Népújság, 1972. november (23. évfolyam, 258-282. szám)

1972-11-09 / 264. szám

Hogyan pihenjünk ? Második helyen a Hatvani Kinizsi Ez történt a labdarúgó NB Ill-ban Megyénk NB lll-as csapa­tai 50 százalékos eredményt értek el a 12. fordulóban. A hazai pályán játszó Egri Va­sas és Hatvani Kinizsi le­győzte ellenfelét. Vereséget szenvedett Jászberényben az Apci Vasas. Miskolcon pedig az Egercsehi Bányász. Az újonc Petőfibánya jó játék­kal hozta el az egyik pontot a Trencsényi SE-től. HATVANI KINIZSI- MISKOLCI EAFC 2:0 (1:0) Hatvan, 300 néző. V.: Má­riás. Kinizsi: Vajda — Konkoly, Szekeres, Mészáros, Baranyi, Tóth, Urbán, Szabó, Ludvig, Kővágó, Nérei. Edző: Sárkö­zi György. A hazaiak kezdték jobban a játékot, s az 5. percben Urhán beadását Ludvig 6 méterről a kapus kezébe fe­jelte. Nem sokkal később Kő­vágó hibázott jó helyzetben. Fokozatosan visszaesett a Kinizsi, egyre inkább a ven­dégek irányították a játékot, A 26. percben Nérei és Kő­vágó szalasztott el gólsaerzé- si lehetőséget. A másik olda­lon Vajda tisztázott két íz­ben is veszélyes helyzetben. A 42. percben Nérei az alap­vonaltól visszagurított Tóth elé, aki 10 méterről a kapu bal sarkába lőtte a labdát. 1:0. Az 55. percben már ver­ve volt a hazai védelem, de a miskolciak középcsatára 6 méterről Vajdába lőtte a lab­dát. Támadásban maradt a MEAFC és a Kinizsi csak Vajda bravúros védéseinek köszönhette, hogy ebben az időszakban nem kapott gólt. A 75. percben Szabó lefutot­ta a vendégek középhátvéd­jét, aki az ötösön lerántotta. A megítélt 11-est, Tóth a balra mozduló kapus mellett a jobb sarokba lőtte. 2:0. Mélyen tudása alatt szere­pelt a hatvani együttes, és ■nagyon értékes győzelmét, mellyel a 2. helyre került az NB III. északi csoportjában, elsősorban a szerencsének köszönhette, A mezőny leg­jobbjának Vajda kapus bi­zonyult, társai közül senki t nem lehet kiemelni. EGRI VASAS— EDELÉNYI BÁNYÁSZ 1:0 (1:0) Eger, 200 néző. V.: Bre- zóviszky. Egri Vasas: Bende —■ Szűcs, Sípos, Póta, Fázmám- di, Csapó. Szabó, Zajácz, Fa- líszek, Hevér, Beraxa (Prom- mer). Edző: Csizmánk Imre. Meglepetésre a vendégek kezdtek jobban, s a 3. perc­ben egyik támadásuk végén a kapufán csattant a labda. Nem sokkal ezután újabb nagy gólhelyzetben tisztázott Bende. A 15. percben távoli lövést küldött kapura az egyik Bányás-csatár, s a lab­da a felső lécről vágódott a mezőnybe. Negyedóra eltel­tével feljött a Vasas és több jó támadást is vezetett. A 25. percben egy középre adott labdát Szabó felpörgetett és a jókor érkező Hevér kapásból hatalmas gólt lőtt a felső sa­rokba. 1:0. Ezután kiegyenlí­tett volt a küzdelem, mindkét kapu többször került veszély­be. Szünet után fergeteges Vasas-támadásokkal folyta­ié. Jók: Csapó, Póta, Páz- mándi, Hevér. TRENCSÉNYI SE— PETÖFIBANYAI BÁNYÁSZ 0:0 Mezőkövesd. Petőfibánya: Vakli —Tóth, Gáldi, Pintér, Zsddai, Dombi, Rezsmyák, Laczkó, Nagy, Gsé- ki (Morvái), Farkas. Edző: Zilay János. Nagy iramban kezdte a já­tékot a Trencsényi SE, majd fokozatosan feljöttek a ven­dégek, a 17. percben Laczkó 20 méterről leadott lövései után a kapusról Nagy elé pattant a labda, aki az állva maradt védők mellett a há­lóba talált, de a játékvezető nem adta meg a gólt. A 28. percben Farkas talált a ka­puba, de ezt a gólt sem ér­vényesítette a játékvezető. A 37. percben Cséki lövését a kapufára tolta a kapus, ahon­nan a gólvonal elé pattanta labda, s védők felszabadítot­tak A második félidőben sok helyzetet hagyott kihaszná­latlanul a vendégcsapat. Lel­kesen támadtak a peböfibá- nyaiak, de a győzelmet nem tudták megszerezni. Jók: Pintér, Laczkó, Farkas. PAPP JÓZSEF SE— EGERCSEHI BÁNYÁSZ 4:1 (1:0) Diósgyőr, 1000 néző. Vj SzécsényL Egercsehi: Molnár — Ko­vács I., Csuhaj, Stoff, Koz­ma, (Dorkó II.), Halász I., Halász II., Szabó, Orosz, (Barta), Sulyok, Petrányi. Edző: Túrán István. Az 5. percben Petrányi szép cselekkel ment el a bal szélen, középre kanyarodott, majd senkitől sem zavartat­va a vetődő kapusba rúgta a labdát. Három perccel ké­sőbb vezetéshez jutottak a hazaiak. Csuhaj elvétett egy előreadást, Konyha rácsapott a labdára és a kapujából ké­sőn kimozduló Molnár fölött a hálóba emelt. 1:0. A 28. percben Halász 25 méterről leadott lövése után a kapu­fáról a gólvonalra pattant a labda, s a kapus hárított. Szünet után jól kezdett a vendégcsapat és a 60. perc­ben egyenlített. Egy jobbol­dalról beívelt szögletrúgást követően Orosz 25 méterről kapásból laposan a bal sa­rokba lőtt. 1:1. Nem sokkal később ismét megszerezte a vezetést a Papp J. SE, a jobb- szélső éles beadását Konyha három méterről fejelte a há­lóba. 2:1. A 80. percben Ha­lász H. jó labdával indította Szabót, a beadás után Su­lyok elé került a labda, aki elügyetjenkedte a helyzetet. A 85. percben Tatár 4 mé­terről fejelte a hazaiak har­madik gólját, majd nem sok­kal később egy kapu ^előtti kavarodás után ismét ő volt eredményes. A helyzeteit jobban kihasz­náló hazai csapat megérde­melten győzött, s ezzel meg­szakadt az Egercsehi kilenc héten át tartó veretlenségi sorozata. Jók: Halász I., Ha­lász II., Stoff. JÁSZBERÉNYI VASAS— APCI VASAS ^ 3:1 (1:0) Jászberény, 150 néző. V.: Sütő. Apc: Illés — Baranyi, Ol­dal, Mészáros, Kovács, Kiss dás végén Csík szerezte meg a jászberényieknek a vezető gólt. A 49. percben Dóró egyéni alakítása után két gól­ra nőtt a hazaiak előnye. El­keseredetten támadott az Ap­ci Vasas és az 55. percben Litkei beadásából Laczkó szépített. A 62. percben az apci 16-oson beiül közvetett szabadrúgást ítélt a játékve­zető és Dóró a hálóba talált. 3:1. Nem sokkal később Laczkó érvénytelen gólja után heves vita támadt a pá­lyán, s a játékvezető Ková­csot kiállította. A találkozó hátralevő részében csupán Litkei szólói jelentettek ese­ményt. Sok hibával játszott ezen a találkozón is az Apci Vasas, a hazaiak megérde­melték a győzelmet. Jó: Lit­kei. További eredmények: Ózd- vidéki B.—Királdi B. 1:0 (1:0), Miskolci B.—Máfcrano- váki B. 3:1 (1 :l),JBorsodi B. —Salgótarjáni KSE 12 (0:1). Az NB Ül. járnak állása.: északi csoport­L SKSE 12 M 1 1 35- 9 21 2. Hatv. K. 12 8 1 3 18-10 17 3. Borsodi B. 12 7 2 3 24-10 16 4. Egri y. 12 7 2 3 21-10 16 5. Treues. SE 12 6 4 2 14- 7 16 8. Papp J. SE 12 7 — 5 32-16 14 7. Egeres. B. 12 5 4 3 18-18 14 8. Misk. B. 12 5 3 4 18-15 13 9. Edelényi B. 12 6 1 5 18-17 13 10. Petőfib. 12 4 2 6 18-14 10 11. Királd n 2 5 5 12-1« 9 12. Mátrán. B. 12 4 1 7 14-31 S 13. MEAFC 12 3 2 7 11-21 8 14. Jászb. V. 12 2 2 8 14-33 6 15. Apci V. 12 2 1 9 6-26 5 16. Ozdv. B. 12 2 1 9 4-22 5 A mérkőzéseket tudósították: Sáfrány János (Hatvan), Feszt- baura Béla (Eger), Kulcsár Mi­hály (Petőfibánya), Bóta Ferenc (Egercsehi), és Pandur Sándor (Apc). Köszönetéi mondunk mind­azoknak, akik szeretett fér­jem, édesapánk FRITS BÉLA elhunyta alkalmából fáj­dalmunkban részvétükkel osztoztak. Felesége és kislányai Egy híres francia orvos mon­dása a XX. század klasszikus közmondásává vált. így szólt: „A mozgás bármilyen orvossá­got helyettesíthet. De a világ összes gyógyszere nem helyet­tesítheti a mozgást.” Ami érdekes: ez az orvos a XVUI. században élt, és már ak­kor megállapította, hogy eljön a kor, amikor az orvosok moz­gással fognak gyógyítani. Ma a mozgás gyógyszerré vált. Még a fáradtságot is mozgással pihentetik ki. Furcsa világ. „Ku­tyaharapást kutyaszőrével.” Nem is régen — de még sok helyen ma Is — pihenés alatt fekvést, alvást, nyugalmat, olvasást, bő­séges étkezést értettek. Azután az orvosok észrevet­ték, hogy a bal kéz elfáradását leggyorsabban a jobb kéz moz­gatásával lehet megszüntetni. Azután azt is megállapították, hogy a gyermek játék közben nem fárad el. S ma már világszerte hirdetik a rekreativ pihenést. Aminek eszközei a sport, a játék. Saj­nos azonban a legtöbb dolgozó — már pedig nekik volna leg­nagyobb szükség a helyes és tökéletes pihenésre — nem ren­delkezik megfelelő Ismerettel és lehetőséggel. Elméletileg már tudják, hogy a fizikai vagy szellemi munkát legjobban egy kevés sportolás­sal pihenhetik ki. Sokan tud­ják. de nem elegen, hogy mit nyújthat a sport éppen a fá­radtság éllen. Egy kis séta, könnyű úszás, teniszezés, teké­zés, kispályás labdarúgás, mű­vészi torna és kocogó futás el­tünteti a fáradtságot, jó han­gulatot teremt. Eljön az idő, amikor az üze­mi dolgozók, tisztviselők és ke­reskedelmi alkalmazottak mun­kájuk után (vagy előtt) spor­tolni járnak. Ügy, mint manap­ság kávéra térnek be egy esz­presszóba. És eljön az idő ami­kor áz orvosok receptre nem hashajtókat, idegcsillapítókat és fájdalomcsillapítókat, hanem ,,or- vosian fogalmazva” megfelelő sportolást írnak fel. Persze, ehhez gondolkodásban (vagyis abban, hogy a „sport” szó nemcsak labdarúgást, hanem a dolgozók testedzését Is jelen­ti) és anyagi feltételekben is el kell jutni. Ha lesznek — még­pedig közel és megfizethető áron pályák, uszodák, termek, akkor a dolgozók sem fognak elzárkózni saját testedzésük elől. Sőt, amikor üdülni mennek majd nyáron a vállalat vagy a szak- szervezet üdülőjébe, Claudia Cardlnalet fogják maguknak- idéznl, aki így foglalta össze (mivel hízásra hajlamos!) üdülé­sének elveit: „Nem fogok do­hányozni. Kevesebbet kávézom. Minden este 10 órakor lefekszem. Az étlapomról a tésztafélékét és édességeket kihúzom. Napon­ta legalább egy órát fogok sé­tálni. Minden reggel 10 perccél korábban felkelek és ezt az időt nyitott ablak előtt tornával töl­töm. Napozom, úszom, mozgok, játszom.” Igen, a pihenésinek új kate­góriái keletkeztek. A Finomszerelvénygyár felvételre keres elektromérnököt M C-vezérlésu szerszámgépek karbantartásának irányítására. Hűtőgépipari területen gyakorlattal rendelkező gyártmányfejlesztési munkaterületre. Jelentkezni lehet a Finomszerelvénygyár személyzeti és oktatási főosztályán, Eger, pf~ 2. APRÓHIRDETÉS ALLAS BÉRSZÁMFEJTÉSBEN jártas adminisztrátort keresünk azonna­li belépéssel, érettségi bizonyít­vány szükséges. Egri malom, Kertész út 172. * _________________ A 328. sz. lőrinci TÜZÉP-telep- re éjjeliőrt, a 325. sz. gyöngyösi TÜZEP-telepre éjjeliőrt és áruki­adót, azonnali belépéssel felve­szünk. (Az éjjeliőrök lehetnek nyugdíjasok is.) Jelentkezés a fenti TÜZÉP-telepek vezetőinél. Eger—salgótarjáni TÜZEP Válla­lat._______________________________ SAPKASSEQÉDET, önálló mun­kaerőt, férfit vagy nőt állandóra felveszünk. Perczel kalap, és sapkaipar, Győr, 2 postafiók 208. AZ EGER—Gyöngyös vidéki Pincegazdaság vizsgázott hűtő- gépkezelőt és targoncavezetőket alkalmaz egri, Vasút úti palac­kozó üzemébe. Jelentkezés a vállalat munkaügyi osztályán, Eger, Széchenyi út 3.____________ K ÖZGAZDASAGI technikumi végzettséggel fiatal lány állást változtatna Egerben. Ajánlatokat „4 éves gyakorlat” jeligére, az egri hirdetőbe. ■ - • KÖZG AZDASÁGI technikumi ■ végzettséggel rendelkező fiatal férfi dolgozót keresünk pár éves gyakorlattal. Gyöngyösi Tejüzem. AZ EPÜLETKARBANTARTÖ Szövetkezet felvesz 2 fő asztalos szakmunkást. Jelentkezni lehet: • Eger, Jókai u. 2/a._____■ _____ L AKATOS szakmunkásokat felveszünk. Fizetés megegyezés szerint. Jelentkezés naponta 8— 14 óráig, a felnémeti fűrészüzem üzemvezetőjénél._________________ K ERESKEDŐ házaspár 11 éves boltvezetői- gyakorlattal hiány­mentes elszámolással állást ke­res vegyesbolt vezetésére. Aján­latokat „Lakás, szükséges 124” jeligére, az egri hirdetőbe.______ A LŐRINCI fonó fevételt hir­det 15 éven felüli lányok részére. A betanulási idő 1 hónap, kora* set: 1700—2100, a betanulás után. Vidéki lányok részére szállást biztosítunk. Cím: Piy lőrinci gyára, Budapest, XVIII. Gyöafc* rői út 85—91. INGATLAN CSALÁDI ház 306 négyszögöl telekkel eladó. Érdeklődni: Eger, Attila ut 13. 17 után.____________ 2 SZOBA-hallos, összkomfortos öröklakás készpénzért eladó. Gyöngyös, Szabadság tér L VH. 26. Érdeklődni: du. 5-tőL Koosa. KÉT helyiségből álló családi házrészem irodának, munkásszál­lásnak vagy raktárnak kiadom. Ajánlatokat „Belvárosi” jeligére, az egri hirdetőbe. EGERBEN, szövetkezeti vagy társasházban lakást vennék 1973. évi beköltözhetőséggel. Ajánlato­kat „Sürgős 126” jeligére, az eg­ri hirdetőbe. JARM0 COs rendszámú Wartburg de Luxe eladó. Recsk, Bányászott­hon. Érdeklődni: szombaton és vasárnap egész nap._______ J Ö állapotban levő Trabant el­adó. Kerecsend, Fő út 44. Lan- ter. VEGYES NÉMET vérvonalú, nemzetközi győztes szülőktől boxer kölykök eladók. Schmidt, Hatvan, Mo- hács u. 6,_________ B A RKA CS CIKKEK árusítását — a hagyományos tüzelő- és épí­tőanyagok mellett — a 304. sz. TUZEP-bolt, a hatvani temető bejáratánál megkezdte. Beszerez­hetők habszivacs- és műbőrhul­ladék, enyvezett farost és deko- ritlemez, müanyagáruk stb. Eger-salgótarjáni TÜZEP Vtt- lalat, Eger. Eladó Egerben összeköltöző család részére 254 négyszögöl területen tevő 1 emeletes, 4 szoba összkomfortos, garázsos lakóház A földszint teljes egészében műhelyek részére kialakíthatok - Névvel és címmel ellátott ajánlatokat „Azonnal beköl­tözhető 103 846” jeligére a Budapest, V„ Felszabadulás tor 1. sz. alatti hirdetőbe küldendők. Betonacél 6,5—12 mm keresztmetszetig B 60—46, B 50—30, B 38—24-c minőségben, tekercses kivitelben még a készlet tart beszerezhető a 301. sz. egri, 311. sz. gyöngyösi, 313. sz. hevesi, 321. sz. recski és a 322. sz. hatvani telepeinken. Eger-Salgótarjáni TÜZEP Vállalat Eger tódott a találkozó, gyors ak­ciókkal közelítették meg a bányászok kapuját, de a be­fejezést nem kísérte szeren­cse. A félidő közepétől ki­egyenlített volt a játék. Nem sokkal a befejezés előtt a vendégek ismét lőttek egy kapufát. A színvonalas, jó iramú mérkőzésen több gól­helyzetet dolgozott ki az Eg­ri Vasas, s bár ezek közül csak egyet tudott értékesíte­ni, a győzelmet megérdemel­I. (Szőke), Kiss II. (Zelnik), Kurucz, Laczkó, Csorba, Lit­kei. Edző: Zólyomi István. Kihasználatlanul hagyott apci gólhelyzetek vezették be a találkozót. Előbb Csorba, majd Litkei lövése szállt jó helyzetből kapu mellé. Ne­gyedóra elteltével vezette el­ső támadását a hazai csapat, de a lövést Illés hárította. A- 30. percben a hazaiak jobb­szélsője 5 méterről senkitől sem zavartatva Illést találta el a labdával. A 36. percben ártalmatlannak látszó tárna­Most vegyen televíziót! December 31-ig a Centrum Áruházban vásárolt televízió után a gyárak által biztosított 2 éves garancián túl, további egy évig javítási szolgáltatást biztosítunk, ami abból áll, hogy a Gelka díjmentesen javítja a készülékét alkatrész hozzáadásával is. CENTRUM ÁRUHÁZ, EGER, SZÉCHENYI UTCA. Köszönetét mondunk mind­azoknak, akik drága jó fér­jem és édesapánk DR. CSIKMAZ MIHÁLY búcsúztatásán részt vettek, virágaikkal és részvétnyil­vánításukkal fájdalmunkat enyhíteni igyekeztek. A gyászoló család.