Népújság, 1972. október (23. évfolyam, 232-257. szám)

1972-10-03 / 233. szám

... végül is jól jött a döntetlen Szekszárdi Dózsa — Egri Dózsa 1:1 (1:1) Az Egri Dózsa nyerte a vízilabda MNK-t Landi és Patvaros közös erővel támadását. NES I. B-.s lábdarúgö-mér- kóaes, Szekszárd, 3000 néző. V.: Marton. Eger: Landi — Kárpáti, Kovács, Lakatos. Anibrus Z., Simon, Vígh, Bánkút i, Amb- rus I., Patvaros, Czeczeli. Edző: Mathesz Imre. Szekszárd: Lipovszky — Szántó, Koraer, Hani (a szü­netben: Vábró), Csordás, Le- lovics, Zielbauer, Micskó, Ka­lász, Freppán, Török (Busz a 84. percben). Edző: Kiss Já­nos. Alig indult meg a játék, amikor máris az egriek lép­lek fel támadólag és Ambrus í. a 2. percben leadott jobb oldali lövését labbal tudta csak menteni Lipovszky. A hazaiak szórványos, átütőerőt nem jelentő támadásai egy­más után haltak él a 16-os- nál, míg az egri. ellentámadá­sok ezekben a percekben mindig veszélyt jelentettek a hazaiak kapujára. A 10. perc­ben ismét az igen jó kedv­vel játszó Ambrus I. lőtt éle­sen a kapura, de a szekszár­diak kapusa szögletre men­tett. Valamit élénkült a ha­zaiak támadásszövése és né­hány esetben pergőtüzet is rendeztek Lndi kapuja előtt, de a tűznek ekkor csak „fé­nye” volt, ereje alig. A 18. percben Bánkúti buktatásá­ért a 16-os oldalvonalától nem messze szabadrúgást ítélt Marton játékvezető. Kárpáti ívelt a kapu elé, Ambrus Z. a labdát Vígh elé godtan helyezte u halóba a labdát, 1:0. Továbbra is támadásban maradtak az egriek, Vígh jobb oldali beadását Czeczeli helyezte kapu fölé. A vendé­gek irányították a játékot, nyugodtan, tetszetősen szőt­ték támadásaikat, talán kissé túl kényelmesen is. Ez bosz- szulta meg magát, amikor a 43. percben a szöglethez jutó szekszárdiak Freppán beíve­1. ETO—Ü. Dózsa 1 1:0 2. Egyetértés—Csepel x 1:1 3. Komló—Tatabánya x 1:1 4. MTIC—Pécs 1 1:0 5. ZTE—SZEOL 0. SZMTE—MÁV DAC 1 4:1 1 2:0 7. Pénzügyőr—Haladás 1 2:0 8. Oroszlány —Spartacus 1 3:0 9. DVSC—Dunaújváros 1 2:1 10. Szekszárd—Eger x 1M 11. Dorog—Békéscsaba 1 3:0 12. PVSK—Győri Dózsa Nx 1:1 13. Táncsics—Rákóczi 4-1 2 0:2 14. Leninváros— Kazincb. 1 3:0 A totó n-ercm í njéi: 12 | 1. és 13 találat (9 db) = 92 tT6 Ft 12 ta­lálat (»56 db) - 2*99 Ft. ll talá- ’ lat (2?r° db) = lri Ft. 10 (16 345 db) = 37 Ft. talál;. JíÉÉMs »Vt október 3„ kedd tisztázza a szekszárdiak (Foto: Gyurkó) lése, majd Kalász éles kö­zelről leadott fejese nyomán egyenUtettek, 1:1. 9 másod félidőben Eger még inkább kienge­dett. A félidő nagy résziében a középpályások is visszahú­zódtak és így a szekszárdiak a középpályán gyorsíthatták fel támadásaikat, és terem­tettek immáron egyre-másra gólveszélyes helyzetet. Az 53. percben Vábró 18 méterről, középről lőtt telje­sen zavartalanul, szerencsé­re gyengén, Az 55. percben Zielbauer a félpólyáról fu­tott el, Csordáshoz játszott, de annak 25 m-es, a kapu kö­zepére irányuló váratlan lö­vését Landi kiöklözte. Né­hányszor Vígh futott még el, de ekkor már nem találta meg a ritmust az egriek csa­társora, vagy pontatlanul su­hantak, el a beadások, vágj' mint az 59. percben, Czeczeli adott be úgy, a most bal ol­dalon felnyargaló Vighnek, hogy a kifutó kapus lábbal tudott menteni. Néhány per­a vendégeknek, hogy a 76. percben ismét Czeczeli in­dulhatott el tisztán, de bal oldali átívelése Bánkúti he­GYÜNGYÖSI SPARTACUS— ESZTERGOM 1:0 (3:0) NB H-es labdarugó-mérkőzés, Gyöngyös, 2000 néző. V; Do­rozsmai. Gyöngyös: Varga — Adonyl, Forgács. László, Acs, Szonda, Barta, Krivanek (Gáspár), Bá- gyi, Erdei (Petites), Fodor. Ed­ző: PaUagi Róbert. Esztergom: Fodor (Nebeha)l — Dóka. Kulcsár. György I.,’ Fied­ler, György II., Balogh, Varga, Markó (Nagy), Czibik, Pellin- ger. Edző: Kertes László. A hazai csapat támadásával indult a mérkőzés, s- már a 3. percben EJágyi lövését védte sze­rencsével a vendégek kapusa. A 10. percben viszont Varga tor­nászott bravúrosan szögletre a Jobb felső sarokból egy bombát, majd 2 perccel később ugyan­csak ő tenyereit szögletre egy lövésszerű beadást a léc alól. A vendégek rohamai a 15. percben mid .Inem meghozták a vezetést is:' jobb oldali beadás végén a védők elvétették a labdát, amely gólba tartott de a gólvonal előtt a egyik hazai védő kézzel ki­nőtte azt. ll-es! Czibik bilnte tőjét Varga nagy bravúrra! jobbra vetődve lábbal rúgta ki a kapu közepéből, majd ezt kö­vetően bravúros lábravetődéssel mentett a befűtó csatár elől. A 19. percben váratlanul, sze­rezte meg a vezetést 3 hazai csapat. Fodor iveit be szögle­tet a jobb oldalról, a kaóus a labda alá futott -és Szonda kö­zelről a jobo sarokba fejelt, l:0. lyett a kapus kezében halt el. Erősítettek a szekszáixiiak is, először Kalász ravaszul nyesett fejesét Patvaros csali a gólvonalról tudta menteni, majd 3 perccel a befejezés előtt Zielbauer jobb oldali szögletét Freppán 12 m-ről élesen csavarta a jobb kapufa mellé. Meg kell állapítani, hogy a szimpatikus Szekszárdi Dózsa kétségkívül nem képviselt ki­emelkedő játékerőt, mégis második félidei lelkes játé­káról könnyen megszerezhet­te volna mind a két pontot az érthetetlenül lassúvá és köp­ködőre vált egriek körülmé­nyes játéka miatt. Landi a gólról nem tehet. Egy esetet eltekintve, amikor a labda alá futott, végig magabiztosan látta él a feladatát. A hátvé­dek közül Kovács, Patvaros, Kárpáti, Lakatos a sorrend. Meglehetősen nagy feladat hárult rájuk, s az egy pont* hazahozatala elsősorban az ő érdemült. Simon az első fél­időben kitünően mozgott, a második félidőben nem talál­ta a helyét. Ambrus Z. is csak az első félidőben tet­szett, a második félidőben sok hibás átadassál vétette magát észre. Ambrus I. az első félidőben jelentett csalt veszélyt. Elöl Bánkúd ját­szott ' helyenként egészen ki­tünően, a szekszárdi véde­lem csak sorozatos szabály­talanságok árán. tudta tarta­ni. Czeczeli és Vígh elfutásai nem sok veszélyt jelentettek az ellenfél kapujára, bár Víghet szemfüles gólja fel­tétlenül dicséri. Marton játékvezető maga­biztosan vezette az egyéb­ként játélevezetési szempont- bőd nem túl nagy feladatot jelentő mérkőzést. Gyurkó Géa Az NB T. B további ered­ményei: Szolnok.—MÁV DAC 2:0 (0:0), Miskolc—BKV Elő­re 4:2 (3:1), Várpalota—Vo­lán 1:1 (1:0), Pénzügyőr— Szombathely 2:0 (1:0), Orosz­lány—Bp. Spartacus 3:0 (1:0), Ganz-MA VÁG—Kecskemét 2:0 (1:0), Dorog—Békéscsaba 3:0 (1:0), Debrecen—Dunaúj­város 2:1 (1:1). A bajnokság állása: 1. MA VÁG 8 5 2 1 17- 8 12 2. Pénzügyőr 8 5 2 1 14- 9 12 3. Szolnok 8 5 1 2 15- 7 11 4. M. DAC 8 5 1 2 14- 9 11 5. Haladás 8 3 4 1 16-10 10 6. Dunaújv. 8 4 2 2 12- 6 10 V. Debrecen 8 3 3 2 0- 7 9 8. Bp. Spart. 8 3 3 •* 11-11 9 9. Dorog 8 3 •» 3 15-10 8 10. Kecskemét 8 2 é 2 9-11 8 11. B.-csaba 8 2 3 3 6- 9 7 12. Oroszlány 8 2 2 4 9- D 6 13. Eger 8 1 4 3 13-14 6 14. Volán 8 2 2 4 10-15 6 15. Miskolc 8 2 2 4 9-18 6 16. BKV Előre 8 1 3 4 7-13 5 17. Várpalota 8 1 2 5 7-14 4 18» Szekszárd 8 X 3 5 10-21 4 Néhány kemény belemenés kö­vetkezett ezután. A 29. percben Fodort terítették le ß 16-os vo­nal magasságában. Bágyi ívelte be a szabadrúgást, a védők rö­viden mentettek és Krivanek a ll-es pont tájékáról a lábak kö­zött a kapu jobb sarkába talált, 2:0. A második hazai gól után is a vendégek támadtak többet és mégis . a Spartacus . lőtt újabb gólt a 42. percben. Bágyit fel­vágták a bal oldali 16-os sar­kánál. A szabadrúgást ugyanő legurította az elörelopakodo Barta elé, aki a kifutó kapus előtt is elhúzta a labdát és ele­gánsan a kapu közepébe gurítot­ta azt, 3:0. A második félidő szép ha­zai támadásokkal indult. Bágyi Indította a bal oldalon Fodort. a szélső futtából lőtt is, a kapus vetődve hárítani tudott. A másik oldalon a vendég-táma­dások erejéből két szögle'-rú­gásra tellett. Néhány perct^s unalmas mezőnyjáték után a 67. percben Erdei adott jő labdát Fodornak és a szélső nagy ere­jű lövése a jobb felső sarokból pattant a gólvonal elé. majd a védők nehezen mentettek. Nem sokkal később Fodor lövését p kapufa mentette. A 71. percben tovább növelte előnyét a Gyön­gyös. Az előretörő Bágyit fel­tartották 20 m-re a kaputól, a közvetett szabadrúgás után a sorfalról lepattant labdát újból Bágyi szerezte meg es újabb csel után a kapu bal sarkába lőtt. 4:0. A 85. percben szépítés! alka­V&sárnap két mérkőzéssel be­fejeződött a vízilabda Magyar Népköztársasági Kupa ez évi küzdelemsorozata. A finálé mél­tó volt a kupa hagyományaihoz. A döntő Összecsapásra az egri úszodában került sor, ahol ör­vendetesen megnövekedett szur­kolótábor előtt rendezték meg az Egri Dózsa—FTC mérkőzést, amely hatalmas küzdelem után a hazaiak győzelmével ért vé­get, s ezzel a sportkör és Eger város történetében először Eger nyerte el az igen rangos MNK- Kupát. A harmadik helyért a Szolnok—Bp. Spartacus találko­zót bonyolították le Szolnokon, s itt a hazaiak biztos, 4:1 ará­nyú győzelmet arattak, s ezzel a bronzérem tulajdonosai let­tek. Mind az egri, mind pedig a Szolnoki Dózsának gratulálunk eredményes szerepléséhez, hi­szen tudásuk legjavát nyújtva álltak helyt a nem mindennapi­nak mondható küzdelemben. A Ferencvárosnak azért nem gra­tulálunk, — bár mindent elkö­vettek, hogy a kupa tulajdono­sai legyenek, — mert az egri találkozó végén olyan sportsze­rűtlen magatartást tanúsítottak, amely méltatlan egy magyar sportklub tagjaihoz, akiknek ne­vét határainkon túl is jól isme­rik. Ugyanis az érem átadásá­hoz nem vonultak fel a zöld-fe­hér fiúk, sem a csapat vezetői, akik arra hivatkoztak, hogy fél­nek kimenni az öltözőből, mert attól tartanak, hogy az egri szurkolók bántalmazni fogják majd őket. Ez az indok az us/oda közönséget, de a/, ott lé­vő valamennyi szakembert is enyhén szólva nevetésre inge­relte, mert a találkozó légköro a nagy tét ellenére is igen sportszerű volt, s meglepően jó hangulatban teli el. Ismételten csak elítélni tudjuk a ferencvá­rosiak viselkedését, mert nem­csak saját klubjuk fényét ár­nyékolták be, hanem tisztelet­lenül viselkedtek az Egri Dózsa Sportklubbal, annak közönségé­vel is és nem utolsósorban egy olyan kupát „néztek le”, amely a Magyar Népköztársaság nevét viseli. Bízunk abban, és remél­HATVANI KINIZSI— EDELÉNYI BÁNYÁSZ 2:1 (1:0) Edelény* 600 néző. V.: Mar­moly. Hatvan: Vajda — Bordás, Sze­keres, Mészáros, Bárányi, Tóth, Urbán, Kiss (Patai), Ludvig, Kő­vágó, Nérey. Edző: Sárközi György. A vendégek léptek tel támadó­lag, s az első percben Nérey nagy helyzetben hibázott. Majd a hazaiak kerültek enyhe fölény­be, de csak a 16-osig jutottak, mert a Kinizsi-védelem remekül zárt. A gyáriak ellentámadásai sokkal veszélyesebbek voltak. A 30. percben Néreyt a kaputól 30 m-re szabálytalanul szerelték, a beívelt szabadrúgásból Ludvig 6 m-ről a kapufára fejelte a lab­dát. A 40. percben Kővágó be­adását Nérey először a kapusba, majd a visszapattanó labdát másodszorra a hálóba Jötte, 1:0, Három perc múlva Ludvig lö­vését a hazai kapus csak a ka­pufa segítségével tudta háríta­ni. A második félidőben a hazai­ak fokozták az iramot, Bokát tá­madtak, de a Kinizsi-védelem ezúttal ■ is jól rombolt. Az 57. percben sikerült kiharcolni az egyenlítést, amikor egy előre ívelt labdát elnéztek a hatvani védők és a balszélső a hálóba lőtt, 1 :l. A gól után még fokozódott az iram. A 68. percben Kővágó ki­lom nyílott a vendégek előtt: Forgács hibájából a balszélső „húzhatott” kapura, mintegy 12 .m-ről lőtt is, de Var­ga bravúrosan kiütötte a labdát és László felszabadított. A nagy számú és sportszerűen viselkedő közönség végre ered­ményes játékot lathatott ked­venceitől, A .vendégek a, me­zőnyben egyenrangú ellenfelek voltak. A ll-es kivédésé volt a fordulópont, amely a gyöngyö­sieknek kedvezett, s. végül creöl- ményes játékkal tartották ott­honukban a két bajnoki pontot. Egyénileg Varga a bravúros védések egész sorát mutatta. Adonyi remek védő játékot pro­dukált, Forgács kezdeti kapko­dása után erősen feljavult. Lász­ló a tőle megszokott magabiztos játékot nyújtotta. Acs nagy harcot vívott szélső)éveL Szonda formája tovább Javul. (szkocsovszky) Az NB n. északi csoportjának állása: 1. Vác 7 5 2 — 12- 5 12 2. BVSC 7 4 2 1 18- 8 10 3. Ózd 7 3 3 1 9- 7 9 4. S.-újhely 7 4 1 2 8- 6 9 ■V Gyöngyös 7 3 2 2 10- 7 8 fi KKFSE 7 4 — 3 8- 7 8 7. Rudabánya 7 3 2 2 10-10 8 8. Nagybátony 7 2 3 2 9- 8 7 9. Leninv. 7 2 3 2 7- 6 7 10. Kisterenye 7 3 — 4 12-12 6 11. Törekvés 7 2 2 3 5- 9 6 12. Nyíregyh. 7 2 1 4 13 14 rj 13. Izzó 7 o T. 4 8-10 5 14. KELTEK 7 1 2 4 9-12 4 1". Kazincb. rgoin 7 1 .1-10 ” 1" jük, hogy ennek az ügynek folytatása lesz a fegyelmi bi­zottság előtt is, ahol az illeté­kesek a legszigorúbban megbün­tetik azokat, akik ebben az ügy­ben súlyos vétséget követtek el. EGRI DÓZSA—FTC 7:6 (0:2, 2:1, 3:2, 2:1) Eger, 1200 néző. V.; Salamon dr. Eger: Rüll — Lutter, Pécsik, Katona J., Bolya. Regős, Olajos. Csere: Kacsor, Krajcsovics. Ed­ző : Pócsik Dénes. FTC: SteinnVetz • — Bányai, Kásás. Bállá, Ipacs, Wiesner, Kövecses. Csere: Debreceni, Szellő. Edző: Goór István. Gólszerzők: Lutter 3 (mind­hármat 4 m-esből), Pócsik 2, Katona J., Olajos, illetve Köve­cses 2, Szellő 2, Wiesner, Deb­receni. Kiállítás: Eger 5, FTC 11. Változatos játékkal kezdődött a mérkőzés. Bányai kiállítása után Bolya kissé elhamarkodot­tan lőtt és Steinmetz a kapufa segítségével hárított. Ezután Pó­csik került a partra és Kásás jó átadását Wiesner közelről a há­lóba vágta, 0:1. Ismét a hazaiak kerültek létszámfölénybe, de a zöld-fehéreknél maradt a lab­da és meglepetésre Kövecses 10 m-ről nagy gólt lőtt Rüll mel­lett a kapuba, 0:2. Egri emberelőnnyel kezdődött a második öt perc, s ezt Ola­jos értékesítette, 1:2. A kezdés után Kövecses a középcsatár helyéről a kapunak hattal to­vábbította a labdát a hálóba, 1:3. Az egriek kapust cseréltek. Rüll helyére Kacsor állt be, s ez jó hatással volt a lilu-i'ebé- rekre. Dalia kiállítása után Pó­csik 6 m-ről a Icc aláv vágta a labdát, 2:3. Kimaradt egri em­berelőnnyel és Bállá kisebb sé­rülésével ért véget ez a játék­rész. A harmadik ötpercben folyta­tódott az egriek támadása. Előbb Pócsikot szerelték jó helyzetben, majd Regős közelről a kapufát találta el, s aztán Olajos lövését védte a kapus. Ekkor egy kavarodás közben ugrott a védők gyűrűjéből, ki­cselezte a kapust is, azonban na­gyon kisodródott és nem tudott a hálóba gurítani. A 70. percben viszont mar sikerült Kővágónak a kapuba találnia, 18 méterről védhetetlcnül bombázott a bal felső sarokba. 2:1. A gól uláh a hazai közönség sértegette a já­tékvezetőt, amiért 5 percig szü­netelt a játék. A mérkőzés be­fejezéséig még Néreynek volt két biztató gólhelyzete. A Hatvani Kinizsi tervszerű, jó játékkal megérdemelten győzött. A gyári csapat minden tagja átlagon fe­lüli teljesítményt nyújtott. Mar­moly kitűnően bíráskodott, EGERCSEHI BÁNYÁSZ— JÁSZBERÉNYI VASAS 4:0 (1:0) Egercsehi, 300 néző. V.: Ger­gely. Egeresein: Bráz — Kovács T., Csuhaj, Stoff, Kozma, Halász II., Ballal (Szabó), Orosz, Halász I., Sulyok. Petrényi (Dorko V.). Edző: Túrán István. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés, a jászberényiek ele­ve védekezésre} rendezkedtek be. A bányászfölény a 40. percben érett góllá, amikor Sulyok szög­letrúgása érintés nélkül jutott a hálóba, 1:0. A második félidő­ben a hazai csapat fokozta az iramot, a vendégek teljesen be­szorultak. Az 50. percben Sulyok futott el a bal szélen, középre lőtte a labdát és a‘ csereként be­állt Szabó kapásból 5 nv-röl a bal alsó sarokba lőtt, 2:0. A 60. percben Orosz—Petrényi volt a labda útja és a balszélső a ki­futó kapus fölött a hálóba emelt, 3:0. Közben Petrényi a kapussal összefutott és arccsonttörést szen­vedett, végleg elhagyta a pályát. A 78. percben Kovács I. elfu­tott a jobbszélen, beadását Orosz 16 m-ről futtából a bal alsó sa­rokba lőtte, 4:0.- Sportszerű mérkőzésen a hazai­ak még Tyen arányban is meg­érdemelten győztek. Jók: Petrényi, Kozma, Kovács I. Gergely kitűnően vezette a mérkőzést. EGRI VASAS- MISKOLCI EAFC 3:1 (1:0) Miskolc, 150 néző-- V.: Med- veczki. Eger- Bende — Szűcs, Sípos, Póta, Pazmándi, (Cserös, Fali- szek), Zágonyi, Princzes, Za- jácz. Frommer, Barta, Hevér. Edző: Csizmarik Imre. Mezőnyjátékkal teltek a játék­idő első percei. Az első gólve­szélyes Vasas-támadást Princzes fejezte be jó lövéssel, a labda a kapufáról perdült a játéktéren túlra. A 30. percben Fázmándi megsérült és ezt követően né­hány percig 10 emberrel ját­szott a Vasas. A 43. percben hosszú ívelt labda szállt eijre, Princzes )ól ugrott ki és n kiin­duló kapus mellett a háló köze­pébe lőtt, 1:0. A szünet után nagy hajrát vág­tak ki az egyetemisták. A Vasas beszorult. Több szöglet jelezte a hazaiak fölényét. A 60. percben sikerült az egyetemistáknak az egyenlítés, a balszélső Szabó ré­vén, 1:1. Továbbra is támadás­ban maradt a hazai csapat, még­is a Vasas ért el golt. A 08. perc­ben Princzes az első gólhoz h ­■ ’I. mii kilépeti a védők k-' é Regős megsérült, s ezért le kel­lett cserélni. Helyére Krajcso­vics állt be. Később Lutter bün­tetőből egyenlített, 3:3. Bállá ekkor követte el harmadik Hi­báját és így kipontozták. Nem sokkal később Pócsik megszerez­te a hazaiaknak a vezetést is: 4:3. Létszámfölényhez jutottal: a vendégek, s ebből Szellő egyen­lített. 4:4. de Katona J. egy jól eltalált lövéssel ismét a hazaia­kat juttatta előnyhöz, 5:4. A kezdés után Debreceni távoli lö­vése akadt meg a jobb felső sa­rokban, 5:5. A döntés a hajrára maradt. Lutter az egriek hatodik góJjüt 4 m-esből (6:5) szerezte, érre Szellő emberelőnyből válaszolt. 6:6. A befejezés másfél perccel Pócsik harcolt ki büntetőt csa­pata javára, s Lutter ezúttal sem hibázott, 7:6. Óriási izgalmak között teltek az utolsó másodpercek, mert a/ FTC emberelőnybe került, de már nem jutott idejük a góllö­vésre, s így a találkozót a hu- zaiak nyerték meg. Vérbeli kupadöntőt láthatott a szép számú egri közönség, amely sportszerűen és lelkesen buzdí­totta győzelemre csapatát, s ezért minden elismerést megér­demel. Az FTC magabiztosan kezdett és úgy tűnt, hogy nem is engedi ki kezéből a kezde­ményezést, „simáu' nyeri a ku­padöntőt. A második negyed végétől azonban a hazaiak fo­kozatosan játékba lendültek, az ellenállhatatlan Pócsik révén egymás után dolgozták ki gól- veszélyes helyzeteikéi, a vendé­gek pedig fokozatosan visszaes­tek, így a hazaiaknak nemcsak egyenlítésre, hanem ezt követően a vezető gólok megszerzésére is mindig jutott erejük. Egyéb­ként sok szabálytalanság és ki­állítás történt, ez is mutatta, hogy milyen hatalmas, drámai küzdelem folyt, s ezt a küzdel­met uiind fizikailag, mind pedig idegileg az egriek bírták job­ban, így megérdemelten győz­tek. Kitűnt: Pócsik, Lutter, Olajos, illetve Kövecses, Kásás. és biztosan lőtt a kapuba. 2:1. A 85. percben Princzes megis­mételte előző kiugrásait, most azonban a középhátvéd vissza­húzta. A megítélt szabadrúgást a közben beállt Faliszek a bal fölső, sarokba vagta, 3:1, Közepes színvonalú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó Vasas végeredményben 'biztosan szerezte meg a győzelmet. Jók: Bende, Zágonyi, Proyx- mer, Hever. 9 .. ... KIRÄLDI BÁNYÁSZ— PETÖFIBÄNYAI BÁNYÁSZ 1:1 (1:0) Petőfibánya, 200 néző. V.: Ló­véi. Petőfibánya: Vakli — Tóth, Kotrócz, Dombi, Laczkó, Gáldi, Szekander (Morvái). Nagy, Far- . kas, Alattyáni (Zsidai),' Rozs­nyók. Edző: Zitái János. Jól kezdett a hazai csapat, de a csatárok nem tudták a leg­jobb helyzeteket sem értékesí­teni. A 30. percben a játékve­zető tévesen szögletet ítélt a ha­zaiak ellen, a szögletrúgás után kavarodás támadt a petöfibá­nyai . kapu előtt, végül Kotróéz- ról pattant a halóba a labda, 3 :Q. öngól. (Ez a petőíibányaiak ötö­dik öngólja az őszi szezonban!) A vendégcsapat határozott fö­lénybe került, ez a fölény a 60. percig tartott, amikor Nagy át­adását Morvái lekezelte és bizto­san lőtt a kapuba, 1:1. Nagy harc indult mindkét részről a győztes gólért, de az eredmény már nem változott. A játék képe alapján a vendégek megérdemelten jutót-, tak az egyik pont birtokába, mert a mérkőzés nagy részében tervszerűbben, gyorsabban és határozottabban játszottak, mint a hazaiak. SALGÓTARJÁNI KSE— APCI VASAS 3:0 (2:0) Salgótarján, 200 néző. V.: Fe­hér. Apc: Illés — Baranyi, Oldal, Mészáros, Kovács, Kiss, Litkei, Csorba II. (Kiss II.), Laczkó, Csorba I.. Zeinik, (Kurucz). Ed­ző: Zólyom István. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés A 4. percben Oldal rövid hazaadását Boros elcsípte és biztosan lőtt a hálóba. 1:0. Mintegy 20 percen át nyomasztó fölénybe került az apci csapat, de csatáraik ezúttal is hadilábon álltak a gól lövéssel. A 40. perc­ben Baranyi röviden szabadított fel és a szemfüles Antal belőtte a hazaiak második gólját, 2:0. Az 50. percben egy korszer! tá­madás végén Földi állította be a végeredményt 3:0. A helyzetei alapján még ilyen arányban is megérdemelten győ­zött a salgótarjáni csapat. Az el­ső félidőben már biztatóan ját­szott az apci gárda, de végül is a nagyobb tudás előtt meg kellett hajolnia. Jjk: Illés, Oldal, Litkei, Csor­ba. A mérkőzéseket tudósították: Sáfrány János (Hatvan), Bóta Ferenc (Egercsehi), Fesztbaum Béla (Eger), Kulcsár Mihály (Pe­tőfibánya), Pandúr Sándor (Apc). További eredmények: Mátrano- v aki Bányász—Özdvidékf* Bá­nyász 2:1 (0:0), Miskolci Bányász - Terhesénvi SE ’1:1 (0:1), Papp ■ fkirsudi Bányász 1:0 (l:(j~ fejelte, aki egy lépésről nyu- ' Ces önmagára találását jelzi Újabb győzelme után olöiíik Leljen a Gjöngjös (fazekas) Második helyen a Hatvani Kinizsi Ez történt a labdarúgó NB Illában