Népújság, 1972. április (23. évfolyam, 78-101. szám)

1972-04-18 / 90. szám

Izgalmas mérkőzésen igazságos pontosztozkodás nyeri az Egeresek! a labdarúgó NB lll-ban Vasárnap hét mérkőzést Játszottak az NB I-ben. (Szombaton a rangadó FTC- győzeiemtnel ért véget). A délelőtti találkozón szánal­masan vergődött a Vasas együttese, akár súlyosabb vereséget is szenvedhetett volna a Csepeltől. Ügy lát­szik, a Vasasnak nem sike­rül kilábalnia a hullám­völgyből, sorozatosan nagy­arányú vereségeket szenved. A Hungária úti kék-fehé­reknek azonban, úgy tűnik, sikerül. ' A Videoton elleni győzelmükkel pontszámban behozták a Diósgyőrt és a Haladást, mivel mindkét vi­déki együttes vereséget szen­vedett otthonában. A bajnoki fordulóban egyébként nem sok, mind­össze 17 gól esett. Ebben a záporok, zivatarok miatt fel­ázott, csúszós pályák mellett a kapu előtt ügyetlenkedő csatároknak is'részük van. Eger— Salgótarján 1:1 (1:1) Eger, IS 000 néző. V.: Há­mori (Almási, Halász X.) Eger: Bandi — Tóth Mészáros, László, Czeczeli, Kárpáti, Kovács F., Simon, Ambrus, Bárikúti, Vígh. Ed­ző: Kovács Ferenc. SBTC: Szőke Gecse, Kmetty, Varga, Vertig, Hor­váth, Répás, Básti, Bartha, Kovács, Jeck. Edző: Moór Ede. Csere: Bartha helyett Szoő a 82. percben, Kovács F. he­lyett Tóth T. a 85. percben. Góllővő: Simon a 12. perc­ben, Jeck a 30. percben. Szögletarány: 4:4 (2:1 a* SBTC javára). A vendégek kezdték a já­tékot, de az első perc vé­gén a hazaika előtt nyílt jó lehetőség, amikor Bárikúti ügyesen ugratta ki Ambrust, aki elől a sepregető Kmetty hazaadott. Az ellentámadás végén a házi védők szöglet­re hárítottak, Básti élesen belőtt labdája elsuhant a fejek fölött. Közepes iramban folyt to­vább a játék és néhány sza­bálytalan szerelés is közbe­csúszott. Támadgatott az Eger, mégis az első kapura lövés csak a 12. percben esett, ekkor is a vendégek részéről; Bartha távoli lövé­sét hárította Bandi. Az el­lentámadásból gólt ért él az Eger. Kovács indította Si­mont, aki Horváth és Kmet­ty között kiugrott, és 15 mé­terről a bál sarokba lőtte a labdát. 1:0. A 15. percben Répás rek­lamált, a játékvezető figyel­meztette. Élénkült valamit az iram, de csak a mezőny­ben volt esemény. A 20. percben majdnem megismét­lődött az egriek gólszerző ak­ciója, de Simon lesre futott és odalett a kínálkozó hely­zet A 25. percben gyors ado­gatás után Básti előtt adó­dott helyzet de lövése szög­letre pattant az egri védők­ről. A 26. percben újabb gólszerzési lehetőség kínál­kozott Simon előtt, aki ki­cselezte Gecsét, beadás he­lyett azonban lőtt és Szőke védett. A másik oldalon a tarjám Kovács kapott sárga lapot reklamálásért, majd a 30. percben László is hason­ló sorsra jutott, mert sípszó után elrúgta a labdát. Ebből a szabadrúgásból egyenlítet­tek a vendégek. Répás ível­te be a labdát, Kovács kö­zépre fejelte Jecknek, aki a kimozduló Landi felett a hálóba fejelt. 1:1. Átvette a kezdeményezést a vendégcsapat, de támadá­sait nem kiséi-te szerencse. Közben eleredt az eső, csú­szóssá vált a talaj, így sok volt az „eladott” labda. A (072, áffrítis 28., kedd 43. percben Bánkúti cselso­rozatát látták a nézők, amelynek vegén ' Tóth M.-et futtatta a jobb oldalon, aki­nek beadását Vígh éles szög­ből a kapus kezébe fejelte. Szünet ufón az első esemény as volt, hogy Víghet szögletre szerel­ték. A 47. percben a salgó­tarjáni Kovács Simon után rúgott és figyelmeztetésben részesült. Az 52. percben Cze­czeli egy magas labdára rosz- szul ment fel, megsérült, ápolásra szorult. Egy perc­cel később Vertig Kovács F.-et lökte fel, majd az 55. percben Varga Bánkútival cselekedett hasonlóan. Az 57. percben lesen halt el egy jó egri akció. Élénkült az iram, de jól álltak a védők a.lá­bukon. Az 58. percben 'Si­mon nagy lövését bravúro­san védte Szőke. Az 59. percben majdnem gólt értek el a vendégek: Répás kiug­ratta Barthát a jobb olda­lon, a rárohanó Mészáros el­csúszott, de Bartha beadás­szerű lövése elsuhant a jobb felső sarok mellett. A 60. percben Jeck kapott sárga lapot reklamálásért, s rá egy percre Landi majdnem gólt vétett: Básti 25 méteres sza­badrúgása kipattant a mellé­ről és a jobb felső sarok melleit hagyta el a játékte­ret. Negyedóra ntán feljött a Tarján, az egri védelem pe­dig kapkodni kezdett, de a vendégek nem tudták 'ki­használni a hazaiak megin­gásait Közben,' teljesen be- esteledett, zuhogott az eső, as lelkes közönség azonban nem tágított. A 70. percben egy váratlan, gyors egri táma­dás végén nagy kavarodás támadt a vendégek kapuja előtt Ide-oda pattogott a labda. Szőke egyszer bravú­rosan öklözött is, majd fel­szabadítottak a védők. A 71. percben Básti adott munkát Landinak, aki a lövést kive­tődve Bartha elé ütötte, a csatárról azonban az alapvo­nalon túlra pattant a lab­da. A 75. percben a tisztán kitörő egri Kovácsot válasz­tották el szabálytalanul a labdától, 20' méterre Szőke kapujától. A szabadrúgásnak Czeczeli futott neki, de bom­baerejű lövése célt tévesz­tett. A hazaiak a döntés ki­csikarására törekedtek, egy-( más után, vezették támadá­saikat, de az eredmény már nem változott. Izgalmas, nagy csatát ví­vott egymással a két csapat, mert a szomszédvár-rang­adón egyik gárda részére sem volt mindegy a találko­zó kimenetelének sorsa. Ép­pen ezért nemcsak szép szá­mú egri, de háromezer SBTC-szúrkoló is helyet fog­lalat a lelátókon, s hatalmas' hangpárbaj kíséretében buz­dították kedvenceiket a győ­zelemre. Ez a győzelem azonban elmaradt, mert mindkét együttes nagyon fe­gyelmezetten szerepelt, ügyeltek egymás kulcsjáté­kosaira. Az első félidőben ezért a küzdelem domboro­dott ki, ekkor estek a gólok is, szünet után pedig az iram javult, annak ellenére, hogy a színvonal nem emelkedett a közepes fölé. Ebben ludas volt a vihar is, mert a csú­szós pályán egyre nehezebbé vált a helyzetek megjáiszá- sa. Az egrieknél a balszárny volt veszélyes, a vendégek­nél pedig a védelem zárt „tisztességesen”. Az is igaz, hogy hiába játszottak lelke­sebben a hazaiak, egy pont erejéig meg kellett hajolniuk a nagyobb rutin előtt. Ha a csatársor, különösen a két szélső többet vállalt volna magára, talán a győzelem sem maradt volna el, de en­nek hiányában a csapat csak egy pontra volt jó. Egy mai SBTC ellen azonban ez is jó eredmény. Egyénileg Landi a gólban benne volt és más esetekben is bizonytalankodott, A vé­delemben CzeqzeK jeleske­dett, de Mészáros, TóÉfc M. is megfelelt. László sokat szabálytalankodott. Kárpáti ügyesen játszott, kár hogy indításai nem sikerültek. Középen Simon a mezőny legjobbjának bizonyult, gól­ja szép teljesítmény volt. Nem sokkal maradt el mö­götte Kovács F. sem, akibe- játszotta az egész pályát. Elől .Ambrus és Vígh halvá­nyabb volt a szokottnál. Bánkúti pedig sokszor egye­dül maradt, feleslegesen cse­lezgetett, s ez ritkán szolgál­ta a csapat érdekeit. Hámori kisebb hibáktól el­tekintve jól vezette a játék­vezetői szempontból nehéz mérkőzést. (fazekas) Az NB I. további eredmé­nyei: Csepel—Vasas 3:0 (2:0), Tatabánya—Diósgyőr 2:1 (2:0), MTK—Videoton 1:0 (0:0), Komló— Bp. Honvéd 0:0, Pécsi Dózsa—Szombat­hely 2:0 (1:0), Egyetértés— Rába ETO 2:2 (1:1). Az NB 1. állása: l. U. Dózsa 21 15 4 2 57-20 34 2. FTC 21 12 4 5 44-19 28 3. SBTC 21 10 8 3 35-21 28 4. Bp. Honv. 21 10 6 5 29-18 26 5. Tatabánya 21 9 7 5 34-27 25 6. Vasas 21 8 6 • 7 32-29 22 7. Rába ETO 21 6 9 6 27-33 21 8. Komló 21 6 9 6 19-32 21 9. Csepel 21 7 6 8 23-36 20 10. Egyetértés 21 5 9 7 22-23 19 11. Pécs 21 5 8 8 12-15 18 12. Videoton 21 7 3 11 20-30 17 13. Eger 21 5 6 10 24-40 16 14. Haladás 21 4 5 12 21-34 13 15. DVTK 21 5 3 13 22-37 13 16. MTK 21 4 5 12 14-31 13 GYÖNGYÖSI SPARTACUS— SALG0TARJÄNI KOHÁSZ 1:0 (0:0) MB H-es labdarúgó-mérkőzés, Salgótarján, 500 néző. V.: Macz- kó. Gyöngyös: Kovács — Acs, For­gács, Adonyi, Barta, Nagy I-, Gáspár, Nádudvari, Bágyi, Szat­mári, Molnár (Gombos). Edzői Ivády László. SKSE: Váry (Marton) — Se­bők, Gáspár, Kapás, Pünkösdi. Krivanek H„ Pálmai, Szolnoki (Bartha), Tajti, Szeberényi, An­tal. Edző: Szojka Ferenc. A hazai csapat nagy lendület­tel kezdett és már a 4. percben a Spartacus-kapu előtt gólhely­zet adódott; Krivanek IX. lövé­sét Kovács remek vetődéssel kiütötte, a labda Pálmai elé ke­rült, akinek az ellenkező sarok­ba tartó bombáját a visszafelé vetődő Kovács óriási bravúrral mentette. Fokozatosan átvette a játék irányítását a Spartacus és egyre-másra vezették veszélyes támadásaikat. Különösen a jobb­szárny volt elemében, mely első­sorban a középpályássá előlépett Nagy I. érdeme. Nádudvari előtt két nagy helyezet is adó­dott, de elhibázta azokat. A ha­zaiak szórványos ellentámadásai rendre elakadtak a Kováccsal az élen kitűnően záró szövetkeze­ti védelmen. Egerben négy csapat részvéte­lével két napon át folytak a már hagyományossá vált vízi­labda Felszabadulási Kupa küz­delmei. Szombaton két, vasár­nap pedig négy mérkőzést ren­deztek meg. A találkozókon mindkét napon csupán a küzdő jelleg domborodott ki. A díszes trófeát az idén a hazai gárda, az Egri Dózsa nyerte el a fő­városiak és a kassal csapat előtt. A további sorrend: 2. Va­sas Izzó, 3. U. Dózsa, 4. HV Ko­sice. A mérkőzések eredményed: HV KOSICE— ÚJPESTI DÓZSA 4:4 (1:0, 1:1, 0:1, 2:2) Eger, 200 néző. V.: Vuszek. G.: Reirovszky 3 (egyet 4 hit­esből), Salat, illetve Koszto­lánczy 2 (mindkettőt 4 m-esből). Szittya, Wolf. Kiállítás Kosice 3, U. Dózsa ö. Az erősen tartalé­kos U. Dózsa nem bírt elleníele- veL EGRI DÓZSA— VASAS IZZÓ 7:6 (1:2, 2:2, 2:0, 2:2) Eger, 200 néző. V.: Domby. Eger: Rüll — Katona, Pócsik, Lutter, Bolya, Regős, Kovács. Csere: Kelemen. Izzó: Füzesi — Bodnár, Zsol­dos, dr. Konrád II., Bobory, Martinovics, dr. Martin. Csere: Molnár. G.: Kovács 2. Regős 2 (mind­kettőt 4 m-esből), Pócsik, Bolya, Katona, illetve Bobory 2 (egyet 4 m-esből), dr. Mártin 2, dl. Konrád LI^ Molnár. Kiállítás: Eger 5, Iaa6 7. Csak az vtolsö '^negyedben volt Idegenben Ez történt Megyénk öt NB IH-as csapata közül idegenben lépett pályára a hét végen a Hatvani Kinizsi, az Apc és az Egeresein. A há­rom együttes közül kettő, még­pedig az Egercsehi és az Apó győzött, mig a Hatvani Kinizsi Sajószentpéteren 4:0, súlyosnak mondható vereséget szenvedett a Borsodi Bányásztól. Győzött a Berva saját pályáján, míg a Zalka SE vereséget szenvedett Gyöngyösön. BORSODI BÁNYÁSZ— HATVANI KINIZSI 4:0 (3:0) Sajószentpéter, 200 néző. V.: Széchenyi. Kinizsi: Bacsa — Konkoly, Sze­keres, Mészáros, Baranyi, Gubis (Bordás), Urbán, Szabó, Ludvig, Tóth, Kővágó (Mikes). Edző: Sár­közi György. A Kinizsi lépett fel támadólag, és már a 3. percben Baranyi 18 m-es szabadrúgását védte a ha­zaiak kapuvédője. A 30. percben szöglet után Szabó szabálytalan­kodott, a szabadrúgást Kertész végezte el, s a labda Bacsa érin­tésével került a kapuba, 1:0. A gól után is a Kinizsi támadott többet, de a csatárok csak a ha­zaiak 16-osáig jutottak el. A 34. percben egy ártatlannak tűnő hazai ellentámadás után Mészá­ros a kapu elé ívelt labdát el akarta rúgni, de rosszul találta el, s az Bacsa kapujába került, öngól. 2:0. Az öngól megzavarta a Kini­zsit, s a védelem megingását a Bányászok balösszekötője kihasz­nálta, áld. tovább növelte csapata góljainak számát. 3:0. A második félidő is a vendé­gek támadásaival indult, de csak egy igazi gólhelyzetet sikerült ki­alakítaniuk, de azt is elhibázta Urbán. A hazaiak Gubis hibá­jából Verebélyi révén állították be a végeredményt. A második félidőt nagy lendü­lettel kezdték a hazaiak és min­denáron döntést akartak kicsi­karni. Nagy nyomás nehezedett ekkor a Spartacus-védelemre. ^ Szabadrúgást szabadrúgás köve­tett amelyben egy kis bírói „se­gédlet” is közrejátszott. A lelke­sen védekező vendégvédelmet a körülményes hazai támadók nem tudták áttörni, sőt, a 70. percben egy váratlan, gyors el­lentámadás végén a Spartacus szerezte meg a vezetést, s egy­ben a mérkőzés sorsát eldöntő egyetlen gólt: Bágyi remek lab­dával futtatta a jobb szélen Nádudvarit, a szélső fejjel maga elé tette a labdát, elfutott és 15 m-ről talált a hálóba. 1:0. Ez­után mindjobban eldurvult a mérkőzés. Három tarjáni játékos is sárga lapot kapott, közben Szatmárit is sárgával figyelmez­tették, majd a 75. percben ka­kaskodás után Nádudvari a ki­állítás sorsára jutott. A hátrale­vő időszakban a szövetkezetiek 10 emberrel is remekül tartot­ták a labdát, s a hazaiak már nem tudtak újítani. A mély talajon jó játék nem alakulhatott ki, de küzdelem volt a javából, melyben a határtalan lelkesedéssel küzdő gyöngyösiek megérdemelten szereztek két döntő fontosságú pontot. Egyénileg Kovács a mezőny legjobbjának bizonyult; Acs a neki megfelelő szerepkörben izgalmas a találkozó, addig tak­tikai harc folyt a vízben. Jók: Katona, Pócsik, illetve Füzesi, Bobory. EGRI DÓZSA— HV KOSICE 11:7 (3:3, ZA, 3:1, 3:3) Eger, 100 néző. V.: Domby. Eger: Rüll — Katona, Pócsik, Lutter, Bolya, Regös, Kovács. Csere: Olajos, Kelemen. Kosice: Kladek — Salat, Kalin- ka, Reirovszky, Badura, Tkac, Bottlik. Cí.T Pócsik 3, Bolya 3, Katona 3, Regős, Olajos, illetve Kalin- ka 2, Bottlik 2, Badura, Salat, Reirovszky. Kiállítás: Eger, 1, Kosice 4. Minden csapatrés tében jobb volt az Eger, győzelme megérde­melt. Jók: Kovács, Bolya, illet­ve Bottlik, Kalinka. VASAS IZZÓ- ÚJPESTI DÓZSA 5:4 (1:0, 13, 2:1, 1:1) _iger, 100 néző. V.: Vuszek. G.: Martinovics 3 (egyet 4 m- esből), dr. Konrád II. 2, illetve Kosztolánczy 2, Max, Wolf. Kiállítás: Izzó 4, Újpest 4. Csak az első három negyed­ben volt izgalmas, változatos a mérkőzés. VASAS IZZÓ—* HV KOSICK 7:6 (2:1, 2:2, 2:1, 1:3) Eger, 100 néző. V.: Domby.’ G.: Dr. Martin 2, Martinovics 2, Bobors 2, dr. Konrád n., il­letve Tkac s, Badura*. Ka&r&fe* Reinovszky, ---- ---­A hazai csapat megérdemelten győzött a mérsékelt teljesítményt nyújtó Kinizsi ellen. A Kinizsi­ből senki sem játszott az átlag­nál jobban. (sáfrány) EGERCSEHI BÁNYÁSZ— MÄKVÖLGYI bányász 3:0 (2:0) Alberttelep, *300 néző. V.: Suf- ránszky. Egercsehi: Molnár — Dorkó II., Csuhaj, Halász I., Stoff, Sizabó, Halász n., Ballai, Orosz, Sulyok, Petrényi (Barta). Edző: Túrán István. A vendégek léptek fel táma­dólag, a második perc végén Szabó nagy lövését védte a ha­zaiak kapusa. A vendégek a 12. percben jutottak vezetéshez, ami­kor Petrényi a bal oldalról jól adott középre és Ballai 8 m-ről a hálóba lőtt. 1:0. Egy perccel később Orosz 20 m-es szabadrú­gása a sorfalon változtatott irányt, a kapus elmozdult, de szerencséjére a labda centimé­terekkel elkerülte a bal sarkot. A 17. percben megismétlődött az első gól előtti jelenet: Petrényi futott el a bal oldalon, középre adott és Ballai 6 m-ről bomba­gólt fejelt. 2:0. A 35. percben Sulyok 100 százalékos helyzetben hibázott. Ezután feljöttek a ha­zaiak, megpróbálták hátrányukat ledolgozni, de az egercsehi vé­delem mindent hárított. Szünet után az 58. percben Bal­lai ügyes cselekkel játszotta ma­gát tisztára, a kaputól 10 m-re felvágták, a játékvezető nagy meglepetésre a 16-osról rugatott szabadot, amelyet Orosz a kapu mellé lőtt. A 60. percben Ballai kicselezte a hazai védőket, csak a kapussal állt már szemben, amikor a kapu mellé gurította a labdát. Nyomasztóvá vált az egercsehi fölény. A 68. percben Halász II. nyújtott kiváló teljesítményt, Forgács végig nagyvonalúan _ és magabiztosan játszott. Adonyi a tőle megszokott határozottsággal rombolt. Barta megfelelt. Nagy I. remek’ középpályás játékot produkált. Gáspár a rúásodik félidőre nagyon feljavult. Nád­udvari jól kevert, de ismét ki­hagyott helyzeteket. Báéyi, bár nagyon fogták, jól osztogatott és jól tartotta a labdát. Szatmárit szintén erősen őrizték, de mé­gis harcosan játszott. Molnár jól játszott a hátravont szélső sze­repében, de a második félidőre elfáradt. Gombos megfelelt. Maczkó játékvezető megfelelő­en látta el a feladatát. (szkocsovszky) A bajnokság állása. Északi cso­port: 1. MVSC • 20 13 5 2 35-14 31 2. Nagybát. 20 8 8 4 32-18 24 3. Izzó 20 8 8 4 27-19 24 4. Kazinb. 20 9 6 5 29-24 24 5. Leninvaros 20 8 8 ■ 4 26-23 24 6. BVSC 20 10 2 8 41-32 22 7. Nyíregyh. 20 8 5 7 18-14 21 8. KKFSE 20 6 8 6 20-19 20 9. S.-újhely 20 5 8 7 19-21 18 10. Kisterenye 20 5 7 8 26-32 17 11. Esztergom 20 6 5 9 28-39 17 12. Rakamaz 20 5 6 9 33-40 16 Vác 1 20 3 10 7 17-24 16 14. Ikarus 20 5 6 9 22-32 16 15. Gyöngyös 20 6 3 11 21-30 15 16. SKSE 20 3 9 8 18-31 15 Lassú iram és küzdelem jel­lemezte a találkozót. ÚJPESTI DÓZSA— EGRI DÓZSA 7:4 (13, 3:1, 2:1, 1:0) Eger, 100 néző. V.: Vuszek. U. Dózsa: Gál — Csapó, Rizs- kó, Kosztolánczy, Szittya, Csá­szár, Wolf. ügyesen pergetett Ballai elé, aki hibázott. A 81. percben „léleg­zethez” jutottak: a hazaiak is, a ekkor Kovács II. lévését Molnár bravúrral védte. A találkozó sor­sa a 87. percben dőlt el, amikor Ballai—Orosz—Ballai ossz játék után a jobböss/.ekötő elengasan helyezte a labdát a kifutó ka­pus mellett a bal sarokba. Mes­terhármas ! 3:0. A kiesés ellen küzdő albertte- lepjek nem tudták megakadá­lyozni a jó «formában levő eger­eseinek győzelmét. Jók: Dorkó II., Szabó Halász II., Orosz, Bal­lai (a mezőny legjobbja). (béta) BÉRVAI VASAS— ózd vidéki bányász 2:0 (1:0) Eger, 300 néző. V.: Sári. Berva: Bende — Szűcs, Sípos, Póta (Kurinka), Pázmándi, Biszt- ri. Szabó, Zajácz, Frommer, Zá- gonyi (Várlconyi), Hever. Edző: Csizmarilt Imre. Többnyire mezőnyjátékkal telt el az első negyedóra, eny­he Vasas-fölénnyel. A 16. perc­ben a jobb oldalról .átívelt láb? dát a vendégek nem tudták ki­fejelni és Hever a hosszú sa­rokba lőtte a Vasas vezető gól­ját- 1:0. Ezután sem változott a játék képe. noha a hazai gárda többet támadott. A 25. percben Zágonyi beadását Prommer fe­jelte a hálóba, de a játékveze­tő lökés miatt nem adta meg a gólt. Ezután alig történt említés­re méltó, esemény, alacsony színvonalú, csapkodó játék folyt. Szünet után Angyal lövését védte szögletre Bende, míg a másik oldalon a Vasas újabb gölt ért el. Az 50. percben Vár- konyi a szögletzászló közelébe: jól ívelt középre és Zajácz biz­tosan fejelt a kapu alsó sarká­ba.’ 2:0. Ügy tűnt, hogy a Va­sas magához ragadja a kezde­ményezést, de a vendégek jól tömörülő védelme azonban könnyedén hiúsította meg a középen erőltetett támadásokat. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen, győzelme ellenére csalódást okozott a Berva. Jók: Sipos, Pó-' ta. (fesztbaum) Az NB HL további eredményei: Mátranovák—Ormosbánya 2:0 (2:0), Edelény—Királd 2:3 (1:1), Papp J. SE—Trencsényi SE 3:1 (2:1), Rudabánya—Miskolci Bá­nyász 2:0 (1:0), Apci Vasas—Zal­ka SE 1:0 (1:0). , 1. ETO—Egyetértés • X 2*2 2. Haladás—Pécs 2 0:2 3. Eger—SBTC X 1:1 4. DVTK—Tatabánya 2 1:2 5. Komló—Bp. Honvéd X 0:0 6. SZMTE—DVSC 1 2:1 7. Pécsi B.—Kecskemét X 1:1 8. Volán—ZTE 1 1:0 9. KISTEXT—Előre X 0:0 10. KKFSE—MVSC X 1:1 11. Bologna—Koma X 2:2 12. Mantova—Juventus X 1:1 13. Varese—Sampdoria +1 Leninváros—Nagjybát. 2 0:1 14. 1 2:1 / L totó nyereményei: 13+1 és 13 találatos szelvény nem volt, 12 találat (16 öb)=t)5 266 Ft, 11 találat (221 db)—2469 Ft, 10 ta­lálat (2107 dbj=388 Ft. A 17. hétre átvitt jutalomösszeg: 707 353 forint. Eger: Rüll — Katona, Pócsik, Lutter, Bolya, Regös, Olajos. Csere: Kovács. G.: Kosztolánczy 2. Császár 2 (mindkettőt 4 m-esből), Szittya, Csapó, Wolf, illetve Katona 3, Regős. Kiállítás: Üjpest 2, Eger 4. A tartalékos újpestiek a helyzeteiket jobban kihasznál­ták, s ezzel nyertek. Jók: Csapó, Kosztolánczy, illetve. Katona. Idegenben győzött a Gy. Spartacus Eger nyerte a vízilabda Felszabadulási Kupát 1 4