Népújság, 1971. március (22. évfolyam, 51-76. szám)

1971-03-23 / 69. szám

* A Gyöngyösi Spartacus nyerte az NB III északi rangadóját Vasárnap a labdarúgó NB in­ban Iá elkezdődtek a tavaszi küzdelmek, s az első forduló rögtön rangadót hozott: a Gyön­gyösi Spartacus a Rudabányai Bányászt látta vendégül. Nagy számú néző előtt megérdemelt gyöngyösi győzelem született, s ezzel a Spartacus előnyé négy pontra nőtt! Meglepetésre a Ber- vai Vasas vereséget szenvedett az utolsó helyezett MÁV HAC- tól s a Hatvani Kinizsi 4:2 arány­ban maradt alul Edelényben. Az Egercsehi Bányász értékes pon­tokat szerzett Somsályban, a Gáspár SE pedig Alberttelepről vitte haza az egyik pontot. A Zalka SE Ormosbányára látoga­tott el. Gyöngyösi Spartacus— ltudabánya 231 (0:0) Gyöngyös, 1200 néző. V.: Nagy 1 Gyöngyös: Kovács — Nagy I., Tóth Gy., Adonyi, Pethes, For­gács, Nagy L., Gáspár, Bágyi, Szatmári, Tóth M. (Nádudvari, a 65. percben). Edző: Treiber Ru­dolf. Hazai támadásokkal indult a játék, Szatmári 25 m-es bomba szabadrúgását nagy bravúrral védte a kapus, majd Tóth M. és ismét Szatmári veszélyeztette a vendégek kapuját. Félóra eltel­tével kiegyensúlyozottá vált a küíöelem, feljött a vendégcsa­pat, s három egymás utáni szög­let jelezte fölényét. Egy ízben Kótai lövése a lécet súrolva hagyta el az alapvonalat. Az el­ső gól az 51. percben esett: Bá­gyi — Nagy b. — Pethes volt a labda útja, s az előretörő kö­zéppályás közelről a hálóba lőtt, 1:0. A hazaiak nem sokáig örül­hettek a vezetésnek, mert a Bá­nyász az 56. percben egyenlített: partdobás után Kopa 5 méterről leadott fejese a jobb alsó sarok­ban kötött ki, 1:1. Ezután meg­lepetésre visszaesett a gyöngyö­si csapat, s nem egyszer a sze­rencse mentette meg a kapuját a góltól. A 70. percben azon­ban mégis a Spartacus szerzett újabb gólt: Szatmári szögletét Nagy L. közelről a kgpu közepé­be fejelte, 2:1. A hajrában nyu­godtan játszott tovább a Spar­tacus és biztosan tartotta ered­ményét. A nagy tét erősen rá­nyomta bélyegét a mérkőzésre, inkább küzdelem volt, mint já­ték. A gyöngyösiek több helyze­tük alapján rászolgáltak a győ­zelemre. Jók: Forgács, Nagy L., Gáspáff i Szatmári, illetve Birkás, Oláh, kopa. (szkocsovszky) MÁV HAC—Bervai Vasas 1:0 (0:0) Hatvan, 800 néző. V.: Sólyom. MÁV HAC: Nagy — Konkoly, Terényi, Kókai, Gugyela, Kő­műves, Mayer, Kulacsik, Szabó, Csányi, Gulyás. Edző: Nagy An­tal. Berva: Bráz — Frommer, Si­pos, Várkonyi, HaPP. Pázraándi,. Gulyás. Princes, Miskolczi, Za- jácz, szabó. Edző: Gere Tiha­mér. A hazaiak szoros emberfogás­sal igyekeztek megtörni a bér- vaiak lendületét. Az első nagy helyzet a 10. percben adódott, amikor Zajácz közelről fölé lőt­te a labdát. Negyedóra után fel­jött a MÁV HAC, sok jó táma­dást vezetett, de Bráz minden lövést hárított. Szünet után előbb a vendégek kaptak lábra, az 50. percben Miskolci lövését Nagy csak kiöklözni tudta, s a védők nehezen szabadítottak fel. Ké­sőbb változott a helyzet, a ven­dégek védelembe vonultak, s szemmel láthatóan az eredmény tartására törekedtek. A mérkő- ' zést eldöntő egyetlen gól a 90. percben esett: reklamálás miatt szabadrúgáshoz jutott a MÁV HAC és a 11-es pontra beívé'lt labda Szabó fejéről a hálóba ju­tott, 1:0. A lelkesen játszó ha­zai csapat rászolgált a győze­lemre. Jók: Terényi, Kőműves, Szabó, Gulyás, illetve Bráz, sí­pos, Várkonyi. , ' v (erei) Gáspár SE— Mákvölgyi Bányász 1:1 (1:0) Alberttelep, 600 néző. V.: Pak­si. Gáspár SE: Csesznyák — Sza­bó, Domonkos, Ludvig, Eipel, Ba­logh, Gendúr, Fedor, Toldi, La- vaj, Pozsár. Edző: Pogonyi La­jos, Mindkét csapat nagy akarás­sal vetette magát a küzdelembe, élénk iramú, változatos volt a játék, valamivel a vendégek kez­deményeztek többet. A 20. perc hozta az első gólt: a hazai vé­dők kezezése miatt büntetőhöz jutott a Gáspár SE, s a 11-est Fé dór értékesítette, 1:0. Ezután csapkodóvá vált a játék, a csa­patok inkább a védekezésre összpontosítottak. Szünet után nagy erővel rohamozott a hazai együttes, hatalmas küzdelem ala­kult ki. A 60. percben a sport­szerflflenkedő Pozsárt a játék­vezető kiállította. Az egyenlítő gól a 89. percben esett — ugyan­csak U-esből I A labdát Kovács II. rúgta a hálbba, 1:1. Közép­kezdés után, közvetlenül a mér­kőzés lefújása előtt Fedor 25 m-es lövését a kapufa mentet­tel Jó játékvezetés — igazságos döntetlen! Jók: Szabó, Domon­kos, Ludvig, Balogh. tmarosvárt) Ozdvidéki Bányász— Egercsehi 2:2 (1:1) Somsály, 200 néző. V.: Takács. Egercsehi: Molnár — Kovács I. , Halász I., Dorkó n., Stoff, Szabó, Kpzma, Miklós (Kovács II. ), Erdei, Sulyok, Petrényi. Ed­ző: Juhász Attila. A visszavágás reményétől fű­tött hazaiak hatalmas lendület­tel kezdték a játékot, Molnár két ízben is nagy bravúrral há­rított. A hazai fölény a 25. perc­ben góllá érett: kavarodás tá­madt a vendégek ’kapuja előtt és Tóth közelről nem hibázott, 1:0. A gól után változott a hely­zet. Egercsehi rohamokat látha­tott a közönség, s a 33. perc meghozta az egyenlítést: Petré­nyi 13 m-ről lőtt a sarokba, 1:1. Szünet után tovább, folytatódott az egercsehiek mezőnyfölénye, s a 47. percben újabb gólt szerez­tek: Petrényi — Sulyok — Pet­rányi volt a labda útja, s a szélső lövése a bal kapufáról vá­gódott a hálóba, 1:2. A hazai csapat a 75. percben Tóth közeli lövésével egyenlített. Az ered­mény igazságost Jók: Szabó, Su­Zalka SE—Ormosbánya 1:1 (1:0) Ormosbánya, 500 néző. V.: Czi- bolya. Zalka SE: Rozsnokl- — Rátőti, Acs, Zsolya (Szőke, a 70. perc­ben), Csarba, Barta, Matisz, Bo­ros, Sándor, Beraxa, Marcsok. Edző: Tóth Gábor. A nagy erővel támadó vendé­gek már a 3. percben gólt értek el: Boros átadását Sándor fut­tából nagy erővel lőtte a háló­ba. Azután kiegyénsülyozott küz­delem alakult ki, mindkét kapu egyformán forgott veszélyben. A második félidőt a hazaiak kezd­ték jobban, s az 50. percben si­került . egyenlíteniük: szögletrú­gás közben Rozsnokit akadályoz­ták és a labda a hálóba jutott, 1:1. Egy darabig még a Bányász kezdeményezett többet, a 70. perctől kezdve azonban a Zal­ka SE vette át az Irányítást. A 80. percben Matisz nagy hely­zetben mellé lőtt, majd nem sokkal később Matisz a kapust is elfektette, de a lövéssel ki­várt és a kapus szögletre tudott hárítani. A Zalka SE megérdemelte az egyik pontot. Jók: Ács, Csarba, Sándor. tbdlinf) Edelény—Hatvani Kinizsi 4:2 (3:1) Edelény, 400 néző. V.: Mar­moly. Kinizsi: Vajda — Szekeres, Bordás, Mészáros, Kapuszta (Zábrák), Gubis, Urbán, Szabó, Baranyl, Tóth, Kővágó. Edző: Kristyán István Kezdeti kapkodás után hazai fölény alakult ki, s a 9. perc­ben védelmi hibából Edelénji ■megszerezte a vezetést. Egy perc sem telt el, s mintaszerű akció végén Urbán szép fejesgóllal egyenlített, 1:1. Hullámzó küzde­lem alakult ki, a hazaiak kava­rodásból ismét megszerezték a vezetést, a másik oldalon Ur­ban már csak a kapussal állott szemben, de belelőtte a labdát. Szünet után a Kinizsi fokozta az iramot, mégis a Bányász volt eredményes: ezúttal a jobbszél­ső lőtt a hálóba, 3:1, A hatva­niak nem adták fel és a 75. perc­ben Szabó beadását Tóth lőtte a hálóba, 3:2. Ezután két ízben is a kapufa mentette meg a ha­zaiakat a góltól, akik a 86. percben lesgyanús helyzetből ér­ték el negydik góljukat. A dön­tetlen igazságosabb lett volna. - Jók; Urbán, Szabó, Kővágó. • (sáfrány) jártas segédmunkásokat Átképzéssel szakmunkás­bizonyítványt biztosítunk. Jelentkezés: a Heves me­gyei Finommechanikai Vállalat személyzeti osztá­lyán. keres azonnali belépéssel 1 fő számviteli osztályve­zetőt, építőipari gya­korlattal, 1 fő építőipari normást, 1 fő gyors- és gépírónőt. Lehetőleg önéletrajzzal el­látott ajánlatokat kérjük „Építőipari” jeligére az egri Magyar Hirdetőbe be­küldeni. LABDARÚ GQ~fií(Z(icl& r ▼ r-yr-r v -r lyok, Petrányi. (bóta) Teher­gépkocsikat 2 darab Csepel—Cs—D 344 és 2 darab ZIL—164 üzemképes állapotban, megegyezéses áron eladunk | S» Érdeklődni lebet: Mátrai Erdő- és Fa- feldolgozó Gazdaságnál, Eger, Kossuth Lajos utca 18. Előadó: Szőke Miklós, telefon: 11-30/106. Az NB I. eredményei: U. Dó­zsa—Diósgyőr 1:0, Vasas—Pécs 2:1, Ferencváros—Szombathely 3:0, Komló—Dunaújváros 2:2, Győr—Tatabánya 1:0, Salgótarján —MTK 1:0, Csepel—Szeged 5:0. A bajnokság állása: 1. U. Dózsa 2. Vasas 3. FTC 4. Honvéd 5. MTK 6. Csepel 7. SBTC 8. DVTK 9. Pécs 10. Győr 11. Tatabánya 12. Videoton 13. Szombath. 14. Komló 15. Dunaujv. 16. aZEOL 18 11 4 3 48-18 34 18 12 2 4 42-15 32 18 9 5 4 29-13 31 18 9 4 5 31-19 29 18783 30-22 29 18 5 9 4 22-18 25 18 8 5 5 28-25 23 18 7 4 7 18-30 23 18 4 9 5 18-18 22 18 9 2 7 20-21 21 18 6 4 8 22-22 20 18 4 8 6 14-19 19 18 5 4 9 22-33 17 18 4 5 9 20-33 15 18 2 5 11 15-37 13 18 2 2 14 10-46 7 * Elkezdődtek az idei küzdelmek az NB li-ben is. Eredmények: Keleti csoport: Pénzügyőr—Gyu­la 0:0, Középületépítők—Budafok 2:0, Szegedi Dózsa—Cegléd 3:3, Lehel—Veesés 1:0, Szolnoki MÁV—Kiskunfélegyháza 7:0. A bajnokságban a Cegléd vezet 25 ponttal, 2. Pénzügyőr 23, 3. Le­hel 21 ponttal. Északi csoport: Volán—Kazincbarcika 4:2, Nagy- bátony—Kossuth KFSE 2:0, KEL- TEX—MVSC 2:1, Leninváros—S. kohász 1:0, Sátoraljaújhely—Va­jas Izzó 1:1. Nyíregyháza—BEAC 3:0. Esztergom’. Eor-odl B. 2:1 Kisteie iyc—Vasas Ikarus 2:0. A bajnokságban a Kazincbarcika vezet 25 ponttal, 2. Volán 24, 3. Nagybátony 21 ponttal. Nyugati csoport: Pécsi Ércbányász—Győ­ri Dózsa 0:0, Ajka—Máza-Szász- vsr 2:1; Bakony Vegyész Fűz fő 1:0, Táncsics SE—Pécsi BTC 0:0, Dorog—Rákóczi SE 3:1, Sa- varia—Pápa 2:1, Szekszárd—Bau­xitbányász 3:0, Almásfüzitő—Z. Dózsa 2:0. A bajnokságban a Pé­csi Ércbányász vezet 23 ponttal, 2. Dorog 21, S. Szekssárd 20 ponttal. CSAK RÖVIDEM A magyar női kézilabda-válo­gatott Hollandiában nemzetközi tornán vett részt, s miután va­lamennyi ellenfelét legyőzte, az első helyen végzett. * 1 Budapest nemzetközi bardbaj- nokságát Pézsa Tibor (Bp. Hon­véd) nyerte Marót (Vasas), Mc- széna (Vasas) és Bakonyi Gr. (Bp. Honvéd) előtt. >9 • | Az Egyesült Államokban sze­replő szovjet szabadfogású blr- lcózóválpgatott utolsó mérkőzé­sén 7:3 arányban győzött az ame­rikai válogatott ellen. * San Sebastianban rendezték meg a nyugat-európai országok hagyományos mezei futóbajnok­ságát, amelyen az arg: ' "' "vI győzött, az ugyancsak angol Wright előtt, * A magyar labdarúgó-válogatott | ma délután barátságos mérkő­zést játszik Hollandiában a Feijenoord csapatával. Gárdonyi Géza Színház Eger Péntek Rézi utolsó előadás március 26., péntek este ? óra, március 28., vasárnap délután fél 4 óra. Címszerepbem Jj ^Plíaa cJbolga ÁPRILIS 1-TŐL c lmarika i tragédia (llís DUTRA, Empor, Veimar rako­dógép-kezelőket, autogén hegesz­tőt vasvágáshoz, gépkocsivezető­ket veszünk fel. Jelentkezés: MÉH Vállalat telepéin. AGRÁRMÉRNÖK 12 éves mun­kaviszonnyal állást változtatna, mezőgazdasági üzemben. Ajánla­tokat: az egri hirdetőbe kérem, „Általános” jeligére. _____________ J ÁRÁSI hivatal, érettségizett fiatal munkaerőt keres. „Katoha- viself” jeligére, az egri hirde­tőbe. INGATLAN 2 SZOBA-Összkomfortos ház, beköltözhetően eladó, fizetési könnyítéssel. Pálosvörösmart, Rákóczi u. 50. _________________ G YÖNGYÖSÖN, 80-asban, 2 szoba-fürdőszobás, I. emeleti, nagy erkélyes, telefonos, tanácsi lakásomat elcserélném egri bel­városi hasonlóért. Érdeklődni: ,,Fecske” jeligére, a gyöngyösi hi rd etőbe. ________________________ H EVES, Ősz utca 9. számú csa­ládi ház, beköltözhetően eladó. .I.AIl Alti MZ . 125-ös motorkerékpár, 8000 km-rel, kitűnő állapotban eladó. Érdeklődni lehet: Eger, Lenin út 79.. II. em. 13., Turay.______ M EGKÍMÉLT Skoda Octavi.a eladó. Czene József, Nádújfalu, Rákóczi u, 27.___________________ S IMSON Schwalbe eladó. Meg­tekinthető délután 2-től, Eger, Bárány u. 34.___________________ 6 01-ES Trabant Combit, . IF rendszámmal, megvételre sürgő­sen keresek. „Sürgős 259 031” jel­igére, egri Magyar Hirdetőbe. VEGYES 5 ÉVES tehén, áprilisban ellik, eladó. Naponta 18 liter tejet ad. Jakab Imre, Eger, XIII., Sánc u, 19,____________________________ E LADÓ rövid bécsi zongora, költözködés miatt, olcsón. Gyön­gyös, Epreskert u. 10., délután 3 órától.___________________________ Z METERES agáve kaktusz el- adő. Eger, Balassa Bálint u, 17. ÓRIÁS gyümölcsű szentendrei egres és nagy gyümölcsű hollan­di piros, fekete ribizlltövek kap- hátók, darabonként 8 Ft-ért. To­ronyi kertésznél, Békéscsaba, Sztraka u. 27. ___________________ N ÉGYHETES előnevelt csirkék eladók. Eger, Vécsey út 26. (Vár- állomásnál.) Hirdessen a Népújságban ! Volán 4. sí. Vállalat azonnaE belépéssel felvesz autószerelőt, autóvillamossági szerelői, karosszérialakatost, segédmunkást, takarítónőt Bgiri lakoaofe előnyben* Jelentkezés: Eger, Lenin üt IM, mi műszaki főosztály.-------------—4---------------------­NAGY BUDAPESTI jelvesz karbantartó munkára villanyszerelőt, viz- és gázszerelőt, faipari géplakatost, kárpitost és kárpitvarrónőket. Jelentkezni lehet: a ÉPÍTŐIPARI VÁLLALAT Középületépíts Vállalat munkaügyi osztályán Budapest, V. Molnár u. 19. ez. alatt A Pannónia Szálloda • * * s. ■ES vendéglátó vallalat balatoni IGAZGATÓSÁGA nyári idényre mnnkaerő>felvéíelt ' hirdet Szakképzett üzletvezető, szakács, konyhamészá- , ros, cukrász, felszolgáló, valamint képesítés nél­küli, lehetőleg gyakorlattal rendelkező konyhai segéderő munkakörök betöltésére. Jelentkezés írásoan Siófok, Fő sí. 212., személy­zeti csoport ~. JV» *