Népújság, 1974. november (25. évfolyam, 256-280. szám)

1974-11-06 / 260. szám

Továbbjutott a Ferencváros A liverpooli 1 :l-es döntetlen után kedden délután az Üllői úton sem bírt egymással a Fe» lencváros és az FC Liverpool labdarugó-csapata. A KEK visz- Bzavágó mérkőzés 0:0-ra vég­ződött, s ez azt jelentette, hogv idegenben lőtt góljával a Fe­rencváros jutott tovább. Elénk MHSZ-élet a Muiravidcki léinmíívek ..oily t gyárában Az MHSZ füzesabonyi járási vezetőségén hallottuk, hogy a járás egyik legjobb iövesz- es tartalékos kiu’oja a közel öt­éves múltra visszatekintő iü- .ze>sabonyi gyárban található. Mind eredményesség, mind szervezeti élet tekintetében szép erecimenyeket értek el a gyá­riak 1974-ben. Erről adott szá­mot a közelmúltban megrende­zett kluökozgy üléseken Perger László iövesz és Vajda László tartalékos klubtitkár. A lövészklub tagjai számos érmes helyezéseket mondhatnak magukénak az idén is. A FIN keretében március 15-én a ká­polnai emlékmű közelében le­bonyolított hagyományos ÖHV versenyen első helyen végzett a gyáriak KISZ-fiatalokból álló csapata. A Tanácsköztársaság kikiáltásának évfordulóján pe­dig Poroszlón rendeztek hasonló versenyt, ahol a második he­lyezést érték el. A járási ÜHV- döntő erős mezőnyében pedig a harmadik helyen végzett a fémművek gárdája. A HKL já­rási döntőjén is sikeresen helyt­álltak. Itt egy első és három második hely „termett” a fü­zesabonyiak számára. A tartalékos klub az előírt tájékoztató jellegű oktatásukat rendszeresen megtartotta, ahol a tagság nagy aktivitásról tett bizonyságot. A tartalékos klu­bok járási döntőjén mindkét korcsoportban az értékes har­madik helyezést érték eL Nemcsak a versenyeken, ha­nem a társadalmi munka terü­letén is helytálltak a klubok tagjai, amikor a szocialista brigádjaikban rendszeresen részt vettek a gyár szomszéd­ságában épülő nagyközségi fe­dett lőtér munkálatain. A tartalékos és lövészklub közös rendezésében rendszere­sen üzemi lóversenyeket bonyo­lítanak le, ahol a szocialista és a szocialista címért küzdő bri­gádok tagjai lőfeladatokat haj­tanak végre. A két klub jelen­tős lépéseket tesz évente annak érdekében is, hogy a fiatalok honvédelmi elő és a tartalék- állományúak utóképzése a kí­vánt színvonalon rendszeresen megtörténjen. A KISZ politikai oktatások keretében az ütem­terven felül egy-egy MHSZ-ve- zetó rendszeresen előadást tart a hazafiságra nevelés té­maköréből. A közgyűl r' senvsorozat esett, nrrs7'' klub 1975 den évbe RAFEM K községi szintű egy űj ver- ísáról is szó yári lövész- 15-től min­'d zi a MÄT- evezésű nagy- lövészversenyt. Évente a győztes csapat elnyeri a díszes vándorserleget. (szigetvdry) T#T NÉPÜJSAG TIPPJEI A 45. HETRE L Bulgária—Magyaro. X 2. Kossuth KFSE—SZEOL 2 X 3. Dorog—Oroszlány 1 4. Ganz-M.—Szolnok 1 X 5. Pécsi VSK—BVSC 1 «. AURAS SE—KOMÉP 1 X 7. Hajdúbösz.—Kazincb., X 2 3. K.-halas—V. Izzó 2 9. Cesena—Juventus X 2 10. Intern.—Milan 1 2 11. Lanerossi—Bologna 1 12. Napoli—Lazio X 1 13. Torino—Fiorentina X Pótmérkozések: 14. Ge nova—V erona 1 X 15. Palermo—Foggia X 16. Spal—Alessandria 1 X Így látták tndásftáink a megyei labdarúgó bajnokság JUL M Hu © 1K MÁV Hatvani Gyöngyösi Energia SE 1:1 (1:0) Gyöngyös, 800 néző. V„: Paksi MÁV HAC: Aradi — Pócs, Kó- kai, Varga, Gugyela, Swetz, (Nagy), Libertényi, Tóth, Ecse- ri, Mayer (Vasas), Bíró. Edző: Pogonyi Lajos. GYESE: Salamon — Nagy, Hu­szár, Balázs, Teli, Balogh L.. Csikós (Szerző), Balogh Gy., Szilágyi, Varga, Hidvégi. Edző: Takács László. 8. perc: Mayer 20 m-es lövé­se a védőkről lepattant, ismét Mayer elé került, aki kézzel ért a labdához, a védők leálltak, így 18 m-ről biztosan lőtt a hálóba. 1:0. 70. peres Hidvégi labdájával Szilágyi kiugrott, lövését Aradi csak kiütni tudta, és a befutó Varga a hálóba továbbított. 1:1. 76. perc: Hidvégi nagyszerű beadás végén 5 m-ről a hálóba fejelt, de a játékvezető nem ítélt gólt. A vendégek egy helyzetüket kihasználták, ezután a hazaiak irányították a játékot, de a jól záró vasutasvédelemmel nem boldogultak. A játékvezető hi­bái miatt sokat bosszankodott a közönség. Jók: Kókai, Gugyela, Tóth, illetve Huszár, Teli, Ba­logh I». Takács Lászlé Petőfibánya—Ape 2:0 (1:0) Petőfibánya, 4« néző. V.-. Bar- tha. Petőfibánya: Kozsa — Tóth 1^, Nagy, Oldal, Tamás, Laczkó II., Bendik. Tóth II., Fodor, Szanyi, Kudelka (Osztafi). Edző: Zilai János. Apc: Ülés — Gazsi, Szklenár, Kiss, Zelnik, Dombi, Vidéki, Laczkó I., Pajkos, Kocsis, Rezs- nyák. Edző: Fekete László. 2. perc: Jobb oldali beadás irtán Kudelka az 5-ösről fejelt a hálóba. 1:0. 23. perc: A vendégek egyik szabadrúgása a kapufáról vágó­dott vissza a mezőnybe. 75. perc: Nagyot hibáztak a vendég védők, Tóth II. kiugrott közülük és biztosan továbbított a hálóba. 2:0. A Petőfibánya biztosan nyert a szomszéd várak rangadóján, mert minden csapatrészében jobbat nyújtott a» apciaknál. Jók: Szanyi, Nagy, Laczkó II., Tóth I., Tamás, illetve Szklenár, Dombi, Kiss, Rezsnyák. Kulcsár Mihályné Egercsehi—Tarnalelesz 2:0 (1:0) Tarnalelesz, 700 néző. V.: Vin­czepap. Egercsehi: Bráz — Bóta, Ha­lász I., Csuhaj, Bartha, Gál, Ko­vács (Orosz). Ballai, Halász II., Sulyok, Petrényi. Edző Csizma- rik Imre. Tarnalelesz: Kovács — Ki­rály. Bozó, Kovács A., Utassy (Ködmön), Molnár, Ferencz, Kovács B.. Utassy Gy., Kovács J., Balázs. Edző: Csirmaz Ágos­ton. A mérkőzés kezdete után egy­perces gyászszünetet tartottak a fiatalon elhunyt Kovács Gyula, sportköri elnök tiszteletére. 14. perc: Kovács J. labdájával Utassy Gy. kilépett a védők közűig végül lövését Bráz nagy bravúrral hárította. 17. perc: Ballai 25 m-ről gyen­gén kapura lőtt. Bozó a labda fölé rúgott, mely a meglepett Kovács mellett jutott a kapu bal sarkába. 1:0. 83. perc: Ballai élesen belőtt szöglete Kovács K.-ról kipattant, mely a menteni akaró Bozó lá­báról került a hálóba, öngól. 2:0. A mérkőzést szinte végig tá­madó hazaiak ellen drámai küz­delemben nyert a rutinosabb együttes. Jók: Bráz (a mezőny legjobbja), Bóta. Halász I., il­letve Király, Utassy Gy. Csirmaz Ágostom Novaj—Karikás SE 1:0 (0:0) Abasár, 150 néző. V.: Nagy J. Novaj: Liktor — Nyilas, Csu­hái, Sztregova, Fegyvernekl, Já­nosi, Demkó (Nagy I.), Verebé- lyi, Tóth, Antal, Birinyi. Edző: Liktor László. Karikás SE: PethŐ — Sütő, Simkó, Rácz, Homoki, Szabó I„ (Oravecz), Nagy Gy. (Varga), Nyéki, Tari. Nagy L., Szabó S. Edző: Szabó Dezső. au peres SsuhM egy 38 m-es szabadrúgásból hajszállal lőtt a kapu fölé. 79. perc: Egy előrevágott lab­dát Homoki elvétett, végül Ve- rebélyi 6 m-ről biztosan lőtt a bal alsó sarokba. 1:0. A körülményekhez jobban al­kalmazkodó' vendégek megérde­melt győzelmet arattak az ener- váltan, minden elgondolás nél­kül játszó hazai csapat ellen. Jók: Liktor, Csuhái, Sztregova, Verebélyi, illetve Sütő. Kővary Lászlé Sírok—Selyp 5:2 (2:1) Sírok, 200 néző. V.: Vas I. Sírok: Nagy — Béres. Udva­ri. Bobák, Szoboszlai, Bartók, Schwarchkopf, Szabó I., Bánik, Tóth, Szabó U. Edző: Liptai Jó­zsef. Selyp: György — Kovács, Czank 33., Pásztor, Kékkő, Sán­dor n., Vígh, Mizser, Roznyik, Sándor I (Juhász). Nagy S. (Várkonyi). Edző: Balogh Ist­ván. 10. perc: Roznyik egy jó indí­tás után faképnél hagyta a vé­dőket és a kifutó kapus mellett a hálóba továbbított. 0:1. 20. perc: Mintaszerű hazai ak­ció során Szabó I. volt eredmé­nyes. 1:1. 44. perc: Bartók 20 m-es sza­badrúgása után Bánik a kipat­tanó labdát a hálóba csúsztatta. 2:1. 51. perc: Schwarchkopf egy előrevágott labdára jól rajtolt és biztosan lőtt a hálóba. 3:1. 57. perc: Tóth Szabó II-höz játszott, aki közelről a hálóba emelt. 4:1. 82. perc: Sándor I. a védők hibájából szépített 4:2. 88. perc: Bánik szép akció végén volt eredményes. 5:2. Az első 20 perc kiegyenlíteti küzdelme után fölénybe került a hazai gárda és a helyzetek alapján akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. Jók: Béres, Bartók, Bánik, illetve Roznyik, Somogyi János Szűcsi—Heves 2:1 (1:1) •Szűcsi, 150 néző. V.: Patócs. Szűcsi: Sánta — Szalai It., Szálai ni., Tóth III., Hegyi, Soós Ft., Kiss. Soós I., Szalai 1., Tóth I., Kovács L Edző: Nád­udvari László. Heves: Ridegh — Berki, Hor­váth, Perez. Nagv, Kovács, Bet- tenbuk. Mikola (Tábori). Bakos, Tari. Balázs. Edző: Gombaszögi Miklós. 3. perc: Szalai I. 20 m-rő! lőtt Kapura, a kipattanó labdát Soós 6 m-ről továbbította a hálóba. 1:0. 20. perc: A hazai védelem bi­zonytalankodása után egy lepat­tanó labda Bettenbuk elé került, aki 5 m-rŐ? nem hibázott. l:i. 71. perc: A sorfal fölött át­szállt labdát Hegvi öt lépésről fejelte a hálóba az elalvó kanus mellett. 2:1. a hosszabbítást kö­vető 91. percben Tóth ül. a kiállítás sorsára jutott. Alacsony színvonalú, kemény mérkőzésen, a második félidei játéka alapján megérdemelten nyert a hazai gárda. Jók: Soós 11., Hegyi. Soós I.. illetve Ri- ~degh, Horváth, Nagy. Tóth Pál Egri Vasas—Gáspár SE. 4:0 (1:0) Eger, 200 néző. V.: Vass n. . Eger: Kádár — Almási, Sípos, (Farkas). Beraxa. Pázmándi, Zágonyi, Molnár, Balogh, Pat­kós, Zajácz. Hevér (Gere). Edző: Gere Tihamér. Gáspár SE: Kakas — Varga, Verebélyi, Mészáros, Kemenczei (Harman). Tóth, Vajda (Kaibás), Ragara, Kovács, Fábián, Barna. Edző: Sárközi György. 28. perc: Beraxa jól helye­zett szabadrúgása az alsó sarok­ban kötött ki. 1:0. 38. perc: Hevér lövését a ka­pufára ütötte Kakas. 57. perc: Zajácz távoli lövése a kapufát érintve került a háló­ba. 2:0. 74. perc: Balogh a felső kapu­fát találta el. 75. perc: A tétovázó védők kö­zött Molnár volt eredményes. 3:0. 86. perc: Molnár—Zágonyi ak­ció végén a berobbanó Gere ta­lált a hálóba. 4:0. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a második félidei játéka alapján ilyen arányban is meg­érdemelten nyert a Vasas. Jók: Innen-onnan A füzesabonyi járási lab­darúgó-bajnokság november 3-i fordulójának eredményei: Besenyőtelek—Kompolt 2:2, Füzesabonyi Vasas—Mező­tárkány 8:0, Szihalom—Kál 0:1, a 78. percben félbesza­kadt. Feldebrő—Mezőszeme- re 2:6, Egri Vasas XI.—Ga­garin SE 3:1, Stromfeld SE —Sarud 3:0. A Kápolna— Poroszló mérkőzés elmaradt. QN'wiLm, 1814. aovember sawsrd« A bajnokság élmezőnyének állása; 1. Kál 12 11 — j 29- 5 22 2. Kompoit 13 7 4 2 53-16 18 3. Füzesabony 13 8 2 3 39-18 18 4. Kápolna 12 8 1 3 40-19 17 5. Sznialom 12 7 3 2 30-20 17 0 A férfi asztalitenisz NB Hl. Marton csoportjának eredmé­nyei. V. íorduio: Jászoerényi Lehel—Siroki Vasas 14:2* Gy.: Reisz 4, Szarvas II. 4, Gyurkó 3, Szarvas I. 3, illetve Hart 1, 1. MivL MÁV 14:2. Gy.: Mayer 4, Geri 4, Kofler 3, Banyai 3, illetve Szabó 2. Egri KolacsKovszKy—Szolnoki MÁV 13:3. Gy.: Román 4, dr. Estefán 4, dr. Sonkád! 2, Kovács 3, il­letve Borzas 2, Kormos L Kő­bánya—Füzesabony 16:0, Gyár és Gépszerelő—Pénzverő 9:7. VL Sosrtfaiós Gyár Gépszerelő*: MÁV HAC 11:5. Gy.: Bttinszkí 4, Horváth 3, Eberhard! 2, Erős 2, illetve Szabó 3, Karácsony l, Máté 1. Sirok—Pénzverő 9:7. Gy.: Hart 4, Feit 3, Palácz 2, illetve Albort 1, Krausz 2, Hor- rányi 2, Láng 2. Jászberény— MNB 12:4. Szolnok—Füzesabony 16:0. Egri Kolacskovszky—Kőbá­nya 10:6. Gy.: Román 3, dr. Es­tefán 3, Kovács 3, dr. Sonkádi 1, illetve Urbán 3, Mende 2, Csötönyi 1. A Márton csoport állása: 1. Jászb. 15 13 I I 185: 61 27 2. E. Kolacs 15 13 — 2 158: 82 26 3. Sirok 15 10 2 3 150: 85 22 4. Köb. L. 15 9 1 5 146: 94 19 5. MNB 15 7 3 5 136:104 17 6. Gy.- és C­15 7 1 7 116:124 15 7. Pénz. SF 15 5 2 8 122:118 12 8. MÁV H. 15 4 — 11 98:145 8 9. Sz. MÁV 15 3 — 12 69:171 6 10, Füzabj 15 = — 15 30:310 ­Beraxa. Pázmándi, Zajácz, fflet- ve Tóth, Hagara. Fesztbauaa BéUa Hatvani Kinizsi—» Bélapátfalva 4:0 (2:0) Hatvan, 200 néző. V.: Kiss L. Hatvan: Varga — Patai I., Burján, Zábrák, Konkoly (Pa­tai II.), Tóth, Lénárt, Szabó, Bóna, Tómács, Kővágó (Mikes). Edző: Kristyán István. Bélapátfalva: Varga — Mikó II., Lőrincz, Berecz, Erdélyi, Bisztri, Szécsi, Kovács, Mikó I. (Mikó III.), Suba IV„ Suba II. Ed2Ő: Nagy András. 4. perc: Lőrincz késlekedett a labda elrúgásával, Bóna szerelte és a kapust is kicselezve a há­lóba lőtt: 1:0. 7. perc: Bóna kicselezte a vé­dőket, az alapvonalról visszagu­rította a labdát, és a jól érkező Kővágó a kapuba továbbított. 2:0. 60. perc: Szabó 25 m-es sza­badrúgása a bal kapufáról vágó­dott a hálóba. 3:0. 82. perc: Szép akció után Lenért, állította be a végered­ményt. 4:0. A Kinizsi mindkét félidőt vé­gigtámadta és a helyzetek alap­ján akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. Jók: Burján, Szabó, Bóna, Kővágó, illetve Bisztri, Szécsi. Sáfrán János Adács-—Pétervására 4:0 (2:0) Pótervására, 50 néző. V.: Suí­ránszky. Adács: Bagi I. — Szécsi, Ács, Brezócki, Kovács F., Fehér, Ko­vács L., Papp, Kovács J., To­ma, Dankó (Juhász). Edző: Ko­vács János. Pétervására: Kovács — Koko- vai, Csipke, (Kovács), Lakatos, Szántó II., Pál, Tóth, Forgó II., Bocsi, Szalai Bojtos. Edző: Löfh- ler Ferenc. 10. perc: Egy jobb oldali át­ívelést magasra felugorva fejelt Kovács J. a hálóba. 1:0. 37. perc: Dankó elfutott a bal oldalon, a védelem beadást várt. ő azonban éles szögből a hosszú sarokba lőtt. 2:0. 50._ perc: Az ügyesen helyez­kedő Kovács L. a kapus fölött átívelt labdát könnyűszerrel to- vábitott a hálóba. 3:0. 75. perc: A gyors Kovács I» a késlekedő Csipke és Kokovat között a második gólját érte el. 4:0. A tartalékos hazai együttes még saját otthonában sem tu- dott egyenrangú ellenfele lenni a minden csapatrészében jobb adácsiaknak. Jók: Ács (a me­zőny legjobbja), Bagl I. és a támadósor, illetve Szántó II. Nagy József Elismerés és köszönet Az Egri Dohány­gyár asztalos szakmunkást keres felvételre. Köszönetét mondunk mind­azoknak, akik szeretett édesapánk SZALATNAY KÁROLY temetésén részt vettek és részvétükkel fájdalmunkat enyhíteni igyekeztek. A gyászoló család. ÁL t&i sponsert kedvelők nagy örömére a Mátrában már fehérbe öltöztette a tá­jat a természet. Az üdülő­vendégek, a természet ked­velői és a havas sportok szerelmesei már kóstolgat­ták a természet korai ajándékát, a csillogóan fe­hér, kellemesen hideg, si­kamlós hótakarót Felnőttek és gyerekek boldogan és nagyon gyorsan előszedték a gondosan előkészített szán­kókat és síléceket. Benépe­sültek a sportolásra alkal­mas területek. Kezdő és gyakorlott síe­lők örömmel tapasztalhat­ták, hogy a kékesi sípályák is megújultan, jobb álla­potban várják a téli sport­szezont. Az elmúlt hetekben a galyatetői és a kékesi sí­pályákon karbantartási mun­kákat végeztek. Az igen kedvelt Kékestető—Mátráké* %a közötti déli sípálya több száz gyöngyösi és mátrafü- védi diák és pedagógus se­gítségével szinte újjászüle­tett. A Mátrafüredi Erdé­szeti Szakiskola tanulói 9 pálya két oldalán legallyaz­ták a fákat. A gyöngyösi Ipari Szakmunkásképző In­tézet kollégiumának 120 szakmunkástanulója, neve­lőik vezetésével, a palya te­rületéről eltávolították a ki­álló sziklákat, egyengették a felszínt. Alkalmi eszközök­kel, feszítővasakkal és do­rongokkal emelték ki a sok veszélyt jelentő sziklákat, « fűben meglapuló köveket. Munkájuk teljesítményét a pálya két oldalán felhal­mozott sziklakupacok és kő­darabok jelzik. Hasznos munkájukért pedig elisme­rés és köszönet illeti őket. Az Egri Dohánygyár íelvételre keres nöí betanított munkásokat, fiatalkorúakat 4 és 6 órás munkakörbe, valamint női takarítókat. ÜJ TECHNOLÓGIÁK, T7.I MUNKAKÖRÖK A KÖZEPÜLETEPlTÖ VÁLLALATNÁL zsaluzat­szerkezetszerelőnek Ycí'aszfaiszerelőiiek és a vállalat 3—6 hónap alatt betanít, átképez, majd kizárólag budapesti munkahelyein alkalmaz szakmunkásokat (lakatos, hegesztő, ács, kőműves, könnyűgépkezelő, betonozó), valamint nem szakmunkásokat (kubikus, betanított munkás, segédmunkás)­Jelentkezés: 1974. november 20-ig. Budapest V., Molnár u. 19. Munkaerő-gazdálkodás. Az Eger II. sz. Téglagyár felvesz kőműves, ács szakmunkásokat november 1-től március 31-ig tartó időszakra. Jelentkezés Eger II. sz. Téglagyár Vécsey völgy üzemvezetőségénél. Mezőgép Vállalat Egri Gyáregysége azonnali belépéssel alkalmaz — gépgyártás-technológus* ä éves szakmai gyakorlattal, egyetemi, vagy főiskolai végzettséggel, — gépjármű-villamossági szerelő és , — elektrolakatos szakmunkásokat, — betanított női dolgozókat villamos- munkára. Fizetés: Kollektív szerződés szerint Komló 1 úzesabom Makiár járatot biztosítunk. Jelentkezés: Eger, Lenin út 261. Munkaügy. útvonalon busz­Szakképzett közmiiveiőiiési előadói keresünk — A jelentkezéseket Ipari Műszergyár Személyzeti és Oktatási Osztály, Aszód Pf. 2. cíin-'e kérjük külde­ni,