Népújság, 1971. szeptember (22. évfolyam, 205-230. szám)

1971-09-07 / 210. szám

Kiábrándítóan játszott az Egri Dózsa MTIi-Egri Dózsa 2:0 (1:0) KB J-es labdarúgó-mér­kőzés, Hungária körút. 3500 . néző. V.: 'Mohácsi (Magyar, Jáczina). MTK: Brünyi — Pécsi, Oláh, Csorna, Rab, Kovács B., Csetényi, Mezei, Karma- nidisz. Borsó, Bányász. Edző: Palicskó Tibor. Egerő Bulyovszki — Kár­páti, Mészáros, Czeczeli, Raj­na, Berán, Tóth M., Bánkúti, Tóth T., Kovács F., Simon. Edző: Kovács Ferenc. Csere: Kerman idisz helyett Borik az 55. percben, Kovács F„ he­lyett Vígh a 65. percben. Szögletarány: 5:3 (3:2) az MTK javára. A hazaiak kezdték a játé­kot, de az első támadást a második percben a vendégek vezették, amikor Czeczeli futott fel a baj oldalon, éle­sen lőtt, de a labda a kapu fölött hagyta el a pályát. Az 5. ipercben az előrehúzódó Csetényi szánta el magát lö­vésre, de az ő labdája is célt tévesztett. Közben kialakul­tak a párok is a pályán, amelynek eredményeképpen minden egri csatár szigorú őrzőt kapott, így kevés ese­mény tanúi lehettek a né­zők. A 11. percben váratla­nul vezetést szereztek a kék- fehérek. Rajna szabálytalan­kodott közel az oldalvonal­hoz. A labda átkerült a bal oldalra Kemianidiszhez, aki 20 méterről kapura ívelt. A tétovázó Bulyovszki kapufá­ra ütötte a labdát, amely az állva maradt egri védők mö­gül kiugró Kermenidisz elé pattant, aki öt méterről a bal felső sarokba lőtt: 1:0. Ellentámadás végén Ko­vács F., fejese kerülte el Brü­nyi kapuját. A 15. percben Mészáros és Borsó mentek fel egy magas labdáért, ösz- szeütköztek. Mészáros szem­öldöke a bal oldalon felsza­kadt, és csak kétperces ápo­lás után tért vissza bera­gasztott arccal. Feljött az Eger. A 19. percben Berán átadásával Czeczeli tört a bal oldalon kapura, nagy lö­vést eresztett meg, de Brü­nyi bravúrosan szögletre mentett. Egy perccel később szabadrúgáshoz jutottak a vendégek. Czeczeli állt a lab­dának, de lövése a bal kapu­fa mellett hagyta el a játék­teret. A 22. percben Bánkúti egyéni cselekkel tört be a kapu előterébe, de lövése a jobb kapufa mellett suhant el. Ezután tovább lanyhult az amúgy is gyenge iram. A hazaiak szorosan őrizték az egrieket. A lila-fehérek kép­telenek voltak elszakadni őr­zőjüktől, s ha ez egyszer­egyszer sikerült is, akkor a kék-fehér védők Csetényivel áz élen szabálytalankodások­kal állták útját a vendégtá­madásoknak. A 30. percben Tóth T. beadását Bánkúti kapásból rálőtte, Brünyi azonban óriási bravúrral', lábbal hárított. A 38. perc­ben Mezei futtából megcé­lozta Bulyovszki kapuját, az egri kapuvédő a bal felső sarokból húzta le a labdát. A 42. percben Kovács F. ügyesen ugrott ki a védők közül, a hálóba is talált, a játékvezető azonban les cí­mén nem adta meg a gólt. Ellentámadás végén Borsó 20 méteres szabadrúgása •zállt magasan a kapu fölé. Sziincl után mindjárt az első percekben az egriek kezdeményeztek. Bánkútit kétszer is buktat­tak. A megítélt büntetőt 22 méterre az MTK kapujától Kovács F. végezte el, de csú­nyán fölé lőtt Az 50. perc­ben Mezei egyedül tört ka­pura, már a 11-es pontnál járt, amikor Czeczeli beérte és látványosan kirúgta előle az oldalvonalra a labdát. Mindjárt utána ismét Mezei futott el szépen a jobb ol­dalon, középre is adott, a védők azonban nehezen fel­szabadítottak. Az 56. perc­ben Rajna próbálkozott lö­véssel, de labdája a kaput elkerülte. A 62. percben Bo­rik húzott kapura. Mészáros szabálytalanul szerelte. A 25 méteres szabadrúgást men­tették a védők. A 63. perc­ben eldőlt a találkozó sorsa. Mezei a félpályáról indult, kicselezte a rátámadó egri védőket, majd 14 méterről, senkitől sem zavartatva, a jobb sarokba lőtt: 2:0. A 68. pereiben Mezei be­adását Borik fejelte 8 méter­ről kapu fölé. A 70. perctől a vendégek is kísérleteztek né­hány támadással, de Simon, majd Tóth T. labdája té­vesztett célt. A 76. percben Czeczeli megsérült, s ápolás­ra szorult. A 82. percben Bánkúti átadását Vígh csu­kafejessel juttatta hálóba. A játékvezető előbb megadta a gólt, majd a partjelző meg­kérdezése után visszavonta, mert Vígh fejelés közben kézzel is érintette a labdát. (?) Az utolsó percekben Tóth T. lőtt kapura, de csa­vart labdája elszállt a jobb felső sarok mellett. Mindkét csapat úgy ké­szült a találkozóra, hogy „van mit keresnie” a másik ellen. A hazaiak ennek meg­felelően is kezdtek, míg a vendégek nagy meglepetésre inkább csak tartogatták a labdát. keveset kezdemé­nyeztek. Az MTK fiatal gár­dája a váratlanul elért gól után „vérszemet” kapott, nagy alcarással küzdött, har­colt a pályán, s ez ellen az egriek nem tudtak semmit sem tenni. Tehetetlenked- tek, ügyetlenkedtek a pá­lyán, kiábrándító volt táma­dásszövésük, s az a néhány egri szurkoló, aki elkísérte csapatát, egyszerűen nem ér­tette, mi történt kedvenceik­kel. Az egyébként alacsony színvonalú, nagyon gyenge iramú mérkőzésen megérde­melten győztek a vendéglá­tók, mert harcosságban A védelemben csupán Mé­száros nyújtott elfogadható teljesítmény. szünet után pedig csapatjá­tékban is az egriek fölé tud­tak nőni. Egyénileg Bulyovszki, kü­lönösen az első gólban volt benne, a védelmi hármas­ban Mészáros nyújtott leg­többet, a többiek csalódást keltettek. A fedezetpár tudá­sa alatt szerepelt. A csatár­sorban Bánkúti néhány meg­mozdulása érdemel dicsére­tet, a többiek alig-alig ve­tették magukat észre, sem­miféle veszélyt nem jelen­tettek az MTK kapujára. Mohácsi, s különösen két partjelzője, az egriek terhé­re tévedett többet. (fazekas) Az NB I. további eredmé­nyei: Tatabánya—Pécs 1:0 (1:0), Üjpesti Dózsa—Vasas 2:0 (2:0), Rába ETO—Salgó­tarján 2:0, (1:0). Videoton— Egyetértés 1:1 (0:0), Komló —Diósgyőr 3:1 (2:0). A bajnokság állása: 1. U. Dózsa 4 4--------14-2 8 2 . FTC 4 2 1 1 10- 6 5 3.1 Tatabánya 4 2 116-55 4. SBTC 4 2 116-55 5. Komló 4 2 117-95 6. Vasas 4 2 - 2 6- 3 4 7. Szombath. 4 2 — 2 5- 3 4 8. Győr 4 12 16-54 9. Honvéd 4 12 14-44 19. DVTK 4 2 - 2 7- 8 4 Egyetértés 4 12 13-44 12. Csepel 4 12 14-64 13. Videoton 4 112 5-93 14. Ege;- 4 - 2 2 3- 7 2 MTK 4 1-32-62 16. Pécs 4 — l 3 0- 5 1 Már csak két együttes veretlen a megyei I. o. labdarúgó- bajnokságban Az ötödik forduló legélve­zetesebb, legszínvonalasabb mérkőzését, az élcsoportban szereplő két együttes, a Sély- pi Kjnizsi & a Gáspár SE vívta. A találkozót végül az otthonában játszó Kinizsi a hajrában kihasznált helyze­teivel megnyerte. Mivel a Petőfibánya vereséget szen­vedett idegenben a GYESE- től, már csak a Heves és a Rózsaszentmárton veretlen, a megyei I. osztályban. Ebben a fordulóban sem tudott pontot szerezni a három se­reghajtó csapat. Eredmények: GYESE—Petőfibánya 3:2 (2:1), Dobó SE—Bélapátfal­va 1:3 (1:2), Egri Spartacus —Tárnáméra 1:2 (1:0), Ró­zsaszentmárton—Füzes­abony 8:0 (4:0), Recsk—Ka­rikás SE 5:2 (1:1), Heves— Sírok 0:0, Selyp—Gáspár SE 3:1 (1:1). A bajnokság állása: I. Gáspár SE 5 4 — 1 20- 5 8 2. Heves 5 3 2 — 11- 1 8 3. Selypi K. 5 4 — 1 12- 6 8 4. Petőfib. 5 3 1 1 18- 5 7 5. Bélapátf. 5 3 1 1 15- 6 7 6. Rózsasztm. 4 2 2 — 12- 3 6 7. GYESE 5 3 — 2 10-10 6 8. Recsk 4 2 1 1 8- 8 5 9. Sírok 5 2 1 2 4-10 5 10. MÁV HAC 4 2 — 2 5- 5 4 11. Tárnáméra 5 1 1 3 6- 9 3 12. Karikás SE 5 1 1 3 7-13 3 13. Dobó SE 4 — — 4 4-15 — 14. E. Spart. 4 —-­4 2-18 — 15. Füzesabony 5 — — 6 2-22 — Az ifjúsági mérkőzések eredményei: GYESE—Petőfi­bánya 3:5, Egri Sportiskola— Bélapátfalva 1:1, Egri Spar­tacus—Tárnáméra 1:2, Ró- zsaszentmái’ton—Füzes­abony 1:0, Heves—Sírok 0:1. A bajnokság állása: 1. Petőfibánya 5 4 — 1 28- 7 8 2. Bélapátfalva 5 3 2 — 16- 3 8 3. E. Sport 4 2 2 — 3- 3 6 4. GYESE 4 2 1 1 8- 8 5 5. Rózsasztm. 4 2 1 1 5- 7 5 6. Sirok 3 2 — X 9- 4 4 7. Tárnáméra 5 I 2 2 7-10 4 8. Heves 4 1 1 2 13- 5 3 9. Selyp 3 1 1 1 7-10 3 10. Reesk 3 1 — 2 5-12 2 U. Füzesabony 4 1 — 3 4-16 2 12. MÁV HAC 3 — — 3 4-15 — 13. E. Spart. 3 — — 3 2-16 — Negyedszer is vereség KAZINCBARCIKA— GYÖNGYÖSI SPARTACUS 4:0 (3:0) NB II-es labdarúgó-mér­kőzés, Kazincbarcika, 1500 néző. V.: Dr. Demeter. Spartacus: Kovács — Nagy I., Forgács, Adonyi. Barta, Molnár, Gáspár, Pethes (Nagy L.), Szatmári, Bágyi, Nagy V. (Erdei). Edző: Treiber Ru­dolf. A bizonytalanul kezdő Spartacus ellen a lendületes hazaiak támadósora egyre- anásra teremtette a helyzete­ket a kapu előtt, de a csatá­rok próbálkozásait nem kí­sérte szerencse. A vendégek első támadásukat a 25. perc­ben vezették, melynek végén Bágyi nagy helyzetben, 14 méterről kapu fölé lőtte a labdát. A hazai támadássoro­zatok a 35. percben értek gól­lá, amikor egy jobb oldali akció révén Bartha hibájából középre ívelték labdát, For­gács lyukat rúgott, és a kö­zépcsatár a hálóba bombá­zott: 1:0. Négy perc múlva Forgács próbált hazaadni, a középcsatár azonban közbe­robbant, elsodorta a gyön­gyösi védőt és újabb gólt szerzett csapatának: 2:0. Nem sokkal később a teljesen megzavarodott vendégvéde­lem mellett a hazaiak tovább növelték góljaik számát: 3:0. Szünet után feljött a Spar­tacus, csatárai több gólhely­zetet is teremtettek a Ve­gyész kapuja előtt, de csak­úgy, mint egy héttel koráb­ban, ezúttal sem sikerült a hálóba találniuk. A hazaiak­nak sem ment úgy a góllö­vés, mint az első 45 pen&i ben, de a félidő közepe tá­jain még egyszer sikerült be­venniük Kovács kapuját. Molnár a félvonalon lég­stoppal” akarta levenni a labdát, de az Ráki élé pat­tant, aki kisodródott a 16-os sarkára, ahonnan éles szög­ből az elalvó kapus mellett az ellenkező sarokba bombá­zott: 4:0. A hátralevő időben mind­két csapat előtt adódott még gólhelyzet, de ezeket elügyet- lenkedték a csatárok. A Spartacus eddigi ellen­felei közül talán Kazincbar­cika képviselte a leggyen­gébb játékerőt. Hogy mégis ilyen arányú győzelmet arat­tak a Spartacus fölött, annak az az oka, hogy a szövetke­zeti együttes játékosai nem­csak gyenge napot fogtak ki, de lélektelenül is játszot­tak. A gyenge játékot ellen­súlyozni lehet a lelkesedés­sel, erre azonban ezúttal a Spartacus játékosai nem vol­tak képesek. Egyénileg Kovács a ne­gyedik gólban benne volt. A védelem legjobbját Nagy I. személyében találjuk, For­gács, Adonyi és Barta árnyé­ka volt önmagának. Molnár gyengén játszott. Pethes, aki hosszabb sérülése utáin most lépett először pályára, meg­állta a helyét. Nagy L.-nek jobban ment, mint legutóbb. Szatmári megfelelt, Gáspár jól játszott, Bugyinak, Na-gy V-nek és Erdei nek nem ment a játék. (Szkocsovszky) A selypi medence munkahelyi spartakiádjának eredményei Kitűnőéi előkészített pá­lyán bonyolították le Sely­pen a selypi medence mun­kahelyi spartakiád-verse- nyeit. Eredmények: kispályás labdarúgás: 1. Petőfibánya Gépüzem 6, 2. Petőfibányai Vegyesüzem 3, 3. Selypi Cu­korgyár 2, 4. Selypi Csősze­relő 1 ponttal. Kézilabda (férfiak): 1. Petőfibányai Gépüzem. Röplabda (fér­fiak) : 1. Selypi Cukorgyár. Természetjárás (férfi csa­pat) : 1: Apci Qualitál. Te­ke. csapat (férfiak): 1. Pe­tőfibányai Vegyes üzem, 2. Petőfibányai Gépüzem, 3. Ecsédi Külfejtés. Egyéni: 1. GiMwim JD71. szeptember 7.» kedd Csak a Bervai Vasas tudott győzni Ez történt a labdarúgó NB. Ill-ban Vasárnap a negyedik forduló küzdelmeire került sor a lab­darúgó NB. III. Északi csoport­jában. Megyénk együttesei kö­zül csupán a Bervai Vasas tu­dott győzni. A bervaiak 3:0 arányban fektették két vállra a mátranovákiakat. Döntetlenül végződött az Apc—Hatvani Kini­zsi megyei rangadó, mint ahogy pontosztozkodás történt az Özd- vidéki Bányász—Egercsehi össze­csapáson is. A Zalka Se saját otthonában veszített a Papp J. SE-vel szemben, mégpedig nem is akárhogy, mert 4:0 arányban, súlyos vereséget szenvedett, Bervai Vasas— Mátranováki Bányász 3:0 (0:0) Eger, 300 néző. V.: Vincze. Berva: Bende — Szűcs (Csa­pó), Sipos, Bisztri, Póta, Zágo- nyi, Miskolci, Prommer, Za- jácz, Princes, Várkonyi. Edző: Csizmarik Imre. Az első játékrész többnyire alacsony színvonalú, csapkodó mérkőzést hozott. A hazaiak nem tudtak kibon takozni, s így a körülményes támadásaikat a vendégek könnyen hárítani tud­ták, sót, néhány veszélyes el­lentámadásra is futotta erejük­ből. A 41. percben a találkozó legnagyobb helyzete maradt ki Zajácz jóvoltából, aki a Bá­nyász-kupa torkában hibázott. Fordulás után sokat javult a bervaiak játéka. Az 58. perc­ben lábról lábra szállt a labda, melynek végén Várkonyi a há­lóba talált, l :0. A Bányász nem adta fel, többször eljutott a Va­sas kapujáig is, de Bende biz­tos kapuőrnek bizonyult, nem tudták kapuját bevenni. De jól védett a vendégek kapuőrzője is, hiszen először Zajácz, majd Prommer és Bisztri nagy lövé­sét védte bravúrosan. A 79. percben egy gyors, korszerű tá­madás végén Priuczcs a ki­mozduló kapus fölött a hálóba emelte a labdát. 2:0. A 82. perc­ben született a mérkőzés sorsát eldöntő utolsó gól, ekkor Zajácz két jó csel után lőtt a hosszú sarokba. 3:0. A második félidőben mutatott eredményesebb játékával a Va­sas biztosan győzött. Jók: Ben­de, Sipos, Póta, Zajácz. * (fesztbaum) Apc—Hatvani Kinizsi 2:2 (1:2) Apc, 800 néző. V.: Szepesi. Apc: Illés — Baranyi, Oldal, Mészáros, Gulyka, Ludányi, Csaba, Laczkó, Kovács (Kudél- ka), Kiss, Csizmadia (Zelnik). Edző: Fekete László. Kinizsi: Bacsa — Garami, Sze­keres, Mészáros, Baranyi, Gu- bis, Urbán, Szabó, Konkoly, Tóth, Kővágó. Edző: Kristyán István. Apci támadásokkal kezdődött a mérkőzés, és a 6. és 7. perc­ben Csizmadia két nagy hely­zetet hagyott kihasználatlanul. A 17. percben vezetéshez '.jutot­tak az apciak, amikor Csizma­dia beadását Laczkó közelről értékesítette. 1:0. A gól utált a jobb középpályásokká! rendel­kező vendégek fokozatosan át­vettek a játék irányítását és megérdemelten jutottak vezetés­hez, Tóth, illetve Szabó révén, a 40, és a 4i5. percben. Szünet után is a Kinizsi maradt támadásban és az 00. percben biztos helyzetből a kapufát ta­lálták el. Ezután fokozatosan feljött az Apc, és a 70. percben Csorba szögletét Csizmadia fej­jel juttatta a hálóba. 2:2. Ügy látszott, hogy a hazaiak meg­szerzik a vezetést is, de a ven­dégek többször sportszerűtle­nül is, de meg tudták akadá­lyozni a hazaiakat a gólszerzés­ben. A pontosztozkodás igazságos. Az apci csapatból senki nem nyújtott átlagon felüli teljesít­ményt, a vendégek közül Sze­keres, Gubis és Tóth játszott jól. (pandúr) Ózdvidéki Bányász— Egercsehi 0:0 Somsály, 200 néző. V.: Kiss I. Egercsehi: Kovács — Dorkó II., Kozma, Stoff, Szabó (Ha­lász I.), Csuhaj, Halász II., Bal- lai, Orosz, Sulyok, Petrányi. Edző: Túrán István. A bányász-rangadó kemény be lerne nősekkel kezdődött. A hazaiak néha kíméletlenül, a sportszerűség határán jóval túl vetették magukat küzdelembe. Már az 5. percben Szabót egy csúnya belemenés után ölben kellett lehozni a pályáról. A későbbiek folyamán Csuhaj ka­pott egy ütést a szeme alá, majd Dorkó II. szemhéja repedt fel egy Összecsapás révén. A hazaiak mindenáron való győ­zelemre törekedtek, de a ven­dégek védelme mindent hárí­tott. A 30. percben Kovács mesz- szire kijött kapujából, átját­szó tták, a gólba tartó labdát, azonban Csuhaj a mezőnybe vágta ki. Szünet után. meg jobban be­szorultak a vendégek. A hazai csatároknak ezen a napon vi­szont nem ment a góllövés, s így mindkét kapu érintetlen ma­radt. A durvaságokkal tarkított mér­kőzést jól záró védelmek és gyenge csatárteljesítmények jellemezték. A pontosztozkodás megfelel a játék képének. Jók: Kozma, Stoff, Halász I. (bóta) Papp József SE— Zalka SE 4:0 (2:0) Gyöngyös, 100 <nézŐ. V.: Sza­bó. Zalka SE; Pászka — Sándor, Kókai, Marcsók. Rátóti. Kornél Ónodi (Vörös). Boros (Horváth), Matisz, Beraxa, Zsólya. Edző: Tóth Gábor. Idegesen kezdett mindkét együttes. A vendégek harcoltak ki előbb mezőnyfölényt, mégis az első gólhelyzet a Zalka-csa- tárok előtt adódott, amikor a 10. percben Matisz kiugrott a védők gyűrűjéből, de 4övés he lyett a kapust is ki akarta cse­lezni és Serfőző lábra vetődés­sel hárítani tudott. Az első gól a 13. percben esett. Marcsók fi­gyelmetlenül adott haza, és a szemfüles csatár elcsípte a lab­dát, amelyet a hálóba továbbí- • tott: 1:0. A 20. percben feljött a hazai gárda, de gólhelyzetét nem tudta értékesíteni. A 43. percben gyors támadás után Tábori a kapunak háttal állva lőtte a labdát a bal sarokba. 2:0. A TT. félidő hazai rohamokkal foyltatódolt. Az 55. percben a labda már Serfőzön Is túl ju­tott, de Kendi a kapu sarká­ból tisztázni tudott. A 66. perc­ben Matiszt a 16-osun belül buktatták, a megítélt 11-est Marcsók a kapu mellé durran- totta. A kirúgott labdával Ta­tár száguldott el a másik olda­lon és biztosan lőtt a kapuba. 3:0. Az utolsó gól a 87. percben esett, amikor a teljesen tisztán álló Kandi nem' hibázott. 4:0. Minden csapatrészében jobb volt a vendégcsapat, megérde­melten jutott a két pont birto­kába. Jók: Kornél, Beraxa. (bálint) Az NB ITI. további eredmé­nyei: Rudabanya—Ormosbánya 2:0 (1:0). Edelény—Mákvölgyi B. 2:1 (0:1). Borsodi B.—Miskol­ci B. 2:i (2:i), Kirald—Trenesé- nyi SE 1:3 (1,0). , . t , Kiss Bertalan (Pb. Vegyes­üzem), 2. Ocsovai József (Pb. Gépüzem), , 3. Huszár Ferenc (Pb. Vegyesüzem), 4. Bodzási János (Ecséd Kül­fejtés), 5. Turancsics Jó­zsef (Pb. Gépüzem), 6. Sír­kő József (Pb. Gépüzem. Teke, (női) csapat: 1. Pető­fibánya Gépüzem. Egyéni : 1. Nagy Hilda (Pp. Gép­üzem), 2. Tóth Erzsébet (Pb. Gépüzem). Atlétika. Férfiak: 100 m: 1. Körmöczi György (Pb. Gépüzem), 2. Fodor István (Selypi Csősze­relő), 3. Major Imre (Pb. Gépszerelő). 400 m: 1. Győ­ri László (Selypi Cukorgyár), 2. Szántó Gyula (Pb. Ve­gyesüzem). 800 m: 1. Ador­ján István, 2. Körmöczi György. 1500 m: 1. Klábél Sándor (Pb. Gépüzem), 2. Major Imre, 3. Bizony Fe­renc (Selypi Cukorgyárt. Spartakiád váltó: 1. Petőfi­bányai Gépüzem. 2. Selypi Cukorgyár. Távolugrás: 1. Sándor Lajos (Pb. Gépüzem), 2. Pribula Béla (Selypi Cu­korgyár), 3. Bozó Róbert (Selypi Cukorgyár). Magas­ugrás: 1. Sándor Lajos, 2. Pribula Béla, 3. Petró Ist­ván (Selypi Csőszerelő). Súlylökés: 1. Valkó István (Pb. Vegyesüzem), 2. Hár­tyám István (Pb. Gépüzem), 3. Siánszky Gusztáv (Pb. Gépüzem). Gránátdobás: 1. Egyházi József (Apci Quali­tál), 2. Csőke László (Pb. Gépüzem), 3. Horváth Lász­ló (Selypi Cukorgyár). Nők: 100 m: 1. Kőszegi Márta (Ecsédi Külfejtés), 2. Herc- zeg Mária (Pb. Vegyesüzem), 3. Major Éva (Pb. Vegyes­üzem). 400 m: 1. Major Éva. Spartakiád váltó: 1. Ecsédi Külfejtés, 2. Petőfi­bányai Vegyesüzem. Távol- ur/rás: 1. Kőszegi Márta. 2. Major Erzsébet (Pb. Ve­gyesüzem), 3. Krivácsi Jut­ka (Selypi Cukorgyár), 4. Mester Mária (Selypi Cu­korgyár). Magasugrás: 1. Krivácsi Jutka, 2. Kasza Mária (Selypi Cukorgyár). Súlylökés: 1. Nagy Éva (Ecsédi Külfejtés), 2. Herc- zeg Mária. Gránátdobás: 1. Nagy Éva, 2. Major Erzsé­bet. Az összesített pontver­seny végeredménye: 1. Pető­fibányai Gépüzem 190, 2. Selypi Cukorgyár 166, 3. Ecsédi Külfejtés 149, 4. Pe­tőfibányai Vegyesüzem 107, 5. Apci Qualitál 54, 6. Sely- pi Csőszerelő 47 ponttal.