Népújság, 1973. szeptember (24. évfolyam, 204-229. szám)

1973-09-25 / 224. szám

simtß A Gyöngyös első veresége Vasas Izzó—Gyöngyösi Spartacus 2:1 (0:1) Hajnóczy fejese a kapust és kapufát érintve perdül a hálóba. NB I. B-s labdarúgó-mér­kőzés, Eger, 1400 néző. V.: Vincze dr. Eger: Csank — Csathó, La­katos, Horváth, Patvaros, Ambrus Z., Szabó, Ambrus I. (Bajnóczy a 67. percben), Bánkúti, Kovács (Aspirány a szünetben). Szűcs. Edző: Nagyszalóki András. Oroszlány: Fiedler — Né­meth, Vízkeleti, Jelinek, Szabó, Kovács, Holánszky, Papp, Rinnbacher, Aradi (Egyed a szünetben), Tóth. Edző: Hári László. A vendégek kezdtek a já­tékot, s a 2. percben gólt ér­hettek volna el. Bal oldali szabadrúgás után a védők mögül Papp kiugrott, Csank viszont előre vetődve meg­szerezte a labdát. A hazaiak első gólveszélyes támadásu­kat a 8. percben vezették Ekkor Szűcs két csel után lőtt, a bal sarokba tartó lab­dát Fiedler szögletre ütötte. Az egriek maradtak támadás­ban. A 16. percben Kovács 20 méteres szabadrúgása a jobb kapufa tövénél zúgott el, majd a 24. percben Szűcs alakítása jelentett eseményt. Végigcselezte a középpályát, be akarta csapni a kapust is, de Fiedler az ötösön mentett. Az első gólra 29 percig kel­lett várni. Ekkor Kovács tá­volról lövésre szánta el ma­gát, és a fordulásból leadott bombája a jobb kapufa élé­ről vágódott a hálóba. 1:0. Még fel sem ocsúdtak a vendégek, amikor ismét há­lójukban táncolt a labda. -4 30. percben Bánkúti jobb ol­dali szabadrúgását Ambrus 7. felperdítette, és Kovács elő­revetődve a kapu közepébe fejelte. 2:0. A vendégek nem adták fel, sa 32. percben akár gólt is rúghattak volna, amikor egy távoli lövés Csankról Aradi elé pattant, de az oroszlányi fiú kivárt, s az egri kapuvé­dő másodszorra megkaparin­totta a labdát. A másik olda­lon a 33. percben Szűcs ke­rült gólhelyzetbe, de kisod­ródott, Kovácshoz játszott vissza, akit viszont szoronga­tott helyzetben szögletre sze­reltek. Az egri csatár meg­sérült, három perces ápolás után tért vissza a pályára. Ezután egyre jobban roha­mozott a felszabadultabban játszó Eger, lendületüket a vendégek sorozatos szabály­talankodásokkal igyekeztek megtörni. A 36. percben Ko­vácsot akkor terítették le, amikor közelében sem volt a labda, de „kapott” ebben az időben Bánkúti és Szűcs is. Szünet után az első akciót a lila-fehérek vezették. Szabó—Szűcs ado­gatás végén Vízkeleti önfel- áldozóan mentett, majd a 47. percben Bánkúti lapos lövé­sét védte a bal sarok tövében Fiedler. Az 50. percben Bán­kúti mutatott be egy cselso­rozatot, ám lövéshez nem ju­tott, így Ambrus I.-hez to­vábbított, aki a jobb sarok mellé durrantott. Az 55. percben váratlanul szépítet­tek a vendégek: egy téves játékvezetői ítélet után 18 méterre Csank kapujától sza­badrúgáshoz jutottak a bá­nyászok. A labdát Papp a &,NmüsU fflr¥3. szeptember 25» kedd rosszul felálló sorfal mellett a kapu jobb sarkába csavar­ta. 2:1. A gól meghozta a vendégek játékkedvét is. Egyre na­gyobb lendülettel rohamoz­tak, de az egri védelem — Lakatossal az élen — bizto­san rombolt. A 61. percben Ambrus I. került jó helyzet-' be a 16-cson belül, lövés he­lyett kivárt, majd cselezett s aztán a vendégek felszabadí­tottak. A 66. percben Papp rúghatott ismét szabadot, de pontatlan lövése a bal kapu­fa fölött hagyta el a játékte­ret. A 70. percben Tóth rá­tartott Ambrus Z. lábára. s ezért a játékvezető kiállítot­ta. Az egri fiú ápolásra szo­rult. A 72. percben újabb gólt ért el a Dózsa. Bánkúti jobb oldalról ívelt középre és Baj­nóczy fejese a kapust és a kapufát érintve perdült a hálóba. 3:1. Középkezdés után Szűcsöt vágták fel, majd a 74. perc­ben Szabó egy előrevágott labdával kitört, lőtt is, de Fiedler bravúrosan tornászta szögletre a labdát. A 80. perc­ben a sokat szabálytalankodó Egyed Bajnóczyt, rúgta meg, később Patvarost, majd Rinnbacher talpalt Lakatos derekába. A játékvezető to­vább engedte a játékot. A 81. percben Ambrus Z. ka­páslövése pattant az egyik védőről szögletre, aztán a 82. percben tovább növelte előnyét az egri gárda. Szűcs szöktette magát, majd a pil­lanatig megtorpanó védők közül nagy erővel a bal sa­rokba lőtte a labdát. 4:1. A gól után Hári László ed­ző reklamált, nem használt neki a játékvezetői figyel­meztetés sem, ezért Vincze dr. leküldte a pályáról. A 86. percben Szűcsöt rúgták fej­be, egy percig ápolták. A 89. percben Aspirány fordulásból leadott éles lövését Fiedler bravúrosan tolta a jobb felső sarokból szögletre. Az utolsó gól a 90. percben esett. Baj­nóczy—Ambrus Z.—Bajnóczy gyors adogatás után az egri csatár középre ívelt és a be­robbanó Aspirány a hálóba fejelt. 5:1. A nézőközönség Vastapsa mellett ért véget a találkozó, amelyet a lila-fehérek meg­érdemelten nyertek meg ilyen arányban is, mert a 90 perc nagy részében ők ural­ták a játékteret, ügyesen használták ki a vendégek megingásait, jól alkalmazták a cseréket, a széleken való elfutást, jól íveltek a kapu előterébe, amelyekkel szem­ben az oroszlányiak legtöbb­ször tehetetlennek bizonyul­tak. Az is érdeme volt a csa­patnak, hogy a játék során át tudták vészelni a nehéz pillanatokat, és a túl kemény, gyakran durván játszó ven­degek játékmodorát nem vet­ték át, s igy a bányászok sa­ját maguk okozta rossz takti­kai elgondolásukba buktak bele. Egyénileg Csank megfelelt. A közvetlen védelemben La­katos a mezőny legjobbjának bizonyult. Csathó bemutatko­zása jól sikerült, Horváth is többet nyújtott, mint eddig bármikor. Patvaros mara­déktalanul eleget tett felada­tának. Ambrus Z. igyekezett. Szabó a második félidőben volt jobb. Ambrus I. vegyes benyomásokat keltett, a he­lyére beállt Bajnóczy ügyesen mozgott, gólja sorsdöntőnek bizonyult. Bánkúti a csatár­sor karmestere volt. Ková­csot két gólja dicséri, Aspi­rány, aki helyére beállt, az (Foto: Molnár István) utolsó húsz percben felnőtt feladatához, gólja élmény- számba ment. Szűcs nagyon akart, ezért sokat is bántot­ták. Fazekas István Az NB I. B. további ered­ményei: Pénzügyőr—Debre­cen 1:0, Várpalota—Budafok 1:0, Dunaújváros—Szolnok 3:1,' Szekszárd—Olajbányász 1:1, Kossuth KFSE—Diós­győr 1:0, Kecskemét—Komló 0:0, Békéscsaba—Ganz MÁ- VAG 2:0. A bajnokság állása-? I. DVTK 7 5 — 2 14- 7 te 2. Budafok 7 4 2 1 13- 7 10 3. Komló 7 4 1 2 12- 7 9 4. Kecskemét 7 3 3 1 8- 5 9 5. Olajb. 7 3 2 2 13-10 8 6. VárpaL 7 2 4 l 8- 7 8 7. DVSC 7 2 4 1 4- 3 8 8. Békéscs. 7 4 —. 3 11-11 S 9. Dunaújv. 7 3 1 3 17-14 7 10. Bp. SparL 7 2 3 2 7- 7 7 11. Pénzügy* 7 3 1 3 11-12 7 12. Szeksz. 7 1 4 2 44 5 6 13. Szolnok 7 1 4 2 8-10 6 14. MÁV DAC 7 2 2 3 8-11 6 15. KKFSE 7 2 1 4 8-13 5 16. Ganz-M. 7 1 3 3 6-11 5 17. Eger 7 1 2 4 9-11 4 18. Oroszlány 7 1 1 5 3-13 3 Petroszjan lesz Portisch elleni ele Moszkvában vasárnap megtar­tották a sakkvilágbajnoki ne­gyeddöntő páros mérkőzéseinek sorsolását. Tigran Petroszjan szovjet nemzetközi nagymester, exviiágbajnok, aki személyesen is részt vett a sorsoláson, saját kezűleg húzta ki Portisch Lajos nevét a sorsolási tálból. A sakkvilágbajnok-jelöltek ne­gyeddöntőjének párosítása egyéb­ként a következő lesz: Portisch— Petroszjan, Szpasszkij (szovjet) —Byrne (amerikai), Mecking (brazil)—Korcsnoj (szovjet), Kar­pov (szovjet)—Polugajevszkij (szovjet). NB n-es labdarúgó-mérkőzés, üjpest, Tábor utca, 600 néző. V.t Bauer. Izzó: Francia — Révész, Szán­tó, Mihalecz, Kékesi (Kiss), Maj­mai (Tölgyesi), Szilágyi, Rostás, Menczel, Hanzel, Sebes. Edző; Kovács József. Gyöngyös: Kovács — Szonda, Forgács, Ács, Gáspár, László, Krivanek (Barta), Adonyi, Bá- gyi (Fodor), Bányai, Sármány, Edző: Pallagi Róbert. A hazai csapat támadásaival indult a mérkőzés, és már az el­ső percben Kovács vetődve há­rította Szilágyi lövésszerú be­adását. Egy perc múlva Menczel bal oldalról becsavart szabad­rúgásába Szonda beletette a fe­jét és a labda hajszállal csúszott ki a jobb sarok felett. A szög­letrúgás után Kékesi került helyzetbe, de 18 méterről leadott lövése a kapu fölé jutott. Ellen­támadás során Bágyi adott jó labdát Gáspárnak, de a fedezet sokáig kivárt és oda lett a hely­zet. A 7. percben Menczel 20 mé­teres szabadrúgását Kovács nagy bravúrral tolta szögletre a jobb felső sarokból. A nagy iramot diktáló Izzó mellett a szövetke­zetiek nehezen tudtak kibonta­kozni. A 19. percben már az ötödik szögletüket rúghatták a hazaiak eredménytelenül. A 22. percben Gáspár remek labdával ugratta ki a jobb szélen Bá­nyait, a beadás pillanatában azonban szögletre szerelték. A szögletből újabb szöglet lett, amit végül hárítottak. Fokozato­san kiegyensúlyozottabb lett a küzdelem és egyre többször ju­tottak el az Izzó kapujához a gyöngyösiek. A 35. percben vég­re gólhelyzet nyílott a hazai ka­pu előtt és ezt a szövetkezetiek ki is használták: Bányai remekül ment el a bal szélen, jól ívelt közepre, Krivanek visszajátszott Sármánynak, aád nagyszerű lab­dát tálalt Bágyi elé, és a kö­zépcsatár tíz méterről a jobb felső sarokba bombázott. 0:1. A 38. percben László összecsapott Rostással, és a játékvezető, nagy meglepetésre a gyöngyösi fiút kiállította. Egy perc elteltével Krivanek helyére Barta jött be a védelem erősítésére, a félidő hajrájában az erélytelen játék­vezető jóvoltából néhány csúnya jelenet játszódott le a játékté­ren, amelyben a hazaiak jeles­kedtek. ' A második félidő a szövetke­zetiek támadásával folytatódott, Egy sármány-, majd egy Bágyi- lövés kerülte el a kaput. ,Nem sokkal később Barta. majd is­mét Sármány távoli lövését véd­te Francia. Negyedóra elteltével az Izzó fokozta az iramot, Szon­da és nem sokkal később Ács mentett öníeiáldozóan a gólhely­zetbe került hazai csatárok elől. A hazaiak nyomása a 61. perc­ben érett góllá, amikor Rostás középen „szólózott”, Kovácsot is elfektetve, közelről lőtt a kapu közepébe. 1:1. Az egyenlítő gól után a gyöngyösiek jelentősen •visszaestek, és az Izzó teljes egé­szében átvette a játék irányítá­sát. A 72. percben Bágyit Fodor váltotta fel. Továbbra is a ha­zai csapat maradt támadásban és a 75. percben egy korszerű, gyors támadás végén Menczel révén a győztes gólt is meg­szerezték. 2:i. A 76. percben a játékvezető a labdát sípszó után elrúgó Bágyit kiállította. A hát­ralevő idő Den mindkét csapat labdatartásra rendezkedett be. A rosszindulatú játékvezetés rányomta bélyegét az egész mérkőzésre. Kétségtelen tény vi­szont, hogy az Izzó játékosai többet birtokolták a labdát, és a Spartacus csak időnként játszott elfogadhatóan. Egyénileg Kovácsnak volt né­hány szép védése, a gólokról nem tehet. Szonda elfogadható teljesítményt nyújtott. Forgács jól rombolt, kétszer azonban megingott. Acs váltakozó siker­rel harcolt. Gáspár jó szerelések mellett ezúttal a támadásindi- tásokban is jeleskedett. László kitünően fogott embert. Krivanek keveset volt játékban, a helyé­re beállított Barta kényszercse­re volt. Sármány szinte az egész pályát bejátszotta. Bágyi ezúttal is jól irányított, gólja szép csa­tárteljesítmény volt Fodor nem tudott játékba lendülni. Bányai­tól látható volt néhány szép el­futás. Adonyi tulajdonképpen védőfeladatot látott el kitűnően, (szkocsovszky) Az Északi csoport állása: 1. MVSC 6 5 — 1 12- 4 lfl 2. Gyöngyös 6 4 1 1 13- 3 9 3. Izzó 6 4 1 1 10- 4 9 4. BVSC 6 3 2 1 10- 6 8 Kazinch. 6 4 — 2 10- 6 8 6. Ózd 6 • 3 1 2 6- 2 7 7. Vác fi 2 3 1 8- 6 7 8. Dunakeszi 6 3 3 2 6- 7 7 9. Saig. KSE 6 2 2 2 9- 6 6 1G. Nyiregyh. 6 1 4 1 6- 6 6 11. Kister. 6 3 — 3 5-10 6 12. Rudab. 6 2 — 4 4-10 4 13. Nagyb. 6 1 1 1 4-11 3 14. EPGÉP fi 1 — 5 6- 9 2 15. Leninv. fi — n 4 4-12 2 16. Saújhely* 6 — 7 4 3-14 2 Sikeres bemutatkozás a Honvéd ellen Mlrfc arról •györahirben már*be­számoltunk, OB I-es vízilabda- csapatunk, az Egri Dózsa pénte­ken, illetve szombaton lejátszot­ta első két őszi mérkőzését. Bu­dapesten a várakozásnak megfe­lelően a sérült Pócsik nélkül szereplő gárda vereséget szenve­dett az OSC-tői. Szombaton vi­szont Egerben, 400 fős közönség előtt, sikerrel helytállt a csa­pat: színvonalas, jó játékkal 7:5 (2:0, 1:2, 2:1, 2:2) arányban le­győzte a táblázat alján tanyázó Bp. Honvédet. Az Egri. Dózsa a következő összeállításban játszotta végig a mérkőzést: Kacs or — Katona, PócsQc, Lutter, Bolya, Krajcso- vies, Patkó. Edző: Pócsik Dé­nes. G.: Katona 3, Bolya 2, Krajcsovics (4 m-esből), Pócsik, illetve Kucsera 2, Tóth E., Deb­receni, Dávid (4 m-esből). Ki­állítás: Eger 5, Honvéd 3. Kitűnően kezdett az egri együt­tes és két rutinos játékosának, Bolyának, valamint Katonának akcióból Tött góljával biztos ve­zetéshez jutott. Már ekkor fel­tűnően szép, tiszta szerelésekkel vették el rendre a Honvédtől a labdát, a vendégegyüttes pedig idegességében emberelőnyét is el­hibázta. A második negyedben kiegyenlítettebb volt a küzdelem, ekkor csak emberelőnyből, illet­ve büntetódobásból esett gól, bár Lutter ragyogó szerelését követő­en Bolya bombáját csak a ka­pufa tudta „hárítani”. A harma­dik negyed elején Katona vil­lámgyorsan kihasználta a hazai­ak emberelőnyét, aztán Pócsik fordult le védőjéről és tovább növelte az egri gólok számát. Kácsor remek védése megaka­dályozta a Honvédőt, hogy em­berelőnyét gólra váltsa, egy jó indulattal megítélt négyméteres­sel szemben azonban ő is tehe­tetlennek bizonyult. Az utolsó öt perc Bolya szemfüles akicóból elért góljával kezdődött, majd újból Lutter szerelése állította meg a Honvédőt és az Eger em­berelőnyét Katona kihasználta. Kucsera révén szépített hasonló helyzetből a budapesti csapat, aztán Debreceni talált Kácsor kapujába. Az utolsó másodperc­ben Pócsik akadályozásáért lő­hetett. büntetőt Krajcsovics, de a kapufát találta el. A korszerűbb, jobb játékot az egri. együttes nyújtotta ezen a találkozón, és győzelméhez — négyszer talál­tak akcióból a kapuba — semmi kétség nem férhetett. Több jó egyéni teljesítményt is láthat­tunk az egri együttesben. Lutter elsősorban szereléseivel, Katona és Bolya pedig góljaival szolgált rá a dicséretre. Megbízhatóan, esetenként bravúrral védett Ká­csor. Egyetlen kellemetlen mo­mentuma volt csupán a találko­zónak, éspedig az, hogy a fedett uszoda elégtelen világítása miatt az egyik kapu — a bejárat felőli — végig „árnyékban” maradt! (virágh) A vízilabda OB I. állása: Jó formában a Petőfi lmnya Ez történt a labdarúgó NB IlI-ban A labdarúgó NB Ifi. hatodik fordulója azon ritka fordulók közé tartozott, amikor egyik csapatunk sem. hagyta el me­gyénk területét. A Gyöngyösi ESE az Egri Vasast, a Hatvani Kinizsi pedig az Egercsehi Bá­nyászt látta vendégül. Mindkét találkozón a vendégek győztek két gólkülönbséggel. A Petőfi- bánya jó játékkal fektette két vállra a vendég Ózdvidéki Bá­nyászt. Egercsehi Bányász- Hatvani Kinizsi 3:1 (2:0) Hatvan, 500 néző. V.: Király. Egercsehi: Molnár — Gál, Csu­haj (Szűcsi), Barta, Kozma, Orosz, Szabó, Ballai, Halász, Sulyok, Petrényi. Edző: Get* Tihamér. Hatvan: Vajda — Bordás. Sze­keres, Mészáros, Baranyi, Lud­vig, Urbán, Szabó, Nánai (Bo­ros), Tómács, Zábrák (Kővágó). Edző: Kristyán István. Gyors góllal kezdődött a mér­kőzés. a 4. percben Ludvig ha­zaadását Sulyok elcsípte, Vajda mellett elhúzta a labdát és há­rom lépésről a hálóba gurított. 1:0. A 9. percben Szekeres rosz- szul kezelt le egy labdát, Szabó ellopta tőle. végül Szekeres a csatárt megfogta. A. 18 m-es szabadrúgást Sulyok a léc alá lőtte. 2:0. Csak ezután ébredt fel a hazai együttes, csatárai több helyzetet dolgoztak ki. A 20. percben Nánai és Szabó zavarta egymást és odalett a nagy gólszerzési alkalom. A 32. percben Petrényi egyedül elfu­tott, Vajda mellett is elhúzta a labdát és 7 m-ről a kapufát ta­lálta el. A 38. percben Zábrák 5 lépésről hibázott. A 43. percben ismét Zábrák veszélyeztetett, 8 m-ről a kapufát találta el. Szü­net után a Kinizsi elkeseredet­ten rohamozott, a vendégek pe­dig szervezetten védekeznek, sőt ha módjuk nyílott, gyors ellen- támadásokat is vezettek. Az 50. percben Zá-turák két lenesről hi­bázott. Az 57. percben Urbán nagy erejű lövését Molnár csak a. kdd-UÍct tudta há­rítani. Tíz perc múlva pedig az egercsehi Szabó találta el a ka­pufát. A 76. percben a rekla­máló Baranyit a játékvezető ki­állította. A 82. percben Sulyok jobb oldali szabadrúgását Sze­keres röviden szabadította fel, és a berobbanó Pallai 15 m-ről kapásból a jobb felső sarokba lőtt, 3:0. A befejezés előtt 2 perccel Urbán beadásával Szabó jól fordult le a védőkről és 6 méterről a hálóba lőtt. 3:1. Végeredményben a nagyobb akarással és tervszerűbben ját­szó vendégek megérdemelten győztek. Jók: Sulyok, Ballal, Kozma, Halász. A Kinizsiből senkit nem lehet kiemelni. (sáfrány) Egri Vasas—Gyöngyösi ESE 2:0 (1:0) Gyöngyös, 600 néző. V.: Zen- tai. Eger: Bende — Mezei, Csapó, Póta, Zágonyi, Gulyás (Molnár). Princzes (Beraxa), Zajácz, Páz- mándi, Patkós, Hevér. Edző: Csizmarik Imre. GYESE: Jakab — Erdélyi, Hu­szár, Kókai. Potye, Varga, Nagy, Balogh, László (Szalai II.), Teli, Csépány. Edző: Takács László A hazaiak léptek fel támadó­lag és a 7. percben Csépány 15 m-ről leadott erős lövése a ka­pufáról vágódott a mezőnybe. A 10. percben Teli hibázott jó helyzetben. A 20. percben ve­zette első támadását a Vasas. Egy előrevágott labdára Patkós rácsapott és az elalvó védelem mellett éles szögből a hálóba gu­rított. 1:0. Továbbra is elkese­redetten támadott a hazai együt­tes. A 45. percben kavarodás után Teli az üres kapuba sem talált be. Fordulás után sem változott a játék képe, a hazai­ak támadtak ugyan, de kellő átütőerő nélkül. A 70. percben Potye 25 m-es lövése a kapufá­ról vágódott vissza. A 85. perc­ben eldőlt a mérkőzés sorsa: jobb oldali Vasas támadás vé­gén Hevér 5 lépésről lőtt a há­lóba. 2:0. Végig a hazai csapat támadott úí -SPifetSíe&p , csatárai osteti nem tudta bevenni a vendé­gek kapuját. Az egriek győzel­me megérdemelt.. Jók: Póta, Zá­gonyi, Princzes. A hazaiak kö­zül senkit sem lehet kiemelni. (takács) Petofibányai Bányász— Ózdvidéki Bányász 3:0 (2:0) Petőfibánya, 400 néző. V.: Ju­hász. Petőfibánya: Kakas — Oldal, Dombi, Pintér, Zsidai, Kiss, Tóth, Resnyák II., Cséki, Laczkó, Rezsnyák I. Edző: Zilai János. A hazai csapat lépett fel tá­madólag. A 8. percben a kitörő Laczkót a 16-os előtt felvágták, Rezsnyák II. szabadrúgása a sorfalról lepattant. A 20. perc­ben a kitörő Lackót a kapus a 16-oson belül lerántotta, ll-cs! Zsidai gyenge lövését a kapus szögletre hárította. A hazaiak fölényét több szög­let jelezte. A 25. perc­ben góllá érett a hazai gárda fölénye, szép bal oldali táma­dás végén Laczkó lőtt* a háló­ba. 1:0. Tíz perccel később Laczkó nagy erejű lövése a ka­pufáról kipattant és a jól érkező Rezsnyák 1. futtából a hálóba bombázott. 2:0. Az 53. percben a kitűnő formában levő Laczkót nehezen szerelték szögletre a vendég védők. A 77. percben Cséki középen futott el, kicse­lezte a ráfutó kapust is, és biz­tosan lőtt az üres kapuba. 3:0. A 87. percben egy jobb oldali szöglet után Rezsnyák II. haj­szállal fejelt a kapu mellé. Jó iramú mérkőzésen maga­biztos játékkal győzött a hazai együttes. A helyzetek alapján, a gólarány akár nagyobb ará­nyú is lehetett volna. Jók: Ka­kas, Dombi, Laczkó, Rezsnyák I., Cséki. (kulcsár) További eredmények: Törek­vés SE—Miskolci Bányász ' 0:0, Trencsényi SE—Királdi Bányász 3:0 (1:0), Edelényi Bányász—Bor­sodi Bányász 0:1 (0:0), MEAFC— Papp J. SE 2:2 (2:1), Borsodi Volán—Rákamazi Spartaóuis 3:0--------­1. osc 2. FTC 3. Ü. Dózsa 4. Vasas Izzó 5.. Vasas 6. Eger 7. Bp. Spart. 8. BVSC 9. Bp. Honv. 10. Szentes 3 — 61-38 21 1 3 48-38 17 2 51-36 16 4 51-51 13 4 53-50 12 5 60-61 11 4 41-42 10 6 53-60 10 9 48-70 5 1 10 51-71 3 Világbajnokok a Szigeten Vasárnap a margitszigeti Sport­uszodában a XIII. belügyi úszó- és vízilabda-spartakiád első nap­ján hat döntőt rendeztek. Az el­ső aranyérmet Cseh László vette át a 100 méteres hátúszás után, ideje: 1:00,2 perc. A 100 méteres női gyorsúszás döntőjében két világbajnok, Kother és Eife úszott a négyes és ötös pályán. Délelőtt Kother végzett az első helyen; a döntőben Eife vissza­vágott (1:00.5 perc). A vízilabdatorna vasárnapi eredményei: Szovjet Dinamó vá­logatott—Gwardia (lengyel) 8:2, Román Dinamó válogatott—NDK Dinamó válogatott 7:6, Dózsa- válogatott—Ruda Hvezda 9:5. 1. Kecsk.—Komló 2. Olajb.—Szekszárd 3. Várp.—Budafok 4. Békéscs—Ganz-M. 5. KKFSE—DVTK 6. Pénzügyőr—DVSC 7. Eger—Oroszlány 8. Dunaújv.—Szóin. MTE 1 9. Szóin. MÁV—Bp. Ép. 2 10. Szégedi D.—Volán x 11. DEAC—III. kér. 2 12. K. Táncsics—Győri D. x 13. Máza Sz.—KOMÉP 1 **---hl S ZSE Dózsa—Szabaria A totó nyereményei: 13+1 • lalat nem vöt. 13 találat (6 c 111 445 Ft, 12 találat (214 o 2083 Ft. lí találat (2962 db) -Ft* ifi ialaiai (22 W 4$ m ■ 0:0 1:1 1:0 2:0 1:0 1:0 5:1 3:1 1:2 1:1 1:3 0:0 1:0 x í :l Biztos hazai győzelem Egri Dózsa — Oroszlány 5:1 (2:0)