Népújság, 1972. június (23. évfolyam, 127-152. szám)

1972-06-20 / 143. szám

Győzelem az utolsó percben Gyöngyösi Spartacus—Nyíregyházi Spartacus 1:0 (0:0) w- -— Nagy V. kapura fejel a védők gyűrűjében. (Foto: Szendrőváry György) NB Il-es labdarúgó-mér­kőzés, Gyöngyös, 1000 néző. V.: Nagy B. Gyöngyös: Kovács (Dre- dor) — Ács, Forgács, Ado- nyi, Bartha, Erdei, Gáspár, Szatmári, Molnár (Gombos), Nagy V„ BágyL Edző: Ivádi László. Nyíregyháza: Pilcsuk — Bohus, Galambos, Zsíros, Neumann, Sorbán, Bíró, Ko­vács, Balogh (Tóth I.), Ber­ta, Kemecsei. Edző: Kova- csics Gyula. Az első negyedóra meddő, hazai fölénnyel telt el, em­lítésre méltó esemény nél­kül. A 20. percben Bartha hazaadását Kovács bravúros vetődéssel tette ártalmatlan­ná. A hazai csapat a 24. percben vezette első jó tá­madását, Bartha futott el a bal oldalon, remekül ívelt középre és a védők közül jól kiemelkedő Szatmári fe­jese után a felső lécről pat­tant a kapu fölé a labda. Egy perc múlva Nagy V. szögletrúgását az előrehúzó­dó Forgács alig fejelte az üres kapu mellé. A 35. percben megint egy veszé­lyes Spartacus-hazaadás bor­zolta fel a kedélyeket, ezút­tal a kapujából kifutó Ko­vács mellett Forgács adott haza, és a kapus visszafelé vetődve nehezen tudta meg­szerezni a labdát. Ellentá­madás során Bágyi szögletét Forgács lefejelte a jobb sa­rok felé, és a vert kapus mellett az egyik védő a gólvonalról mentett. A 42. percben viszont a kifutó Ko­vács felett Balogh átemelt, a gólba tartó labdát Ács az utolsó pillanatban vágta ki a mezőnybe. A második félidő hazai tá­madásokkal folytatódott, mégis a vendégek előtt adó­dott gólhelyzet a 49. perc­ben, amikor Bartha hibájá­ból Bíró elfutott, de lövé­sét a felső léc mentette. Nagy küzdelem alakult ki ezután. A nagy tét miatt mindkét csapat játékosai so­kat hibáztak. Továbbra is a hazaiak játszottak me­zőnyfölényben, azonban csa­táraik a kapu előtt sokat hi­báztak. A 65. percben Bágyi jó labdát adott Gombosnak, aki éles szögből nagy lö­1. Békéscsaba— DVSC 1 4:1 2. Bp Spart—Kecskemét 1 1:0 3 FÖSPED—ZTE 2 0:1 4. Pénzügyőr—Ózd 1 3:1 5. Dorog— G.-MAVAG 2 1:3 6. Várpalota—Volán 1 4:0 7. Dunaújváros—SZMTE 1 2:1 8. KISTEXT—Budafok 2 1:2 9. Rakamaz—BVSC 1 1:0 10. IKARUS—Izzó 1 3:0 11. Leninváros—Kister. 1 3:1 12. Pápa—Szekszárd X 1:1 13. Almásfüzitő—Savaria +1 2 0:3 14. Z. Dózsa—Pécsi Ércb. X 0:0 vést küldött a kapura, s Pil­csuk szögletre mentett. A 69. percben parázs jelenet játszódott le a vendégek ka­puja előtt, előbb Szatmárit választották el 11-es gyanú­san a labdától, amely az előretörő Ács elé pattant, aki összecsapott a kapussal és a gólba tartó labdát az egyik védő mentette. A 80. percben egy összecsapásnál Kovács súlyosan megsérült a térdén, a játékvezető azon­ban nem engedte be az or­vost, a kapust később ölben vitték le és helyére Dredor állt be. Egy ideig állt a já­ték, mert a közönség tünte­tett a játékvezető ellen. A sérülés és a tüntetés miatt 3 percet hosszabbított a já­tékvezető. Már-már úgy látszott, hogy döntetlen ma­rad az eredmény, amikor a 93. percben megszületett a várva várt hazai gól. Jobb oldali szögletrúgás után For­gács elé pattant a labda, akit a kaputól 12 méterre a lövés pillanatában csú­nyán leterítettek. A játék­vezető közvetett szabadrú­gást ítélt, a legurított lab­dát Bágyi, a sorfal felett a kapu közepén lőtte a léc alá. 1:0. Kezdésre már nem volt idő. A nagy tét rányomta bé­lyegét a mérkőzésre, és emiatt nem alakulhatott ki jó játék, egyik részről sem. A gyöngyösiek, ha némi sze­rencsével is, de a nagy fö­lény és helyzeteik alapján megérdemelten győztek. Egyénileg Kovács kevés dolgát jól látta el. A helyé­re beállt Dredort nem tet­ték próbára. Ács bizonyult a mezőny legjobbjának. Nem sokkal maradt el mögötte Forgács teljesítménye sem. A formába lendült Adonyiés Bartha is jó teljesítményt nyújtott. Erdei ezúttal is nagy területet játszott be, de néha kihagyott. Gáspár­nak csak az akarása dicsér­hető. Szatmári a második félidőre feljavult. Nagy V. játékán meglátszott a hosz- szú kényszerpihenő. Molnár jó alakításai mellett hamar elfáradt. A helyére beállt Gombos a rövid idő alatt is a legtöbbet lőtt a kapura. Bágyi a második félidőre Javult fel. Nagy Béla játékvezető megfelelően látta el felada­tát. . (szkocsovszky) A bajnokság állása: 1. MVSC 29 17 10 2 53-20 44 2. Nagybátony 29 14 10 5 45-23 38 3. BVSC 29 17 2 10 63-41 36 4. Kazincb. 29 11 12 6 42-31 34 5. Leninv. 29 10 11 8 34-34 31 6. KKFSE 29 10 10 9 33-31 30 7. Izzó 29 liO 9 10 36-41 29 8. S.-újhely 29 9 9 11 28-34 27 9. Esztergom 29 9 9 11 39-49 27 10. Vác 29 6 14 9 34-39 26 11. Kisterenye 99 9 8 12 39-45 26 12. Nyíregyh. 29 8 8' 13 22-25 24 13. IKARUS 29 7 10 12 31-43 24 14. Rakamaz 29 9 6 14 44-58 24 15. Gyöngyös 20 8 7 14 28-41 23 16. SKSE 29 4 13 12 36-52 21 Tavn*9Í elsőit Bajnokságra tör az Egri Spartacus női kézIlabdacsapaSa Június 18-án, vasárnap délelőtt nagy volt az öröm az Egri Spartacus női kézi­labdázói körében. Az utolsó tavaszi mérkőzésükön 11:1- re győztek a vendéglátó Fü­zesabonyi Vasas ellen, s ez­zel a szövetkezetiek minden tavaszi mérkőzésüket meg­nyerve biztos elsők lettek a bajnoki táblázaton. Az Egri Spartacus női ké­zilabdacsapata 1970-ben megnyerte a városi bajnok­ságot és feljutott a megyei bajnokságba. A múlt bajnoki év elején az Egri Lendület NB 11-es csapata visszalépett a bajnokságtól, a csapat pe­dig feloszlott. A harmadik fordulót követően több volt Lendület-játékosnak adott „otthont” az Egri Spartacus. A jelentősen megerősödött szövetkezeti csapat a múlt évben már komoly szerepet játszott a megyei bajnokság­ban. Az erőviszonyok és a lehetőségek alapos felmérése után az idei bajnokság kez­dete előtt célul tűzték ki a bajnokság megnyerését. A füzesabonyi mérkőzés után Rákos Etelka főiskolai tanárral, a Spartaeus-lányok edzőjével készítettünk gyors­mérleget, majd szóba került a „hogyan tovább” is. A csapat nyolc mérkőzés­ből hatot játszott otthon és csak kettőt idegenben. A bajnoki pontokat mind meg­szerezték és a gólarányuk is kitűnő. A legtöbbször a Sztrapkovics, Bartha, K. Nagy Mária, Nagy Márta, f Krause, Bajzáth, Eszenyi összeállítású csapat kezdett. Nagy Mária és Krause lőtték a legtöbb gólt. A csapatot érzékenyen érintette a kitű­nő „bombázó” Keller Kata­lin kiesése, aki a második fordulóban lábtörést szenve­dett. A listavezető csapat je­lenlegi játékoskerete a kö­vetkező: Sztrapkovics és Csik a kapusok, Nagy Mária, Nagy Márta, Bajzáth K„ Krause I., Bartha K., Esze­nyi É., Szarvas Mária, Szar­vas Katalin, Kerne J., Zohó R., Holló E., Szilágyi Zs., Rácz M„ Raffai és Keller mezőnyjátékosok. A játéko­sok jelentős többsége főis­kolai hallgató. Ez gondot is okoz a csapat edzőjének. Mi­vel nem főiskolai csapatban szerepelnek a hallgatók, ezért nem lehet a mérkőzé­seket tanítási időszakra ha­lasztani. így a tanítás előtt kezdődik majd a bajnokság. Ezért feltétlenül szükséges­nek tartja az edző, hogy a bajnokság kezdete előtt leg­alább egyhetes edzőtáboro­záson együtt készüljön a csapat. Az őszi sorsolás ked­vezőtlen, mert nyolc mér­kőzésből hatszor utaznak majd idegenbe. A megyei kézilabdaberkekben mégis a Spartacust tartják a legesé­lyesebbnek a bajnokság megnyerésére, mert jelentős előnyük van a táblázaton, több NB II-t megjárt ruti­nos játékossal rendelkeznek és talán Keller Katalin is a csapat rendelkezésére tud majd állni. Rákos Etelka előrelátó is. Véleménye szerint minél előbb létre kell hozni a Spartacusnál az ifjúsági csa­patot, a tehetségesebb fiata­loknak pedig fokozatosan játéklehetőséget biztosítani a „nagyok” között. Csak ez le­het biztosíték a kiharcolandó pozíció megtartására, mert a főiskolás lányok egy idő után majd eltávoznák, s fon­tos, hogy akkorra saját játé­kosállományából tudjon erő­síteni a szövetkezeti gárda. fszigetvári/) Petőfibánya megyei bajnok A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság utolsó előtti fordulójában eldőlt a bajnoki cím sorsa. A három ponttal vezető Petőfibánya a MÁV HAC legyőzésével be­biztosította elsőségét. Ugyan­csak biztos második a GYE­SE, a gyöngyösiek 0:l-es fél­idő után 4:l-re verték a Gáspár SE-t. A Selyp a Si- roki Vasas legyőzésével a 3. helyre lépett elő. Az utolsó helyezett Füzesabony és az Egri Spartacus egyaránt ve­reséget szenvedett. így a ki­esés kérdése véglegesen az utolsó fordulóban dől majd el. Eredmények: GYESE— Gáspár SE 4:1 (0:1), Selypi Kinizsi—Siroki Vasas 2:1 (0:1), Heves—Karikás SE 1:4 (1:1), Recsk—Füzesabony 2:1 (1:0), Rózsaszentmárton— Tárnáiméra 3:1 (2:0), Egri Spartacus—Bélapátfalva 1:2 (1:0), MÁV HAC—Petőfibá­nya 0:2 (0:2). A bajnokság állása: 1. Petőfibánya 27 21 4 2 74-18 48 2. GYESE 27 20 3 4 69-25 43 3. Selyp 27 18 3 6 83-35 39 4. Gáspár SE 27 17 4 6 70-27 38 5. Sirok 27 13 5 9 53-42 31 6. MÁV HAC 28 13 4 11 47-41 30 7. Recsk 27 13 4 10 39-50 30 8. Rózsasztm. 27 10 8 9 49-40 28 9. Bélapátf. 27 11 6 10 47-39 28 10. Heves 27 9 4 14 44-53 22 11. Karikás SE 27 8 4 15 32-52 20 12. Tárnáméra 27 6 4 17 26-74 16 13. Dobó SE 27 6 2 19 47-71 14 14. E. Spart. 27 3 5 19 23-79 11 lő. Füzesabony 27 4 2 21 19-78 10 Ifjúsági eredmények: Selyp —Sírok 1:2, Rózsaszentmár­ton—Tárnáméra 3:1, Egri Spartacus—Bélapátfalva 0:8, MÁV HAC—Petőfibánya 1:3, Recsk—Füzesabony 14:0-as állásnál komolytalan játék miatt félbeszakadt. Az élcso­port állása: 1. Sirok 37, 2. Petőfibánya 36, 3. Bélapát­falva 36 ponttal Bajnok a Rudabánya, ezüstérmes a Berva Ez történt a labdarugó NB Ill-ban QrNifMSi |072. június 20., kedd 7 A labdarúgó NB III. tavaszi for- dulójában a Bervai Vasas és a Hatvani Kinizsi bravúros győzel­met aratott idegenben. A ber- vaiak a 3. helyen tanyázó Papp J. SE-t győzték, le és ezüstér­mük már biztosított. Itt említ­jük meg, hogy az utolsó fordu­lótól függetlenül a mákvölgyi pályán győztes Rudabánya lett a bajnok. A hatvaniak a 4. helye­zett Trencsényi SE otthonában győztek, és helyet cseréltek az Egercsehiből vereséggel hazatért apaiakkal. A sorsába beletörő­dött Zalka SE súlyos vereséget szenvedett Perecesen. BERVAI VASAS- PAFF J. SE 1:0 (0:0) Miskolc, 100 néző. V.: Gyön­gyösi dr. Berva: Papp — Bisztri, Sípos, Póta, Pázmándi, Zágonyi, Prin- czes, Zajácz. Frommer, Hevér (Csapó), Szabó. Edző: Csizmarik Imre. A Vasas kezdett jobban és a 10. percben már a második gól­helyzetet hagyták ki a csatárok. Negyedóra elteltével feljöttek a hazaiak, s többször is csak ne­hezen tisztáztak a bervai védők. A 30. percben Szabó az eddigi legnagyobb helyzetet hagyta ki, míg a másik oldalon a hazaiak balszélsője fejelt közelről az üres kapu melié. Szünet után az első percekben ismét a Vasas veszé­lyeztetett eredménytelenül. A széltől támogatott hazaiak távol­ról Is gyakran lőttek kapura, Papp azonban mindig biztosan hárított. A 67. percben született meg a mérkőzés egyetlen gólja: Pázmándi jól szöktette Zajáczot, aki lefutotta a védőket, és biz­tosan lőtt a hálóba. 1:0. A gól után fokozódtak a hazat roha­mok, de a szervezetten, jól ját­szó bervai védelemnek mindig sikerült közbelépnie. A 75. perc­ben ismét nagy helyzetben hi­báztak a hazaiak és ezután már okos labdatartással sikerült biz­tosítani a Vasas játékosainak a ■leglepetésszerű győzelmet. Vál- .zatos mérkőzésen lelkes, önfel- Idozó és tervszerű játékával megérdemelten nyert a Vasas, a túl magabiztos hazaiakkal szem­Sípos, Páz­ben. Jók: Papp, mándi, Frommer. HATVANI KINIZSI— TRENCSÉNYI SE 2:1 (1:1) Mezőkövesd, 300 néző. V.: Szé­csényi. Hatvan: Vajda — Konkoly, Szekeres, Mészáros, Baranyi, Gubis, Urbán, Szabó, Ludvig, Tóth, Kővágó. Edző: Sárközi György. Tapogatózó játékkal kezdődött a mérkőzés. A 8. percben Tóth 13 méteres lövését védte a hazaiak kapusa. Négy perc múlva Vaj­da tisztázott nehéz helyzetben. A 28. percben Ludvig átadását Tóth lőtte a hálóba. 1:0. A 38. percben Gubis nem tudta szerel­ni az előretörő Káplárt, és a ha­zaiak középcsatára 8 méterről a jobb sarokba lőtt. 1:1. Feljöttek a hazaiak, de a Kinizsi-védelem jól állt a lábán. A második fél­időben a hazaiak nagy akarás­sal küzdöttek, de a Kinizsi vé­dői, Vajdával az élen, minden esetben tisztázni tudtak. Az 52. percben Tóth egyedül elment a védők mellett és 7 méteres lö­vését a hazai védők kivágták. A Kinizsi fokozatosan átvette a já­ték irányítását. A 60. percben a jó helyzetben levő Szabó elől tisztáztak a hazaiak. A 65. perc­ben Baranyi labdájával Urbán lefutotta a jobb oldali védelmet és 8 méterről beállította a vég­eredményt. 2:1. A gól után a ha­zaiak elkeseredetten támadtak, de a Kinizsi szórványos ellenak­ciói mindig veszélyesebbek vol­tak. Végeredményben a hatvani csapat megérdemelten győzött. Szécsényi játékvezető kitűnően bíráskodott. Jók: Vajda, Szeke­res, Baranyi, Urbán. EGERCSEHi BÁNYÁSZ— APCI VASAS 2:1 (2:1) Egercsehi: 200 néző. V.: Maez- kó. Egercsehi: Molnár — Dorkó n. Kovács I., Stoff, Szabó, Ha­lász I., Barta, Halász II., Gál, Sulyok, Petrényi. Edző: Túrán István, Apc: Illés — Baranyi, Oldal, Mészáros, Szőke, Gulyka, Litkei (Tóth), Ludányi, Kovács, Csorba, Zelnik. Edző: Fekete László. Mindjárt az első percekben a hazaiak veszélyeztettek, Sulyok, majd Barta hagyott ki jó hely­zetet. A 7. percben bal oldali ha­zai támadás végén Petrényi kö­zépre adott, és Sulyok 16 méter­ről a hálóba bombázott 1:0. A 17. percben Kovács I. hibázott, Stoff már csak kézzel tudott be­avatkozni. A büntetőt Ludányi értékesítette. 1:1. A 24. percben Szabó—Petrényi—Szabó ossz já­ték után az utóbbi 6 méterről lőtt a hálóba. 2:1. Az 58. percben Kovács I. a kaputól 18 méterre szabálytalankodott, a megítélt szabadrúgást Csorba alig lőtte fölé. A 65. percben Szőke rosz- szul adott haza, Sulyok rácsapott a labdára és közelről a kapu mellé durrantott. A 77. percben Sulyok Bartát indította a jobb­szélen, a szélső lövése a felső lécet érintve hagyta el a játék­teret. Gyenge színvonalú mér­kőzésen a több helyzetet teremtő hazaiak nagyobb arányban is győzhettek volna. Jók: Dorkó II., Halász I., Petrényi, illetve: Ol­dal, Ludányi, Csorba. A mérkőzéseket tudósították; Fesztbaum Béla (Eger), Sáfrány János (Hatvan), Bóta Ferenc (Egercsehi). További eredmények: Miskolci Bányász—Zalka SE 4:0 (4:0), Or­mosbánya—Királd 2:1 (1:0), Mát- ranovák—Ózdvídék 1:0 (0:0), Mákvölgy—Rudabánya 2:3 (0:1), Borsodi Bányász—Edelény 2:1 (1:0). bajnokság állása 1. Rudabánya 29 23 6 71-24 46 2. Bervai V. 29 18 6 6 59-28 42 3. Papp J. SE 29 15 9 5 63-22 39 4. Trencs. SE 29 18 2 9 49-31 38 5. Borsodi B 89 16 5 8 45-27 37 6. Misk. B. 29 14 6 9 59-38 34 7. Egercsehi 29 13 5 11 50-37 31 8. Hatvani K. 29 12 6 11 57-50 30 0. Apci V. 29 13 3 13 35-51 29 10. Királd 2S 12 4 13 44-48 28 11. Mákv. B. 29 9 4 16 34-65 22 12. Mátranov. 29 9 4 16 34-65 22 13. Ózd vidék 29 7 7 15 24-34 21 14 Ede lény 29 9 2 18 46-62 20 15. Zalka SE 29 7 2 20 34-69 16 IC. Orniosb. 29 3 3 23 17-41 9 Fölényesen győsött a hassal csapat EGRI DÓZSA— VM EGYETÉRTÉS 5:1 (2:1) Barátságos labdarúgó-mérkőzés. Eger. V.: Sufránszky. Egri Dózsa: Deésy (Rideg) -4 Tóth M„ Mészáros, Simon, Cze- czeli, Ambrus, Kárpáti, Kovács F., Vígh, Bánkúti, Tóth T. Egyetértés: Mocsári — Galam­bos, Józsa, Sóvári, Nell (Király), Sári (Bodnár), Karába, Halápi (Vajda), Szepesi, Komáromi, Weimper. G.: Ambrus, Tóth T., Kovács F., Vígh, Bánkúti, illetve: Cze- czeli (öngól). Az első félidőben lendületesen kezdett a Dózsa, és Ambrus ré­vén megszerezte a vezetést. Nem sokkal ezután tetszetős, gyors egri támadás végén Tóth Tibor volt eredményes. Kiegyenlítetté vált a játék, főleg a két 16-os között folyt a küzdelem, de az Egyetértés akcióiban nem volt elég átütő erő. Deésynek mind­össze egy alkalommal kellett egy erősebb Karába-lövést hárítania. A félidő befejezése előtt szög­lethez jutottak a vendégek, és Weimper lapos beadása Czeczeli lábáról, Simon és a kapufa kö­zött a hálóba jutott. Fordulás után végig az Egri Dózsa volt fölényben s akár nagyobb arányban is győzhetett volna. A közepes iramú és színvonalú ta­lálkozón a tartalékos Egyetértés csatári átéka nagyon gyenge volt, a hazai együttes akcióiban és tá­madásaiban sem volt túl sok el­gondolás. A lila-fehérek közül a két kapusnak alig volt dolga, Mészáros és Simon megbízhatóan játszott, Czeczeli segítette ugyan a támadásokat, de néhányszor elől feledkezett. A középpályá­sok és csatárok közül Kovács F. nyújtotta a legjobb teljesít­ményt. LABDA MŰGÖ0// / tr fj ff A r~T^r-T"T"T V T ▼ T T T1 1 c GEl xLLGly' NB 1. B-s eredmények: Vár­palota-Volán se 4:0 (3:0), Bp. Spartacus—Kecskemét 1:0 (0:0), Szegedi EOL—Pécsi Bányász 4:0 (1:0), Ganz-MAVAG—Dorog 3:1 (0:1), Zalaegerszeg—FOsped Szállítók 1:0 (0:0), Békéscsaba— Debrecen 4:1 (1:1), Dunaújváros —Szolnoki MTE 2:1 (1:0), MÁV— DAC—Oroszlányi Bányász 0:0-ás állásnál félbeszakadt. Pénzügyőr SE—özd 3:1 (0:1). A Szegedi EOC és a Zalaegerszegi TE csapata már bejutott az NB 1-be, a Pécsi Bányász, az Ózd és a FÖSPED Szállítók pedig kiesett az NB l. B-böl. * Június 25-én, vasárnap délelőtt külön autóbusz indul Gyöngyös­ről Sátoraljaújhelyre, ahol a Spartacus döntő fontosságú NB Il-es bajnoki mérkőzést játszik. Jelentkezni lehet június 23-án, pénteken reggel 8 óráig Mucsics Ferenc (Gyöngyös, Csokonai u. 1.), szervezőnél. A különjárat a Spartaeus-sporttelepről indul. * NB Il-es eredmények. Keleti csoport: Szolnoki MÁV—Szegedi Dózsa 1 :o, Bp. Építők—Szegedi VSE 1:0, MGM Debrecen—Gyulai MEDOSZ 3:0, Debreceni EAC— Szarvasi E’őiskola 10:1, Postás SE —Ceglédi VSE 4:1, Budafoki MTE—KISTEXT 2:1, Vasas Láng —I.ehel SC 2:0, BKV Előre—Kis­kunhalasi MEDOSZ 3:2. Északi csoport: Vasas IKARUS—Vasas Izzó 3:0, Leninvárosi MTK—Kis- terenyei Bányász 3:1, Raltamazi Spartacus—BVSC 1:0, Kossuth KESE—Salgótarjáni Kohász 3:1, Miskolci VSC—Sátoraljaújhelyi Spartacus 6:0, Kazincbarcikai Ve­gyész-Esztergomi Vasas 1:1, Nagybátonyi Bányász—Váci Hír­adás 4:3. Nyugati csoport: Zala­egerszegi Dózsa—Pécsi Ércbá­nyász 0:0, Szekszárdi Dózsa—Pá­pai Textiles 1:1, Táncsics SE— Bauxitbányász SE 3:0, Olajbá­nyász SE—Bakony Vegyész 2:1, Székesfehérvári MÁV Elóre— Pécsi VSK 2:2, Ajkai Bányász— NIKE Fűzfői AK 2:2, Savaria Ci­pőgyár—Almásfüzitői Timföld 3:0, Győri Dózsa—KOMÉP 1:1. A Szekszárdi Dózsa és a Mis­kolci VSC után a BKV Előre is bejutott az NB I. B-be. * Június 20-án és 21-én az Egri Dózsa Sportiskola labdarúgó­osztályai vizsgát tesznek az egész éves anyagból. A vizsga- bizottságban részt vesz az MLSZ képviseletében Kapocs! Sándor és Gyenes Tamás. * A megyei II. osztályú labda­rúgó-bajnokság 24. fordulójának eredményei. Keleti csoport: Er­dőtelek—Stromfeld SE 5:2, Péter- vására—Novaj 3:2, Tarnalelesz— Szihalom 5:2, Istenmezeje—Eger- szalók 5:0, Makiár—Verpelét 1:1, Besenyőtelek—Mátraderecske 2:0. A Sarud—Egerszólát kötelező ba­rátságos mérkőzés az Egerszólát távolmaradása miatt elmaradt, ezért a szövetség Egerszólát to­vábbi mérkőzéseit törölte. Az él­csoport állása: 1. Pétervására 38, 2. Erdőtelek 29, 3. Mátraderecs­ke 29 ponttal. Ifjúságiak: Tarna­lelesz—Szihalom 2:2, Makiár— Verpelét 3:2, Besenyőtelek—Mát­raderecske 3:0. Nyugati csoport: Nagyréde—Abasár 3:1, Heréd— Gyöngyöstarján 3:2, Visznek— Szűcsi 3:0. Kpmlö—Domoszió 0:1, Adács—Gyöngy össolymos J:l, Kisköre—Ecséd 0:1, Gyöngyösha­lász—Atány 7:0. A 20. fordulóban lejátszott Viszpek—Komló talál­kozó eredményét tévesen közöl­ték, a mérkőzést Visznek csapa­ta nyerte meg 3:0 arányban. A2 élcsoport állása: 1. Adács 38, 2. Ecséd 35, 3. Nagyréde 31 ponttal. Ifjúságiak: Nagyréde—Abasár 1:3, Heréd—Gyöngyöstarján 1:1, Visz­nek—Szűcsi 1:1, Kömlő—Do­moszió 1:2, Adács—Gy öngyössoly- mos 6:2, Kisköre—Ecséd 4r$, Gyciigypshalasi:—Atá^ Mfc I I 7 *