveset muta­tott. Nagy kitűnően betartotta a taktikai utasításokat. Barta telje­sítményén erősen érződött sé­rülése, a helyére beállt Mártha gyors elfutásaival nagy hasznára volt együttesének, Ambrus ve­gyes benyomásokat keltett, de küzdeni akarására nem lehet panasz. Tóth T. igyekezett. Fazekas István Az NB TI. további eredményei: Komló—Oroszlány 0:0, Volán— MÁV DAC 2:1, SZEOL—Nagyka­nizsa 3:0, Debrecen—Szállítók 3:0, Dorog—Ganz MAVAG 2:0, Kaposvár—Dunaújváros 3:1, Ózd —Várpalota 2:2, Kossuth KFSE —Szekszárd 1:1, Szolnok.—Bp. Spartacus 2:1. NB II. állásai 1. SZEOL. 21 13 4 4 40-21 30 2. Kaposvár 21 10 5 6 32-19 25 3. Volán 21 11 3 7 34-24 25 4. Komló 21 8 8 5 23-21 24 5. MÁV DAC 21 6 11 4 27-20 23 6. Bp. Spart. 21 7 8 6 34-30 22 7. Dorog 21 7 8 6 21-21 22 8. KKFSE 21 8 6 7 24-26 22 9. Szekszárd 21 8 6 7 30-36 22 10. Oroszlány 21 5 11 5 19-23 21 11. Olajb. 21 7 6 8 35-32 20 12. Budafok 21 7 6 8 29-27 20 13. Várpalota 21 7 6 8 26-26 20 14. SZMTE 21 7 6 8 24-24 20 15. DVSC 21 7 5 9 28-28 19 16. Dunaújv. 21 6 7 8 28-32 19 17. Szállítók 21 8 3 10 26-37 19 18. G.-MAVAG 21 4 9 8 18-22 17 19. Ózd 21 5 6 10 20-34 16 20. Eger 21 5 4 12 19-34 14 Nagy szovjet fölény Colorado Springsben Szerge,j Volkov, a férfi núikorcsolyázás világbajno­ka — Colorado Springsben. (Népújság telefoto — AP—MTI—KS.) COLORADO SPRINGS. Szovjet győzelemmel kezdő­dött s végződött a műkorcso­lyázó- és jégtánc-Világbaj­nokság. A Pahomova, Gors- kov kettős távollétében' Irina Mojszejeva és Andrej Mi- nyenkov nagyszerű szabad­korcsolyázást mutatott be és kivitelükre valamennyi pon­tozó 5,9-et adott. A magyar Regőczy—Sal lay kettős meg­tartotta hatodik helyét. A vi­lágbajnokság éremtáblázata a szovjet műkorcsolyázók nagy fölényét mutatta, hiszen négy számból hármat meg­nyertek és egy ezüstérmet is szereztek. Kívülük Hollandia egy arany-, az Egyesült Álla­mok két ezüst-, az NDK egy ezüst- és két bronz- és Anglia két bronzéremmel térhet ha­za. Értékes győzelemmel ismét az élen Jégtáncvilágbajnok: Irina Mojszejeva, Andrej Minyen kov (Szovjetunió) 13 hsz 205,48 pont, 2. Colleen O’Con nor, Jim Millns (Egyesült Államok) 19 hsz 205,12 p., 3. Hilary Green, Glyn Watts (Anglia) 33 hsz 199.86 p., 4. N. Linicsuk, G. Karponoszov (Szovjetunió) 36 hsz 198.38 p., 5. M. Ciccia, L. Ceseranti (Olaszország) 44 hsz 196.32 p., 6. Regőczy Krisztina, Sallay I Adrás (Magyarország) 48 hszl 194,92 p. I GYÖNGYÖSI SPARTACUS— ' KAZINCBARCIKAI VEGYÉSZ 2:1 (0:1) NB m-as bajnoki labdarúgó­mérkőzés, Gyöngyös, 4500 néző. V.: Jaczina. Gyöngyös: Kovács — Nagy, Forgács, Réthy, Acs, Ullmann, Ferencz, Adonyi (Horváth), Bá- gyi, Bányai. Sármány (Gábor). Edző: Paligai Róbert. Kazincbarcika: Fülöp — Lip­csei, Ködmön, Szitka, Sáfrány, Kopa, Katona, Kendi (Ráczi), Fe­kete, Stark, Mikula. Edző:Pete András. Eszményi labdarúgóidőben a hazai csapat kezdett jobban és az első perc végén már a máso­dik szögletrúgás ívelődött Fü­löp kapuja elé, amelynek végén Bágyi fejese centiméterekkel su­hant el a bal felső kapufa fe­lett. Az 5. percben Bányai reme­kül futott el a bal szélen, ki­csalta a kapust is és úgy gurí­tott az alapvonalról középre. Hárman is rárajtoltak, végül Bágyi gólba tartó “labdáját az egyik védő kivágta a gólvonal­ról. Fokozatosan a vendégcsapat vette át a játék irányítását és enyhe mezőnyfölénybe kerültek, de a Spartacus 16-osán rendre elhaltak a vendégtámadások. A 19. percben egy veszélyes jobb oldali beadást jó érzékkel ütött szögletre a léc alól Kovács. Egy perc múlva viszont már verve volt az egész hazai védelem, de a Vegyész jobbösszekötője gól­helyzetben az üres kapu mellé lőtte a labdát. A 26. percben Bányait felvágták a kaputól 22 méterre, Adonyi jó szabadrúgá­sát Fülöp vetődve védte.’Ezt kö­vetően Kovács többször is me­leg helyzetben tisztázott. A Ve­gyész-fölény a 32. percben érett góllá, bal oldali szögletrúgás után Kendi remek fejese a bal alsó sarokban kötött ki. 0:1. Két perc múlva egyenlítési al­kalom adódott a Spartacus előtt. Egy bal oldali támadás végén Bányai tálalt kitűnő labdát az előretörő Ullmann elé, akinek jobb sarokba tartó lövését bra­vúrosan védte Fülöp. A 38. percben Adonyi hú«z- m éteres váratlan nagy lövését némi szerencsével védte a ven­dégek kaupusa. Ezt követően ki­egyensúlyozottabbá vált a küz­delem, de a szünetig említésre méltó esemény már nem történt. A szünetben Adonyit Horváth váltotta fel a hazai csapatban. A második félidő váltakozó mezőnyjátékkal folytatódott. Az 53. percben Sármány helyett Gá­bor jött be a pályára. A máso­dik félidő első egyenlítési alkal­ma: Bágyi bal oldali szögletrú­gását a védők röviden fejelték ki. Forgács a 16-osról nagy erő­vel laposan kapura rúgta, de Fülöp óriási bravúrral védte a gólba tartó labdát. A 60. perc­ben végre sikerült egyenlíteni­ük. Horváth indított támadást a bal oldalon, majd a Ferencitől visszakapott labdát átívelte a jobb oldalra, és a jól érkező Bá­gyi éles szögből, nagy erővel félmagasan a bal sarokba bom.- bázott. 1 :l. A mindinkább visz- szaeső vendégekkel szemben a lelkes Spartacus a 68. percben a maga javára fordította a mér­kőzést. Bágyi bal oldali szögletét For­gács fejelte a kapu bal sarka felé, de Horváth közbeugorva, előrevetődve, csukafajessel jut­tatta a labdát a kapu közepébe. 2:1. A 71. percben Bányai cselezett a jobb oldalon, majd nagy lövést küldött a kapura, ami a vert ka­pus mellett a bal felső kapufa ról vágódott ki a mezőnybe. Na­gyon izgalmas volt a , hajrá, amelyben a vendégek támadtak többet, de az eredmény már nem változott. Az első félidőben hatalmai iramot diktáló Vegyész megér­A győztes gól. Elismerik a földön fekvők: Forgács, Horváth * ~ (Foto: Dózsa Balázs) Ködmön. demelten jutott vezetéshez. Szü­net után kissé visszaestek, és ezt használta ki a Spartacus, amelyben döntő szerepet játszot­tak a jól silt érült cserék. Végig izgalmas, nagy iramú mérkőzé­sen, egy jól játszó Kazincbarci­kát győztek le a gyöngyösiek. Kovács ezúttal kitűnően vé­dett. Nagy Imre javuló formá­ban van. Forgács volt most is a védelem legjobbja. Réthy a második félidőre javult fel, Acs lelkesen küzdött. Ullmann kezd beilleszkedni a csapatba. Fe- rencztől főleg szünet után lát­tunk néhány jó elfutást. Adonyi- nak csak felvillanásai voltak. A helyére beállított Horváth nagy­szerű játékával átvette a közép­pálya irányítását. Bágyit gólja, és néhány jó átadása dicséri. Bányai fáradhatatlanul harcolt, nem sok szerencsével. Sármány keveset mutatott. A helyére be­állított Gábor viszont lendülete« szélsőjátékot produkált. Szkocsovszky Tibor Az Északkeleti csoport további eredményei: Nagybátony—Kiste­renye 0:0, Sátoraljaújhely—Nyír­egyháza 1:1, MVSC—Tuzsér 3:2, Hajdú Vasas—Kisvárda 2:0, Haj­dúböszörmény—Borsodi Volán 1:1, DMTE—Leninváros 4:1. DEAC—Rudabánya 2:2, Lehel SC —Salgótarjáni Kohász 2:1, Borso­di Bányász—Záhbny 3:1. Hó hiányában sem tétlenkedik a Kékesi Sas SC sízni ”i .»■ 1 Alpesi sísportunk egyik reprezentáns egyesülete, a Kékesi Sas 1967-ben alakult. Kezdetben évi két, a hetve­nes évektől — ahogy növeke­dett az egyesület rangja — pedig általában négy orszá­gos minősítő-rangsoroló ver­senyt rendeztek a sasok. Az idén sportolásra alkalmas hó hiányában elmaradtak ezek a versenyek és hosszú évek óta nem kerülhetett sor a magyar, bajnokságra sem. Mit csináltak a hazai hó­mentes télen a kékesi sizők? Erre a kérdésre Mészáros István sportköri elnöktől kap­tunk választ, aki bevezetőül mindjárt hangsúlyozta, hogy nem tétlenkedtek! Az alapos száraz talajú edzések és telje- sítményfelmérő kontrollok után, a nemzetközi versenyek sorozatán vettek részt — fő­ként a különböző körosztályú magyar válogatott keretek­ben. A gyermek korú ver­senyzők Jugoszláviában és Csehszlovákiában szerepel­tek. A napokban tért haza Olaszországból, a gyermek Európa-bajnokságról Bácsy Rita és Varga György. (He­lyezésükről még nem kap­tunk jelentést). Az ifjúsági ^IRirlakéihl A munkahelyi spartakiád Gyöngyös városi döntőinek eredményei. Asztalitenisz. Nők: 1. Gáspárné, 2. Szókéné, 3. Bánfyné (mindhárom Város- gondozás). Páros: 1. Gáspárné, Szókéné (Városgondozás), Bol- la. Csáti (Mátraháza), 3. Tasy- né, Szedlák (ÉVIÉRT). Csapat­ban: 1. Városgondozás, 2. Mát­raháza. 3. El VÉRT II. Férfiak: 1. MikoLai (Városgondozás). 2. Hídvégi (Thorez), 3. Endrész (EMASZ). Páros; 1. Mik ólai. Juhász (Városgondozás. Izzó). 2. Krasznai, Bozsik (Thorez, Mát­raháza). 3. Marosi, Berta (Tho­rez). Csapatban: 1. Thorez I., 2. Városgondozás, 3. ÉMÁSZ. Ve- gyespáros: 1. Bánfyné, Mikolai (Városgondozás), 2. Balázsné, Párvi (Thorez), 3. Bolla, Bozsik (Mátraháza). Sakk. Női egyéni: 1. Gáspárné. 2. Fegecsné, 3. Eperjesiné (mindhárom Thorez). Csapatban: 1. Thorez. Férfi egyéni: X. Martin (ElVÉRT), 2. U15. március 11., kedd Még'y §foii4i*a 11ŐH a előnye Mikitovics (M. v. Ktsz), 3. Gál I. (Mv. Ktsz). Csapatban: 1. Mátravidéki Ktsz, 2. Volán, 3. EIVÉRT. A munkahelyi spartakiád hat­vani városi döntőinek végered­ménye. Asztalitenisz. Nők egyé­ni: 1. Szabó I. (MÁV), 2. Sza­bó I. (Konzervgyár), 3. Bara- básné (Tangazdaság). Páros: 1. Csapejné—Barabásné (Tangaz­daság), 2. Szabó I.—Szabó I. (MÁV. Konzervgyár), 3. Tóth j M.— Deméné (Konzervgyár, Ta- ! náes). Férfi egyéni: l. Máté (Volán). 2. Kókai (Volán),* 3. ! Kepes (MŰFÉM). Páros: 1. Tö­rök—Csathó (Tangazdaság), 2. Máté—Sánta (Volán), 3. Kepes— ! Bebők (MŰFÉM). Vegyes- ! páros: 1. Máté—Szabó (Volán, j MÁV). Csapatban: 1—2. Volán! és Agrártudományi Egyetem | Tangazdaság 31—31 ponttal, 3. ! Konzervgyár 20.5 ponttal. Sakk: Női egyéni: l. Sáfrány (Kon­zervgyár), 2. Szabó J.-né (MÄV Vontatás), 3. Tóth I. (Konzerv­gyár. Csapatban: 1. Konzerv­gyár. Férfi egyéni: 1. Gyóni (Volán), 2. Úhring (Konzerv­gyár). 3. Laczik (MÜFEML Csapatban: 1. Volán, 2. MŰ­FÉM Szövetkezet, 3. MÁV vontává** A megyei labdarúgó-bajnokság tavaszi első fordulójában az él­mezőnyben tanyázó csapatok közül csak a listavezető GYESE tudott győzni. Az Energia le­génysége Pétervásárán, 10 gól­lal terhelte meg a sereghajtó hálóját. A forduló legnagyobb meglepetése Bélapátfalván szüle­tett. ahol a kieső zónában levő hazai gárda kétvállra fektette a 2. helyen állt Egercsehit. Az Egri Vasas Adácson csak dön­tetlent tudott elérni, igy a GYE­SE előnye négy pontra nőtt a bajnoki táblázaton. A Hevesi SE az újonc Tarnalelesz legyő­zésével pontszámban utólérte a Gáspár SE otthonában döntet­lenül mérkőző Petőfibányát. A Selypi Kinizsi a Karikás SE elleni győzelmével felzárkózott a 14 pontos csapatokhoz. To­vábbra is jól szerepel otthoná­ban a novaj i gárda, ezúttal a Szűcsit fektették kétvállra. Nem sikerült javítania a MÁV HAC otthonában a veszélyes zónában tanyázó Sirokí Vasasnak. A forduló meglepetéséről tu­dósítónk, Horváth Mihály, a kö­vetkezőket jelentette: Bélapátfalva—Egercsehi 2:1 (2:0) Bélapátfalva, 300 néző. V.: Pa­tócs. Bélapátfalva: Varga — Berecz fMező), Sütő. Kurinka. Bisztri. Tpacs, Suba IV. (Barta), Mikó II.. Erdélyi, Suba II., Mikó I. Edző: Fischer Sándor. bálytalankodtak a védők a bün­tetőterületen belül, a megítélt ll-est Bei*ecz értékesítette. 1:0. 17. perc: Mikó I. jól ugrott ki a középcsatár helyén, Halász azonban lerántotta a csatárt. A megítélt szabadrúgást Bisztri a felső kapufára lőtte. 44. perc: .Halász és Bráz ügyetlenkedett a 16-os vonalon, a szemfüles Mikó rácsapott a labdára és biztosan lőtt a háló­ba. 2:0. 88. perc: Egy beadás után Sulyok tíz méterről a jobb felső sarokba továbbította a labdát. 2:1. Nagy iramú, küzdelmes mér­kőzésen a Jobb teljesítményt nyújtó .hazai csapat megérde­melten nyert a gyenge napot kifogó vendégekkel szemben. Helyzetei alapján a hazai gárda akár nagyobb arányban is nyer­hetett volna. Jók: a közvetlen védelem, Bisztri, Suba IV., Mikó I., illetve Ballai. További eredmények: Adács— Egri Vasas 1:1 (0:1), Pétervá­sára—GYESE 0:10 (0:2), Hevesi SE—Tarnalelesz 2:1 (0:0), Bé­lapátfalva—Egercsehi 2:1 (2:0). Novaj—Szűcsi 3:1 (2:0). Apci Vasas—Hatvani Kinizsi 2:2 (1:0) Selyp—Honvéd Karikás SE 3:1 (2:l), Honvéd Gáspár SE—Petö- fibánya 2:2 (0:1). MÁV Hatvan AC—Siroki Vasas 2:0 (0:0). A bajnokság állása: 6. Adács 1« 8 5 5 24-20 21 7. Gáspár SE 18 9 3 6 26-30 21 8. Hatvani K. 18 7 6 5 29-22 20 9. MÁV HAC 18 7 5 6 25-22 19 10. Novaj 18 5 8 5 14-20 18 11. Szűcsi 18 6 3 9 29-35 15 12. Karikás SE 18 5 5 8 21-32 15 13. Apc 18 3 8 7 19-24 14 14. T.-lelesz 18 5 4 9 23-31 14 15. Selyp 18 6 2 10 23-36 14 16. Sírok 18 5 2V 11 26-30 12 17. Bélapátf. 18 3 3 12 17-48 9 18. P.-vására 18 1 3 14 16-63 5 Az ifjúsági bajnokság eredmé­nyei: Adács—E«ri Vasas 0:8 (0:4), Pétervására—GYESE 1:7 (1:0), Hevesi SE—Tarnalelesz 1:0 (0:0), Bélapátfalva—Egercsehi 0:4 (0:2), Novaj—Szűcsi 1:2 (0:1), Apci Va­sas-Hatvani 'Kinizsi 1:1 (0:0), Selypi Kinizsi—Honvéd Karikás SE a vendégcsapat távolmaradá­sa miatt elmaradt, Honvéd Gás­pár SE—Petőfibánya 1:4 (1:3), M.AV Hatvani AC—Sírok 2:0 (0:0). korú válogatott Sas SC ver­senyzők , Csehszlovákiában vettek részt Európa szintű versenyen, majd román meg­hívásnak tettek eleget. A fel­nőtt gárda (Mészáros Edit, Horn Katalin, Bognár László, Mészáros István) Kovács Bar­na irányításával osztrák ed­zőtáborozáson vett részt. Az NSZK-ban Horn Kati és Mé­száros Edit óriáslesikló verse­nyen indult* Itt Kati a szá­munkra jónak mondható kö­zépmezőnyben Végzett, Edit pedig sérülést szenvedett. Ez a keret ♦ Csortos Nándorral kiegészülve Csehszlovákiá­ban és Lengyelországban is rajthoz állt. Kovács János Jugoszláviában és Bulgáriá­ban versenyzett. A katonai szolgálatát teljesítő kékesi Bognár László, a baráti had­seregek szpartakiádján a Szovjetunióban versenyzett, ahol műlesiklásban 46 induló közül a 22. lett. Most a napokban készül újabb utazásra Mészáros Edit, Horn Kati, Bognár László, Mészáros István és Csortos Nándor, ök a lengyelek leg­nagyobb síeseményén, a ha­gyományos „Memóriái” ver­senyen vesznek részt. A több­szörös magyar ifjúsági bajnok Kovács Zsolt érettségire ké­szül, s ezért hagyott ki sok külföldi utat. Megtudtuk azt is. hogy a Sas SC március 15-én és 16- án a Magas-Tátra nyugati ol­dalán elterülő Rohácson (Csehszlovákia) — ahol je­lenleg is kétméteres hó van '— akarta megrendezni ma­gyar klubok meghívásával kétnapos óriáslesikló és mű- lesikló versenyét. Végül a szövetség adminisztratív okok miatt nem járult hozzá en­nek lebonyolításához. A házi rangsoroló verseny megren­dezésének azonban nem lesz akadálya, amikor a közeljö­vőben a baráti kapcsolatban levő rohácsiak vendégei lesz­nek. (szigetváry) A bajnokság állása* 1. E. Vasas 2. GYESE 3. *Heves 4. E.-csehi Petőfib. 18 17 18 15 18 14 18 12 18 10 6. MÁV HAC 18 10 7. Sírok 3. Novaj ). Bélapátf. ;o. T.-lelesz 11. Adács 12. Apé 13. Hatv. 18 10 18 10 18 8 18 8 18 7 18 7 18 6 1 — 117- 9 35 2 1 122-10 32 3 47-11 29 5 57-23 25 58-27 23 54-29 23 50-26 22 36-23 22 39-45- 18 31:38 17 26-28 16 30-40 16 Egercsehi: Bráz — Bóta, Ha­1. GYESE 18 13 3 2 56-12 29 14. Gáspár SE 18 4 3 11 22-67 11 11. lász (Csuhaj), Barta, Gál, Koz­2. Egri Vasas 18 10 5 3 46-13 25 15. Selyp 17 3 l 13 22-56 7 12. ma, Pirkó. Ballai, Orosz. Sulyok. 3. Egercsehi 18 12 1 5 35-19 25 16. H. Karikás 17 3 — 14 13-82 6 13. Petrényi. Edző: Csizmánk Imre. 4. Petőfi irt n j <• 18 9 6 3 41-22 24 17. Szűcsi 18 2 — 16 10-88 4 14. perc; Suba IV. tüen sza­5. Heve« 18 11 2 5 32-18 24 18. P.-vására 18 — 1 17 5-36 1 14. 1. Fiorentina—Torino 2. Ascoli—Roma 3. Lazio—Napoli 4. Samdoria—Cagliari 5. Avelino—Foggia 6. Novara—Verona 7. Sambened.—Brescia 8. Taranto—Pescara 9. Eger—Budafok 10. VoLán—MÁV DAC n. Pénzügyőr— BVSC 12. Székesf. MÁV—Előre ■őrinci Fonó—Táncsic ■+■ 1 14. KELTEK—KT IC X 2:2 X 0:0 X 1:1 X 0:0 1 2:0 1 2:0 1 2:0 1 2:0 1 1:0 1 2:1 2 0:1 X 2:2 1 3:0 «