Népújság, 1974. március (25. évfolyam, 50-76. szám)

1974-03-05 / 53. szám

Kiiide nt as máiiss alá nqm tuti Eori Dózsa — Várpalota 1:0 (0:0) NB I. B-s labdarúgó-mér­kőzés. Eger. 3000 néző. V.: Mohácsi. Eger: Cssnk — Szegő, La- I atos, Patvaros I., Csathó, Ambrus Z., Müller, Patva­ros II. (Bajnóczi a szünet­ben). Ambrus I., Kovács (Horváth, a 64. percben). Szűcs. Edző: Nagyszalóki András. a megítélt 11-est Ambrus 1. nagy erővel rúgta a kapu jobb oldalába, úgy, hogy a labda a kapufáról vágódott a gólvonalon túlra. 1:0. Ezután többet kezdemé- ryeztek a várpalotaiak is, mégis a 62. percben Eger növelhette volna tovább elő­nyét Egy kipattant labda Szűcs elé került, de Paloiai nehezen megkaparintotta azt *fry kis kaján'.oiiás: „ez aztSn bent veit!” Szereplők (balról jobbra): Palotai, i.akatos, A'.i'irus z., a bolyban pedig Szűcs, Mül­ler, Csathó üleli a gólszerző Ambrus I.-et. Varpalota: Palotai — Sü- ke Csapó, Koronaffy, Kun. Kisbej, Horváth E., Bertalan (Mátrai, a 64. percben) Ká­kics (Albu, a 72. percben), Kerkai, Horváth L. Edző. Terbe Benjamin. Tavaszias napsütésben, a meghirdetett időponttól lel­Ä Később tőket 14.30-ra küldte a JTi kezdődött a játék, s már a í. •percben a találkozó legna­gyobb gólhelyzete maradt*« a vendégek kapuja előtt. Az egri Kovács 14 m-es nag\ erejű lövése a kapusról le­pattant. a labda azonban el­suhant a berobbanó egri csa­tárok előtt. A hazaiak W- fnadtak tovább, a varpaio.ai- ak csak a 6. percben veszé­lyeztettek először, ekkor Kis- ]>ei 20 m-ről a kapu foie lőtt Szemmel láthatóan a ven­dégek védekezésre rendez­kedtek be. így állandósult a lila-fehérek rohama- A io. percben Ambrus A. egy csev fel elment a bal oldalon. tU Koronaffy ellökte az egri n­út a megítélt szabadlugast pedig kifejelték a védők A 18. percben Szegő -5 no e szabadrúgását Palotai ra­gyogóan ütötte ki a tócsái maid a 20. percben özucs töri előre, de lapos lövése a. szállt a jobb kapufánál. A 24. percben Ambrus I. távo­li. nagy erejű lövését on­totta vetődve Palotai, aztán a 26 percben majdnem S értek el a hazaiak: Amb‘-us I lövése az egyik védőről az. üresen hagyott kapu ba, ol­dalánál hagyta el a játékté­rét. . , Továbbra is az egriem ro­hamoztak, de tudományuk mc-gállt a 16-os vonalánál. A 32 percben Kovács 30 m-es, iőt eltalált, lapos szabadrú­gása lett Palotai zsákmánya majd Patvaros X. és A morns Z. lövése tévesztett celt. Szünet után is az egriek ostromoltak u vendégek kapuját. Az ’»< per-ben az egri Kovács ügye­in fordult le védőiére! azonbar pontatlanul lőtt s ooalett a kínálkozó ehető- ség Négy perccel később Ambrus I. a félpályáról in­dult el, kicselezett mind n- kit ce lövésébe Palotai be- 'eveV-dött. s szögletre pari rim“ a labda. A ‘aUilku^o .ormi eldöntő gól böl. a:: 57. perben es?,t. a cselező Szűcs lábát Koronaf- fy a 16-oson belül elhozta cr A 74. percben Horváth talál­hatott volna a kapuba, de ázücf jól belőtt jobb oldali i»eadása elsuhant a csere­ként beállt egri fiú előtü. A 21 percben egyenlíthet :elc volna a vendégek is: egy szabadrúgás Kerkai elé pat­tant az 5-ösön belül, de ő ügyetlenül Csank kezébe gu­varható volt, végig küzdel­mes, kémény mérkőzést ho­zott az összecsapás. Az egri­ek támadták végig nagy lel­kesedéssel a 90 perc nagy részét — az első félidőben több helyzetet is kihagytak — mégis sokáig gól nélkül állt a. találkozó, mert a vé­dekezésre beálló várpalotai­ak a 16-os vonalnál fegyel rnezetfen rombolták a lila- fehérek kezdeményezés Ht Végül egy büntetőrúgás dön­tő* ti el a két pont sorsát. Ennek ellenére a látottak alapján a hazai győzelem megérdemeltnek mondható. Egyénileg Csan.'cnak kevés dolga volt, egy-két jó védése így is akadt. A védelemben a legjobbnak Lakatos bizo­nyult, de ügyesen rombolt Szegő és Csathó is. Csathó többször felfutásokra is vál­lalkozott. Patvaros l. szinte hiba nélkül látta el felada­tát. Ambrus Z. lelkes volt. Müller akart, de a fejpárba- ’ jókból gyakran vesztesként került ki. A csapat és a me­zőny legjobbjának Ambrus I bizonyult, „hátára vette a pályát”, érvényesítette gyor­saságát, tudását, a büntető értékesítésével pedig felada tát maradéktalanul ellátta. Szűcs is jó volt. Patvaros 11. bemutatkozása sikeresnek mondható. Kovács nem tu­dott kibontakozni, ebben sé­rülése akadályozta. A csere­ként beállt Bajnóczi igyeke­zett, Horváth is, rajta azon­ban látni lehetett, hogy nem „igazi” csatár. Mohácsi nagyvonalú Já­tékvezetést mutatott be. Fazekas István Az NB I. B. állása: 1. DVTK 19 U 4 4 3S-15 26 C. Szolnok 19 9 6 4 28-18 24 3. Bekéscs. 19 9 5 5 21-16 23 4. Budafok 19 7 8 4 22-16 22 5. Dunaújv. U 7 7 S 32-27 21 „övön aluli” párbaj a labdáért. ította a labdát. A 85. perc­ben Ambrus I. elesen az ol­dalhálóba lőtte a szögletet, majd a 90. percben Koronaf- fy szánta el magát távoli lövésre, ezt azonban, ha ne­hezen is, de másodszorra (Yank megfogta a kapu jobb alsó sarkánál. Mint ahogy az előre is Bemutatja: Patva-os TI. (Foto: Szántó György) R. Komló 19 8 5 6 19-16 21 7. ICK.FSE 19 8 4 7 ?6-25 20 8. MÁV DAC 19 7 5 7 24-18 19 9. Egér 1.9 7 5 7 29-28 19 10. Olajbány. 19 7 5 7 24-28 19 u. Szekszárd 19 5 8 6 17-17 18 12. DVSC 19 5 7 7 18-20 17 13. MA VÁG--; w 19 6 5 8 17-25 17 14. Pénzügyőr 19 6 •1 9 29-32 16 15. Várpaio-ta 19 5 6 8 15-18 16 16. Bp. Spart. 19 6 4 9 19-25 16 17. Kecském. 19 5 6 8 20-35 16 18. Oroszlány 19 4 4 11 12-25 12 ' bárom ItéEiesi Sas győzelesís Jjbi! umi természet áró ügyességi verseny Mátraházán Március 17-én, vasárnap 9 órai kezdettel Mátraházán, a sporttelep környékén a Szak- szervezetek Heves megyei Tanácsa, valamint a Népúj­ság szerkesztősége rendezé­sében kerül sor a 25. jubile­umát ünneplő Népújság ter­mészetjáró ügyességi verse­nyére. A természetjáró talál­kozón a megye üzemeinek, vállalatainak dolgozói négy fős férfi, illetve női csapa­tokkal vehetnek részt kor­határ nélkül. Az útvonal előreláthatóan nőknek 3—4, férfiaknak 5—6 kilométer, kisebb szintemelkedésekkel, 6—8 ellenőrző állomással. A helyezett csapatok oklevelet, valamint SZMT-plakettet kapnak, a két kategóriában az összesített pontverseny alapján legjobban szereplő üzem, illetve hivatal a Nép­újság által felajánlott tisz­teletdíjat nyeri el. A jelentkezéseket március 11-ig a női és férfi csapatok pontos megjelölésével Sze­gedi Barna címére (SZ3MT sportbizottsága, 3300 Eger, Szálloda u. 5.) kell bekülde­ni. Az év úttörőspoitolója wr v ér Ozse Agnes Wi-t, inártúu» kecfcí VJSAGHtn- A Xn. kerületi 1-kai János ÜL . j í'á ?an ki- ztotlák az 1973. év legjobb törősportoónak láró díjakat. A Magyar Úttörők Szövetsége z Általános Iskolai Sporttanacs os a Pajtás szerkeszt«5sége ha­gyományos ünnepségen sok ezer szavazat lapián jutalmazták a legiobb eredményeket elért fia­talokat. ju év úttorööportoléja dijat kapta többek között Özse Agnes sífutó, Heves megye. (Tehetsége, sportszeretete szép eredményekre jogosít..) Szakve­zetője: Szabad Lajos. A' díj odaítélését nem csak Mátraszentimrén (oda járt álta­lános iskolába) és Galyatetőn (ott lakik), hanem megyeszerte örömmel fogadták. Az ünnepelt özse Agnes 1959-ben született a tárná menti Tófalu községben. Általános iskolai tanulmányait Galyatetőn kezdte, majd á fel­ső tagozatot Mátraszentimrén, a ..síelő” iskolában fejezte be, je­les eredménnyel. Jelenleg a gyöngyösi Ber/.e Nagy János Gimnázium első éves tanulója. Ági a hegyek között nőtt fel, ahol a sportot elsősorban a sí­zés és a szánkózás je’erti. Sok ^r^zágos sífu4óv*»rsenv szemta­núja volt. ahol köz-lr-M lat^at- *a a , mentet". Ve*?ÍJi elhatá­rozta. Iv'^v 6 is síző lesz. kö­peti éH.e«bátvá«\ aki szinten ne- •?es ver^env/.Ő hírében áll. A.gi nemeik az iskolánkban, a «fnáVákon is 1ó tanít­ványnak bizonvult. íintmnr.vj-, aki BM-^nigozó, minden áldó- 2átot Oit&Xiozotl azért (megtesz ma is), hogy lánya számottevő sporteredményeket érjen el. A múlt évi teli úttörő-oilm’pián- Ági ' „hozta” a/, eredményeket. Sífutás egyéni es csapatverseny­ben arany-. biatlonban pedig ezüstérmet nyert, majd ezt kö­vetően sikeresen helytállt az or­szágos egyesületi versenyeken is. Elekes Ernő. a Mátraszentim­rei Általános Iskola igazgatója elmondotta, hogy Ágit több eset­ben is kikérték versenyekre, ahová mindig magával vitte tankönyveket. Az utazások alatt és a szállodákban szorgal­masan «tanult. így soha nem ma­radt le a tanulásban, sőt min­dig az élen járt. Az igaz‘*r*ó véleménye szerint is, özse Ági teljesen megérdemelten jutott a díj birtokába. Ami a jövőt illeti. A gimná­zium e1 végzése után Ági a ven­dég! átó^pari főiskolán szeretne tovább tanulni Ezzel párhuza­mosan tovább versenyezni, ké­sőbb bajnokságot nverni a fel­nőttek mezőnyében is. itóiget&áryi A Budapesti Honvéd, az Újpesti Dózsa és a Kékesi Sas SC közös rendezésében vasárnap két.fu tamos műle- sikló .yersenyt rendeztek Ké- kesíetőn az északi pályán, ahol a 350 m-es távon 30 kaput tűztek ki. A helyen­ként jeges, szemcsés pályán népes mezőny merte össze tudását. A napfényes Mátrá­ba kirándulók nepes serege helyezkedett el a lesikló­palya két oldalán, igazi ver­seny hangulatot keltve. A hat egyéni szám közül háromban Kékesi Sas győzelem szülé­iét! Eredmények. i\iok. Felnőt­tek: 1 Mészáros Edit (Ké­kesi Sas), 61.06. Ifjúságiak: 1. Merényi (OSC) 81.34. Ser­dülök: I. Petzer Kati (Ikékesi Sas) 63.02. Fér.'lak. Felhői?: 1. Palkovics Tibor (j_.p. Hon- ved) 5i.0ü, 2. Mészáros (Ké­kesi Sas) 55.65. Ifjúságiak: 1. Kovács Zsolt (Kékesi Sas) £5.86... 3. Gráf (Kékesi Sas) 63.83. Serdülők: 1. Csiszár (U. Dózsa) 63.48. ★ Vasárnap Kékestetön bo­nyolították le a junior orszá­gos bajnokság 12 km-es sí­futó számát. Eredmények. Egyéni bajnok: Dosek (Var sas)... 4. Bordás (GYVSC) i X "m ví)’í '* «*• ** f Afc, f' ' Jf* W* ma m. %.m <. A-i.­üilHlaní»ü I>i)C II Látványos gólokat, jó mérkő­zéseket hozott a labdarúgó i\Ö I. tizenhetedik — tavaszi má­sodik — fordulója, bzombaton az U. Dózsa 5:Q-ra nyert a fc>ai- gófarján ellen, a Videoton Síi­re verte a Bp. Honvédet. Va­sárnap a legnagyobb közönség- sikert a Ferencváros aratta: gólfesztivál volt a Népstadion­ban, az FTC ragyogó csatárjá- tékkal nyeri 5:0-ra a Tataba­nya ellen. , Eredmények: Ferencváros— Tatabanya 5:1) (2:0), Pécsi MSC—Haladás VSE 1:0 (0:0), MTK—Vas-as 3:1 (1:0), Szegedi EOL—Csepel 3:0 (2:0), Zalaeger­szegi TE—Dorog 1:0 (0 :U). Kue-a ETO-VM Egyetértés 2:1 (0:0). ... 6. Matu (Zalka SE)) 7. \Z MB I. Szanvi (GYVSC). Csapatban auasa: bajnok: Bp.Honvéd, 2. GYVSE t. U. Dúzüu 17 10 2 5 41-23 22 (Bordás, Szanyi, Kun). 2. Ferencv. 17 9 4 4 36-18 22 ★ 3. Pécsi MSC 17 7 8 2 19-16 22 Az U. Dózsa Kékestetőn 4. Raba ETO 17 9 4 4 22-20 22 sífutó és biatlon' versenyt 5. Videoton 17 8 4 5 26-21 20 rendezett. Eredmények. Ifjú­ü. Tatabánya 17 8 4 5 22-24 20 sági, 6 km, II. korcsoport: 1.^ 7. Bp. Honv. 17 9 1 7 32-20 19 Epsten (Bo. Honvéd) ... 5.' 8. Salgótarján 17 5 9 3 15-18 19 Paróczay (GYVSC), 6. Ma­9. MTK 17 7 4 6 23-20 ia rosi (GYVSC), 7. Várhelyi 10. Csepel 17 7 3 7 24-23 17 (GYVSC). Biatlon, 20 km: 1. 11. Zaláegersz. 17 7 3 7 18-24 17 Pécsi (Bp. Honvéd) ... 4. 12. Szeged 17 4 5 8 19-21 13 Bardóczi (GYVSC). Bardóczi 13. Vasas, 17 2 8 7 15-23 12 gyenge lőeredménye miatt 14. Szombath. 17 3 6 8 15-25 12 nem jutott érmes helyezés­15. VM Egyet. 17 10 7 11-28 hez. 16. Dorogi AC 17 1 5 11 14-28 7 A szerdai BEK etolt: Körülményes csatáfáíék Az Ű. Dózsához haso-nloan, szombaton játszotta bajnoki mérkőzését a Spartak Trna- va is. A csehszlovák baj­nokcsapat a Bohemians Prá­gát fogadta, a mérkőzés 1:1 (0:0) arányban, döntetlenül végződött. A Spartak Trnava az alábbi összeállításban ját­szott: Kéketi—Váradi, Dobi­as, Zvarik, Hagara, Hrusecz- ky, Kuna, Horváth, Martin- kovic, Masrna, Kabát. A Trnava az1 Ü. Dózsa ellen bizonyára változik, hiszen játszhat Adamec, a bajnoki mérkőzésektől eltiltott válo­gatott játékos is. Vélemények szerint Adamec csatasorba állása gólerősebbé tenné a Trnavát. Adamec játéka esetén Masrna, a ■villámgyors csatár lesz a jobbszélső. Mar- tinkovic vagy Hrusecky ma­rad ki a csapatból. A Bohemians ellen nem csillogott a Spartak. Az első félidőben sok hibával, kö­rülményesen játszott a trna- vai csatársor, jobbnál jobb helyzetek maradtak kihasz­nálatlanul. Szünet után . Masrna szabadrúgásával szerzel t vezetést. a Spartak, majd Kuna hatalmas bombá­ját a felső léc mentette. A Bohemians a hajrában jWast- nik góljává1 egyenlített, sőt Knebort a győztes gólt is megszerezhette volna a ven­dégcsapatnak. ám Kéketi kapus nagy bravúrral kapu­fára tolta a labdát. Férfi kézilabda VB fi ttivsFezS eUgsif ji az NDX A Német Demokratikus Köztársaságban folyó férfi kézilabda világbaj no kságon vasárnap lejátszottak az utolsó csoportmérkőzéseket is a legjobb nyolc közé jutás­ért. A magyar, valamint a jugoszláv együttes már ko­rábban biztosította tovább­jutását. a D. csoportban Bul­gáriával és Algériával szam­Az NB I. B eredményei Szekszárd—Diósgyőr 1:0, MÁV DAC—Budafok 3:0, Komló—Oroszlány 1:0, Szol­nok—Olajbánvász 3:0, Ganz- M A VÁG—Debrecen 2:1, Pénzügyőr—-Kossuth KFSE 0:0, Békéscsaba—Bp. Sparta­cus 2:1, Dunaújváros—Kecs­kemét 0:0. ben. A két válogatott össze­csapásának tétjét az adta, hogy ezt az eredményt már tovább viszik magukkal a csapatok. A magyar váloga­tott — núnt ezt a televízió- ki.-/, vetítésen itthon is láthat­ták — kis híján meglepetést okozott a legutóbbi olimpia bajnokával szemben. Végül av:onban felülkerekedett a kétségkívül nagyobb játék­erőt képviselő Jugoszlávia, 9:10-es félidő után 21:18 arányban. A legjobb nyolc kozott Magyarország és Ju­goszlávia ellenfele az NDK és a Szovjetunió. E négyes csoportban körmérkőzéssel döntik el a helyezéseket. A magyar válogatott ma, ked­den 17.30 órai kezdettel Schwerinben az NDK ellen játszik. Hírek — sorokban Londonban a 16 eves sváj­ci diák Michele Poffet szen­zációs győzelmével zárult a nemzetközi párbajtőrver- seny. A magyarok közül Schmitt második. Kulcsár harmadik lett. ★ Kairóban az első nap után l:l-re állt a Francia- ország—Magyarország te­niszviadal a nyolc nemzet tornáján. Bcnyik ugyanis győzött, Szőke pedig veresé­get szenvedett I 1. MTK—Vasas 1 3:1 2. Szeged—Csepel 1 3:0 3. Pécs—Haladás 1 1:0 L Egyetértés—ETO 2 1:2 5. Szekszárd—DVTK 1 1:0 6. DVSC-C.-MÁVAG 2 1:2 7. Oroszlány—Komló 0:1 P. Bp. Spart.—Békéscs. 2 1:2 Pénzügyőr—KKFSE X 0:0 10. Ceséna—Foggia 1 2:0 11. Fiorentina—Lazio X 1:1 12. Lanerossi—Verona X 1:1 13. Sampdoria—Napoli-f* 1 X ü:0 14. MÁV DAC—Budafok 1 333 A totó nyereményei: 13 ós 13-f-l talál atos szelvény nem volt. 12 talált (25 db)~7 ’12 Ft. 11 találat (6-38 db)»1.087 «MM Fi, 10