Népújság, 1971. június (22. évfolyam, 127-152. szám)

1971-06-08 / 133. szám

öt pontra csökkent a Gyöngyösi Spartacus előnye Ex történt a labdarúgó NB lll-ban ' A labdarugó NB III. Északi Csoportjában a listavezető Gyön­gyösi Spartacus okozta a legna­gyobb meglepetést, hiszen sajat otthonában pontot vesztett, azaz 0:0 arányú döntetlen eredményi ért el a szervezetten védekező Egereseid Bányásszal szemben Mivel a Rudabánya szombaton 4:l-re megverte a Hatvani Ki­nizsit, a Papp J. SE pedig va­sárnap 4:0 arányban diadalmas­kodott a MÁV HAC fölött Hat­vanban, a gyöngyösiek előnye öt pontra csökkent és továbbra is nyílt a küzdelem az NB II-be való feljutásért. A kiesőjelölt megyei csapatok közül csupán a Gáspár SE tudott pontot sze­rezni a Miskolci Bányász ottho­nában, s úgy tűnik: a bentma- radást ki tudják harcolni. A MÁV HAC sorsa megpecsetelo- dött, de végzetessé válhat a Hatvani Kinizsié is. amennyiben a hátralevő találkozóit nem tud­ja eredményesen befejezni. Gyöngyösi Spartacus— Egercsehi Bányász 0:« Gyöngyös, 1300 néző. v.: Fencz. Spartacus: Kovács — Nagy i., Tóth Gy., Adonyi, Pethes (Nád­udvari), Forgács, Nagy L„ Gás­pár, Bágyi, Szatmári, Tóth M. Edző: Treiber Rudolf. Egercsehi: Molnár — Dorkó II., Halász I., Halász II., Kozma, Csuhaj, Stoff, Erdélyi, Gál (Ko­vács), Bállal, Petrényi, Edző: Juhász Attila. Unalmas mezőnyjátékkal telt el az első negyedóra, amikor is b vendégek előtt adódott az el­ső gólhelyzet, de Ballal közeli lövését a kapufa mentette. A csúszós talajon nem tudott ki­alakulni jó játék. A 30. perc­ben a hazaiak előtt nyílt gól­helyzet, de Szatmári 10 méterről az üres kapu mellé lőtte a lab­dát. Fokozatosan fölénybe ke­rült a Spartacus. A 35. percben Gáspár 17 méterről küldött bom­balövése a felső lécről pattant vissza és csak nehezen mentet­tek szögletre a védők. A második félidőben szinte egykapura játszottak a hazaiak, de a remekül védekező Bányász­védelmet képtelenek voltak át­törni a szövetkezeti csatárok. A S3, percben Tóth M. jól futott el a szélen, jól is adott közép­re, de a berobbanó Szatmári ka­pufára sodorta a labdát. A mér­kőzés végéig tartott a hazai fö­lény, de a háló mindkét olda­lon érintetlen maradt. A Spartacus csatárjátéka ezen ■ mérkőzésen csalódást okozott. (szkocsovszky) Rudabánya— Hatvani Kinizsi 4:1 (1:1) Rudabánya, 300 néző. V.: Var­ia. Kinizsi: Caczik — Garami (Bordás), Szekeres, Mészáros, Baranyi, Gubis, Urbán, Szabó, Román, Tóth, Kővágó. Edző: Kristyán István. Változatos játékkal Indult a mérkőzés. Mindkét kapu több­ször forgott veszélyben. A 27. percben sorozatos védő hibák után Oláh elé került a labda, aki 6 méterről nem hibázott. 1:0. A 34. percben Szabó kiugrott a védők közül, a kapus mellett is elhúzta a labdát, majd a hálóba talált. 1:1. A Kinizsi támadott továbbra is. A 39. percben Gubis nagy lövé­sét védte bravúrosan a hazaiak kapuvédője. Szünet után Rudabánya kez­dett jobban és a 49. percben Bé­kéi a hálóba talált. 2:1. A Kini­zsi védelme érthetetlenül meg- zavarodott. s ezt ügyesen hasz­nálták ki a rudabányai csatárok. Az 53. percben Kopa 3 méterről nem hibázott. 3:1. Továbbra ts fölényben játszott a hazai együttes, a Kinizsi jobbára csak védekezett. A 73. percben esett a mérkőzés utolsó gólja, amikor Oláh beadását a fedezetlenül ha­gyott Kopa a hálóba továbbítót-' ta. 4:1. Rudabánya ezután lefé­kezett. a Kinizsi jött fel. veze­tett is . egynéhány jó támadást, de csatárai nem tudtak gólt sze­rezni. Az eredmény igazságos. Jók: Szekeres, Baranyi, Szabó. (surányi) Trencsén.vi SE— Bervai Vasas 1:0 (1:0) Mezőkövesd, 700 néző, V • Kiss I. Berva: Bráz — Szűcs, Sipos I., Csapó, Gál, Pázmándi, Prom- mer, Várkonyi, sípos II., za- jácz. Szabó. Edző: Liktor László. Támadójátékkal kezdtek a csa­patok és a 10. percben szöglet utáni fejesből Murányi megsze­rezte a hazaiaknak a vezetést. A gólra heves támadásokkal vá­laszolt a Vasas. Jó adogatások végén sokszor került veszélybe a hazai kapu, de szögleteknél többet nem tudott elérni a ven­dégegyüttes. A második játékrészben sem változott a mérkőzés képe. A Vasas birtokolta többet a lab­dát, de a 16-osnál elfogyott a tudományuk, mert mindig köz­be tudtak avatkozni a Honvéd­védők. A 65. percben Bráz bra­vúrosan tisztázott egy hazai tá­madást, míg a másik oldalon Zajácz lőtt közelről fölé. A haj­rában elkeseredetten rohamozott a Bervai Vasas, de az egyenlí­tő gólt nem sikerült megszerez­niük. (fesztbaum) Papp József SE— MÁV HAC 4:0 (1:0) Hatvan. 200 néző. V.: Ajtós. MÁV: Hojdák — Kukái. Teré- nyl, Urbán, Tóth, György, Ku- lacsik, Gugyella, Konkoly, Bá­lint, Gulyás (Szabó). Edző: Nagy Antal. A BSE nemzetközi vívóverse­nyét a Dynamó Berlin vívói nyerték meg, 2. lett a BSE. ★ Tatabányán megrendezték a hagyományos Bolvárl úszó em­lékversenyt, ahol Bacsek Edit (Bp. Honvéd) 1500 m-es gyors- úszásban országos csúcsot javí­tott. ★ Bukarestben megrendezett nemzetközi lövészbajnokságon, ahol 19 ország sportolói mérték össze tudásukat, a 60 lövésfes kis­öbű sportpuska versenyben a fekvő testhelyzetben 5. helyen végzett dr. Hammeri László olimpiai bajnokunk. A labdarúgó NB 1. gollövö lis­táján első helyen áll 23 szerzett Sáros, csúszós talajon kezdő­dött a játék. A HAC támadó­lag lépett fel és a félidő ele­jén némi mezönyfölényt is ki­harcolt. Konkoly és Bálint előtt adódott gólszerzési alkalom, de a döntő pillanatban mindketten hi­báztak. A vendégek hosszú, elö- revágott labdákkal próbálkoztak és a 22. percben egy ilyen tá­madás végén Tábori labdája a jobb alsó sarokban kötött ki 1:0. A félidő végéig csapkodó, ke­mény, belemenésekkel tarkított küzdelem folyt Szünet után a Honvéd kapott előbb lábra és Tábori az 57. percben tovább növelte a ven­dégek előnyét. 2:0. A 68. perc­ben a 16-oson belül szabályta­lankodtak a hazaiak és a meg­ítélt ll-est Preniczer nagy erő­vel vágta a kapuba. 3:0. A vasutasok ezután szinte fel­adlak a mérkőzést s igy nagy vendégfölény alakulhatott ki a pályán. A 80. percben Tábori kitűnő egyéni alakítás után be­állította a végeredményt. 4:0. A minden csapatrészében jobb Papp J. SE megérdemelten győzött. A HAC közül senki sem nyújtott kiemelkedő teljesít- méhyt. A játékvezető a 75. perc­ben Bálintot (Hatvan) és Már­kust (Papp J. SE) kiállította. (srej) Miskolci Bányász— Gáspár SE 1:1 (1:0) Pereces, 400 néző. V.: Paksi. Gáspár SE: Csesznyák — Sza­bó, Pozsár, Tóth (Karaj), Do­monkos. Eipel, Balogh (Toldi), Gendur, Fedor, l.urincz, Ludvig. Edző: Pogonyi Lajos. Nagy hazai fölénnyel kezdődött a találkozó, de a vendégek vé­delme jól szűrte meg a miskolci rohamokat. A hazaiak fölénye a 42. percben érett góllá, amikor jobb oldali akció végén a mis­kolciak balszélsője a kapuba fe­jelte a labdát. 1:0. Szünet után feljavult a jó erőnléttel rendelkező Gáspár SE és így teljesen kiegyenlített lelt a küzdelem. A vendégek a 77. percben egyenlítettek, amikor Toldi jól eltalált lövése a háló­ban kötött ki. A* 89. percben Szabó lövése a kapufán csattant. További eredmények: Mákvöl­gyi Bányász—Zalka SE 3:0 (1:0). Edelény—MEAFC 6:1 (3:1), Ozd- vidéki B.—Ormosbánya 2:0 (2:0). góllal Koama (Honvéd), 2. Bene (O. Dózsa) 22 góiUfil, míg a 3. helyen Branikovits (FTC) áll 16 góllal. női ötpróbában Papp Margit or­szágos csúcsot javított, mig Bruzsenyák Ilona az 5. helyet szerezte meg. Papp 4761 pontot teljesített, mig a régi országos csúcs 4659 pont volt. Az Mm! Szerviz Ksz eladásra felkínál 2 darab jó állapotban lévő 350 citp-es JÄWA motorkerék­párt utánfutóval, valamint 1 darab EAN 340—1000 egyetemes alig használt esztergapadot. Megtekinthető, Eger, Ecnin | út 88. sz. Olvassa a BODONY ÉS PARADHUTA KÖRNYÉKEN 1 darab 24 mm átmérőjű melynek szövege az alábbi: K. P. M. Egri Közúti Igaz­gatóság Ütmestersége, Eger. Ezen bélyegző érvénytelen! ÍLLÁS „NAGY József’’ Termelőszö­vetkeze Eger. Kistályai u. 5. motorszerelő, lakatos, vízveze­ték-szerelő szakmunkásokat, — nyugdíjasokat is — felvesz. Je­lentkezés: a tsz elnökénél. ______ A GYÖNGYÖSI Tejüzem ke­reskedelmi áruraktárost keres azonnali belépéssel.______ ______ K ONTÍROZÓ könyvelőt kere­sünk többéves gyakorlattal. Vá­rosgondozási Üzem Gyöngyös. Telefon: 21-44.____________________ A ZONNALI belépéssel kere­sünk 1 fő raktári segédmun­kást (alkatiész ismerettel ren­delkező). 1 fő nyilvántartó ad­minisztrátort. Eger Város Ta­nácsa Mélyépítő Üzeme Eger. Homok u. 26. _____________________ É PÍTÉSZTECHNIKUSI végzett­ségű műszaki dolgozót keresünk felvételre kivitelezési munkák irányítására. Címünk: Eger és Vidéke ÁFÉSZ. Eger. Rotten­stein köz. 3. Telefon: 11-78. GARAZS építésere alkalmas te­lek eladó. ..100 négyszögöl” jel­igére az egri hirdetőbe._________ E GERBEN utcára nyíló 3x6-os irodának vagy raktárnak alkal­mas helyiség kiadó. Eger, Ker­tész u. 166________________________ E LADÖ 2 szobás családi ház. azonnal beköltözhető. Hatvan Bem u. 79 CSALÁDI ház 2 szoba. 2 kony­ha és mellékhelyiségekből álló *200 négyszögöl telken eladó. Hat­van, Huszár u. 8 120 NÉGYSZÖGÖL házhely el­adó. Gyöngyös, Baross Gábor u. 33. JÁIlMt EGY hasznait másfél tonnás Opel Blitz teherkocsi eladó. Eger, Foglár u. 6. JO állapotban levő Pannónia eladó. Eger, Árpád u. 21. GYÖNGYÖS n. pincészet éj­jeli őrt munkára dolgozót keres azonnali belépéssel. Lehet nyug­díjas, vagy csökkent munkaké­pességű. Jelentkezés: Gyöngyös. Karácsondi út 9. INGATLAN VEGYES EGERBEN épülő társasházhoz társaltat keresünk. „Főútvonal” jeligére az egri hirdetőbe. KÉRJÜK kedves megrendelő­inket, hogy az 1971. április 30-ig Eger, Dobó tér 7. sz„ valamint Csákány utcai fióküzleteinkben vegytisztításra, festésre, leadott ruhaneműiket szíveskedjenek ki­váltani, mivel raktározási lehe­tőségeink tárolásukat nem teszi lehetővé. Heves megyei Patyo­lat Vállalat. Érettségizett fiúkat (lehetőleg közgazdasági technikumban végzett) érettségi után azonnal alkalmazunk: 202. sz. salgótarjáni (Rákóczi út 145.), 2X1. sz. szécsényi (Rákóczi út), 214. sz. kisterenyei (Kossuth út), 311. sz. gyöngyösi (Gyár út 2.). 321. sz. recski (Kőbányai út) TÜZÉP-telepeinken. Jelentkezni lehet esetleg már érettségi előtt is a fenti te­lepeinken, vagy a vállalati központ üzemgazdasági osz­tályán, (Eger, Lenin út 75.) személyesen, vagy levélben. EGER—SALGÓTARJÁNI TÜZÉP VALLALAT, ÉGÉR Füzesabonyi ÁFÉSZ- Aruház ajánlata: A Népújságban megjelent négyfordulós biztosítási tárgyú keresztrejtvény helyes megfejtői közül egyenként 1000 forint értékű vá­sárlási utalványt a következők nyertek: Ács Veronika, Eger, XIII. Béke u. 52. Horváth Jenőné, Bélapátfalva. Kovács Mihályné, Heves, Kazinczi u. 5. Szakács Györgyné, Sírok, Népköztársaság útja 42. Wolszky Gizella, Éger, Szabadság tér 9. Fenti főnyereményeken kívül az AB megyei igazgató­sága mind a négy forduló rejtvényeit helyesen megfej­tők között 29 ajándék-könyvsorsjegyet is kisorsolt. Ezek közül 2—2 darab sorsjegyet a következők nyertek: Horváth Ferenc, Eger, Egészségház utca 23. Dr. Nemes Jánosné, Eger, Petőfi utea 12. Stregova István. Eger, XIII. Tárkányi u. 19. Endrész Aronné, Abasár, Malom u. 9. Ifj. Kéry Imre, Hatvan, Tabán u. 11. II. 6. Juhász József, Tárnáméra. Petőfi u. 41. Tassy Sándor, Heves, községi tanács. .... Késői hajrázod az egri csapat ÜJPESTI DÓZSA— EGRI DÓZSA 5:4 (3:0. 2:2, 0:1. 0:1) OB I-es vízilabda-mérkőzés. Sportuszoda, V.: Kántor. Ü. Dózsa: Gál — Csapó, Max, Kosztolánczl, Sárosi, Szittya, Császár. Edző: Szittya Károly. Eger: Rüll — Katona J„ Pé­csik, Lutter. Bolya, Ali, Iíra.i- csovics. Csere: Ringelhann dr. Edző: Pócsik Dénes. Góllövők: Szittya 2, Sárosi 2. Kosztolánczi, illetve: Pócsik 2 (egyet 4 m-es- ből). Katona J„ Ringelhann dr. Kiállítás: Ü. Dózsa 4, Egri Dózsa 6. Hatalmas iramot diktáltak az újpestiek a mérkőzés első ne­gyedében. Elsöprő hazai fölény alakult ki és ez gólokban is ki­fejeződött. A rohamos lendület a második öt perc 3. percéig tartott, ekkor már 5:0 arányban vezettek Sárosiék. A harmadik negyedtől viszont erősen felja­vult az Eger, s innentől kezdve az Üjpesti Dózsa már nem is lőtt gólt. A harmadik öt perc közepén sajnálatos sérülés tör­tént: Max szerelni próbálta Pó- csikot. közben az egri kapitány szemhéja felszakadt. A gyors orvosi segítséget követően az eg­ri fiú visszatért a játéktérre és Max szabálytalansága nyomán megítélt büntetőt már ő maga váltotta gólra. Az 5:0 után 5:4-re alakult az eredmény, s a végén a fővárosiaknak nem kis gondot okozott a két pont megszerzése. Ha az egriek hamarább hajráz­nak, az egyik pontot megszerez­hették volna. A bajnokság állása: 1. osc 4 3 1 — 16:10 7 2. Ü. Dózsa 4 3 1 — 17:14 7 3. Szolnok 4 2 2 — 18:13 6 4. Vasas 4 — 4 — 13:13 4 5. V. Izzó 4 1 2 1 13:16 4 6. Bp. Spart. 4 1 2 1 14:15 4 7. Bp. Honv. 4 — 3 1 16:17 3 8. FTC 4 1 1 2 14:15 3 9. Eger 4 — 2 2 15H7 2 10. Tatab. 4 — — 4 18:26 — Régi ár Üj ár FÉRFI ADONISZ ÖLTÖNY 1530,— Ft 1070.— Ft FÉRFI JESZTER ÖLTÖNY 1270,— Ft 888,— Ft FÉRFI RAGUZA PANTALLÓ 404,— Ft 283,— Ft FÉRFI JESZTER PANTALLÓ 438,— Ft 306.— Ft FIŰ JESZTER PANTALLÓ 295,— Ft 206,— ( Ft FIÚ KERINGŐ ÖLTÖNY 388,— Ft 271,— Ft Június 7-iől 12-ig 3« százalékos árengedménnyel vásá­rolhat. KERESSE FEL ÁRUHÁZUNKAT! Egy-cgy darab ajándék-sorsjegyet pedig a következők nyertek: Diczkó Péter. Felsőtárkány. Dózsa u. 1. Ferencz Margit, Egerszalók, Dózsa út 18. Gyimesi Katalin, Eger. Grónay u. B/3. Kelemen Károlyné, Egercsehi-bányatelep. Nagy László, Eger, Kertész u. 1. Pálkovács Mária, Verpelét, Akácfa u. 2. Román Katalin. Eger. Károlyi M. u. 12. Szakács György, Sírok, Népköztársaság u. 42. Szarvas Dénes, Eger, XIII. Szarvaskői út lő. Zsolczai Éva, Eger, Leányka u. 2. Vincze Andrásné. Szihalom, Hunyadi út 102. Czakó János, Adács, Kossuth u. 23. Pribula Nándorné, Gyöngyös, Rákóczi u. 2. Bcnus Albin, Hatvan, Ifjúság u. 4/3. Tassi Cecilia, Heves, Fáy út 8. Állami biztosító HEVES MEGYEI IGAZGATÓSAGA. Árusítással KIÁLLÍTÁS egybekötött A JÁRÁSI MŰVELŐDÉSI HÄZ ÖSSZES TERMEIBEN JÜNIUS 6—14-IG, A FÜZESABONYI ÁFÉSZ rendezésében. Bútoráruk, lakberendezési cikkek, háztartási gépek és fel­szerelések, gyermek, női, férfifehérneműk, kötöttáruk, kon­fekció termékek, cipők, divatcikkek és méteráruk NAGY VÁLASZTÉKBAN. A kiállítás nyitva 10—18 óráig. . ||