Népújság, 1971. november (22. évfolyam, 258-282. szám)

1971-11-30 / 282. szám

Győzelem az utolsó hazai mérkőzésen Nagyszerűen hajráztak a vidéki NB I~es labdarúgó - . csapatok. A Salgótarján — folytatva sikersorozatát — két pontot vitt haza a Fáy utcából s a Komló is növelte pont­jainak számát. A labdarúgó NB I. 14. fordulójában győ­zött a Pécsi Dózsa, a Videoton és az Egri Dózsa, pontot szerzett a Diósgyőr és a Rába ETO. A vidéki együttesek | közül csalt a Tatabánya és a Szombathely szenvedett ve­reséget. A tabellán lényeges változások nem történtek, az U. Dózsa előnye öt pont. Négy együttesnek — Ferencváros, Bp. Honvéd, Komlói Bányász és Salgótarján — van. 17—17 pontja. 16 pontos a Vasas és a Tatabánya, nagy tehát a tömörülés. Az MTK — nagy meglepetésre — pontot rabolt a Fe­rencvárostól, de így sem tudta csökkenteni hátrányát. A nagy múltú kék-fehér együttes a tabella utolsó helyén áll, négy ponttal leszakadva a Diósgyőrtől. Palicskó Tibor ta­nítványai — függetlenül az utolsó forduló eredményétől — tavasszal csak a 16. helyről rajtolhatnak. A fagyos, jeges pályákon néhány váratlan eredmény született, de általában a papírforma érvényesült. Egri Dózsa—Haladás VSE 3:2 (1:1) NB 1-es labdarúgó-mérkő­zés, Eger, 2500 néző. V.: Bal­ia (Závodszki, Borsos). Eger: Deésy — Kárpáti, Mészáros, Berán, Czeczeli — László (Rajna), Simon — Tóth M., Tóth T. (Vigh), Ko­vács F., Szűcs. Edző: Kovács Ferenc. Haladás: Mursits — Né­meth L., Szántai, Pék, Ba­logh, Halmosi, Kulcsár, Né­meth J., Farkas, Bokor (Bi­ró), Iszak. Edző: Fehérvári Alfréd. Szögletarány: 7:5 (4:2) az Eger javára. Napsütéses időben, kemény talajon kezdtek a csapatok.' A 3. percben Kárpáti visz- szahúzfca az előretörő Ba­logból, a megítélt szabadrú­gást azonban könnyedén há­rították az egri védők, majd később Bokor lőtt 20 méter­ről a jobb kapufa mellé. A vendégek irányítása mellett folyt tovább a játék és az 5. percben Halmosi—Farkas ak­ció után az utóbbi a felső kapufát találta el. Az első hazai támadás * 10. percben futott a pályán, amikor Szűcs ment el a bal oldalon, ügyesen lőtt közép­re, de Tóth T. elől vetődve védte a labdát Mursits. A 13. percben újabb gólszerzési al­kalmat rontottak el a hazai­ak, mert Tóth T.—Szűcs ado­gatás után az egri csatár 11 méterről gyengén lőtt és a kapus megkaparintotta a lab­dát. Gyenge iramban folyt to­vább a találkozó. A 18. perc­ben Tóth T. beadását Kovács F. fejelte kapura, a labdát Mursits a jobb felső sarok­ból tornázta szögletre. A 22. percben Kovács F. fordulás­ból leadott lövését a bal fel­ső sarokból ütötte vissza a vendégek kapusa. Ezt köve­tően kavarodás támadt a szombathelyiek 16-osán belül, végül Pék felszabadított. A 25. percben gólt értek el a vendégek. Jobb oldalon folyt a támadás, amikor hirtelen a bal oldalra ívelték át a labdát, amelyet tisztán ka­pott Farkas, s a 11-es pontról ballal a jobb sarokba helye­zett. 0:1. A 28. percben sza­badrúgáshoz jutottak a hazai­ak. A megítélt büntetőt Ko­vács F. 30 m-ről nagy erő­vel bombázta a bal felső sa­rok mellé. A 30. percben majdnem újabb gólt szerez­tek a szombathelyiek. Ekkor Iszak ügyesen ugrott ki kö­zépen, s összecsapott a kifu­Megvan a harmadik is... Kovács F. örömében fején táncoltatva hozza ki a kapu­ból a labdát. gumim 1371. november 30., kedd rült a labda, aki közelről a kimozduló Deésy mellett a jobb sarokba lőtt. 3:2. A gól után kiegyenlítettebb lett a mérkőzés és a 79. percben majdnem újabb gólt értek el a hazaiak .Tóth M. elé ke­rült a labda az 5-ösnél, de ő kivárt, s oda lett a kínálkozó helyzet. Ezt követően több szabálytalanság csúszott a já­tékba, bőven akadt munkája a játékvezetőnek. A 88. perc­ben az előretörő Szűcs nagy lövését a bal sarokból tor­tie ezekből csupán egyet tud­tak értékesíteni, mert sokat körülményeskedtek, illetve időben közbe tudott avatkoz­ni az egri védelem. A látot­tak alapján idei utolsó hazai mérkőzésén a helyzeteit job­ban kihasználó Eger megér­demelten szerezte meg a két pontot. Egyénileg Deésy jól látta el feladatát, de a második gólt jobb beavatkozással há­ríthatta volna. A védelemben Mészáros és Berán jeleske­im-Deésy vei, A labda elke­rülte a bal alsó sarkot, a szombathelyi játékos megsé­rült, ápolásra szorult. Az eg­riek a 40. percben egyenlítet­tek. Ekkor Kovács F. labdá­ját Tóth T. fordulásból lőtte a kapura, s a jól eltalált lö­vés a jobb kapufa éléről vá­gódott a hálóba 1:1. Ezután néhány keményebb belemenést láthattak a né­zők. Szünet után két szögletrúgással folytató­dott a játék, majd a 49. perc­ben vezetéshez jutottak a ha­zaiak. A vendégvédők rövi­den mentettek egy ártatlan helyzetben, a labda Rajna elé került, aki egyből a jobb fel­ső sarokba lőtt. 2:1 a lila-fe­hérek javára. Az 54. percben tovább növelte előnyét az Eger. Gyors támadás futott a pályán, amikor Tóth T. lab­dáját Simon kapta a 11-es pontnál, fordulásból lőtt és a labda a vetődő kapus előtt felpattanva a hálóban kötött ki. 3:1. A gól után még néhány percig a hazaiak rohamoztak, majd a szombathelyiek per­cei következtek, de a 16-os- nál megállt a csatárok tudo­mánya. A 63. percben Szűcs a félpályánál kapott labdát. Nagy lendülettel tört előre, sorra kicselezte a rútámadó- kat, akik a 16-os előtt utol­érték és felvágták. A 17 m-es szabadrúgást a szombathelyi kapusvédő szögletre tenyerel- te. Ezután ismét a vendégek rohamoztak, de előbb Hal­mosi, majd Farkas labdája kerülte el Deésy kapuját. Mezönyfölényt harcoltak ki a vendégek. Szinte állandóan az Eger térfelén folyt a küz­delem. A 73. percben Farkas nagy helyzetben, 5 m-ről lőtt kapu fölé. A 75. percben is­mét Szűcs robogott el a bal oldalon, de beadásra már nem futotta erejéből, mert leterítették, a játékvezető sípja azonban néma maradt. A 77. percben szépítettek a szombathelyiek. Bal oldali akció végén Farkas elé ke núzta szögletre Mursits, A vendégek rohamaival éirt vé­get a találkozó. Az egriek szempontjából „létfontosságú’’ mérkőzésen az első félidő egy jelentős ré­szében a magabiztosan ját­szó vendégek nyújtották a jobb futballt. A gól után azonban magára talált a ha­zai gárda is és jó iramú, küz­delmes, helyenként színvona­las mérkőzés alakult ki. A gólok sem maradtak el, ame­lyekre még sokáig emlékes­nek majd a nézők. A 3:l-es lila-fehér vezetés után a ha­zaiak szemlátomást az ered­mény tartására törekedtek, s ekkor inkább a szombathelyi­eknek akadtak lehet^^^geik, (lett, de megfelelt Czeczeli és Kárpáti is. László halvá­nyabb volt a szokottnál, a helyére beállt Rajna ritkán látható góllal halála meg ed­zőjének bizalmát. Simon na­gyon akart és ügyes gólt is lőtt. Tóth M. küzdeni akará­sáért érdemel dicséretet. Ko­vács F. jól szervezte a tá­madásokat és ügyesen indí­tott. Tóth T. rengeteg hely­zetet elrontott, de végül is a hálóba talált, amely az egyen­lítést jelentette. A helyére beállt Vighnek kevés ideje maradt a bizonyításra. Szűcs a mezőny legjobbja volt, ki­tűnő játékot mutatott be, lendületesen, bátran harcolt, jók voltaic elfutásai és beadá­sai is. Döntő érdemeket szer­zett a győzelem kivívásában. Bállá játékvezető elfogad­hatóan bíráskodott. (fazekas) Az NB 1. további eredmé­nyei: FTC—MTK 2:2 (1:1), Egyetértés—Komló 2:2 (1:1), Rába ETO—Bp. Honvéd 0:0, V ideoton—Tatabánya 2:0 (1:0). Salgótarján—Vasas 1:0 (1:0). Az N BI. állása: kSHíé Mursits viszont itt nem örö­mében hempereg a földön. A labdát szerette volna el-' csípni, de az felette elszállva, a hálóban kötött ki. (Molnár I. felvételei) 1. U. Dózsa 13 9 4 — 39-12 22 2. FTC 13 7 3 3-31-15 17 3. SBTC 13 6 5 2 22-13 17 Honvéd 13 6 5 2 20-11 17 5. Komló 14 5 7 2 17-20 17 6. Vasas 14 6 4 4 23-14 16 7. Tatabánya 14 6 4 4 24-20 16 8. Csepel 14 5 5 4 14-16 15 9. Rába ETO 14 3 7 4 13-22 13 10. Pécs 14 3 6 5 ?-10 12 11. Egyetért. 14 2 7 5 14-18 11 12. Videoton 14 4 3 7 14-22 11 13. Haladás 14 3 4 7 16-20 10 14. Eger 14 3 4 7 18-30 10 15. DVTK 14 3 3 8 18-28 9 16. MTK 14 1 3 10 9-28 5 Tősí Pof országos tekebajnok Szombaton és vasárnap Budapesten bonyolították le az országos férfi és nőd teke- bajnokság egyéni küzdel­meit. A versenyen Heves megyét Tősi Pál, az Egri Spartacus válogatott tekéző- je képviselte. A helyezése­ket a Ikétnapi teljesítmény összesítése alapján döntötték el. Az első versenynap után Tősi még a második helyen állt 952 fával a 985 fát ütő Makkal mögött. Tősi Pál a második versenynapon is jó teljesítményt nyújtott, míg Makkal, a Pápai Vasas ve*w senyzője visszaesett. Ezzel a férfi egyéni tekebajnakságoí Tősi Pál nyerte meg. A ncBa versenyében szintén vidéki siker született, itt a szegedi Tompáné végzett az első he­lyen. Eredmények: országos férfi bajnok: Tősi Pál (Egri Spartacus) 1886, 2. Makkal (Pápai Vasas) 1873, 3. Tö­mösvári (Ikarus) 1353. Or­szágos nő bajnok: Tompáné (Szegedi AK) 890, 2. Feke- téné (K. Porcelán) 888, 3. Tóthné (FTC) 855. Győztes füzesabonyi csapat Befejeződött Heves megye 1971. évi férfi asztalitenisz csapatbajnoksága, melynék küzdelmeit két csoportban bonyolították le. A két cso­portból a felnőtteknél és az ifjúságiaknál egyaránt az el­ső és második helyezett ju­tott a döntőbe. A döntő mér­kőzéseit Egerben játszották le a bajnoki címért, illetve a helyezésekért. A találkozók közül kiemelkedett a Füzes­abony Sírok elleni 13:3-as és a Lőrinci elleni 14:2-es győ­zelme. A Füzesabonyi Vasas együttesében egyébként há­rom volt NB I~es játékos — Hart, Kovács, Seregély — szerepelt, A bajnokság vég­eredménye: 1. Füzesabonyi Vasas, 2. Lőrinci V. Elektro­mos, 3. Siroki Vasas, 4. Biztos vezetés után... EGRI DÓZSA— SZOLNOKI DÓZSA 5:4 (2:0, 0:0, 2:1, 1:3) OB I-as vízilabda-mérkőzés, Eger, 300 néző. V.: dr. So- möczy. Eger: RÜH — Katona, Pócsik, Eutter, Bolya, Regős, Kovács T. Edző: Pócsik Dénes. Szolnok: Cservenyák — Kul­csár dr.. Kozák, Kádár, Pintér, Urbán, Pásztrai. Csere: Kanizsa. Edző: Kanizsa Tivadar. Kiállítás: Eger 4, Szolnok 5. G.: Regös 2 (egyet 4 méteresből), Bolya, Katona, Eutter, illetve Urbán 2 (egyet 4 méteresből), Pásztrai, Kádár. Szolnoki akcióval kezdődött a találkozó, az első tapsot azonban Katona szép alakítása kapta. Saját kapuja előtt ügyesen sze­relt, majd felúszott és Regős­höz játszott, aki a hálóba tolta a labdát. Emberelőnyös helyzet­ből Bolya ért el újabb gólt. A második negyed gól nélküli, ki­egyensúlyozott küzdelmet hozott. A harmadik negyed Bolya szép szerelésével és Katona ügyes góljával kezdődött, majd Regős már négy gólra növelte «egymé­teresből a hazaiak előnyét. Úgy tűnt, fölényes győzelmet arat az Egri Dózsa, azonban nem így' történt. Regős 4 méterest hibá­zott, a Tisza-partiak pedig' cse­réltek, s a rutinos Kanizsa irá­nyításával szorossá tették a már lefutottnak látszó mérkőzés ered­ményét. Az egriek közül Katona és Bolya nyújtotta a legjobb tel­jesítményt, de dicséretet érdemel néhány szép védéséért Riill a lelkesen küzdő Kovács T, is. Dr. Somóc-zy játékvezető kitű­nően bíráskodott. Lejátszották az utolsó ősizi fordulót az NB X. B-ben, s csupán az elmaradt Békés­csaba—Ózd találkozó van hátra. Eredmények: Dunaúj­város—Szegedi EOL 3:0 (1:0), Szolnoki MTE—Várpalota 1:1 (0:0), Dorog—Pécsi Bányász 1:0 (0:0), Debreceni VSC— Oroszlány 1:0 (0:0!, MÁV DAC—Kecskemét 1:1 (0:0), Ganz MAVAG—FÓSPED Szállítók 0:0, Bp. Spartacus —Ózd 2:0 (1:0), Zalaegerszegi TE—Békéscsaba 2:2 (1:0), Volán SC—Pénzügyőr SE 4:2 (1:2). A bajnokság állása? 1. SZEOL 47 12 2 3 40-20 26 2. ZTE 17 10 5 2 34-14 25 3. Dunaújv. 17 9 6 2 22- 9 24 4. Debrecen 17 9 6 2 18- 7 24 5. MÁV DAC 17 7 8 2 27-16 22 b‘. Dorog 17 6 7 4 19-15 19 7. Spartacus 17 6 7 4 18-20 19 8. Oroszlány 17 6 5 6 28-24 17 9. K. Dózsa 17 5 6 6 31-24 16 10. Békéscs. 16 5 6 5 24-22 16 11. Szolnok 17 4 6 7 18-22 14 12. FÖSP.ED 17 5 4 8 20-28 14 13. Várpalota in U 14*23 14 14. Volán 17 4 4 9 21-32 12 15. G.-MÁVAG 17 3 6 8 14-25 12 16. Pénzügyőr 17 2 8 7 13-26 12 17. Ózd 16 3 5 8 15-26 11 18. Pécsi B. 17 2 3 12 14-37 7 ★ Egri Dózsa—Haladás VSE 0:0. NB I-es tartalékbajnoki mérkőzés, Eger. V.: Ludényi. Eger: Bulyovszky — Fodor, Temesvári, Cserő.s, Szonda, Lakatos, Patvaros (Koszja), Tátrai, Bóbita, Szegő, Patkós. Haladás: Sziarfca — Szőke, Steiber, Horváth S., Horváth L., Wagner, Szalai (Kocsis), Weisz (Horváth Gy.), Derdák, Sebestyén, Kulcsár II. (Kecs­kés). Jók: Szonda, Tátrai, Te­mesvári, illetve: Szarka, Stei­ber, Horváth L. ★ Szűcs István, az Egri Dó­zsa NB I-es labdarúgócsa­patának balszélsője, a Szom­bathely elleni bajnoki talál­kozón nyújtott jó teljesítmé­nye alapján, bekerült a for­duló válogatottjába, Rakamazi Spartacus—Va sas Izzó 4:1 (0:0). Az NB II északi csoportjának ősz végeredménye: 1. MVSC 15 10 3 2 26-10 2J 2. Nagybát. 15 6 7 2 27-14 1! 3. KKFSF. 15 5 7 3 16-12 1' 4. Nyíregyh. 15 7 3 5 13- 9 1’ 5. Kazincb. 15 6 5 4 23-10 1 6. Izzó 15 4 8 3 22-18 II 7. Leninváros 15 5 6 4 17-18 ti ». BVSC 15 6 2 7 27-28 1 9. Vác 15 3 8 4 15-17 1' 10. Ikarus 15 5 4 6 20-25 1' 11. Sátoraljauj. 15 3 7 5 14-16 1: 12. Rakamaz 15 4 5 6 27-31 1 13. Kisterenye 15 3 6 6 21-24 1 14. Gyöngyös 15 5 2 8 18-25 1 15. SKSE 15 3 6 6 15-24 1: 16. Esztergom 15 3 5 1 18-28 l ★ December 1-én, szerdái délelőtt 11 órai kezdettel Fü zesabonyban játsszák az Eg­ri Gárdonyi Gimnázium— Gyöngyösi Berze Gimnázium megyei középiskolai bajnoki labdarúgó-mérkőzést. A csa­patok feltétlenül vigyék ma­gukkal. a kiírásban megjelölt okmányokat. _____ G yöngyösi Vasas Izzó. Ifjú­ságiak: 1. MÁV Hatvani AC, 2. Karácsond, 3. Siroki Va­sas, 4. Lőrinci V. Elektromos, A döntő eredménye alap­ján a Füzesabonyi Vasas csa­pata vehet részt NB III-as osztályozó mérkőzésen. A szövetség már most kéri a sportköröket, hogy nevezései­ket az 1972. évi bajnokságra legkésőbb 1972. január 10-ig adják le. 1. Rába ETO—Bp. Hanv. 0:0 x 2. Egri D.—Szombath. 3:2 1 3. Videoton—Tatab. B. 2:0 1 4. Komlói B.~VM. Egye. 2:2 x 5. Dunaújv.—SZEOL 3:0 1 6. K. Dózsa—MÁV DAC 1:1 x 7. Ganz-MAVAG—Szállítók 0:0 x 8. ózdi K.—Bp. Spart. 0:2 2 9. Cagliari—Bologna 2:1 1 10. Catanza.ro—I.anerossi 1:1 x 11. Fiorentina—Torino 3 :l x 12. Sampdoria—A tá l an la 1:0 1 13. Inter.—Milan 2:3 2 Plusz 1 14. Re ggiana—Lazio 1:0 1 A totó nyeményei: 13 plusz 1 találat (2 db) 272 323 Ft, 13 tala­lat (2 db) 156 441 Ft, 12 találat (82 db) 5088 Ft, 11 találat (1209 db) 345, 10 találat (8908 Ft. db) 70 BIRKÓZÓ A Vasas vendégéként ha­zánkban tartózkodó Stal Rze- szów I. osztályú lengyel bir- feázócsapat szombaton Eger­ben a Beirvai Vasas birkó­zóival mérte össze erejét. A várakozásnak megfelelően a lengyel vendéglak nyertek. Stal Rzeszów—Rervai Vasas 7,5:2,5. Eger. V.: Kun, Ma­lek, Jan. Eredmények (elöl a lengyel versenyzők): 57 kg: Walkower p. gy. Kovács K. ellen 1 :0. 62 kg: Marlins- ki v. v. Lakatostól 1:1, Jam- roz p. gy. Becskeá ellen 2:1. 68 kg: Slomski p. gy. Hanus M. ellen 3:1, Marok; p. gy. Linkecs ellen 4:1. 74 kg: Kurzdzal p. gy. Soós L. el­len 5:1. 82. kg: Lasota p. gy. Szarvas ellen, 6:1. 90 kg: Zmudziejewski—Farkas dön­tetlen 6,5:1,5. 100 kg: Lopu- sanski—Mirkóczi döntetlen 7:2, Dlugosz—Nagy J. dön­tetlen 7,5:2,5. ★ Az indulók nagy száma jellemezte az országos ser-- dűlő birkózó-bajnokságot, amelyet Budapesten bonyolí­tottak le. Megyénket a Ber- vai Vasas és a Gyöngyösi Spartacus fiataljai képvisel­ték. A Bervai Vasas az el­múlt évben még úttörő korú, tehát első éves serdülő ver­senyzőinek sikerült helytáll­ni és a pontversenyben 17 pontot, szerezve megfeleltek a várakozásnak. Különösen kötöttfogásban értek el jó eredményeket. 42 kg-os súly­csoportban Lakatos László minimális különbséggel szo­rult a második helyre. Ugyancsak ezüstérmes lett az 53 kg-os Baranyi József, bronzérmet szerzett az 57 kg-os Pallagi János, 49 kg- ban Rabóczki János ötödik, 78 kg-ban Nyerges Tamás hatodik helyezése számít még a pontversenyben. A gyön­gyösiek közül szabadfogás­ban a nehézsúlyú Szakkai Attila harmadik lett. Kicsi a rakás — bemutatják az egri játékosok, akik a má­sodik gól után a gólszerző Rajnát teperik a fűbe örömükbe. LÄBD ARŰ GÖ~fi $ (f(i fin.