Népújság, 1972. május (23. évfolyam, 102-126. szám)

1972-05-23 / 119. szám

Korszerű sportlétesítménnyel gazdagodott fjíyöngyöss Már a zenés ébresztő azt jelezte, hogy ez a vasárnap más lesz, mint amilyen a többi szokott lenni. Akik nem figyeltek fel a plaká­tokra, ekkor kérdezték meg: miért járja körbe a várost a honvéd fúvószenekar? Az ok az volt, hogy egész napos műsor keretében avatták fel az új honvéd sporttelepet, amely a Karácsondi út men­tén várja a jó szórakozásra vágyókat. A hivatalos ünnepség ka­tonás külsőségek közepette zajlott le. A felsorakozott sportolók fogadták az elöljá­rót, az elnökség tagjait, akik között ott volt Major György és Bányász János főtiszt, Vadász József, a városi, Pethes István, a járási párt- bizottság első titkára, Beré- nyi József, a városi tanács elnöke, Marsay Ervin, a já­rási hivatal elnökhelyettese, Pusztai László, az MTS és Tóth György, az MHSZ me­gyei elnöke. Szécsényi József főtiszt köszöntötte a megjelenteket, majd Kerékgyártó Béla fő­tiszt mondott avató beszédet. Emlékeztetett arra, hogy ezen a területen, ahol most különböző sportlétesítmé­nyek, atlétikai és más pá­lyák sorakoznak egymás mögött és mellett, nem olyan régen még búzatáblák terül­tek el. A Zalka SE a sportkombi­náttal olyan lehetőségek bir­tokába jutott, amik a továb­bi sikeres sportoláshoz te­remtettek kedvező körülmé­nyeket és feltételeket. Kö­szönetét mondott a terve­zőknek és a munkálatokban résztvevőknek, a város párt­ós állami szerveinek, ame­lyek támogatták a sportkör törekvéseit. — Most, amikor e létesít­ményt használatba adom, kí­vánom, hogy minél több ki­magasló sporteredmény szü­lessen ezen a bázison mind­annyiunk örömére és a vá­ros dicsőségére — fejezte be beszédét. Mindjárt megkezdődtek a sportrendezvények. A kis óvodások nyitották meg a sort. Kedves gyakorlatukat nagy tapssal jutalmazták a nézők. A különböző iskolák bemutatói közül méltán vál­tott ki tetszést az V. sz. Ál­talános Iskola zászlógyakor­lata, a Vak Bottyán Szak- középiskola ugrócsoportja és a Berze Nagy János Gimná­zium koronggyakorlata. Ki­váló erényeket csillantott fel a katonai főiskola hallgatói­nak nagyon alaposan előké­szített, mutatós és fegyel­mezetten előadott bemutató­ja. Amikor dél felé bejelen­tették, hogy légi parádé kez­dődik, mindenki az ég felé emelte arcát. Előbb műrepü­lést láthattak a nézők, majd az MHSZ válogatott ejtőer­nyősei a labdarúgópályán el­helyezett célba ugrottak. A késleltetett ugrás minden mozzanatát lélegzetfojtva fi­gyelték a nézők. Végig iz­gulták az ejtőernyővel való manőverezés nehéz perceit, hogy nagy tapssal fogadják az ugrók mindegyikét, ami­kor a zöld gyepre értek. Délután a különböző mér­kőzések kerültek sorra. So­kan voltak kíváncsiak a női labdarúgó-mérkőzésre, az NB Il-es kispályás kézilabda­mérkőzésre, a torna, csel­gáncs és akrobatikus moto­ros bemutatóra. De a röplab­damérkőzésnek is volt kö­zönsége. Lényegében a sportkombi­nát minden pályáját, léte­sítményét már az első napon kipróbálták a sportolók és a nézők. Megállapították, hogy valamennyi jól tölti be fel­adatát, alkalmas arra, hogy sikeres versenyzésre és szur­kolásra adjon lehetőséget. Gyöngyös sportja eddig Is sok örömet szerzett a vá­rosnak, a most megnyitott Zalka SE sporttelep további sikerek forrása lehet. A gyöngyösiek bíznak benne, hogy nagyon sok kellemes percet tölthetnek el majd a kitűnő sporttelepen, (gmf) ( (Szendrővári György felvételei) Tizenegyessel vesztett a Berva V. Ez történt a labdarúgó NB ffl-ban Az NB III. vasárnapi forduló­jában az Egercsehi Bányász— Bervai Vasas megyei rangadón a hazaiak egygólos győzelmet arattak, ezzel a bervai csapat bajnoki esélyei a minimálisra csökkentek. A Hatvani Kinizsi biztosan győzött az Ózdvidék el­len. Az Ápci Vasas szoros mér­kőzésen nyert a Királd ellen. Az enerváltan játszó Zalka SE sú­lyos vereséget szenvedett Mátra- novákon. Egercsehi Bányász— Bervai Vasas 1:0 (0:0) Egercsehi, 400 néző. V.: Med- veczki. Egercsehi: Molnár — Dorkó II., Kovács I., Stoff, Szabó, Halász I.. Ballal, Halász II., Orosz, Su­lyok, Petrányi. Edző: Túrán István. Berva: Papp — Szűcs, Sípos, Kúrinka, Csapó, Zágonyi, Prin- czes, Zajácz, Prommer, Póta, He­ver. Edző: Csizmánk Imre. A hazaiak kezdtek jobban, de az 5. percben Sulyok nagy hely­zetben hibázott. A 15. percben Sulyok a. bal oldalról középre iveit, a meglepett védők csak nézték a labdát, de Petrányi le­késett a beadásról. Nem sokkal később Prommer alig lőtt fölé. A 36. percben Hevér átjátszotta OSmm 1972. május *3., kedd Dorkó Il-t, beadását Molnár védte. Az 50. percben Sulyokot a 16-oson belül felvágták, a já­tékvezető sípja azonban néma maradt. Három perc múlva Szűcs a 16-oson belül ellökte Ballait, a játékvezető most már határozottan a büntetőpontra mutatott, melyet Sulyok a jobb alsó sarokba lőtt, 1:0. Az 55. percben Princzes lövését Mol­nár kiütötte, a védők felszaba­dítottak. A másik kapu előtt Orosz hatalmas lövését Papp szögletre hárította. A 86. perc­ben még Zajácz előtt nyílt alka­lom a gólszerzésre, de szabadrú­gása 20 m-ről a kapu fölé szállt. Jó iramú mérkőzésen a helyze­tek alapján a hazai csapat meg­érdemelt győzelmet aratott. Jók: Sulyok, Ballai, Petrényi, illetve: Sípos, Hevér, Póta. (bóta) Hatvani Kinizsi— Ózdvidéki Bányász 3:1 (1:1) Hatvan, 600 néző. V.: Lövei. Kir.izsi: Vajda — Konkoly, Sze­keres, Mészáros, Baranyi, Gubis, Urbán. Szabó, Ludvig, Tóth, Kő­vágó. Edző: Sárközi György. Tapogatózó játékkal kezdő­dött a mérkőzés, ..a vendégek enyhe mezÖnyfölénybe kerültek. A 12. percben vezette első ve­szélyes támadását a Kinizsi, amiből mindjárt gól is lett; Sza­bó az alapvonalról- visszagurított és Ludvig 8 m-ről a kapuba lőtt, 1:0. A gól után sem változott a játék képe. A 30. percben Tóth 7 m-ről lőtt, a kapus szögletre hárított. A 45. percben a Kinizsi­védők sorra hibáztak és Berez­nai 5 m-ről egyenlített, 1:1. Nagy védelmi hiba volt. A második félidőben a Kinizsi támadólag lépett fel. Az 52. percben Urban vezetett támadást a jobb szélen, lapos beadását a jó ütemben ér­kező Tóth 5 m-ről egyből lőtte a kapuba, 2:1. A vendégek nem adták fel és a 62. percben gól­szerzési lehetőségük is nyílott, amikor Bereznai 8 m-es lövését Vajda csak nagy bravúrral tud­ta hárítani. A 81. percben Bara­nyi kicselezte az egész védel­met és beállította a végered­ményt. 3:1. A 85. percben Tóth 5 m-ről a kapufát találta el. A minden csapatrészben jobb Kinizsi megérdemelten győzött. Jók: Szekeres, Gubis, Baranyi, Kővágó. (sáfrány) Apci Vasas— Királd i Bányász 2:1 (0:1) Apc, 300 néző. V.: Bucz. Apc: Illés — Szklenár, Oldal, Mészáros, Szőke, Gujka, Tóth, Sándor, Laczkó, Ludányi, Lit- kei. Edző: Fekete László. Az erősen felázott talajon ap­ci támadásokkal kezdődött a mérkőzés. Előbb Laczkó, majd Sándor veszélyeztette a venégek kapuját. A 10. percben vezette első támadását a királdi csapat, de a középcsatár biztos helyzet­ben mellé lőtt. A talajhoz job­ban alkalmazkodó apci csapat jobban támadott. Mégis a 25. percben egy ártatlannak látszó támadásból az üresen hagyott Bartók megszerezte a vezetést a vendégeknek, 0:1. A második félidőben az Apc tovább tárna­Úszás Két napon át Egerben bonyo­lították le 13 egyesület (Egri Dó­zsa, O. Dózsa, Építők, Izzó, Bp. Spartacus, BVSC, OSC, Bp. Hon­véd. Gyöngyösi Vasas, GYESE, TFSE, KSI), részvételével a te­rületi béka úszó seregszemle második fordulóját. Az egri fia­talok jól helytálltak. Eredmé­nyek. Lányok: 100 m gyors: 1. Szedmayer (Spartacus) l :23,5, 2. Tauszter (KSI) 1:25.3, 3. Kókai (Bp., Honvéd) 1:26.2, 4. Fodor (Egér) 1:27. 100 m béka mell: 1. Tauszter 1:45,2. 2. Koncz (Eger) 1:45.6, 3. Kindl (Bp. Honvéd) 1:45.7, ... 6. Perge (Eger) 1:59. 200 m béka vegyes: 1. pónuzs (TF) 3:36.2, 2. Kerék (OSC) 3:37.7, 3. Koncz 3:38.5. 800 m béka gyors: 1. Szedmayer 12:40.8, 2. Pónuzs 13:37.3, 3. Pörhendi (BVSC) 13:43.9. 4x100 m béka vegyes váltó: 1. Egri Dózsa (Kovács, Koncz, Fo­dor. Nagy) 6:45.5, 2. BVSC 7:11, 3. OSC 7:12.4, 4. FTC 7:12.9. 200 m béka gyors: 1. Szedmayer 2:57.5, 2. Kókai 3:06.2, 3. Tausz­ter 3:08.3, ...6. Nagy (Eger) 3:22.8. 100 m béka pillangó: 1. Szedmayer 1:37.6, 2. Fodor (Eger) 1:42.3, 3. Gallyas (Spartacus) 1:43.2, ...5. Vajmi Csilla 1:57.1. 200 m béka mell: 1. Koncz 3:43.8, 2. Székely (FTC) 3:44.2, 3. Tausz­ter 3:44.5, ... 5. Szanyi (Eger) 4:04.1. 100 m béka hát: 1. Ta­uszter 1:33.6, 2. Fodor 1:36.2, 3. Kerék 1:36.5 ... 5. Kovács (Eger) 1:38.2. 4x100 m gyorsváltó: 1. Eg­ri Dózsa (Kovács, Koncz, Nagy, Fodor) 6:20.1, 2. BVSC 6:28.4, 3. OSC 6:36.0, 4. Bp. Honvéd 6:56.4. 200 m béka pillangó: 1. Szed­mayer 3:37.1, 2. Kókai 3:50.1, 3. Kiss (FTC) 3:56.2. 200 m béka hát: 1. Fodor 3:19.5, 2. Tauszter 3:21.6, 3. Pörhendi 3:24.4, ...6. Kovács 3:32.5. 400 m béka ve­gyes: 1. Szedmayer 7:01.7, 2. Koncz 7:33.8, 3. Pónuzs 7:40.5, ...6. Vajmi 8:13. 400 m béka gyors: 1. Szedmayer 6:10.1, 2. Kó­kai 6:42.4, 3. Nagy 6:59. 4. Fodor 7:01. Fiúk. 100 m béka gyors: 1. Horváth (BVSC) 1:17, 2. Horváth (KSI) 1:18.5, 3. Énekes (Sparta­cus) 1:24.3, ... 7. Mészáros (Eger) 1:26. 100 m béka mell: 1. Vuleta (KSI) 1:47.3, 2. Barna (FTC) 1:48.2, 3. Dorkó (Eger) 1:48.8, ... 7. Ripka (Gyöngyös) 1:54.8. 200 m béka vegyes: 1. Horváth (BVSC) 3:15.9, 2. Győri (FTC) 3:28.2, 3. Dege (BVSC) 3:40.4. 400 m béka gyors: 1. Horváth (BVSC) 5:44, 2. Mészá­ros 6:21.9, 3. Gedeon (Spartacus) 6:24.2. 4x100 béka vegyes váltó: 1. FTC 6:23.9, 2. BVSC 6:45, 3. Eger (Gledura, Dorkó, Mészá­ros, Herczeg) 6:55. 200 m béka gyors: 1. Horváth (BVSC) 2:50.9, 2. Horváth (Eger) 2:58.8, 3. Ge­deon 3:03.5. 100 m béka pillan­gó: 1. Horváth (BVSC) 1:32, 2. Gombos (FTC) 1:40.6, 3. Énekes (Spartacus) 1:40.7, ... 5. Mészá­ros (Eger) 1:41.6. 200 m béka mell: 1. Vuleta (KSI) 3:46.2, 2. Goda (KSI) 3:48, 3. Mikó (KSI) 3:49.6. ...6. Dorkó 3:56.8, 7. Rip­ka 4:00.1. 100 m béka hát: 1. Hor­váth (BVSC) 1:27.2, 2. Horváth (KSI) 1:27.5, 3. Győri (FTC) 1:31, 4. Mészáros 1:36.4. 4x100 m gyors­váltó: 1. BVSC 5:52.9, 2. KSI 5:54.3, 3. FTC 5:58.4, 4. Bp. Spar­tacus 6:00.4, 5. Egri Dózsa (Dor­kó, Veres, Herczeg, Mészáros) 6:22.5. 1500 m béka gyors: 1. Kon­koly (FTC) 25:19.5, 2. Gedeon 25:47.4. 3. Dege 25:59.1. 200 m bé­ka pillangó: 1. Horváth (BVSC) 3:24.8, 2. Gombos 3:38, 3. Mikó (KSP 3:42. 200 m béka hát: 1. Horváth (BVSC) 3:03.3, 2. Hor­váth (KSI) 3:04.8, 3. Győri (FTC) 3:21.5, 4. Mészáros (Eger) 3:25.7. 400 m béka vegyes: 1. Mikó 7:27.6, 2. Runtág (Izzó) 7:35.2, 3. Dege 7:38.7. 4x200 m béka gyors 1. BVSC 12:44.2, 2. Bp. Spartacus 12:59.2, 3. FTC 12:59.8, 4. KSI 13:09.4, 5. Egri Dózsa (Mihály, Veres, Herczeg, Mészáros) 14:09.5. Nehéz helyzetben a Gy. Spartacus RAKAMAZI SPARTACUS— GYÖNGYÖSI SPARTACUS 3:1 (3:1) NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Rakamaz, 900 néző. V.; Mohá­csi. Rakamaz: Szilvás! — Erdős, Borbély, Kulcsár, (Takács), Guth, Migróczi, Lengyel, Kádas, (Csécsi), Halász, Tóth, Szojka. Edző: Vaszíl Zoltán. Gyöngyös: Dredor — Ács, For­gács, Adonyi, Barta, Erdei, Gás­pár, Nádudvari, Gombos, Bá- gyi, Szatmári. Edző: Ivádi László. A vendégcsapat lépett fel tá­madólag és már a 2. percben helyzet alakult ki a rakamazi kapu előtt. Gombos átemelte a labdát a kapus felett, de az bal- szerencséjére a kapu fölé ju­tott. További két jó támadás Szatmári, majd Bágyi mellélö­vésével ért véget. A 10. percben vezetéshez jutott a hazai csapat. Egy 20 m-es szabadrúgást kapu fölé rúgtak a rakamaziak, de a játékvezető megismételtette azt és ezúttal a labda a felső sa­rokban kötött ki, 1:0. A gyön­gyösiek tovább rohamoztak és a 20. percben sikerült az egyenlí­tés. Bágyi a bal oldalról jól ívelte be a szögletet, Forgács fejese a kapufáról kipattant és a szemfüles Nádudvari közelről a hálóba talált, 1:1. Az egyenlítő gól után nagy fölénybe került a vendégcsapat. A 33. percben váratlanul szerzett ismét veze­tést a hazai gárda. Bal oldali támadás végén a balszélső lök­te Ácsot, a védő elcsúszott, a szélső zavartalanul adhatott kö­zépre, és Kádas lövése a sok láb között utat talált a hálóba, 2:1. Alig telt el 3 perc, az előző jelenet megismétlődött, ezúttal is a balszélső adott be és a szaba­don hagyott Kádas fejese a bal sarokba jutott, 3:1. A második félidőben tovább folytatódtak a gyöngyösi roha­mok, szinte záporoztak a lövé­sek a rakamazi kapura, de a lö­véseket ezúttal sem kísérte sze­rencse. A 65. percben szögletrú­gás után Forgács fejese már túljutott a gólvonalon, de a vé­dők a mezőnybe rúgták a lab­dát és a játékvezető nagy meg­lepetésre továbbot intett! A ha-» zai csapat szórványos ellentá-* madásai rendre lesen akadtak el, A 70. percben a kitörő Bágyi elöl az. utolsó pillanatban mentettek; szögletre a hazai védők. A be­fejezés előtti percben még Gom­bos előtt nyílott szépítési alka­lom, de a kapus kezébe emelte a labdát. Alacsony színvonalú, gyenge iramú mérkőzésen a játékidő nagy részében a gyöngyösiek játszottak mezőnyfölényben, de a csatárok határozatlansága ezút­tal is megbosszulta magát. A vendégek taktikai hibát is vé­tettek akkor, amikor a kis mé­retű pályán nem használták ki a széleken vezetett támadások lehetőségét. A hazaiak viszont ez­zel nyertek. Egyénileg Dredor kissé megil- letődötten védett. Ács számára szokatlan volt a hátvéd szerep. Forgács jól látta el védő felada­tát. Adonyi ezúttal is halvá­nyabb volt a szokottnál. Barta jól tartotta szélsőjét. Erdei szor­galmáért érdemel említést. Gás­pár formája valamelyest javult az előző vasárnapihoz képest. Nádudvari mozgékonyán, harco­san játszott, hibája vi&ont, hegy a szélen keveset próbál­kozott. Gombos az első és utolsó negyedóráktól eltekintve keve­set volt játékban Ezúttal is Bá­gyi bizonyult a legjobb csatár­nak. Szatmári formája felfelé ível, de még most sem volt ki­elégítő. Mohácsi játékvezető váltakozó sikerrel működött. (szkocsovszky) Az északi csoport állása: 1. MVSC 25 16 7 2 45-18 39 2. Nagybát. 25 12 9 4 38-18 33 3. BVSC 25 4 2 9 54-39 30 4. Kazincb. 25 10 10 5 37-27 30 5. Leninváros 25 9 10 6 31-29 28 6. KKFSE 25 8 10 7 26-22 26 7. Izzó 25 9 8 8 33-35 26 8. Vác 25 6 12 7 29-32 24 9. Sátoralaújh. 25 7 9 9 25-25 23 10. Esztergom 25 8 7 10 34-45 23 11. Nyíregyh. 25 8 6 11 20-21 22 12. Kister. 25 6 8 11 32-40 20 13. Ikarus 25 6 8 11 27-39 20 SKSE 25 4 12 9 32-44 20 15. Gyöngyös 25 6 6 13 26-39 18 16. Rakamaz 25 6 6 13 39-55 18 Atlétika Viszontagságos utazás után ér­kezett meg megyénk atléta-válo­gatottja Gyulára, ahol öt me­gye atlétacsapatai a megyei Bé­ke Kupa B-csoportjában össz- pontozásos rendszerben mérkőz­tek egymással. A ballagások miatt tartalékos férfi- és női csapatunk az utolsó helyen vég­zett. A megyék közötti pontverseny. Keleti alcsoport. Férfiak: Nóg- rád 259, Békés 233, Fejér 208, Bács 185, Heves 141 pont. Nők: Békés 160, Pest 135,5, Bács 135, Nógrád 134, Heves 98,5 pont. A férfiak versenyében me­gyénk atlétái az alábbi helye­zéseket értek el versenyszámon­ként. 200 m: 1. Csizmadia Mill­iós 22,6, 2. Bartos Pál 23. 400 m: ... 3. Mándoki György 52, ... 8. Hepp János 53,4. 800: ... 7. Mándoki György 2:03... 10. Brenner Pál 2:07. 1500 m: ...4. Kerékgyártó István 4:11, ...7. Brenner Pál 4:18. 4x100 m: .. . Heves (Csizmadia. Bartos, Hepp, Bódi) 45,1. 4x400 m: 1. Heves (Csizmadia, Bartos, Mán­doki, Hepp) 3:26.7 új megyei csúcs. 5000 m: ... 5. Kerékgyár­tó István 15:39.7, ...8. Mészáros István 17:23,8. 400 m gát: ...7. Sike Sándor 65,9, 8. Molnár Zol­tán 67,5. 3000 m akadály:.. . Sá­ri Lajos 12:17,9. Másik indulónk nem Volt. 10 km gyaloglás: ... 8. Benei Sándor 1:10:24,8, 9. Bugyi László 1:13:31,2. Magas ... 5. Cservenka Béla 185, ... 10. Széli Miklós 170. Távol: ... 5. Veréb Mihály 650, ___10. B ódi János 575 Hármas: ... 7. Cservenka Béla 1242, 8. Szén Miklós 1230. Rúd: ...4. f>ribula Béla 330, .. .7. Széli Miklós 290. Diszkosz: ...4. Balázs Csaba 40 m. 04 cm, ... 7. Citrom Ti­bor 35 m 21 cm. Gerely: ...3. Nagy Sándor 57 m 50 cm, ... 9. Kisfaludi Péter 46 m 45 cm. Súly: ... 9. Citronh Tibor 1016. Kalapács: ... 7. Szekeres Dezső 31 m 30 cm, ... 9. Horváth Jó­zsef 21 m 98 cm. Változatlan az élcsoport A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság 25. fordulójában dot. Az 53. percben Sándor sza­badrúgásból egyenlített, 1:1. A nagy nyomást már nem bírta a királdi védelem és két perc múlva Laczkó biztosan fejelt a hálóba, 2:1. A vendégek szórvá­nyos támadásokkal kísérleteztek, de a hazai védelem már jól állt a lábán. A végig sportszerű mér­kőzésen a többet támadó Apc megérdemelten győzött. Jók: Oldal, Szklenár, Gulyka. Bucz kitűnően bíráskodott. (pandúr) Mátranováki Bányász— Zalka SE 6:2 (3:0) Mátranovák, 500 néző. V.: örsi. Zalka: Bátka — Süveges, Gass, Pócsi, Kókai, Bársony, Birincsik, Kornél, Ungvári, Baranyi, Ma- tisz. Edző: Péteri Szabolcs. Labdarúgásra alkalmatlan, ir­reális talajon került sor a mér­kőzésre. Az első veszélyes táma­dást még a Zalka SE vezette, utána a hazaiak kerültek fö­lénybe. A 15. percben megsze­rezte a vezetést a hazai csapat, Gecsét hosszú labdával indítot­ták a bal szélen, aki az elalvó védelem mellett biztosan lőtt a kapuba, 1:0. A gól után a Zal­ka SE lélektelenig játszott és a hazai csapat tetszés szerint érte el a góljait. A Zalka SE csak a második félidő utolsó 25 percé­ben mutatott elfogadható teljesít­ményt, ekkor Marcsok két gól­jával sikerült a szépítés. Az enerváltan játszó Zalka SE- ből senkit nem lehet kiemelni. (bálint) További eredmények: Ormos­bánya — Edelény 0:6 (0:1), Mák­völgy—Borsodi B. 0:0, Miskolci B.—Papp JSE 1:1 (0:0), Trencsé- nyi SE—Rudabáuya 2;l 40^ a papírforma érvényesült. Az él­lovasok közül a Petőfibánya és a GYESE idegenben, a Gáspár SE, a Selyp és a Sirok hazai pályán győzött, így az élcsoport változatlan. Az utóbbi időben si­keresen szereplő MÁV HAC mindkét pontot megszerezte Ró- zsaszentmártonban is. A sereg­hajtók rangadóján az Egri Spar­tacus diadalmaskodott a Dobó SE ellen. Eredmények: Karikás SE—GYESE 0:3 (0:2), Sirok—Fü­zesabony 6:0 (3:0), Gáspár SE— Tárnáméra 4:0 (2:0), Selyp—Bél­apátfalva 3:1, (2:1), Recsk—Pető­fibánya 1:2 (0:2), Rózsaszentmár- ton—MÁV HAC 0:1 (0:1), Egri Spartacus—Dobó SE 4:2 (0:0). A 22. fordulóban lejátszott Egri Spartacusr—Recsk mérkőzés 5:3-as eredményét a recskiek óvásának helytadva törölték. 0:0 gólarány- nyal a Recsk kapta a két pon­tot. A bajnokság állása: 1. Petőfibánya 23 17 4 2 58-13 38 2. GYESE 23 17 3 3 59-19 37 3. Gáspár SE 23 15 4 4 63-20 34 4. Selyp 23 14 3 6 66-32 31 5. Sirok 23 12 5 6 49-34 29 6. MÁV HAC 24 12 4 8 38-29 28 7. Recsk 24 12 2 10 35-47 26 8. Rózsasztm. 24 8 8 8 42-34 24 9. Bélapátf. 23 9 5 9 40-33 23 10. Heves 23 8 4 11 38-45 20 11. Karikás SE 23 6 4 13 23-46 16 12. Tárnáméra 23 6 3 14 22-60 15 13. Dobó SE 24 5 2 17 38-61 12 14. E. Spart. 24 3 5 16 21-67 11 15. Füzesabony 23 2 2 19 14-66 6 Ifjúsági eredmények Sirok— Füzesabony 8:0, Recsk—Petőfi­bánya 2:2, Rózsaszentmárton— MÁV HAC 6:1, Egri Spartacus— Sportiskola 0:3. Az élcsoport ál­lása: 1. Sirok 33, 2. Sportiskola üt 3. Petőfibánya 28 póntrsi. Tenisz Két napon át rendezték meg Egerben Heves megye 1972. évi felnőtt egyéni teniszbajnokságát, amelyen szokás szerint Eger, Gyöngyös és Selyp legjobbjai küzdöttek a bajnoki címekért. Több fiatal is indult, s örven­detes, hogy az ifjúsági korosz­tályú gyöngyösi Baranyi és a még serdülő egri Permai Eszter helyezést ért el a felnőtt me­zőnyben. A hagyományokhoz hí­ven a férfiszámokban a selypi Tóth Mihály és Bordás József, női számokban pedig az egriek Lucskai Klárival az élen diadal­maskodtak. Eredmények: Férfi egyes: 1. Tóth (Selypi K.), 2. Bordás (Selypi K.). 3. Takács (E. Dózsa), Baranyi (Gyöngyösi Spartacus). Döntő: Tóth—Bordács 7:6, 7:6. Férfipáros: l. Tóth—Bordás (Selypi K.), 2. Pál—Baranyi (Gy. Spartacus). 3. Kisgergely—Gajdá- csik és Takács—Koletári (Egri Dózsa). Döntő: Tóth, Bordás— Pál, Baranyi 6:4. 6:2. Női egyes: 1. Lucskai (E. Dózsa), 2. Baranyi (Gy. Spartacus), 3. Zeller (Gy. Spartacus), Permai (E. Dózsa). Döntő; Lucskai—Baranyi 7:6, 6:2. Női páros: 1. Lucskai—Permai (E. Dózsa), 2. Baranyi—Zeller (Gy. Spartacus), 3. Gidó T.— Gidó E. és Kalmár—Czakó (E. Dózsa). Döntő: Lucskai, Permai —Baranyi, Zeller 6:4, 6:1. Vegyes páros: 1. Tóth—Kiss (Selypi K.), 2. Takács—Lucskai (E. Dózsa), 3. Bordás—Gidó (Sely, Eger) és Pál—Zeller (Gy. Spartacus). 1. SZEOL—ZTE 2 1:2 2. Oroszlány—Bp. Spart. 1 4:0 3. FÖSPED— Békéscsaba 2 0:1 4. Pénzügyőr— MÁV DAC 1 4:2 5. Dorog—Debrecen 2 2:3 6. SZMTE—Ganz-MÁVAG 1 2:1 7. Pécsi B.—Volán 2 1:3 8. Nyíregyháza—Nagybát. 2 0:1 9. Kazincb.—Miskolc X 0:0 10. SKSE—BVSC 1 5:3 11. Kisterenye—Izzó 1 4:1 12. MGM Debr.—Kiskunh. 1 2:1 13. Szarvas—Budafok +1 2 1:4 14. AS Reggina—Perugia X 0:0 / L totó nyereményei: 13+1 és 13 találatos szelvény nem volt, 12 találat (10 db)=106 825 forint, 11 találat (162 db)—2638 forint, 10 találat (1833 db)=350 forint. A 22. hétre átvitt jutalomösszeg 23* 735----