Népújság, 1972. szeptember (23. évfolyam, 206-231. szám)

1972-09-19 / 221. szám

A Budapesti Honvéd nyerte a Mátra Kupát As első félidőben volt jobb a hasai csapat Vasárnap befejeződtek Gyöngyösön a három napon ál folyó ökölvívó Máira Ku­pa küzdelmei, amelyen 14 egyesület öt) felnőtt öklöző je lépett szontoíjö. A verseny­zők többsége színvonalas ta­lálkozókon döntötte el a baj­noki cím sorsát, sajnos azon­ban a középdöntőkben több sérülés is történt, ami miatt a dón'öben már csak nyolc pár tudort szárítóba lépni. A>, egyébként izgalmas v, r«enyen pontversenyben els? lett a Bp, Honvéd 28, 2. a/ U Dózsa 22, 3. Pedig a Zalka SE 21) ponttal s így a Mátra Kupát a Bp. Honvéd öklözöl nyerték el, akik egy évig ha őrzői i? -»nk. Apró (Kun Béla SE), Csjeff —Tóth (Pécsi VSK). Nagy­váltósúly: Tóth (Tatabánya) —Kozma (Ü. Dózsa), Bukáth (Zalka SE)—Szabó (Borsodi B.) Középsúly: Rapcsák (Bp. Honvéd)—Barcza (MGM Va­sas). Félnehézsúly: Jakab (Ü. Dózsa)—Szakos (Kun Béla SE), Tari (Zalka SE)—Csó- ra (MGM Vasas), Nagy K. (Bp. Honvéd)—Kovács (Bor­sodi B.), Bereczki (MGM Vasas)—Szabó (Bp. Fém­munkás). Nehézsúly: Edőcs (Ú. Dózsa)—Pákozdi (Zalka SE). Az elődöltő eredményei (az elölállóak a győztesek): Papírsúly: Huczik a második menetben döntő fölénnyel Juhász, a Zalka SE versenyzője, nehezen bírt az újpesti Edőccsel a döntőben. (Foto: Szendrővári György) Eredmények. Selejtezők: Papírsúly: (az elölállóak ju­tottak tovább) Huczik (MGM Vasas) —Zubik (Ü. Dózsa), Kiss (Bp. Fémmunkás)— Kozma (Kaposvár), Sallai (Ú. Dózsa)—Jónás (Bp. Hon­véd). Légsúly: Orbán S. (Bp. Honvéd)—Fischer (Zalka SE), Fertstek (Kaposvár)—Forrai (Pécsi VSK), Szarka (Pécsi VSK)—Jónás (Bp. Honvéd). Harmatsúly: Oláh (MGM Vásas)—Rácsai II. (Bp. Hon­véd), Kisnémet (Ű. Dózsa)— Horváth (Kaposvár), Szabó (Tatabánya)—Szilágyi (Bor­sodi B.). Pehelysúly: Pálfal- vi (Bp. Honvéd)—Hetei (Ü. Dózsa). Könnyűsúly: Gaál (MTK)—Fehér (Csepel), Me- zibróczki (MGM. Vasas)— Szucsigán (Zalka SE.) Kis- váltósúly: Metzger (Csepel— Szaniszló (MGM Vasas). Váltósúly: Csjeff (Ű. Dózsa) —Konyha (Borsodi B.), Har­csa (Tatabánya)—Csépány (Bp. Honvéd), Vígh (Kecske­mét)—Piroska (Zalka SE), Katona (Bp. Fémmunkás)— nyert Breznyik (Orosháza) ellen. Sallai p. gy. Kiss él­jen. Légsúly: Orbán S. p. gy. Cserge (Kun Béla SE) ellen. Ferstek 2. menetben döntő fölénnyel nyert Szarka ellen. Harmatsúly: Oláh p. gy. Rá­csai I. (Zalka SE) ellen. Kis­német p. gy. Szabó ellen. Pehelysúly: Badari p. gy. Kovács (Bp. Építők) ellen. Pálfalvi p. gy. Puporka (Zal­ka SE) ellen. Könnyűsúly: Varga (Kaposvár) p. gy. Láng (Tatabánya) ellen. Gaál p. gy. Mezibróczki ellen. Kis- váltósúly: Boros (Zalka SE) p. gy. Metzger ellen. Váltó­súly: Vígh p. gy. Harcsa el­len. Csjeff ellen a II. me­netben feladta Katona. Nagy­váltósúly: Kari (Bp. Honvéd) ellen a II. menetben felad­ta Bajczura (Borsodi B.), Bukát kiütéssel nyert Tóth (Tatabánya) ellen. Közép­súly: Kézi (Tatabánya) p. gy. Simon (Borsodi B.) el­len. Rapcsák ellen a II. me­netben feladta Baráth (Pé­csi VSK.) Félnehézsúly: Ja­Gyöngyosi Spartacus—Nyíregyházi Spartacus 3:2 (2:0) kab p. gy Tari ellen. Nagy K. p. gy. Bereczki ellen. A döntő eredményei: Pa­pírsúly: Sallai p. gy. Hu­czik ellen. 3. Breznyik, Kiss L. Légsúly: Orbán S. p. gy. Ferstek ellen. 3. Cserge, Szarka. Harmatsúly: Kisné- meth p. gy. Oláh ellen. 3. Szabó, Rácsai. Pehelysúly: Pálfalvi ellen Badari kéz­törés miatt nem állt ki. 3. Kovács, Puporka. Könnyű- súly: Varga p. gy. Gaál el­len. 3. Láng, Mezibróczki. Kisváltósúly: Boros ellen Kerékgyártó sérülés miatt nem állt ki. 3. Szüdi, Metz­ger. VáltósúlyCsjeff ellen Vígh sérülés miatt nem állt ki. 3. Harcsa, Katona. Nagy­váltósúly : Kari ellen Bu- káthot a II. menetben sérü­lés miatt leléptették. 3. Tóth Bajczura. Középsúly: Rap­csák p. gy. Kézi ellen. 3. Baráth, Simon. Félnehézsúly: Nagy ellen Jakabot sérülés miatt leléptették. 3. Tari, Bereczki. Nehézsúly: Ju­hász p. gy. Edőcs ellen. 3. Pákozdi, Hetzmann. NB n-es labdarúgó-mérkőzés, Gyöngyös, 1500 néző. V.: Ludá- nyi. Gyöngyös: Varga — Nagy, Forgács, László, Acs, Szonda, Adonyi (Erdei), Szatmári, Bá- gyi. Sármány, Fodor. Edző: PalLagi Róbert. Nyíregyháza: Pilcsuk — Bo­hus. Bíró, Gáspár, Neumann, Sorbán, Kenesi, Szabó (Tóth), Balogh, Eszenyi (Galambos), Kegye. Edző: Bakos Béla. A jól kezdő hazai csapat már az 5. percben megszerezte a ve­zetést. A kaputól mintegy 20 m-re Adonyi közvetett szabad­rúgásból legurított labdáját Bá- gyi vágta a bal felső sarokba, 1:0. Változatos mezőnyjáték ala­kult ki, mindkét oldalon sokat hibáztak a játékosok, sokáig egyik kapu sem került veszély­be. A 20. perctől ismét fokozód­tak a hazai rohamok. Bágyi két lövését is nehezen hárította Pil­csuk, nem sokkal később pedig Szatmári, majd Sármány lövése alig kerülte el az ellenfél kapu­ját. A 30. percben tovább nőtt a hazaiak előnye. Szatmári—Bá­gyi adogatás végén a szélső kö­zelről lőtt a hálóba, 2:0. Szünet előtt két perccel Forgács feje­sét tólta bravúrral szögletre Pil­csuk. A második félidő még gyön­gyösi támadásokkal kezdődött, i de fokozatosan visszaesett a ha­zai csapat és a vendégek az 54. percben ezt kihasználták. Egy előreadott labdára Varga feles­legesen kifutott kapujából és a védőktől szorongatott Kegye az üres kapu közepebe iveit, 2:1. Továbbra is a vendégek játszot­tak fölényben, a 60. percben Varga nagy bravúrral öklözött ki egy labdát a jobb felső sa­rokból. Ekkor a hazai balszél­ső, Fodor percei következtek, előbb jó lövése alig szállt el a vendégkapu fölött, majd már csak a kapussal állt szemben egy cselsorozat után, de Pilcsuk némi szerencsével hárítani tu­dott. A 68. percben dőlt el vég­leg a találkozó sorsa. Fodor ki­tűnően ívelt középre és a jól ér­kező Szatmári fejese a bal sa­rokba jutott, 3:1. A vendégek nem adták fel, többször is pró­bára tették Varga kapust, majd a lesre játszó hazai védők hi­bájából a 81. percben Eszényi révén szépítettek. A hajrában a nyíregyháziak nagy erőfeszítés­sel küzdöttek az egyenlítésért, de az eredmény már nem vál­tozott. A gyöngyösi csapat az első félidőben jól és szépen játszott, a második 45 percben pedig küzdőképességből vizsgázott je­lesre. Közepes színvonalú mér­kőzésen rutinos ellenfelet sike­rült legyőzniük a lelkes hazaiak­nak. Egyénileg Varga az eísA goinál hibázott, egyébként jól védett. Nagy I. nem tudta meg­ismételni múlt vasárnapi játékát, kisebb mértékben vonatkozik ez Forgácsra és Lászlóra is. Acs leikesédése aranyat ért, Szonda ezúttal már jól játszott. Adonyi idegesen mozgott, a helyére be­állt Erdeinek sem ment* a játék. Szatmárit két gólja dicséri. Bá­gyi az I. félidőben volt nagyon jó. Sármány .lelkesen harcolt. Fodor kiemelkedő szélsőjáléká- kával segítette csapatát a győze­lemhez. . Ludányi játékvezető sok hi­bával vezette a mérkőzést. (szkocsovszky) Az NB II. északi csoportjának állása: 1. Vác 5 4 1 — 10- 4 9 2. BVSC 5 3 2 — 14- 4 8 3. Özd 5 2 3 _ 7- 3 7 4. S.-újhely 5 3 1 1 7-5 7 5. Kisterenye 5 3 — 2 8-4 6 6. KKFSE 5 3 — 2 6-6 6 Rudabánya 5 2 2 1 9-9 6 8. Gyöngyös 5 2 1 2 5-6 5 9. Nagybát. 5 1 2 2 4-5 4 10. Lenin v. 5 1 2 2 3-5 4 Törekvés 5 1 2 2 4-6 4 12. Nyíregyh. 5 1 1 3 7-8 3 13. Izzó 5 1 1 3 5-9 3 14. K.-barcika 5 1 1 3 3- 8 3 Esztergom 5 — 3 2 5-10 3 16. KELTEXT 5 — 2 3 5-10 9 Spartahiád A mátraházai sportedzőtábor területén rendezték meg az or­vos-egészségügyi dolgozók me­gyei spartakiádját, amelyet dr. Zsögöny Éva KÖJÁL igazgató­főorvos, az Orvos-Egészségügyi Dolgozók Szakszervezetének me­gyei elnöke nyitott meg, s me­lyet megtekintett többek között Pusztai László, a megyei TS el­nöke, és dr. Szabó Ferenc, a megyei tanács egészségügyi osz­tályának vezetője is. Eredmé­nyek. Atlétika. Nők: 100 m: 1. Kovács Judit (Hatvan, Kórház), 2. Borsi Ilona (Eger, Gyermek- otthon), 3. Institorisz Gabriella (Mátraháza, Szanatórium). 200 m: 1. Nagy Mária (Hatvan, Kór­ház), 2. Csortos Judit (Mátra­háza, Szanatórium), 3. Fekete Magdolna (Hatvan, Kórház). Tá­volugrás: 1. Fekete Magdolna, 2. Kovács Judit, 3. Istitorisz Gab­riella. Súlylökés: 1. Fridrich Gi­zella (Mátraháza, Szanatórium), 2. Szerémi Mária (Eger, KÖJÁL), 3. Fekete Magdolna. Férfiak. 100 m: 1. Szép Ernő (Mátrahá­za, Szanatórium), 2. Linszki Jó­zsef (Gyöngyös, Kórház), 3. Ko­vács András (Hatvan, Kórház). 200 m:.l. Szép Ernő, 2. Linszki József, 3. Fazekas Pál (Eger, Kórház). 400 m: 1. Kiss Imre (Mátraháza, Szanatórium) 2. Végh István (Eger, Gyermek- otthon), 3. Tóth József (Mátra­háza, Szanatórium). Távolugrás: 1. Kovács András, 2. Tóth Jó­zsef, 3. Kovács Béla (Kékestető Gyógyintézet). Súlylökés: 3. Jámbor! Károly (Kékestető, Gyógyintézet), 2. Demeter Fe­renc (Mátraháza, Szanatórium), 3. Kiss Imre. Kézilabda. Férfiak: l. Hatvani Kórház, 2. Mátraházi Szanató­rium. Asztalitenisz. Nők: 1. Wynnik Mária (Mátraháza. Sza­natórium), 2. Szerémi Mária, 3. Csáti Ilona (Mátraháza, Szanató­rium). Férfiak: 1. Bartók Zoltán (Gyöngyös, Kórház), 2. Lövei János (Mátraháza, Szanatórium), í 3. Fazekas Pál. Természetjárás: j 1. Hatvani Kórház (Mészáros Cecilia, Návai Ildikó, Zsitvai Gabriella). 2. Egri Kórház I . (Hegyi Zsuzsa, Pózsa Mária, Tö­rök Piroska), 3. Egri Kórház II. (Telekes Valéria, Tatai Erzsé­bet, Pusoma Erzsébet). Férfiak: 1. Egri Kórház I. (Budai József, Kozák Béla, Horváth Gábor), 2. Egri Kórház H. (Molnár Ferenc, Kozák Ferenc, Szlahovek Alá- j jós), 3. Egri Gyermekotthon > (Huszár Tibor, Varga Gábor, Barta Sándor). Sakk. Egyéni­ben: 1. Juhász Sándor (Gyön- gyösli Kórház), 2. Dobos Béla (Kékestetői Gyógyintézet), 3. dr. Czenkár Béla (Egri Kórház), 4. dr. Szabó Ferenc (Egri Kórház), 5. Szigeti Béla (Mátraháza, Sza­natórium), 6. dr. Mátyus László (Gyöngyösi Kórház), 7. Lazák . József (Gyöngyösi Kórház), 8. Kálmán Béla (Kékestetői Gyógy­intézet), 9. Novotni József (Eger, Kórház) 10. Varga Tóth Imre (Kékestetői Gyógyintézet). Csa­patban: 1. Gyöngyösi Kórház. 2. Egri Kórház, 3. Kékestetői Gyógyintézet. Tenisz. Női egyes: 1. dr. Dobsa Klára (Gyöngyösi Kórház), 2. Goots Herta (Gyön­gyösi Kórház). Férfi . egyes: 1. dr. Récsey Zoltán (Hatvani Kór­ház, 2. Mátyus László (Gyön­gyösi Kórház), 3. Horváth Mi­hály (Kékestetői Gyógyintézet). Kispályás labdarúsgás: 1. Hatvan Kórház, 2. Kékestetői Gyógyin­tézet, 3. Mátraházi Szanatórium, 4. Gyöngyösi Kórház. Az összesített pontversenyben: 1. Hatvani Kórház 107, 2. Mátra­házi Szanatórium 106, 3. Egri Kórház 83. 4. Gyöngyösi Kór­ház 65, 5. Kékestetői Gyógyinté­zet 48. 6. Egri Egészségügyi Gyermekotthon 39, 7. Egri KÖ­JÁL 12 ponttal. Bágyi a legurított szabadrúgást — a következő pilla­natban védhetetlenül lőtte a kapu felső sarkába. (Foto: Szendrővári György) Már csak il Hatvani Kinizsi bravúros győzelme Miskolcon Ez történt a labdarúgó NB Ill-ban Heves veretlen A labdarúgó NB III. vasárnapi V. fordulójában két csapatunk hazai, fyárom pedig idegen kör­nyezetben lépett pályára. A for­duló legnagyobb meglepetését a Hatvani Kinizsi szolgáltatta. A mérkőzés hajrájára tíz főre csökkent gyári csapat Miskolcon győzte le az idáig pontveszteség nélküli első helyen álló Papp J. SE-tl Az Egercsehi Bányász az első félidőben ráijesztett szur­kolóira, mert a vendég királdiak már két góllal vezettek, a máso­dik félidőben azonban erősen feljavultak a csehiek és végül is győztesen hagyták el a pályát. Az Egri Vasas értékes győzel­met aratott a többet támadó Per töfibanya otthonában. Az Apci Vasasnak ezúttal nem sikerült pontot szereznie, újabb veresé­gükkel kiesöjelöltté léptek elő. HATVANI KINIZSI— PAPP J. SE 3:2 (1:2) Miskolc, 300 néző. V.: Patócs. Hatvan: Vajda — Bordás, Sze­keres, Mészáros, Baranyi, Tóth, Urban, Szabó (Kiss), Ludvig, Kő­vágó (Patai), Mérei. Edző: Sár­közi György. Elénk iramban kezdődött a mérkőzés, mindkét kapu felvált­va került veszélybe. A mérkő­zés első gólja az 5. percben esett, amikor egy gyors támadás vé­gén Urbán beadását Uudvig a jobb sarokba lőtte. 1:0. Továbbra Is változatos, jó iramú játék folyt. A hazaiak a 10. percben egyenlítettek, amikor a jobbösz- szekötő Szabó lőtt a kapuba. 1:1. GirHwmw szeptember 19., kedd A gól után még fokozódott az iram. Ebben a játékrészben Kő­vágó hibázott jó helyzetben. A hazai csapat a 42. percben várat­lanul vezetéshez jutott, Gergely csak egy cselsorozat után lőtt a hatvani kapuba. 1:2. A második félidőt két hazai gólhelyzet ki­hagyása vezette be. A Kinizsi a 70. percben egyenlített, Ludvig beadását előbb Mérei a kapus­ba lőtte, a visszapattanó labdát másodszor már a hálóba juttat­ta. 2:2. Az egyenlítő gól után fokozódott a küzdelem. A 75. percben az egyik hazai játékos és Patai dulakodott, amiért a hatvani játékos a kiállítás sor­sára jutott. A 10 főre csökkent Kinizsi nem adta fel a küzdel­met, sőt fokozni is tudták az iramot, mely erdményeként a 80. percben az előretörő Tóth be­lőtte a győztes gólt. 3:2. A helyzeteit jobban kihasználó Ki­nizsi megérdemelten győzött. Jók: Szekeres, Baranyi, Tóth, Ludvig. EGRI VASAS— PETÖFIBÄNYAI bányász 2:0 (1:0) Petőfibánya, 500 néző. V.: Szűcs. Eger: Rozsnoki — Szűcs, Sípos, Póta, Pázmándi, Bartha, Fali- szek, Zajácz, Prommer, Princzes, Beraxa. Edző: Csizmarik Imre. Petőfibánya: Bóna — Kotrócz, (Alattyáni), Gáldi, Kiss, Zsidai, Pintér, Tóth, Morvái (Dombi), Laczkó, Farkas, Rezsnyák I. Edző: Zilai János. Jó iramban kezdődött a mér­kőzés, Az 5. percben Laczkó fe­jese jutott a bal kapufa mellé, a 9. percben pedig Morvái jó helyzetben a kapusba lőtte a labdát. Ezután feljött a vendég­csapat. Két kihagyott hazai gól­helyzet után a 42. percben Be­raxa lövését a hazai kapus ej­tette a hálóba. 1:0. A második felidó a hazai csapat rohamaival kezdődött, mégis az 50. percben egy ellentámadás után a ven­dégcsapat lőtt újabb gólt. Fali- szek lövésébe Gáldi, belefejelt, és a labda a kapu bal felső sarkába került. Öngól! 2:0. A hazai csapat további próbálko­zásait ncgy kihagyott gólhelyzet jellemezte. Végül is a vendégcsa­pat ügyes labdatartással tartani tudta kétgólos előnyét. Jók: Rozsnoki, Szűcs, Faliszek, Prom­mer, illetve: Gáldi II„ Pintér, Tóth, Rezsnyák I. EGERCSEHI BÁNYÁSZ— K1RÁLDI BÁNYÁSZ 3:2 (0:2) Egercsehi, 200 néző. V.: Sza­bó. Egercsehi: Bráz — Dorkó H. (Kovács I.), Csuhaj, Stoff, Sza­bó, Halász I., Barta (Kozma), Ballai, Orosz, Sulyok, Ország. Edző: Túrán István. A 10. percben Bartók ügyes cselekkel játszotta magát tisz­tára, melynek végén a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 0:1. A hazaiak erőtlen támadásait to­vábbra sem kísérte szerencse. Csak Sulyok két veszélyes feje­se jelentett eseményt. A 43. perc­ben ismét az üresen hagyott Bartók elé került a labda, aki gyengén kapura lőtt és Bráz csak nézte a jobb alsó sarokba guru­ló labdát. 0:2. A 48. percben Su­lyok futott el a bal szélen, lö­vése először a kapufára jutott, az onnét visszapattapó labda Ballai elé került, aki közelről a kapuba fejelt. 1:2. A 62. percben Kozmát a 16-oson belül felvág­ták, a megítélt büntetőt Sulyok a jobb alsó sarokba lőtte. 2:2. A 75. percben egy előreívelt sza­badrúgást Szabó 25 méterről óriási erővel lőtt a bal felső sa­rokba. 3:2. Gyenge, első félidei játék után a második félidőben a hazaiak magukra talaitak cs megérdemelten győztek. Jók: Kozma, a mezőny leg­jobbja, Halász I., Stoff. MÁTRANOVÁKI BÁNYÁSZ —APCI VASAS 4:1 (2:1) Mátranovák, 100 néző. V.: Med- vfeczki. Apc: Illés — Baranyi, Oldal, Mészáros, Szűke, Kiss. Sándor (Kurucz), Zelnik (Csorba II.), Laczkó, Csorba I„ Litkei. Edző: Zólyomi István. Apci támadások vezették be a mérkőzést. A 8. percben Litkei beadását Laczkó fejelte a kapu­ba. 0:1. A vezető gól után az ap­ci csapat teljesen érthetetlenül leállt, aminek eredményeként a 27. percben Szecsődi a hazaiak­nak szerezte meg az egyenlítő gólt. 1:1. Továbbra is a Mátra­novák maradt támadásban, a 30. a 07. és a 83. percben Csikós mesterhármasával beállították a végeredményt. Alacsony színvo­nalú mérkőzésen megérdmelten nyert a hazai csapat a lélek nél­kül játszó apeiak ellen. Az apci csapatból csak Szőke és Baranyi érdemel dicséretet. A mérkőzéseket tudósították: Sáfrány János (Hatvan), Kulcsár Mihály (Petőfibánya), Bóta Fe­renc (Egercsehi), Pandúr Sándor (Apc). További eredmények: Miskolci Bányász—Ózdi Bányász 0:0, Ede- lényi Bányász—Jászberényi Va­sas 2:1, Salgótarjáni Kohász SE— Miskolci EAFC 3:0, Borsodi Bá­nyász—Trencsényi SE 1:0. A bajnokság állása: 1. Salgót. KSE 5 5 — — 19-3 10 2. Papp J. SE 5 4 — 1 21- 5 8 3. Borsodi B. 5 4 — 1 13- 4 8 4. Edelény 4 4 — — 10- 4 8 5. Hatvani K. 5 3 1 1 7- 4 7 6. Egri V. 5 2 2 1 8- 3 6 7. Miskolci B. 4 2 2 — 6- 2 6 8. Trencs. SE 5 2 1 2 8- 5 5 9. Egercsehi 5 2 1 2 7-12 5 10. Mátranovák 5 2 1 2 6-15 5 11. Özd vidék 5 1 1 3 1-11 3 12. Petőfibánya 5 1 — 4 11- 9 2 13. Királd 5 — 2 3 5-12 2 14. MEAFC 3 — 1 2 2- 8 1 15. Apc 5 — — 5 3-16 — 16. Jaszpry. it s 5 1rW — A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság hatodik fordulójában a két élen álló, eddig veretlen együttes, He­ves és az újonc Adács ta­lálkozott egymással. Színvo­nalas, nagy küzdelemben, né­mi szerencsével a hevesiek győztek, s ezzel 3 pontra nőtt előnyük. A másik újonc, Pétervására nagy gólkülönb­séggel nyert Recsken. Ide­genben a GYESE a Selypi Kinizsitől, hazai pályán a Gáspár SE-től mindössze egy góllal kapott ki. Döntetlenül végződött a Tárnáméra—Eg­ri Spartacus és a Karikás SE —Bélapátfalva mérkőzés, Rózsaszentmárton ebben a fordulóban nem lépett pá­lyára, mert a játékvezető — a kért időpontban — szom­batra a Dobó SE .pedig csak vasárnap délután érkezett a helyszínre. A hét közben le­játszott GYESE—Dobó SE mérkőzésen fölényes hazai győzelem született. Eredmé­nyek: Tárnáméra—E. Sparta­cus 1:1 (1:0), MÁV HAC— Sirok 3:1 (2:0), Gáspár SE— Zalka SE 0:1 (0:0), Recsk— Pétervására 2:7 (0:1), Kari­kás SE—Bélapátfalva 2:2 (iá). Heves—Adács 1:0 (0:0), Selypi Kinizsi—GYESE 2:1 (1:1). Hét közben: GYESE— Dobó SE 7:2 (3:1). A bajnokság állása: 1. Heves 6 5 1 — 12- 2 11 2. Zalka SE 6 4 — 2 16- 4 8 3. GYESE 6 4 — 2 13- 7 8 4. Adács 6 3 2 1 12- 6 8 5. MÁV HAC 6 3 2 1 8- 4 8 6. Sirok 6 3 1 2 16- 9 7 7. Selypi K. 6 3 1 2 10-11 7 8. Pétervására 6 3 — 3 2-12 6 9. Bélapátf. 6 2 2 2 11- 9 6 10. Tárnáméra 5 2 1 2 8-12 5 11. R.-szentm. 5 2 1 2 6-11 5 12. Gáspár SE 5 1 2 2 10- 6 4 13. Karikás SE 6 1 1 4 9-13 3 14. E. Spart. 6 1 1 4 4-12 3 15. Dobó SE !i l — 4 8-17 2 16. Recsk 6 — 1 5 G-31 1 Ifjúsági eredmények: Tár­náméra—E. Spartacus 5:2, MÁV HAC—Siroft 1:4, Recsk —Pétervására 3:2, Heves— Adács 8:1, Selypi Kinizsi— GYESÉ 3:2, GYESE—Sport­iskola 1:0. A bajnokság állása: 1. Bélapátf. 5 4 1 — 17- 3 9 2. GYESE 5 4 1 1 14- 9 9 3. Sirok 4 4 — — 21- 1 8 4. Zalka SE 4 3 1-15-0 7 S.lHeves Ü 3 1 2 15-10 7 6. Selypi K. 6 3 1 2 14-14 7 7. Tárnáméra 4 2 1 1 14- 6 5 8. Adács 6 I 2 3 9-18 4 9. E. Spart. 4 X 1 2 4-7 3 10. Kecsk 5 1 1 3 4-26 3 11. MÁV HAC 3 — 2 14-7 2 12. Sportiskola 5 — 2 3 5-11 2 13. Péterv. 5 1 — 4 10-17 2 14. E.-s*etóti. 5­— 5 1-18 —