Népújság, 1971. augusztus (22. évfolyam, 180-204. szám)

1971-08-17 / 193. szám

Csak a Zalka SE tudott nyerni Ez történt a labdarúgó NB lll-ban Vasárnap elkezdődtek: az Idei küzdelmek a labdarúgó NB III. Északi csoportjában is, ahol Heves megye színeit a múlt évi hét együttessel szemben az idén már csak öt csapat képviseli. Az öt He­ves megyei együttes közül csupán a Zalka SE tudott nyerni, mégpedig fölényes 4:0 arányban az edelényiek ellen, míg az Egercsehi B.— Hatvani K. megyei rangadó 2:2 arányban döntetlenül végződött, mintahogy döntet­len eredményt hozott a Bor­sodi B.—Bervai V. összecsa­pás is. Az NB III. egyik újon­ca, az Apd Vasas első NB III-as találkozóját idegenben, Ormosbányán bonyolította le, ahol nagy küzdelem után alulmaradt. Egercsehi Bányász— Hatvani Kinizsi 2 Sä (12) Egercsehi, 500 néz^. Vj Lóczi. Egercsehi: Molnár — Dor- kó II., Halász I-, (Kovács I), Stoff, Szabó, Csuhaj, Halász II., Ballai. Kozma (Orosz), Sulyok, Petrányi Edző: Ta­rán István. Hatvan: Bacsa — Garami. Szekeres, Mészáros, Baranyi, Gubis, Urbáh, Szabó, Kon­koly, Tóth, Kővágó. Edző: Kriscsán István. A 7. pereiben Molnár egy léc alá tartó erős távoli lö­vést fogott meg, majd nem sokkal később egy jobb alsó sarokba tartó labdát hárított. A 10. percben Petrányi lövés­re szánta el magát, a kaputól mintegy 16 méterre. Lövése irányt változtatott az egyik védőn és Bacsa lába között a hálóba gurult a labda. 1:0. A 20. percben egy ártatlan jobb oldali támadás végén Bara­nyi nehéz szögből lőtt a hosz- szú sarokba. Ezután Halász I. hibájából a hazaiakat csak a kapufa mentette meg a gól­tól, majd Sulyok szabadrúgá­sa alig kerülte el az ellenfél kapuját A 37. percben Ha­lász L fölöslegesen kitáma­dott, Urbán elhúzta mellette a labdát s laposan a hálóba lőtt 12. A második félidő elején a vendégek újabb gólt szerezhettek volna- Lóczi I büntetőt ítélt, de Urbán. mel- I lé lőtte a labdát Az 57. perc I hozta meg a hazaiak egyen­lítő gólját Petrányi szabad­rúgásból a kapu été ívelt és Halás IL ballal kapásból óriási gólt ragasztott a kapu közepébe. 2:2. Ezután a ha­zaiak az utolsó percig veszé­lyesen támadtak, de a csatá­rok újabb gólt nem tudtak elérni A jó iramú mérkőzés első félidőben esett góljai óriási védelmi hibákból szü­lettek. A vendégek szeren­csével vitték el az egyik pon­tot Jók: Halász II, Orosz, Petrányi, illetve: Urbán, Konkoly. Szekeres. (hófa) Borsodi Bányász—i Bervai Vasas 0:0 Sajószentpétei; 400 néző. V.: Fodor. Berva: Tóth' — Szűcs, Sí­pos, Bisztri, Póta, Pázmándi, Várkonyi, Prommer, Zajácz, Princzes (Papp), Szabó (Mis- kolczi). Edző: Csizmánk Im­re. A várakozásnak megfelelő­en a hazai csapat játszott támadóbb szellemben. Már a 7. percben csak nehezen tud­tak felszabadítani a Vasas­védők, majd Tóth védett bravúrral egy szabadrúgást. A vendégek nehezen tudtak kibontakozni. Mindössze egy helyzet adódott Princzes előtt, azonban a középcsatár egy lépéssel lekésett a beadásról. A 25. percben Sípos mentett az utolsó pillanatban. Töb­bet támadtak a bányászok, de a Vasas szervezetten véde­kezett. Fordulás után már kiegyenlítettebb lett a játék. Papp beállításával még biz­tosabb lett a Vasas védelme. A csatárok okos labdatartás­sal fékezték a hazai rohamo­kat. A mérkőzés utolsó per­cei is sok izgalmat hoztak, de a jól játszó vendégeknek si­került megszerezniük az egyik pontot. A végig nagy lelkesedéssel játszó Vasas rá- eaolgált a döntetlenre ésya­lamennyi játékosa dicséretet érdemel. (fesztbaum) Zalka SE—Edelény 4:0 (4:0) Gyöngyös, 200 néző. V.t Fülöp. Zalka SE: Bátka — Rátét!, Kákái, Marcsók, Bocsi, Kor­nél, Matiz (Ónodi), Beraxa, Bartha, Boros (Horváth), Pó­lya. Edző: Tóth Gábor. Az első félidőben az Ede- lény játszott nappal szem­ben. A mérkőzést Zálka-^»- taarnok vezették be. A 2. percben Bartha fejese révén már gólhoz jutottak a hazai­ak. 1:0. Továbbra is a Zalka támadott, s Bartha 20 méter­ről leadott jól eltalált lövése a hálóba került. 2Ü. Á 25. perében az EdeLény majdnem gólt ért el, Bálka feleslege­sen kiszaladt kapujából, de szerencséjére a labda a kapu fölé szállt A 35. percben sza­badrúgásból ismét Bartha volt eredményes. 3:0. A 43. pere­ben Boros tiszta helyzetből fölé lőtt, majd egy perccel később Matiz beállította a végeredményt 4 A A második félidő ZaBsa-ro- hamokkal folytatódott Az Edelény megpróbált szépíte­ni, de csatárai nem találtak a Zalka SE hálójába. A 67. percben az edelény! kapu élfitt nagy kavarodás támadt Matizt feüöíkte a kapus, s ezután még a védők is bele­rúgtak a földön fekvő játé­kosba. A sportszerűtlen dula­kodásnak a játékvezető vetett véget A Zalka játékosát le kellett vinni a pályáról. A 75. perctől beszorult az Edelény, de a Zalka csatárai nem tud­tak újabb gólt elérni. A 83. percben Boros lövését kiej­tette a kapus, de másodszorra sikerült megfognia. A 88. percben Kókai összefejelt az egyik edelényi játékossal és orrcsonttörést szenvedett. A Zalka jó játékával rászolgált a győzelemre. Jók: Kókai, Marcsók, Kornél és Bartha. (bálint) Ormosbánya—Apc 32 (3 A) Ormosbánya, 300 néző. V.: Vinczepap. Apc: Ülés — Baranyi, Ol­dal, Mészáros, Gulyfca, Kiss Ludányi. Csizmadia, Kovács, Csorba, Laczkó. Edző: Feke­te László. Balszerencsés utazás után érkeztek az apciak a talál­kozó színhelyére, ugyanis út­közben elromlott a gépkocsi ­juk és szükségjárművel, mdk- robusszal tudták végül is a kezdő csapat tagjai folytatni útjukat Az utazás izgalmai, valamint az, hogy nem volt idő a játékosoknak a bemele­gítésre — mereven léptek pá­lyára —, megbosszulta ma­gát mert az 5, 15. és a 25. percben gólt érték el elle­nük a hazaiak. Szünet után változott a játék képe, az apciak kerültek fölénybe, kétszer bevették az ormosbá- nyai kaput is, de már az egyenlítésre nem futotta ere­jükből, Az apciak góljait Csizma­dia és Laczkó szerezték. Az NB III. további ered­ményei: Miskolci B.—Tren- esényi SE 2:3, Mátranovák— Kdráld 0:2, Mákvölgyi B.— Ózdvidéki B. 1:1, Papp J. SE —Rudabánya 3dL Dobé István ökölvívó emlékverseny Egerben Augusztus 19—20—21-én Egerben, a Bródy mozi he­lyiségében rendezik meg a hagyományos felnőtt Dobó István ökölvívó-emlékver­seny küzdelmeit, amelyen a magyar élgárda legjobb ök- lözői vesznek majd részt. A selejtezőket augusztus 19-én 16 órától, az elődöntőket augusztus 20-án 10 órától, a döntőket pedig augusztus 21- én ugyancsak 10 órától bo­nyolítják le. A versenyzők egyéni és csapatbajnokság keretében küzdenek meg a helyezésekért. Az egyéni versenyzők súlycsoportjuk­ban bajnoki címet és érté­kes tárgyjutalmakat, plaket­teket nyernek, míg csapat­ban a legtöbb pontot elérő egyesület elnyeri és egy évig őrzi majd a Dobó István vándoricupát A kupa jelen­legi védője a Bp. Honvéd csapata. ismét győzött az Egri Kinizsi NB II-es női kézilabda­mérkőzés, Eger. V.: Bánáti. Eger: Tőzsémé — Zachar, Szarvas, Bereczkiné, Miklós, Kelemen, Tóth. Csere: Ki­rály, Kissné, Miklós II. Ed­ző: Mucsi István. Az egri lányok kezdtek jobban őszi első hazai mér­kőzésükön és mindjárt a ta­lálkozó elején többgólós ve­zetésre tettek szert. A ven­dégek támadásait kevés sze­rencse kísérte, s így az első félidőben csak két gólt tud­tak elérni. Szünet után a nagy melegben az egriek in­kább az eredmény tartására törekedtek, de így is bizto­san szerezték meg az érté­kes két bajnoki pontot. Az egriek góljait Kelemen 5, Miklós 2, Kissné 2, Szarvas, Tóth és Bereczkiné szerez­ték. Jók: Tőzsémé, Kele­men, Miklós, Bereczkiné. (vezekényi) Meglepetések a labdarúgó megyei L osztály második fordulójában Meglepetésekben bővelke­dett a megyei L osztályú lab­darúgó-bajnokság második fordulója. A múlt héten ott­honában vereséget szenvedő Sirató Vasas most idegenből vitt haza két pontot Az elő­ző fordulóban Sírok ellen idegenben győző Karikás SE pedig otthonában a Gáspár SE-től szenvedett el súlyos vereséget Gyengén szerepelt az Egri Spartacus, a Petőfi- bányától kapott ki nagy gól- különbséggel. Eredmények: GYESE—Sírok 12 (1:0), Ka­rikás SE—Gáspár SE 1:5 (12), Füzesabony—Selypi Ki­nizsi 1:4 (0:2), Tárnáméra— Heves 1:3 (0:1), Bélapátfalva —Beesik 4:0 (2:0), Petőfibá- nya—Egri Spartacus 9:0 (5:0), MÁV HAC—Dobó SE 4:1 (1:1). A bajnokság állása: t a----; 7-S 4 2 2-------5-1 4 1 . Gáspár SE 2. Heves MÁV HÁG Selypi K. 5. Petőfib. 6. Bélapátf. 7. GYESE 8. Karikás SE 9. Sirok 10. R.-szentm. 11. Tárnáméra 12. Recsk: 13. F.-abony Dobó SE 2 2 — — 5-1 4 2 2 — — 6-2 4 2 11—8-03 2 1 — 1 4-2 2 2 1—13-22 2 1—14-52 2 1—12-4 2 1 — 1 — 0-0 1 2------2 2-5 — 1 -1 0-4 — 2 -2 1-6 — 2----------2 1-6 — 15. E. Spartacus 2 — — 2 0-10 — Az ifjúsági mérkőzések eredményei: GYESE—Sirok 2:1, Füzesabony—Selypi Ki­nizsi 0:2, Tamaméra—Heves 1:1, Bélapátfalva—Recsk 9:1, Petőfibánya—Egri« Spartacus 11:1, MÁV HAC—Sportisko­r-te 2Ä írni» ti A Hatvani Konzervgyár az ÉDOSZ-kupát nyerte Selypen rendezték meg az évenként lebonyolításra ke­rülő megyei ÉDOSZ-sparta- kiád küzdelmeit A találko­zón 214 versenyző mérte ötssze tudását csupán a Ká­polnai Dohánybeváltó és a sütőipar nem képviseltette magát a nagyszabású spar- takiádon. Az ideális körül­mények között lebonyolított versenyen hat csapat küz­dött a bajnoki címért, míg egyéniben 11 sportágban ver­senyeztek a helyezésekért A különböző versenyszámok el­ső három helyezettje okle­vél díjazásban részesült, az első helyezettek ezenkívül értékes tárgyjutalmat is kap­tak. Az összesített eredmé­nyek alapján a legtöbb pon­tot a hatvani konzervgyári­ak gyűjtöttek össze, s így el­nyerték, egy évig őrzik az ED OSZ-fcupát. A spartakiád eredményei: Kispályás labdarúgás: 1. Eg­ri Dohánygyár, 2. Egri Pin­cegazdaság, 3. Hatvani Cu­korgyár. Férfi kézilabda: 1. Hatvani Cukorgyár, 2. Hat­vani Konzervgyár, 3. Egri Pincegazdaság Férfi röplab­da: 1. Hatvani Konzervgyár, 2. Selypi Cukorgyár. Férfi asztalitenisz, csapatverseny: L Hatvani Cukorgyár, 2. Selypi Cukorgyár, 3. Hatva­ni Konzervgyár. Női asztali­tenisz, csapatverseny: 1. Hatvani Cukorgyár, 2. Hat­vani ^Konzervgyár, 3. Gyön­gyösi Húsipari Vállalat. Fér­fi asztalitenisz, egyéniben: 1. Szász Andor (H. Cukorgyár), 2. Kele Miklós (H. Cukor­gyár), 3. Simon Sándor (H. Cukorgyár). Női asztalite­nisz, egyéniben: 1. Farkas Jolán (H. Cukorgyár), 2. Fogarasi Irén (H. Cukor­gyár) 3. Simon Sándor (H. Koazervgyáift. Férfi _. gaffl. egyéni: 1. Jandzsó István (Selypi Cukorgyár), 2. Bán­falvi József (Gabonafelvá­sárló), 3. Petró János (Selypi Cukorgyár). Atlétika, férfi­ak: 100 m.: 1. Bodor László (Gy. Húsipar), 2. Szekeres Ernő (H. Konzervgyár), 3. Luklider Sándor (H. Cukor­gyár). 400 m.: L Bodor László, 2. Luklider Sándor, 3. Baranyi Zoltán (H. Kon­zervgyár). Magasugrás: 1. Csáki László (Gy. Húsipar), 2. Zoltán József (Gy. Hús­ipar), 3. Baranyi Zoltán. Tá­volugrás: L Székeres Ernő, 2. Béna József (H. Konzerv­gyár), 3. Csáki László. Grá­nátdobás: 1. Jakab Béla (E. Pincegazdaság), 2. Fekete György (Gy. Húsipar), 3. Schmidt Gábor (H. Cukorgyj. Súlylökés:!. Pele János (Gy. Húsipar), 2—3. Rónaszéki Gábor (H. Konzervgyár) és Schmidt Gábor. Nők: 100 m: 1. Nagy Mária (H. Kon­zervgyár), 2. Tóthné (H. Konzervgyár)!, 3. Petrovics Katalin (Gy. Húsipar). 200 m: 1. Petrovics Katalin, 2. Nagy Mária, 3. Hufnager Mária (Gy. Húsipar). Ma­gasugrás: L Polonkai Mária (H. Konzervgyár), 2. Mátrai- né (H. Konzervgyár). Távol­ugrás: 1. Kaszab Éva (Gy. Húsipar), 2. Tóthné 3. Hufnager Mária. Súlylö­kés: 1. Polonkai Mária, 2. Mátrámé, 3. Krivácsi Júlia (Selypi Cukorgyár). Az összesített pontverseny végeredménye: 1. Hatvani Konzervgyár 149,5, 2. Hat­vani Cukorgyár 115,5, 3. Gyöngyösi Húsipar 99, 4. Selypi Cukorgyár 71, 5. Eg­ri Pincegazdaság 27, 6. Ga­bonaipari Vállalat 15, 7. Egri Dohánygyár 14, 8. Mát- ravidétó, Sütőipar 2 ponttal. Egri tornászlányok Prágában---------­A z egri Alpári Gyula Köz­gazdasági Szakközépiskola sportkörének tornászai az utóbbi évekhez hasonlóan, ezen a nyáron is kemény alapozó munkát végeztek. Hetenként háromszor, egy hétig pedig mindennap tar­tottak foglalkozásokat. Va­lamennyi tamászűány becsü­letes munkát végzett, közü­lük is kiemelkedett Bálint Éva, Bárdos Éva, és Szarvas Erzsébet, akik valamennyi foglalkozáson részt vettek és nagy fejlődésről tettek tanúbizonyságot. Az alapo­zási időszakban az erőnlét fokozása, a ruganyosság­fejlesztő és tartásjavító gya­korlatok kerültek előtérbe, a későbbi időszakban pedig a nehezebb akrobatikus ug­rások, a szabadon választott gyakorlatok új elemednek gyakorlására fordítottak nagy gondot Minden feladatot az ed zésprogramnak megfe­lelően hajtottak végre. Kedves színfoltja volt a nyári komoly felkészülésnek a tornászcsapat prágai út­ja. amelyet az elmúlt idő­szakban végzett eredmé­nyes munkájuk elismeréséül kaptak jutalmul. Prágában a Csehszlovák Kommunista Ifjúsági Szövetség prágai I. körzetének titkárai, Milos Kocián es Ztosa Sokinkova (Foto: Molnár István) fogadták az egri kislányo­kat, valamint a csapat ve­zetőjét Juhász Antálnét és ajándékokkal kedveskedtek nekik. Később egy sportta­gozatos iskola meghívására barátságos tomaversenyen vettek részt, ahol szép si­kert arattak. Elhatározták egyébként a két iskola ve­zetői, hogy a jövőben szo­rosabbra fűzik kapcsolatai­kat és minden évben rend­szeresen megrendezik majd a két csapat tornászainak vetélkedőjét. Képeinken a tornászok legsikeresebb gya­korlatait láthatjuk. Első képünkön Bálint Évát lát­juk szabadon választott ge- rendagyákorlat közben. Má­sodik képünkön az egri Al­pári Gyula Közgazdasági Szákközépiskola tornászcsa­patát: Bálin Évát, Szarvas Erzsébetet, Bárdos Évát, Csányi Juditot, Várhegyi Lillát és Molnár Erzsébetet látjuk egy érdekes talajgya­korlat végzése közben. Har­madik képünkön Szarvai Erzsébet, mint a repülő fecs­ke, nagy lendülettel hajtja végre talajgyakorlatának egyik nehéz ugrószámát. » Három napon át: