Népújság, 1973. június (24. évfolyam, 126-151. szám)

1973-06-19 / 141. szám

Magabiztos játék után Egri Dózsa - Bp. Spartacus 3:1 (2:0) Takács clöklözi a labdát a gólra éhes egri csatár, Vígh elől. (Foto: Molnár Gyula) NB I. B-s labdarúgó-mér­kőzés. Uger, 251M) néző. Vu Mohácsi. Eger: Landi — Lakatos, Mészáros, Czeczeli, Kovács, Ambrus Z., Ambrus I.,Bán- kuii (Szegő a 7(j. percben), Vígh, Simon, Szűcs. Edző: Hidegkúti Nándor. Spartacus: Takács — Idei, S/.űcs, Márkusz, Zelics, (Szei- tel, a szünetben). Siklósi, Végh., Dorogi, Gábor. Zöldi, Karakas. Edző: Szimcsák István. A vendégek kezdték a já­tékot, de már az első perc végén gólhelyzet alakult ki a Spartacus kapuja előtt: Czeczeli szögletét Idei a gól­vonalról fejelte ki, majd a megismételt szögletet nehe­zen hárították a védők. A 3. percben Szűcs ment el a bal oldalon, beadását Ko­vács a jobb sarok mellé fe­jelte. A vendégek az 5. percben Karakas révén ve­szélyeztettek, de az ő lövésé a léc fölött hullott le. A 10. percben Gábor kapta a lab­dát tiszta helyzetben, lövé­sét másodszorra fogta meg Landi. Tovább rohamoztak a ha­zaiak. A 11. percben Amb­rus I. lövését szögletre ök­lözte Takács. A labdát Szűcs lőtte a szögletzászlótól kö­zépre és Kovács védhetetle- nül jegelte a léc alá, 1:0. A gól szinte szárnyakat adott a lila-fehéreknek és a 15. percben tovább növelték előnyüket. Ekkor Bánkuti labdájával Czeczeli vihar­zott el a bal oldalon és éles beadását Vígh előrevetődve fejelte a hosszú sarokba, 2:0. Kitámadtak a vendégek is. A 20. percben Karakas szögletét fogta meg másod­szorra Landi, majd a 22. percben egy szabadrúgás után védett nehezen az egri kapuvédő. A 27. percben majdnem újabb gólt értek el az egriek: Czeczeli éles szögletrúgását Takács Idei­re öklözte, az onnan a pesti Szűcs fejére szállt, végül a labda az alapvonalon túlra pattant. Továbbra is az egriek kez­deményeztek. A 29. percben Vígh — Ambrus I. akció vé­gén az egri jobbszélső la­pos lövése a jobb sarok mellett süvített el. Négy perccel később Simon ke­resztbelőtt labdáját Vígh a jobb sarok mellé helyezte. A vendégek akkor csak a 43. percben jutottak az egri ka­pu előterébe, viszont Zöldi pattogó lövése a jobb alsó sarok mellett hagyta el a Játékteret. Szünet után Szűcs átadása Víghet le­sen találta, majd a másik oldalon Landi núzott le egy veszélyesnek tűnő beadást. A 49 percben Ambrus I. ívelését Kovács egyből a bal sarok mellé lőtte, aztán egy perccel később a másik ol dalon Idei 30 m-es szabad rúgása szállt élesen kapu fölé. Az 53. percben Czecze­li bal oldali beadását Bán­kuti jó helyzetben kapu fö­lé emelte, aztán „tűzijáték” «lakúit ki a Spartacus ka­puja előtt. Záporoztak a lö­véselv Takács kapujára, a védők öníeláldozóan hárítot­tak. Az 58. percben tovább növelte előnyét a Dózsa. Szabadrúgáshoz jutottak a lila-fehérek 30 m-re Takács kapujától. A labdának Cze- czcli futott neki, amelyet a sorfát fölött elcsen, ritkán látható erővel a léc alá bombázott, 3:0. Zúgott a taps és felhar­sant a „Hajrá, Eger” bizta­tás is. Az 59. percben Amb­rus I. beadását fejelte kapu mellé Kovács, majd a 64. percben Czeczeli lövését mentette közösen Takács és Idei. A 70. percben majd­nem gólt értek el a vendé­gelt is: gyom, jobb oldali támadás végén Karakas lö­vésébe Czeczeli lépett bele, a gólba tartó labda Landi lábáról kifelé vágódott és Czeczeli fordulásból menteni tudott. A 80. percben Simon adott középre, Szegő egyből lőtt, Takács viszont vetődve hárította a lapos bombát. A . 8ft.. percben váratlanul szé­pített a szövetkezeti gárda. Gyors jobb oldali támadás­nál Gábor a 16-os sarkánál ellökte Czeczelit, középre adott és Végh a kifutó Lan­di mellett a hálóba továbbí­tott, 3:1. A gólra heves egri roha­mok következtek, de már nem tudták helyzeteiket ér­tékesíteni a "Dózsa-csatárok. Idei jobb játékával búcsú­zott hazai közönségétől az Egri Dózsa. Végig fölényben játszottak, szinte kapujához szögezték ellenfelüket, s csak a szerencsének köszön­hették a fővárosiak, hogy nem szenvedtek katasztrofá­lis vereséget a hazaiaktól. Egyénileg Landi jól vé­dett. A közvetlen védelem­ben mindenki átlagon felüli teljesítményt nyújtott, közü­lük is kiemelkedik Czeczeli, aki a mezőny legjobbjának bizonyult. Beszáguldozta a pályát, kapura lövései min­dig golveszélyt jelentettek, szabadrúgás gólja pedig él­ményszámba ment. Középén nagyszerűen helytállt Amb­rus Z., Simon és Bánkuti. Elöl Ambrus I. volt a leg­jobb — idei legjobbját nyújtva —, de harcosan, eredményesen játszott Vígh, Szűcs, Kovács és a csereként beállt Szegő is. . Fazekas István Az NB 1. B további ered­ményei: MÁV DAC—Duna­újváros 1:1, Váipalota—Ha­ladás 2:1, Kecskemét—Előre 2:1, Békéscsaba—Szolnok 3:0, Dorog—Miskolc 3:2, Ganz-MÁVAG—Pénzügyőr 3:0, Volán—Oroszlány 1:0, Szekszárd—Debrecen 1:1. A BAJNOKSÁG ÁLLASA: 1. Haladás 33 17 10 6 64-31 44 2. Dorog 33 18 7 8 56-41 43 3. MÁV D. 33 15 11 7 40-28 41 4. Békéscs. 33 16 7 10 45-36 39 5. Szobiok 33 17 2 14 52-42 36 6. Dunaújv. 33 14 8 11 43-35 36 7 .Kecsk. 33 14 7 12 54-42 35 8. Várp. 33 15 4 14 39-38 34 9. Oroszl. 33 10 11 12 40-39 31 10. Szeksz. 33 9 13 11 39-47 31 11. Ganz-M. 33 10 10 13 46-40 30 12. Pénzügy., 33 10 10 13 34-40 30 13. Debr. 33 10 10 13 30-39 30 14. Eger 33 9 11 13 35-45 29 15. Bp. Spart. 33 10 9 14 47-60 29 IC. Volán 33 11 5 17 40-54 27 Í7. Előre 33 8 10 15 25-45 26 18. Misk. 33 7 9 17 27-54 23 1. Bp. Honv.—Vasafi X 2:2 2. Tatab.—FTC X 2:2 3. Csepel—Komló 1 2:0 4. Diósgyőr—Videoton 2 0:2 5. Pécs—Rába ETO 1 1:0 6. MTK—Egyetértés X 1:1 7. MÁV DAC—Dunaújv. X 1:1 8. Várpalota—Haladás 1 2:1 9. Kecskemét—BKV Előre 1 2:1 10. Volán—Oroszlány 1 1:0 11. Szekszárd—Debrecen X l:l 12. KKFSE—Kazincb. 1 1:0 13. Törekv.—Leninv. 2 0:1 +1 14. Hajdúböszörm.—MGM 1 3:1 A totó nyereményei: 13­-rl ta­lálat (14 db) 47 932 Ft, 13 találat (25 db) 28 863 Ft, 12 találat (552 db) 871 Ft, 11 találat (5962 db) 80 Ft, 10 találat (37 046 db) 20 Ft. Gyöngyös közelebb állt a győzelemhez Sátoraljaújhelyi Spartacus— Gyöngyösi Spartacus 0 : 0 NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Sátoraljaújhely, G00 néző. V.: De­meter dr. Sátoraljaújhely: Vakles — Sze­mén, Toronyi, Lengyel, Molnár, Szűcs (Vajda), Dutkievicz (Sü­tő), Virág, Szepesi, Telenkó, Mondy. Edző: Fekete: László. Gyöngyös: Kovács — Szonda, Forgács, Barta, Ács, László, Kri- vanek, Budai, Bágyi, Adonyi, Fodor. Edző: Pallagi Róbert. A hazai csapat vezette az első támadást a 3. percben, melynek végén egy kapu közepébe tartó lövést Kovács könnyedén vé­dett. A gyöngyösiek a 3. perc­DUNAÚJVÁROS nfV'óS a *o. ío ic Nyíregyházán rendezték meg a területi úttörő-olimpia dön­tőit. A Heves megyéi fiatalok közül az atléták szerepeltek a legjobban. Közülük Kelemen Rita (Eger, I. sz. Iskola), Szalai Miklós (Gyöngyöspata) jeleske­dett, de figyelemre méltó Kónya László (Noszvaj), Nagy Judit (Hatvan, I. sz.), Tollner László (Eger, Vili.' sz.), Szécsi László (Kömlő), valamint az egri I. számú és a gyöngyösi I. Szá­mú Általános iskola 4x100 m-es váltóinak eredményéi. Tornában Kovács Péter (Heves, I. sz.) kimagaslott a mezőnyből, saj­nos a nagyon tehetséges hevesi fiú az ősszel elkerül megyénk­ből, mert Dunaújvárosban foly­tatja majd tanulmányait. Itt jegyezzük meg azt is, hogy lab­dajátékokban nem tudtak úgy szerepelni fiataljaink, mint ahogy elvárható lett volna tő­lük, ugyanis kosárlabdában, va­lamint nagypályás, labdarúgásá­ban tudásuk alapján előbb is végezhettek volna. Sajnos a fő­városiak, főleg a KSI tüntető távolléte miatt az úszás nem volt úttörő-olimpiai szám, ezért ebben a sportágban nem indul­hattak mi Aden bizonnyal nagy sikert elérő úszóink. A Heves megyeiek. eredmé­nyei. Atlétika. tOO m leány sík­futás: 5. Szabó Ildikó (Eger) 13.5. 100 m fiú síkfutás: 2. Toll­ner László (Eger) 11.9. Kislab- dahajítás, fiú: 2. Szécsi Imre (Kömlő), 66,22. Lányok: 5. Tóth Mária (Gyöngyöspata) 45,48. Súlylökés, leány: 3. Rédey Rita (Gyöngyös) 9,41. Fiúk: 1. Kónya László. (Noszvaj) 13,10. -Távol­ugrás, lányok: 6. Semperger Zsuzsa (Eger) 440. Fiúk: 2. Szallai Miklós (Gyöngyöspata) G10. Magasugrás, fiúk: 6. Gécz Ferenc (Gyöngyös) 145, lányok: 1. Kelemen Rita (Eger)- 161. 500 m leány síkfutás: 6. Szan­dál Edit (Eger) 1:32.8. 1000 m fiú síkfutás: 6. Lengyel Lajos (Eger) 3:06.6. Négytusa egyéni, fiúk: 5. Balogh István (Heves) 180, lányok: 1. Nagy Judit (Hat­van) 241 pont. NégytUsa csa­patban : 4. Gyöngyöspata (Tóth Mária), Lados Rozália. Kovács Éva, Rácz Júlia, Tátrai Er­zsébet, Kovács Magda) 987 pont és (Szalui Miklós, Racskó László, Kecskés Gyula, Czéh László, Hever István, Lados Tibor) 1047 pont, összesen 2034 pont. Há­romtusa, egyéni, fiúk: 5. Pat- varos László (Szihalom) 137 pont. 4x100 m váltó, fiúk: 2. Gyöngyös, I. sz. Alt. Iskola (Kovács Attila, Bódis Csaba. Géczi Ferenc, Molnár Attila) 49.8, lányok: 2. Eger, I. sz. Ált. Iskola (Scmperger Zsuzsa, Sza­bó Ildikó, Pózvári Enikő, Ke­lemen Rita) 53.7. Kézilabda. Fiúk: Nyíregyháza— Kömlő 20 :i£, Kömlő—Miskolc 13:20, Salgótarján—Kömlő .19:23, Kömlő—Berettyóújfalu 11:19. összesen: 4‘. Kömlő 2 ponttal. Lányok: Erdőtelek—Salgótarján 4:9, Debrecen—Erdőtelek 9:4, Hodász—Erdőtelek 10:5, Erdő­telek—Miskolc 4:15, összesen: 5. Erdőtelek 0 pont. Kosárlabda: Fiúk: Debrecen— Eger 23:18, Nyíregyháza—Eger 32:26, Eger—Salgótarján 20:37, Miskolc—Eger 52:21, összesen: 5. Eger 0 pont. Lányok: Miskolc —Eger 24:20, Eger—Debrecen 28:20, Salgótarján—Eger 47 :Í2, Eger—Nyíregyháza 31:29, össze­sen: 3. Eger 4 pont. Röplabda, fiúk: Bükkszék— Kazincbarcika o:2, Kék—Bükk­szék. 2:0, Bükkszék—Ohattelek- háza 2:0, Salgótarján—Bükkszék 1:2, összesen: 3. Bükkszék 6 pont. Lányok: Erk—Palháza 2:0, Nyíregyháza—Erk 2:0, Erk—Deb­recen o :2, Összesen. 4. Erk 5 pont. Torna. Csapatban, fiúk: 4. Eger, JJ. sz. Alt. Iskola (Ber- náth Gyula, Király Csaba, Sin- ka József, Kurczime János, Csák Béla, Szabó Gábor) 115.3 pont. Egyéniben: I. korcsoport: I. Kovács Péter (Heves) 92,5. Lányok: csapatban: 2. Eger, IV. sz. Alt. Isk. (Barth a Anikó, Kuzman Marianna, Csábás Il­dikó, Birinyi Mária, Gotyár Ma­rianna, Bogos Katalin) 125.8 pont. Egyéniben: I. korcsoport: 4. Bőgős Katalin (Eger) 67,6. 7. Goty ár Marianna (Eger) 65 pont. II. korcsoport: 10. Vajda Rózsa (Eger) 45,5 pont. Labdarúgás. Nagypályás ered­mények : Kisvárda—Eger 0:0, Eger—Debrecen 4:0, Eger—Salgó­tarján 0:1, Miskolc—Eger 2:0, összesen: 4. Eger 3 pont. Kis­pályás eredmények: Miskolc— Eger 9:1, Eger—Balassagyarmat 0:8, Eger—Létavérte 1:2, Csen- ger—Eger 4:0. összesen: 5. Eger 0 pont. bei> jutottak cl először a hazaiak kapuja közelébe, amikor Kriva- nek elől a védők szögletre men­tettek. Ebben az időszakban egyik csapat sem tudott tartós mezőnyfölénybe kerülni. A 17. percben a gyöngyösiek előtt nyí­lott az első gólszerzési alkalom. Bágyi—Adonyi adogatás végén •az utóbbi már csak a kapussal állt szemben, de lövése a kifutó Vaklesról a mezőnybe vágódott. Fokozatosan a gyöngyösiek ke­rültek fölénybe. A 22. percben Budai .18 méterről leadott kelle­metlen lövését előrevetődve véd­te Vakles. A 27. percben egy bal oldalon vezetett támadás után az egyik újhelyi védő az ötösön belül kézzel ért a lab­dához, a játékvezető sípja azon­ban néma maradt. Egy perc múlva Bágyi remek labdát ka­pott középen, a kifutó kapust is ki akarta cselezni, de közben ki­sodródott és lövésszerü beadását ‘az egyik védő a gólvonalról vágta a mezőnybe. Ebben az idő­szakban a vendégek irányítot­ták a játékot, de csatáraik túl­kombinálták a helyzeteket. A 36. percben Krivanek remekül futott el a jobbszélen, az alap­vonalról jól ívelt középre, Bá­gyi azonban százszázalékos hely­zetben a vert kapus mellett a jobb felső kapufát találta el. A félidő végéig a gyöngyösiek ma­radtak fölényben. A második félidőt a hazai csa­pat rohamai vezették be, de csa­táraik hibáztak. Az 55. percben Adonyi futott el a bal oldalon, beadására Fodor érkezett, gyen­ge lövését azonban Vakles köny- nyen hárította. A 61. percben Ács már második alkalommal csúnyán felvágta a hazaiak jobb­összekötőjét. amiért sárga lapos figyelmeztetésben részesült. A 70. percben Krivanek két alka­lommal is távoli lövésekkel kí­sérletezett eredménytelenül. A 72. percben Krivanek az alap­vonalról* jól adott középre. Bá­gyi azonban elhirtelenkedve nagy helyzetben kapásból ma­gasan a kapu fölé vágta a lab­dát. A hajrában a hazai csapat nagy erőfeszítéseket tett a győz­tes gól megszerzéséért. de a szervezetten és igen jól védekező gyöngyösiek tartani tudták az eredményt. Közepes színvonalú és iramú mérkőzésen a mindvégig jobb já­tékot mutató és az első félidei helyzetek alapján a lelkes gyön­gyösiek győzelmet érdemeltek volna. Egyénileg Kovácsnak kevés dolga voü. Szonda javuló for­mában játszott. Forgács ezúttal a védelem legjobbjának bizo­nyul l. de nem sokkal maradt el mögötte Barta sem. Acs jó tel­jesítményét lerontották fölösle­ges szabálytalankodasai. László ezúttal is jól harcolt. Krivanek jó előrefutásokkal és beadások­kal vétette észre magát. Adonyi munkabírása dicsérhető. Bágyi teljesítményét a két kihagyott nagy helyzet rontotta le. Budai lelkesen küzdött. Fodortól lát­tunk néhány jó elfutást, de a lövésekkel adós maradt. (szkocsovszky) Biztos egri győzelem a vidéki rangadón Egri Dózsa— Szentesi Vízmű (9:6) 3:0, 3:1, 1:2, 2:3) OB I-es vízilabda-mérkőzés, Eger, 400 néző. V.: Ferenczi. Eger: Kácsor — Katona, Ko­vács R., Lutter, Bolya, Pócsik, Krajcsovics. Csere: Olajos, Pat­kó. Edző: Pócsik Dénes. Szentes: Dongó — Szénászky, Bódi, Kádár, Pengő, Tóth dr., Soós. Csere: Komlósi. Edző: Réhbely József dr. G.: Kovács R. 3, Pócsik 2, Ka­tona 2, Bolya, Krajcsovics (4 m- esből), illetve Tóth dr. 3, Bódi, Pengő, Szénászky ( 4 m-esből). Kiállítás: Eger 11, Szentes 8. Alig kezdődött el a találkozó, máris vezetéshez jutott a Dózsa^ Az első támadásnál Bolya. 4 ni­est harcolt ki és Krajcsovics nem hibázott. Emberelőnybe került a Szentes, de sem ezt, sem egy megítélt büntetőt nem . tudott gólra váltani. A másik kapunál Lutter bombája pattant- ki a fel­ső lécről, majd Pócsik növelte tovább csapata előnyét. Rövid ideig állt a játék, mert a ven­dégek reklamáltak. A harma­dik egri gól volt a legszebb. Ka­tona megúszott védőjéről és ha­talmas gólt ragasztott a jobb al- ső sarokba. Fordulás után ismét emberelőnyhöz jutott a Szentes, de Kácsor remek védései meg­akadályozták a vendégeket a gólszerzésben. Végül 4 m-esből szépített a Vízmű. A Dózsa szel­lemes, ötletes támadásokkal te­remtett helyzeteket és újabb 3 gólt ért el, közben Soós ismét elhibázott egy büntetődobást. A harmadik negyedtől egyre in­kább szembetűnt, hogy Ferenczi játékvezető túl szigorúan ítéli meg a párok küzdelmét. Egy­mást követték a kiállítások, így nem alakulhatott ki folyamatos játék, s ez a gyengébb erőnlét­Póesikot Szénászky valósággal meglovagolta, nyakánál és karjánál l’ogva próbálta visszahúzni, de az egri center így jj Kapura tudott fordulni, és lövése után a hálóba ke­rült a labda. (Foto: Molnár Gyula) tel rendelkező, tá technikailag is képzetlenebb vendegegyüttes- nek kedvezett. Az egriek közül előbb Katona, majd Bolya pon­tozódott ki. Az első két negyei 6:l-es egri vezetése után a szen­tesiek egy kivétellel, ember­előnyből lőtt gólokkal csökken­tették .hátrányukat. A vidéki rangadón minden kétséget kizá­róan jobb volt az egri Dózsa, s más felfogású bíráskodás mel­lett akár nagyobb arányú győ­zelmet is elérhetett volna. A ha- azi játékosok közül Kácsor re­mekül védett. Jól védekezett és szép gólokat is lőtt Katona, ugyanez mondható el R. teljesítményéről. Pócsikofc na­gy oa uehezen tudták tartani a szentesiek, Bolya elsősorban megelőző szereléseivel tűnt ki. Lutter ezen a találkozón sokat bizonytalankodott, s bár láttunk tőle szép megmozdulásokat is, lövéseivel rendre a kapufát ta­lálta el. Egri Finommechanika— Közgazdasági Egyetem 83:72 (44:42) MNK férfi kosárlabda-mérkő­zés, Budapest. V.: dr. Náday, dr. Neményi. Finommechanika: Korepta 26, Zacliar 20, Busák 12, Sípos 4, Kovács Gy. 6. Csere: Sipeki 15, Komenczy, Lezsák, Tartsányi, Kovács P. Edző: ifj. Csányi Barna. Az első félidő szoros küzdelmet hozott, azonban a Finommechanika rutinosabb já­tékával biztosítani tudta a to­vábbjutáshoz szükséges győzel­met. * Egy fordulóval a labdarúgó NB I. idei küzdelmeinek befe­jezése előtt tisztázódott, hogy a bajnokságot az Ü. Dózsa nyerte, s az is, hogy a Komló kiesett az I. osztályból. A hát­ralevő mérkőzések tétjét a 2. hely, valamint a vidék legjobb­ja cím megszerzése és a SZEOL —DVTK kiesési rangadó adja meg. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 0:0, Budafoki MTE—Ceglédi VSE 3:0 (2:0), Bp. Építők—DEAC 1:0 (0:0), Szegedi Dózsa—Gyulai MEDOSZ 8:0 (3:0). Vasas Láng —Kiskunhalasi MEDOSZ 2:0 (1:0), Hajdúböszörményi Bocs­kai—MGM Debrecen 3:1 . (2:1), FOSPED Szállítók—III. kér. TTVE 2:0 (2:0). Az élcsoport ál­lása: 1. Budafok 42. 2. Szegedi Dózsa 38, 3. EÖSPED 38 ponttal. Nyugati csoport: Bakony Ve­gyész-Pécsi VSK 3:0 (1:0), Sa- baria Cipőgyár—Pápai Textiles 1:0 (0:0), NIKE Fűzfői AK—Olaj­bányász SE 1:1 (1:0), Pécsi Bá­nyász—KOMÉP 1:0 (0:0), Győri Elektromos—Táncsics SE 2:1 (1:1), Zalaegerszegi Dózsa—Kör­mendi MTE 2:2 (2:0), Kaposvári Rákóczi—Győri Dózsa 2 :l (1:0). Az élcsoport állása: 1. Olajbá­nyász 40, 2. Győri Dózsa 35, 3. PVSK 34 ponttal. Északi cso­port: Nagybátonyi Bányász— BVSC 1:1 (0:0), Vasas Izzó— Rudabányai Ércbányász 2:1 (0:1), Ózdi Kohász—Váci Híradás 4:2 (2:2), Kossuth KFSE—Kazinc­barcikai Vegyész 1:0 (0:0), Kis- terenyei Bányász—Esztergom 1:1 (1:0), Nyíregyházi Spartacus Petőfi—KELTEX 0:0, Leninvárosi MTK—Törekvés 1:0 (0:0), * A Bp. Spartacus országos út­törő és serdülő cselgáncs verse­ny én Budapesten jól szerepel­tek az Egri Dózsa cselgáncsozói. Az erős mezőnyben 52 kg-os súlycsoportban T óthpál János, a (54 kg-os súlycsoportban pedig Vincze Tibor bronzérmet szer­zett. Tisztesen helytállt a kevés verseny tapasztalattal rendelkező Kiss Janos es Molnár Sándor is. * Az egri járási labdarúgó-baj­nokság északi csoportjának végeredménye: 1. Párád 14 9 2 3 33-15 20 2. Ivád 14 8 1 5 40-21 17 3. Erdőköv. 14 7 3 4 31-23 17 4. Mátraballa 14 5 4 5 27-28 14 5. Váraszó 14 5 3 6 24-30 13 6. Verpelét 14 4 3 7 29-37 11 7. Bodony 14 4 2 8 27-40 10 8. Szajla 14 3 2 9 22-39 8 £ Az Egri Dózsa teniszszakosz­tálya tanfolyamot indít 8—12 éves fiúk és lányok részére. Jelentkezni lehet az Egri Dózsa teniszpályái- június 19—20-án 16* tói 18 órál^ 1. Ü. Dózsa 29 21 3 5 79-19 45 2. Vasas 29 16 8 5 53-31 40 3. FTC 29 16 7 6 54-31 39 4. I-Ionv. 29 12 11 6 59-34 35 5. Videoton 29 14 5 10 43-38 33 6. ZTE 29 12 7 10 38-37 31 7. Csepel 29 9 12 8 43-36 30 8. R. ETO 29 13 2 14 44-50 28 9. MTK. 29 8 11 to 36-45 27 10. SBTC 29 9 7 13 40-44 25 11. Talab. 29 3 • 8 13 27-38 24 12. Pécs 29 6 11 12 25-41 23 13. Egyetért. 29 7 9 13 27-47 23 14. SZEOL 29 6 10 13 29-51 22 15. DVTK 29 5 10 14 19-48 20 16. Komló 29 • 5 9 15 24-50 19 Budapesten a serdülők viada­lával fejeződött be az országos úszó seregszemlék sorozata. Az Egri Dózsa fiataljai a követ­kező dobogós helyezéseket sze­rezték. Fiúk. 400 m gyors: 3. Sirnkó 4:50.5, 100 m hát: 2. Lő- rincz 1:10.2. 100 m mell: 2. Mo­hai 1:21, 3. Lőrincz 1:21.5. Lá­nyok, 400 m gyors: 2. Pelle 5.04.3, 100 m mell: 2. Pelle 1:24.2, 3. Polgár 1:25.4. * Labdarúgó NB TI-es eredmé­nyek. Keleti csoport: Szolnoki MÄV KISTEXT 5:0 (2:0), Sze­gedi VSE-Bókésosabaj VTSK A vízilabda OB í. állása 1. a 8. forduló OSC 8 6 után: 2 — 40-25 14 2. Ü. Dózsa 8 5 1 2 30-22 11 3. V. Izzó 8 4 3 1 44-37 11 4. Vasas 8 3 3 2 38-32 9 5. FTC 8 4 1 3 29-27 9 6. BVSC 8 3 2 3 35-37 8 7. Eger 8 2 3 3 39-38 7 8. £•?-. &9£rt. 8 2 3 3 29-29 7 9. Bp. Honv. 8 1 1 6 28-48 3 10. Szented 8 — 1 ? 37-54 1