Népújság, 1971. május (22. évfolyam, 102-126. szám)

1971-05-25 / 121. szám

Kitűnően kezdett az egei csapat, győzelme azonban csak az utolsó percekben vált biztossá Egri Dóssá — Bp, Spartacus 3:1 (2:1) NB I: B-s labdarúgó-mér­kőzés. Eger, 3000 néző. V.: Emsberger. Eger: Bulyovszky — Kár­páti, Mészáros, Czeczeli, Tátrai, Berán, Tóth M, Bán­kú«, Tóth T„ Kovács F., Szűcs fVígh a szünetben). Edző: Kovács Ferenc. Spartacus: Szokolovsrfd — Idei Mezei. Mihalecz, NaKT I., Kácscxr, Zöldi, Czakó, Gá­bor, Strenitzer Simon. Edző: Hidegkúti Nándor. A mérkőzés megkezdése előtt egyperces néma felál­lással adóztak a szurkolok es a játékosok Somody József, a Népújság sportrovatvezeto- ie és a kapus Landi Ferenc édesapja emlékének, majd hazai rohamokkal indult a játék. Már az első perc vé­gén gólt szerezhettek volna az egriek, amikor Szűcs el­húzott a bal oldalon, de jobb lábbal leadott erős lövése el­suhant a jobb kapufa mel­lett. a 4. percben vezetéshez jutottak a hazaiák: Bankuti jó labdát kapott Kovács F- től az egri csatár két csel után hálóba lőtt, úgy, hogy a labda a jobb kapufa éléről vágódott a gólvonalon túlra. 1:0. Elgy perccel később Tóth T lövése surrant el Szoko- lóvszki kapuja mellett Ez­után a Spartacus harcolt ki két szögletrúgást, majd a ?. percben tovább növelte elő­nyét a Dózsa: Kovács F Jól indította Tóth T.-t, a baloszr szekötö helyen, Toth T. 10 méterről lőtt. a labda a ve­tődő kapus alatt pattant a hálóba. 2:0. Továbbra is a hazai csapat maradt támadásban, de a 12. percben majdnem gólt érték el a fővárosiak. Gábor elT”e”t az elcsúszó Mészáros mellett, elgurította a labdát a kiveto- dő kapus mellett is, am a jókor érkező Berán a gólvo­nal tájékáról szögletre tisz­tázott. Bizonytalankodtak a lila-fehér védők és ez a 19. percben vendég gólt ered­ményezett. Ekkor egy ártat­lan helyzetben Mészáros fel­szabadító rúgása Gábort el­találta, a labda a fővárosi csatár előtt maradt, aki ne­hány lépés után élesen a lcc alá bombázott. 2:1. Kiegyensúlyozottá vált a játék, mindkét kapu gyakran került veszélybe. A 25. perc­ben Czeczeli futott a bal ol­dalon. éles szögből hirtelen nagy erővel lőtt, a labda azonban centiméterekkel el­kerülte a bal felső sarkot, A 27. percben korszerű egri tá­madás futott e pályán. Tóth T. ügyesen hátragurította a labdát á berobbanó Szűcs elé, aki'égybol élesen a bal kapufa mellé továbbított. A 40. percben az elörehúzódó Tátrai adott jó labdát Szűcs­IßU. május SVkfi&t nek, aki egyből lőtt, de a vendégek kapusa helyén, volt, vetődve védett. Szünet után már az első percben egyen­líthettek volna a szövetkeze­tiek. Sünön a 16-oson belül jó labdát kapott, lövése azonban Bulyovszkyban el­akadt. Az 55. percben egy­más után két szögletet har­coltak ki a hazaiak, de Bán­kúti csavart labdái elsuhan­tak a felugró játékosok feje fölött. A 60. percben Kovács F. futott fel a bal oldalon, mindenkit maga mögött ha­gyott, de kisodródott és nagy lövése a kapu fölé jutott. Egy perccel később Czeczeli is­mételte meg a jelenetet, ek­kor viszont a kapus öklözte látványosan vissza a me­zőnybe a labdát. A 88. perc­ben újabb egyenlítési lehe­tőséget szalasztottak el a vendégek. A volt válogatott Nagy I.-hoz került a labda, aki becselezte magát a 11-es pont tájékára gyengén lőtt és Bulyovszky menteni tu­dott. Ellentámadásiból viszont beállították a hazaiak a vég­eredményt. Czeczeli a saját térfeléről indult, nagy len dülettel futotta végig a pá­lyát, kicselezte a rátámadó védőket és hét méterről éles szögből nagy erővel a jobb sarokba bombázott. 3:1. Hatalmas iramot diktálva kezdett a hazai együttes. A vendégek kapuja negyedórán át állandó nyomás alatt állt és es a fölény két gólt is eredményezett a lila-fehérek javára. Ezután kiegyensúlyo­zott mezőnyjáték alakult ki, a vendégek is többször szó­hoz jutottak. Szünet után mindkét csapat bátran táma­dott és így gyakran kerültek veszélybe a kapuk, de a csa­tárok elügyetlenkedték hely­zeteiket. A mérkőzés sorsa végső soron a 89. percben dőlt el, amikor Czeczeli egyéni játékával tovább nö­velte a hazaiak előnyét. A 9(1 perc alatt jó és izgalmas mérkőzést láthattunk. A ha­zaiak győzelme azért megér­demelt, mert helyzeteikből többet tudtak értékesíteni. Egyénileg Bulyovszky jól védett. A védelem legjobbja ezúttal Czeczeli volt, akinek gólja egyébként nagyon szép egyénj teljesítménynek szá­mít. Karpátinak és Mészá­rosnak egyaránt voltak jó és rossz megmozdulásaik. A fe­dezetpár közül Berán játéka tetszett jobban, míg elöl Ko­vács F. és Tóth T. játékát lehet fenntartás nélkül di­csérni. Bánkúti javuló for­mában küzdött. Tóth M. lel­kesedésével hívta fel magára a figyelmet. Szűcs nagyon akart, ugyanúgy mint a he­lyére beállt Vígh is. Emsberger jól vezette az egyénként sportszerű mérkő­zést, w,„«iÉ«iüfciaúáÉ>u Az NB L B. további ered­ményei: Előre—ZTE 0:0, Óad —BVSC 0:0, Békéscsaba— Pécsi Bányász 1:1, Várpalo­ta—Egyetértés 1:1, Szolnok— Székesfehérvár 0:0, Orosz­lány—Debrecen 3:0, Gana- MÁVAG—Szállítók 1:1, MÁV DAC—Kecskemét 1:1. A baj­nokság állása: 1. Egyetért 29 M Et 2 39-14 SÍ 2. Eger 29 16 7 ti 40-20 44 3. Oroszlány 29 14 6 9 41-31 41 4. Kecskemét 29 11 11 7 30-23 40 5. Békéscsaba 29 12 8 9 35-30 38 6. MÁV DAC 29 10 11 8 24-21 37 7. Pécsi B. 29 7 13 9 27-33 36 8. ZTE 29 10 9 10 31-27 34 9. Debrecen 29 11 9 9 34-29 33 10 Ganz-M. 29 7 14 8 32-37 32 u. Bp spart. 29 7 10 12 24-30 32 12. Szállítók 29 7 9 Í3 23-34 32 13. Szolnok 29 9 8 12 30-34 30 14. Várpalota 29 7 14 8 31-26 29 15. Ózd 29 9 8 12 28-37 29 16. BVSC 29 9 8 12 37-46 27 17. SzékéSf. 29 7 9 13 21-33 25 L8. Előre 29 5 9 15 16-33 22 Az utolsó oszlopban a szerzett pontok a Jutalompontokkal összesítve együtt szerepelnek. pont a fővárosból Szombaton a sorsolás sze­szélye folytán ismét a fő­városban szerepelt az Egri Dózsa OB I-es vízilab­da-csapata. Ezúttal a Va­sassal mérték össze tudásu­kat, s mint egy héttel eze lőtt, most is 4:4 arányú döntetlen eredményt értek el, azaz újabb értékes pon­tot szereztek Budapesten. VASAS—EGRI DÓZSA 4:4 (1:0, 1:2, 2:0, 0:2) Sportuszoda, 800 néző. V. Vuszek. Vasas: Darida — Kiss A Laukó I., Katona A., Fara­gó, Rusorán II., Gajdossy Csere: Kusztos dr. ölvecz- ky, Horváth. Edző: Szalag Iván. Eger: RüD — Ringelhann dr. Pócsik, Katona J., Bo­lya, Regős, Lutter. Csere: Denk. Edző: Pócsik Dénes. Gd.: Rusorán II. 3, Fara­gó, illetve Pócsák 2, Lutter, Bolya. Kiállíás: Vasas 3, Eger 4. Érdekes mérkőzés volt, bő­velkedett látványos techni­kai megoldásokban és szép gólokban is. Kettőzésék, csavarok, Ívelések. Mindkét együttes, eltekintve az utol­só percekből bátran táma­dott A Vasas két alkalom­mal is két gólos előnyhöz jutott, ám ezt a hátrányt a Pócsák vezerelte egriek sikerrel egyenlítették. Ki­tűnt Rusorán II., Faragó, Katona A., illetve Pócsik, Bolya, Katona J. A bajnokság állásos l osc 2. FTC 3. tJ. Dózsa 4. Bp. Honv. 5. Egri Dózsa Vasas T. Szolnok 8. V, Izzó 9. Bp. Spart. 10. Tatabánya * 2------*: 4 4 í 1 l — 7: 5 3 2 l 1 — 8: 7 3 2 — í — 10:10 2 2 — 2 — 8: 8 2 2 — 2 — 9: 8 2 2 — 2 — S: 6 2 2—11 8:10 1 2—1 1 S: 5 1 2------2 7:11 — r /lúXi'Sit£ae+i. Magas színvonal a megyei teniszbajnokságon Tóth Mihály és Bordás József a Selypi Kinizsi versenyzői a felnőtt megyei teniszbajnokság első két helyezettje, a férfi­páros győztesei. (Foto: Molnár I.) senyzői minden számban ér­tek el helyezést. A vegyes páros döntője Eger javára billentette az érmek mérle­gét, mert a Szómari—Takács páros legyőzte a döntőben a Kiss—Tóth selypi párost, ahol tulajdonképpen Tóth egyedül verekedte be ma­gát a döntőig. Eredmények. Férfi egyes: t. Tóth Mihály (Selypi KÜnizsi), 2. Bordás József (Selypi Kinizsi). 3—4. Pál Károly (Gyöngyösi Spartacus), Takács László (Eg­ri Dózsa). Nőt egyes: 1. Széman Katalin (E. Dózsa), 2. Lutter Klára (Egri Dózsa). S.—4. Per- may Gyű lázié (E. Dózsa), Bárá­ny: Erzsébet (Gyöngysi Sparta­cus). Férfipáros: 1. Tóth—Bor­dás (Selypi K.). 2. Pál—Jakab (Göngyösi Spartacus). 3.—4. Lé- nárt—Kisgergely (E. Dózsa), Ta­kács—Gajdácsik (E. Dózsa). Női páros: 1. Széman—Lucskai (E. Dózsa), 2. Bárányt—ZeUer (Gy. Spartacus) 3.-4. Permay—Gldó (E. Dózsa), Kuntik—Gidó (E. Dózsa). Vegyes páros: 1. Takács —Széman (E. Dózsa), 2. Tóth— Kiss (S. Kinizsi), 3. Bárányt— Bárányt (Gy. Spartacus), Lénárt —Lucskai (E. Dózsa). Göteborgban befejeződtek cselgáncs Európa-bajnokság versenyei. A magyar Szabó a könnyűsúlyban eljutott az elődöntőig, de aztán a szov­jet Piselauri elleni mérkő­zésen pontozásos vereséget szenvedett, s így csak bronz­érmes lett. Az erős mezőny­ben azonban ez is nagyon szép, figyelemreméltó ered­mény. ★ A vasárnap esti jugoszláv labdarúgó-bajnoki forduló után az élcsoport: 1. Hajdúk 38 pont, 2. Dinamó 36 p., 3. Zseleznyi 35 p. ★ A szocialista országok go­kart versenyének találkozó­ján Csehszlovákia csapata bizonyult a legjobbnak az NDK, Magyarország, a Szovjetunió és Lengyelor­szág előtt. ★ A Moszkva—Budapest szabadfogású birkózó talál­kozó visszavágóján is a szov­jet sportolók győztek, ezút­tal 5:3 arányban. A ma­gyarok közül Csatári és Ma- róti megnyerte mérkőzését. Szabó és Rajkó döntetlenül birkózott Két súlycsoport­ban nem volt verseny. Szombaton és vasárnap, két napon keresztül folyta verseny Heves megye fel­nőtt bajnoki címéiért Eger­ben, a Dóasa népkerti te­nisztelepén. A jól sikerült verseny méltóképpen repre­zentálta a megye tenisz- sportját, amely — mint azt a mérkőzések bizonyítottak — jó úton halad. A megye három teniszfellegvárában Egerben, Gyöngyösön és Selypen jó kezekben van a sportág, hiszen a csaknem 40 versenyző közül, minden­ki javulást mutatott az el­múlt évhez képest s ezt nemcsak játéktudásban mér­hettük, hanem a sportolók küzdeni tudásában is. A megyei bajnokságon a he­lyezések egyben azt is je­lentették, hogy kik vehet­nek részt a később megren­dezendő országos vidéki bajnokságon. A részvétel jogát férfiaknál Tóth és Bordás, a Selypi Kinizsi versenyzői, valamint Takács az Egri Dózisa és Pál, a Gyöngyösi Spartacus ver­senyzője vívta ki, míg a nőknél Széman, Lucskai, Permayné az Egri Dózsából és Bárány i a Gyöngyösi Spartacusból jutott tovább az országos bajnokságra. A férfiak mezőnyéből ki­magaslott Tóth és Bordás játéka, a nők mezőnyében Széman és Lucskai áll jóval magasabban az átlagos me­gyei színvonal felett. Az 1971-es Heves megyei fel­nőtt teniszbajnokságom a férfiak mezőnyében két selypi, míg a nőknél két eg­ri győzelem született. A Gyöngyösi Spartacus ver­1. Szombath.—Bp. Honv. 2. Pécsi D.—U. Dózsa 3. Rába ETO—Salgótarj. 4. Várpal.—VM Egyet. 5. Szállítók—Ganz.M. 2:0 1 1:2 2 3:0 1 1:1 x 1:1 x 6. Ózd Kohász—Bp. VSC 0:0 7. BKV Előre—Zalaeg. 8. Ajka—Dorog 9. Bakony V.—áavaria 10. Szeksz. D.—P. Ere. 11. Roma—Milán 12. Varese—Foggia 13. Lanerossi—Sampd.-kl 14. Bocskai SE—Pénzügyőr 1:6 2 0:0 x 0:1 2 0:0 x 1:0 1 1:1 x 3:0 l 0:0 x Tömörül az élmezőny a labdarúgó megyei I. osztályban A tizedik forduló küzdel­meire került sor a hét vé­gén a labdarúgó megyei I. osztályban. Általában a várt eredmények születtek, bár á pétervásáriak 2:0-ás győzel­me a GYESE ellen és a fü­zesabonyiak 1:0-ás diadala Lőrinciben meglepetésnek számít. A hét megrendezett találkozóból egyébként egy végződött döntetlenül, há­rom összecsapáson a vendé­gek, a másik három mér­kőzésen pedig a hazaiak diadalmaskodtak. Mivel a táblázat első három helyén levő együttes megszrezte a két bajnoki pontot, tovább tömörült az élmezőny és várhatóan nagy küzdelem bontakozik majd ki az Apc, Labdarúgó-híradó Az NB I. eredményei: Szombathely—Bp. Honvéd 2:0, Vasas—Komló 6:1, Új­pesti Dózsa—Pécsi Dózsa 2:1, Ferencváros—Diósgyőr 2:0, Csepel—VIDEOTON 4:0, Gvőr—Salgótarján 3:0. MTK—SZEOL 5:2, Tatabá­nya—Dunaújváros 1:0. A bajnokság állása: 1. u. Dózsa 2. Vasas 3. FTC 4. Honvéd 5. MTK 6. Csepel 7. Tatabánya 8. SBTC 9. DVTK 10. Pécs 11. Győr 12. Szombath. 13. Videoton 14. Komló 15. Dunaújv. M.£Z££& 25 17 5 3 60-24 47 25 16 2 7 54-20 40 25 12 8 5 30-20 40 25 12 6 7 45-30 37 25 311 6 41-33 34 25 7 12 6 29-23 32 25 11 5 9 38-26 31 25 12 5 8 41-40 31 25 9 6 10 23-40 29 25 6 10 9 23-27 27 25 11 3 11 29-31 26 25 7 7 11 33-42 24 25 5 11 9 20-30 24 25 6 9 10 29-44 23 25 3 5 17 20-54 15 » S íl? 21-51 U Az NB II. eredményei: Keleti csoport: Szegedi Dó­zsa—Budafok 2:0, MGM Deb récén—Szarvas 2:0, SZVSE—Középületépítők 6:0, Veesés—DEAC 1 :l, Szol­noki MÁV—K1STEX 1:0, Lehel—Kiskunfélegyháza 1:0, Pénzügyőr—Bocskai SE 6:1, Cegléd—Gyula 2:0. A bajnokságban a Cegléd ve­zet 37 ponttal, 2. a Pénz­ügyőr 34, 3. a Szegedi Dó­zsa 31 ponttal. Északi cso­port: Kazincbarcika—KEL- TEX 1:0, Kossuth KFSE— Volán 0:0, BEAC—Borsodi B. 4:2, I VSC—Nagybátony 5:2, Sátoraljaújhely— S. Ko­hász Vaaas IKARUS-; Esztergom 1:0, Leninváros —Nyíregyháza 0:0, Vasas Izzó—Kisterenye 2:1. A baj­nokságban a Volán SC ve­zet 37 ponttal, 2. a Ka­zincbarcika 31. 3. az Izzó 31 ponttal. Nyugati csoport: Pécsi BTC—Győri Dózsa 3:1, Z. Dózsa—Máza-Szász- vár 4 0, Dorog—Ajka 1:0, Bakonyi Vegyész—Savaria 0:0, Szekszárd—Pécsi Érc­bányász 1:0, Pápa—Táncsics SE 4:2, Almásfüzitő—Rá­kóczi SE 2:0, Bauxitbá­nyász—Fűzfő 1:1. A bajnok­ságban a Dorog vezet 38 ponttal, 2. a Szekszárd 34, 3. a Pécsi Ércbányász 32 pánttal. _ _ a Petőfibánya és a Rózsa- szentmárton között a baj­noki cím megszerzéséért. Jelenleg az apciak állnak a táblázat élón egy pont előny - nyel. Eredmények: Lőrinci—Fü­zesabony 0:1 (0:1), Recsk— Bélapátfalva 0:0, Petőfibá­nya—Novaj 6:0 (3:0), Sírok —Karikás SE 3:0 (2:0), He­ves—Rózsaszentmárton 1:2 (0:1), Egri Spartacus—Selyp 1:3 (0:2), Pétervására— GYESE 2:0 (0:0). A bajnok­ság állása: 1. Apc 25 15 9 1 49-13 39 2. Petőfibánya 25 16 6 3 53-15 38 3. Rózsasztm. 25 16 6 3 48-19 33 4. selyp 25 14 6 5 74-24 34 5. Sirolí 25 14 4 7 45-25 32 6. GYESE 25 11 6 8 42-32 28 7. Karikás SE 25 9 6 10 45-33 24 8. Recsk 25 9 5 11 44-62 23 9. Bélapátf. 25 8 6 11 27-38 22 10. Füzesab. 25 8 6 11 16-33 22 11. Heves 25 9 3 13 36-45 21. 12. E. Spart. ?5 9 3 13 28-52 21 13. Lőrinci 25 8 3 14 25-53 19 14. Novaj 25 3 4 18 15-53 10 15 Pétervás. x 25 6 2 17 24-74 10 Korvin SE visszalépett x—4 büntetőpont levonva. Az ifjúsági bajnokság eredményei: Lőrinci—Füzes­abony 1:2, Recsk—Bélapát- faiva 2:1, Petőfibánya—No­vaj 12:1, Heves—Rózsás?- márton 3:1,- Egri Spartacus —Selyp 1:1, Pétervására— GYESE 3:4. * Bánkún a balra mozduló Szokokroszld mellett a jobb sarokba lövi az egriek első gólját. (Molnár L felvétele)