Népújság, 1973. október (24. évfolyam, 230-255. szám)

1973-10-09 / 236. szám

Küzdelmes mérkőzés után..« Eqri Dózsa-Dunaúiváros 2:1 (1:0) Ambrus I. fejesgóljával egyenlítenek a hazaiak. NB I/B-s labdarúgó-mér­kőzés, Eger,. 1200 néző. V.: Almásy. Eger: Csank — Csathó, Lakatos, Patvaros, Szegő, Ambrus Z., Szűcs, Bánkuti, Ambrus I., Kovács (Bajnó- czy a 71. percben), Szabó (Aspirány a szünetben). Ed­ző: Nagyszalóki András. Dunaújváros: Papp — Formaggini, Fajt, Kerekes, Hrych, Ruppert, Bartók, Szabó, (Ambach a szünet­ben), Székely (Petercsák a 70. percben), Mártha, Pász­tor. Edző: Palicskó Tibor. Ragyogó őszi napsütéses időben a vendégek kezdték a játékot, s már az első perc végén veszélyes helyzet ala­kult ki az egriek kapuja előtt, de Bartók elől Csank kivetődve hárítani tudott. A másik oldalon Bánkuti távo­li lövését fogta Papp. A 4. percben ismét Bartók ve­szélyeztetett; egy eiőrevá- gott labdával megugrott, de elhamarkodottan a jobb sa­rok mellé lőtt. A 8. percben a felfutó Kerekes bombá­zott a jobb sarok mellé. A 11. percben megszerezhették volna a vezetést a hazaiak is: Ambrus I. átadását Ke­rekes szögletre mentette, majd a beívelt labdát Ko­vács a kapufára fejelte. A •másik oldalon a 15. percben Bartók 20 méteres szabadrú­gását ütötte 1U bravúrosan szögletre a Dózsa védője. Két perccel később Papp ismé­telte meg Csank teljesítmé­nyét, ő Szegő bombaszabad­rúgását hárította. Kiegyensúlyozottá vált a mérkőzés. A 19. percben Bánkuti nagyszerűen eltalált lövését Papp önfeláldozóan mentette, majd a 20. perc­ben Szűcs fordulásból le­adott lövése a bal felső sa­rok mellett szállt el. A 29. percben Kovács szabadrú­gása jutott hasonló sorsra, aztán a 32. percben Szűcs átadását lőtte a bal kapufa mellé Patvaros. A 34. perc­ben váratlanul vezetéshez ju­tottak a kohászok. Bartók szögletét Mártha lefejelte, Csank kiejtette a labdát, amelyet Hrych közelről a hálóba továbbított: 1:0. Rohamoztak a lila-fehé­rek. A 39. percben Kovács ügyesen sarkalta a labdát az előre törő Ambrus Z. elé, akinek hatalmas lövését Papp bravúrosan ütötte az «lapvonalon túlra. Szünet után gyorsan egyenlítettek az eg­riek. A 46. percben jobb ol­dali szabadrúgást kővetően Ambrus 1. a kiinduló kapus mellett a hosszú sarokba fe­jelte a labdat: 1:1. Csapkodóvá vált a játék, egymás hibáiból éltek mint­egy 10 percen át a játéko­sok. Az 58. percben eldőlt a találkozó sorsa. Bánkuti ügye sen pergette a 16-oson belül Ambrus Z., elé a labdát, akit a lövés pillanatában fel­vágtak a védők, s így a já­tékvezető 11-est ítélt. A bün­tetőt Ambrus I., értékesítet­te: 2:1. A vendégek nem adták fel. A 62. percben Mártha &MflSj£§4 eiféfeer &, k9iú szabadrúgását öklözte szög­letre Csank, három perccel később pedig Kerekes sza­badrúgását fejelte a kapufá­ra Mártha. Az egriek a 71. és a 72. percben veszélyez­tették ismét Papp kapuját, de Szegő szabadrúgásai célt tévesztettek. A 73. percben Pásztor labdájával Bartók ro­bogott el és nagy helyzetben a jobb kapufa mellé lőtt. A másik oldalon Szűcs beadá­sát a gólvonal előtt rontot­ta el Bajnóczy. A 81. perc­ben egyenlíthettek volna a vendégek. Pásztor az üres kapura emelte a labdát, ám a berohanó Szegő a gólvo­nalról fejjel tisztázni tudott. A 83. percben Bánkuti jó beadását Aspirány rontotta el, majd a 89. percben Amb­rus Z.-t vágta fel Fajt húsz méterre a kaputól. A sza­badrúgás kapu fölött szállt el, s ezzel véget is ért a ta­lálkozó. Mindkét együttes nagyon tartott egymástól és ezért alaposan megszervezett vé­delemmel ügyeltek a csatá­rokra, a feltörő középpályá­sokra. A vendégek az első félidőben tervszerűbben kombináltak vendéglátóik­nál, gólt is értek el, de szü­net utáni két megingásuk elégnek bizonyult az egriek­nek ahhoz, hogy a győzel­met megszerezhessék. A ha­zaiak a második félidőben voltak mezőnyfölényben, en­nek ellenére a vendégek né­(Foto: Molnár Gyula) hány kapu előtti helyzette­remtésükkel az utolsó pilla­natig kétségessé tudták ten­ni a győzelmet. Egyénileg Csank jól vé­dett, ám a gólnál hibázott. A védelemben Lakatos bizo­nyult a legjobbnak, Szegő és Csathó igyekezett'. Fat- varos nagyszerűen, fegyel­mezetten játszott, de lelkes és önfeláldozó volt Ambrus Z. is. Elöl Bánkutit nem tudták tartani, jól irányí­tott, indított, erővel is vé­gig bírta a 90 percet, s 2 li­es vezetés megszerzése után a labda elöl tartásával dön­tő érdemeket szerzett a győ­zelem kivívásában. Szabó és Kovács nem tudott kibonta­kozni. de ez vonatkozik a helyükre beálltakra, Aspi­ránsra és Bajnóczyra is. Szűcs ismét nagy akarással harcolt, kár, hogy bal lábbal kevésszer vállalkozott lövés­re. Almásy kifogástalanul ve­zette a találkozót. Fazekas István Az NB ljB további ered­ményei: Szolnok—Bp. Spar­tacus 3:1, Diósgyőr—Várpa­lota 1:0, Ganz-MÁVAG— Kecskemet 2:2, Kossuth KFSE—MÁV HAC 2:0. Kom­ló—Szekszárd 0:0, Pénzügy­őr—Oroszlány 3:0, Békés­csaba—Debrecen 0:0, Olaj­bányász—Budafok 2:1. Első helyen a Mft* HUG A megyei I. o. bajnoki labda­rúgó-bajnokság élcsoportjában változás következett be, a MÁV HAC idegenben kiharcolt győzel­mével átvette a vezetést. Az ad­dig élen álló Zalka SE pontot vesztett Apcon, s gólkülönbsége miatt a 4.. helyre esett vissza. A Sírok otthonában, a Selyp viszont idegenben aratott újabb győzelmet. Folytatta nagyon gyenge szereplését a Bélapátfal­va, most hazai pályán szenve­dett vereséget az eddig kitűnő­en helytálló újonc Szűcsitől. A Tárnáméra első győzelmét érte el az ugyanccsak gyengélkedő Heves ellen, s ezzel elkerült az utolsó helyről. Eredmények,: Sí­rok—Hózsaszentmárton 3:1 (1:0), Apc—Zalka SE 0:0, Adács—Gás pár SE 4:1 (2:0), Pétervására— MÁV HAC 0:1 (0:0), Egri Spar­tacus—-Novaj 2:0 (0:0), Bélapát­falva—Szűcsi 0:2 (0:0), Karikás SE—Selyp 2:4 (0:2), Tamaméra —Heves 1:0 (1:0). Az első hazai vereség A bajnokság állása: 1. MÁV HAC 8 5 3 15- 6 13 2. Sírok 8 6 — 2 20- 7 12 3. Selyp 8 ■5 2 1 19-10 12 4. Zalka SE 8 5 2 1 15- 6 12 5. Szűcsi 8 4 3 1 18-11 11 6. Adács 8 5 — 3 16-12 10 7. Gásp. SE 8 4 2 2 19-17 10 8. Apc 8 3 3 2 8-11 9 9. E. Spart. 8 3 2 3 17-11 8 10. No vaj 8 3 2 3 12-11 8 11. Karikás SE 3 p 1 5 16-20 5 12. Heves 8 1 3 4 7-18 5 13. Rózsaszm. 8 1 2 5 7-16 4 14. Tárnáméra 8 1' 1 6 7-17 3 15. Bélapátf. 8 1 1 6 5-16 3 16. Péterv. 8 1 1 6 7-19 3 Ifjúságiak. Sírok—Rózsaszent­márton 10:0, Apc—Zalka SE 4:0, Pétervására—MÁV HAC 1:8, Egri Spartacus—Novaj 1:3, Bélapátf al­va—Szűcsi 2:0, Tamaméra—He­vés 1:0. A bajnokság állása: 1. Sírok 7 7 — — 61- 1 14 2. Novaj 7 5 1 1 13- 4 11 3. Apc 7 5 1 1 21-15 11 4. Heves 7 5 1 1 12- 7 11 5. MÁV HAC 7 4 2 1 27-12 10 6. Zalka SE 7 2 18- 9 10 7. Tárnám. 7 3* 1 3 14-20 7 8. Bélapátf. 7 2 2 3 8-17 6 9. Adács 7 1 3 3 6-9 5 10. Rózsaszm, 8 2 1 5 18-22 5 11. Péterv. 7 1 2 4 13-38 4 12. Selyp 6 1 — 5 9-18 2 13. Szűcsi 7 1 — 6 5-20 2 14. E. Spart. 7 — — 7 3-33 — 1. SBTC—Bp. Honv* 2. Tatabánya—Vasas 3. Dorog—Videoton 4. Haladás—Csepel 5. ETO—MTK 6. Olajb.—Budafok 7. Várpalota—DVTK 8. KKFSE—MÁV DAC 9. Bp. Spart.—SZMTE 10. Eger—Dunaújváros 11. SZVSE—FÖSPED 12. Szóin. MÁV—Volán 13. Hajdúbösz.—Bp. Épít. -fi 14. Kistér.—Vác­A totó nyereményei: lálat (1 db) 1 659 541 Ft, lat nem volt, 12 találat 5548 Ft, 11 találat (1389 Ft, 10 találat (12 069 db) 0:3 3:0 0:2 1:2 3:1 2:l 0:1 2:0 1:3 2:1 0:1 1:1 1:2 x 1:1 13+1 ta- 13 talá- (99 db) db) 395 68 Ft. A vízilabda OB I. hét végi kettős fordulója nem a legjobban sike­rült az Egri Dózsának. Bár Bu­dapesten pontot raboltak a Vasas Izzótól, s ezek után nagy érdek­lődés előzte meg a BVSC elleni összecsapásukat, hazai pályán meglepetésre elszenvedték első őszi vereségüket tak. Bolya nagy birkózás után talált a kapuba Ezután Krajcso­vics a kapufát találta el, a buda­pestiek pedig két akcipgólial visszaszerezték vezetésüket, sőt, egy emberelőnyt is értékesítet­tek. Emberhátránnyal fejezte be az első öt percet a BVSC, de á fordulás után megszerezte a lab­dát, Krajcsovics szerelése és gyors indítása azonban végre hazai gólt hozott. Ezután úgy tűnt, sikerül megúszni az em- berhatrányt gól nélkül, de .ífrzj- csovics rossz átadását elcsípték a'vendégek és Gyenes nem hi­bázott. Lutter viszont hasonló helyzetben igen. Idegesen, sok hibával játszottak az egriek. A harmadik negyed elején négy- méteresből ért el gólt a Dózsa, ezután Kovács R. harmadszor is a partra került, s így nem jöhe­tett vissza a medencébe. Ember­előnyből esett egy-egy gól mind­két oldalon, majd a negyed vé- vét várták a játékosok és több­ször is távolról ellőtték a labdát. Az utolsó játékrészben nagy volt a küzdelem, Pócsik 4 m-est har­colt ki és Krajcsovics nem hi­bázott, azonban a budapestiek emberelőnyből növelték góljaik számát, sőt, Gyenes emberhát­rányból is be tudta venni Kácsor kapuját. A Dózsa erejéből már csak a szépítésre futotta. Népes nézősereg előtt a sérült Lutter nélkül kezdő hazat gár­da ellen behozhatatlan előnyre tett szert a BVSC. Lutter beál­lásával javult ugyan a Dózsa védekezése, elöl azonban keve­set mozogtak, s ez a fegyelme­zetten zónázó budapestieknek V. Izzó—Eger 4:4 (1:1, 1:1, 1:0, 1:2) Sportuszoda. V.: Nádori. V. Izzó: Németh — Konrád II., dr. Molnár, Bodnár II., Marti­novics, Martin dr., Nagy F. Cs : Zsoldos, Joós. Edző: Pataky Im­re. Eger: Kácsor — Katona. Pé­csik, Bolya, Olajos, Krajcsovics, Kovács R. Cs.: Kovács T., Pat­kó. Edző: Pócsik Dénes. A gólok sorrendje: Martin, Krajcsovics (4 m-esből), Olajos, Martin, Martin (4 m-esből), Ka­tona, Nagy F., Pócsik. A mérkőzés gyenge, ötaettelen volt. Keveset úsztak a játéko­sok,* az Izzó mindent Martinra, az Eger pedig Pócsikra játszott. Pócsik előtt zónavédekezést al­kalmazott az Izzó, többé-ke- vésbé sikerrel, 4:3-as Izzó-veze­tésnél azonban éppen Pócsiknak sikerült egyenlítenie Az Izzóban Martin szép megoldásokra töre­kedett, ugyancsak változó ered­ménnyel. BVSC—Egri Dózsa 8:7 (4:1, 1:1, 1:2, 2:3) Eger, 500 néző. V.: Kőnigh. BVSC: Spolarics — Gyerö, Czigány, Szeri, Potyondi, Gye- nes, Horkai. Csere: Kiss. Edző: Babarczy Roland. Eger: Kácsor — Katona, Pó­csik, Bolya. Krajcsovics, • Ko­vács R., Olajos. Csere: Lutter. Edző: Pócsik Dénes. G.: Gyenes 4, Horkai 2, Czi­gány 2, illetve Katona 4, Bolya, Krajcsovics (4 m-esből), Olajos (4 m-esből). A vendégek első akciógóljára az egriek még válaszolni tud­kedvezett. A hazai csapatból csupán Katona gólratörő játéka tetszett. A vízilabda OB I. állása: 1. OSC 16 11 5 — 89-56 n 2. Ü. Dózsa 16 8 6 2 73-57 22 3. FTC 16 9 4 3 63-52 22 4. Vasas Izzó 16 5 7 4 67-67 17 5. BVSC 16 7 2 7 73-75 16 6. Vasas 18 5 5 6 72-67 15 7, Eger 16 5 5 6 82-83 15 8. Bp. Spart. 16 3 7 6 55-58 13 9. Bp. Honvéd 16 3 3 10 59-81 9 10. Szentes 16 1 2 13 62-99 4 A labdarúgó NB 7. eredmé­nyei: SZEOL,—Egyetértés 1:1, Fe­rencváros—Pécs 0:0. Bp. Honvéd —Salgótarján 3:0, Ü. Dózsa—Za­laegerszeg 4:1, VIDEOTON—Do­rog 2:0. Tatabánya—Vasas 3:0. Rába ETO—MTK 3:1, Csepel— Haladás VSE 2:1. Az NB I. állása 1. ü. Dózsa 8 7 _ 1 25-14 14 2. ETO 8 5 2 1 13- 9 12 3. Tatabánya 8 4 3 1 14- 9 11 4. Honvéd 8 5 — 3 21- 9 10 15. SBTC 8 3 4 1 7- 6 10 6. FTC 8 4 1 3 11- 7 9 7. VIDEOTON 8 3 3 2 9-10 9 8. Pécs 8 3 3 2 10-12 9 9. Szeged 8 3 1 4 13-12 7 10. MTK 3 3 1 4 11-13 7 11. Csepel 8 2 2 4 12-15 6 12. ZTE 8 2 2 4 6-14 6 13. Haiadas 8 1 3 4 7-10 5 A GYESE nagyszerű győzelme Ez történt a labdarúgó NB lll-ban A labdarúgó NB III. nyolcadik fordulójában három csapatunk hazai, kettő pedig idegen kör­nyezetben lépett pályára. Az újonc Gyöngyösi Energia fölé­nyes biztonsággal fektette két vállra az NB II-ből kiesett Ra~ kamazi Spartacus együttesét. A Hatvani Kinizsi a Papp J. SE elleni győzelmével sokat javított helyzetén. A Petőfibánya 2:0-ás vezetés után pontot vesztett ott­honában a királdiakkal szemben. Az Egercsehi a Trencsényi SE, az Egri Vasas pedig a Törekvés SE sporttelepén maradt alul. GYESE—Rakamaz 4:1 (1:0) Gyöngyös, 600 néző. V.: Kiss P. Gyöngyös: Szalai — Balázs (Erdélyi), Huszár, Kókai, Potye, Varga, Csikós. Balogh, Nagy (Szerző), Téli, László. Edző: Ta­kács László. Tapogatózó játékkal kezdődött a mérkőzés. Az első veszélyes támadást a 10. percben vezették a hazaiak, Balogh—Csikós össz- játék után Nagy a kifutó ka­pusba fejelte a labdát. A 20. percben Potye beadása után Balogh fejelt az üres kapura, de a védők felszabadítottak. A vendégek teljes erővel védekez­tek, egyedül balszélsőj ük veszé­lyezte tett időnként. A 42. perc­ben jutott vezetéshez a hazai együttes. Teli jobb oldali szög­letét László fejelte a kapuba 1:0. Fordulás után élénkült az iram. A vendégek aktívabbak lettek, többet kezdeményeztek, a véde­lem fellazult, és ezt a hazai csa­tárok ügyesen kihasználták. Az 50. percben egy korszerű Potye ^—Balogh—Csikós támadás végén a beadást Nagy vágta a kapuba. 2:0. Tovább t+nadtak a hazaiak, és az 58 percben Csikós hibá­zott nagy helyzetben. A 65. perc­ben Balogh harcolt a védőkkel az alapvonal közelében, megsze­rezte a labdát, beadott, és László közelről, bombázott a hálóba. 3:0. A 79. percben az előretörő Varga került helyzetbe es a 16- osról élesen lőtt a hálóba. 4:0. Befejezés előtt két perccel szé­pítettek a vend égok Márta 11-es góZJáatí, éü» Jó iramú mérkőzésen, végig jobban játszott a GYESE, és biz­tosan fektette két vállra jó ké­pességű ellenfelét. Jók: Huszár, Kókai, Csikós. (takács) Hatvani. Kinizsi—Papp J. SE 1:0 (0:0) Hatvan, 400 néző. V.: Móré. Hatvan: Vajda — Konkoly, Szekeres, Ludvig. Baranyi, Tóth, Mikes, Szabó, Nánai, Boros, Tó­mács. Edző: Kristyán István. A Kinizsi lépett fel támadólag, a vendégek inkább lassították a játékot. A 13. percben Nánai hi­bázott a kapu előterében. A 22. percben Mikes 10 méterről dur- rantott a kapu mellé. Tíz perc múlva Baranyi 16 méteres lövé­sét védte a vendégek kapusa. A félidő befejezése előtt Tómács elől tisztáztak a miskolci vé­dők. Szünet után továbbra is a Kinizsi maradt támadásban. Az 52. percben Tómács jól futott el a bal oldalon, visszagurítása azonban Szabó és Nánai mögé került. A 72. percben Mikes jó beadását Szabó 6 méterről a ka­pu fölé fejelte. A 82. percben Szabó a félpályáról kiugrott, le­futott az alapvonalig, és vissza­gurított labdáját Tómács öt mé­terről helyezte a hálóba. 1:0. A helyzetek alapján a Knizsí megérdemelten győzött. Jók: Tómács, Szabó. (safraaiy) Fetőfibanya—“Kiraid 2:2 (2:0) Petőfibánya, 600 néző. V.: Dan­hauser. Petőfibánya: Kakas — Oldal, Dombi, Pintér, Laczkó, Kiss. (Szekander), Rezsnyák I., Nagy, Cséki, Szanyi (Tóth), Rezsnyák II. Edző: Zilai János. Erőteljes vendegrohamokkal kezdődött a mérkőzés, a hazai­ak csak a 8. percben jutottak el a vendégek kapujához, amikor Nagy lövése a védőkben akadt el. A 18. percben Cséki közeli bombáját lábbal mentette a ven­degek kapusi. A 22. percbon egy korszerű támadás végén Rozs­nyók I. beadását Cséki közelről juttatta hálóba. 1:0. A 43. perc­ben tovább növelte előnyét a ha­zai együttes: egy előrevágott labdára Cselei rajtolt, elfektette a kifutó kapust, és biztosan lőtt a hálóba, 2:0. A második fél­időben a vendégek kezdtek job­ban. Az 50. percben szépítettek a királdiak, Kaszás révén 2:1. A gól után sorozatosan megin­gott a hazai védelem, és ezt az 55. percben Kaszás ügyesen ki­használta. 2:2. A 60. percben a kitörő Csákit a 16-os előtt fel­vágták, a szabadrúgást Rezsnyák II. a léc fölé juttatta. Ezután a hazai csapat nagy erőfeszítéseket tett a győztes gólért, de széteső, kapkodó játéka miatt ez már nem sikerült. Két ellentétes félidő, igazságos pontosztozkodás. Jók: Oldal, Cséki, Rezsnyák I., Rezsnyák n. {kulcsár) Törekvés SE— Egri Vasas 1:0 (0:0) Bihart üt,' 300 néző. V.: Suf­ránszki. Eger: Bendc — Mezei, Csapó, Póta, Pázmándi, Zágonyi, Prin- czes, Zajácz. Patkós, Gulyás, (Takács), Molnár (Beraxa). Ed ző: Csizmarik Imre, Tapogatózó játékkal indult a mérkőzés. Ideges volt a hangu­lat, tartottak egymástól a csa­patok. A Törekvés távoli kapu­ra! övésekkel kísérletezett, ered­mény nélkül. Ebben a játékrész­ben egymás hibájából éltek a csapatok. A Vasas részéről Pat­kós szabadrúgása volt az egyet­len említésre méltó esemény. Szünet után élénkebb lett a já­ték. A 48. percben Princzes le­futotta a védelmet, de a befeje­zésre már nem volt ereje. Nem sokkal később ugyancsak Prin­czes veszélyeztetett, de a kapus némi szerencsével hárítani tu­dott. A 63. percben dőlt el a találkozó sorsa; vitatható szabad­rúgáshoz jutottak a hazaiak és a legurított labdát zz nicrrivúzó­dott Középhátvéd vágta az> es­nek kapujába. 1:0. A vendegek átvették a kezdeményezést, több szöglet jelezte fölényüket. Végeredményben az alacsony színvonalú mérkőzésen a döntet­len jobban megfelelt volna a já­ték képének. Jók: Zágonyi, Póta. Patkós (fesztbaum) Trencsényi SE— Egercsehi 5:1 (1:0) Mezőkövesd, 1000 néző. V.: Kiss. Egercsehi: Bráz — Gál, Halász, Barta, Kozma, Csuhaj. Szabó. Ballai (Petrányi), Sulyok, Orosz.. (Dorkó), Kovács. Edző: Gere Tihamér. A vendég együttes kezdett job­ban. A 2. percben Kovács élesen belőtt szögeiét Kozma a jobb felső sarok irányába fejelte, a kapus azonban nagy bravúrral rnqnteni tudott. Továbbra is a vendégek előtt adódtak a hely­zetek, de a csatárok sorra hi­báztak. A 35. percben a hazaiak felfutó balhátvédje, Bakó tíz mé­terről a léc alá bombázott. 1:0. A gól után egyenlítési alkalmat szalasztottak el az egercsehiek, Ballal egyedül tört kapura, de közelről a kifutó kapusba lőtte a labdát. A 70. percben az eddig jól bíráskodó játékvezető nagy hibát vétett, amikor egy beívelt labdára Csuhaj és Jónás egy­szerre ugrott fél és Kiss meg­lepetésre a 11-esre mutatott A büntetőt Jónás értékesítette. 2:0. A második gól után zavar tá­madt a vendégek védelmében és tíz perc alatt újabb három gólt kaptak. A. 73. percben a kiugró balösszekötő lövése Brázról ki­pattant és az elmélázó védők mellett az üres kapuba gurított. 3:0. Két perc múlva Csuhaj és Dorkó hibájából Jónás lőtt újaho gólt. 4:0. A 80. percben Kecskés lefutotta a védelmet és a későn kiinduló Bráz mellett a jobb sa­rokba helyezett. 5:0, A 83. perc­ben szépítettek a vendégek, ami­kor Sulyok jobb oldalról beívelt labdáját a jó ütemben felugró Kovács a léc alá fejelte. 5:i. Kiegyenlített első félidő után a második játékrészben a ven­dégcsapat összeroppant és meg­érdemelten maradt alul még ilyen arányban is Jók: Barta, Kozma, Kovács. (bóta) További eredmények: Edelényi Bányász—Miskolci Bányász 1:0, (0:0), Borsodi Bányász—Özdvidé- ki áio. 5:0 (2:0), MEAFC— Boruodi Vei&XL Gijy, 14. Vasas «13 4 7-11 5 15. Dorog 8 1 2 5 8-14 4 16. Egyetért. 8 — 4 4 6-14 4 A labdarúgó 1SIB II. eredmé­nyei: Északi csoport: Dunakeszi —Salgótarjáni Kohász 4:0, Ka­zincbarcika—ÉPGÉP 2:0, Miskol­ci VSC—Sátoraljaújhely l2:2, Va­sas Izzó—Nyíregyháza 3:0, Ózd— Rudabánya 1:0, Kisterenye—Vác 1:1, Nagybátony—Leninváros 4:3. Nyugati csoport: Dunaújvárosi Építők—Székesfehérvári MÁV 2:1, Pécsi VSK—Körmend 2:0, Máza-Szászvár—Szombathelyi Dózsa 4:1. Táncsis SE—Sabária Cipőgyár 2:0. Fűzfő—Rákóczi SE 2 :l, Soproni Textiles—Bakony Vegyész 0:0. Győri Dózsa—BKV Előre 2:1. Áz élmezőny állása: 1. Fűzfő 13. 2. Győri Dózsa 11. 3. Rákóczi SE 10 ponttal. Keleti csoport: Szolnoki MÁV—Volán SC 1:1, Szabó Lajos SE—Ceglédi VSE 0:0. Debreceni EAC—Kecs­keméti TE 5:2, Szegedi Dózsá­in. kér TTVE 3:1, FÖSPED— Szállítók—Szegedi VSE 1:0, Bp. Építők—Hajdúböszörmény 2:1. Az élmezőny állása: 1. FÖSPED lő. 2. Bp. Építők 14, 3. VOLÁN SC 11 ponttal. Egri TK—OSC 55:43 (30:24). NB li-es női kosárlabda-mérkőzés. V.: Kápolnás. Eger; Begai (24), Bodnár (11), Hegedűs (9), Riclih (3), Horváth (6) Csere: Lukács (2), Polla, Huszár, Trezsenyik. Az egri csapatban minden játé­kos dicsérhető a kiváló, és fe­gyelmezett védőmunkáért. Eg rl Finommechanika—Ba j ai SK 74:69 (39:37). NB T-es junior férfi kosárlabda-mérkőzés. V.: Üjvári és Welkei. Az Egri Fi­nommechanika pontszerzői: Bú­jják 20. Sipeki lő. Dobi 8, Hoiv Váfh 10, Vass 8, Lezsák 6, Ko­vács 2. és Fiilöp 2. A Finom- mechanika junior együttese ki­tűnő'' játékkal nyert a .bajaiak ellen. A csapatból Sipeki, Bu­sák és Vass játéka dicsérhető. GYESE—Budapesti Volán 7:7, OB Il-es sakk csapatbajnoki mérkőzés. Gyöngyös. V.: Apáthy. A határtalan lelkesedéssel küzdő tartalékos gyöngyösi együttes játékosai közül kiemelkedik Sta­s'el mester bravúrja, és Oláh nagyszerű győzelme. A két if­júsági versenyző is bravúrosan szerepelt: Hegedűs felnőtt táb­lán, Kladiva pedig a 13. táblán aratott győzelmet. Gy.: Stugel, Oláh, Hegedűs, Kladiva. Döntet­lent értek el: Dr. Szigetváry, Horváth, Jozsa, Csizmadia, Pri- buta, Tóth. A gyöngyösiek kö­vetkező ellenfele’ a Bp. Vasas együttese lesz a fővárosban. A labdarúgó NB I. B állása: 1. DVTK 9 7 — 2 16­- 7 14 2. Olajb. 9 5 2 2 16­-11 12 3. Kecském. 9 4 4 1 11­- 7 12 4. Budafok 9 4 2 3 14-10 10 5. Komló 9 4 2 3 12­■ 8 10 6. Szolnok 9 3 4 2 14­-12 10 7. Debrecen 9 o 5 2 5­- 5 9 8. Pénzügy. 9 4 1 4 15­•16 9 9. Be késes. 9 4 1 4 11­■12 9 10. KKFSE 9 4 1 4 12­■14 9 11. Du. na új v. 9 3 2 4 19­•17 8 12. Várpal. 9 2 4 3 8­9 8 13. Szekszárd 9 l 6 2 5­■ 6 8 14. MÁV DAC 9 3 2 4 12­14 8 15. Bp. Spart. 9 2 4 3 8­•10 8 16. G.-MÁVAG 9 2 4 3 9­13 8 17. Eger 9 2 2 5 12­15 6 18, Oroszlány 9 1 2 Ü 3­16 4