Népújság, 1974. augusztus (25. évfolyam, 178-203. szám)

1974-08-28 / 200. szám

Badar; is elbúcsúzott *äz egri Bänyok az iUBJ B küszöbén TENISZ Magyar idő szerint héttőn késő este Haviuinában zsú­folt lelátók előtt, a Ciudad Deportivo Sportcsarnokában 3 pehelysúlyúnk mezőnyé­ben lépett szorítóba az utol­só. még állvá maradt magyar ökölvívó, Badar: Tibor. A „kubai csapás” őt is elérte: Gédá után Badarit is a ha­zaira. versenyzője. Alvarez ülő le el az éremtől, azaz a Kedden délelőtt az OTSH-ban megtartott sajtótájékoztatón, az M Z vezetői adtak tájékozta­tó a sportág időszerű kérdései­re . Krizsán József főtitkár a p -.leken kezdődő 73. magyar b jnoksággal kapcsolatban kö­zölt érd elvesség eket. Baráti La­jos. az edzőbizottság vezetője a nyári felkészülés tapasztalata­it ismertette, majd Bozsik József szövetségi kapitány ismertette a válogatott csapatok őszi prog­legjobb 4 közé kerüléstől. A A hírügynökségi jelentések egy behangzó véleménye sze­rint Alvarez nyndvégig kez­deményezőbbnek bizonyult, s teljesen megérdemelten győzte le magyar ellenfelét, biztos, 5:0 arányú pontozás­sal. Ezzel Magyarország ökölvívói már nem érdekel­tek a további küzdelmekben. ramját és reményét fejezte ki, hogy megfelelő összhangot tud majd teremteni a klubok veze­tőivel, s ennek megfelelően ütő­képes válogatott csapatok ala­kulhatnak ki, amelyek őszi eredményeikkel bizonyítani tud­ják majd. hogy a magyar lab­darúgás kimozdult a holtpont­ról. A tájékoztatóval kapcsolat­ban felmerült kérdésekre Kutas István, az MLSZ elnöke is vála­szolt. SELYPl KINIZSI— BP. ÁFOR Ritka dolog, hogy teniszező­ket külön busszal .tusérjenek el a szurkolók. A Magyar Nemzeti Bank csapatát egy egész autó­buszt megtöltő szurkolótábor kí­sérte el Egerbe, ahol döntő ösz- szecsapásra került sor az Mi\B és az Egri Dózsa női teniszcsa­pa cu között. Mindkét együttes tudta, hogy amelyikük megnyeri a rangadót, az már föllépett az NB i. B küszöbére. A szurko­lók Budapestről az új NB I-es csapatot jöttek le ünnepelni. A mérkőzés végén ez az ünneplés az egri lányoknak jutott ki. Bár az. első helyen az egri Lucskai 6il, 8:6 arányban vereséget szenvedett, Permay, az egriek újdonsült serdülő magyar baj­noka lelépte ellenfelét. Gidó Emőke szoros küzdelemben ki­kapott, de testvére, Tünde a döntő játszmában 3:0-as vesztett állásról megfordította a mérkő­zést. Krisztik tovább növelte az egriek előnyét, véget érni nem akaró mérkőzésen 7:5-re nyert. Túri Zsuzsa pedig beállította az egyesek utón a 4:2-es ered­ményt. A párosok aztán végleg eldön­tötték a mérkőzés sorsát az eg­ri lányok javára. A Permay— Gidó Emőke kettős biztosan, a Túri—Gidó Tünde páros szoros küzdelemben nyert, s ezzel biz­tosította csapatának a győzel­met 6:3 arányban, ami minden ésszerű számítás szerint azt je­lenti, hogy az Egri Dózsa női teniszcsapata bejutott az NB I. B- be. Az utolsó NB Il-es mérkő­zésre szombaton kerül sor, amikor az Egri Dózsa azzal a KPM-mel játszik, amelyet a ta­vaszi fordulóban biztosan fek­tetett két vállra. Erre a talál­kozóra azonban minden eddigi­nél fokozottabb koncentrálás szükséges, minden pontért meg kell küzdeni, nehogy a nagy le­hetőség egy banánhéjon csúsz- szon el. A dózsás lányok mind a tavaszi, mind az őszi forduló­ban remek küzdeni tudásról és jó felkészültségről tettek tanú­ságot. Szombaton minden bi­zonnyal felteszik az i betűre a pontot. A férfi teniszbajnokságban még több mérkőzés van hátra. Annyi azonban már bizonyos, hogy az Egri Dózsa csapata megkapaszkodott az NB Ill-ban és nemcsak átszállójegyet vál­tott. A férfiak 8 pontot gyűjtöt­tek eddig össze és ez már ön­magában elég a bentmaradás- hoz. Ha a hátralevő mérkőzése­ken nyernek, akár még az él­mezőnyben is végezhet az együt­tes. Nagy tehát a tétje a Szege­di Kinizsi és a Bp. Szolgáltató Spartacus elleni összecsapásnak. A Dózsa a hét végén Rudabá- nya ellen játszott és már az egyeseknél bebiztosította győzel­mét. Takács, dr. Vályi, Kisger- gely és Dénárt hagyta el a vö­rös salakot győztesen, s a 4:2- es vezetés tudatában a párosok­ban az egriek meggyőzőbb, jobb játékkal szerezték meg a két pontút, b.ó-as mérkőzésarány- nyal. A budapesti NB TTI-as tenisz­csapatokat lassan azzal fogják j j esztgetni, hogy vigyázzatok, jön a Salypi Kinizsi. A cukor­gyár csapata a kissé magabiztos Bp. ÁEOR-t úgy győzte le 8:1 arányban, hogy a teljesen indisz­ponált Bordás, aki öt év alatt mint egy preciziós gép, gyár­totta a győzelmeket és csapat­bajnoki egyes mérkőzésen még nem szenvedett vereséget, tökéletes rövidzárlat alá ke­rült az egyesben, és 6:1, 6:0 arányban vesztette el élete első csb.-küzdelmét. Említést érde­mel még Kiss András és dr. Pétsch, akik vesztésre álló játsz­mákban tudtak újítani és nyer­ni. Szamosvölgyi küzdeni tudását bizonyítja, hogy a döntő játsz­mában 5:5-nél összpontosítani tudott és nyert 7:5-re. A Selypi Kinizsinek szerdán kell bebizonyítania, hogy az NB Ill-as csapatok közül nem vé­letlenül tartják az egyik legki­egyensúlyozottabb együttesnek. Az NB m-as bajnokság első és második helyezettje találkozik a selypi pályán. A NEPÜJSÄG TIPPJEI A 35. HÉTRE: 1. Volán—Bp. Spart. 1 2. E. Dózsa—Kaposv. R. 1 3. Ganz-M.—FOS PED l 4. SZMTE—Komló 1 5. Szekszárd—SZEOL 1 6. DVSC—Olajbánj'ász 1 7. Oroszlány—Várpal. 1 8. Pét—Kom ép X 1 9. SZSE Dózsa—Fűzfő 2 10. Bors. B. —Kazincb. 2 11. Bors. V.—MVSC X 2 12. Nyríegyh.—DEAC 1 X 13. Jánoshalma—V. Izzó Pótmérkőzések: X 1 14. Szabó L. SE—Sz. MÁV X 2 15. Szarvas—Cegléd 1 16. Sz. Dózsa—KSC 1 31 ejtőernyős világ­rekordja V/, MLSZ sajtótájékoztatója így látták tudósítóink a megyei labdarúgó-bajnokság küzdelmeit MÁV HAC—Egeresein 3:2 (1:2) Hatvan. 1200 ntzö. V.: Paksi. MÁV HAC: Aradi — Poes, Kó- kai. Varga, Nagy (Schweiz), Gugyella Bíró, Tóth, Ecseri, Mayer, Huezka. Edző: Pogonyi Lajos. Egerese hi: Bráz — Póta, Csu­haj. Barta, Halász I., Halász. 11. (Gál), Bartók (Kovács), Ballal, Orosz, Sulyok, Petrányi. lEdzö: Csizmánk Imre; a. perc: Bíró beadását Tóth közeiről vagta kapu fölé. 8. perc: Jobb oldali beadás után Huezka a kimozduló ka­pus mellett a halóba talált. 1:0. 22. perc: A 16-oson belül köz­vetett szabadrúgásból Sulyok Petrányi elé gurított, aki kö­zeiről nem hibázott. 1:1. 33. perc: Orosz távoli lövése Aradi hasa alatt vágódott a há­lóba, 1:2. 55. perc: Huczkát a 16-oson belül szabálytalanul szerelték, a büntetőt Ecseri értékesítette. 2:2. 87. perc: Gugyela 30 m-rol le­adott lövése a jobb felső sarok­ban kötött ki. 3:2. Második félideji játékával a hazai csapat rászolgált a győze­lemre. A játékvezetői szempont­ból nehéz találkozón Paksi jól bíráskodott. Jók: Mayer (a me- ’őny legjobbja). Varga, Ecseri, 'lelve Bráz, Csuhaj. Orosz. Srej József Egri Vasas—Petőfibánya 5:0 (3:0) Eger, 300 néző. V.: Szécsényi. E. Vasas: Tóth — Almási, Sí­pos*, Mezei, Pézmándi (Cseh), Zágonyi. Balogh (Beraxa). Za- jácz. Patkós, Molnár, Hever. Edző: Gere Tihamér. Petőfibánya: Kakas — Oldal, , Laczko. Rigó. Osztafi (Tóth II.), Somoskői (Fodor). Tóth. Nagy, Bendik. szanyi, Kudelka. Edző: Zilai János. 20. perg: Patkós középre per- dített és Hevér^ a hálóba sodor­ta a labdát, 1:0. 33. perc: Jó támadás végér. Hevér beadását Patkós gurította a jobb sarokba, 2:0. 40. perc: Balogh a balössze­kötő helyéről a hosszú sarokba lőtte a labdát. 3:0. 50. perc: Patkós balról adott be és Molnár az üresen ma­radt kapuba továbbított. 4:0. 60. perc: Laczkó bokája ki­fordult. a bánvásvesapat tíz fő­re csökkent. líll. augusztus 28., szerda 62. perc: Patkós biztosan lőtt a felső sarokba, 5:0. 89. perc: A bányászok egyet­len gólhelyzetét Tóth merész ki­futással hiúsította meg. A végig gördülékenyen játszó egri csapat még nagyobb arány­ban is győzhetett volna a lel­kesen küzdő bányászok ellen. Jók: Sípos, Patkós. Balogh, Me­zei, illeíve Kakas, Toth J., Nagy. Ecsztbaura Béla GYESF,—Karikás Sfci 8:0 (1:0) Gyöngyös, 200 nezö. V.: Suf­ránszki. GYESE: Salamon — Nagy, Huszár, Balázs, Kiss (Szerző), Balogh L., Hídvégi. Balogh Gy., László (Teli), Szilágyi, Jaros. Edző: Takács László. Kinizsi: Bozó — Pető, Kiss, Nyéki, Bohács (Varga), Sütő, Szabó S., Oravecz, Maksa, Nagy, Szlávik. Edző: Horváth Lajos. 15. perc: Kiss—Hídvégi össz- játek után Balogh Gy. talált a kapuba. 1:0. 21. perc: Szilágyi elfutott és a jobb sarokba továbbított. 2:0. 25. perc: László beadását kéz­zel tisztázta az egyik védő, a büntetőt Huszár értékesítette. 3:0. 42. perc: Kiss hosszan előre­vágott labdáját Balogh J. továb­bította a hálóba. 4:0. 52. perc: Hídvégi beadását Szilágyi 8 m-röl a jobb felső sarokba lőtte, 5:0. 73. perc: Jaros egyéni játék után a kifutó kapus mellett a bal alsó sarokba gurított. 6:0. 78. perc: Nagy beadását Ba­logh Gy. átlőtte és Teli az üre­sen hagyott kapuba lőtt, 7:0. 82. perc: Teli állította be a végeredményt, 8:0. A hazai csapat jó játékkal, biztosan fektette két vállra a megilletődötten játszó vendég­együttest. Jók: Nagy (a me­zőny legjobbja), Jaros. Szilágyi, illetve Nyéki, szabó S. Takács László Selypi Kinizsi— Bélapátfalva 3:0 (2:0) Selyp. 400 néző. V.: Bartha. Selyp: György — Czank II., Pásztor, Nagy S. Sándor K-, Vígh, Kovács. Roz- nyik. Juhász, Várkonyi (Bacsa), Edző: Balogh István. Bélapátfalva: Varga — Suba III., Bisztri. Berecz. Erdélyi, Mi- kó 7T.. Szécsi. Suba IV., Mikó I-, Lőrincz, Suba II. Edző: Nagy András. 4. perc: a 16-os oldalvonalá­ról Roznyik ívelt közepre sza­badrúgást, a berobbanó Juhász a halóba lőtt, 1:0. li, psre; Roznyik kitűnő csel­sorozat után 18 m-ről a bal alsó sarokba bombázott. 2:0. 65. perc: Mikó I. óriási hely­zetben Györgybe lőtte a labdát. 78. perc: Kovács a könnyel- musködő Bisztrit leszerelte és biztosan talált a halóba. 3:0. A Kinizsi gyors Éóljai meg­zavarták a vendegeket. A me­zőnyben végig kiegyenlített já­ték folyt,. A helyzeteket biztosan értékesítő hazaiak megérdemel­ten győztek. Jók: Czank ll. (a mezőny legjobbja), György, Pásztor, Rozsnvik illetve Biszt­ri, Miko II., Suba IV. Nógrádi Béla Heves—Gáspár SE 3:1 (0:1) Hatvan. 200 néző. V.: Szepesi. Heves: Ridegh — Berki, Ko­vács, Perez, Nagy, Tari, Betten- buk I. (Stolcz), Cseh, Budai S., Bakos, Mihics (Balázs). Edző: Gombaszögi Miklós. Gáspár SE: Budai — Sigér, Haller, Mészáros, Tóth, Kakuk, Pusztafi, Vajda (Kemenczei), Fábián, Loch, Urbán (Alföldi). Edző: Sárközi György. 17. perc: Urbán szögletét Ri­degh kiejtette és a szemfüles Fábián a hálóba lőtt. 0:1. 64. perc: A kitörő Bakost az alapvonalon túlra szerelte Si­gér, a játékvezető meglepetésre ll-est ítélt, amit Kovács érté­kesített. l :1. 84. perc: Balázs leshelyzétben szerezte meg a vendégek vezető gólját, 2:1. 87. perc: Mészáros súlyos hi­bájából Cseh kitört és átadását Bakos értékesítette, 3:1. A helyzeteit sorra kihagyó ha­zaiak ellen a lelkesen játszó vendégek megérdemelten nyer­tek. Jók: Kovács, Perez, Betten- buk I., Bakos, illetve Budai, Haller, Toth, Vajda. Marosvári János Tarnalclesz—Sírok 1:0 (0:0) Tarnalelesz. 600 néz8. V.: Örsi. Tarnalelesz: Kerkuska — Ko­vács B., Bozó, Kovács A., Ko­vács Z., Dtassy B., Molnár. Utassy j J.. Balázs, Utassy J. Edző: Érdek László. Sirok: Bátka — Béres, Udvari. Sándor, Szoboszlai, Bartók. Schwarczkopf, Erdélyi (Veiner). Bánik, Tóth, Szabó. Edző: Za­gyi István. 17. perc: Utassy J. átadásá­val Molnár kiugrott, éles lövé­sét azonban Bátka védte. 37. perc: Erdélyi elfutott a labdával, beadását Bánik elől Kerkuska öklözéssel mentette. 55. perc: Utassy B.—Kovács J. volt a labda útja, Kovács J.-t a kaputól 25 m-re felvágták. A szabadrúgást Kovács A. átadásá­ból utatsy Cry. értékesítette, 1:0. 65. perc: Tóth átadását Bá­nik élesen a jobb .sarok felé rúgta, de Kerkuska ismét bra­vúrral védett. A második félidőben a hazaiak ^átvették a játék Irányítását és Fa két pontot megérdemelten sze­rezték meg a jól védekező siro- kiak ellen. Jók: Kovács Z. (a mezőny legjobbja). Kovács A., Utassi P., Bozó J. illetve Bal- ka, Sándor, Bánik. Vass István Adács—Szűcsi 4:0 (2:0) Adács, 400 néző. V.: Édes. Adács: Bagí. II. — Szécsényi, Brezóczki, Csányi, Kovács F., Acs, Kovács L.t Papp, Kovács J. (Barna), Torna (Kőmíves), Dan- kó. Edző: Kovács János. Szűcsi: Sánta — Szalai TT., Szalai IIT., Vindich, Kiss, Hegyi. Kovács TI.. (Szalai I.), Bakos (Sós I.), Tóth, Sós I.. Kovács I. Edző: Nádudvari László. 7. perc: Kovács J. remekül tört ki. de goiba tartó labdáját a védők a gólvonalról rúgták ki. 28. perc: Torna beívelt lab­dáját a vendégek kapusa elnéz­te, 1:0. 33. perc: Szécsényi labdáját a védők gyűrűjéből Kőmíves ki- ugorva, biztosan lőtte a hálóba, 2:0. 69. perc: Csányi a bal olda­lon vezette fel a labdát és az a jobb felső sarokban kötött ki, 3:0. 68. perc: Papp átadásával Ko­vács L. kitört, csellel kikerülte Szalai TII-at és 6 m-ről a kapu közepébe lőtt. 4:0. Sokkal tervszerűbben és nagy fölényben játszott a hazai csa­pat. Helyzeteik alapján akár na­gyobb arányban is nyerhettek volna. Jók: Ács (a mezőny leg­jobbja), Csányi. Kovács L..'Bre­zóczki. illetve Szalai I.. Hegyi, Kovács. Nagyváradi János Apc—NovaJ 0:0 Apc. 200 néző. V.: Falcsik. Apc: ‘illés — Szklenár. Zel- nik, Kiss J., Kurucz, Kaszás, Vidéki, Pajkos, Rezsnyák, Har­sági (Gazsi), Kiss P. Edző: Fe­kete László. Novaj: Török — Nyilas, Szabó. Fegyverneki, Csuhái Jánosi, Ve- rebélyi. Tóth. Berecz, Sztrego- va. Vasas. Edző: Liktor László. 35. perc: Tóth szabadrúgását Illés bravúrosan védte. 44. perc: Pajkos a jobbszélen ügyesen előre tört, de lövését Török hárította. 45. perc: Verebélyl szabadrú­gását Illlés látványosan fogta. 54. perc: Sztregova közeli feje­sét védte a hazaiak kapusa. 75. perc: Vidéki fejese alig szállt a kapu-fölé. 80. perc: Kiss P. fejese a ka­pufa mellett csúszott az alap­vonalon túlra. A látottak alapján a döntetlen igazságos eredmény. Jók: Illés, Szklenár. Zelnik, illetve Nyilas, Szabó, Verebélyl. SumAux Sándor Kékkő, v színvonal uországos szövetkezet! spitnasck egri recöezviaYSin... A négy napig tartó egri szö­vetkeze ii sportnapokon 16 me­gye és a budapesti fogyasztási szövetkezetek mintegy 300 ver­senyzője vett részt, akik asztali­tenisz. sakk és teke sportágak­ban mérték össze tudásukat. A szövetkezeti sportnapok esp- ménysoiozatci a sakkversenn^el kezdődött. A 14 megye 30 ver­senyzőjének részvételével meg­rendezett bajnokságon három 1. osztályú, hegy II. osztályú, egy III. es két IV. osztályú ver­senyző is asztalhoz ült. A 30 sakkozó között a nőket Nógrád megye színeiben versenyző Lu­kács" Éva képviselte, aki az erős férfimezőnyben is derekasan megállta a helyét. A magas színvonalú versenyen a követ­kező eredmények születtek. Egyéni versenyben: 1. Szobi Ti­bor (Komárom megye) '10,5, 2. Ózdi Lajos (Baranya m.) 9, 3. Pungor János (Vas m.) 9. 4. Szircsák János (Nógrád m.) 8. 5. Székely József (Csongrád m.) 7,5. 6. Duró Károly (Pest m.) 7 pont. A tekeverseny, a többi sport­ághoz hasonlóan, szintén népes tábort vonzott. összesen 115 versenyző vett részt bajnoki , küzdelemben, akik közül 7 nő «volt. A mezőny legöregebb ver­senyzője Szilágyi István volt Szolnok megyéből, aki 73 éves kora ellenére is, derekasan helyt­állt a találkozón. A végig küzdelmes mérkőzés-' sorozaton végül a csapatverseny­ből mégis a legegyenletesebben dobó Heves megye első csapata került ki győztesen. 2328 fával. 2. lett Bács m. 2275 fával, 3. pe­dig Békés m. 2259 fával. A to­vábbi sorrend: 4. Vas m. 2235, 5. Heves m. II. csapata 2206, 6. Szolnok m. 2031. 7. Tolna m. 2010. 8. Nógrád m. 1915, 9. So- , mogy m. 1816. 10. Komárom m. 1688, 11. Heves m. III. csapata 1685. 12. Veszprém m. 1526, 13. Szabolcs m. 722 fával. Az egyéni verseny mezőnyé­ből kiemelkedett. Sáska Gyula, a pécsi ÁFÉSZ NB I-es verseny­zője, aki 419 fát dobott, ennek ellenére mégsem sikerült az el-« ső helyet megszereznie, mert a győztes Varga János Heves me­gyei versenyző lett 431 fával. Második Sáska Gyula (Baranya) 419. harmadik Rátkai András (Heves) 419 fával. Az asztalitenisz-bajnokság im­már hetedik ízben került meg­rendezésre, mégpedig minden, eddiginél nagyobb részvevő lét­számmal, hiszen az alkalmazot­ti és versenyzői kategóriában. 150 induló vett részt. A verseny szervezésénél különösen szeren­csésnek bizonyult az alkalma­zotti és versenyzői kategória be­vezetése. mivel így ez a ver­seny mind a vni nőségi sport- mind a tömegsport ügyet jól szolgálta. Az alkalmazotti kategóriában a férfi egyesben a bajnoki cí­met Áment Gabor Békés me­gyei versenyző nyerte, 2. Fonód Károly (Baranya ni), 3. Csányi Béla (Tolna ni.) es Mohácsi Já­nos (Szolnok m.) lett. Az al­kalmazotti kategória női egye­sének címét Gálát Tamásne (Szolnok m.) szerezte meg. 2. helyen Hegyi Zsuzsanna (Pest m), 3. helyen Gyiire Rozália (Szolnok megye). 4. Pataki Mar-, git (Pest m.) végzett. A férfi párost dr. Ruttkay— Kovács (Heves és Szolnok in.) nyerte, akik kezdettől fogva mind a hét versenyen részt vei lek és jónéhány bajnoki címe1 is szerezte^. iviasoauv: Csányi Erős (Tolna m.), harmaui^ Ament—Király (Békés m.), és Kókai—Korbély (Pest m.) pá­ros. A női páros győztese Gyü- re—Galátné (Szolnok m.) le,.. Második: Bodzás—Szívók (Szol­nok m.), harmadik: Hegyi—Pa­taki (Pest m.) és Szabó—Gun - da (Hajdú—Borsod m.). A ve­gyespárosban első Kókai—He­gyi (Pest m.), második: Kovád —Gyüre (Pest m.), harmadik: Korbély—Pa .aki (Pest m.) és Sidó—Srinicsek (Veszprém m.). A versenyzői kategóriákban a férfi egyesben a bajnoki eintet Jakab László (Fejér m) nyerte. 2. Patonai Attila (Fejér m.), 8. Zsédely Ferenc (Fejér m.) és Aradi István (Szabolcs m.). Amíg a férfi egyesben a Fe­jér megyei versenyzők nyertéi az első három számot, addig a női egyesben Heves megyei si­kerek születtek, hiszen a baj­nok Patrik Ágnes Heves megyei versenyző lett, 2. Egervári La- josné (Heves), 3. Pásztor Tünde (Heves) és Kiss Zsuzsa (Heves). Az asztalitenisz női párosban első Egerváriné—Patrik Ágnes (Heves), 2. Pásztor—Patrik Éva (Heves), 3. dr. Ruttkayné—Kiss Zsuzsa (Heves) és Nyeste—Már­kus (Békés). Az asztalitenisz ve­gyes párosban a bajnok Zsédely —Egerváriné (Fejér—Heves m.). 2. Képli—Patrik (Fejér—Heves m.). 3. Patonai—Pásztor (Fejér- Heves) és Jakab—Patrik Éva (Fejér—Heves). Csapatversenyben a férfiaknál Heves megye nyerte nagy küz­delemben a bajnokságot Szolnok megye előtt. Harmadik helyre Békés megye került. A női csa­patversenyt/ viszont fölényesen Heves megye nyerte, Békés és Pest megye előtt. , . Az országos szövetkezeti baj­nokságok rendezvényei élérik ér­deklődést váltottak ki az orszá­gos szövetkezeti közvélemény­ben. Erre jellemző. hogy a SZÖVOSZ és a megyei szervek képviselőin kívül a versenyekét, megtekintették Pilinyi László, a Nógrád megyei, dr. Kiss JózseC a Somogy megyei és Boda Mi­hály. a Szolnok megyei MÉSZÖV elnöke Is. A négynapos rendezvén.ysoro­zat végül a díjkiosztással feje­ződött be. A, MÉSZÖV kultúr­termében felsorakozott szépszá­mú versenyzők előtt dr. Havel- lant Ferenc MÉSZÖV-elnök kö­szönte meg a sportszerű és min­den tekintetben kifogástalan versenyzést, á kiemelkedő ered­ményeket. Ezt követően Büle Dezső, a SZÖVOSZ osztályveze­tője üdvözölte a jelenlevőket. Az országos szövetkezeti sport­napok rendezvényeinek összege­zéseként azt lehet megállapítani, hogy ezek kiemelkedő sikerrel zárultak és hozzásegítették a szövetkezeti mozgalmat ahhoz, hogy az eddiginél is eredménye­sebben vegyenek részt a sporttá és testnevelésre vonatkozó párt- határozat megvalósításában. Varga László Az Egri Dohánygyár f©!vesz női betanított munkásokat, fiatalkorúakat 4 és 6 órás munkakörbe, női takarítókat és férfi segédmunkásokat. Értesítjük Kedves Ügyfeleinket, hogy szeptember 1-től Selyp Vörösmajor úti FULL szervizünkben soron kívül /áltáljuk Skoda S 100. S 110, Skoda" 1203, Moszkvics 412, 426, 423, NYSA, ZCJii, BARKAS típusú gépkocsik garanciális átvizsgálását és javítását. Igényét a Selyp 107-es telefonon jelentse be. Heves megyei Finommechanikai Vállalat. A kaliforniai Elsinore-ban új világrekordot állítottak jel ejtőernyősök az ún. csillag-formálásban. A kb. 4500 mé­ter magasságból egyetlen gépből kiugrott 31 ejtőernyős a levegőben a képünkön látható csillagot alkotta úgy, hogy a levegőben összekapaszkodtak. A csillag for múláshoz 40 másodpercre volt szükség. (Telefoto: AP—MTl—KS)