Népújság, 1973. október (24. évfolyam, 230-255. szám)

1973-10-23 / 248. szám

Petfifibányai ás gyöngyisi siker Ez történt a labdarúgó NB Ill-ban 7L * !fcit»l.irugó NB m. tizedik S»oraulóJ. ban a hazai pályán ját­szó Peti tibáu.va biztos kétgólos győzelmi t ért el a kapura nem sok veaLéiyt jelentő egercsehiek ellen. Az újonc Gyöngyösi Energia is kihasználta a hazai pálya előli v ét, a Miskolci EAFC-t fektették két vállra. A veszélyes zónában tanyázó Hatvani Kini­zsi döntet énül mérkőzött az él­lovas Borsodi Volánnal. Az Eg­ri Vasas Sdelényben lépett pá­lyára, abo durvaságokkal tarkí­tott mérkt/ésen vereséget szen­vedett 12 egri legénység. PetöMbánya—Egcrcsehi 2:0 (1:0) Fetőflbéaya 200 néző. V.: Hada- öcs. Pelőfibáns a: Kakas — Zsjdai, Dombi, la- czko, Oldal, Nagy, Rezsnyak n.. Sárvári, Csáki, Rezsnyak,I. Edző: Zilai János. Egercsehi: aráz — Dorkó, Csu­haj, Stoff, 1 ozma, Orosz, Szabó, Barta, Halász. Sulyok, Kovács. Edző: Gere Tihamér. A kezdés után Hezsnyák X. kö­zeli lövését Bráz szögletre ütöt­te. Hullámzó mezőnyjáték ala­kult ki, enyhe hazai fölénnyel. A 15. percben jutott vezetéshez a hazai csap t: középen vezetett támadásnál ; hazai csatárok a 16-os líözeléb í egymásnak ado­gattak, majd . hátulról berobba­nó Sasvárt l ittából bombagólt lőtt. 1:0. A hazai együttes to­vábbra is támadásban maradt, de lövései pontatlanok voltak. A 47. pereben Cséki egyéni ala­kítás után g: engén a kapu fölé emelt. A vendégegyílttes néhány percre határozott mezőnyfölény- be került, de csatáraik nem je­lentettek gólveszélyt a hazaiak kapujára, A 72. percben meg­emberelte mrgát a petöíibényai támadósor, és valóságáé tűzijá­tékot rendese tt a csehiek kapuja előtt. A gólvonalról kivágott lab­dát Cséki fejelte a hálóba. 2:0. Ezután a hazai csapat már csak az eredmény tartására töreke­dett JÓK: EBfdhl, Laczkó, Dombi, Bárvári. Ä vendégek közül sen­ki nem Játszott átlagon felül. (kulcsárt Gyöngyöd Energ!» SE— Miskolci EAFC 1:0 am Gyöngyön, to# néző. V. Móré. Gyöngyös: Jakab — Erdélyi, Huszár, Csépény, Potye, Varga, Csikós (Szerző). Balogh, Nagy, Sőregl (Toll), Szálai XL Edző: Takács László. Nyomban támadólag lépett fel a hazai csapat. Az 5. percben Balogh került jó helyzetbe, de a lövéssel késlekedett, és szerelték. A 15. percben szerezte meg a ve­zetést aj hazai együttes, amikor Erdélyt—Fotye-Ralogh támadás végén az utóbbi 12 méterről A magfa?* sportélet karikaturistája nagy gólt lőtt a jobb felső sa­rokba. l :0, A 29, percben Szálai II. beadása után Csikós hibázott kecsegtető helyzetben. A 35. perc­ben a felfutó Erdélyi beadása után Csikós a kaputól öt méter­re a labda mellé ’ úgott. A ven­dégek időnként*baiszélsőjtik ré­vén veszélyeztettek. A fordulás után továbbra is a hazaiak irá­nyították a játékot A 70. perc­ben Balogh lapos lövését a ven­dégkapus szögletre tornázta. A 38. percben Szerző az üres ka­pu fölé fejelte a labdát. Jók: Huszár, Varga/ Balogh. (takács) Hatvani Kinizsi— Borsodi Volán 1:0 (0:0) Hatvan, 400 néző. V.: Lévai. Hatvan: Vajda — Konkoly, Szekeres, Ludvig, Baranyi, Tóth. Mikes, Szabó. Nánai, Boros, Tó- mács. Edző: Kristyán István. Nagy iramban indult a játék. A 9. percben Nánai már csak a kapussal állt szemben, de még­sem tudott a hálóba találni. A 18. percben Szabó kiugrott a vé­dők gyűrűjéből, 14 méterről* lőtt, a kapus kiütötte a labdát és Szabó másodszorra is a kapuvé­dőbe lőtt. Á 23 .percben vezette első veszélyes támadását a ven­dégegyüttes, amikor Kertész 7 méterről leadott lövését Vajda biztosan hárította. A 28. perc­ben Nánai 8 méterről a kapus kezébe fejelte a labdát. A 46. percben Szabó kiugrott a védők közül, és amikor lövésre lendí­tette a lábát, a 16-oson belül el­kaszálták. 11-es! Tóth a büntetőt a balra mozduló kapus mellett a jobb sarokba lőtte. 1:0. Nem so­káig örülhettek a hazaiak a ve­zető gólnak, mert a 49. percben egy jobb oldali szögletet Vajda rosszul ütött ki. Kertész kapura emelt .Vajda újból közbeavatko­zott, de kiejtette a labdát és a jókor érkező Vasvári 7 méterről a hálóba helyezett. 1:1. A gól után hevesen támadott a Kini­zsi. A SO. percben Boros közeli fejesét védte nagy bravúrral a vendégek kapusa. A befejezés előtt Tóth 17 méteres szabadrú­gását hárította a vendégek kapu­őrzője. Jók: Konkoly, Szekeres, Bárá­nyt, Szabó. (sáfrány) Edelény—Egri Vasas 2:1 (1:0) Edelény, 400 néző. V.: áf. Boro­si. Eger: Bende — Csapó. Sipos, Mezei, Zágonyi, Póta. Princzes (Takács), Fázmándi, Zajácz, Pat­kós, Beraxa. Edző: Csizmarik Imre. Nagy iramban indult a mérkő­zés, mindkét csapat támadó szel­lemben játszott. Az első gólhely­zet a 8. percben Princzes előtt adódott, de a kapus belevetődés­tájékozódási futás Tizedszer is Monspart A Bükk-fennsíkon, Bánkút kö­zelében, kitűnd terepen rendez­ték meg az Idei országos felnőtt egyéni nappali bajnokságot. A kétnapos OB nagy vetélkedést hozott. Az idő kedvezett a fu­tóknak; jóllehet vasárnap dél­utánra már hűvös szél fúj dogált és a tél előszelét hozta a hegy­gerincekre. Monspart Sarolta feltette a ko­ronát eddigi hazai szereplésére, megszakítás nélkül tizedszer lett országos egyen) nappali bajnok. Ismét nagy fölénnyel utasította maga mögé a felnőtt női me­zőnyt. Az i'jusági kategóriában Fodor Cecilia végzett az első he­lyen. Igen örvendetes a szegedi Szabó második helye, rrfíg az esélyeg Piróth csak nyolcadik lett. (Fodor Cecília: ..Szopori. a ta­valyi ország >s bajnok a felnőt­tek között indult el, így aztán, elmaradt a párharc, ö harmadik lett, én nyerni tudtam.) A felnőtt férfiak között az egri Boros Zoltán nem tudta megvé­deni tavalyi bajnokságát. A győztes Hegedűs András lett. aki nz országos egyéni éjszakai baj­nokság után, a nappalin is fel- állhatott a dobogó legfelső fo­kára. (Hegedűs András: ,,Sok ver­senyt nyertem már. többször voltam ranglistavezető, de orszá­gos bajnoksígon még sohasem tudtam nyerni. A Hungária Ku­pán megsérültem. Jót tett utána a pihenés. Aztán elhatároztam, t. MTK-SBTC X 1:1 2. Csepel—Dorog X l:i ?. yTE—Egyetértés X 1:1 * Szeged—ETO 2 0:1 Budafok—Komló l 3:0 3. Oroszlány—KKFSE 2 1:2 7. Ganz-M.—Olajb. 1 2:0 8. Nylregyh.—MVSC 1 1:0 9. Saújhely—BVSC 1 2:1 10. SKSE—Kisterenye 1 2:0 11. Váe—Izzó X 0:0 13. Dunaújv. Ep.—Fűzfő X 0:0 13. KOMÉP—Előre 1 3:0 ■FI 14. SZSE Dózsa—Táncsics 2 0:2 A totó nyereményei: 13 talá lat (1 db) 752 049 Ft. (13 M talá­lat nem volt), 12 találat (37 db) ’3 550 Ft. H találat (435 db) 1153 Ft, 10 találat (4724 db) lön Ft. sei tisztázott. Két perc múlva Bende hárított veszélyes hely­zetben. Váltakozva vezették tá­madásaikat a csapatok. A félidő közepén enyhe fölénybe kerültek a hazaiak. A 38. percben egy ártatlannak látszó támadás vé­gén Kállai volt eredményes. 1:0. Szünet után a bányászok előtt adódott az első gólhelyzet, majd fokozatosan eldurvult a játék. A nézőtéren és a pályán ideges volt a hangulat. A bányászok minden eszközt felhasználtak az újabb gól elérésére. A játékveze­tő nem tudott rendet tartani a pályán, mert zavart# a hazai közönség bekiabálásaival Sajnos, az idegeskedés a Vasas' játéko­sait hozta nehéz helyiéibe, Pó- tát reklamálásért kiállították. Tíz emberrel sem adta fel a Vasas a küzdelmet. A hazaiak többször is csak durva szabálytalanságok­kal tudták megállítani a vendég támadókat. A 72. percben Kris­tóf lefutotta a fellazult Vasas­védelmet, és biztosan lőtt a háló­ba. 2:0. A Vasas a 80. percben szépített. Az alapvonalról belőtt szabadrúgás után Pázmándi ta­lált a kapu közepébe. 2:1. A ven­dégek rohamoztak, de á kiegyen­lítés már nem sikerült. Jók: Mezei, Zágonyi, Patkós. (fesztbauro) További eredmények: Borsodi Bányász-Miskolci Bányász 4:1 (1:1), Királdi Bányász—Özdvidéki Bányász 5:0 (3:0), Trencsényi SE—Papp J. SE 1:0 (1:0). Törek­vés SE—Rakamazi Spartacus 2:0 (1:0). fflpröhirdetés ALIAS (MTI-foto — Balaton József felv.) Szepes Béla. a magyar sport­élet közkedvelt karikaturistája, a közelmúltban ünnepelte 70. születésnapját. A még mindig aktívan dolgozó művész szoros kapcsolatban volt és van a sport­tal. 1925-32-ben veretlenül nyer­te a qerelyvetö magyar baj­nokságot. majd 1928-ban az amsterdami olimpia ezüstérme­se volt. A Magyar Atlétikai Sövetség kapitányi tisztségét 1938—1941-ig viselte. A karikatúrák mellett sportgrafikákat, illusztrációkat és tíz éve sportszobrokat ké­szít. A megyei L osztályú labdarú­gó-bajnokság X. fordulójában az eLső három helyen álló csa­pat győzni tudott, s közöttük nem változott a sorrend. A lis­tavezető Selypi Kinizsi Egerben a MÁV HAC pedig Apcon har­colta ki a két bajnoki pontot. A Zalka SE szoros küzdelem­ben fektette kétvállra az „alsó házban” Anyázó rózsaszentmár- toniakat. A Gáspár SE ellen győzni t»**ó Siroki Vasas meg­előzte a Pétervásárán alulma­radt újonc szűcsieket. Az Adács —No vaj és a Karikás SE—Tár­náméra találkozókon a hazaiak győztek. Döntetlenül végződött a Bélapátfalva—Heves összecsa­pás. Eredmények. Zalka SE—Ró- zsaszentmárton 2:1 (1:0), Sírok— Gáspár SE 3:1 (2:0), Ape—MÁV HAC 1:2 (1:2), Adács—Novaj 2 ü (1:0), pétervására—Szűcsi 1 :Ú (0:0), Egri Spartacus—Selyp 1:3 (0:1), Bélapátfalva—Hévés (0:1), Karikás SE—Torná­méra 1:0 (0:0). *••»..-4 :t A bajnokság állása. 1. Selyp 10 7 2 1 25-11 16 2. Zalka SE 10 7 2 1 19-8 16 3. MÁV HAC 10 6 4 - 18- 8 16 4. Sírok 10 7 — 3 24-10 14 hogy megnyerem az OB-t. Napi két edzéssel is készültem. Sike­rült.”) A junior verseny a papírforma szerint alakult. Erdélyt Tibor fölényesen nyert. Az ifjúságiak bajnokságán kellemetlen eset történt. A második napon, rö­viddel a cél előtt, helytelen pontmegnevezés (kód tévesztés) miatt a küzdelmet nem lehetett értékelni. Az MFSZK határozata szerint, az ifjúságiak jövő va­sárnap újra futnak egy verseny­napot. Sajnálatos, hogy éppen a magyar bajnokságon következett be ez a pontatlanság! Eredmények. Nők. Felnőttek. Bajnok: Monspart Saroltái Spar­tacus TE, edző: Bozán György) 1:52:24, 2. Danovszky (BSE) 2:17:16, 3. Szopori (Spartacus TE) 2:22:34. Ifjúságiak. Bajnok: Fo­dor Cecilia (BEAC. e: Garai Sándor) 1:26:20, 2. Szabó (SZKVSE) 1:45:50, 3. Jenővári (Spartacus) 1:45:50, 3. Jenővári (Spartacus TE) 1:47:26.. Férfiak. Felnőttek. Bajnok: Hegedűs András (BEAC e: Garai Sándor) 3:04:51, 2. Boros (Egri Sparta­cus) 3:08:05. 3. Bozán (Sparta­cus TE) 3:10:14. Juniorok: Baj­nok: Erdélyi Tibor (VM Egyet­értés, e: Maácz Benedek) 2:29:56, 2. Bállá (Zalka SE) 2;45:27, 3. Klimstein (MAFC) 2:48:35. Ifjú­ságiak. (l napi eredmények): 1. Honfi Gábor (BSE) 53:33. 2 He­gedűs A. (BEAC) 54:12, 3. Bok­ros (MEAFC) 55:19 T v-közvetítés Plovdivból A Magyar Televízió októ­ber 24-én, szerdán 16.55 órai kezdettel helyszíni közvetí­tést ad a Lokomotív Plov­div—Bp. Honvéd UEFA-ku- pa labdarúgó-mérkőzésről. Riporter: Vitár Róbert. Külföldi kupamérkőzésére hétfőn elutazott az Ü. Dózsa és a Bp. Honvéd együttese. A lila-fehérek Lisszabonban, a Benfica ellen Európa Kupa találkozót vívnak, s 15 játé­kos repült a portugál fór városba. A Bp. Honvéd ugyancsak ’5 játékossal hétfőn kora délután repült R■" ■ '■ > a fiflik. . P!—vdfv éSei-ii uEFA kupa mérkőzésre. Mátravídéki Fémművek Füzesabonyi Gyára felvesz: 18 45 évig nőket könnyű gépmunkára tiszta, egészséges korszerű üzemben. Jelentkezni lehet: mindennap 7—14 óráig a munkaerő-gazdálkodáson. A Műszaki Anyag- és Gépkereskedelmi Vállalat Miskolci Kirendeltsége Miskolc. Szeles u. 22. sz. Tel.: 16-638, 17-868. Műszaki becslést tart 1973. október 24 25-én Egerben írásbeli bejelentésüket kérjük a Magyar Hirdető Eger, Dózsa Gy. tér 4. címre beküldeni. Foglalkozunk használt ■■ -.í> : . - ■ C gépek, műszerek, szerszámok vételével, eladásával es közvetítésével. Üi.: Varga. Az élen nem Táltozott a sorrend Siketek Általános iskolája felvételre keres tazercöt napi 4 órás mun­kaidőre. Jelentkezni lehet: Klapka u. 10. sz. Park Szálló azon­nali belépésre keres fűtőket és segéd­munkásokat. . Je­lentkezés a mun­kaügyi osztályon. Budapesti Fűszer­es Édesség-nagy­kereskedelmi Vál­lalat felvételt hir­det 1972—73-as tan­évben érettségizett fiatalok részére. Továbbtanulást és elhelyezkedési le­hetőséget biztosí­tunk az alábbi munkakörökbén: admi nisztrációs munkakör, lyulckártya- kiszedő. árurevizor, áruátvevő. Jelentkezés: FŰ­SZERT, VII., Do­hány u. 40., mun­kaügyi osztály, szombat kivételé­vel. Azonnali belépéssé: felveszünk 1 fő anyagbeszerzőt. Építőipari Szövet­kezet Eger, Csákány u. U. INGA I LAN Dzsesszgitár okta. tását kezdőknek és haladóknak válla­lom. Balogh Dezső, Eger, Farkasvölgy u. 64. Belvárosi szoba- konyhás házrész, be­költözhetően eladó (Bródy mozi mel­lett.) Eger, Neumay­er 3. ____ D obó-szoborra né­ző, emeletes, 2 szo­ba-összkomfort + földszinten szobá­kon yháö házrész el­adó. (Beköltözhető.) Eger, Gerl Mátyás u. 4. I. 2. JARMO Moszkvics 403-as felújított állapotban etadó. Füzesabony, Verseny u. 13. Most vizsgázott. 350 köbcentis, oldal­kocsis motor eladó. Eger, Bajza u. 2. vég yjs Gárdony i-so rovatot vennék. Oncsüc r. ászló. Budapest, II.. Szilágyi fasor 35^ Fa_ vagy vasesz­tergapadot vennék. Ajánlatokat ,.Bai- kács” Jeligére, az eg­ri hirdetőbe. Olaj bojler áron alul eladó. Hatvan. Münnich Ferenc u, 2. I. 2, Három és fél hó-, napos boxer í&jku-. tya eladó, Eger, Csá­kány u. A/13., IV em. 2. Érdeklődni ; 16 órától. j 400-as kisipari kombinált gép eladó Eger, Pacsirta u. 21 HAZASSAG 32 éves, , beszédhi­bás uzerm' dolgozó, önhibáján kívül el­vált, házasság céljá­ból megismerkedne komoly, hozzá dió lány, vagy elvált asszonnyal. Kalando­rok kíméljenek. La­kás van. Fényképes levélre válaszolok „Ügy várok rád” jeligére, az egri hir­detőbe. 3. Szűcsi »532 20-rS IS 6. AdáCS KI 6 1 3 19-14 13 7. Gasp. SE 10 5 2 3 21-20 12 8. Novaj 10 3 3 4 14-14 9 9. Apc 10 3 3 4 9-14 9 10. E. Spart. 10 3 2 3 19-16 0 11. Heves 10 2 4 4 10-20 0 12. Karikás SE 10 3 1 6 18-22 7 13. Rózsaszín. 10 2 2 6 11-18 6 14. Péterv. 10 2 2 6 9-20 6 15. Bélapátf. 10 1 2 7 6-20 4 16. Tárnám. 10 1 t 8 6-20 3 A megyei 1. osztályú ifjúsági labdarúgó-bajnokság eredmé­nyei: Zafca SE—Rózsaszentmár- ton 3 :l, Apc—MÁV HAC 1:1, Adács—Novaj 0:1, Pétervására— Szűcsi 5:3, Egri Spartacus— Selyp 2:4, • Bélapátfalva—Heves i:l A bajnokság állása: 1. Sírok 8 8 ----- 65- 1 10 2 . MÁV HAC 9 5 3 1 32-13 13 3. Novaj 8 6 1 1 14- 4 13 4. Apc 8 .5 2 1 lb- 6 12 . ■ % » Zaikai ffijr-írfj »éóiiliHÍÉI 1* í-sasx.:-, 9., Selyp 8 3—5 16-21 6 10. Rózsaszín. 10,2 2 6 21-27 6 11. Péterv. 8 2 2 4 18-41 6 12. Adács 9 1 3 5 6-14 5 13. Szűcsi 9 2 — 7 11-26 4 14. E. Spart. 9 ----- 9 6-40 — É rtesítjük a T. Fogyasztó­inkat. hogy 1973. X, hó 25-én 8 órától 16 óráig Egerben az Almagyar út és Mechei úton ÉMASZ Váltálát Egri Kirendeltsége. Köszönetét mondunk mind­azoknak, akik BERENYT SÁNDOR elhunyta alkalmából fáj­dalmunkban osztoztak. A gyászoló család. Köszönetét mondunk mind­azoknak, akik felejthetet­len feleség és édesanya GRUBER SANDORNÉ temetésén részvétükkel és virágaikkal fájdalmunkat enyhítették. A gyászoló család. Beruházási területre és mélyépítési ismeretekkel, illetve gyakorlattal rendelkező szakembert keresünk. Jelentkezéseket az Ipari Műszergyár Okiad) Személyzeti és Oktatási Osztályára kérjük beadni írásban, vagy személyesen. V Német és angol nyelvismerettel rendelkezi) ügyintézőt keresünk jparvaUalatí kereskedelmi területre. Jelentkezéseket az Ipari Műszergyár (Iklad) Személyzeti és Oktatási Osztályára kérjük beadni írásban, vagy személyesen. !