Népújság, 1971. június (22. évfolyam, 127-152. szám)

1971-06-29 / 151. szám

Jő iramú, színvonalas mérkőzés Győrben MÁV DAC — Egri Dóssá 2:1 (1:0) Gyűr, Lenin-ligeti sportte­lep, 1ÜU0 néző. V.: Wotta- Wa. Wottawa sípjelére a kö­vetkező összeállításban kez­dődőit a mérkőzés: MÁV DAC: Tóth L. — Nyers, Kovács. Nagy, Né­meth, ' Máté, Weber, Gyo­moréi, Horváth, Tóth S., Szekeres. Edző: Kovács Im­re. Eger: Bulyovszky — Kár­páti, Mészáros. Gzeczeli, Rajna, Berán, Tótji M., Bán­kúti, Tóth T., Ambrus, Szűcs. Edző: Kovács Ferenc. Cse­re : a győri csapatban a má­sodik félidő 72. percétől Szekeres helyett Pálos, az Egri Dózsa csapatában a 60. perctől Rajna helyett Tát­rai, a 65. perctől Tóth M. helyett Végh. Győri támadások vezették be a mérkőzést. Németh és Horváth lövése Bulyovszlky kezében halt el. Az ellentá­madást Tóth M. indította, aki Bánkútival játszott ösz- sze, a csatár két győri vé­dőt kicselezett, és Kovács csak az utolsó pillanatban hárított szögletre. A 7. percben újra Bánkúti vezet­te a Dózsa támadását. A kaputól 25 méterre lövésre szánta el magát és a ravasz, pattogós labda majdnem be­csapta Tóth Lászlót. Egy perc múlva Tóth S. szép cselekkel tört az egri kapu félé, majd Gyömöred elé tá­lait, aki húsz méterről nagy lövést zúdított kapura, de Bulyovszky ragyogó érzék­kel mentett. Negyedóra mér­lege egyenlő erők színvona­las érdekes mérkőzése volt. A 16. percben Wéber az eg­ri térfélen szerezte meg a labdát, egyből indította Hor- váthot, a győri csatár reme­kül célozta meg a bal felső sarkot, de Bulyovszky rit­kán látható bravúrral szög­letre hárított. Féltűnt, hogy az egri csapat támadásait Bánkúd szervezi. A 21. percben a csatár ki is ug­rott a jobb oldalon, a bün­tetőterületen belül helyet csinált magának és úgy lőtt a hálóba. Wottawa nem ad­ta meg a gólt. A 30. percben gólt ért el a MÁV DAC. Wéber őrző nélkül maradt és a vékony- dongájú győri jobbszélső 25 méterről kapura lőtt, amely az eddig kitűnően védő Bu- lyovszky mellett a bal alsó sarakban kötött ki. A gól meglepte az egrieket, had­rendjük egy kissé zilálttá vált A szünetben mindkét csa­pat edzője további lelkes játékot kért fiaitól. Így kez­dődött a második félidő, amikor Czeczeli indult meg a győri kapu felé. A MÁV DAC térfelének közepéről ragyogó labdát ívelt előre, Nyers az ötösön a levegőt találta el és Tóth Lászlónak minden tudására szüksége volt, hogy Bánkúd elől fel­szedje a labdát. Következő percben Szekeres erős lövé­sét hárította az egri kapus. Az 57. percben újabb gólt ért el a MÁV DAC. Németh, a győri középpályás, a fe­lezővonalról Szekerest küld­te támadásba, a szélső el­húzott Kárpáti mellett, be­adását Gyomoréi levette, egy cselt csinált és 12 mé­terről ritkán látható gólt lőtt az egri hálóba. 2:0. A 62. percben Tóth M. a szög­letzászlónál beadásra szánta el magát és a magasan fel­ugró Tóth T. védhetetlenül fejelt a jobb sarokba, 2:1. A gól felrázta az egrieket, egyik szép támadást a má­sik után vezették, csak a befejezésekkel volt baj. Az utolsó negyedóra nagy har­cot hozott, és egy egyenlíté­si alkalom, is nyílt az egriek előtt. A 80. percben Amb­rus vezette az egriek tá­madását, kitűnő labdát tálalt Bánkúti elé, aki óriási hely­zetben 10 méterről a kapu mellé lőtte a labdát. A hát­ralevő percekben Bulyovsz­ky védéseinek tapsolt a kö­zönség, majd a mérkőzés utolsó akciójaként Ambrus megiramodott a győri kapu felé. 20 méterről hatalmas lövést eresztett meg, de a győri kapus a helyén volt. Élvezetes, jó iramú mér­kőzést láthatott a közönség. Mindkét csapat széleken in­dította a támadásait és igye­kezett megközelíteni az el­lenfél kapuját. A győri csa­pat méltó ellenfele volt az NB I-es Egri Dózsának. Az egri csapatból Bulyovszky volt a mezőny legjobbja, de elismerést érdemel Czeczeli. Berán, Bánkúti és Tóth T. Is. Wottawának nem volt nehéz dolga ezen a mérkő­zésen. Pintér István Az NB 1. B. végeredménye: 1. Egyetértés 2. Eger 3. Oroszlány 4. K. Dózsa 5. M. DAC 6. Békéscsaba 7. ZTE 8. Pécsi B. 9. Debrecen 10. FÖSPED 11. Várpalota 12. Bp. Spart. 13. Szolnok 14. MAVAG 15. Ózd 16. BVSC 17. Székesf. 18. Előre 34 18 13 3 47-20 57 34 19 8 7 52-23 51 34 18 6 10 58-39 49 34 13 14 7 40-29 47 34 13 12 9 35-26 44 34 13 10 11 40-37 42 34 12 11 11 39-33 40 34 8 14 12 33-51 39 34 13 10 11 44-37 38 34 9 10 15 30-42 37 34 9 17 8 43-33 36 34 8 12 14 32-41 36 34 10 11 13 38-42 35 34 7 16 11 37-51 34 34 10 9 15 34-48 32 34 10 9 15 41-55 30 34 7 12 15 26-40 28 34 6 12 16 20-42 27 Az NB I. Bf további ered­ményei : Pécsi Bányász— Szolnoki MTE 2:1, (2:1) Ganz-MÁ V AG—Debreceni VSC 3:3 (3:3), VM. Egyet­értés—Békéscsabai Előre Spartacus 3:1 (0:0), BKV Előre—Székesfehérvári MÁV 1:0 (1:0), Kecskeméti Dózsa —Ózdi Kohász 4:1 (2:1), Oroszlányi Bányász—BVSC 2:1 (1:1), Várpalotai Bá­nyász—Fősped Szállítók 4:0 (2:0), Zalaegerszegi TE—Bp. Spartacus 1:1 (1:0). 1. Vasas—U. Dózsa 1 2:1 2. Tatabánya—Honvéd X 2:2 3. Pécs—MTK X 0:0 4. Videoton—SBTC 1 2:0 5. MÁV DAC—Eger 1 2:1 6. Kecskemét—Özd 1 4:1 7. G.-MAVAG—DVSC X 3:3 8. BVSC—Oroszlány 2 1:2 9. Pécsi B.—Szolnok 1 2:1 18. Pápa—Dorog 1 2:1 11. Győri D.—Szekszárd 1 3:1 12. Máza-Sz.—Bakony 2 0:1 13. Vecsés—Cegléd +1 X 2:2 14. Lehel—MGM 1 4:0 A Gáspár SE és a BUlflIf elbúcsúzott az IUB IBS Véget ért az NB Ill-as bajnok­ság 1970—71-es küzdelemsorozata. A Gyöngyösi Spartacus első he­lyét már az utolsó fordulók nem befolyásolták. A tabella alján azonban mozgalmas hét vége volt az északi csoportban. A ki­esésre álló csapatok óriási becs­vággyal küzdöttek a legutolsó 90 percben is, ez a végső fellángo- las azonban kevésnek bizonyult, mint ezt a Gáspár SE példája is bizonyítja, amely a 3:l-es megérdemelt győzelem után sem maradhatott bent az NB Ill-ban, mert a két rivális, az Ormosbá­nya és a MEAFC ez alatt dön­tetlent játszott egymással. A Hatvani Kinizsi fölényes, 5:0-ás győzelmével elkerülte a kiesést. Gáspár SE—Gy. Spartacus 3:1 (2:0) Hatvan, 100 néző. V. Vágó.' * Gáspár SE: Csesznyák — Do­monkos, Pozsár, Tóth T., Sza­bó, Eipel, Gendur, Toldi, Lavaj (Balogh), Fedor, Ludvig. Edző: Pogonyi Lajos. ' Gy. Spartacus: Kovács — Nagy J., Tóth Gy., Forgács, Nagy G., •Pethes (Barta), Gáspár, Nagy L., Bágyi. Nádudvari, Tóth M. Edző: Treiber Rudolf. Kedves ünnepséggel kezdődött a mérkőzés. A hazaiak virággal kö­szöntötték a már bajnok Gyön- , gyösi Spartacus csapatát. A 2. , percben a hazaiak meg is sze­rezték a vezetést. Eipel labdáját Fedor 10 méterről a bal sarokba rúgta. 1:0. Ezután szinte szár­nyakat kaptak a hazaiak, s mintegy 30 percen keresztül tel­jesen egyenrangú ellenfelei vol­tak a bajnok együttesnek. A 32. percban Lavaj, majd a 36. perc­ben Bagyi lövése adott munkát a kapusoknak. A 39. percben Eipel, Fedor, Gendur volt a lab­da útja, az élelmes jobbszélső remek csel után a jobb alsó sa­rokba helyezte a labdát. A 42. percben Bágyi 15 méteres sza­badrúgását védte a kapus. A 47. percben Lavaj kiugrott a védők közül és nem hibázott. Feljött a vendégcsapat. Az 57. percben .I an. június 29,, M3 Barta előtt gólszerzési alkalom nyílt, a csatár azonban hibázott, illetve Csesznyák védett. A 62. percben Bágyi nagy lövését Csesznyák kiütötte Nádudvari elé, az újból kapura vágott lab­dát Csesznyák bravúrral védte. A 70. percben Nagy L. megsérült. A 82. percben Bágyi nagy erejű szabadrúgása Ludvlgon irányt változtatott és a tehetetlen Csesz­nyák mellett a labda a hálóba jutott. Ezzel ki is alakult a vég­eredmény. A Gáspár SE a for­duló utolsó mérkőzésén rászol­gált a győzelemre. Jók: Eipel, Fedor, Gendur, illetve: Tóth Gy., Forgács, Bágyi, Nádudvari. (marosvári) Zalka SE— Özdvidéki Bányász 0:1 (0:1) . Gyöngyös, V.: Becske. Zalka SE: Rozsnoki — Rátóti, Bocsi, Szőke, Barta, Birincsik, Horváth, Matisz, Beraxa, Mar­csók, Zsólya (Sándor). A vendégek kezdtek jobban, s ez a kezdet egyben a mérkőzés sorsát is eldöntötte, mivel az Ozdvldéki Bányász az 5. percben megszerezte a győzelmet jelentő gólt. Barta röviden adott haza, a szemfüles Tóth elcsípte a labdát és a meglepett Rozsnoki mellett a sarokba lőtt. Ez az esemény öt perc múlva szinte hajszálnyira megismétlődött, de Rozsnoki résen volt. A 15. perc­ben Beraxa elhamarkodottan kapu fölé vágta a labdát. A 20. percben Barta 20 méteres sza­badrúgása jelentett eseményt, a lövés azonban elkerülte a ka­put. A második félidőben a bá­nyászcsapat kezdett jobban. Az 55. percben Rozsnoki csak bra­vúrral tudott menteni. A 60. perctől ellaposodott és érdekte­lenné vált a játék. A Zalka SE megérdemelten szenvedett vere­séget a bányászcsapattól. A Zal­ka csapatából csak Horváthot lehet dicsérni, tbdBnQ Bervai Vasas— Edelényi Bányász 1:1 (Oá)) Eger* 200 néző. V.: Gáspár, Berva: Tóth — Szűcs, Sípos I.* Várkonyi, Csapó, Pázmándi, Za- jácz, Miskolczi, Sípos n., Prin- czes (Szabó)* Antal* Eúzőc Lik- tor László.- A-mérkőzés cfejón a Vasae té­pett fel támadólag, de a vendé­gek védelme jól zárt. Az enyhe hazai fölényt több lövés jelezte, igazi gólhelyzet azonban nem alakult ki. A vendégek ritkán jutottak el a Vasas kapujához, mozgékony csatáraik azonban ilyenkor veszélyt jelentettek a kapura. A játék az első félidő­ben meglehetősen eseménytelen és alacsony színvonalú volt. Szünet után is a Vasas táma­dott, mégis a Bányász szerezte meg a vezetést. Az 53. percben a szöglet utáni kavarodásból Kál­lai lőtt a hálóba. A Vasas nem adta fel a küzdelmet, és a 61. percben sikerült is egyenlíteni. Egy beadásba Szabó szinte be­lerobbant és a pergő labda a ka­pufát, majd a kapust érintve ke­rült a hálóba. A Vasas táma­dott, de a vendégek védelme ez­után áttörhetetlen volt. A játék képe alapján a döntetlen igaz­ságosnak mondható. Jók: Sípos I., Szűcs, Miskolczi. (fesztbaum) Hatvani Kinizsi— Mákvölgyi Bányász 5:0 (3:0) Hatvan, 700 néző. V.: Móré. Hatvani Kinizsi: Bacsa — Ga­rami .Szekeres, Mészáros, Bara- nyi, Gubis, Urbán, Szabó, Ro­mán, Tóth, Kővágó (Zábrák). Edző: Kristyán István. A Kinizsi kezdte a játékot és a 2. percben már meg is szerez­te Tóth révén a vezetést, aki az egész védelmet kicselezve lőtt a hálóba. A 4. percben Urbán a jobbszélen ment el, beadásába a középhátvéd kézzel ért bele, s a megítélt ll-est Tóth értékesítet­te. A 6. percben Baranyi és Ko­vács összeakaszkodott és a já­tékvezető Baranyit leküldte a pályáról. Ezután Tóth és Urbán hagyott ki nagy helyzeteket. A Bányász-védelem csak szabály­talanság árán tudta tartani a Ki­nizsi csatársorát. A második fél­időben a Kinizsi támadott ve­szélyesebben és több gólhelyze­tet dolgozott ki. A 75. percben Zábrák jött be Kővágó helyett és rögtön góllal mutatkozott be. Majd a 77. percben szintén Záb­rák volt eredményes. A vég­eredményt Tóth állította be. A Kinizsi óriási lelkesedéssel, szé­pen és jól játszott. Jóki Szeke­res, Mészáros, jDrhán» ^zabó, Tóth és Zábrák; ___(császár) E gy megyei győzelem a Bornemissza ifjúsági ölíölvivóversenyen A petőfibányai Rezes „kivágta ä rezet”. A középsúlyban ifjúsági válogatott hírnevéhez méltón, imponáló fölénnyel öklözött és győzött. (Foto: Molnár I.) Három új országos csúcs Egerben flz Egri Dózsa 4 x 100-as női vegyes váltója úi serdülő országos csúcsot úszott Három új országos csúcsot döntöttek meg Egerben az első területi serdülő bajnokságon, s ami külön öröm Heves me­gyének, mindhárom országos * csúcsot az Egri Dózsa sportolói értek el. EREDMÉNYEK: Lányok: 100 m gyors: 1. Nagy Zsuzsa (BVSC) 1:06.3, 3. Harmath Katalin (Egri Dózsa) 1:07.2. 100 m mell: 1. Bede Er­zsébet (E. Dózsa) 1:26.3, 4. Pol­gár Katalin (E. Dózsa) 1:28.4. 200 m vegyes úszás: 1. Nagy Zs. (BVSC) 2:46.2, 2. Kelemen Ga­bi (E. Dózsa) 2:48.4, 3. Harmath Katalin (E. Dózsa) 2:56.2. 800 m gyors: 1. Pacsek E. (Bp. Hon­véd) 10:29.7, 4. Lázár Eszter (E. Dózsa) 10:53.5. 200 m gyors: 1. Bacsek Edit (Bp. Honvéd) 2:22.2, 4. Bodnár Agnes (E. Dó­zsa) 2:32.7. 100 m pillangó: 1. Nagy Zs. (BVSC) 1:15.1, 4. Ke­lemen Gabi (E. Dózsa) 1:18.l. 200 m mell: 1. Bócz J. (Bp. Hon­véd) 3:05.2, 2. Bede Erzsébet (E. Dózsa) 3:05.5, 4. Nagy Andrea (E. Dózsa) 3:20.1 új országos delfin csúcs. 100 m hát: 1. Ba­csek Edit (Bp. Honvéd) 1:15.3, 3. Bodnár Agnes (E. Dózsa) 1:19.1. 200 m pillangó: 1. Cordines Edit (FTC) 2:46.9, 4. Kelemen Gabi (E. Dózsa) 2:58.9. 200 m hát: 1. Nagy Zsuzsa (BVSC) 2:44.8, 2. Harmath Katalin (E. Dózsa) 2:46.7. 400 sn vegyes úszás: 1. Nagy Zsuzsa (BVSC) 5:51.8, 2. Bede Erzsébet (E. Dózsa) 5:54.9, 5. Nagy Andrea (E. Dózsa) 6:15.5 új országos delfin csúcs. 400 m gyors: 1. Bacsek Edit (Bp. Honvéd) 4:59.5, 4. Bodnár Ágnes (E. Dózsa) 5:19.6. 4x100 m ve­gyes váltó: 1. Egri Dózsa (Bod­nár, Bede, Kelemen, Harmath) 5:09.6 új országos serdülő csúcs. 4x100 m gyorsváltó: 1. Egri Dó­zsa (Kelemen, Pelle, Bodnár, Harmath). Fiúk: 100 m gyors: 1. Mikola T. (Bp. Honved) 1:01.3, 2. Simon Géza (E. Dózsa) 1:06.6. 3. Holló Tivadar (E. Dózsa) 1:08.2. 100 m mell: Varga J. (BVSC) 1:19.8, 3. Vermes Albán (E. Dózsa) 1:23.5. 200 m gyors: 1. Mikola T. (Bp. Honvéd) 2:13.6, 2. Holló Tiva­dar (E. Dózsa) 2:32.1. 100 m pil­langó: 1. Mikola T. (Bp. Hon­véd) 1:08.8, 5. Bakos István (E. Dózsa) 1:16.9. 200 m mell: 1. Var­ga J. (BVSC) 2:54.0, 2. Vermes Albán (E. Dózsa) 2:58.7. 100 m hát: 1. Márton I. (BVSC) 1:09.3, 4. Lőrincz József (E. Dózsa) 1:21.5, 200 m pillangó: 1. Havas­réti P. (Bp. H.) 2:33.7, 5. Bakos István (E. Dózsa) 2:55.6. 4x100 m vegyes váltó: 1. Bp. Honvéd 4:50.9, 3. Egri Dózsa (Somos, Vermes, Bakos, Holló) 5:24.4, 4x100 m gyorsváltó: 1. Bp. Hon­véd 4:16.3, 3. E. Dózsa (Somos, Bakos, Holló, Simon) 4:44.9.4x200 m gyorsváltó: 1. Bp. Honvéd 9:25.0, 3. E. Dózsa (Vermes, Ba­kos, Simon, Holló) 10:25.1. tflüG fiöl Egercsehi Bányász— MÁV HAC 2:4 (1:3) Egercsehi, 100 néző. V.: Lóczi. Egercsehi: Molnár — Dorkó II., Kovács I. (Barta), Csuhaj, Stoff, Kozma, Erdei, Ballai (Su­lyok), Halász II., Petrényi, Ko­vács II. Edző: Juhász Attila. MÁV HAC: Hojdák — Pócs, Terényi, Konkoly, Gugyela, Kő­műves, Kulacsik (György), Tóth, Mayer, Bálint, Gulyás. Edző: Szalontai Béla. A mérkőzés góllal kezdődött, az első percben jobb oldali szög­let után Kovács II. a hálóba lőtt. A 4. percben Kovács I. elvétett egy labdát, Mayer berobbant és a hálóba emelt 1:1. A 20. perc­ben a bizonytalankodó hazai vé­delem hibájából Gulyás megsze­rezte a vendégek második gól­ját. A 40. percben Kovács I. el­húzta Bálint lábát és a vitatha­tatlan ll-est Mayer értékesítette. A 60. percben Gulyás ment el, Sulyok a kapufára fejelt, majd a visszapattanó labdát Erdei a kapu mellé küldte. A 82. perc­ben a hátráló hazai védelem mellett Bálint elhúzott és a ki­mozduló Molnár nem tudott há­rítani. A 84. percben a vendé­gek rosszul adtak haza. Sulyok elcsípte a labdát és a kapus mel­lett a hálóba gurított. A szét- esően játszó hazaiak ellen telje­sen megérdemelten győzött a MÁV HAC. C.: Mayer 2, Gulyás, Bálint, illetve: Kovács II., Su­lyok. Jók: Mayer, Bálint, Terényi, Konkoly. A hazai csapatból sen­kit nem lehet dicsérni. (bóta) A bajnokság végeredménye: 1. Gyöngyös 30 19 7 4 53-19 44 2. Papp SE 30 17 6 7 66-35 40 3. Rudabánya 30 16 8 6 41-29 40 4. Mifik. B. 30 11 13 6 49-35 34 5. Edelény 30 13 5 12 60-42 32 6. Bervai V. 30 11 8 11 50-53 31 7. Trencs. SE 30 13 6 11 41-46 31 8. ÖzdV. B. 30 11 8 11 42-42 30 9. Zalka SE 30 11 6 13 38-49 27 !10. Egierc6ehi 30 8 11 11 36-34 26 11. Mákv. B. 30 9 9 12 40-45 26 12. Ormosb. 30 8 10 12 30-43 26 13. Hatv. Kin. 30 9 8 13 44-66,26 14. Gáspár SE 30 10 5 15 45-46 25 15. MEAFC 30 8 6 16 41-55 23 35. MÁY HAC Ö» # 23*59 1% Három napon át zuhogtak az ütések Egerben, a Bródy/ Film­színházban felállított szorító kö­telei között, hogy a Bornem­issza ökölvívó ifjúáági emlékver­senyen eldöntsék a helyezések sorsat. Egybehangzó volt a szak­értők véleménye, hogy jócskán emelkedett a színvonal az el­múlt évhez képest. A három nap alatt mindössze egy kiütéses ve­reség volt, ketten szenvedtek sé­rülés miatt vereséget és a 145 induló közül senkit nem kellett sorozatos szabálytalanság miatt leléptetni. A selejtezők és elő­döntők is magasabb színvona­lat hoztak p közepesnél, a dön­tők pedig kimondottan magas színvonalú mérkőzések voltak. A Bornemissza Kupa védője 1971. évben a Budapesti Honvéd csa­pata lett a Csepeli Vasas és az ÉVIG előtt. A rangos verse­nyen a legeredményesebb edző­nek kiírt tiszteletdíjat a Buda­pesti Honvéd edzője nyerte el, míg 'a legtechnikásabb ökölví­vónak járó kűlöndíjat Dezonics Tibor, a Soproni VSE verseny­zője érdemelte ki. A MŰM által adományozott vándorserleget, amelyet a legeredményesebben szereplő ITSK részére írtak ki, ebben az évben az egri 212. sz. ITSK védi. Megyénkből a petőfibányai Re­zes László érdemel dicséretet, aki igazolta képességeit és if­júsági válogatotthoz méltó im­ponáló vívással győzött minden mérkőzésén. Eredmények Papírsúly: 1. Fi- kó Gj'örgy (ÉVIG), 2. Nagy Miklós (Eger), Légsúly: 1. Dezo­nics Tibor (Soproni VSE), 2. Bo­tos Árpád (S.tarján), a Madrid­ban szereplő Botos testvére — (a szerk.) Légsúly: „B”: 1.' Oláh Sándor (S.tarján), 2. Kiss Mihály (Csepel). Harmatsúly: »A”: 1. Sűrű Béla (Ü. Dózsa), 2. Ma* róthy Kálmán (Tatabánya), „B”: 1. Szabó Ferenc (Bp. Építők), 2. Botos József (S.tarján), „C”: 1. Rácsai János (Debrecen), 2. Ta­si László (Zalka SE). Pehely­súly: 1. Bencsik Árpád (Bp. Honvéd), 2. Lukács István (Zalka SE), „B”: 1. Csap Já­nos (Tolna), 2. Molnár István (Oroszlány), ,,C”: 1. Löké Győző (Erzsébeti Spart.), 2. Takács Gá­bor (Borsodi B.). Könnyűsúly; „A”: 1. Marton Pál (Csepel SC), 2. Nagy József (Bp. Honvéd), ,,B”: 1. Herceg Ferenc (Bp. Épí­tők), 2. Papfalusi Béla (ÉVIG), „C”: 1. Kovács László (Szolnoki ISK), 2. Tölgyesi Emil (Orosz­lány). Kisv áltó súly: ,,A”: 1. Ka­tona László (Soproni VSE), 2. Szarvas Lajos (Miskolci VSC), „B”: 1. Kiss József (Szekszárd), 2. Kovács Adám (Debrecen), „C”: 1. Boros László (Debrecen), 2. Bakondi J. (Ózd). Váltósúly: „A”: 1. Boddai Lukács (Mis­kolc), 2. Budai János (Keszt­hely), ,,B”: 1. Harmat Ferenc (Bp. Honvéd), 2. Vértes József (34. ITSK, Bp.) „C”: 1. Ungi Ti­bor (Csepel), 2. Horváth György (ÉVIG). N agy váltósúly: 1. For­ma Béla (Csepel), 2. Dudás Mi­hály (Szeszárd), Középsúly: „A”: 3. Rezes László (Petőfibánya), 2. Kóbor Rudolf (MPSE) „B”: 1. Bohus Pál (Békéscsaba), 2. Kiss István (PVSK). Félnehézsúly: 1. Csák György (Bp. Honvéd), 2. Gyurics János (MPSC), Nehéz­súly: 1. Klimisz Dezső (ÉVIG), 2. Tamás Sándor (XI. kér. Sportisk.). A súlycsoportonkénti többcso­portos beosztást a nagyszámú nevezés tette indokolttá és szük­ségessé. litres megyei siker a területi lovasba ptokságon A területi lovasbajnokság második fordulóját ez al­kalommal a Borsod megyei Mezőkeresztesen rendezték vi' g. Heves megyét a hatvani Benin Termelőszövetkezet és a Gyöngyös—domoszlói Állami Gazdaság lovasiskolója képviselte. A kétnapos versenyen, ahol díjlovaglás, ugra­tás és az összesített csapatverseny döntötte el a legjobb helyezéseket, a Heves megyeiek jól szerepeltek. Bár a csa­patversenyben mindkét napon az előkelő második helyet szerezték meg, az egyéni akadályversenyben a hatvani Lenin Termelőszövetkezet versenyzője Hajling Tibor sze­rezte meg az első díjat. A verseny után az úttörők és a fogatok bemutatója következett. Különösen nagy sikert aratott Pásztor József, a sarudi Tiszamente Termelő­szövetkezet csikósának egyéni bemutatója. Képünk aO akadályugratáson készült, ' ■-*H1 ’ ’ .u—i . (Foto; Kiss Bek!